ETALEUR Nutsspaarbank West Nederland vooruitstrevend Regering vreest forse nadelen voor luchthaven H.T.S.-E faillissementen NH] Nederland Haarlem PAVILJOEN NOORDZEE IS WEER DE GEHELE WEEK GEOPEND HEYNE DAK B.V. NIEUW: EVENTUEEL ZOWEL DE VOORZIJDE ALS DE ACHTERZIJDE RECHT OPGETROKKEN G. Zegel, TANDARTS AFWEZIG Vanaf 31 mei t.m. 30 juni. Spoedgevallen worden waargenomen door alle collega’s. 6 19 7 9 WOENSDAG 30 MEI HENDRIK DEN DEKKER Geen bloemen Geen bezoek aan huis. V DEN HAAG. regering een einde maakt aan belastingvrije aankopen in het Amster- Nederland en Italië zich er tegen (Van onze Haagse redacteur) PPR-Tweede-Kamerlid Leo Jansen wil dat de Een gedachtenisdienst zal worden gehouden op vrijdag 1 juni a.s. om 13.00 uur in „De Hoeksteen”, (hoek Willem de Zwijgerlaan, Duinweg) in Santpoort-Zuid, na afloop waar van gelegenheid is tot rouwbeklag. De crematie zal daarna in stilte plaats vinden. Met grote verslagenheid geven wij kennis van het plotseling overlijden van ADRIAANTJE MARIA KERST-VAN DEN BOS Tot onze grote droefheid is, na een geduldig gedragen lijden, van ons heengegaan onze broer, zwager en oom op de leeftijd van 58 jaar. Uit aller naam: L. Krikke-den Dekker IJmuiden, 29 mei 1979 Lange Vlak 77 Corr. adres: W. Bobeldijk, Pleiadenplantsoen 142. Gelegenheid tot afscheid nemen en condole ren woensdag van 20.15 tot 21.00 uur in het Uitvaartcentrum Eemstraat 27 te IJmuiden. De crematie zal plaatsvinden op donderdag 31 mei om 10.00 uur in het crematorium te Driehuis (gem. Velsen). Vertrek vanaf het uitvaartcentrum om 9.40 uur. A. J. F. A. Kerst Erika, Jan Martijn I dam Airport Shopping Centre op Schiphol. Nederland zou volgens de lijsttrekker van de Radicalen voor de Europese verkiezingen, akkoord moeten gaan met de richtlijn van de EEG, waarin belastingvrijdom op de luchthavens binnen de gemeenschap, in vliegtuigen op Europese vluchten en aan boord van schepen die verbindingen binnen de EEG onderhouden, wordt opgeheven. Die maatregel van de Europese Commissie is nooit van de grond gekomen, onder meer omdat verzetten. geboren 5-8-1932. Bloemendaal: 28 mei 1979 Rijperweg 12 C 2061 BH Bloemendaal Tevens leveren wij kozijnen, ramen en deuren op maat. BOUWONDERNEMING TELEFOON 02510-30687 KANTOOR TEL. 02510-39386 HAARLEM. Met de directe lijnen die 63 kantoren van Den Burg op Texel tot Sassenheim met een centrale computer ver binden en het mogelijk maken alle financiële klantengegevens binnen seconden op te roepen op beeldschermen en in te voeren, verkeert de Nutsspaarbank West Nederland in Haarlem in een voor Nederland ongekend voor uitstrevende situatie. Dit is de mening van adjunct-directeur J. J. Terpstra, die benadrukt dat in gesprekken over verlies van ar beidsplaatsen vaak vergeten wordt dat juist saai en slopend, eenvoudig massawerk door com puters is overgenomen. 