’n Ei hoort erbij Anderlecht treft sportpuntiqj Zeven duels al Gouden Spike voor Koch Engelsen lenen niet meer uit tototips Kees Kist blijft het produktiefst DÜSSELDORF (SID). Kees Kist, de aanvalsleider van AZ’67 blijft topsco rer van Europa. De Noordhollander maakte in 33 wedstrijden evenzoveel doelpunten. regeling met trainer Goethals zaterdagavond 5 Gene Mayer verspeelt riante positie tijdens „open Franse Dode op Man 23 19 7 9 WOENSDAG 6 JUNI SPORT HF N uit t ie. A 9 |w Knut Knudsen uit Michel Valke naar PSV 19 ronde van Italië 50 Michel Valke meer dan één miljoen (ADVERTENTIE) Kees Kist: 33 goals treffers en missers Vitas Gerulaitis: zege op Higueras Opvallend herstel Vilas Dick de Boer ien ’75-’76 1-2 0-2 1-0 i en ssa- iern aan: atie laag 5-1 1-0 ’77-’78 6-0 2-1 0-0 1-0 De 24-jarige Vern, die als passagier meereed in de zijspan van Phil Williams, was maandag ernstig gewond geraakt toen de driewieler op het circuit van het eiland Man van de baan raakte, nadat een andere zijspan was geraakt. DOUGLAS. Gisteren is in Douglas de Engelse motorcoureur Steve Vern overleden. De Argentijn Vilas dankt zijn plaats in de kwartfinale aan een opvallend herstel tegen de Amerikaan Gene Mayer. Maan dagavond leek Vilas kansloos. Het bestuur van Sparta stelt zich op het standpunt dat het voor Valke zelf ondoenlijk is om nog een jaar te moeten spelen onder druk van zo’n hoge waarde en alle speculaties ten aanzien van kan- didaat-werkgevers daar omheen. Sparta zal een deel van de transfersom aanwen den om het exploitatietekort weg te wer ken en wil het verlies van Van Staveren (naar FC Twente) en Valke opvangen via de aankoop van Tiny Ruys van FSC. Het Sparta-bestuur is van mening dat Wim Jeremiasse, de 24-jarige amateur- renner uit Wemeldinge, heeft een contract getekend bij Henk Koopmans, ploegleider van de HB-ploeg. Stöve met haar partner Wendy Turnbull doorgdrongen tot de laatste vier. In de kwartfinales versloeg het duo de combi natie Lovera/Teegarden met 6-3, 6-2. Marjan Olijslager heeft een Neder lands record gevestigd op de 100 meter horden meisjes. Zij kwam uit op een tijd van 14.1 sec. De Deen Jacobsen won de negende etappe in de ronde van Engeland voor amateurs. Leider in het algemeen klasse ment blijft de Rus Kachinine. De loting voor de groepsindeling tij dens de Europese titelstrijd volleybal heeft het Nederlands damesteam in een poule met Hongarije, Frankrijk en Joe goslavië geplaatst. een normale vergoedingssom aan de Limburgse eerstedivisiéclub zal worden betaald indien wordt overgegaan tot aankoop van Ruys. Albert van der Weide, reeds zes jaar selectiespeler bij FC VW komt het ko mend seizoen niet meer uit in het betaalde voetbal. De tweede wedstrijd voor het Europees kampioenschap zeilen in de finn-klasse is gewonnen door de Spanjaard Dorest. Hans Salfischberger gaat niet naar Amerika. De 25-jarige middenvelder, die contacten had met de Tampa Bay Row dies, heeft voor twee jaar bijgetekend bij Go Ahead Eagles. Hij speelt reeds drie en een half jaar voor de Deventer club. het tstof beg de op .00 3- 3 4- 1 4-1 2- 2 3- 0 3-1 tip 1 1 2 1 3 2 3 1 1 1 1 3 1 Tegen Higueras paste de Amerikaan zijn tactiek dan ook met succes aan. De vele baseline-duels werden zelden opge sierd met rally’s aan het net. Gerulaitis was vaster in zijn slagen en had boven dien het voordeel dat de Spanjaard in het loopwerk gehinderd werd door een lichte angina, die door de antibiotica niet geheel onderdrukt kon worden. Vooral in de der de set kwam Higueras conditioneel