Telstar gehandicapt Dick Bond: Piet v.d. Berg: in laatste wedstrijden Volendam veld blijft oud Peter Noy: knappe in de regio weer begonnen Schaatstraining afgelopen week Engelse ploeg tegen Schoten vax-s Kinnem 68 1 t zege in Rijsenhout „Ik speel minder” afhankelijk" HAARLEM EN VOLENDAM IN BESLISSENDE FASE VAX-KINHEIM TETRAMIN NICOLS «o HONKBALWEDSTRIJD maandag 4juni 14.30 u Ik werk met plezier uitzendburo 4 JUNI JFCIRCUIT ■BNDVOORT TOP Toch aan klantenbinding denken Minder zwaar JOS MESTEN BEREIDT ZICH VOOR OP LAATSTE SEIZOEN Laatste seizoen Drie-jarenplan Tegenvallers Talentvolle sprinters Ubbeltje" Kuiper snelste in rit De Kampioen ZATERDAG JUNI 19 7 9 SPORT 16 Van Vianen: tegen terrein badmintonpad Het vaste buro voor tijdelijk werk Int. Pinksterraces aktie (Van onze sportredactie) HAARLEM/VOLENDAM. Piet van den Berg kan niet het verwijt worden gemaakt, dat hij geen zelfkritiek heeft. De Haar- lemspeler schuift zichzelf na drukkelijk naar voren, wanneer de oorzaken van de povere re sultaten van zijn in degradatie nood verkerende club ter sprake worden gebracht. „Een van de redenen, dat het bij Haarlem dit seizoen minder draait, is mijn spel. Dat is beduidend minder dan vorig seizoen. Toen liep het uitzonderlijk goed en was er bij Haarlem paniek, wanneer ik er om de een of andere reden niet bij kon zijn. Die vorm is er nu niet en aangezien de speelwijze van Haarlem voornamelijk op mij is afgestemd, is min of meer verklaard, waarom we niet zo’n best seizoen doormaken.”' 3F W, 9| ■Ti DICK BOND: kritiek op bestuur „Voorin liep ik duidelijk op mijn tenen. (ADVERTENTIE) PIET VAN DEN BERG: zelfkritiek AD HEESBEEN (ADVERTENTIE) Staten Bolwerk 3, tel. 023-31.21.70. Vanavond speelt Volendam met een fiks aantal invallers tegen Ajax thuis. Men mist onder meer de gebroeders Kwak man, Bijvank, André, Molenaar en Klaas Tuyp. „Alle remmen gaan nu los. De beuk gaat erin tegen Ajax”, aldus trainer Jan Mak. Op advies van de CDA-raadsleden zal de financiële situatie opnieuw worden be keken. Voorzitter Guyt gewaagt van „een dolksteek tegen de voetbalclub Volen dam” en verwacht dat Volendam ook ko mend seizoen in een verouderd en slecht stadion zal moeten voetballen. VOLENDAM. De raad van de ge meente Edam-Volendam heeft „Volen dam” laten weten, dat het voorstel om de club financieel steun te verlenen inzake de renovatie van het stadion een zaak van meer dan een miljoen gulden van de agenda wordt gevoerd. Die opleving bleek echter van korte duur met als gevolg dat de Volendamse formatie de resterende drie competitie duels met Haarlem moet gaan uitma ken. wie met VVV afdaalt naar de eer- festeerde zich voornamelijk na de lang durige winterstop, hetgeen voor trainer Barry Hughes zelfs aanleiding was om de routinier tegen PSV buiten de basis opstelling te laten. Niet voor lang overi gens, want Hughes werd eveneens ge confronteerd met een sterke terugval van de jeugdige van Ajax geleende voor- stöpper Chris Verkaik. Reden voor de Haarlemse oefenmeester om Piet Huyg en Piet van den Berg in het centrum van de laatste linie te posteren. Een ingreep, die in elk geval heeft geleid tot een beter sluitende afweer, maar die wel ten koste is gegaan viln de toch al zo improductie ve aanvalslinie. Stelt Piet van den Berg: Deze plaatsing was namelijk aan de uit Heemskerk afkomsti ge Jos Niesten toebedacht, die echter door allerlei selectiepro cedures net uit de boot viel. Niesten begint overigens aan zijn laatste schaatsseizoen. Werkzaamheden beletten hem langer het schaatsen op dit niveau voort te zetten. Zijn broer (tuinder) staat ook toetreding tot de gewestelijke selectie in de weg, waarvoor Niesten voorlopig was geselecteerd. Overigens is Niesten niet de enige die zich buiten deze gewestelij- Schipper, die samen met Harry Falke (junioren C en D) en