VENTWIJK OM GEZONDHEIDSREDENEN OPGEDOEKT rond de losplank Vliegtuigbom examens in Heemstede s gevonden voorwerpen burgerlijke t stand agenda t' z i Carillonklanken z Kredietvoorstel in de maak voor centraal it z Zwemdiploma’s bij de Water vrienden Volkskunst uit Derde Wereld in Driehuis antennesysteem porteend, deze vis heeft zijn weg wel kun- Velsen zet strijd tegen Voorhaven voort in Regionaal Havencomité 5 - VELSEN-IJMUIDEN 19 7 9 JUNI 2 ZATERDAG 4 i In en om Haarlem Mineurtoon HEEMSKERK Wijk aan Zee ““1 Velsen-IJmuiden (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Voor het aller laatst verschijnen deze week de gebroeders Van Honk langs de weg voor de bezorging van groen ten en fruit en het opnemen van bestellingen. Direct vanaf de ventwagen krijgt de huisvrouw de dagelijkse portie aardappelen, en het maaltje schorseneren, sla andijvie en de andere groenten van het seizoen keurig bij de deur afgeleverd. Vrij abrupt komt met ingang van 1 juni aan deze ge waardeerde vorm van dienstver lening een eind. Arie en Koos van Honk staken hun ventactiviteiten waarvoor de woning Hoofdbuurtstraat 6 in Oud-Velsen de afgelopen decen nia thuishaven is geweest. Ge zondheidsredenen vormen de di recte aanleiding voor de veran dering waar beiden het erg moei lijk mee hebben. Keus Heemskerk i Afscheid Arie en Koos van Honk vaste klanten niet geringe hoeveelheden schelvis geïm- (Van een medewerker) 50 iur ir 30 60 50 70 50 75 lange- >ot en kisten schar; srsen. tarbot groot- 1 tong twee aan bij de presentatie van een Velsense reactie op de Amsterdamse Havennota. Op uitnodiging van het Amsterdamse gemeentebestuur heeft het Velsense colle ge zijn standpunt op papier gezet over de Havennota in maart uitgebracht in het kader van het vooroverleg rond het ont- werpstreekplan Amsterdam-Noordzeeka- naalgebied. Het resultaat is een kritisch stuk waarin de steunpunten onder het hoofdstedelijke havenbeleid, en het punt „Voorhaven” daarin, stuk voor stuk om ver worden gehaald. Velsen wil het duide lijke standpunt inzake de Voorhaven (af wijzing om planologische en mileutechni- sche redenen) uitdragen binnen het Regio naal Havencomité. Voor een weloverwo gen nationaal havenbeleid is landelijk een Nationale Havenraad in voorbereiding. Als „voedingskanaal” krijgt het regionale havencomité een vaste plaats binnen dat landelijke havenoverleg. Aan de discus sies binnen het havencomité neemt naast de burgemeesters en de wethouders van ruimtelijke ordening ook deel gedeputeer de W. T. van Gelder van economische zaken. Voor Amsterdam is in het comité een plaats gereserveerd voor havenwet houder Goekoop. GEBOREN: Ellen van Nieuwkoop; Bar ry de Nijs; Charlotte Portier; Christiaan Antonius Josephus Tuin; Rimke Mantjes; Robert Rudolf Woudhuizen; Vanessa Jo- landa Maria de Boer. DRIEHUIS. Het bejaardencentrum Huis ter Hagen organiseert van woens dag zes tot en met zondag tien juni een verkooptentoonstelling van volkskunst uit de Derde Wereld van de stichting ABAL (Afzetbevordering van Artikelen uit Landen in ontwikkeling). Deze stich ting importeert artikelen van kleine pro ducenten uit de Derde Wereld en neemt de verkoop daarvan ter hand zonder