Na dubbele zege op gehandicapt Kinheim Ongelukkig Rooswijk blijft zonder punten DANKZIJ OPTREDEN ADAM EN PAAP Tweemaal winst Terrasvogels Pino’s royaal langs Spartaan 'I Terrasvogels en HHC titelkandidaten ET RS tl honk- cn softbal in cijfers 1 23 DINSDAG 5 JUNI 19 7 9 J sportier 1® SOFTBAL DAMES HONKBAL Nicols neemt de leiding (Van onze honkbaimedewerker) KLASSE C: Zaterdag: 1-2, Toch zou de thuisclub het Terrasvogels I Marian Robur’58 1-0-0-04-0-0-0-0 5 H. Kunnen en R. Jhaan 10-1-11-6. Terrasvogels 0-2-3-0-1-0-1-0-0 7 Peter Knijpers en Nico Adam 74-54. Na drie innings had het er alle schijn van dat Terrasvogels op weg was van het duel tegen Robur een „walk-over” te ma- Daarvoor hadden de aanvallend ook weinig gevaarlijke Vogels in de vijfde en zevende inning al drie runs over de thuis plaat gebracht. Arie Paap zelf nam de eerste voor zijn rekening door attent honklopen, waarna Peter Kuijpers en Ron Maurer profiteerden van een fout op een tik van Peter Clarenburg en een vrije loop voor Willem Hurkmans. Winnende werper Arie Paap keek na afloop met genoegen terug op zijn rentree: „Ik kreeg maar twee honkslagen tegen en dat viel me erg mee. Eigenlijk heb ik vrij ontspannen staan gooien, terwijl het voor Terrasvogels toch Kinheim 0-0-0-044-0-0-0 2, Nicols 0- 0-0-3-0-0-04-0 4, werpers: Ron Giroldi (9 inn) 94-9-0, Marcel Spanjer (7 1(3 inn) 2- 3-5-2, Ruud Kok (1 2/3) inn) 0-1-0-0-. Home runs: Bill Groot met twee man (Nicols), Ed Pikor, solo (Kinheim), Henny Jenken solo (Nicols. Een mooie rechte bal over het midden van de plaat, gegooid door Mare Spanjer betekende de tweede nederlaag van Kin- A1 in de eerste IJmuidense slagbeurt werd het duidelijk dat Spartaan nauwe lijks een serieuze tegenstander voor Pi no’s zou zijn. Wim Wreyer: „Deze ploeg was voor ons geen partij. De pitching was erg zwak, maar is door ons in elk geval goed aangepakt. Een pluspunt vormde voor mij ons veldwerk. Vooral het infield zit de laatste tijd erg goed in elkaar.” een erg belangrijke wedstrijd was. Maar ondanks het leuke resultaat beschouw ik dit optreden in het eerste team als niet (Van onze softbalmedewerker) IJMUIDEN. „We draaien beduidend beter dan ik voor het begin van deze competitie had durven hopen. Maar er wordt door de speelstersgroep dan ook akelig fanatiek getraind. Aan een kampi oenschap wil ik echter nog lang niet denken. Dat lijkt me een wat voorbarige zaak.” Tegen Bloemendaal werd na negen in nings de winst met 2-3 binnengehaald. Storks, dat gisteren met 7-1 van Terrasvo gels verloor, haalde zaterdag het eerste winstpunt binnen door na tien innings met Bloemendaal de winst te delen. Eind stand 5-5. HHC 2-0-0-4-0-0-x 6. Fredy van Offe ren 2-0-5-2. Nelissen-DSS 0-0 0-0-0-0-0 0. Jocé Kuy- per 1-2-9-1 (3% in.), Kitty Liefting 2-04-2 (2'A in.). Voor DSS is er in het treffen met HHC weinig eer te behalen geweest. Alleen in de vijfde slagbeurt kon de ploeg van Huub Kouwenhoven met reeds twee nullen even gevaarlijk worden. HHC zelf nam in de tegen Giants kon overnemen. Zo verloor Kinheim, verzwakt door het ontbreken van zijn beste werpers zijn vierde duel uit de laatste vijf wedstrijden. Ed Pikor speelde aan het Badmintonpad eem uitstekende wedstrijd. Hij sloeg 3 uit 4 waaronder