Huub Snoep (junioren A en B) de baanselectie van de Haarlemse Kunstijsbaan onder zijn hoede heeft, begint aan zijn tweede seizoen waarin hij opnieuw hoopt dichter bij de gewestelijke c.q. landelijke top te komen. Voorlopig hoogtepunt was de plaatsing voor het Nederlandse B-kampioenschap van Piet Bloedjes, die zich afgelopen seizoen enigszins verrassend in de kijker reed. Piet van den Berg: ..We hebben het volledig in eigen hand. Wanneer we vol doende punten halen is er niets aan de hand, maar gezien het spelbeeld van de laatste tijd, zal dat geen eenvoudige op gave zijn. Vooral ook, omdat we erg moeilijk tot scoren komen. In deze fase komt het aan op karakter.” Woorden, die door Volendam-aan- voerder Dick Bond worden onderlijnd. „De situatie is voor Haarlem een tikkel tje gunstiger”, zo meent hij. „Dat bete kent niet, dat ik niet meer geloof in onze kansen om degradatie te ontlopen. Het probleem is echter, dat we in belangrijke mate afhankelijk zijn geworden van de resultaten van Haarlem. Volendam zal in elk geval in dit Pinksterweekeinde minimaal twee punten moeten halen." Dat Volendam dit seizoen zo ver is afgegleden wijt Dick Bond voorname lijk aan het beleid van het bestuur. Daar over zegt hij: „De staf had aan het begin van het seizoen betere maatregelen moe ten nemen, dan was het niet zo ver gekomen. Men had moeten zorgen dat er bekwame opvolgers waren gevonden voor de spelers, die vorig jaar zijn ge stopt of zijn vertrokken, zoals Fred An dré, Hans Mols, „Pier” Tol en Billy Bond. Deze mensen namen vitale plaat sen in in het team en bovendien hadden zij een belangrijke inbreng in de speel wijze van Volendam. Er zijn weliswaar spelers aangetrokken (Theo Vonk en Ed die Kraal - red.), maar die aanvulling was in feite onvoldoende. Het bestuur heeft zich gewoon in slaap laten sussen door de goede resultaten van het vorige seizoen. Zij hebben zich onvoldoende gerealiseerd dat er belangrijke mensen waren weggevallen en dat het het twee de seizoen voor een nieuwkomer in de eredivisie extra moeilijk is.” (Van onze schaatsmedewerker) HAARLEM. De selectie van de Haarlemse kunstijsbaan is afgelopen week met de training voor het nieuwe schaatsseizoen begonnen. Onder de bezielende leiding van trainer Piet Schip per zal de uit tien man bestaande seniorenselectie in de komen de maanden de trainingsarbeid naar twaalf a viertien uur in de week uitbouwen. Schipper heeft een drie-jarenplan opgesteld, waarvan het eerste jaar - basis aanbrengen - achter de rug is, behalve voor de nieuwelingen Ben Roest, Hans van de Putte (beide wielrenners) en Arie Griffioen. In het tweede jaar staat de persoonlijke benadering voorop. Voorts wordt het accent gelegd op de souplesse en de spier- coördinatie, „want”, aldus Schipper, „veel jongens zijn qua schaatser (het aantal jaren dat de schaatssport actief wordt beoefend) erg jong. Ze missen nog de technische begaafdheid”. Na afloop van het duel tegen Willem II zal er in de bestuurskamer van Willem II tussen de bestuursleden van de vier peri- ode-kampioenen overleg over de indeling van de na-competitie plaats vinden. Over de kansen in die na-competitie is Van Vianen redelijk optimistisch. „Ik vind dat er in die extra-competitie veel karakter getoond moet worden. Ik heb de spelers ook voorgehouden dat het zes keer anderhalf uur voetbal is waariri iedereen zich volledig zal moeten geven. We hebben na de winter-stop gesteld dat we een kans maakten die derde periodetitel te pakken. na-competitie uiteraard een ander karak ter hebben”. i i i i i i i i i I i i I I I I I i i i i i i i I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I J ste divisie. De Pinkster„dubbel”, die dit weekeinde wordt afgewerkt, kan daar omtrent veel duidelijk maken. Haar lem, dat vanavond in Rotterdam tegen Sparta speelt en maandag