te kort. er- lik- AZ’67 FC Den Haag Sparta R NEC MW FC Utrecht PEC (Z) NAC Ajax FC Kaisersl. Hamburger SV MSV Duisburg FC Köln Haarlem G.A. Eagles PSV FC VW Vitesse Feyenoord Roda JC Volendam FC Twente Vfl. Bochum Bayern München Eintr. Frankf. Hertha BSC oor- nder 46. tj ;en ;an val iUl- LONDEN (Reuter). De Engelse league-clubs hebben in Londen beslo ten geen spelers meer uit te lenen aan de Noordamerikaanse voetbalcompe titie. Dit gebeurde bij de jaarlijkse vergadering van de Football League op voorstel van Everton. De vergadering hechtte zijn goed keuring aan een contract voor vier jaar met de televisie-maatschappij BBC en ITV, dat 40 miljoen gulden oplevert. Elke club krijgt daarvan jaarlijks 100.000 gulden. Een eerder verdrag, waarbij de commerciële televisie alle rechten zou krijgen, bleek strijdig met de wet. Tegen het nieuwe contract was nogal wat oppositie, maar bet werd goedgekeurd met 34 tegen 18. Een voorstel om in het vervolg ook op zon dag te gaan spelen, haalde het niet. ezin. als J 3 Het open Nederlands kampioenschap in de tornado-klasse die op het Ijsselmeer voor Enkhuizen zou worden gehouden gaat in verband met geringe belangstel ling niet door. Daarmee staat hij eerste op de „Eu ropese” ranglijst, gevolgd door Mavros van Aek Athene met 31 doelpunten. Hans Krankl (FC Barcelona) staat der de met 29 treffers. PSV heeft nog een nieuwe speler ge contracteerd. Het is de 19-jarige reserve- doelman van de eerste divisie club Eindhoven, Quintus van der Meulen, die voor drie jaar tekende. Met het aantrek ken van Van der Meulen wil PSV het verlies van reserve-keeper Tonny van Engelen, die naar Feyenoord is overge gaan, compenseren. Na Ton Marijt, die het verlaagde con tract dat Sparta hem aanbood niet wil tekenen, heeft nu ook Leen de Goey te kennen gegeven dat hij bij Sparta wil opstappen. Middenvelder De Goey heeft nog een dienstverband tot juni 1980, maar gelet op de voorkeur van trainer Petescu voor Louis van Gaal en de on vrede daarover, heeft De Goey om ont binding gevraagd van het nog lopende contract. De partij werd toen wegens de in vallende duisternis na drie sets afge broken. Mayer leidde op dat moment met 5-7, 6-1, 7-6. Gistermorgen bleek hij echter onherkenbaar. In de laatste twee sets bood hij geen tegenstand van betekenis en verloor hij met 1-6, 2-6. Vilas heeft veel te danken gehad aan de extra trainingsgele- genheid, die de organisatie van Parijs hem bood. Verbaasde toeschouwers kon den een half uur voor de aanvang van de wedstrijd tegen Gene Mayer de Argentijn nog volop zien trainen met zijn Roemeen se coach Ion Tiriac. Op hetzelfde centre court nota bene, waar de partij vervolgd zou worden. De immer somber kijkende Tiriac dwong de Argentijn zich te concen treren op de slagen, die hem de vorige avond in de steek hadden gelaten: de backhand, de smash en de reactie op Mayer’s verraderlijke dropshots. Vilas keerde hevig transpirerend terug in de kleedkamers om zich te verkleden. Maar de gedane arbeid wierp vruchten af. De linkshandige Argentijn was enige klassen sterker dan de avond tevoren. Hij retour neerde vrij gemakkelijk Mayer’s met twee Vitas Gerulaitis was na afloop van het duel tegen Jose Higueras (6-1, 3-6, 6-4, 6-4) tevreden over de uitslag. „Dit is mijn debuut in Parijs en ik moet nog steeds wennen aan de trage baan. Ik heb mijn speelwijze geheel moeten aanpassen. Normaal loop ik na een service direct door naar het net. Op deze baan is dat praktisch onmogelijk”. 