Lammertink blijft leider in Olympia’s Ronde r Johansson verrast Connors overtuigt Ciska Butter verspeelt punt Vlaardingen-s peler vijf duels geschorst Moser in eindsprint slotfase van de veertiende etappe juist iets sneller dan de Italiaanse favoriet Francesco Moser. IBF zoekt toenadering „Oogziekte is niet gevaarlijk voor publiek” in Parijs toto-lotto z TIJDENS OPEN FRANSE KAMPIOENSCHAPPEN Bestuurscrisis KNAU ten einde Zege basketbalteam Herstel Onzekerheid 11 25 SPORT 19 7 9 JUNI 24 VRIJDAG I in f J 9 ■1 Arie Hassink: van meester tot knecht (Van onze dammedewerker) n in ?n Connors, die tot dusverre geen set heeft behoeven af te staan, houdt rekening met een finale tussen hem en Bgh Borg. Voor dien had Connors’ vroegere verloofde Chris Evert, die thans getrouwd is met John Lloyd het goedbezette centrecourt een aantrekkelijke partij voorgeschoteld. Ze won met tweemaal 6-3 van haar dertig jarige landgenote Laura Dupont, die veel naar het net kwam en daardoor Evert dwong tot grote nauwkeurigheid bij het passeren. Gilles Moretton, die enkele maanden geleden in Amsterdam voor het beslissen de punt zorgde in de Daviscup-landen- wedstrijd Nederland Frankrijk, heeft de eerste geplaatste speler uitgeschakeld. De jonge Fransman versloeg de 20-jarige, als elfde geplaatste José Luis Clerc, met 6-4 6- PARIJS. Jimmy Connors versterkte zijn aanspraken op de Franse titel. De als tweede geplaatste Amerikaan won met 6-1, 6-1, 6-4 van de zeventienjarige Indiase speler Ramesh Krishman, wiens schaarse scorende slagen luid werden toegejuicht. Het optreden van Connors was heel wat overtuigender dan dat van Borg eerder deze week. „Ik ben echt gretig om te spelen”, liet de Amerikaan weten. „Tussen januari en mei speelde ik bijna net zoveel als in heel 1978. Maar de paar dagen rust thuis hebben me goed gedaan”. Tracy Austin vormt de grote trekpleis ter voor het Wimbledon-tennisgala dat op 8 juli op de Mets-banen in Scheveningen wordt gehouden. De organiserende ver eniging Leimonias contracteerde Betty Stöve als tegenspeelster van de jeugdige Amerikaanse. Waterreus’ beslissing om zich terug te trekken, stoelde vorig jaar op het feit dat atletiekperikelen te diep in grepen in zijn privéleven. De unieraadsvergadering vond het zinnig zes weken uit te trekken om de oppositie de gelegenheid te geven met tegenkandidaten te komen. Donder dag werd door de westelijke distric ten Sjouk Tel kandidaat tegen Water reus gesteld. „Het gaat niet om de persoon van Tel, want ik geloof wel in hem als een goede bestuurder. Het is nu' echter duidelijk geworden dat men in het westen per sé met een tegenkandi daat wilde komen. Dit ten koste van alles. Er is duidelijk sprake van een hetze tegen mij. Ik heb geen zin in een nieuwe onsmakelijke vertoning als tijdens de laatste unieraadsvergade ring. Ja, ik ben er nu helemaal op afgeknapt”, aldus de in ’t Harde woonachtige oud-Rotterdammer, die onlangs nog veel steun kreeg van een groep topatleten. Binnen die groep wordt nu overlegd of er alsnog actie ondernomen moet worden. v LENT. Na de negende ronde van het toernooi om het Nederlands kampioen schap dammen voor dames heeft Lenie Geurts weer alleen de leiding. Zij zege vierde in een partij die zes uur