STORKS-DSS AFGELAST BDC rukt op naar tweede plaats Ronde van Rijsenhout nu NU Roelofsen HWINEWV SDVB gelijk met IJmuiden IBP DSG Kinheim teruggewezen ■qeTj^1 „open" Instemming met basketbalfusie 1 3.698 F ivé 81 zomerschoenen kopen KEUKENSTUDIO 1 V. y5 )r ■mi I 19 7 Het rijk maakt de rijken rijker I 'S i, nis. OMELET 7 AA N S U A G WO M T X. L De mooiste vindt u bij 3 0 BARTELJORISSTRAAT 31 HAARLEM Jansweg 26-28, Haarlem, 023-32 2231 RESTAURANT Grote Houtstraat 21, Haarlem voor reserveringen: 02517 - 943 speciali teitenrestauran t HET HOGE DUIN te Wijk aan Zee 't sprookje aan de Noordzee kust, 40 meter boven zee Gratis advies ■4 en uitgebreide offerte incl. apparatuur vanaf - Schol, schar of tong a la meunierv Doe meer met vis, omdat ’t zo lekker is. j Heemstede slaat HHC moeiteloos aanval van HDC af naar monsterzege door geweldige slagregens, die het veld in eerste zomeravondrit (ADVERTENTIES V Henny ven Leeuwen: ritwinnear en organisator. voortgang IGG-toernooi aarlen p p. fl. 19.95 (ADVERTENTIE) 7 (ADVERTENTIES) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) iurant ZZDEZE MAAND:- Medaillons de porc VAT '69 medaillons van varkensvlees overgoten met een whisky- room saus, waarin reepjes ham en champignons (Van onze wielermedewerker) HAARLEM. De eerste zomeravond- rit voor liefhebbers en veteranen op het parkoers van Sloten nabij Amsterdam, waaraan zo’n honderd renners deelna men, is gewonnen door de Haarlemmer Henny van Leeuwen. dagen om 14.30 uur. Tot de favorieten behoren onder meer de Haarlemmers Jan v.d. Horst (nationaal wegkampioen van de veteranen), Gerrit Krabbenbos, Gé Fennis en Freek Cornelisse, Wim van Dok uit Grootebroek, Joop Cuvelier uit Nieuw Vennep en de Amsterdammer Leen Hag- man. Voor alle vier de wedstrijden is de afstand vijftig kilometer. Aan de strijd van de liefhebbers en veteranen gaat zaterdag en zondag een race voor trimmers vooraf en daarvan is de start om twaalf uur. Licentiehouders van de KNWU mogen niet aan de koersen van de trimmers meedoen. In het programma van de plaatselijke feestweek wordt donderdagavond 31 mei de wielerronde van Rijsenhout verreden op een 1.400 meter lang parkoers met start en finish aan de Blauwe Beugel- straat. Deze ronde werd In het verleden door het organiserende HSC De Bataaf steeds als een interclubontmoeting ge- Haak en Engbrenghof vier wijd verdien den. Een klap van Robert Knol en een fout leverden drie runs voor Kinheim op. Heemstede op 5-1. Tegenstander Smit stond na de opening wel minder, maar beslissend was dit allerminst. Een ver schrikkelijke positiefout van Smit deed hem in een langevleugelopsluiting be landen en binnen enkele zetten toonde Sterel aan dat deze opzet tot mislukken gedoemd was. Paul Boerrigter moest geduldig wachten op een foutje van Piet Hollenberg. Het foutje kwam pas in het late middenspel, waarna Boerrigter vol doende vat op de stelling kon krijgen om een voordelig eindspel te bereiken. Boer- Inmiddels beginnen verveling en ver moeidheid een rol te spelen en dat zal niet alleen gelden voor het Nederlandse team. Voor de wedstrijd tegen Eversham meld den zich Van Wel, Van Weelde en Abenda- De wedstrijd van dinsdag tegen Evers ham CC moest op de stand van 50 voor 2 met Bakker en Enterop knock out door de regen worden gestaakt. Van Latensteljn en Plalzier, spelers die dit seizoen nog onder contract staan, heb ben van het Telstar-bestuur te horen ge kregen dat hun