5-3 2-1 0-1 1-1 2-0 Toto-gelijk: Afgaande op de laatste zes seizoenen, moet een club, die kampioen wil worden van de eredivisie minstens 50 punten veroveren: Feyenoord 56, PSV 55, PSV 53, Ajax 52, PSV 53 en nu Ajax 52 (met 1 wedstrijd te spelen). In de eerste divisie is het al niet an ders: Excelsior 52, NEC 48, Haarlem 55, Vitesse 55, PEC 54 en nu Excelsior 51. Feyenoord is nu reeds 26 wedstrijden achtereen ongeslagen. Sinds de 2-1 ne derlaag bij de GA Eagles op 24 septem ber 1978 lukte het geen enkele ploeg de Rotterdammers een nederlaag toe te brengen. Deze serie bracht 42 punten op. Op tweede pinksterdag vielen 35 goals in de eredivisie. Sinds 30 oktober 1977 was dit aantal niet meer voorgeko men. Toen kwamen o.a. de uitslagen FC Twente-FC Den Haag 6-1 en Haarlem- NEC 6-0 voor. De eerste divisie was in het Pinkster- weekeinde ook produktief, mede door de monsteroverwinning van FC Den Bosch. Er werd veertigmaal gescoord, een aantal dat op 7 mei 1978 werd overtroffen toen er 46 goals vielen. PEC zeventien, en NAC, vijftien gros sieren in gelijke spelen. Slechts Haarlem, PSV en Roda JC haalden de volle buit uit de „Pinkster- double”. Voor de Haarlemmers was dit een bijzondere prestatie, omdat tevoren sinds de winterstop geen overwinning was behaald. Sinds april 1977 had de club zelfs niet twee achtereenvolgende overwinningen kunnen begroeten. In die aanval (11-17 en 24 april) werd overigens drie keer in successie gewonnen. Door de 0-1 bij Sparta kwam het eredivisie- puntentotaal op precies 200. Na 270 wed strijd leverde dat de deelcijfers 257-432 op. FC Den Haag is aan een goede tweede kompetitie-helft bezig. De eerste helft '76-’77 1-0 8-2 0-2 7-1 De Oostduitse atlete ontving de trofee voor haar prestatie twee dagen geleden in Leipzig. Zij verbeterde haar eigen wereld record op de 200 meter en bracht het op 22.03. In Ostrava startte Marita Koch op de 100 meter. Zij won de afstand in de voor haar doen matige tijd van 11.58. Een uit- stekende prestatie leverde de Oostduitse wereldrecordhouder Wolfgang Schmidt bij het discuswerpen. De Tsjechoslowaak Bugar bleef ruim anderhalve meter ach ter met 63,74. Roland Stück, de junioren wereldrecordhouder bij het kogelslinge- ren, deed van zich spreken met 73,96 meter. Bij de dames versloeg de Hongaarse Eva Raduly-Zoergoe bij het speerwerpen de Oostduitse Ute Hommola. Raduly wierp de speer 62,16 meter. Hommola bleef steken op 61,36 meter. De afdelingskampioenen van de zater- dagcompetitie amateurvoetbal DOVO en ACV, spelen om de eerste wedstrijd om het algeheel kampioenschap van Neder land zaterdag in Veenendaal. Het Engelse jeugdelftal heeft een kwa lificatiewedstrijd in het toernooi om het Europees kampioenschap tegen het jeugdteam van Bulgarije met 3-1 ge wonnen. Björn Borg boekte een simpele overwinning op Hans Gildemeister. De Chileen verloor in drie sets: 4-6,1-6 en 5-7. De overwinning van Borg, die vandaag 23 jaar is geworden, tekende zich vanaf de eerste slagenwisseling af. Gildemeis ter weigerde het initiatief te nemen en werd in het franjeloze baseline-duel keer op keer overspeeld door zijn tegenstan der. Pas in de derde set zocht de Chileen meer en meer het net op en prompt kwam Borg onder druk te staan. Bij 4-4 moest de titelhouder vijf gamepoints wegwerken, alvorens hij doorstootte naar de zege. Na afloop verklaarde Borg, dat hij na het toernooi in Parijs ter voorbereiding op Wimbledon veertien dagen zal gaan trai nen op gras. Van de dames kwam gisteren de Tsje chische Regina Marsikova het meest overtuigend voor de dag. Zij