WETHOUDER B. TEN HAKEN SLAAT EERSTE PAAL politienieuws 1919 -1979 Gestolen tassen teruggevonden Bij de aanschaf van een goed Oosters tapijt denkt U aan Perez. Duo Bakker-Breur voorspoedig van start in zomercompetitie ENORME WATERSCHADE DRASTISCHE KORTINGEN zelfs tot de HALVE PRIJZEN VenJtcuJe l in de vishciij r EEN BEGRIP M PERZEN Winkelcentrum ”De Bever”, Beverhof 40-41 aan de Breestraat, Beverwijk. «I hcivcn- bcrichien burgerlijke stond VELSEN I v J Kom mee naar buiten, “11 Wat u buiten ziet vliegen, lopen i« bloeien of groeien, staat in die handzame Veldgids! Méér dan 500 kleurplaten. Iedereen kan nu ten volle van de natuur genieten. Alleen verkrijgbaar bij de Bruna-Winkels. Zeskamp op voorplein Rode Kruisziekenhuis Zaandammer bekent vijftal inbraken Kritiek Zuiver fris in't onderwegkoflertje Beverwijk - Utrecht- Den Haag - Hilversum Daders inbraak in „Nieuwe Slof” snel opgespoord I 1 9 IJMOND M E I 19 7 9 sen «S 1 BRIDGENIEUWS „DE JUMP” Door enorme lekkage in ons centraal magazijn hadden wij De schade werd door de verzekering gedekt. Da’s prettig voor ons maar vooral voor u. Al die tapijten, met lichte schade plekjes gaan nü weg met Nederlands Grootste Speciaalzaak Capri-Sonne, een heerlijke, zuivere sinaasappellimonade. In het handige éénpersoons-pakje met de vele gebruiksmomenten. ^51 DONDERDAG- EN VRIJDAGAVOND KOOPAVOND VJ Bouw woonerfgebied Meerstein- Hoogdorp na jarenlange voorbereiding van start (ADVERTENTIES) L perez perez (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) n m In groep twee deden de dames Van Sprang-Van der Vlugt het bijzonder goed door bij een gemiddelde van 72 niet min der dan 99 punten te verzamelen. De ande re paren bleven daar ver bij achter: de gebroeders Van der Vlugt die tweede wer den kwamen niet verder dan tot 83. Boen- der-Kramer jr. boekten 82 en dat beteken de de derde plaats. De uitslagen luiden: Groep één: Bakkum-Breur 97, mevrouw Wareman-Breur 95, echtbaar De Groot 88, Doornenbal-Van Dijk 85, Schadé-Timmer 83, echtpaar Strube 81, Van Maanen-Pip- pel 72, Jongkind-Poecke 71. Groep twee: dames Van Sprang-Van der Vlugt 99, gebr. Van der Vlugt 83, Boender-Kramer jr. 82, Barzilay-Van Har ten 75, dames Maagdelijn-Pippel 73, da mes Dogger-Van der Glind 66, mevr. Ris- Van der Burg 64, Van Egmond-Hoogland 61, mevr. Kion-Maagdelijn 45. De heer Van der Laan, die namens de belangengroep van de toekomstige bewo- GEBOREN: J. P. Groen-de Pree, d„ Velsen-Zuid; B. G. M. Swier-Thielens, d., IJmuiden; H. HAARLEM Schalkwijk Grootwinkelcentr Rivièradreef 13 0 23 - 33 01 09 i BEVERWIJK. Bij een inbraak in „De Nieuwe Slof” aan de Kerkstraat is dins dagnacht voor een waarde van 24.000 aan geluidsapparatuur ontvreemd uit de theaterzaal. Twee 19-jarige Beverwijkers die het pand na vernieling van een tuin deur binnenkwamen zijn inmiddels als vermoedelijke daders in verzekerde be waring genomen. Een van het duo, bewo ner van een kraakpand aan de Koning straat, heeft bekend en gaf ook toe de inbraak in het afgelopen weekeinde bij de Stichting Kabel-tv aan de Koningstraat te hebben gepleegd. Hier werd 7000 buitge maakt. (Van een medewerker) IJMUIDEN. Aan de woensdagmarkt werd aangevoerd: 280 kg tong; 4 kisten tarbot en griet; 188 kisten kabeljauw; 37 kisten wijting; 70 kisten schol; 52 kisten schar; 9 kisten makreel en 100 kisten diversen. Prijzen in guldens. Per 1 kg: tarbot 13,50; grot tong 13,97-13,61; grootmiddel tong 15,84-15,57; kleinmiddel tong 14,19- 13,77; tong één 13,09-12,94; tong twee 12,23-11,69. Per 40 kg: tarbot 317-264; griet 327-236; kabeljauw twee 180; kabeljauw drie 130- 110; kabeljauw vier 114-112; kabeljauw vijf 116-90; schol één en twee 140; schol drie 130-120; schol vier 86-78; wijting drie 96-78; makreel twee 78-46; schar 62-42; horsmakreel 