contract niet voor verlen ging in aanmerking komt. Van Laten steljn heeft inmiddels laten weten toe te willen treden tot de amateurrijen van de Velsense vereniging. Aan die amateurgroep worden ook Van Wees (Ajax), Puschel (Haarlem), Meckel (Schalkwijk), Waterberg (SDW), Stam IJMOND. Door een 1-0 overwinning op NSC is SDVB er in geslaagd om in de tweede klasse van de zaterdagcompetitie op gelijke hoogte te komen met koploper IJmuiden. Beide verenigingen hebben nu 33 punten uit 23 wedstrijden, zodat dit weekeinde de beslissing moet vallen. IJmuiden treedt zaterdag op eigen veld aan tegen VVOP, terwijl SDVB de strijd moet aanbinden met het op papier sterke Marken. Mochten IJmuiden en SDVB een gelijk resultaat behalen, dan wordt een beslissingswedstrijd noodzakelijk. inning vijf keer kansloos geklopt, maar steun mocht de Amsterdamse werpster evenmin van haar veldsters verwachten. Dertien HHC-speelsters verschenen in het slagperk. En pas toen de Haarlemse overmacht in tien runs was uitgedrukt kon Shell de HHC-opmars tot staan bren gen. Snel maakte HHC daarna in de in middels weer neerstromende regen een eind aan de ongelijke strijd. In de hoofdklasse staat voor vanavond aan de Bergweg om half acht het treffen tussen Bloemendaal en Vax-Kinheim op het programma. In de tweede klasse vindt om zeven uur de streekderby tussen EHS en Spaarnwoude plaats, terwijl Onze Ge zellen en de Pinguïns bij Capac-WK en UW op bezoek gaan. m, <x* fotos lomoi rouwen A. Re ir. Te h want die springt er uit door kwaliteit- exclusivlteit en service Postbus 3889 1001 AR Amsterdam Tel. 020-445803 f Bouw- 023- Chris Knoop tekent contract bij Telstar (Van onze sportredactie) VELSEN. Chris Knoop, die dit seizoen reeds diverse malen als amateur uitkwam in het eerste elftal van Telstar, heeft met de club overeenstemming bereikt omtrent een eenjarige verbintenis. trwerk s. Tel. lur. Te Henny van Leeuwen snel nitair - 023- in prijs 2769* J (DEM), Leenknegt (Stormvogels), de ge broeders W. en R. Ridderhof uit Den Haag en Jongbloed en De Graaf (beiden ADO ’20) toegevoegd. Telstar-secretaris Jordaan verklaarde dat Telstar in verband met de nieuwe CAO noodgedwongen meer amateurspe- lers heeft aangetrokken dan aanvankelijk de bedoeling was. Jordaan: „Het maakt heel wat uit of we een jeugdspeler voor drieduizend gulden plus een premierege ling kunnen inlijven of dat we gedwongen zijn het minimumloon uit te keren”. Wie Telstar van deze nieuwe amateurgroep een contract aan zal bieden hangt volgens Jordaan af van de besprekingen die mo menteel gevoerd worden met de selectie- spelers. Jordaan: „Velen willen het ver loop van de na-competitie afwachten en daar hun eisen aan aanpassen. Komen we niet rond dan gaan we denken aan de spelers die dit jaar al als amateur bij Telstar speelden en aan de nieuwelingen”. desondanks dit voordeel niet in winst omzetten. Erg was het niet, omdat Jac van Buuren in een klassiek standje te gen Hans van Delden een combinatie genomen had, die hem de winst oplever de. Frappant was wel dat de oudste van het viertal, Bert de Haas, een vrijwel gewonnen stand tegen Leo Visser ver knoeide en zelfs in verlies moest berus ten. Overwinningen van Wim van der Sluis, Ron Adelaar en Diemeer gaf Be verwijk een beslissende 6-0 voorsprong tegen Damiate. Theo van Wort lijkt de eer voor de Haarlemmers te redden, omdat zijn afgebroken stand tegen Graanstra gunstige perspectieven voor hem