in unieke waaiercollectie examens Cumulus op weg naar Poolcirkel Beumer 25% ERASMUS ZATERDAGMORGEN Capri- Sonne veilingen beverwijk Fraai handwerk en rijke historie 20% 20% 25% FRANS ONTBIJTEN VOOR 1.75 nGJ met verse harde broodjes, croissants, deBijenkorf I Wijk aan Zee gaat tot contributie verhoging over europese volkspartij ■H ■■iiir.n TOT SEPTEMBER IN BEECKESTIJN Planten Groenten Aanvoer korting op alle korting op alles uit de eerlijke keuken korting op alle houten tuin meubelen TOT 12 UUR Zuiver fris in't onderwegkoflertje VenJuuSe korting op alle kinder- kleren Juft'S 8 IJMOND 19 7 9 VRIJDAG JUNI 1 J J J 9 NU 9.90 V Ih h eetkamertafels, eetkamerstoelen, en bergmeubelen VLAGGETJESDAG AANBIEDINGEN AVONDOPENSTELLING met kaarslicht en muziek rondom Pinksteren op 2, 3 en 4 juni van 20.30 - 22.30 uur FRANS HALSMUSEUM Groot Heiligland 62, Haarlem. l Boekhandel Capri-Sonne, een heerlijke, zuivere sinaasappellimonade. In het handige éénpersóons-pakje met de vele gebruiksmomenten. Ji Wm| ■ü- Kunstverzamelaar F Tal bij een deel van zijn collectie waaiers (ADVERTENTIE) V (ADVERTENTIES) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) vóór: Na een korte uiteenzetting van de ge schiedenis van de waaier, nam wethouder Scheeper het woord en bedankte de heer Tal voor het tijdelijke afstaan van zijn verzameling. De wethouder overhandigde een geschenk aan de heer Tal, bestaande Begonia 40-430, fuchsia 170-260, gloxi nia 360, geranium 140-260, vresia 350, gem. planten 45-150, grote gem. planten 500. Andijvie 36-67, bloemkool 140-255, bos peen 150-185, seldery 51-89, breekpeen 31- 53, bos kroten 85-89, peulen 1570-1660, postelein 55-91, prei 170-275, raapstelen 30-33, rabarber 28-44, radijs 24-28, snijbo nen 540-580, spinazie 20-48, sla 12-39, spits kool 87, uien bosjes 43-52, waspeen 46-72. Allium 5-10, Anjers 20-45, trosanjers 190-320, anemoon 40-75, duizendschoon 180-250, freesia 8-23, gladiool 30, iris 10-23, lelie 15-46, liatris 510, margriet 150, py rethrum 160, roos 20-50, babyroos 12-30. bestrijding van armoede in de wereld een betere verdeling van werk een méér demokratisch Europa méér respekt voor mens en milieu vrede en veiligheid MAANDAGS GESLOTEN DONDERDAG KOOPAVOND WIJK AAN ZEE. Op de jaarverga dering van de voetbalvereniging Wijk aan Zee hebben de leden zonder meer het blijft voor de vierde klasse van de KNVB. Men hoopt nu toch het volgende jaar onder leiding van trainer Toon de Boer op betere resultaten. De jaarverslagen wer den zonder meèr goedgekeurd, de vereni ging telt 221 leden, dat zijn er 23 minder dan het jaar er voor. De aftredende be stuursleden de heren G. Bol, J. Bakker en J. Schram werden weer herkozen. De besprekingen rond het nieuwe huis houdelijke reglement vroegen nog al eni ge tijd en daar zaten ook de strafzaken aan vast. Wijk aan Zee is hier nog al streng mee, wordt een speler door een of andere overtreding gestraft of zelfs uit het veld gestuurd dan staat voor deze laatste straf een schorsing van vier wedstrijden. (uitgezonderd enkele merken) Atheneum B: Kees van den Aarssen, Utigeest; Bob Beerens, Castricum; Theo Bennink, Beverwijk; Mona Borgman, Ca stricum; Marga Bosch, Heemskerk; Mar tin ten Broek, Castricum; Hanny Dijkstra, Heemskerk; Paul de Haay, Castricum; Paul den Heijer, Heemskerk; Marjan van Herwijnen, Castricum; Henk Albert Huis man, Beverwijk; Rob Jansen, Heemskerk; Tany Katz, Castricum; Marco de Keijser, Limmen; Henk Kluft, Beverwijk; Michel Kranendonk, Heemskerk; Petra Meins- ma, Castricum; Pim Schipper, Heems kerk; Rob Verhoef, Uitgeest; Marco van Wallenburg, Castricum; Wim Zonneveld, Heemskerk. Aan het Berlingh College te Beverwijk zijn de volgende kandidaten voor het di ploma geslaagd: „Bles voor de kop” Geschiedenis en volksleven van IJmuiden, van 23.25 „Oude foto’s en prentbriefkaarten IJmuiden, Velsen, Driehuis, Sanpoort” van 24.