winstoogmerk. De stichting streeft daarbij naar een zo groot mogelijke afzet om zodoende de werkgelegenheid in de Derde Wereld te helpen vergroten. ABAL importeert voor al traditionele, handvervaardigde artike len, enerzijds omdat de produktie daar van de bestaande kuituren niet verstoort en anderzijds omdat deze produkten ar beidsintensief zijn en daarmee de werkge legenheid vergroten. De tentoonstelling is elke dag geopend van tien tot twaalf uur en van twee tot vijf uur en wordt gehou den in het bejaardencentrum aan de Lo- dewijk van Deyssellaan in Driehuis. Doordat er een tweetal noordboten uit gevallen zijn wegens een onderhouds beurt en één schip de noordvisserij gela ten heeft voor wat zij was en weer overge schakeld is naar visserij welke dichterbij te vinden is, was de handel deze week van aanvoer van de noordelijke Noordzee ver stoken. En moest de handel noodgedwon gen bij de importeurs terecht voor een koolvisje of koolvis-filets. Ook werden er In de aanvoer was er deze week maar weinig verschil te bespeuren in vergelijk met voorgaande jaren. De week voor de pinkster was men steeds op de aanvoer van de kotters aangewezen. De grote vaart was dan net klaar of was nog druk doende om de schepen voor de uitvaart naar de nieuwe haring uit te rusten. En de laatste jaren dat er nog naar haring gevist kon worden waren het echt niet alleen de trawlers die hier hun beste beentje voor zetten. Meerdere grote kotters hebben hier ook druk aan deel genomen. Hierbij waren niet weinig kotters die de haring probeerden te verschalken door in span met elkaar te gaan vissen en dit nog niet eens onverdienstelijk deden. Maar ja daar kunnen we nog uren over verder schrij ven, maar dat is niet meer en zal, ook wel niet meer zo worden. Dit jaar zeker niet, alhoewel men bij het overdragen van de wacht, wat betreft de uitslag van de Engelse verkiezingen nog wel een beetje moed had dat er nog iets te redden zou zijn. Nu is het toch te laat en laat de zaak nu maar dicht, want het is begonnen om de maatjesharing en de bes te tijd breekt nu juist aan, aan kuitzieke haringvangerij hoeven we niet te begin nen, daar zit geen mens op te wachten of het moest zijn voor de export, maar daar over kan men nog onderhandelen om bui ten de Noordzee deze te pakken zien te krijgen. Wanneer men woonachtig is op een flat en men zet de pan op, dan weet de gehele flat dat er vis gebakken wordt, komt men niet om een jagertje dan weet men er wel over te mopperen. VELSEN. Na lang wikken en wegen en veel vooroverleg lijkt in Velsen de weg vrij voor aanleg van een centraal antennesysteem voor de ontvangst van radio- en tv-programma’s. B. en W. stel len voor dit doel een kredietvoorstel in het vooruitzicht. Het gevaarlijke projectiel kwam met de grijper van een graafmachine boven de grond. De politie heeft de explosievenop ruimingsdienst te Culemborg gewaar schuwd. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSTEDE. Bij graafwerkzaam heden achter de Vomar aan de Binnen weg te Heemstede is een vliegtuigbom gevonden uit de Tweede Wereldoorlog. 