biedt. Cees van de Polder was op nieuw goed op dreef: hij bezorgde zijn club Het Oosten een 4-4 gelijkspel door Paul van Hal na een langdurige partij te verslaan. Eerder hadden Hans en Joost van Hal keurige overwinningen geboekt op Jan Esselman en Venema. Gert Slot- tje verloor van Hans Mast. v uitlaat korting. an. Ook adio-in- dtlmer iel In uw (spraak 3. (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM-IJMOND. Vax Kinheim heeft de inhaalwedstrijd tegen Amstei Tijgers kansloos met 7-4 verloren. Van de voorspelling die coach Hans Augustinus aan het begin van het seizoen deed, dat Kinheim sterker was dan ooit, is tot nu toe weinig uitgekomen. De club van het Badmintonpad, die nog steeds de titel van landskampioen draagt, is in de middenmoot van de ranglijst te rechtgekomen er er zal heel wat moeten gebeuren om nog in de buurt van de top te kunnen eindigen. Kinheim: 2-3-0-0-1-0 0 4 Amstel Tijgers: 2-0-3-l-0-l-0 7. Werpers: Steve Donovan (7 inn) 8-3-12-4, Roel Klassen (7 inn) 6-8-2-2. Pitcher Steve Donovan, die donderdag voor de tuchtcommissie van de KNBSB zal moeten verschijnen vanwege zijn ge drag van jl. zondag, had kennelijk zijn dag niet. Op zijn weinig overtuigende worpen werd lustig geslagen. Don Wedman en Arnold Smit openden voor de Tijgers de Bas Langeveld, Henny van Lent, Peter Pennekamp, Sjaak Pieters, Harry van Piere, Ron Snijders, Rhett van Trigt, Ge- 'rard Ratterman, Jerry Blaauw, Martin Visser en de in het Friese Augustinusga I verblijvende Engelsman Steve Fleetwood. I Als enige renner uit Rijsenhout gaat Jac I ’tHoen van start. Het zal voor hem niet meevallen om in dit selecte gezelschap een hoofdrol te vertolken. Oud-wereld- en nationaal kampioen Gerard Peters uit Haarlem gaat op 2, 3 en 4 juni met zes jonge renners naar wed strijden in het Duitse Braunschweig. De zes door de KNWU aangewezen renners zijn de junioren Peter Pieters uit Zwanen burg, Rik Moorman uit Nieuwendam, de (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM-IJMOND. Voor de competitieleider in de landelijke softbalcompeti- tie kon het gisteravond nauwelijks een verrassing genoemd worden, dat het duel tussen Storks en Nelissen-DSS in Den Haag ten prooi viel aan de overvloedige gaven van Pluvius. Vlak voordat beide ploegen aan hun onderlinge treffen zouden beginnen, werd de voorbereiding wreed verstoord volledig onder water zetten. In Haarlem konden HHC en Shell zij het onder niet ideale omstandigheden hun duel wel beëindigen. Moeiteloos zege vierde HHC voor eigen publiek met 14-0. HHC l-0-0-0-3-10-x 14. Fredy van Offe ren 2-0-3-1. Shell 0-0-0-0-0-0-0 0. Monique Joost 1-6- 11-6. Wie gisteravond in het Noorder Sport park Shell HHC tegemoet zag treden, zal zich moeilijk hebben kunnen voorstellen hoe de hoofdstedelijke ploeg er enkele weken geleden in slaagde HHC met 4-3 op de knieën te krijgen. De veel betere slag- prestaties van de thuisclub en het bij tijd en wijle zwakke verdedigen van Shell maakten de gasten vooral in de slotfase tot een speelbal van de thuisclub, die naarmate de competitie vordert steeds beter in vorm lijkt te komen. Aanvallend kon Shell in het geheel niet imponeren. Alleen Josée Heyman had voor Fredy van Offeren geen ontzag en kwam tot een tweetal hits. Bij HHC, dat in de eerste inning via Elly Nijhuis profiteer de van de Amsterdamse fouten, leefden vrijwel alle speelsters zich aan slag uit. Het aanvallende Haarlemse overwicht kreeg in de