versloeg haar landgenote Renata Tomanova met 6-1, 6-1. De Australische Wendy Turnbull had het duidelijk moeilijker tegen de Tsjechische Hana Mandlikova (17 jaar), die zes games in de wacht wist te slepen: 6-3, 6-3. handen geslagen forehand en snelde kwiek over de baan om de stopvolleys van de Amerikaan weg te zetten. Mayer bleek niet in staat zich aan de gewijzigde om standigheden aan te passen. Hij bleef ten onrechte vertrouwen op zijn stopvolleys en verloor kansloos. PARIJS. Tijdens de open Franse tenniskampioenschappen op de banen i van Roland Garros in Parijs zijn bij de heren Vitas Gerulaitis en Björn Borg doorgedroegen tot de halve finales, waarin beiden elkaar zullen ontmoeten. Vandaag zal worden beslist wie de ande re twee halve finalisten zullen worden. Vilas ontmoet Pecci en Connors treft i Dibbs. Bij de dames hebben Wendy Tum- buil en Regina Marsikova zich gisteren bij de laatste vier geplaatst. Al eerder presteerden Chris Evert en Dianne From- holtz dat. TRENTO (ANP). De Noorse wielrenner Knut Knudsen heeft zich teruggetrokken uit de ronde van Italië. Zaterdag reed Knudsen bij een afdaling tegen een auto aan. De verwondingen, die de Noor daarbij opliep zorgden ervoor dat hij maandag met een achterstand van zestien minuten op de ritwinnaar in Trento arriveerde. Knudsen besloot hierop uit de ronde te stappen. BRUSSEL (ANP/Belga). Ray mond Goethals heeft met Anderlecht een „minnelijke schikking” bereikt, waarin officieel een einde wordt ge maakt aan het contract, dat Goedhals nog tot 30 juni 1982 aan Anderlecht gebonden zou hebben. Zijn opvolger Wordt Urbain Braems, die afgelopen seizoen Lokeren onder zijn hoede had en het jaar daarvoor SK Beveren trainde. Braens zal de functie van technisch direkteur bekleden. In het contract, dat gisteren werd afgeslo ten, zijn Anderlecht en Braems een periode van drie jaar overeenge komen. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Michel Valke speelt de eerstkomende vier jaar voor PSV. Nadat het 19-jarige voetbaltalent al eerder persoonlijk via zaakwaarne mer Ger Lagendijk tot overeenstem ming kwam, hakten de Rotterdamse eredivisieclub Sparta en PSV de knoop gisteren door. Hoewel de partijen af spraken om geen transfersom bekend te maken, ligt de hoogte daarvan volgens insiders ver boven het miljoen. Feyenoord-directeur Peter Stephan heeft de WCS, en dus Ger Lagendijk, verzocht om te bemiddelen ten aanzien van Wim Hofkes. De voor de Belgische kampioen Beveren uitkomende Neder lander wil zelf graag naar Rotterdam komen, maar heeft in België nog con tractuele verplichtingen. Lagendijk moet nu uitzoeken in hoeverre Beveren bereid is het contract te ontbinden. Stephan: „Desnoods wachten we nog maar een jaar met de creatieve midden velder, die we zoeken. Zeker nu de Leid- se tweeling Blom is opgenomen in de selectie van Jong Oranje, die aan het UEFA-toernooi deelneemt in Toulon, hebben we reden de ontwikkelingen eventueel nog wat af te wachten”. In de halve eindstrijd ontmoet Turn bull Marsikova en komt Evert uit tegen Fromholtz. In het dubbelspel is Betty de ploeg van de Zweed Bemt Johansson de eerste triomf van betekenis in zijn loopbaan. leverde dertien punten op tegen achttien nu. Roda JC is precies de tegenpool: 26 punten in de eerste helft en nu pas zeventien. PSV blijft op de goede weg voort gaan. Het team is twaalf wedstrijden zonder verlies, goed voor twintig punten en in acht wedstrijden daarvan werd de achterhoede niet gepasseerd. Sparta is volledig van slag: zeven ne derlagen in