Lustrumshow ondanks hagel en regen Aeroclub Heemskerk won de strijd met de elementen zijn unieke muzikaliteit politienieuws Beverwijk en Neuwied leverden bijdrage aan muziekuitvoering Verregende kunstmarkt in Beverwijks stadscentrum „Toots” bewijst wederom sooirt®*1 van Dam 7 fi *21 ■ft i i Volhouders Storing BEGROETING DOOR BURGEMEESTERS BIJ OPENING Schitterende vertolking van Beperking ligplaatsen woonboten Noord-Holland ,,The Mooche" 6 19 7 9 2 8 M E I MAANDAG BEVERWIJK-HEEMSKERK Van Dam mode per meter Van Dammode per me Van Dam mode per meter Van Dam mode per me Uw budget voor uw eigen mode (ui is bij ons ’t grootst! '1 r.,;T 7 't 7 weer 20.30 S t/m rf- Gedurende geruime tijd waren grote hoeveelheden paraplu s nodig om nog een bezoek aan de kunstmarkt te kunnen brengen. (ADVERTENTIE) L Grote Houtstraat 8, Haarlem RIvMradreef 12, Schalkwijk JAN BAART Diefstal 1. In de nacht van donder dag op vrijdag is ingebroken in een loods aan de Frögerstraat in IJmuiden. De buit bestond uit een scheepsstartmotor, een boormachine en wat ander los gereed schap. Diefstal 2. Tussen woensdag en vrij dag is van het dek van een Volendamse kotter, die lag afgemeerd aan de Haring- haven in IJmuiden, een partij nylon net ten voor de tongvisserij gestolen ter waar de van 6500 gulden. Vernielingen. In de nacht van vrij dag op zaterdag zijn van het station Drie- huis-zuid met behulp van stenen drie gro te ruiten ingegooid. niveaus. Voor het eerst was de kunstmarkt niet verbonden met een braderie- of een ambachts- markt en hoewel een aantal verstek liet gaan kwamen er toch meer kunstenaars dan ooit. Ook uit Duitsland, want de kunstmarkt stond een beetje in het teken van de uitwisseling met de partnerstad Neuwied, die met een groep kun stenaars was vertegenwoordigd en met een wijnproefstand, Rijn- en Moezelwijn uiteraard Bioscoopgeweld. Een paar knapen die in verband met drankgebruik de toe gang tot de City-bioscoop werd ontzegd raakten daarover zo vertoornd dat het tot een handgemeen kwam met de exploitant van het bedrijf. Daarbij sneuvelde een ruitje van een vitrine waardoor een 17- jarige vechtersbaas/net een snijwond aan de- hand moest worden behandeld in het Zeewegzulkenhuis. Kraan. Aan de Van Loenenlaan viel een grote kraan om bij vertrek, na te zijn gebruikt voor reclamedoeleinden. Een 36- jarige Beverwijker viel met de kraan mee en hij is met verwondingen aan het been naar het RKZ gebracht. Eén van de merketensters vertelde goed te hebben verkocht en als verklaring gaf zij: „Als het regent komen alleen de echt geïnteresseer den" We hopen dat de andere standhouders dezelfde ervaring hebben opgedaan. de Haringhaven. Het weer bedrijfsklaar maken kost 1500 gulden. zelf geen hobby hebben, elke hobby een afwijking lijkt te zijn. Maar hij stelde daar tegenover, dat die mensen geen hobby hebben ook niet de grote voldoening ken nen die zo’n hobby geeft. Daarom felici teerde hij de aeroclub met het vijfjarig bestaan en de leden met hun hobby. Een groot probleem voor de aeroclub is in die vijf jaren geweest, dat men enkele malen moest verhuizen wegens klachten over geluidshinder. Die zaak is nu goed gere geld op basis van strikte voorwaarden, waar de aeroclub zich ook uit eigen be lang aan houdt. Burgemeester Kok deed een dringend beroep op de „omwonen den” om toch een beetje begrip en toleran tie op te brengen, teneinde deze hobby voor zo’n grote groep mogelijk te blijven maken. Onder leiding van tamboer-maitre Piet Steyngaf het Tamboer- en Trompetter korps Beverwijk een proeve van zijn kun nen met een zestal werken als inleiding op het muziekgebeuren. Jammer dat het laat ste nummer „Sentimental Journey”, veel ■te grof, te luid en te oppervlakkig ge speeld, afbreuk deed aan het niet onver dienstelijke totaalbeeld. Deze fraaie com positie werd daarmee doeltreffend de grond in geboord. Dat