een homerun en deed als midvelder bijzonder goed werk. Hij be strijkt een geweldig groot veld en speelt zeer betrouwbaar. meer dan een éénmalige aangelegenheid, al blijf ik natuurlijk bereid in noodgeval len bij te springen.” Door inslagwerk van Piëta Blüm, Chris tel den Outer en Annelies van der Does homerun gekoppeld aan enige Am sterdamse veldfouten nam Pino’s onmid dellijk een riante 5-0 voorsprong. Wel werd de aanvalsdrift van het foutloos spelende Pino’s daarna in de tweede in- Hans Lemmink (Nicols) bereikt in de derde inning het derde honk. Frank Breek (Kinheim) kan slechts toekijken. Zeven honkslagen slaan en toch slechts één speler over de thuisplaat brengen. Dat overkwam een ongelukkig spelend Roos wijk op eigen veld tegen het op het hoofd- Spartaan heeft er in de tweede confron tatie met Rooswijk geen gras over laten groeien. Al in de eerste slagbeurt van de Amsterdammers bleek, dat Frank in den Bosch niet de aangewezen man was om de Spartaan-aanval af te remmen. Negen spelers kwamen in die eerste inning voor Spartaan in het slagperk en toen eindelijk de derde nul was gevallen, was de wed strijd al lang gespeeld: 5-0. Ook in de tweede inning kreeg In den Bosch geen vat op de Amsterdamse slag- ploeg. Loek de Jong: „Na die eerste twee innings was er voor ons natuurlijk weinig eer meer te behalen. Ik vond het dan ook niet nodig om Bert Böekling nog te laten werpen. Daarom heb ik het Frans Bakker en Francis Arends laten doen en dat ging hen gezien de omstandigheden beslist niet slecht af.” Zelfs dreigde de in de vierde inning gestadig neerplensende regen Rooswijk nog de helpende hand te bieden. Hoofd scheidsrechter Figaroa wenste het duel echter pas te onderbreken nadat er vijf volle innings waren gespeeld. Daarmee verzekerde de Amsterdamse arbiter de geldigheidswaarde van het duel, maar handelde volstrekt inconsequent. Aan de overmacht van Spartaan doet dat verder echter niets af. Homeruns van Moraal en Wattinama (met Geestman aan boord), maakten na acht innings een einde aan de strijd. Voor Rooswijk scoorde Cor Berkhout de enige tegenrun. omdat Marian van Ginhoven het werpen van Jet Sikkema had overgenomen. 11 16 11 16 11 15 12 15 9 14 12 20 10 16 8 10 10 10 12 20 11 14 12 14 12 14 9 16 10 16 10 15 11 11 11 20 12 16 11 14 11 12 8 8 8 8 8 6 4 8 8 Hoofdd. Hilvers. Jeka Euro St. 11 12 12 12 11 9 10 12 11 11 12 12 5 6 4 5 5 7 6 7 6 7 8 8 8 8 4 8 8 6 4 8 6 6 4 2 4 4 2 2 0 7 6 1 4 4 6 4 4 2 0 Terrasvogels 0-0-0-0-1-0-2-0-x 3. Arie Paap 12-1-2-3. Robur’58 0-0-0-0-0-0-0-0-1 1. H. Veldwijk 11-64-5. (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM-IJMOND. In de hoofd klasse softbal hebben Terrasvogels en HHC andermaal nadrukkelijk hun kandi datuur voor de titel gesteld. Beide ploe gen, die twee keer tot de volle winst kwamen, zagen bovendien concurrent BMZ-EDO gedeeltelijk struikelen. Tegen Nelissen-DSS, dat kansloos met 6-0 van HHC verloor, eindigde het duel zaterdag na tien innings in een 1-1 gelijkspel. Gis teren had BMZ-EDO opnieuw een verlen ging nodig. Rooswijk 0-0-0-0-0-0-0-04=1. Jan Berk hout 7-0-64. Spartaan 0-0-0-3-0-0-0-0-0 =3. Wim Geest man 10-1-7-3. Amstel T. Nicols UW Neptunus Giants Feyenoord PSV Schoten OWO Thamen Pirates DVH O.G. Robur ’58 HCTIW BSC Heil. Lijnden Meteoor ABC Fl. Petr. Terrasv. HHC EDO DSS Sparta Sp’woude De Pino’s BSC Heil. Wass. Storks Kinheim HCAW Quick Sparta Sparks RCH Rooswijk Volew. Bl’daal Terrasv. Caps TYBB Uitsm. DSS GeelW. HFC H’lem Vikingen Amstell. Kinheim Bl’daal Shell Storks EHS Spartaan ADO The Her. Neptun. 