vijfde inning wat meer gestal te toen opnieuw Elly Nijhuis een fout aangreep om de honken te bereiken en Els Spee, Betty Veenstra en Fredy van Offe ren met hits volgden. Lang zal Shell de zesde Haarlemse slagbeurt bijblijven. Niet alleen werd Monique Joost in deze non af, maar aangezien er slechts 13 spe lers beschikbaar zijn moest een tussenop lossing worden gevonden. Manager Van der Sloot besloot om Van Wel alleen te laten batten en Abendanon te laten bow len en fielden. Op verzoek van de spelers werd ter ondersteuning van de in dit wereldtoer- nooi bepaald zware taak voor captain Chris van Schouwenburg een vice-cap- tain benoemd. In een bijeenkomst op dinsdagavond werd besloten Steven Lub bers met die taak te belasten. FREEK VAN MUISWINKEL itsol- en alt open service, L larantie score in de eerste inning. Ook Roel Klaas- sen kon voor de Amsterdammers op de heuvel weinig imponeren. In de tweede slagbeurt kon Kinheim hierdoor terugko men nadat Wijnekus door geraakt werper op de honken was gekomen en Young, j CRUI- 0, br 1st en maha slektr I. Pr. Tel. ur. nkwer- 88 odgie- Vlist AKBE- nkwer- lein 8, 30050, aratuur j. Gratis 16035 rigter miste nog wel de snelste winst, maar de overwinning ontging hem toch niet. IJmuiden kwam wel met een zeer jeugdig viertal binnen de lijnen, maar nadelig bleek dit niet. Leo van Omber gen versloeg in een uitstekende aanval lende stijl Geert Post. Een niet al te moeilijke combinatie bezorgde hem schijf winst en ook in de afwerking faal de hij' niet. Cees van de Vlis dwong eveneens schijfwinst af via een ketting- stelling tegen Silvius. Van de Vlis kon t, chat- lag tt 87231 1 HEDENAVOND op T V. Nederland I om 19.50-20.00 uur De 3-2 voorsprong ging direkt al weer verloren na een erg zwakke inning van Donovan. Hij kreeg drie honkslagen te gen, gooide eenmaal vierwijd en liet ook nog een wilde worp los. De duisternis maakte bij een stand van 7-4 voor Amstel Tijgers een einde aan de matte honkbal- I vertoning. j Uitslagen: H.D.C.-Heemstede 1-7, D.C.IJ- Santpoort 5-3, Lisse-Het Oosten 4-4, Damiate- B.D.C. 0-6 (voorl) Stand: 1. Heemstede 6-10(34- 14), 2 B.D.C. 6-8 (2917), 3. IJmuiden 6-8 (26-22). 1 Miste ardelen, irkt 2, (Van onze dammedewerker) HAARLEM. In de voorlaatste ron de van de strijd om het „Zilveren Dam bord” heeft Damclub Heemstede zich ook van H.D.C. ontdaan. In een recht streeks duel versloegen de Heemstede naren de gastheren met duidelijke cij fers: 7-1. IJmuiden verbaasde vriend en vijand door met een verzwakt viertal Santpoort met 5-3 opzij te zetten. B.D.C. Beverwijk bezet nu dankzij het verlies van H.D.C. de tweede plaats met twee punten achterstand, omdat zij tegen Da miate een beslissende 6-0 voorsprong namen. Damclub Lisse en Het Oosten deelden de punten broederlijk. 'Heemstede verzekerde zich al snel van een 2-0 voorsprong via Henk Beliën, die bondsvoorzitter Meure met een dam- combinatie verraste. Teunisse van H.D.C. bleek ook ditmaal een niet te nemen hindernis voor de tegenstander. Wel verschafte Sluiter zich met gedegen positiespel een terreinoverwicht, maar kon niet voorkomen dat zijn stand te zeer werd uitgedund en Teunisse de re mise behaalde. Jeroen Sterel bracht waardoor hij eindigde met 3 voor 33 in 10 overs. Achter het wicket blonk keeper René Schoonheim weer uit met maar liefst vier slachtoffers. verhuur as. Ver- - F. Erb. Dinsdag werd in het toernooi alleen de wedstrijd Bangladesj-Canada gespeeld en