2 >- O ra K.S. 2 I VROOM^DREESMANN Als bankcomputer rekent heeft loketbediende tijd voor klant PPR: schaf belastingvrije winkels op Schiphol af Volgens Leo Jansen doen de belasting vrije winkels andere ondernemers oneer lijke concurrentie aan. Daarnaast is er sprake van een onderlinge concurrentie- Vroom Dreesmann IJmuiden vraagt voor haar afdeling etalage/decoratie een Donkere Spaarne 22 Postbus 665 2003 RR Haarlem De verkeersafdeling omvat de werkgroepen: Engineering en projecten Systeemanalyse Electronica ontwikkeling Systeemcontrole Geboden worden functies op een boeiend terrein van de techniek, waarbij uitgebreid gebruik wordt gemaakt van de nieuwste ontwikkelingen in de electronica met DEC-minicomputers en NEMIC microprocessors. NEDERLAND-HAARLEM B V., met fabrieken te Haarlem, Hoorn, Bergum (Fr) en Zelhem, is een vooraanstaande onderneming op het gebied van de industriële electronica, verkeersregeling, verkeersignalering en de openbare verlichting. Voor de electrische apparatenfabriek te Haarlem zoeken wij jonge technici in het bezit van het diploma missie wil door opheffing van belasting vrijdom alle luchthavens weer op dat punt gelijkschakelen. Jansen: „Ik zie niet in waarom iemand die per vliegtuig reist belastingvoordelen krijgt, terwijl die aan de mensen die bijvoorbeeld met de trein reizen, worden onthouden”. Jansen noemt het absurd dat de staats secretaris belastingvrijdom aanvoert als argument ter ondersteuning van bepaalde bedrijven. Wanneer we die redenering doortrekken, dan zouden er bijvoorbeeld voor noodlijdende sectoren van het be drijfsleven soortgelijke maatregelen ge nomen kunnen worden, aldus Jansen. Hij vindt het bovendien belachelijk dat de Heffing van belasting op aankopen op Schiphol en op schepen, zou de schatkist op zijn minst tientallen miljoenen guldens opleveren. Daar staat volgens de regering echter tegenover dat het passagiersaan- bod af zal nemen en men bovendien min der zal kopen wanneer er aan aankopen op Schiphol geen belastingvoordeel meer zit. De bewindslieden tillen niet zo zwaar aan de oneerlijke concurrentie, omdat het hier gaat om artikelen die men doorgaans toch niet in Nederland gekocht zou heb ben, wanneer daar belasting over geheven zou worden. Ze komen tenslotte tot de conclusie dat de voordelen niet tegen de nadelen opwegen. De Nutsspaarbank wil op den duur bij alle loketten het kogelvrije glas weghalen en andere beveiligingssystemen invoeren. Telefoon 023-3192 33 Telex 41210 Telegramadres etraf nl Eigenhandig geschreven sollicitaties verzoeken wij u te richten aan de directie van Nederland-Haarlem B.V., Postbus 665. 2003 RR Haarlem. BI wc 1 211 roi S 20. strijd tussen de Europese luchtnavens. op sommige vliegvelden wordt wel BTW ge heven (bij voorbeeld West-Duitsland) en op anderen tveer niet. De Europese Com- met ervaring die tesamen met de teamleider en deco rateur de etalages en winkeldisplays zal verzorgen. Vroom Dreesmann biedt u een pretti ge werkkring, uitstekende secundaire arbeidsvoorwaarden, alsmede een aan trekkelijke korting op aankopen in het warenhuis. Voor inlichtingen en/of sollicitaties kunt u zich wenden1 tot de afdeling perso neelszaken, Grote Houtstraat 70, Haar lem, telefoon 023-319040 toestel 328 of 256. regering net doet alsof reizigers uit Ame rika of Azië eerst naar Amsterdam komen om belastingvrij in te kopen, alvorens naar hun eindbestemming in Europa te gaan. Jansen: „Dat doet natuurlijk geen mens. Daarom geloof ik ook niet dat het transitoverkeer wezenlijk beïnvloed zou worden". Wellicht nog dringender dan in de lucht vaart is volgens Jansen de noodzaak om belastingvrijdom op schepen op Europese lijnen op te heffen. De laatste jaren heeft zich het fenomeen „botervaarten” ontwik keld. Dat zijn tochtjes naar