8 6 7 8 .7 Spartaan ADO TT Tigers Herons HCAW Pirates UW Birds C-WK De Met. De Ping. O.G. Hit dan de ngen nóg rV-Plus- ISi video of 24 2 uur de dag itdagen. ?s ooruit - >roef als eek 3lus- Als excuus voor de nederlagen van Kin heim kan gelden, dat beide sterpitchers, Nol Beenders en Steve Donovan dit week einde verstek moest laten gaan. Donovan zat zijn twee wedstrijden schorsing uit, die hij opliep na tegen Amstel Tijgers uit het veld te zijn gestuurd wegens beledi ging van de scheidsrechter. Beenders is nog steeds geblesseerd aan zijn werparm. Het gaat beter met hem, maar de clublei ding wil niets forceren, omdat Beenders tijdens de komende Europacupwedstrij- den in september een belangrijke taak krijgt te vervullen. Mare Spanjer en Ruud Kok moesten nu voor Kinheim de heuvel op en deden dit zeker niet slecht, maar zij konden toch niet op tegen hun Nicols-collega’s Douglas Morton en Ron Giroldi. Coach Huub Kohl van Nicols vond na afloop van de voor hem goed verlopen duels, dat zijn ploeg geluk had gehad, dat Beenders en Dono van niet' gegooid hadden. Kohl: „Dat scheelt natuurlijk wel een slok op een borrel. Ik vond Kinheim niet slecht spe len. De ploeg heeft zonder meer kwaliteit. Wij zijn aanvallend wat ongelukkig ge weest. Volgens mij had Nicols meer runs moeten scoren dan wij nu gedaan hebben. Kinheim kon hierdoor steeds dicht bij ons blijven en had via één gelukkige klap in beide duels nog kunnen passeren ook". inning stroomden de honken voor de eer ste keer vol zonder dat dit overigens suc ces opleverde. Een aanvallend sterker Terrasvogels zag de honkslagen aanvan kelijk te verspreid vallen om succes te hebben. Pas in de vijfde inning wisten de Birds door de Amsterdamse defensie heen te breken. Een velderskeus voor Ma- rit Kreischer, die toen gevolgd werd door honkslagen van Ludy van Mourik en Ine ke Akkerman waren verantwoordelijk voor de enige twee runs van de wedstrijd. Nelissen-DSS 0-0-04-0-0-0-0-0-0= 1. Kit ty Liefting 3-2-3-2. BMZ-EDO 1-0-0-0-0-0-0-0 0-0 1. Jet Sik kema 0-2-3-0 (4 in.). Marian van Ginhoven 3-04-1 (6 in.) Een kostbare DSS-fout in de eerste in ning, die Truus Ruiter de kans gaf de score voor EDO te openen, heeft DSS de halve winst gekost. Een riante kans op de gelijkmaker kreeg de thuisclub in de tweede inning na een driehonkslag van Helma Kuyper. Zwak honklopen strafte EDO via een knap dubbelspel echter goed af. Meer dan uitstel van executie was het echter niet. De verdiende gelijkmaker kwam in de vierde inning op het score bord nadat Ans Kroon en opnieuw Helma Kuyper hits gaven en Ans Kroon op een wilde worp kon scoren. Daarna was het met de scoringskansen gedaan, ook al klasserschap jagende Spartaan. Loek de Jong: „De honkslagen vielen te verspreid en als je dan nog de pech hebt dat een squeeze-in de eerste inning met twee hon ken bezet mislukt, dan kom je natuurlijk niet erg ver. Eén slechte inning (de vierde) werd