-NU 9.90 „Velsen" Grepen uit de geschiedenis van een oude woonplaats in Kennemerland van 43.-NU 19.90 ■k morgen ook verkrijgbaar in onze stand in de vishal derlijke kunstwerken, die vervaardigd werden uit onder meer ivoor, been, paarl- moer en hout, waarvan sommigen zijn opengewerkt en anderen ingelegd met bladgoud of zilver. De waaierbladen zijn eveneens van zeer uiteenlopende materialen gemaakt. Zo heeft men ze van papier, perkament, zijde, kant en velijn (geprepareerde dieren huid). Erg fijntjes zijn de geheel van zilver, ivoor of hout vervaardigde waaiers, die op meesterlijke wijze zijn opengewerkt. De afgebeelde voorstellingen op de waaiers geven veelal historische gebeurtenissen aan en zijn op een sierlijke wijze weerge geven, in vaak prachtige kleurschake ringen. Aan de Duin wij kschool in Beverwijk zijn de volgende kandidaten voor het MA- VO-4 examen: Kim van Baaren, Helma van Balen. Marian Benecke, Rika de Boet, Rob den Bouwmeester, Linda den Breej- en, Anneke de Bruin, Hans Brussaard, Friso van Dalen, Simon Davids, Marco Dekker, Gees Dikkeboom, Siebe van Doornik, Inge Dragstra, Annette den Dunnen, Ellen Feijer, Frank Burger, John Heidema, Peggy Houtsmuller, John Ho ven, Mans Huttinga, José Krind, René Lust, Antonio Martinez, Ron Molenkamp, Maaike Poelman, Elsbeth de Reuver, Ger da de Ruijter, Wim Sauer, Annemiek Snoep, Agaath van Til, Rob Tromp, Anja van Twist, Hans Visser, Maijke Vos, Yvonne de Vries, Jeanette de Vries, Sylvo van Wagtendonk, Hans Walsmit, Ron van Weert, Ilse van Willemswaard. boeken over IJmuiden I „Eene plaats van groeten omvang” 100 jaar IJmuiden en het Noordzeekanaal, van 53.25.. NU 24.90 uit een aantal boekwerken over Velsen. Vervolgens kreeg de heer Tal de sleutel waarmee hij de toegangsdeur tot deze expositie mocht openen. Door ruimtegebrek kan niet de gehele verzameling van het waaierkabinet in Beeckestijn worden tentoongesteld, maar een belangrijk gedeelte hiervan is toch wel aanwezig. Deze verzameling waaiers stamt uit verschillende landen en tijden, over een periode van drie eeuwen. Zij dienden oorspronkelijk om koelte te ver schaffen of om het vuur aan te wakkeren, maar ook bij ceremoniële gelegenheden werd de waaier gebruikt. De waaiertaal is erg ingewikkeld en alleen begrijpelijk voor de goede „ver staander”. De monturen zijn soms won- Maar voor het zover was heeft voorzit ter G. Bol zijn blijdschap geuit over het feit dat het eerste elftal weer behouden bestuursvoorstel aanvaard om tot een contributieverhoging te komen. Minder vlot ging het met de strafzaken waarbij het bestuur straffer optreedt dan de bond en daar waren de leden het niet altijd mee eens. Het Nederlandse weerschip Cumulus, van Rotterdam op weg naar een gebied tussen Noorwegen en Ijsland ter hoogte van de poolcirkel, liep gistermiddag de haven van IJmuiden binnen om een aantal passagiers aan land te zetten. De passagiers waren personeels- en familieleden