de laatste negen wed strijden. Tijdens het Pinksterweekeinde kon den er weer verschillende doelpunten makers genoteerd worden, en meestal waren het eerstelingen. Roger Raeven (Roda JC) in zijn tweede wedstrijd, Roel Vriezen (FC Utrecht) in zijn tiende. Kruys (FC Utrecht) in zijn eerste, Dick de Boer (Volendam) in zijn 28ste, Jan Schokker (Volendam) in zijn achtste, Frans Roosen (MW) in zijn dertiende, Johan Frandsen (PEC) in zijn 20e, W. van Gils (NAC) in zijn derde, zij allen scoorden hun eerste eredivisie-goal. Bert Jansen (Sparta) kwam sinds 5 maart 1978 ook weer eens aan de beurt. De uitslag van de 18e etappe van Trento naar Barzio is: 1. Sgalbazzi (Ita) 250 km in 7.04.43, 2. Chinetti (Ita) op 23 sec., 3. Panizza (Ita) z.t„ 4. Lienhard (Zwi) op 25 sec., 5. Saronni (Ita) op 26 sec., 6. Bertoglio (Ita) op 28 sec., 7. De Muynck (Bel) z.t„ 8. Moser (Ita) z.t., 9. Beccia (Ita) op 31 sec., 10. Visentini (Ita) z.t. Het algemeen klassement na de 18e etappe is: I. Saronni (Ita) 88.36.19, 2. Moser (Ita) op 1.48. 3. Johansson (Zwe) op 4.07, 4. Laurent (Fra) op 4.14, 5. Beccia (Ita) op 5.33, 6. Contini (Ita) op 5.43, 7. Bertoglio (Ita) op 9.06, 8. Fuchs (Zwi) op II. 28, 10. Amadori (Ita) op 14.40, 33. Schuiten (Ned) op 1.10.10. Door deze gang van zaken is de ronde voor de aanvoerder van het algemeen klassement Guiseppe Saronni een beke ken zaak. Knut Knudsen die voor de val slechts 18 seconden achterstand had, was een van de weinigen, die een triomf van Saronni nog hadden kunnen verhinderen. In de laatste bergetappe van de ronde, die gewonnen werd door de Italiaan Sgalbaz- zi, consolideerde Saronni eenvoudig zijn positie. Voor de afsluitende individuele tijdrit van 45 kilometer van Barzio naar Milaan bedraagt zijn voorsprong op Fran cesco Moser, de gedoodverfde favoriet, 1 minuut en 48 seconden. In de achttiende en voorlaatste étappe van Triente naar Barzio (250 kilometer) hadden Saronni en Moser blijbaar een wapenstilstand gesloten. Beide renners voelden er weinig voor zich tijdens de beklimming van de twee laatste Dolomie- tenpieken (1883 en 1176 meter hoogte) in het avontuur te storten. Zo kon het gebeu ren dat een onbekende coureur als Sgal- bazzi lange tijd op kop kon rijden en aan de streep nog 29 seconden kon overhou den. Het werd voor de 24-jarige renner uit 1-1 2- 0 5-0 4-3 3- 2 1-3-14-16-19-22-30 OSTRAVA (STD). Tijdens internationale atletiekwedstrijden in het Tsjechische Ostrava heeft Marita Koch gisteren uit handen van Adriaan Paulen, de voorzitter van de internationale atle- tiekfederatie (IAAF), de „gouden spike” ontvangen. ZEIST (ANP). Van de negen ere divisiewedstrijden, die oorspronke lijk allemaal tegelijk op zondag 10 juni om 14.30 uur gespeeld zouden worden, zijn er zeven verschoven naar zaterdag 9 juni. Aanvankelijk stonden alle wedstrij den op dezelfde dag en tijd geprogram meerd, zodat er, bij wedstrijden waar in het om het kampioenschap of de degradatie zou gaan, geen „spelletjes” gespeeld konden worden. Nu alle be slissingen (Ajax kampioen en FC VW en Volendam gedegradeerd) zijn geval len, is er geen reden meer de clubs te verplichten het van te voren vastge stelde programma precies te volgen. SpartaPSV (20.00 uur), AjaxFC Twente (20.00 uur), AZ’67Haarlem (19.00 uur), NEC—FC VW (19.30 uur), MWVitesse (19.30 uur), PEC Zwol le—Roda JC (19.30 uur), NAC—Volen dam (20.00 uur). Zondag: FC Utrecht-Feijenoord (14.30 uur), FC Den HaagGo Ahead Eagles (14.30 uur). .v-'ï Ss T-,

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 23