een naburig land die uitsluitend dienen om de passa giers in de gelegenheid te stellen belas tingvrij in te kopen. Dat gebeurt bijvoor beeld van het Eemsmondgebied naar een nabijgelegen Duitse haven. Volgens Jan sen heeft de plaatselijke middenstand daar wel degelijk van te lijden. Soortgelij ke botervaarten van Calais naar Zeebrug- ge werden onlangs door de Belgische re gering verboden. Een goed voorbeeld, dat volgens Jansen in ons land navolging ver dient. haar „reisfabrikant” Neckermann niet is aangesloten bij de Algemene Nederlandse Vereniging van Reisbureaus. Hij vindt de branchevervagende ontwikkeling plezie rig omdat het uitgangspunt van zijn bank is dat geleverd moet worden wat de parti culiere klant vraagt. Dit gaat zover dat ook een autoloket in de Hout en een rij dend kantoor op de weg is (met mobilo foon) speciaal voor bejaarden, die dit erg waarderen volgens onze zegsman. Tussen de man in de bus en de mensen is een vertrouwensrelatie gegroeid. Dit tracht men door kleinschaligheid ook op de meer dan zestig kantoren te verwezenlijken. Dit is niet altijd mogelijk, want het verloop huwelijk, promotie enz.) onder de jongeren is dertig percent. Toch heeft de Nutsspaarbank geen personele problemen. Omdat veel scholieren al ver trouwd zijn met dit bedrijf, stappen ze er makkelijk op af. Sommigen komen een dagje kijken en maken een kans aangeno men te worden als ze er plezier in hebben met mensen om te gaan, administratieve vaardigheid hebben. In het Haarlemse hoofdkantoor is een opleidingsafdeling en voor specialistische cursussen gaan de leerlingen naar Doorn waar de bondsban- ken samen een instituut hebben opgezet, onjdat er in ons land geen school voor deze branche is. De overgang van de oude Haarlemsche Spaarbank van 1818 van de Maatschappij tot Nut van ’t Algemeen in de Zijlstraat naar de huidige retailbank (sparen, lenen, verzekeren, kortom alles Hij heeft de regering al eerder in een lange serie vragen om opheldering ge vraagd. Uit het antwoord van de staatsse cretaris Nooteboom van financiën bleek echter dat de regering niets voor ophef fing van de belastingvrije winkels voelt, omdat dat erg nadelig voor Schiphol zou kunnen werken. De bewindslieden gaan er vanuit dat een niet onaanzienlijk aantal intercontinentale reizigers Amsterdam als eerste tussenstation in Europa kiezen, omdat ze daar belastingvrije inkopen kunnen doen. Wanneer belastingvrije in kopen in de EEG zouden worden afge schaft zou dat juist voor een belangrijke transitohaven als Schiphol een harde klap kunnen betekenen, aldus de staatssecre taris. HAARLEM. De rechtbank heeft op dinsdag 22 mei 1979 in staat van faillisse ment verklaard: Christoff Edward Ray- mundus Strüwer in Haarlem, Wagenweg 136, h/o Advies en Verkoopbureau Ted Strüwer. Rechter-commissaris: mr. E. J. Schreuder. Curator: mr. A. H. Kist, advo caat en procureur in Haarlem. Wegens het gebrek aan baten is bij vonnis van de rechtbank op 22 mei 1979 opgeheven het faillissement van: v.o.f. J. K. Construc tie- en Montagebedrijf in Krommenie, Wil- helminastraat 29, en de vennoten: Lode- wijk Jakobs in Krommenie, Krommenie- dijk 26, Adrianus Johannes Koning in Krommenie, Burg. Lammerschaapstraat 6 uitgesproken op 27 juli 1976, curator mr. J. J. van der Valk. Aagje van Koten, wed. van Chr. Schellevis