330,-; rD 19 .000,-; M209 amen 0-221; e 152- Ijauw ol één 20-96; schar 29-24; 10-88; 59-56; l; wij- Alarmnummers: Zie Beverwijk. T- no ie- de ra- ria en er e- an lie ist De volgeladen bestelauto klaar voor de dagelijkse rondrit langs de vaste klanten. Links Koos van Honk voor wie het afscheid na zevenenveertig jaren en s s), is nt to i n t- n in s. iy en is- i Omdat de bom ver van de openbare weg afligt zijn geen speciale veiligheidsmaat regelen zoals een wegafzetting genomen. Wel is het explosieve ding voorlopig weer met aarde toegedekt en gemarkeerd. ruimen voor een kanaalverbreding. De Van Honks werden voor de keus gesteld voortzetting van de ventwijk en handha ving dan wel uitbreiding van de winkel- verkoop door nieuwbouw. Met een dorp- suitbreiding nog ver in het verschiet ko zen zij voor het eerste. Het venten in de woonwijk Velserbeek en in het Dorp Vel sen leverde voldoende omzet op. nen vinden, omdat de verkoop in het bin nenland beslist niet is tegengevallen ge zien de tijd van het jaar. De visserij is ook niet meegevallen, want ook deze week was er maar een enkeling die midden in de week nog even naar binnen wipte om hetgeen aan boord was van de hand te doen te meer daar er niet eerder dan dinsdag verkocht kan worden. Wie echter het geluk had om iets te bemachtigen, kon op een niet geringe besomming rekenen ongeacht wat men binnen bracht. Had men bovendien het geluk om iets aparts te vangen zoals deze week de IJM 18 te beurt viel door maar liefst met zes bakken mullets naar binnen te komen waar men dan ook nog ruim 400 per bak voor krijgt, kijk dan heeft men niet erg veel nodig om aan een leuke besomming te komen. VELSEN. In de periode van 18 mei tot 1 juni zijn de volgende voorwerpen op straat aangetroffen. Rode kinderportemonn. met inhoud, ring met 7 sleutels, zwarte portemonn. met inh., gouden oorring, verz.pl. NBP- 895, zilv.pkl.horloge, ring met 3 sleutels, ring met 4 sleutels, sleutelbos, verz.pl. SANTPOORT. Pedagogische acade mie De Costa. Geslaagd voor het eindexa men Havo: P. Bakker, A. H. Biesheuvel, P. E. den Blaauwen, H. G. Boeree, H. G. Bosker, D. G. Cornells, L. Dronkert, R. W. Hof, T. J. Hofland, E. J. Hoogzaad, M. Ingwersen, A. G. Kamkes, A. M. Karelse, M. M. Kivit, M. J. Kool, K. C. Krietemeijer, I. M. de Mots, J. J. S. Mouthaan, A. J. Mulder, A. A. Niezing, D. E. Nobbe, M. Noordenbos, A. van der Plas, M. A. C. van Schie, R. W. Schut, H. Smith, B. J. Ver- kruyssen, J. A. de Waard, M. W. M. Wulfers. Als zelfstandige onderneming wordt „Van Honks groentehandel” bij de Haar lemse Kamer van Koophandel geschrapt van de lijst met zelfstandige ondernemin gen. Sinds 1916 staat het bedrijf daar geregistreerd, Tieleman van Honk, van oorsprong Geldersman, begon kort daar voor een handeltje in groenten en fruit vanuit de woning Hoofdbuurtstraat 12, het geboortehuis van de zonen Arie en Koos van Honk. Het uitventen werd al snel gecombineerd met winkelverkoop. Aan de Meervlietstraat, doorgaande route toen de pont over het Noordzeekanaal nog ter hoogte van Oud-Velsen voer, stond tot 1964 de groentezaak van Van Honk. Inge klemd tegen een schildersbedrijf, een ijs salon en een cafébedrijf je. De zakenpand jes moesten in genoemd jaar het veld af gelegen winkels worden gehaald. Daar bij komt de waardering voor het duo Van Honk