het 35 leden tellen de mannenkoor Gonnersdorf kwaliteiten had bleek al in het eerste lied „Das ist die Nacht” van Kempes. In twee volksliede ren (uit Dalmatië en de Kaukasus) kwa men als sterke kanten naar voren een gevoelige voordracht, vederlichte Pianis- simi en een aangename klankverhouding. BEVERWIJK. Een muziek- en zang uitvoering in De Nieuwe Slof aan de Kerkstraat vormde afgelopen vrijdag een van de hoogtepunten van een uitwis- 'ingsbezoek van een delegatie uit het litse Neuwied aan de Nederlandse zus- lergemeente Beverwijk. Burgemeester Hubers van Beverwijk en de heer Borg- dorff, zijn kort geleden geïnstalleerde Duitse collega, wisselden beleefdheden uit en wezen op de hechte band tussen de partnergemeenten aan het begin van het concert. Het leven is kort, de kunst is lang, moet Hippocrates eens beweerd hebben. Dat kunst ook té lang kan zijn bewees het wel wat erg overdadige pro gramma dat in De Nieuwe Slof werd afgewerkt. In de mars „Fairest of the fair”, waar mee de Beverwijkse Harmony Kapel opende, warén de beginmaten wat onrus tig. Bij het zo melodieuze trio was het evenwicht echter weer volledig bereikt. „Rock Train”, een geestig stuk muziek, werd met vaart gespeeld. Een kompliment waard voor de slagwerker. Op zijn best was het korps in „Song for lovers”, een mijmerend werkje dat goed van klank kleur en tempo vertolkt werd. Van. „Copa cabana” kan het laatste bepaald niet ge zegd worden. Voor waarlijk Zuidameri- kaanse ritme mist de BHK eenvoudigweg de „schwung” en ook het temperament wat in de uitvoering op pijnlijke wijze tot uiting kwam. Er werd te lief gespeeld, met een te stug ritme. „Ik heb niet veel nieuw repertoire sinds vorig jaar. De oude stukken zijn nog het best. Look at me! Oh moeder”, veront schuldigde Toots zich op vertederend la chende toon. Een enkele keer wordt een „nieuw” nummer gespeeld: „I do it for your love” van Paul Simon. Toots raakte onder de bekoring van dit nummer bij de opname voor een plaat van pianist Bill Evans. Verder klonken er louter ver trouwde titels, met als kenmerkende voor beelden „The shadow of your smile” en „I've got plenty or nothing". Een reeks De mars „Door stad en land”, in strikt tempo uitgevoerd, vormde een briljante binnenkomen voor de fanfare „Heimbach Weisz”. Van dit korps vertoonde de ouver ture „Europarty” hier en daar te duidelij ke overeenkomsten met „When the saints go marchin in”. Het qua leeftijdopbouw vrij jonge korps, waarin zeven saxen door HAARLEM. In gebieden van grote natuurwetenschappelijke, cultuur-histori- sche, archeologische, landschappelijke of dagrecreatieve waarde mogen geen lig plaatsen voor woonschepen in een be stemmingsplan worden opgenomen. Dit blijkt uit een notitie van gedeputeerde staten aan de Provinciale Staten over de wijze waarop de wet op de ruimtelijke ordening aan woonschepenbewqners een betere rechtspositie over hun ligplaats kan worden geboden. GS stellen dat in de beschrijving van de plannen zou moeten worden bepaald in welke gebieden niet en in welke gebieden wel ligplaatsen voor woonschepen kunnen worden aangewe zen. Bij voorkeur zullen de schepen moe ten liggen binnen of aan de rand van de bebouwing. jn be skerk i aan- Van lat in lerce- adigd. ;eerde ont- aans is de st de tl be deed lazen i een bloe- ge- uwe- i-207, sdag ran T. êij, 83 irt; P. W. M. rn, 85 Sant- 1. van >rt; R. rd); J. s Goe- dag- achi- jver- verd jerd, :zelf- i een zon- xflat. juwd nden bal- rook- f be- rand- a- Q- ?n d- >n m lit m de ;ems- mis- rede- er. D e- •P rs !5 De kunstmarkt in Beverwijk had het zaterdag nauwelijks slechter kunnen treffen, een dreinen de regen, afgewisseld met forse buien. En kunst kijken vergt juist de tijd om rustig te slenteren langs de vele kramen. Vele stalletjes werden bij voorbaat al niet bezet en toen wij om twee uur even een kijkje gingen nemen waren