ons nu fataal, al scoorde Spartaan maar één verdiend punt.” Zoals Loek de Jong terecht constateerde, had Spartaan aan een zwakke inning van Rooswijk ge noeg om de winst voor zich op te eisen. Verdrietig niet alleen voor het verder goed spelende Rooswijk, maar vooral voor verliezende werper Jan Berkhout, die toch op een goede partij kan terugzien. Spartaan opende de vierde slagbeurt met een tweehonkslag van Moraal, die vervol gens de eerste run aantekende na een goede tik van Jan Prinsen. Dat hier nog twee runs aan konden worden toegevoegd dankten de Amsterdammers aan twee kostbare Velsense veldfouten. Frans Bak ker deed tenslotte nog iets terug voor Rooswijk. Zijn driehonkslag werd in de negende inning gevolgd door een hit van Jan Berkhout. Door toedoen van goed slaan van Sas kia Aussen, Lida van der Horst, Joanne Schuier en Boukje Kalf mocht Shell zich op het werpen van Carla van der Veldt na twee slagbeurten in een veilig lijkende 0-3 voorsprong verheugen. Met het op de „heuvel” brengen van Ineke Mulder keer de echter het tij voor de gasten. Niet alleen kreeg men tegen de ex-international nau welijks nog scoringskansen, maar boven dien bleek de Amsterdamse defensie plot seling kwetsbaar. Nadat hits van Elly Driessen en Tineke de stand in evenwicht hadden gebracht, viel de beslissing in de zesde inning na kostbare Amsterdamse fouten en slagprestaties van Hanneke Kimman en Joke van der Peet. Bloemendaal 0-04-0-0-0-1-0-0-0 5. Yolan da Steyn 2-34-2 (4'A in.), Christian Ouden dijk 54-2-1 (5% in.). Storks 4-0-0-0-1-0-0-0-04)=5. Monique Cay- aux 3-0-12-7. Een zwakke start van werpster Yolanda Steyn heeft Bloemendaal tegen Storks een kostbaar punt gekost. Dankbaar mocht Bloemendaal in de zevende inning zelfs linksveldster Marian Paul zijn, die met reeds twee nullen een eenvoudige vangkans miste en Monique Fris de kans gaf de gelijkmaker te scoren. Een sterker Bloemendaal verzuimde daarna om in de verlenging alsnog toe te slaan. (Van onze honkbaimedewerker) APELDOORN/SANTPOORT. Een lucratief pinksterweekeinde is het in dubbel opzicht geworden voor het in de tweede klasse C uitkomende Terrasvo gels. Zelf behaalden de Santpoorters twee uitermate belangrijke overwinnin gen op Robur ’58, beide keren overigens met slechts twee runs verschil, waardoor de aansluiting met de middenmoot werd herkregen. Koploper Pirates ging daarentegen le lijk in de fout. De tot het afgelopen week eind nog ongeslagen Amsterdammers moesten twee maal hun meerdere erken nen in Thamen, dat daardoor de nieuwe lijstaanvoerder werd. Met vier punten minder dan Thamen is de rol van Terras vogels in de tweede klasse nog geenszins uitgespeeld. Spartaan 5-3-0-04-0-0-3=12. Bernie Beck mann 3 -3-04 en Tom Geestman 2-3-24. Rooswijk 0-0-0-0-0-0-04=1. Frank in den Bosch 0-0-8-2, Frans Bakker 0-2-0-0 en Francis Arends 1-24-3. heim tegen Nicols. Bill Groot liet zich in de vierde inning dit presentje niet ontgaan en sloeg de bal rechtuit over het hek. Ed Pikor sprong in het verre veld zo hoog hij kon, maar miste de bal op een meter. Juichend maakte daarna Groot zijn erer- onde voorafgegaan door Jack Shine en Marcel Joost, die de honken bevolkten. Nicols ging met 3-0 aan de leiding. Kinheim knabbelde twee