als mens. Arie van Honk: „Tegen dat afscheid zie ik op als tegen een berg. Wat zal ik die aanspraak en die gezelligheid missen”. Dat spijt over de onvermijdelijke veran dering wederzijds is kwam al tot uiting in genoteerde reacties uit de vaste klan tenkring. Een reactie: Koos en Arie weer spiegelen een stukje dorps dienstbetoon. Ze stralen het soort gemoedelijkheid uit die in de harde samenleving van vandaag de dag soms ver te zoeken is”. Veel waar dering dus op de valreep. Het per adver tentie aangekondigde afscheid is daar overigens alleen maar zwaarder door. Over de voorziening, waarvan Velsen- Noord al in combinatie met Beverwijk profiteert, wordt binnenkort het stand punt van de gemeentelijke commissie be drijven gevraagd. Daarna kan de gemeen teraad het punt op de agenda verwachten. GETROUWD: Robertas Gerardus Ma ria Kooijman met Anneke Bakker; Frede- rik Jan Broertjes met Klara Amels; Fran- ciscus Bernardus Dominica Maria van Leeuwen met Lydia Maria Theresia Kloes; Frans Joseph Savenije met Josep- ha Maria Johanna Kuijper. ONDERTROUWD: Peter W. Meijer en Hillegonda J. M. Lindenhoff; Jan D. N. van der Woude en Bernadette B. J. Rempt; Ronald van Hesselingen en Anto nia H. M. Kloosterman; Bernardus J. M. van Leeuwen en Elisabeth J. M. Roozen; Anco Bos en Marie de Vries; Henricus J. A. Zonneveld en Marianne van Dorsten. BIOSCOOP EN THEATER Kennemer I, Zeestraat, zaterdag, zondag en maandag 19.00 en 21.15 uur „Ashanti”. Zaterdag 23.30 u. „Het porno paradijs”. Kennemer II, zaterdag, zondag en maandag 19.30 en 22.00 uur „Kentucky fried movie”. Opmerkelijk was dat de schar in verge lijk met de schol zo weinig in trek was, aan de vrijdagmarkt kon men voor rond de 30 per bak de allermooiste schar be machtigen, terwijl er voor een kist kleine schol rond de 80 neergeteld moest wor den om hiervan in het bezit te komen. De grovere scholsoorten lagen ver boven de 100 tot 150 per bak en het was juist de binnenlandse handel die zoveel voor die grovere scholsoorten betaalde. De groot ste oorzaak hiervan is wel dat er geen straathandel meer te vinden is, want een visventer had zich van de hoge scholprij- zen niets aangetrokken en was heerlijk met één of meerdere kisten scharren de straat opgegaan. Ook heeft moeder de vrouw geen trek om b.v. op zaterdagmid dag in de schuur vis te gaan staan bakken. HAARLEM. Kennemer Streek school. Geslaagd voor de opleiding kleu terleidster akte B: Ch. Kluit, Ch. C. San ders, Driehuis, D. M. Does-Semeijn, Sant poort, J. A. M. Thomas, R. Pasma, M. Wisman, IJmuiden. IJMUIDEN. Bij zwemvereniging De Watervrienden in IJmuiden hebben de volgende leden hun A-diploma gehaald: Bianca Bakker, Marjan Basjes, Anne Ma rie Lucassen, Ingmar van Opbergen, Olga Pannekoek, Mischa van Rijn, Stephanie van Schagen, José v.d. Veldt, Jan Bakker, Paul Das, Johnny de Haas, Erik Haver, Richard Jansen, Arthur Roos, Paul Spruyt, Willem Hendrik Telman en me vrouw A. M. P. Landwehr Johan. Het B-diploma werd gehaald door: Stephanie Adriaanse, Wendy Amsing, Gea Edens, Laura Hof, Simone de Ruiter, Esther van Rijn, Debbie Schaap, Linda Schaap, Pamela Schraag, Lara Seegers, Lonneke Stevens, Birgit Vellinga, Yvette Verhoeff, Alexander