van weermakers van het KNMI in De Bilt. Het instituut bestaat 125 jaar. Een passende gelegenheid liefhebbers een kort zeereisje aan te bieden. Omstreeks vier uur doemde de steven van het scheepje op uit een dichte mist. Na de ontscheping wendde zij haar steven en verdween even „spookachtig” als zij was gekomen. In het poolcirkelgebied zal, op het ter plekke aanwezige station, de dienst wordt overgenomen van Noorse collega’s. Op 2 juli hoopt de Cumulus weer terug te zijn aan de Parkkade in Rotterdam. Atheneum A: Janine Adrichem, Bever wijk; Peter Banard, Castricum; Wies Beu ker, Beverwijk; Loes Bierenbroodspot, Beverwijk; Els Brunekreef, Heemskerk; Heleen Dijkstra, Castricum; Han de Dood, Wormerveer; Jacqueline de Hen, Beverwijk; Margot de Hen, Beverwijk; Inge Karte, Heemskerk; Margreet Keu- ning, Castricum; Margreet Knol, Castri cum; Carla Makx, Beverwijk; Eveline van Meerkerk, Castricum; Natasha de Mink, Beverwijk; Ingrid Parent, Heemskerk; Ri ta Noorda, Heemskerk; Marty Tijms, Ca stricum; Carla de Vet, Heemskerk; Saskia van Vuuren, Heemskerk; Alfred Wim mers, Castricum. CDA HAVO: Sindy Andreas, IJmuiden; Hen drik Jan Bleumink, Beverwijk; Karin Borg, Heemskerk; Tom Bosman, Uit geest; Marjolein Brosius, Heemskerk; Pe ter Brünings, Beverwijk; Frans Dem mers, Uitgeest; Heleen Eijking, Bever wijk; Caroline Felkers, Beverwijk; Ingrid Gerritse, Castricum; Eveljen Goemans, Heemskerk; Carla van der Graaf, Bever wijk; Felix Heersink, Heemskerk; Jan Helgering, Castricum; Marijke Herber, Heemskerk; Inge Hietbrink, Heemskerk; Hans Hoeneveld, Heemskerk; Erik Hols- huijsen, Heemskerk; Eric Hottentot, Ca stricum; Karin Jansen, Beverwijk; René Janssen, Beverwijk; Hugo de Jong, Heemskerk; Flip Krab, Heemskerk; Jelly Krol, Beverwijk; Peter Kruidering, Heemskerk; Karen Kuiper, Heëmskerk; Ron Lommers, Beverwijk; André Luijen- dijk, Beverwijk; Albert Mantingh, Castri cum; Herma Meijer, Beverwijk; Thera Martens, Beverwijk; Annelies ter Meulen, Heemskerk; Sandra Mother, Heemskerk; Jacqueline v.d. Nat, Akersloot; Pieter Nij- deken. Heemskerk; René Noordhoek, Ca stricum; Patrick van Oploo, Heemskerk; Erick van Os, Castricum; Robin Oudhaar- lem, Uitgeest; Inge Oudkerk Pool, Castri cum; Michel Piers, Heemskerk; Kitty Plui- mers, Heemskerk; Richard Ravenhorst Heemskerk, Brigit Reijns, Heemskerk; Heemskerk; Evelien Rieuwers, Heems kerk; Marjolein Rooseboom, Castricum; Henk Scheffers, Castricum; Dennis Schmitz, Heemskerk; Joffrey Schoon- heijm, Beverwijk; Henk Soorsma, Bever wijk; Peter Steenman, Castricum; Ingrid Uijlenhoet, Castricum; Erwin Verstrepen, Beverwijk; Heleen Voors, Castricum; Hans Waning, Heemskerk; Arjan Wijn berg, Heemskerk; Jolanda Wouterloot, Heemskerk; Jolanda Zwart, Castricum. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. In museum Beeckestijn is donderdagmiddag de tentoonstelling „Waaierweelde” officieel geopend. Het openingswoord sprak de heer F. Tal, eige naar van het waaierkabinet in Amster dam. De heer Tal zei zeer verheugd te zijn deze collectie in Beeckestijn te mogen exposeren en hoopt dat iedereen met veel genoegen naar deze prachtige collectie zal komen kijken. De leden stemden toe de contributie te verhogen, deze gaat nu worden voor de senioren 105,- per jaar was 95,-. A junioren ƒ65,- (ƒ57,50), B en C junioren ƒ52,50 (ƒ47,50) D en E junioren ƒ42,- 37,-) F junioren 35,- 30,-) en niet spelende leden 22,- 20,-). Daar wilden de leden wel eens over pra ten, want deze straf is vaak hoger als die van de bond. Het bestuur zégde toe hier een verandering in te willen brengen en geval voor geval te zullen bekijken. IJmuiden, Lange Nieuwstr. 