in Beverwijk, Zonne- bloemlaan 5, h/o Schildersbedrijf C. Schellevis, uitgesproken op 14 maart 1978, curator mr. K. J. Willemse. Bij beschik king van de rechtbank op 22 mei is mr. G. de Leeuw, advocaat en procureur in Zaandam, Peperstraat 148, benoemd als curator in de plaats van mr. A. Steinz, in het op 16 mei 1978 uitgesproken faillisse ment van: Decon B.V. in Beverwijk, Groe- nelaan 27. Bij beschikking van de recht bank op 22 mei 1979 is aan Tepeda B.V., gevestigd in Assendelft, Dorpsstraat 217, voorlopig surséance van betaling ver leend, met benoeming van mr. P. M. F. Greuter, advocaat en procureur in Velsen- Zuid tot bewindvoerder. De vergadering der crediteuren is bepaald op dinsdag 28 augustus 1979 om 14.30 uur, in het ge rechtsgebouw te Haarlem, Jansstraat 81. Bij het verzoek is geen ontwerp van ak koord aangeboden. Omdat deze regionale bank, (met 160 levensjaren op één na de oudste in ons land) een stichting is, hoeft geen dividend uitgekeerd te worden aan aandeelhou ders. Het geld wordt onder meer aange wend voor renovatie van de kantoren Houtplein, Nagtzaamplein, Tesselschade- plein en Marnixstraat. Het wachten is op de vergunningen. Bestudeerd wordt of het kogelvrije glas tussen bediende en klant kan verdwijnen de bank heeft een eigen veiligheidsdienst omdat dit een psycho logische barrière vormt. In 1977 warenvijf kantoor overvallen, waarvan vier opge lost, in 1978 ééN en opgelost en dit jaar é2n nog niet opgeloste overval op het Hout plein. Landelijk werd in 1977 61 percent opgelost, volgens Voskens. Reisbureaus die banken willen boycot ten die reizen verkopen treffen niet de Nutsspaarbank volgens Terpstra omdat iedere dinsdagavond: Country and Western special gepresen teerd door Frans iedere woensdagavond: Klaas Travolta’s Soul Show iedere donderdagavond: „Ome Ruud's Beton Toestand” vrijdag 1 juni luilaknacht discotheek tot 05.00 uur geopend! De verfrissingen worden verzorgd door het welbekende duo Jan Rob. EEN EXTRA VERDIEPING OP UW HUIS VRAAG VRIJBLIJVEND OFFERTE Wij verzorgen ook uw tekening en aanvraag Vrijblijvende prijsopgaven voor andere verbouwings werkzaamheden zoals dakkapellen en interne verbou wingen. dat na drie fusies en de komst van de on line computer is gestegen naar 430 man, voor het merendeel vrouwen overigens. Hiervan werken er 180 in het hoofdkan toor aan de Fonteinlaan, waar PR-man John Voskens ons rondleidt langs klui zen, beeldschermclusters, beveiligingsaf- deling, microfilmapparatuur, balies, daktuinkantine en andere ruimten, waar werk wordt verzet voor 350.000 particu liere rekeninghouders die samen een te goed hebben van twaalfhonderd miljoen gulden. De geldreserve liep vorig jaar op naar ruim zestig miljoen. TE I B eet uui I Ve en 91C we I poi 13. Dl lijk zor nui die we Ur 9.0 S tin uu; S tra we 184 lar dei 02f ms VOl tel. S 09. IJr pai S ma ter ma We Re 191 11. 19. 17. Ier 1 Do nei I 1 do: I ple daj rel Ka 11. tiei I uu bel o I daj I - uu: 9.0 en K* uu 16. 