runs van dit totaal af. Eerst raakte Ed Pikor de bal voor een homerun, 3-1 en in de zesde slagbeurt scoorde Michael Young na een eigen honkslag op een prachtige klap van Robert Knol, 3-2. Op dat moment had er voor Kinheim zelfs meer ingezeten, maar Herm Haak liet zich op sullige wijze van het derde honk pikken. Mare Spanjer gooide overigens bepaald niet slecht. Hij heeft alleen wat weinig ervaring in de hoofdklasse, waardoor hij er op ongelegen momenten een zwakke bal tussen door werpt. Het talent van Spanjer bleek tegen de formatie van Ni chols echter overduidelijk. Aan het einde van de zevende irtning ging Spanjer teke nen van vermoeidheid vertonen en werd besloten hem indien er een honk zou worden bezet te vervangen. In de acht ste slagbeurt van Nicols werd Spanjer dan ook afgezet na opnieuw een te gemak kelijk gegooide bal, die door Henny Jen ken tot homerun werd verwerkt 4-2. gaan omdat een nachtelijke wolkbreuk het veld van Giants in Diemen in een moeras had herschapen. Quick komt er steeds beter in. De Amersfoorters versloe gen HCAW tweemaal. In Bussum werd het 6-1 en thuis 6-5 voor Quick. UW won beide duels tegen Storks, 13-10 en 5-3. ning even een halt toegeroepen, maar een driehonkslag van Christel den Outer, on dersteund door rake klappen van Anne lies van der Does en Yvonne Kansen, in de derde inning en kort slagwerk in de vierde maakte alsnog een vroegtijdig einde aan de ongelijke strijd. 5 10 5 5 5 6 5 6 12 6 10 6 10 6 7 12 14 8 8 2 10 10 12 11 9 Al met al is landskampioen Kinheim naar een gedeelde één na onderste plaats afgezakt. Alleen het Rotterdamse Sparta, dat dit weekeinde tweemaal in stadgenoot Neptunes de meerdere moest erkennen met 5-2 en 3-1 staat er nog slechter voor. Nicols kon ten koste van Amstel Tijgers I aan de top van de ranglijst komen. De ploeg van Urbanus verloor zaterdag met 3-2 van Giants en zag de return niet door- HAARLEM/IJMOND. Landskampioen Vax Kinheim heeft beide derby’s tegen Tetramin Nicols verloren. In het Pim Mulierstadion werden Hans Augustinus en de zi jnen naar een 2- 6 10 7 10 8 10 8 8 13 12 11 10 11 12 TWEEDE Caps-Uitsmijters 10-0 (7 inn.), Thamen- Pirates 6-1, DVH-Bloemendaal 7-6, On ze Gezellen-TYBB 4-1, Robur ’58-Ter- rasvogels 5-7. Maandag: Uitsmijters-Caps 9-2, Ter- rasvogels-Robur ’58 3-1, Pirates-Tha- 11-1, (Van onze honkbaimedewerker) VELSEN-NOORD/AMSTERDAM. Dat Rooswijk dit seizoen geen hoogvlie ger zou worden in de eerste klasse A honkbal, stond na de slechte competitie start van de Velsense equipe eigenlijk al vast. Door de dubbele nederlaag (1-3 en 1- 12) tegen koploper Spartaan (samen met ADO de voornaamste titelgegadigde) gleed Rooswijk het afgelopen weekeind nog verder neerwaarts op de competi tie ladder. Het vertoonde spel in de eerste krachtmeting stemt Loek de Jong desal niettemin gematigd optimistisch waar het gaat over de toekomst van zijn team. eerste inning een 2-0 voorsprong, toen Betty Veenstra een driehonkslag sloeg en Fredy van Offeren met een hit volgde. Volledig overmeesterd werd het werpen van Jocé Kuyper in vierde inning. Een waar slaggeweld van Marja Lanz, Elly Nijhuis, Els Spee, Betty Veenstra en Fre dy van Offeren waren in die fase verant woordelijk voor de 6-0 eindstand. Vax-Kinheim