de Bie, Martin van Dijke, Robert Groen, Bart Kaldenbach, Johan Kuvener, Rbiobin Tol en Jeroen Visser. De volgende leden behaalden hun zwemvaardigheidsdiploma-1Daniëlle Kemper, Astrid v.d. Kolk, Jaqueline Ver hoef, José Vrijhoef, Sonja Visser, Angeli que Weber, Paul Buis, Peter van Burgel, Rob Cordia, Theo Essen, Richard Kruiten en Sven Schelvis. OVERLEDEN: Pietje de Vries, geboren Cool; Jannetje van Hofwegen, geboren Kempe; Hinderika Stijntje Geijssen, ge boren Groenbroek; Anna Catherina Duijn, geboren Mulder. VELSEN. Door de gemeenten met directe havenbelangen in het Noordzee- kanaalgebied worden binnenkort de eer ste stappen gezet voor een Regionaal Ha vencomité. Naast Velsen zullen bierin vertegenwoordigd zijn Amsterdam en Zaanstad waartussen in het kader van het zogenoemde vierhoekenpuntenover- leg al regelmatig overleg plaatsheeft. Burgemeester P. J. Molendijk kondigde MVR-183, witte parkiet, zwart etui met" 5 vrijdag in dit kader inleidende contacten sleutels, zilv. kl. horloge „Marty”, rode trui, 24 metalen ringen, plastic tas inh. kinderkleding, damesparapluie in bruine hoes, 2 sleutels, crème damessjaaltje, knijpportemonn. met inh., 2 sleutels met medaillon waarop 2 meisjeskopjes, zwar te parkerpen, zilv. kl. armbandje, het Bes te Boek voor de weg, zilv. touwtje met 3 sleutels, tas inh. 4 schoolboeken, goudkl. dameshorloge, 3 sleutels o.a. Honda, fiets tas inh. kettingsloten, autosleutels Ford, groene damesportemonn. met inh., bos (3) sleutels, rood etui met autosleutels (Ci troen), zak magnesium, goudkl. dames horloge idem bandje, zilv. kettinkje met 5 balletjes, rood etui met 6 sleutels, tennis racket in hoes, dameshorloge Ducal met metalen bandje, verz.pl. BTF-606, lichtbr. portemonn. bewerkt zonder inh., ring met 5 sleutels. Afhalen gevonden voorwerpen iedere dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur. Inlichtingen dagelijks aan het hoofdbu reau van politie alhier. Kijkdag fietsen elke zaterdag van 11.00 tot 12.00 uur. BIOSCOOP EN THEATER City Theater, Kennemerlaan 89. Tel. 14307, zaterdag, zondag en maandag 19.00 en 21.15 uur „Piranha”, zondag en maandag 14.30 uur „Win- netou in de dodenvallei. Stadsschouwburg, Groeneweg 71. Tel. 15564, zaterdag, zondag en maandag 20.00 uur „Vier vuisten de lucht in”, zondag en maandag 14.30 uur „Zoetwatermatrozen”. Witte Tejater, Kanaalstraat 257, zaterdag 20.30 uur „Wanneer heb je mijn moeder voor het laatst gezien?” TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen-Zuid: 18e-eeuwse stijlkamers. Di. t/m ^o. 14.00-16.00 uur te bezichtigen. Ruïne van Brederode, Velserenderlaan, Sant- poort-Z. di. t/m zo. 9.30-12.00 en 13.00-16.00 uur te bezichtigen. Gemeentehuis: Bezichtiging op werkdagen van 10.00-12.00 uur. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033, Ongevallen dienst 23355. Hoogovens 02510-96000. Brand weer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmuiden 20750. Telefonische Hulp Dienst, dag. 19.00-04.00 ’s nachts, zaterdag en zondag 11.00-04.00 uur ’s nachts. TeL 023-326655. Algemene Hulpdienst Velsen: Iedere werk dag van 9.00-11.30 uur, tel 02550-18888. Telefonische Hulpdienst/opvangdienst N.V.I.H.