duurde, over lepe Poepjes. Ciska Butter uit Haar lem had het opnieuw moeilijk: een geluk kige remise tegen Barbara Graas. ben met iedere ontsnapping meegegaan maar moest alles alleen fiksen. Toen de beslissing viel zat ik kapot.” De eerste halve etappe gisteren (de voorlaatste dag van Olympia’s Ronde) werd gewonnen door Arie Versluis, die in een massaspurt in Veenendaal het pelo ton klopte. In Kijkduin won Bert Weke- ma ’s avonds de tweede halve rit. Hij had met de Russen Dedenov en Koezhetsov een voorsprong van ongeveer anderhalve minuut op de hoofdmacht. Bloemberg van FC Groningen die een rode kaart ontving in de wedstrijd tegen Fortuna SC, kreeg een schorsing van twee duels. Cees van Kooten van Go Ahaed Eagles zag zijn rode kaart tegen MW gehonoreerd met een schorsing van drie wedstrijden. Jan Huybregts, de competitieleider van het betaalde voetbal, heeft de verte- zo groot aantal clubs moeten uitnodigen omdat met de nacompetitie diverse mo gelijkheden zijn. BOSCO CHIESANUOVA (ANP). De Zweed Berndt Johansson heeft op de eerste aankomst op een col in de ronde van Italië toegeslagen. De Olympische kampioen van 1976 toonde zich in de 4 i ver klaar, >6899 Ver- ■21.00 j4- Jimmy Connors: nog geen set verloren De voor de eerzuchtige Hassink onge woon lage klassering in de ronde mag dan in de karavaan onbegrip hebben gewekt, zelf ervaart de nationaal kampioen op de weg bij de amateurs van 1976 dit niet als een verrassing. Een knieblessure enke le weken geleden opgelopen in de Ronde van Noord-Holland daar achteraan een fikse griep, zakelijke beslommeringen en een verhuizing hebben Hassink voor enige tijd van de wielersport afgeleid. „Ik ben”, zegt hij, „slecht voorbereid aan deze ron de begonnen. De week voor de start heb ik maar tien uur op de fiets gezeten om te trainen. Dat stelt natuurlijk niets voor. Daarom rijd ik nu moeilijk.” Met deze verklaring ontzenuwt Hassink speculaties in de volgerskaravaan als zou hij in de ronde zijn snor drukken om Lammertink dwars te zitten. Hassink die al jarenlang het kopmanschap in de for matie van ploegleider Herman Krott voor zich opeist, voelde zich genomen, zo werd geopperd. Dat ploegleider Herman Krott voor deze ronde alle kaarten op Lammer tink had gezet en hem in een bijrol had met ’LO- I van t-time. De uitslagen: Herenenkelspel: tweede ronde: Moretton (Fra)-J. Clerc (Arg) 6-4 6-2 6-3; Con nors (VSt)-Krishnan (India) 6-1 6-1 6-4; Gulük- son (Vst)-Borowiak (VSt) 6-3 6-7 7-6 6-7 6-2; Amaya (VSt)-Hutka (Tsj.sl) 6-3 7-5 3-6-7-5; Higu eras (Spa)-Cahill (VSt) 4-6 7-6 7-5 7-5; Mottram (Eng)-Carter (Aus) 6-3 6-2 6-0; Fibak (Pol)-Maher (Aus) 6-2 6-0 6-1; Case (Aus)-James (Aus) 6-1 6-3 7-6; Noah (Fra)-Mayer (VSt) 6-3 6-0 3-6 3-3 (ge staakt wegens de invallende duisternis); Geh ring (WD1)-Guedes (Bra) 6-4 6-1 6-3; Gerulaitis (VSt)-Rowe (VSt) 6-4 6-1 6-2; Bedel (Fra)-Lloyd (Eng) 6-2 6-1 6-4. Damesenkelspel: Tweede ron de: Evert (VSt)-Dupont (VSt) 6-3 6-3; Madruga (Arg)-Jausovec (J.S1) 6-4 6-4. Eerste ronde: Stra- chonova (Tsj.sl.)-Casals (VSt) 6-1 6-4; Stuart (VSt)-Villagran (Arg) 2-6 7-6 8-6; Duvall (VSt)- Hanika (WD1) 6-4 6-3; Marsikova (Tsj.sl.)-Tee- guarden (VSt) 6-4 4-6 6-0; Tomanova (Tsj.sl.)