T OOK WIELERZEGE HENNY VAN LEEUWEN Tijdens Kempische ruiterdagen zaalvoetbal Nederlands succes Eindsprint van der Horst in military-cross te snel voor concurrentie Marijt wijst SC Cambuur af Kom op voor Eur Omdat 7anduati binnen die Gemeenschap, meer controle en invloed moet komen op plannen van de Europese Commissie en op beslissingen van de Raad van Ministers. Omdat or die meerdere controle en invloed moet zorgen. Nu heeft het nog te weinig zeggenschap, maar dat moet veranderen: Omdat ung~ren partij stemt. De meeste zullen zich aansluiten bij gelijkgestemden uit de andere landen van de EG: Lijst 1 Partij van de Arbeid/ Europese Socialisten, lijsttrekker A. Vondeling. Doe mee aan de Europese verkiezingen op donderdag 7 jun i. D DINSDAG 5 JUNI 19 7 9 24 sportief kiezers verantwoording verschuldigd. Zij kunnen met meer gezag optreden en daardoor ook meer invloed uitoefenen. Zij weten dat er na 5 jaar opnieuw Europese verkiezingen worden gehouden; dat zij dus op hun daden worden beoordeeld en kritisch gevolgd. Zij zijn beter voor hun taak toe gerust. Het nieuwe Europees Parlement is immers een r E Lijst 2 CDA Europese Volkspartij, lijsttrekker B. Beumer. Lijst 3 WD-Europese Liberaal- Democraten, lijsttrekker C. Berkhouwer. Lijst 4 Democraten’66, lijsttrekker A. de Goede. Lijst 5 Staatkundig Gereformeerde Partij, lijsttrekker H. van Rossum. Lijst 6 P.P.R., lijsttrekker J. L. A. Jansen. Lijst 7 Communistische Partij van Nederland, lijsttrekker M. J. (Rinus) Haks. Lijst 8 Gereformeerd Politiek Verbond, lijsttrekker). Blokland. Lijst 9 P.S.P., lijsttrekker B. Kalma. Lijst 10 Leschot, W.J. „beroeps-parlement”. Waarvan de meeste leden zich volledig kunnen concentreren op hun taak. of aan de Europese Gemeenschap een aantal taken van de nationale regeringen zijn overgedragen. Zij maakt plannen èn neemt beslui ten over zaken die ook u rechtstreeks aangaan, zoals milieu, werkgelegen heid, landbouw en ontwikkelings samenwerking. Het aantal Euro-parlementariërs wordt verdubbeld tot 410. Zij worden rechtstreeks door de kiezers gekozen en zijn aan die uw stem alles te maken heeft met de politieke koers die Europa gaat varen. Op donderdag 7 juni gaat u naar de stembus. U levert dan een bijdrage aan de keuze van de 25 Nederlanders in dat nieuwe, sterkere Europees Parlement. U krijgt een stem in de toekomst van Europa. Dus uw eigen toekomst. In de tweede koers van de veteranen op (ADVERTENTIE) mee Publikatie van het Nationaal Comité Rechtstreekse Verkiezingen Europees Parlement, Alexanderstraat 2,2514 JL ’s-Gravenhage. 'lel. 070-63 59 52. Jan Timmer uit Velsen-Noord werd zes de en de Haarlemmers Freek Cornelisse. Jan v.d. Horst en Gerrit Krabbenbos res pectievelijk zevende, negende en tiende. zondag ontsnapte Henk Buis vijf ronden voor het einde uit een acht man sterke kopgroep en die charge kon alleen Jan v.d. Horst pareren. Martin Lips, met zijn paard Babyface, bezette de eerste plaats in het individuele klassement V E R E E. I hel SD ter wo pr< er ov< in me A 2 r a d IV V E L V 1 plo wil spe V T I. 1- VI I. S V G N G IV Met een tweede en