7 TOUR DE VELSEN-NOORD GESTART s Beumer Wandelplezier met sportieve kantjes in avondvierdaagse w, Buitendag met educatieve aspecten op Velserbeek Europa Meubel is ook op de koopavond geopend. ...op de gehele Bleyle kol lekt ie 20° korting o i TEGEN HET AUTOMATISME VAN DE JAARLIJKSE HUURVERHOGING hulpen tijdelijke vakantie- europese volkspartij te. 4 r w» van praag N” 5 TRADITIE VOORTGEZET IN VELSEN EN HEEMSKERK IS INITIATIEF GROENVOORZIENINGEN It Diefstal van tractor uit garagebox Goede prestaties van IJmuidense zwemploeg Klachten Puntensysteem Uitspraak VELSEN-IJMUIDEN 4 (Van een onzer verslaggevers) 1 boven 18 jaar meubel- onze deruijter intermeubel vindt ïr zou zou in avond VELSEN. De Huurdersvere niging Velsen is een grootscheep se voorlichtingsactie begonnen om de inwoners van de gemeente die een huurhuis bewonen te wij zen op de mogelijkheden die zij hebben om de huurverhoging van 1 juli aanstaande niet te hoeven betalen wanneer zij menen dat zij daar reden toe hebben. De voor naamste reden om de huurverho ging, die in het algemeen vijf pro cent bedraagt, te weigeren is ach terstallig onderhoud. Uit gege vens die de huurdersvereniging van haar leden heeft gekregen is haar gebleken dat ook in Velsen veel huiseigenaren zowel de gemeente als particulieren in gebreke blijven wat betreft het onderhoud aan hun panden, re den voor de huurdersvereniging om deze actie te beginnen. BANDEN SERVICE „DE WITTE PAAL IJMUIDEN B.V.” y Reinier Claeszenstr. 2-4 W Tel. (02550)-15161 Geopend: ma. t.m. vr ^8.30-17.30 Zaterdags 8.30-14.00 uur, lm Huurdersvereniging Velsen start grootscheepse voorlichtingsactie (ADVERTENTIE) Wij vragen voor direkt (ADVERTENTIE) I (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) 50 vóór: Bs/wvroeoift L MARKTPLEIN IJMUIDEN fMWWWRWWéBIMMBIBBKWKlBBW W Scheuren en schimmelvorming in en op schoorsteenmantels en muren kunnen een gegronde reden zijn om een huurverhoging te weigeren. 30 50 50 70 50 75 Zoals ind, de .markt, trielan- om wij 1 staat Tegen iters in ctie de BEVERWIJK PARALLELWEG 43 AAN DE WEG VELSERTUNNEL-ZAANDAM TEL 02610 - 29018 welke stappen de huurder moet nemen om het huurgeschil aanhangig te maken. Dit stencil wordt verzonden naar alle leden en naar de contactpersonen die de huurdersvereniging heeft in alle wijken, de actie wordt besloten met een spreekuur op maandag 18 juli. Dan zullen van zes tot acht uur ’s avonds bestuursleden van de huurdersvereniging in buurthuis De Spil èn in het buurtcentrum Zeewijk aanwezig zijn om eventuele vragen te beantwoor den. Er is dan ook een jurist aanwezig om de juridische aspecten uiteen te zetten. De aanleiding van de actie van de Huur dersvereniging Velsen zijn de gegevens over het slechte onderhoud aan de wonin gen in Velsen. Deze informatie krijgt de vereniging van haar leden; op het formu lier waarmee het lidmaatschap wordt aangevraagd worden niet alleen de ge bruikelijke administratieve gegevens ge vraagd, maar tevens een opsomming van eventuele klachten die de aspirant-leden hebben inzake het onderhoud aan hun woning. Op die manier is een vrij uitge breide en nauwkeurige inventarisatie van klachten aan diverse complexen tot stand gekomen. Daaruit is gebleken dat niet alleen particuliere eigenaren het onder houd nogal eens laten versloffen, maar ook de gemeente. Als voorbeeld van dat onderhoud worden onder meer de wonin gen in de Lorentzstraat (particulier eigen dom) en de woningen in de Waal- en de Eridanusstraat (gemeentelijk