- Beillan (Fra) 6-7 6-2 6-4. Tweede ronde: From- holtz (Austr)-Raponi (Arg) 6-2 6-1; Budrova (Tsj.sl.)- Walsh (VSt) 6-4 6-2; Ruzici (Roe)-Hobbs (Eng) 64 6-0. genwoordigers van acht clubs uitgeno digd om te spreken over het wedstrijd- programma van de nacompetitie in de eerste divisie. De bespreking wordt op tweede pinksterdag na afloop van de wedstrijd Willem II-Telstar in de be stuurskamer van Willem II gehouden. De invitaties zijn verstuurd aan de perio dekampioenen FC Groningen, Excelsior en Telstar, alsmede aan FC Amsterdam. Eindhoven, Fortuna SC, Wageningen en Willem II. De competitieleider heeft een (Van onze sportredactie) VLISSINGEN. De oogziekte, die nog steeds rondwaart door het internationale profwielerpeloton is niet gevaarlijk voor de toeschou wers bij wedstrijden voor beroeps wielrenners, waarin „besmette” cou reurs meerijden. Dat is de mening van dr. S. Lelie, inspecteur Volksge zondheid Zeeland, in wiens werkge bied het tot nu toe ernstigste geval van deze aandoening is geconsta teerd. Volgens hem is het besmet tingsgevaar niet groter dan meerij den in een bus of trein, waarin ver kouden mensen zitten te snuiven. (Van onze sportredactie) ZEIST. De tuchtcommissie van de KNVB, die op verzoek van FC Vlaar- dingen de strafzaak tegen Ron de Vos van Steenwijk mondeling behandelde, heeft deze speler van de Vlaardingse club voor vijf wedstrijden geschorst. De Vos van Steenwijk kreeg op Hemel vaartsdag een gele kaart in de wed strijd Willem II-FC Vlaardingen en bo vendien werd hij in de ontmoeting de Graafschap-FC Vlaardingen van het veld gezonden. Hoewel hij dit seizoen nauwelijks aan de bak is geweest en nog een tamelijk lange weg te gaan lijkt te hebben voordat hij weer de oude is, zet Hassink zich toch met vèel wilskracht aan het herstel. „Op gebrand ben ik niet. Ik kan nog heel wat jaartjes met de besten mee. En al zou ik volgend jaar in Olympia’s Ronde wat vuil werk moeten opknappen voor Ad Wij- nands, die bij ons misschien de opvolger wordt van Lammertink als die eind van dit seizoen prof wordt, zal ik daar geen moeite mee hebben. Maar beschermd ren ner blijf ik bij Krott. En ik zal mijn uiterste best doen om Olympia’s Ronde nog eens voor de derde keer te winnen. Daar kan iedereen op rekenen.” ziekte LGIE, Jl-risk 023- JAKARTA (Reuter). De 'Internatio nale Badmintonfederatie (IBF) zoekt toe nadering tot de afgescheiden wereldbad- mintonfederatie. Tijdens de jaarvergadering in Jakarta werd besloten, dat leden-landen in het seizoen 1979-1980 mogen uitkomen tegen vertegenwoordigers van de concurreren de federatie. De jaarvergadering werd bijgewoond door 26 van de 49 aangesloten landen. De Wereldbadmintonfederatie heeft zijn aanhang hoofdzakelijk in Afri ka en Azië. Volgens IBF-voorzitter Stellan Mohlin heeft het nieuwbenoemde bestuur de opdracht gekregen de geschillen tussen beide organisaties zo geruisloos mogelijk weg te werken. Uitslagen: Nieuwenhuizen-Van de Sande 2-0, Vermeer-Polman 0-2, Veenboer-Van Setten 1-1, Foppen-Heitmeier 0-2, Graas-Butter 1-1, Geurts- Poepjes 2-0. Stand: 1. Geurts 14, 2. Butter 13, 3. Graas en Polman 12. (Van onze sportredactie) ARNHEM. Joop Waterreus heeft de Koninklijke Nederlandse Atle tiek Unie definitief de rug toege keerd. In een