-COC, Haarlem, tel. 023-325453, zater dag 20.00-24.00 uur. Stichting Huishoudelijke en Gezinsvoorlich- ting. Willebrordstraat 102, IJmuiden. Spreek uur: maandag en donderdag van 10.00-12.00 uur. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zeewijk- plein 260, tel. 20650, van 11.00-12.00 uur. Maan dag t.m. vrijdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.00 uur recreatieruimte open. Maandag 9.30-10.30 uur Engels voor beginners, 10.30-11.30 uur En gels voor gevorderden, 11.30-12.30 uur Engels conversatie, 14.00-17.00 uur Klaverjasclub. De Brulboei, Kanaalstraat, maandag 9.15- 11.15 en 13.30-15.30 uur Peuterspeelzaal, 11.30- 13.30 uur Brood Brulboei, 16.00-17.30 uur kook- en bakgroep 8-12 jaar. Buurtcentrum Zeewijk, Dennekoplaan, zon dag 14.00-17.00 uur discotheek High Tension 12- 16 jaar. De Spil, Rembrandtlaan, maandag 9.15-11.15 uur textiele werkvormen beginners, 9.30-11.30 uur peuterspeelzaal, 9.30-11.30 uur inloopbijeen- komst WAÓ’ers, 13.00 en 15.00 uur stijldansen ouderen, 13.30-15.30 uur peuterspeelzaal, 16.00- 17.30 uur knutselclub. Sociëteit Asterix, Larixstraat, zaterdag 20.00- 01.00 uur. Sociëteit De Ark, zaterdagavond van 21.00- 00.45 uur. Handenarbeidcentrum, Andreaweg, Velsen- Noord. Open: zaterdag 9.00-12.00 uur, maandag 13.30-21.30 uur, di. t.m. vr. 9.30-21.30 uur. Stichting Dienstverlening Bejaarden: Cen traal Bureau, Abelenstraat 1, IJmuiden op werkdagen van 9.00-10.00 uur. Tel. 12464 of 18445. Gezinsverzorging, hulp aan bejaarden en langdurig zieken, Velserduinweg 52, IJmuiden. Ma. t/m vrij. 9.00-10.00 uur. Tel. 02550-11830 en 22169. Spreekuur Santpoort ma. en dond. 9.00- 10.00 uur, Hervormd Wijkcentrum, Burg. En- schedelaan 67, tel. 023-376874. Sociaal Advies Bureau: spreekuren maan dag: 9.00-10.00 uur Gebouw De Luchte, Lod. v. Deyssellaan, Driehuis. 11.00-12.00 uur: Gas en Water, Trompstraat 210, IJmuiden. 14.00-15.00 uur: Wijkcentrum, Engelmunduskerk, Kerk plein 1, Velsen-Zuiden. 16.00-17.00 uur: school De Regenboog, Schiplaan 2a, IJmuiden-Zee- wijk. Instructiebad, zaterdag gesloten. Kinderboerderij, Velserbeek, open op zon. en feestdagen en woensdag 14.00-17.00 uur. Recreatiebad De Hoogeberg, Trompstraat, beide pinksterdag gesloten. Openluchtzwembad De Heerenduinen ma t/m vr. 10.00-20.00 uur, zaterdag en zondag 10.00- 17.00 uur. Sociale Dienst, Spaarnestraat 2, IJmuiden, maandag t/m vrijdag 09.00-10.30 uur, nieuwe kliënten, voor andere kliënten ook op afspraak, maandag t/m donderdag 9.00-10.30 uur kliënten Wet Werkloosheidsvoorziening of Rijksgroep Regeling Werkloze werknemers, tel. 02550- 19124. Centrale Bibliotheek, Plein 1945. Zaterdag 10.00-12.30 uur, maandag 14.30-17.30 uur. Centrale Jeugd- en Tienerbibliotheek, Wil- lemsbeekweg 96, zaterdag 10.00-12.30 uur, maandag 15.30-17.30 uur. Filiaal Santpoort, Wüstelaan 79. Zaterdag 10.00-12.30 uur, maandag 14.30-17.30 uur. Filiaal Umuiden-West, Zeewijkplein 27-29. Zaterdag 10.00-12.30 uur alle leeftijden, maan dag 14.30-17.30 uur. Filiaal Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 177, zaterdag 10.00-12.30 uur en maandag 14.30 17.30 uur. Een terugblik, onvermijdelijk in mi neurtoon gesteld, bevat saillante feiten over Koos en Arie als