alle overige partijen zullen op de reserve- dag (woensdag) moeten plaats vinden. Zo niet, dan eindigen zij alle in een 2-2 pun- tendeling. Canada versloeg Bangladesj en deelt in groep 2 de bovenste plaats met Denemarken met twee gewonnen wed strijden. Voor Nederland betekent dit geen on verdeeld succes, want puntenverlies kan men zich eigenlijk niet meer permitteren, ook al zou in dit geval Sri Lanka twee punten verliezen. Zondag speelden de Ne derlanders tegen Water Orton GG een sterke wedstrijd, die met 204 tegen 154 werd gewonnen. Schoonheim scoorde een zeer goede 75 (1x6, 7x4) en Lubbers ging zelfs op 67 (7x4) retired om de andere spelers ook een kans aan bat te geven. Van die gelegenheid maakten alleen Ente- rop (19) en Abendanon (12) enigszins ge bruik. Vier Nederlanders zaten voor nul runs aan de kant. Bakker en Flohil maak ten in deze wedstrijd plaats voor Beke- dam en Kramer, die echter geen van bei den van de gelegenheid gebruik maakten om een opvallende prestatie te leveren. Van de bowlers maakten vooral Peter van Wel met 3 voor 8 in zes overs een sterke indruk, terwijl ook spinbowler Ab endanon met 2 voor 31 in 12 overs bewees dat op de door de regen langzame Engelse wickets zijn type bowler gevaar voor de batsman oplevert. De snelle Rob van I Weelde had vooral in laatste stadium van de innings van Water Orton enig succes, 1 kg vis, zout, 1 el, 1 lepel melk, bloem, boter ^■lof margarine, 2 citroenen, peterselie. De vis met wat zout Inwrijven. Door losgêklopt ei met melk en vervolgens door bloem wentelen. Bakken In veel gebruinde boter of margarine op niet te fel vuur. Wat citroensap, fijngehakte peterselie en-de overgebleven boter over de vis doen. Produktschap voor Vis en Visprodukten. s-Gravenhage (Van onzecricketmedewerker) BIRMINGHAM. De voorronden die door veertien landen worden verspeeld om het wereldkampioenschap ééndags- cricket in Birmingham, hebben zwaar te lijden van de abominabele weers omstandigheden. Tussen de officiële wedstrijden spelen alle landen oefenmat- ches tegen sterke regionale tegenstan ders uit de Midlands en Central League. En van die wedstrijden worden er talrij ke door weers- en terreinomstandlgheden afgelast. 'erdaq NGEN Jltslui- igens, foons. In de massale eindsprint van een com pact peloton bleef hij met bijna twee leng tes verschil aan de winnende hand. Freek Cornelisse uit Haarlem, een oom van de winnaar, die het ondanks zijn 48 jaar nog steeds goed blijft doen, kwam op een eervolle tweede plaats. Derde werd Ruud de Vries uit Diemen. In de Ronde van Bovenkarspel voor .nieuwelingen kwamen de Haarlemmers Wim Otte en Ragmar Martens op respec tievelijk de tweede en derde plaats. Zij maakten deel uit van een vier man sterk kopgroepje, waarvan de Amsterdammer Rob Breman het spurtje won. De Haar lemmers Ronald Vroom en Herman v.d. Ham werden achtste en tiende. In Zalt- bommel werd Wim Otte vierde bij de nieuwelingen. Zijn stadgenoten Frank Nijssen en Ab Harren werden zevende en achtste bij de junioren in Zaltbommel. Op het wielerparkoers in Spaarnwou de houdt de HSV De Kampioen zaterdag 2 juni en zondag 3 juni open koersen voor liefhebbers en veteranen. Beide wed strijddagen staan los van elkaar Deze koersen zijn door De Kampioen ingelast op initiatief van Henny van Leeu wen om de liefhebbers en veteranen uit de eigen regio meer startgelegenheid te bie den. Vooral de liefhebbers komen elders vrijwel niet aan bod