brief aan KNAU-voor- zitter Wim de Beer deelde hij mee af te zien van zijn kandidatuur voor een plaats in het hoofdbestuur. Door zijn terugtrekken wordt oud-atleet Sjouk Tel uit Lelystad nu automa tisch hoofdbestuurder. Met deze ont wikkeling is naar buiten toe een ein de gekomen aan de bestuurscrisis binnen de KNAU die enkele weken geleden tijdens de unieraadsjaarver- gadering ontstond. Er bestond in die grimmige bijeen komst vooral vanuit het westen veel oppositie tegen de bestuurskandida- ten Jan Thijssen en met name tegen Joop Waterreus. Laatstgenoemde, die vorig jaar als hoofdbestuurder ook actief was als trainingscoördina- tor ad-interim en voorzitter van de sectie wedstrijdsport, maar evenals Thijssen zijn functie neerlegde, werd verweten te zijn vertrokken „toen er aan de hemel donkere wolkjes kwamen”. Lange tijd was de rit van donderdag weinig meer dan een wandeltocht. Mede ten gevolge van de opnieuw tropische hitte wachtten de 116 renners die nog in de strijd zijn tot het Gardameer, op 66 kilo meter van de finish gelegen, was bereikt voor het tempo eindelijk omhoog ging. De gelederen bleven echter nog gesloten. Op zestien kilometer voor de eindstreep sprong de Italiaan Roberto Visentini weg. Hij nam een kleine minuut voorsprong. Johansson, die al eerder in de Giro een ritzege op zijn naam had gebracht, zette de achtervolging in en passeerde hem op de laatste kilometer. Een groep van veer tien renners stormde vervolgens op de meet af. Johansson, die met een achter stand van 3 min 49 sec. vijfde in de alge mene rangschikking was, toonde zich juist iets rapper dan Francesco Moser en de Noor Knut Knudsen. Consequenties voor de algemene rangschikking had de rit amper. Roy Schuiten werd 87e in een tijd van 6 uur, 13 minuten en 57 seconden. De uitslag van de veertiende etappe is: 1. Johansson (Zwe) de 121 km in 6.07,15 (gem 34,636 km/u), 2. Moser (Ita) op 2 sec., 3. Knudsen (Noo) op 3 sec., 4. Saronni (Ita), 5. Schmutz (Ita), 6. Panizza (Ita), 7. Laurent (Fra), 8. Sgalbazzi (Ita), 9. Beccia (Ita), 10. Lienhard (Zwi) allen op 3 sec. De algemene rangschikking na de veertien de etappe is: 1. Saronni (Ita) 68.17.08, 2. Knudsen (Noo) op 18 sec., 3. Moser (Ita) op 1.39, 4. Laurent (Fra) op 3.35, 5. Johansson (Zwe) op 3.46, 6. Contini (Ita) op 5.06, 7. Beccia (Ita) op 5.17, 8. Bertoglio (Ita) op 8.39, 9. Fuchs (Zwi) op 9,25, 10. Schmutz (Zwi) op 10.51, 48. Schuiten (Ned) op 58.47. waardoor FC VW binnen veertien da gen vijf thuiswedstrijden moest spelen en de trainerswisseling. Johan Neeskens speelt zondag voor het laatste voor de F. C. Barcelona. Tegenstander in deze laatste wedstrijd voor de Spaanse competitie is Sevilla. Voor de aanvang van de ontmoeting zal de Nederlandse middenvelder, die in middels definitief tot overeenstemming is gekomen met New York Cosmos wor den gehuldigd. FC Twente raakt één van zijn oudge dienden kwijt. Het is de 33-jarige Kees van lerssel, die van zijn vrije transfer gebruik maakte om zich voor één jaar aan Heracles (Almelo) te binden. Hassels heeft zich via de promotiecompetitie ge plaatst voor de hoogste Belgische afde ling. De club haalde uit zes wedstrijden tegen Gent, Tongeren en Diest in totaal negen punten. Kampioen