vierde plaats trok ook de Haarlemmer Gé Fennis zich goed uit de slag. Aanvankelijk meenden velen dat Gé Fennis zaterdag gewonnen had bij de ve teranen, maar de jury zag het anders en riep Wim Oosterbeek uit Den Helder tot winnaar uit. Voor Fennis en zijn suppor ters een teleurstelling. Bij de liefhebbers nam de Badhoevedorper Joop Riensema (Van onze wielermedewerker) SPAARNWOUDE. Op het wielerpar cours in Spaarnwoude hield de HSV De Kampioen in het Pinksterweekeinde twee aparte koersen voor liefhebbers en veteranen. De streekrenners kwamen daarin goed voor de dag. Haarlemmer Henny van Leeuwen won zaterdag de race van de liefhebbers en zijn stadge noot Jan v.d. Horst zegevierde zondag bij de veteranen door Henk Buis uit Vijfhui zen zaterdags vierde in de slotfase achter zich te houden. de Britse combinatie David Broome en Harvey Smith. De Ier Con Power met Lough Crew en de Fransman Gilbert de Ballanda met Geloubet wonnen gisteren het springconcours om de grote prijs. LEIDEN. De voetbaltoekomst van de Spartanen Ton Marijt en Leen de Goey wordt beheerst door onzekerheden. Ma rijt, die bij de Rotterdamse club een sterk verlaagd contract („Dat accepteer ik on der geen voorwaarde”) kreeg aangebo den, heeft nog altijd geen nieuwe werkge ver. Vrijdag sloeg hij een aanbieding van SC Cambuur af, „omdat ik weinig trek heb om naar Friesland te verhuizen”. Leen de Goey heeft vrijdag van het Sparta-bestuur te horen gekregen dat er van die zijde geen bezwaar bestaat tegen een ontbinding van het contract, dat nog één jaar door zou lopen. Tim Krabbé. Gé Fennis. Leen Hagman. Joop Cuvelier. Gerrit Krabbenbos en Alex v.d. Heijden moesten terrein prijsge ven Van de twee koplopers bleef vooral Buis fel op winst belust, maar hij moest toch voor de rappere finisher Van der Horst het hoofd buigen. Bij de liefhebbers zegevierde Amsterdammer Ruud de Vries in de eindsprint van een zes man sterke kopgroep. Harry van de Brink uit Austerlitz won met het paard Mr. Solo B. de samengestel de wedstrijd in de Z-klasse. Hij kreeg minus 116,4 strafpunten. Het laatste springnummer van de elfde Kempische ruiterdagen. een jachtspringconcours, le verde een overwinning op voor Gerd Meier uit Gameren met Le Fleur. Er kwa men in totaal ruim 10.000 mensen naar de paardesportevenementen kijken. Tijdens het internationale springcon cours van Wiesbaden zijn Johan Heins en Henk Nooren bij het estafette-springen op de derde plaats geëindigd Winnaar werd y^tarom doet een Nederlander aan de verkiezingen voor het Europees Parlement? HEEMSKERK ISportcentrum) derde klas A Chez André-Esso H. 6-4: IJmond'78-Mierotcch mek 3 5: derde klas B Korsie Boys Sonco'72 1 8; res. tweede klas B Molenaar Boys 2-Microtech- niek 2 6-1: Rob Slob 2 Heijne 2 7-3. IJmuiden: derde klas C: Wijsmuller Gevelr. H 3-2-: v. Es Boys -Besseling Boys 10 (Van Es Boys kampi oen): derde klas I): Mazda-Euro CS 4-0; res. derde klas A PCH 2 Korsie Boys 2 4 1. res derde klas B Veldhuyzen 2 Slot Assumburg 2 iVeldhuyzen 2 n.o.i. Nieuw Vennep: tweede klas E: Daltons v.d. Meij B WC 0-2; derde klas I,: De Giet ,1. M. Bakker 2-3; res. tweede klas E Plum bers 2-SCW 2 3 3; res derde klas K De Krim 2- TZB 3 0-2; res. derde klas L: TZB 5-Zandvoort- Noord 3 3-4. Haarlem (Kennemer sporthal): tweede klas C: Komduur Telefonie 5-3; Hen driks V.