54-36; rode poon één 118; rode poop twee 110-50; bot 28-24; mullets 420-414. De besommingen waren: UK 4 570; VD 19 7.600; UK 78 5.900; IJM 18 12.400. Hij feliciteerde alle bij de bouw betrok ken partijen en herinnerde er aan dat de eerste voorbereidingen daarvoor waren getroffen in 1973. Degenen die straks van de woningen bezit zullen nemen zijn voor het merendeel ook inwoners die zich om streeks die tijd als „belangstellenden” meldden. „Maar er komt” zo vervolgde hij „steeds minder ruimte voor bouwmoge lijkheden. Dit plan heeft ons ook veel geleerd. Het bouwen volgens het principe van het woonerf-idee bijvoorbeeld. Maar ook dat de aantallen te bouwen woningen per stichting of woningbouwvereniging te klein gaan worden om nog op een accepta bele manier te worden gerealiseerd. Daar om ben ik blij met, de wijze van samenwer ken die een positieve uitwerking heeft gehad op onder meer de financiële conse quenties”. VELSEN. Drie tassen die op 15 mei werden gestolen uit de kleedruimte van de röntgenafdeling van het Zeewegzie- kenhuis zijn teruggevonden in een sloot in de omgeving van Bodegraven. Uit één der tassen werd een giropas met bijbehorende betaalkaarten plus een geld bedrag van 100 gulden gehaald. Gebruik makend van de girobescheiden werd een bedrag van 1350 gulden opgenomen. Uit een andere tas verdween een rijbewijs en een bedrag van 5 gulden. De laatste tas bleek goed voor 100 gulden. HAARLEM Gen. Gronjéstraat 43 - Grote Houtstraat 79 Hoogerwoerdstraat 59 - Kruisstraat 40 - Rivièradreef 42 (Schalkwijk) IJMUIDEN Lange Nieuwstraat 495 Tenslotte belichtte de heer Steenstra nog eens de problemen die bij deze bouw en bij de bouw in het algemeen een rem mende invloed hebben op realisatie. Met name de beschikbare subsidiemogelijkhe den achtte hij niet meer in verhouding tot de zo langzamerhand toch wel sterk geste gen bouwkosten. „Het zal steeds moeilij- ker worden betaalbare woningen te bou wen”, aldus Steenstra die de aannemer alle voorspoed toewenste bij de laatste beslissende fase van dit bouwprojekt. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Op het voorterrein van het Rode Kruis Ziekenhuis wordt vrijdagavond 1 juni de traditionele zes kamp gehouden. Oorspronkelijk werd de ze zeskamp gehouden op de dag van de verpleging, maar daar is men nu van afgeweken. Onder de ploegen die tegen elkaar strij den zijn afgevaardigden van de verschil lende ziekenhuisafdelingen, maar ook teams van instanties waar het ziekenhuis nauw mee samenwerkt, zoals brandweer, politie, taxi 3000, RUAZ, Stadskantoor, Van Hattum en Blankevoort en vele anderen. De ploeg van de technische dienst van het ziekenhuis zal zich tot het uiterste inzetten om de wisselbeker te behouden. Naar verluidt worden alle technische klussen nu in looppas uitgevoerd. De zes kamp speelt zich af tussen 19 en 22 uur. De patiënten zitten op de „eretribune” voor de ramen. Op het publiek buiten wordt een dringend beroep gedaan zich achter de dranghekken op te stellen. In verband met deze zeskamp is het parkeerterrein voor het ziekenhuis van donderdagavond 31 mei negen uur tot zaterdag 2 juni om twaalf uur afgesloten. van de Stichting Eigen Woningbezit Noord-Holland tijdens een toelichting na afloop van het feestelijk intermezzo op, dat het bouwplan enerzijds wel wat klein- schalig was in vergelijking met de vele en zo veel grotere objekten waarvoor men vroeger in Heemskerk de hand niet om draaide. Hij beklemtoonde nog eens de sterke behoefte aan woningen in de IJ- mond en sprak de wens uit dat de eerste paal voor dit plan Meerestein-Hoogdorp ook een herbeginnen mocht zijn van de bouwaktiviteiten in de IJmond. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Met enig feeste lijk vertoon is woensdagmiddag aan de Van Riemsdijklaan in het bestem mingsplan Meerestein-Hoogdorp de eerste paal de grond ingegaan voor de bouw van 151 woningen. Met deze handeling, bekwaam verricht door wethouder B. ten Haken, is een einde gekomen aan zo’n slordige 12 jaar van steeds maar weer stagnerende voorbereidingen. Begin 1980 hoopt bouwmaatschappij De Moei uit Alk maar de eerste bouwsels op te leve ren. Een groot aantal van de toekom stige bewoners daarvan was gisteren bij het symbolische startsein aan wezig. Wethouder Ten Haken merkte na een welkomstwoord van directeur Steenstra IJmuiden; Ask, Swansea, IJmuiden. Woensdag aangekomen: Ilmenles, Ar changel; Tushar Rock, Antwerpen; Fede ral Calumet, Rotterdam; Saturnus, Ber gen, IJmuiden; Elation, Gr. Yarmouth; Henriette Isa, Ierland; Kaaksburg, Leer; Defiance, Bremerhaven; Calandplein, Brussel, IJmuiden; Esso Kobe, Port Ti- ron; Atlantic Skou, Hamburg, IJmuiden; Smit Lloyd 23, Cont. Plat, Velsen; Pluto, Bergen, IJmuiden; Hoopride, Thames; Garena, Rouen, IJmuiden; Isaac Sweers, Noordzee; Dakota, Swinemunde. Woensdag vertrokken: Geringswalde, Rotterdam; Kaunas, Ventspil; Maas, IJ muiden, Oxelösund; Tor Scandinavia, Go- tenburg; Styrsö, Velsen, Hamina; Cielo Rosso, Immingham; Arturus, Antwerpen; Saturnus, IJmuiden, Peterhead; Jose Es quivel, Bilbao; Skirnen, Avonmouth; Boe kanier, Gr. Yarmouth; Kolpino, Rotter dam; Hartebeest, Velsen, Cont. Plat; At lantic, IJmuiden, Lagos; Smit Lloyd 23, Velsen, Cont. Plat; Henrieta Isa, Aarhus; Smitlloyd 23, Cont. Plat, Velsen. Donderdag aangekomen: Pyrros V, Cagliari; Dalsland, Gruvon; Leila, Goten- burg; Oswestry Grange, West Thurrock; Mercedes Maria. Norfolk, IJmuiden; Fal- kenberg, Kristineham; Norrbotten, Rot terdam. (Van onze bridgemedewerker) IJMUIDEN. De zomercompetitie van de bridgeclub De Jump is gestart met een overwinning voor Bakkum-Breur. Dit duo bracht in groep één 97 punten bijeen en kon daarmede de andere paren vóór blijven. In groep twee deden de dames Van Sprang- Van der Vlugt het opperbest door met een score van 99 onbedreigd beslag op de bovenste plaats te leggen. Op de eerste wedstrijddag van de zo mercompetitie van De Jump was Bakkum aan Breur gekoppeld. Deze combinatie kwam uiteraard in de hoogste afdeling uit en nestelde zich met een score van 97 matchpunten meteen op de bovenste plaats. Dit ging echter niet van een leien dakje want mevrouw Wareman (95) bood met haar partner veel tegenstand en kwam slechts een paar punten tekort om als nummer één te eindigen. Het echtpaar De Groot (88) werd derde. Speel-o-theek. De in de centrale biblio theek aan de Kerkstraat te Beverwijk gevestigde speel-o-theek is op pinksterza- terdag 2 juni en van 1 juli tot en met 31 auustus gesloten. OVERLEDEN: D. de Bruijn, 88 jr., weduwe van A. Souljé; R. Wielart, 76 jr., echtgenoot van M. J. Hardendood; G. Maathuis, 86 jr., IJmuiden. Dinsdag aangekomen: Horation, Wesh Next, IJmuiden; Iggesund, Iggesund; Zi- ria, Pulmoddai; Jose Esquivel, Antwer pen; Carola, Leer; Tor Scandinavia, Go thenburg; Heriot, Heysham, IJmuiden; Silver Trident, Sriracha; Afro Star, Vlaar- dingen; Eemsburg, Monsjoe, Zaandam; Rijpgracht, Tolkis; Hartebeest, Cont. Plat, Velsen; Nikolay Kasatkin, Rostock, IJ muiden; Tor Scandinavia, Noordzee. Woensdag aangekomen: Skirner, R’dam; Wheelsman, Southwick; Bison, Cont. Plat, Velsen; Titan Service, Cont. Plat, IJmuiden; Brunhom, Port Huron; Columbia, Monrovia, IJmuiden; Boeka nier, Gr. Yarmouth. Woensdag vertrokken: Isora, Lagos; Rzeszow, Swinousjie; Carola, Stade; Isar Raitz, Pasajes; Stirling Brig, Cont. Plat, Valpartij. Op de noordelijke rijbaan van de Wijk aan Zeeërweg in IJmuiden reed een 14-jarige jongen woensdagmid dag omstreeks half vijf tegen een ter plek ke geparkeerde auto. De knaap moest met schouderletsel worden overgebracht