21. uu dei 1 uu 19. uu uu 1 uu jeu Na een periode van opleiding is plaatsing als projectleider voor de industriële processystemen, electronicus of systeemtechnicus in de verkeersafdeling mogelijk. klachten komen bij de directie, wensen van klanten bekend worden. Er komt meer openheid ook voor de klant die er behoefte aan heeft te weten wat er binnen de bank gebeurt, en hoe het werkt. De mensen die dagelijks met het publiek om gaan zullen meer betrokken worden bij beleidszaken. De Nutsspaarbank behoort tot de vijf Nederlandse banken die zich ten doel stelden het lot van de bevolkings groepen met lage inkomens te verbeteren. In 1880 waren er nog meer dan driehon derd. Lange tijd was het uitsluitende doel sparen te bevorderen. Karakteristiek voor de Haarlemse Nuts spaarbank is dat het geld binnen de regio blijft circuleren. Een Haarlemse geldsu- permarkt met vele „buurtbankwinkels” waar de spaarzin van de ene klant het geld levert dat een ander wil lenen. Dank zij de computer krijgt deze bank meer oor voor de wensen en problemen van deze klanten die nog altijd koning willen zijn verhoudingen ermee verstoort. De Nuts spaarbank sponsort geen club maar steunt wel ideële doelen als verenigingen daar om vragen. Men beschouwt zich als een soort trans portbedrijf en dat wordt benadrukt door de eigen geldauto en directe relatie met buitenlandse banken voor onder meer vreemd geld. De kunst is te zorgen dat dit geld in ciruclatie blijft en dat gebeurt aan de hand van behoefteprognoses. Al jaren geleden voerde West Nederland de dage lijkse rentebijschrijving in, een systeem dat andere banken hebben overgenomen. Er worden geen spectaculaire ontwikke lingen meer verwacht maar wel wordt gerekend op perfectionering van het com putersysteem, dat nogal eens „uit de lucht valt” en enorm veel werk, en daardoor vertraging, oplevert. Intern hechten de medewerkers veel waarde aan de organisatieontwikkeling die er toe moeten leiden dat, vóór er wat zich in een gezin afspeelt) leidde tot vele specialisten binnen het bedrijf. Er worden geen fusies meer verwacht bij deze regionale bank, maar waar mogelijk zullen in nieuwe wijken kantoren komen. Terpstra verduidelijkt dat de Nuts spaarbank erg voorzichtig is njet het le nen gezien het feit dat in ons land meer wordt geconsumeerd dan er verdiend wordt. Hij is er van overtuigd dat de klant het achteraf gunstig beoordeelt als hem duidelijk is verteld welke lasten een le ning hem zal brengen. Overigens wordt niet in zijn totaliteit te veel geleend maar bij bepaalde categorieën nieent hij. „Dat de postgiro van de postdienst gebruik maakt betekent duidelijk een voordeel ten opzichte van ons en we kijken argwanend naar de postbank. Als onze klanten ver weg wonen betalen we de portokosten. Het postkantoor vinden wij een soort af- handelingsinstituut, wij hebben met onze klanten een vertrouwensrelatie.” Actueel onderwerp is het schenken van cadeaus voor nieuwe spaarders, waarte gen het ministerie van Economische Za ken heeft gewaarschuwd. Volgens Terp stra dreigt dit in de concurrentiestrijd te escaleren en wordt het een handel in ca deautjes. Wij bieden dingen aan die aan slaan bij de klant, zoals een spaarvarken of boek over de natuur. Als bank geef je een premie bij een nieuwe rekening bij geboorte bijvoorbeeld. Maar het bedrag wordt steeds groter en het moet toch opge bracht worden. Ik denk daarom dat je de „We zitten ook niet te wachten op de ijd dat dit allemaal terugkomt. Onze bank streeft naar behoud en eventuele uitbreiding van het personeelsbestand. M v- oc <D «o «5 - 0) l ra

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 6