Cercle Brugge was reeds zeker van promotie. (Van onze sportredactie) KIJKDUIN. Van meester tot knecht. Terwijl Jos Lammertink al sinds de tweede dag van Olympia’s Ronde van Nederland ongenaakbaar het klassement aanvoert, vertoeft Arie Hassink, zijn ploeggenoot op een bescheiden dertiende plaats. Hassink, afgetekend winnaar in de ronde in 1977 en 1978, verricht dit jaar slechts hand- en spandiensten voor Lam mertink die ook gisteren het fel begeerde oranje leiderstricot probleemloos naar Kijkduin bracht in twee halve etappes (Neede-Veenendaal en Veenendaal-Kijk- duin over bijna 200 km). gedrukt. Door zich niet al te zeer in te spannen zou Hassink nu wraak nemen op Krotts uitgestippelde tactiek. „Flauwekul”, bestrijdt Hassink. „Ik ver keerde niet in optimale conditie voor Olympia’s Ronde en Lammertink demon streert al wekenlang een uitstekende vorm. Het was logisch dat hij de belang rijkste man in de ploeg zou worden in Olympia’s Ronde. Ik heb daar geen enkele moeite mee gehad.” Was Hassinks keuze voor de nationale wegselectie de afgelopen drie jaar geen enkel punt van discussie, de door tegen slag dit seizoen getroffen routinier (28 jaar) van Herman Krott verkeert nu in het onzekere omtrent zijn uitverkiezing door amateurwegcoach Rini Wagtmans voor de ploeg die in augustus naar het wereld kampioenschap in Zuid-Limburg afreist. „Ik begrijp van Wagtmans niets”, mop pert Hassink. „Hij is al een paar maal in Olympia’s Ronde geweest maar het enige dat hij tegen mij heeft gezegd was hallo. Ik weet niet wat het is, hij ontwijkt me gewoon, terwijl ik toch deel uitmaak van de voorlopige selectie.” Arie Hassink gelooft niet dat zijn falen op het wereldkampioenschap vorig jaar in West-Duitsland hij stapte vroegtijdig af de reden is dat Wagtmans met wijde bogen om hem heen loopt. „In gezamen lijk overleg hebben wij een bepaalde ver snelling toen op de fiets gezet. Het bleek achteraf een weinig geschikt verzet voor dat traject. Natuurlijk ik heb de situatie verkeerd beoordeeld, maar Wagtmans is er net zo goed schuldig aan dat ik in Duitsland niets heb gepresteerd.” In de kijker rijden op wereldkampioen schappen en tijdens Olympische Spelen is overigens toch iets waar Hassink proble men mee heeft. „Maar”, verdedigt hij zich, „een paar maal heb ik er niets aan kunnen doen. Tijdens de Olympische Spelen in Montreal van 1976 was ik in topvorm. Had net de Ronde van Quebec met grote overmacht gewonnen. En wat gebeurt er, tijdens de spelen valt de helft van de ploeg al weg voordat het spel ging beginnen. Ik Ciska Butter heeft nog alle kansen in eigen hand, aangezien zij vandaag kop- loopster Lenie Geurts ontmoet, en zo haar punt achterstand kan omzetten in een punt voorsprong. In haar partij tegen Barbara Graas liet Ciska Butter zich vanuit de opening in een hekstelling nemen. In het verdere verloop speelde de Haarlemse niet accuraat ge noeg en moest lijdzaam toezien, hoe zij langzaam maar zeker in een verloren stel ling terecht kwam. Als laatste noodschot zette Ciska Butter met inmiddels een schijf achter een doorbraak op, waar Graas volledig intuinde. Na de doorbraak volgde namelijk een simpele twee-om- twee die een snelle remise opleverde. Interessant is wel dat ter bestrij