-Lootsma 7-5: DSC74-Schaaper 1-4 (Schaaper kampioen); De Brug-Blom Boys 4-4: derde klas E: Santos Bavao-Soe. Toshabu 1-9; res. eerste klas B: TYBB 2 Geel Wit 2 1-2: Kennemerland 2-Otte Eagles 2 3 II; res tweede klas C: Ripperda 2-Graetz 2 3-4; Score Adv 2- Figee 2 16-3: res. derde klas E: HFC 2-Libero 2 18-0 Haarlem (Spaarnehal): derde klas E. SBB Onze Gezellen 3-3; Snack Corner-Halve Maan 0- 3; res. tweede klas C Bloemendaal 2-DSS 2 1-3; res tweede klas D: Bloemendaal 3-DGS Smul 4 9-1; BHT 2-Geel Wit 3 2-n. IJmuiden: derde klas D. Mazda-Wijker Post 3-1: derde klas H Tea ching Team-SS Internationaal 4-2: res. eerste klas B: Club 12 2-Aurora'75 2 5-4; IJmond'73 2- DSC 74 2 9-0: res. derde klas C: Maurits Disco 2- Teaching Team 2 7-2 (Maurits Disco 2 kam pioen) Heemskerk (Sportcentrum): eerste klas A: Les Routes Boys-Strawberry 3-6 (Strawberry degr.); Lichthal-Otte Eagles 2-1. res. tweede klas A. Grote Beer 2 De Fles 2 2-1; res. tweede klas B: Heijne 2-Molenaar Boys 2 3-4; Frahsen Schoot 3 Rob Slob 2 3-0. Nieuw Vennep: eerste klas C: Raaphorst Buikx Sport 7-5; derde klas J. Wil Breeke NAS 6-5; res. tweede kias C De Mon 2- Komduur 2 4-7: res. derde klas K BSM 2- Bousema VH 2 0-7; res. derde klas M. SCW 3 TZB 7 4-2 t- HOOGE-MIERDE (ANP). Het hoofdnummer van de drie dagen durende Kempische ruiterdagen te Hooge-Mierde, de driedaagse internationale military, is zowel bij de equipes als bij de individue le rijders een overwinning voor Neder land geworden. De Nederlandse ploeg, bestaande uit Eddy Stubbe, Martin Lips, Conny Brink en Wouter-Jan van der Schans, eindigde op de eerste plaats, voor West-Duitsland en Groot-Brittannië. De uitslagen: liefhebbers: 1. R de Vries. Adam: 2. B. v.d. Hoek. Haarzuilen; 3. R Caa- rels. Zaandam. I C Baars. Haarlem: 5 Hans van Leeuwen, een dag eerder winnaar, kreeg nu met een lekke band te kampen. Veteranen I .1, v d. Horst. Haarlem: 2. II Buis. Vijfhuizen: 3 T. Krabbe. Adam: 4. G. Fennis. Haarlem: 5. L. Hagman. Adam; 6. .1. Cuvelier. Nieuw Vennep. 7 G Krabbenbos, Haarlem: 8. A vd Heijden I Beverwijk. 1 twee ronden voor het einde een aardige voorsprong, maar hij wist die niet vast tt> houden. Het draaide uit op een massale eindsprint en daarin was Henny van Leeuwen de rapste. In de koers van de veteranen deed zich zaterdag een valpartij voor en daarbij raakte de Sassenheimer Ton Zeldenthuis lelijk geblesseerd Hij moest naar het Aea- demisch Ziekenhuis in Leiden vervoerd worden en is daar opgenomen. Dc uitslagen: liefhebbers: I Henny van Leen wen. Haarlem; 2. R. Caarels. Zaandam: 3. R de Vries, A'dam; 4. A. van 't Hof. Rotterdam. 5. G Stadt, Koog aan de Zaan. De Haarlemmer Hans van Leeuwen werd negende. Veteranen: 1. W. Oosterbeek. Den Helder; 2. G. Fennis. Haarlem: 3. S. Kamp, Oudkarspel; 4. H. Buis, Vijfhuizen: .1 Folderman. Woerden,

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 24