venter in actie met foto’s ter ondersteuning. Allereerst met de bakfiets als vervoermiddel. Paardentrac- L_ ...9- - „langs de weg" wel erg abrupt komt. Zijn broer Arie, rechts in ribfluwelen outfit, stopt binnenkort na vijfenveertig actieve jaren in de ambulante groentehandel. tie ook en eind zestiger jaren eindelijk twee omgebouwde bestelauto’s. Met het opdoeken van de ventwijk verdwijnt voor Oud-Velsen en het nabijgelegen Velser beek een ouderwets stuk dienstverlening. Dat Velserbeek de Van Honks met spijt uit het straatbeeld ziet verdwijnen bleek vorige week al in een oprichtingsvergade ring van een wijkvereniging voor deze riante woonbuurt. Het aangekondigde af scheid gaat met een „gouden handdruk” van de huisvrouwen „van over de Par kweg” niet stilzwijgend voorbij. Velser beek zal zich door stopzetting van de ventwijk lelijk onthand voelen. De groen teboer komt niet langer aan de deur. Sla, spinazie, boontjes moeten voortaan in ver- komt hard aan bij Een afscheid tegen wil en dank wordt het. Voor Koos van Honk zowel als zijn broer Arie. Koos van Honk, 59 jaar, werd eind vorig jaar door een hartinfarct ge veld. Het inspannende sjouwen en lopen, onvermijdelijk in de uitgebreide ventwijk, is voor hem taboe geworden. Arie van Honk (61 jaar) bleek niet bij machte de groentenegotie in zijn eentje voort te zet ten. Pogingen daartoe in het afgelopen halfjaar moeten worden gestaakt. „Voor één man onmogelijk bol te werken” ver zucht Arie voor wie ook huiselijke om standigheden (ziekte van zijn vrouw) bij het besluit tot stopzetting een rol spelen. Op zaterdag 2 juni speelt beiaardier H. de Ligt weer op het stadhuis-carillon, van 4 tot 5 uur ’s middags. Het programma is: 1. Preludium in C - J. S. Bach; 2. Fuga 1- - M. van den Gheijn; 3. Volksliederenfanta sie over: a. als de grote klokke luidt, b. ’s avonds gaat ons feeste aan, c. het viel een hemels douwe - D. van Wilgenburg; 4. Tweede sonate - B. Galuppi (allegro, an- dantino, presto); 5. Volksdansen: a. boe- RêVêFwiik renschots, b. lot is dood, c. het piasterken; 6. Volksliedjes: a. hier is onze fiere pink- sterblom, b. wat doet gij al in ’t groene veld, c. als de rombom heeft geslagen - bew. H. de Ligt; 7. Detto del cucu - F. Gasparini; 8. Improvisatie - H. de Ligt. TONEEL Stadsschouwburg (Wilsonplein. tel. 319188) 20.15 u.: Publiekstheater met „Drie zusters”. Dinsd. 20.15 u.: Anne-Wil Blankers en Jeroen Krabeé met „Een dag uit de dood van verdomde Loewietje”. Toneelschuur I (Smedestr. 23, tel.312439) 20.30 u.: Anti-Isolatie Theater Bakuba met „Öe’ma Tjap af”. Poppentheater Mijko (Peuzelaarssteeg 4, tel. 316900) 14.30 u.: „Notenmuziek”. Poppentheater Merlijn (Hasselaersplein 35, tel. 316961) 14.30 u.: „Slingertje en de bliksem- berg”. Poppentheater La Condola (Warmoesstraat 11, teL 324021) Vandaag 14 en 16 u., zond., maand, en dinsd. 