243, tel. 13144, Santpoort, Hoofdstr. 234, tel. 378371 Aan de Willem de Zwijgerschool zijn voor het MAVO-4 diploma de volgende kandidaten geslaagd: Ron Benecke, Inez Bon, Monique Bos, Dennis Broek, Ruud Broek, Thea Durge, Rob Gans, Nico Gar- relts, Anja Geels, Sylvia Hamers, Erik Hoek, Geriete Kabel, Marco Kuiper, Inge Marinus, Ron Mellies, Nicolette Mittertrei- ner, Corine v.d. Molen, Fred van Opber gen, Antoinette Pieper, Angeline Piersma, Astrid Prins, Lydia Reemeyer, Gijsbert van Reeuwijk, Pieter Schotvanger, Rem- mert Slagter, Ton Smit, Eric, Souljé, Jan Spigt, Tom v.d. Star, Saskia Stellingweg, Jolanda Stok, Anja Tol, Marco Veenstra Jirka Veldhuis, Willem Verdikt, Ingeborg Visser, Ron van Vliet, Menno Warns, Ton v.d. Wiel, Rob Winter, Roland Zwaans- wijk, Petra Zwanenburg. Aan de Hugo de Grootschool zijn de volgende kandidaten voor het MAVO-4 examen geslaagd: Nelleke Aland, Ingrid Bant, Peter van Beusekom, Marleen de Boer, Mattijs Bosma, Wilma Dalmayer, Dineke Dekker, Martien van Dongen, Pe ter Faas, Wim Gravemaker, Karin van Herle, Johan Korbee, Marjan Koster, Ruud Langbroek, Monique v.d. Lugt, Christien Martens, Marjon Nierop, Doris Nijland, Maarten Post, Diënne Robben, Dora Roodzant, Astrid Smeding, Bert Stangenberger, Henk Tuijn, Raymond Verdonk. MAVO: Martine Akkerman, Heemskerk; Marcel Alkemade, Heemskerk; Marianne Andreas, Heemskerk; René Antenbrink, Beverwijk; Madeline de Boer, Heems kerk; Edith Bothoff, Beverwijk; Willem BreeUwer, Heemskerk; Arthur Brok, Heemskerk; Gerard van Bruggen Heemskerk; Olga Dijkstra, Beverwijk; Martha Folkerts, Beverwijk; Jolanda Ger ritse, Beverwijk; Elisa de Groot, Bever wijk; Joke Grünewald, Heemskerk; José Gunster, Heemskerk; Ulbe Hamersma, Heemskerk; Anita Ritezma, Heemskerk; Silvia v.d. Heiden, Beverwijk; Jannerieke Hommenga, Heemskerk; Theo Hooge- boom, Beverwijk; Kirsten Hopman, Be verwijk; Petra van Huisstede, Beverwijk; Froukje Jelgersma, Heemskerk; Agnes Kievit, Heemskerk; Marcel Klardie, Heemskerk; Ingrid Knikman, Akersloot; Petra Knikman, Akersloot; Liesbeth Kraamer, Heemskerk; Hans Kremer, Vel- sen-N; Marja Kremer, Beverwijk; Martin Lassche, Beverwijk; Erik van Look, Heemskerk; Nel Maagdeleijn, Beverwijk; Koen Maartens, Heemskerk; Gert Maat, Heemskerk; Astrid Meijer, Beverwijk; Evelien Meijer, Heemskerk; Aaf Nauta, Beverwijk; Ellen Oudhaarlam, Uitgeest; Ella Piersma, Heemskerk; Ingrid Plooij, Beverwijk; Hans Reinking, Heemskerk; Marcel de Rijk, Heemskerk; Marjan Rool- ker, Beverwijk; Denny de Ruiter, Bever wijk; Erik Schoehuijs, Heemskerk; Anne ke Serlier, Beverwijk; Sylvia Stockey, Heemskerk; Ruben Strijker, Beverwijk; Monique Tollens, Heemskerk; José van Tunen, Heemskerk; Frank Verhagen, Be verwijk; Bea van Vliet, Beverwijk; Mar griet de Vries, Beverwijk; Harry Wagter, Heemskerk; Petra Werlich, Heemskerk; Kenneth Wielzen, Beverwijk; Annemiek Willems van Dijk, Heemskerk. Spinazie 45000 kilo, andijvie 13500 kilo, postelein 2000 kilo, rabarber 18000 bos, bospeen 8000 bos, radijs 9000 bos, .sla glas 54000 krop, sla natuur 71000 stuks, prei 5000 kilo. /Q boter, confiture, koffie of thee. V

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 9