O-O-O-O-O-O-O 0. Ineke Mul der 4-1-2-3. HHC 1-0-0-0-041-0 1. Fredy van Offeren 5-2-3-3. Twee kostbare fouten in de eerste de beste slagbeurt zijn Kinheim tegen HHC noodlottig geworden. De run, die Betty Veenstra op een klap van Fredy van Offe ren scoorde bleek bi nader inzien beslis send. Alleen in de vijfde inning kwam Kinheim nog dicht bij de gelijkmaker. Een vrije loop voor Hermien Zweers en een tik van Elly Driessen brachten HHC wel in moeilijkheden, maar deden de ploeg van coach Wim van Sorge niet capi tuleren. Shell 0-0-0-0-0-0-0 0. Hi 1de Foks 0-1-9-3. Terrasvogels 0-0-0-0-2-0-0 2. Els Koks 10- 0-2-1. Een vrijwel onbespeelbare Els Koks heeft Shell voor eigen publiek weinig sco ringskansen gegeven. Pas in de zevende Het woord was aan Wim Dreyer, de trainer-coach van Europa Meubel/Pino’s. De IJmuidense softbal-tweedeklasser zet te de zegereeks zaterdag voort met een even eenvoudige als regelmatig tot stand gekomen overwinning op Spartaan. Reeds na viereneenhalve inning konden de spullen weer in de knuppelzak worden opgeborgen: 15-0. Sparks passeerde Rooswijk op de rang lijst door twee zwaar bevochten zeges op Volewijckers. Laatstgenoemde vereni ging verkeert nu in het weinig benijdens- waardige bezit van de rode lantaarn. 0 nederlaag gespeeld en gisteren verloor Kinheim aan het Badmintonpad zelfs met 4-2. Dankzij de vier winstpunten én de nederlaag van het tot dit weekeinde leidende Amstel Tigers Nicols de leiding van de hoofdklasse Bloemendaal 0-0-0-0-0-0-2-0-0 2. Crhisti- an Oudendijk 4-3-54. BMZ-EDO 0-0-04-1-0-0-04 3. van Ginhoven 9-3-1-2. Niets scheen een oppermachtige Marian van Ginhoven gisteren aan de Bergweg van een regelmatige overwinning op Bloe mendaal af te kunnen houden. Runs van diezelfde Marian van Ginhoven en Yolan da Vierhout leken de wedstrijd bij het ingaan van de laatste Bloemendaal-slag- beurt reeds beslist te hebben. Zelfs een vrije loop voor Marleen Diederiks en een fout op een korte klap van Monique van Schie leken geen gevaar in te houden. Op dat moment „verslikte” Marian van Gin hoven zich echter in Ilona Smit, die tot een fraaie driehonkslag kwam. Opnieuw stond een verlenging voor de deur. Tot een gelijkspel kwam het echter niet voor de tweede keer omdat de snelle Sylvia Verhoef in de negende inning dankbaar profiteerde van twee Bloemendaal-veld- fouten. Vax-Kinheim 04-2-0-0-3-x 6. Carla van der Veldt 0-14-0 (l'/s in.), Ineke Mulder 4- 14-0 (4% in.). Shell 24-0-0-0-0-0 3. Monique Joost 1-1-4- 1 (2 in.), Hilde Foks 4-2-24 (5 in.). burg, Frank Vos en Wil Kuijpers maakte Samen met Spaarnwoude volgt Pino s de in de tweede slagbeurt een 1 -0 achterstand i ongedaan, waarna honkslagen van Kees Tesselaar en opnieuw Peter Clarenburg de marge opvoerden tot 1-5. Pino’s 5-0-3-7-x xl5. Christel den Outer 5- 54- Monique Blok van de Pino’s (links) tikt een speelster van de Spartaan uit op het derde honk 't. -«'«M Opnieuw werd de basis van de Sant- poortse overwinning gelegd door een pit cher. Ditmaal door veteraan Arie Paap, die als „stand-in” fungeerde voor de voor lopig niet meer beschikbare Huib-Jan Tijl. Pas in de laatste inning incasseerde Paap de enige tegenrun na een fout in het binnenveld en een honkslag van Cees de