naar het Zeewegziekenhuis. Inbraak. Woensdagavond ontdekte men in een magazijn van de Kijkgrijp aan de Lijndenweg in Velsen-Noord dat onge wenst bezoek zich toegang had verschaft in de afdeling drank en „non food”. Men kwam binnen via een raam dat uit de sponning werd genomen en verliet het pand via een rolluik waarvan de vergren deling werd vernield. Er is nog niet be kend wat er is meegenomen. Kassalade. Uit een kassalade van een winkel in de Lange Nieuwstraat is in de nacht van woensdag op donderdag een geldbedrag van 500 gulden weggenomen. Men verschafte zich toegang door het for ceren van een deur aan de achterzijde van het pand. Zakkenrollerij. Twee vrouwen ont popten zich woensdagmiddag in de juwe- lierszaak Meyran aan de Beverwijkse Breestraat als doorgewinterde zakkenrol lers. Van een 61-jarige Beverwijkse werd op een druk tijdstip een handtas inhou- dende een bedrag van 600 gerold. Inbrekersbuit terug. In een koestal aan de Aagtendij k is woensdag een kost bare versterker (waarde 1300,-) terugge vonden die in het afgelopen weekeind werd buitgemaakt bij een inbraak in de politiegarage aan de Raadhuisstraat. De politie kwam het kostbare uitrustings stuk, dat uit een surveillance-auto ont vreemd werd, op het spoor na een telefo nische tip. Onder invloed. Een 41-jarige Am sterdamse is woensdagnacht in „kennelij ke staat” achter het stuur van haar perso nenauto vandaan gehaald. De Beverwijk se politie dwong haar tot stoppen aan de Alkmaarseweg waar zij opviel door on vast rijgedrag. Na een bloedproef, die het vermoeden „drankmisbruik” bevestigde, is haar rijbewijs ingenomen. De vrouw I kwam al eerder vanwege hetzelfde feit in aanraking met de politie. Winkeldiefstal. Onder de ogen van winkelpersoneel zijn dinsdagmiddag twee suèdejassen ter waarde van 1600,- ont vreemd uit de modezaak Stoutenbeek aan de Breestraat. Direct na heropening van de zaak na de lunchpauze werd een man nelijke „klant” gesignaleerd die de bewus te jassen in een tas stopte en in vliegende vaart wegreed met zijn personenauto. Verswijveren-Zwart, z„ IJmuiden; M. W. J. Leloux-Budding, d„ IJmuiden; J. P. van Visvliet-van der Plas, z„ IJmuiden; M. G. ter Metz-Aaij, d„ Driehuis; P. van der Steen-Cardol, d„ IJmuiden; M. A. Post- van der Zon, d„ IJmuiden; A. A. Jansen- van der Valk, d„ IJmuiden; M. G. J. Jans sen-Brouwer, z„ IJmuiden. In meer dan één opzicht een zonnige dag voor de toekomstige bewoners van het woonerfgebied Meerestein-Hoogdorp Wethouder Ten Haken verricht met het heien van de eerste paal tevens de eerste bouwhandelingen ners het woord voerde merkte op dat op deze dag dat de eerste paal werd geslagen eigenlijk de eerste bewoners al bezit had den moeten nemen van hun nieuwe wo ning. Hij bekritiseerde de inspraakproce dure die naar zijn zeggen zeker niet de meest effektieve was geweest en hoopte dat men daar voor volgende projekten lering uit zou hebben getrokken. „Wij ho pen op meer vertrouwen in de toekomst en verbetering in de samenwerking met alle betrokken partijen”, aldus de heer Van der Laan. HEEMSKERK. Een 21-jarige Zaan dammer heeft tegenover de Heemskerkse politie een vijftal inbraken bekend in 1978 en begin dit jaar gepleegd in particuliere woningen, te Heemskerk. De jongeman heeft inbraken op zijn naam staan in woningen aan de Jhr. Geverslaan, de Graaf Aremberglaan, de Mozartstraat en de Hoogdorperweg. Bij de laatste in braak, eind 1978 gepleegd, had hij assis tentie van de 18-jarige inwoner van Krom menie die in verband met zijn aandeel daarin in zijn ouderlijk huis gearresteerd is. De Zaandammer werd overgenomen van de politie Castricum in welke plaats hij de afgelopen maanden eveneens op inbrekerspad is geweest. Capri- Sonne 3

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 9