in Haarlem FC Den Haag ontmoet, heeft één punt voorsprong en lijkt op papier een min der moeilijk programma te moeten af werken dan Volendam, dat achtereen volgens op eigen veld aantreedt tegen de aanstaande landskampioen Ajax en FC Twente. Volendam heeft overigens nauwelijks iets aan zijn aankopen gehad. Eddie Naast deze twee troeven, beschikt Schipper voorts over de talentvolle” Jan Mantel en Gijs Rijneveld, die het voornamelijk op de sprint moeten gaan waar maken. Het is overigens opmer kelijk dat op Rijneveld na de hele selectie afkomstig is uit twee schaatsverenigingen (Haarlem en Kees-Jongert). „Het betekent dat er genoeg talent in de regio zit”, aldus Schipper, „want bij andere ijsbanen put men uit veel meer verenigingen om de baanselecties vast te stellen”. Aanvang 12.00 uur. Aurora AFX Formule 1/2 en Europees Kampioenschap Formule 3 met het Racing Team Holland. Training zaterdag 2 juni Dat is gelukt. Nu stel ik dat er een kans is promotie naar de ere-divisie te bewerk stelligen en daar moet voor geknokt wor den. Ik weet zeker dat de Telstar-spelers de juiste mentaliteit bezitten en sta dan ook vierkant achter deze ploeg. (Van een medewerker) HAARLEM. Voorafgaande aan de wedstrijd tussen Concordia en OG, die vanavond zaterdag op het Schoten terrein de kampioen van de eerste klasse van de KNVB afdeling Haarlem moet opleveren, neemt gastheer Schoten het in een vriendschappelijke ontmoeting op te gen de Engelse amateurvereniging Com passchecks uit Middlesborough. De En- gelsen maken een tegenbezoek aan Scho ten, dat onlangs een trip maakte door het Verenigd Koninkrijk. De aftrap van het duel is om 16.45 uur, waarna om 19 uur het belangrijke treffen tussen Concordia en OG begint. Verder ben ik er van overtuigd, dat we te positief hebben gereageerd op de wed strijd tegen Volendam. We stonden toen vijf punten op die ploeg voor en we dachten dat ons niets meer zou kunnen gebeuren, zeker niet wanneer we die ontmoeting in winst zouden omzetten. De recessie in de prestatiecurve van aanvalsleider Piet van den Berg mani- Dat pakte echter anders uit, want we verloren met 0-1. Die overwinning heeft Volendam er weer bovenop gebracht en gestimuleerd." Kraal overgenomen van Telstar werd eerst door de KNVB geschorst omdat hij zich bij zijn transfer had laten adviseren door het „verboden” bureau Inter Football en raakte later langdurig geblesseerd. Kraai is nu we liswaar fit. maar is nog steeds niet in staat de volle negentig minuten uit te spelen. Theo Vonk stopte halverwege het seizoen op doktersadvies vanwege hartklachten. Het resultaat is dat je steeds krampach tiger gaat spelen en dat je geen of zeer moeizaam punten haalt. Op die manier zijn we steeds verder naar de onderste regionen afgegleden.” Of Volendam er in slaagt zich te handhaven, zal de ko mende wedstrijden moeten blijken. Voor de 35-jarige Dick Bond, die aan het einde van dit seizoen stopt, zou het een trieste afsluiting zijn van zijn 17-jarige betaalde voetbalcarrière, wanneer zijn club genoodzaakt zou zijn opnieuw de botter „Heen en Weer” uit de loods te halen. Dick Bond: „Het zou een fijne bekroning zijn van mijn voetbalperiode, wanneer ik er toe kan bijdragen dat Volendam in de eredivisiè blijft. Ik hoop dat het lukt, al zal er dan erg veel moeten gebeuren en moeten veranderen, want anders zit men volgend seizoen met de zelfde problemen.” ke selectie voorbereidt, want ook Jos Pronk en Co Giling bedankten voor de eer. (Van onze sportredactie) VELSEN. Telstar zal het vandaag tegen Veendam moeten stellen zonder Joop van Toor, Ab van Oorschot, Colin Ayre, Frans van Essen en Wim Hoevelaken. De blessures van deze vijf basis-spelers zijn dermate zwaar dat Telstar-trainer Martin van Vianen meespelen onverantwoord acht. Wel heeft de oefenmeester goede hoop dat Ayre