Vries. Nicols 0-1-0-0-0-0-0- 1-x 2; Kinheim 0-0- 0-0-0-0-0-0-0 0 werpers: Douglas Mor ton (9 inn) 12-1-3-0, Ruud Kok (8 inn) 3-3-9- 2. Hans Lemmink begon voor Nicols in de tweede inning met een honkslag. Op een klap van Thijs Vervaat bereikte hij na een veldfout van Kinheim het tweede honk, waarna hij met Vervaat een dubbel-steal met succes afwerkte. Frank Bos sloeg Lemmink hierna binnen, 1-0. Na dit „on verdiende” punt scoorde Nicols in de achtste slagbeurt 2-0. Dit na een honkslag van opnieuw Lemmink en een twee honkslag van Thijs Vervaat. Hans Lem mink, Jack Shine sloegen 2 uit 3. Henny Jenken 2 uit 4. De honkslagen voor Kin heim kwamen op naam van: Frank v.d. Putten, Frank Breek en Herm Haak. Al met al was het best een aardig duel, dat in precies twee uur was afgelopen. Robert Maat vestigde de aandacht op zich door o.a. in het midveld een prachtige vangbal te maken. men 1-2, Bloemendaal-DVH TYBB-Onze Gezellen 3-7. EERSTE KLASSE: Pirates- De Pin guïns 13-10 en 9-3, De Meteoor-Capac- WK 0-0 en 2-2, UW-Mieloo Onze Gezel len 5-2 en 8-0, Nikon-HCAW-De Birds 2-6 en 4-0. HOOFDKLASSE: Vax-Kinheim-HHC 0-1, Bloemendaal-Storks 5-5 (10 inn.), Nelissen-DSS-BMZ-EDO 1-1 (10 inn.), Shell-Terrasvogels 0-2, Bloemendaal- BMZ-EDO 2-3(9 pnn.), Vax-Kinheim- Shell 6-3, Storks-Terrasvogels 1-7, HHC-Nelissen-DSS 6-0. EERSTE KLASSE A: Zaterdag: Vo- lewijckers-Sparks 4-10 (12 inn.), Roos- wijk-Spartaan 1-3, Herons-ADO 1-14 (7 inn.). Maandag: RCH-Tex Town Tig. 2-5, Sparks-Volewijkers 6-5, Spartaan- Rooswijk 12-1 (8 inn.), ADO-Herons 6-4 (10 inn.). TWEEDE KLASSE A: BSC Heiloo- Spaarnw. 13-8, ADO-Neptunus 6-2, De Pino’s-De Spartaan 15-0 (5 inn.), Spar- ta-The Herons 10-1, Wassénaar-EHS 4- 13. Wil Kuijpers, die na een driehonkslag ook al de zesde run had gescoord, bracht i de eindstand (5-7) op de scorekaart na i opofferend werk van Peter Clarenburg en Willem Hurkmans. EERSTE KLASSE B: Zaterd.: Fey- enoord-OVVO 7-1, Jeka-PSV 0-8, Hoofddorp-Euro Stars 7-4, Schoten- Hilversum 0-1. Maandag: OVVO-Feijenoord 5-7, PSV-Jeka 3-7, Euro Stars-Hoofddorp 0-4, Hilversum-Schoten 5-1. HOOFDKLASSE. Zaterdag: Amstel Tijgers-Giants 2-3, Nicols-Kinheim 2-0, Neptunus-Sparta 5-2, HCAW-Quick 1-6, Storks-UVV 3-5. Maandag: Giants-Amstel Tijgers afg., Kinheim- Nicols 2-4, Sparta-Nep- tunus 1-3, Quick-HCAW 6-5 (10 inn.), UW-Storks 13-10. DISTRIKT NOORD WEST EERSTE KLASSE: Geel W.-ABC 8- 12, Meteoor-HFC Haarlem 6-4, Amstel- land-Lijnden 3-5, Flying Petrels- HCTIW afg., Vikingen-DSS 3-15. Sparta behield ongeslagen de kopposi- ken. Degelijk slagwerk van Peter Claren- tie door Herons met 10-1 terug te wijzen. Rotterdamse ploeg op twee punten ach terstand. j 3-2-0. Spartaan 0-04)4)4) =0. Ria Jansen 24-10-5 nog erg lastig gaan maken. Peter Kuijpers kreeg het op de Santpoortse heuvel be paald niet gemakkelijk en toen zijn veld hem in de vijfde slagbeurt van Robur twee keer in de steek liet, verloor hij de greep op de Apeldoornse hitters. Dat kwam Terrasvogels op drie tegenruns te staan. Dat de voorsprong echter niet hele maal verloren ging, dankte het team van Harry van Berkel aan jeugdpitcher Nico Adam die de slagploeg van de thuisclub volledig aan banden legde.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 23