verschil lende kunstenaars al aan het inpakken. In de stromende regen kwamen de Wijcker Boertjes van de ene kant de Breestraat inlopen om in het midden de new-Orleans jazzband te ontmoe ten, waarvan de klanken zich op een merk waardige wijze vermengden met de draaiorgel- muziek. Een orgie van geluid. Ook wat de kunst betreft was er een veelheid van stijlen en ndag uur (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK Het kon bijna niet erger, zondagmiddag om twee uur, voor de Aeroclub Heemskerk. Storm, en strie mende regen, hagel en dat midden in de polder, op een open terrein aan de Noor- dermaatweg, waar op dat moment dui zenden mensen hadden moeten staan. Burgemeester J. K. Kok zou de met zo veel zorg en ten koste van zoveel vrije tijd voorbereide lustrumshow van de vijfjarige aeroclub openen. HEEMSKERK. In de regio Kennemerland zijn de bewonderaars van Jean „Toots” Thielemans, als de ideale personificatie van fijnzinnig jazztalent en warme menselijkheid, wel verwend. In maart 1978 kwam Toots naar De Jansheeren in Heemskerk voor een schitterend concert en enige maanden later demonstreerde hij in Haarlem weer een proeve van zijn uniek meesterschap. De wereldvermaarde persoon lijkheid kwam vrijdagavond in De Jansheeren opnieuw de sterren van de hemel spelen, ditmaal met assistentie van bassist Rob Langereis en drummer John Engels, naast zijn uitstekende vaste compagnon fender-pianist Rob Franken. Het lijkt wel alsof er altijd lieden zijn die er niet tegen kunnen als anderen het naar hun zin hebben, want ook vóór deze show was bekend geworden, dat een klandestie- ne zender in Beverwijk de show onmoge lijk zou maken, door storend te zenden op dezelfde frequentie. Vrijwel alle vliegtuig modellen worden radiografisch bestuurd en dat zou dus een ramp kunnen worden. Voor de Aeroclub was het derhalve een grote opluchting toen ér prompt om twee uur een opsporingswagen van de PTT verscheen met een bemanning die de klanjiestiene zender onmiddellijk zou kunnen lokaliseren. Ellingtonia werd ge.vormd door „Satin Doll”, „The A train”, „Sophistocated La dy” en „The Mooche”, dit laatste in een vrijwel geniale uitvoering. Toots Thielemans lijflied „BlueSette” bleek zelfs tijdens het concert tot twee verschillende interpretaties te inspireren. Zowel de eerste als de laatste werd er mee afgesloten en beide keren klonk het toch weer anders dan de versies uit het verle den. Toots verstaat de kunst om van het meest afgespeelde wijsje met mondhar monica, op gitaar of simpelweg fluitend, de noten zo boeiend te laten „zingen”, dat een bezoekersschare er ademloos luiste rend, volledig weerloos door getroffen wordt. De compositie is dan nog uitslui tend excuus voor simpelweg superieur musiceren. Onder de verzoeknummers scoorden vooral twee stukken van de soundtrack bij een Zweedse kindertekenfilm hoog: het humoristische „Dunderklumpe” en het bluesy „Me and my foot”. Na een reprise van „The A train” fun geerde als toegift een walsversie van Dave Brubacks ’’Take Five”. Geholpen door de rechterhand van John Engels bij het aans laan van de snaren, speelde Toots op de solo-toer dit nummer zowel op gitaar als op mondharmonica. Deze zich zeer ko miek ontwikkelende vertoning door twee heren illustreerde misschien nog wel het duidelijkst de ontspannen sfeer en stimu lerende respons op het slotconcert van het seizoen voor de Heemskerkse werkgroep jazz. Een evenement van deze spontaniteit en muzikale klasse is een zeldzame bele venis. Kwajongens werk. Twee knaapjes van respectievelijk 11 en 14 jaar hebben zaterdagmiddag een Dingy opengetrok ken en Opgeblazen. Dit rubberen red dingsvlot bevond zich aan boord van een sportvissersvaartuig aan de zuidkant van het koper volkomen werden „wegge speeld”, imponeerde met „Op de jacht” van Hartong (met drie jachthoornsolis- ten). „Instant