14 u: „De schat”. MUZIEK Grote of St. Bavokerk (Ingang Oude Groen markt 9, tel. 324339) Dins. 20 u.: Orgelconcert door Albert de Klerk. Katholieke Basiliek St. Bavo (Leidsevaart 146, tel. 313336) Zat. 15 u.: Orgelconcert door Marco bij de Vaate. Waalse Kerk (Begijnehof 30, Haarlem) 20 u.: Orgelconcert door Kees Rosenhart. Prinsehof (Achter stadhuis Haarlem) 15 u.: Hofjesconcert door het Harmonie Orkest Haarlem. Hofje van Loo (Barrevoetestraat, Haarlem) 16 u.: Hofjesconcert door het Harmonie Orkest Haarlem. Ds Egelantier (Gasthuisvest, Haarlem) 20.15 u.: Concert door elf leerlingen van Muziekcen trum Zuid-Kennemerïand. Loods Holland Nautic (v.d. Werfstraat, tel 380497) Zon. 14 u.: Kring van draaiorgelvrien- den afd. Haarlem. Tevens maand. 13-16 u.: Draaiorgelbespeling op zestien draaiorgels, op gesteld op de Bolwerken. Haarlemse Jazz Club (Zanderzaal, Gr. Heilig land 37, tel. 325082) 22 u.: Gijs Hendriks Kwartet. De Gravin (Gravinnesteeg, teL 323590) 22 u. wisselende jazzgroepen in oldtimestijl. D.A.C. (Ripperdastraat 13a, tel. 310503) Maand. 21 u.: Robert Jan Stips Transister met in het voorprogramma De NITS. De Arnoldushoeve (Hoofddorp) Zat. 20.30 u.: Dr. Plastic en the blitskick tupperware band. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr., tel. 311004) 15.30 u.: „Juliana”, a.l. 20 u.: „Doctor Zjivago”, 12 j. 13.30 u.: „Donald Duck in het wilde westen”, a.l. Vanavond 24 u.: „Monthy Pyton en de heilige graal”, 16 j. Frans Hals (Fr. Halsplein, tel. 254731) 19 en 21.15 u. tevens zond, en maand. 14 u.: ^Emmanuelle”, 16 j. Lido (Houtplein, tel. 312288) 14 en 19.30 u.: „Twee vrouwen”, 16 j. Vanavond 24 u.: „Don’t look now”, 16 j. Roxy (Kl. Houtstr., tel. 312395) 14.30, 19 en 21.30 u.: „Foul Play”, a.l. Vanavond 24 u.: „Le Locataire”, 16 j. Studio (Gr. Markt, tel. 310033) 19 en 11.15 u.: „Battlestar Galactica”, a.l. 14 u.: „De lady en de vagebond”, a.l. Vanavond 14 u.: „De geest van de Bijenkorf”, 16 j. Cinema Quirinus Internationaal (L. Veerstr., tel. 326145) 14, 15.30, 20. 21.30 en 23 u. Zond. Gesloten. Maand, en dinsd. 14, 15.30, 19, 20.30 en 22 u.: „Come with me my love”, 16 j. Filmhuis Haarlem Het Melkwoud (Zijlstr. 63, tel. 313535) Zat. zond, en maand. 21 u.: „A nous les petites anglaises”. BIOSCOOP EN THEATER Cinema Marquette, Ruysdaelstraat, zaterdag, zondag en maandag 19.00 en 21.15 uur „Force ten from Navarone”, zondag en maandag 14.00 uur „Lucky Luck”. Alarmnummers: politie 41444, brandweer 32121, milieuklachten 96000. Openbare Bibliotheek, Kerkweg 45, maandag 14.00-17.00 en 18.30-21.00 uur volwassenen en 15.00-17.00 en 18.30-21.00 uur jeugd. Filiaal Beneluxlaan, Beneiuxlaan 205-207, maandag 14.00-17.00 en 18.30-21.00 uur volwas senen, 15.00-17.00 en 18.30-21.00 uur jeugd. Kinderboerderij, Vrijburglaan, maandag t/m vrijdag 10.00-12.00 en 13.15-16.45 uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat 1, zaterdag 20.00 uur theateruitvoering „Jatwerk”. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 25555, brandweer 22922, milieuklachten 96000. Centrale bibliotheek, Kerkstraat: maandag 14.00-17.00 en 18.30-21.00 volwassenen, 15.00- 17.00 en 18.30-21.00 uur jeugd. Jeugdbibliotheek, K. Smithstraat 110a, zater dag gesloten, maandag 15.30-17.00 uur. Dienstencentrum voor bejaarden, Kerk straat, maandag t/m vrijdag geopend van 9.00- 17.00 uur. Spreekuur leiding maandag 14.00- 15.00 uur. Animal Farm, Willem Alexanderplantsoen, zaterdag 12.30-17.00 en zondag 10.30-17.00 uur geopend.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 5