door het zeer grote aantal inschrijvingen. Aan renners Uit de eigen streek wordt vaak de voorkeur ge geven. Een aantal jaren terug Is de catego rie liefhebbers door de KNWU in het leven geroepen, maar die dreigt nu toch wel uit zijn jasje te gaan groeien. Met het initia tief van Henny van Leeuwen, die zelf op beide dagen bij de liefhebbers van de partij is, mogen de streekrenners Zich gelukkig prijzen. Zowel op zaterdag als zondag starten de liefhebbers om 13.00 uur met onder de deelnemers onder andere Klaas Duiven voorden uit Noordwijkerhout, de Haar lemmers Jan Koomen, Gerrit van Krim pen en de broers Hans en Henny van Leeuwen, Ruud de Vries uit Diemen, de Sassenheimer Ton Zeldenthuis, Peter v.d. Berg uit Noordwijk en Ed de Vos uitz Culemborg. De veteranen starten beide TRAI- 188. DK III B.B- i z.g. 11na •MOS pk, 1 5-fö zanti- (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM. Een druk bezochte buitengewone ledenvergadering van de basketbalvereniging Flamingo’s heeft gisteravond eveneens haar flat gegeven aan de fusie met The White Stars. Beide verenigingen, die een roemrijk verleden In het vaderland se topbasketbal achter de rug heb ben, zullen in de toekomst hun weg verder gaan onder de nieuwe naam van „De Stars”. Onderscheidingen voor hun vele verdiensten voor Flamingo’s kregen de heren Jan Massaro en Jacques Breijman. Jan Massaro, vele jaren de stimulerende voorzitter van de toon aangevende Haarlemse vereniging werd met instemming van de verga dering tot erelid benoemd. Jacques Breijman, als secretaris één van de harde werkers achter de schermen, kreeg het lidmaatschap van verdien ste uitgereikt. Als nieuwe voorzitter van De Stars zal het komende jaar gaan optreden Eric Jager, die de voorzittershamer overnam van Frank Kales, de schei dende praeses die voor twee jaar naar Amerika vertrekt. De twee gefu seerde verenigingen, die tevens een samenwerkingsverband met Exfla’s, de Kometen en Cronjé-Shots zullen aangaan, vormen nu in één klap één van de basketbalgrootmachten in het district Haarlem. met champignons... ff ifcU Haarlemmers Ab Harren en Jan van Wijk, de Zeeuw Adrie Maarschalk en Hans Bau- doin uit Valkenswaard. Op de eerste en tweede dag wordt er een koers over 80 kilometer gereden en tot besluit staat er de derde dag een ploegentijdrit over veer tig kilometer op het programma. Voor veteranen en liefhebbers organi seert het Halfwegse De Bataaf zondag 17 juni koersen op het Kinheimparkoers. De liefhebbers starten die zondag om 13.00 uur en rijden 55 kilometer, terwijl de veteranen om 14.30 uur aan een koers over 60 kilometer beginnen. Zware regenval bedreigt houden, maar zal ditmaal als een open ronde doorgaan. Het wielerfeest in Rijsenhout wordt donderdagavond om zeven uur ingezet met een koers voor junioren over vijftig kilometer en daarvoor hebben 69 renners ingeschreven. Tot de kanshebbers beho ren onder meer Jan van Wijk. Huub de Vries, Steven Rooks, Ronald Rol, Peter Pieters, Rik Moorman. Henk Havik, Ab Harren, Alois Goossen, Henk Biel, Ben Luijken, Piet de Groot en Rik Wiese. Als enige plaatselijke favoriet is Rob Sanders van de partij. Aan het hoofdnummer van de amateurs over 75 kilometer, waarvan de start om kwart ovef acht is, nemen 92 renners deel. Een greep uit de favorieten: Arie Kam steeg, Jos Kieftenburg, Wim Koene, René j Kos, Henk Kuipers, Gé Kuit, Rob Borst, 4

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 27