en Van Oorschot aanstaande maandag tegen Willem II weer inzetbaar zijn. Door de rij geblesseerden verloopt het oefenschema dat Van Vianen voor zijn selectie heeft vastgesteld anders dan oor spronkelijk de bedoeling was. Zo zijn de vier trainingen die deze week zijn afge werkt minder intensief geweest om nog meer blessures te voorkomen. In verband met de wijzigingen in het team twijfelt Van Vianen over de amusementwaarde van de wedstrijd tegen Veendam. „Het is zaak er een goede voetbalshow van te maken”, zo stelt Van Vianen, „maar of Telstar daartoe in staat is met een geïm proviseerd team is natuurlijk nog de vraag. Ik hoop dat het publiek daar enig begrip voor op kan brengen”. Telstar speelt vandaag met Hegeman, Buma en Bierman in de basis. Van Vianen verwacht dat een revanche- gedachte bij Veendam het peil van de wedstrijd behoorlijk kan opschroeven. Van Vianen: „In Veendam hebben we goed gespeeld en gewonnen. Als Veendam daarvoor nu sportief wraak wil nemen zal dat ons spel op Schoonenberg ten goede komen. Wij komen het best voor de dag in een open wedstrijd met een aanvallende tegenstander”. Hoewel de belangen nog niet zo groot zijn als in de na-competitie, ziet Van Via nen maandag in Tilburg een goede wed strijd in het verschiet. Omdat Willem II dan op het punt staat beslag te leggen op de vierde periodetitel, verwacht de Tel- star-oefenmeester veel toeschouwers. Een ambiance waarin ook de Velsense forma tie kan groeien. Van Vianén: „In feite is het een soort test-match, al zal een eventu eel duel tussen Telstar en Willem II in de De uitslag: 1. H. Kuipers (Kennemerland), de 60 km in 1.27.05; 2. J. v. d. Horst, 3. G. Visscher, 4. Hans van Leeuwen (allen Kampioen), 5. H. Noy (Bataaf), 6. Henny van Leeuwen (Kampioen), 7. P. Groot (Amstelland), 8. B. van Kampen, 9. J. Mol (beiden Kampioen), 10. J. Cuvelier (Bataaf). Uitslag nieuwelingen: 1. R. Martens, 2. S. Kuiper (beiden Kampioen), 3. P. Hartog (DTS). De Haarlemse Raceclub Excelsior hield op het Industrieparcours in de Waarderpolder wedstrijden voor de Stoel- man-competitie. Daarvan waren de resul taten: Voor het eerst in de geschiedenis droeg deze in het kader van de Rijsenhoutse feestweek door de HSC De Bataaf georga niseerde ronde een open karakter. In een voorwedstrijd voor junioren ondernam Rik Moorman uit Nieuwendam in de slot fase met succes een solorush en ging als een sterk winnaar over de eindstreep. Eerder waren vele demarrages in de kiem gesmoord. Aan de strijd van de amateurs namen ruim negentig renners deel en die zorgden voor een spannend en aantrekkelijk koersverloop. Reeds meteen na de start werd er volop gedemarreerd en daarbij waren onder meer Ratterman, Van der Knoop, Rotteveel, Herman en Peter Noy, Van Piere en Maas actief. Na een half uur koers wisten Peter Noy, Harry van Piere, George Rotteveel, Bonnie Maas en Ri chard Ratterman uit het peloton te ont snappen. Zij namen al snel een paar hon derd meter voorsprong. Ondanks ver schillende tegenacties liepen de koplopers steeds verder uit. Alleen streekfavoriet Rotteveel kon door een lekke band de opmars niet met succes volbrengen. De vier overgeblevenen bleven tot aan de finish bijeen en daar sloeg Peter Noy met een sterke eindsprint zijn slag. De uitslagen; amateurs: 1. P. Noy, Amster dam, de 75 km in 1.35.15; 2. H. van Piere, Mijdrecht; 3. R. Ratterman, Uithoorn; 4. B. Maas, Hoofddorp; 5. Sj. Pieters, Zwanenburg; 6. M. Visser, Amsterdam; 7. R Borst, Zwanen burg; 8. H Noy, Amsterdam: 9. F. v. d. Enden, Monster; 10. J. de Nijs, Amsterdam Junioren: 1. R. Moorman, Nieuwendam; 2. G. Honigh, Zaan dam; 3. S. Rooks, Heerhugowaard; 4. A. Harren. Haarlem; 5. R. Hacken, Zaandam. De Haar lemmers Frank Nijssen en Huub de Vries wer den negende en tiende. Op het parcours in Spaarnwoude hield de HSV De Kampioen