ding van de kwaal dikwijls het mid del sofradex wordt voorgeschreven in de vorm van druppels of zalf. Omdat sofradex een cortisone-pre- paraat is, leek het voor wielrenners die op dat middel worden gecon troleerd niet bepaald een geluk kig produkt. Dr. Lelie zegt er echter van overtuigd te zijn dat, gezien de concentratie van 0,05 procent en het feit dat het uitsluitend uitwendig mag worden gebruikt, er geen sporen „in aantoonbare concentraties” in de urine terug te vinden zullen zijn. 1. '74. a '76. Simca r '64^ iat 4,« altijd 2 6-3. Dat gebeurde, nadat een serie regen buien de banen onder water hadden gezet en op de hele middag één partij was uitgespeeld, waarbij de als zesde geplaat ste Harold Solomon met 6-2 6-1 6-1 won van de Fransman Pascal Portes. De oogziekte, een ontsteking van het hoorn- en bindvlies, ontstaat door een virus dat volgens de heer Lelie „van een volmaakt gebruikelijk soort” is. Het feit dat de infectie ra zendsnel rondgaat onder beroeps wielrenners en dat in een aantal ge-, vallen ook hun naaste familieleden erdoor besmet raakt, is volgens de Zeeuwse inspecteur niet verwonder lijk. Het virus heeft namelijk de ei genschap dat het bij intensieve con tacten vlug wordt doorgegeven. De aandoening is overigens wel hardnekkiger dan een gewone ver koudheid, al wordt het bijna uitgeslo ten geacht dat de ontsteking van blij vende aard zal zijn, zoals in het bui tenland (Italië) wel is gesuggereerd. Beroepswielrenner Jos Schipper (wiens vrouw Bea als gevolg van de ontsteking vijf dagen in een geïso leerde kamer in het ziekenhuis moest doorbrengen) vertelt: „Je kunt je ogen niet openhouden. Ik heb drie dagen achter elkaar geslapen. Toen ik er nog mee rondreed, zoals in de Ronde van België, kon ik nog geen putdeksel van een tegel onder scheiden.” Ook Cees Priem heeft die ervarin gen. „Je kunt met fatsoen niet naar de televisie kijken of een krant lezen. De hele dag traant je oog. Het is net of er zand in zit.” Omdat de oogkwaal zich zo na drukkelijk in de rangen van de pro fessionele wielrenners heeft gemani festeerd, werd aanvankelijk wel ge dacht dat er sprake was van een nieuw preparaat, waardoor zich mo gelijk de infectiehaard kon ontwikke len. Ook het mogelijke gebruik van cortisone (gedacht werd aan acthar, een cortisone-bevattend middel dat de ooginfectie bevordert, maar in Ne derland overigens al drie jaar uit de handel is) kwam in dat opzicht ter sprake. Volgens dr. Lelie moeten die theorieen overboord worden gezet. „Het is wel bekend dat bepaalde cor- tisone-preparaten het lichaam gevoe liger kunnen maken voor bepaalde infecties, maar een virus ontstaat nooit door het gebruik van genees middelen,” luidt zijn opvatting. i .Iiwwwt—wi Arie Hassink: „Ik heb er geen moeite mee, dat Lammertink in deze Oiympia 's Ronde eerste man is in onze ploeg. Het financiële tekort van FC WV na drie seizoenen eredivisie bedraagt vol gens penningmeester Martin Kessels ruim 300.000 gulden. Als oorzaken geeft het Venlose bestuurslid aan de sterke daling van het aantal toeschouwers als gevolg van de teleurstellende prestaties, de ongelukkige competitie-indeling DEN HAAG (ANP). Lotto 21 van afgelopen week heeft geen eerste-prijswinnaar opgelverd. Daarentegen viel in het nieuwe spel Toto-gelijk voor de eerste keer de eerste prijs. In de Lotto en Toto van week 21 vielen in totaal 36.003 prijzen. Uitslag Lotto 21 van zondag 27 mei 1979. In deze lotto vielen in totaal 21.509 prijzen. Inleg: ƒ3.426.831,00. Prijzenbedrag: ƒ1.786.913,98. Ie prijs: geen winnaar, van het bedrag van de eerste prijs gaat deel naar de jackpot van week 22; het overige Vs deel wordt in gelijke delen verdeeld over de tweede tot en met vijfde prijs. 