Concert” gespeeld onder energieke leiding van de dirigent Walters, bestond uit een medley van 28 inderdaad wereldvermaarde melodieën. Samenge perst in een vaak onoverzichtelijk arran gement, maar met aanstekelijke speel drift vertolkt. Het Beverwijkse koor „Zanglust” bleek in Karsemeyers „Anna Lawrie” kennelijk nog niet „warm” ge zongen. In „Die Nacht” van Franz Schu bert bleek Zanglust echter weer helemaal op de vertrouwde toer met uitgekiende koorzang. Onder enthousiaste leiding van Dick Kuys werd besloten met „Lonesome Cowboy” en „De twaalf rovers” zo zoetje saan het paradepaardje van het koor. De solist Nico Adelaar (bas-bariton). kreeg hierin alle kans zijn mooie timbre te laten bewonderen. Gemeentevoorlichter Jan Leeuw, soms wat lang van stof, maar niet zonder humor, verzorgde de presentatie van deze „broederschapsavond” waarvan een bal een logische afsluiting vormde. Enkele beelden van de vliegtuigmodelshow, onder meer een groot model, een ..muisje op kaas dat ook de lucht in bleek te kunnen en het allesoverheersende beeld van vete meters plastic die enige beschutting tegen de regen moesten bieden De drumband „Marquette” liet het on danks dit werkelijk abominabele weer ook niet afweten. Fier kwam men na een mars door Heemskerk het veld op. De jongens en meisjes moeten ondanks hun uniformen tot op hun huid nat zijn ge weest, toen zij eindelijk weg mochten vluchten. Maar zij hadden volgehouden en dat is dan toch een mentaliteit om „U“tegen te zeggen. Volhouden deden ook de leden van de aeroclub en de gastve- renigingen, die toch nog yoor een perfekte en spectaculaire show konden zorgen toen het droog werd. In de vliegtuigmodellen wordt verbazingwekkend veel technisch vernuft geïnvesteerd en vooral veel hob- by-ijver. In zijn openingswoord stelde burgemeester Kok, dat voor mensen die redden het wel èn de bedoeling werd daarmee wel duidelijk. Even later kreeg men toch ook het net met de tekst „Aero club Heemskerk” nog de lucht in, zowaar nog in formatie vliegend en terecht onder een luid applaus van het toch nog grote aantal aanwezigen. Kenners merkten op, dat de vliegtuigjes „overtrokken hingen” vanwege het te zware gewicht van de natte sleepnetten. Burgemeester Kok had vóór dit Welkom potten met vuur ontstoken langs de baan, alsof het de landingslichten van een echte baan be trof. Feestelijk, ondanks de stromende regen. Vernielingen. De Beverwijkse politie werd in het weekend weer geconfronteerd met een reeks vernielingen van ruiten, beschadigingen van auto’s en dergelijke vergrijpen. Onder meer van de biblio theek aan de Kerkstraat werd een grote ruit vernield. In verband met vernielingen in een flatgebouw aan de Waalstraat - bij herhaling - zijn een 18- en een 19-jarige Beverwijker aangehouden. Zij bekenden. Dat „duizenden mensen" is niet overdreven, want zelfs op dat moment stonden er nog enkele honderden, druip en drijfnat. Nog enkele honderden wacht ten de buien maar even af, thuis of in de auto’s, die een half uur later in de gehele wijk De Maer en het Rendorppark gepar keerd zouden staan. Over de smalle land weg dromde een stoet naar het terrein, toen het weer even opkiaarde. De zon zou zich later af en toe nog even laten zien. De show ging door, maar die regen was toch wel een zeer zware handicap. Letterlijk, want als officiële openingshandeling gin gen er drie modelvliegtuigen de lucht in met sleepnetten en achtereenvolgens de teksten „De Aereclub Heemskerk”, „heet u van harte”, welkom”. Drie netten dus, waarmee men in formatie zou vliegen. Door de regen was het net van het eerste vliegtuigje zo zwaar geworden, dat een eerste poging om het de lucht in te krijgen mislukte. Het sterkste vliegtuigje had een vermogen van één PK. De twee anderen icou^s CouP«"? voorhaWeP^^ IpERMETER/' T - va -.'■•W' Cl

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 7