een interciubont- moeting met andere wielerclubs uit de regio en daarin toonde Haarlemmer Henk („Ubbeltje”) Kuipers, lid van de D. Slecht-Kennemerland-ploeg, zich na een fel betwiste eindsprint de rapste. Vijf renners streden op een lijn om de zege en Trainer Jan Mak werd voorts in de loop van het seizoen vrijwel voortdu rend geconfronteerd met langdurig ge blesseerde basisspelers. Gedwongen door de omstandigheden deed de oefen meester met succes een beroep op zijn assistent Fred André, maar inmiddels staat de oud-Telstar speler door een kwetsuur weer op non-actief. Dick Bond: „Natuurlijk hebben die blessures een grote rol gespeeld, maar ik vind niet dat we dat als excuus mogen aanvoeren voor onze prestaties. We hebben ook regelmatig in belangrijke wedstrijden één punt of twee punten in de slotfase weggegeven. Dat zijn mentale tikken, die behoorlijk doorwerken in een ploeg. - Ik had het erg moeilijk met mezelf. Vooral conditioneel kon ik het moeilijk opbrengen. Ik merkte gewoon, dat ik ten opzichte van de rest van de spelers te- kortkwam en dat mijn leeftijd (33 jaar - red.) een woordje ging meespreken. Om die reden ben ik de laatste maanden dan ook achterin gaan spelen en ik geloof dat dat een juiste zet is geweest van Hughes.” Hoewel hij bij het analyseren van de prestaties van Haarlem niet schroomt de hand in eigen boezem te steken, zijn er volgens de in Deil woonachtige Piet van den Berg ook andere factoren die heb ben bijgedragen tot de wisselvallige re sultatenreeks. Daarover: „We hebben de tegenslag gehad, dat Frans Reuser en Frank van Leen al vrij snel door blessu res wegvielen. Twee sterke pionnen, die op dat moment goed in vorm waren. (Van onze wielermedewerker) RIJSENHOUT. Na een aantrekkelijk koersverloop heeft de Amsterdammer Peter Noy deze week de feestweekronde van Rijsenhout in zijn voordeel weten te beslissen. Samen met Harry van Piere, Richard Ratterman en Bonnie Maas, die hij in het beslissende sprintje met een volle lengte verschil op afstand hield, had Peter Noy het verloop van de koers beheerst. het verschil was dan ook nauwelijks waarneembaar. Door de vele demarrages kreeg de koers, waaraan 93 renners van verschil lende categorieën deelnamen, een leven- i dig karakter. Aan ontsnappen viel door het hoge tempo vrijwel niet te denken. Op twee-derde van de strijd ontlastte zich een fikse regenbui boven het parcours en ga ven vele renners er de brui aan. Het pelo ton slonk in een klap tot zo’n dertig man. In de voorlaatste ronde gingen de vetera nen Jan v. d. Horst en Joop Cuvelier aan de haal, brachten het tot een paar hon derd meter voorsprong en werden toen achterhaald door Hans van Leeuwen en Herman Noy. In het zicht van de finish kregen ook de anderen weer aansluiting en in de beslissende sprint bleek Kuipers de snelste. Amateurs: 1. R. Calandt, 2. M. v. d. Aa, 3. P. Roosen, 4. A. Heisteeg, 5. B. Roes. Junioren; 1. F. Nijssen, 2. B. Luyken, 3. H. Biel. Nieuwelingen: 1 W. Otte, 2. M. v. d. Hulst, 3. H. v. d. Ham. Veteranen: 1. R. Otte, 2. Tj. van Seijst, 3. H. van Steyn. Dames: 1. Mieneke Biel, 2. Joke Poel, 3. Anja Tremming. Bij de aspiranten won Erik Venema, terwijl Mikel Schotvanger (A-kl.). Ma nuel van Tintelen (B-kl.) en Remco Gieske (C- kl.) het snelste waren bij de jeugd. In de eerste van een over zes ritten te houden zomeravondcompetitie in Spaarn woude, waarvan de organisatie in handen is van De Kampioen, toonde Joop Boers- ma zich de snelste. Tweede werd Ton de Vos, derde Fr. Klaarenbeek, vierde R. Noordermeer en vijfde B. Stapel. - Hoewel het weer in de verste verten niet aan schaatsen doet denken zijn de wedstrijdrijders al weer begonnen zich op het volgende seizoen voor te bereiden via, zoals hier, zogeheten ..droogtrainmgen ^<30

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 16