2e prijs: 6 winnaars die elk bruto 51.425,00 ontvangen; 3e prijs: 139 winnaars die elk bruto ƒ2805,30 ontvangen; 4e prijs: 5792 winnaars die elk ƒ81.30 ontvangen en 5e prijs: 155712 winnaars die elk 30.20 ontvangen. Jack pot bestemd voor week 22 145.775,99. Uitslag Toto normaal systeem van week 21 van zondag 27 mei 1979. In deze toto vielen in totaal 9731 prijzen. Inleg: ƒ521.678,00. Prijzen bedrag: ƒ281.597,67. Ie prijs: 20 winnaars die elk bruto 6645,90 ontvangen; 2e prijs: 823 win naars die elk ƒ75,20 ontvangen; 3e prijs: 8888 winnaars die elk 9,70 ontvangen. Uitslag Toto-gelijk 21 van zondag 27 mei 1979. In deze toto vielen in totaal 4736 prijzen. Inleg: ƒ187.685,00. Prijzenbedrag: ƒ100.655,86. Ie prijs: 1 winnaar die bruto 40.479,30 ontvangt; 2e prijs: 4 winnaars die elk bruto ƒ1114,30 ontvangen; 3e prijs: 78 winnaars die elk 200,00 ontvangen; 4e prijs: 2758 winnaars die elk 8,50 ontvangen en 5e prijs: 1922 winnaars die elk ƒ8,50 ontvangen. PRAAG (ANP). Het Nederlandse herenbasketbalteam heeft gisteravond in Praag ook zijn tweede wedstrijd van een internationaal toernooi gewonnen. Ne derland versloeg met 90-67 de Tsjechoslo- waakse B-ploeg. Bij de rust leidde Nederland met 50-32. Voor het Nederlandse team scoorden: Plaat (20), Akerboom (12), Hagens (10), Cramer (8), Bruinsma (8), Woudstra (8), Van Tuyll (8), Faber (6), Dekker (6) en Kragtwijk (4). Tsjecho-Slowakije A versloeg voorts Tsjecho-Slowakije B met 105-91. De stand na twee dagen in het toernooi is: 1. Tsjechoslowakije A 2-2-0-4; 2. Neder- land 2-2-04; 3. België 2-0-2-2; 4. Tsjecho- i Slowakije B 2-0-2-2. De uitslag van het eerste gedeelte van de zevende etappe, van Neede naar Veenendaal over 100 kilometer: 1 Arie Versluis (Bik) 2 uur, 6 min. 48 sec. (met tijdverg. 2.06.33), 2 Gödde (Tra) z.t. (met tijdverg. 2.06.38), 3 Van der Poel (Erp) z.t. (met tijdverg. 2.06.43), 4 Plugers (Dri) z.t., 5 Prinsen (Gaz) z.t., 6 Wekema (Bat) z.t., 7 Wijnands (Ams) z.t., 8 Burk hardt (WD1) z.t., 9 Schür (Eks) z.t., 10 Logvin (Sov) z.t. De uitslag van het tweede gedeelte, van Veenendaal naar Kijkduin over 131 km: 1 Bert Wekema (Bat) 3.29.43 (met tijdverg. 3.29.28), 2 Dedenov (Sov) z.t. (met tijdverg. 3.29.33), 3 Koeznetsov (Sov) z.t. (met tijdverg. 3.29.38), 4 Versluis (Bik) op 1.43, 5 Gödde (Tra) z.t., 6 Mutsaars (Dri), 7 Van Dijk (Eks), 8 Prinsen (Gaz), 9 Broers (Erp), 10 Klein (Gaz). Het algemeen klassement: 1 Lammertink (Ams) 27.18.21, 2 Wijnands (Ams) 27.20.23, 3 Jonkers (Uni) 27.20.29, 4 Van der Poel (Erp) 27.21.01, 5 De Rooy (Gaz) 27.21.39, 6 Prinsen (Gaz) 27.21.45, 7 Bierings (Erp) 27.22.00, 8 Stamsnijder (Uit) 27.22.37, 9 van La moen (Bat) 27.22.59, 10 Mutsaars (Dri) 27.23.11.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 25