eigendom) ten tonele geboerd. De weigering om een huurverhoging te betalen is een wettelijk geregeld wapen voor de huurder om goed onderhoud aan zijn woning af te dwingen. Uit diverse onderzoeken is echter gebleken dat deze mogelijkheid heel weinig wordt gebruikt, vermoedelijk omdat de gemiddelde huur der niet weet hoe hij dit wapen moet hanteren. In het stencil geeft de huurders vereniging aan waar de huurder op moet letten wanneer hij de huurverhoging wil weigeren en welke stappen hij dan moet ondernemen. Van binnenuit werden de dubbele toe gangsdeuren zonder problemen geopend na binnenkomst van het gebouwtje via het dak. De benadeelde tuinier huurt de box van de Nederlandse Spoorwegen. hulp bij de inrichting van onze nieuwe zaak bijrijder op wagen MARKTPLEIN - IJMUIDEN Te, (02550)-19015 bestrijding van armoede In de wereld een betere verdeling van werk een meer demokrabsch Europa méér reapekt voor mens en milieu vrede en veiligheid ionale !ië en :hting en en >uw is id wa- sident zalem teuille ur ir e ver- reaus •n sa- anlijk CDA De deelnemers staat dan als gebruikelijk een feestelijke intocht te wachten met muziek van het Tamboer- en Trompetter korps Beverwijk. Drumband Die Wijc- kers, en de muziekkorpsen Marquette, De Bevers en St. Caecilia. Tijdstippen voor inschrijving vooraf: De Zandkraai 14 en 15 juni 16.00-18.00 uur, 16 juni 14.00-17.00 uur, 18 juni 46.00-17.00 uur en op het adres Rijnstraat 36: 14, 15 en 16 juni 15.00-17.00 uur. LA FERTE ALAIS/IJMUIDEN. De veertig leden van de Watervrienden U- muiden, die hebben meegedaan aan een internationaal zwemtoernooi in La Ferté Alais, Frankrijk, zijn daar tot goede pres taties gekomen. Ondanks beperkte tra ningsmogelijkheden hebben de zwen mers toch een aantal medailles in de wacht weten te slepen. Aan het toernooi namen zwemvereni gingen deel uit Beirgisch Gladbach (West- Duitsland), Brunot (Frankrijk), Neuer (Frankrijk) en La Ferté Alais. Henk Scheelings behaalde in dit internationale gezelschap een gouden medaille op de honderd meter rugslag. De einduitslag: 1. Bergisch Gladbach, 2. Brunot, 3. La Ferté Alais, 4. IJmuiden en 5. Neuer. De huurdersvereniging heeft een sten cil opgesteld waarin de achtergronden van de jaarlijkse huurverhoging uit eengezet worden en waarin tevens wordt aangegeven aan welke voorwaarden de verhuurder moet voldoen om de verho ging door te kunnen voeren. Verder wordt een opsomming gegeven van een aantal klachten die mits gegrond reden kunnen zijn om de jaarlijkse verho ging niet te betalen. De huurdersvereni ging geeft in het stencil tenslotte aan Op een tandem opende wethouder J. W. Meijer van sociale zaken de tweede Tour de Velsen-Noord die gisteravond van start ging op de Grote Hout- of Konings weg in Velsen-Noord. Tijdens deze door de Velsennoordse Aktiviteiten Kommis sie georganiseerde vierdaagse wielerwed strijd komen kinderen van tien tot veer tien jaar in groepjes van vier tegen elkaar uit op sprints van driehonderd meter, waarna op vrijdagavond de finales wor den verreden in de diverse klassen. Voor afgaand aan de wedstrijden, die elke avond om half zeven beginnen en tot half negen duren, trekt de wielercaravan com pleet met reclameautos door een deel van Velsen-Noord. Deze optochten zijn zo in gedeeld dat tijdens de vier dagen elke wijk van Velsen-Noord met een bezoek vereerd wordt. Na afloop van de finales op vrijdagavond, waaraan ook het Tam boer en Trompetterkorps Velsen-Noord meewerkt, worden de bekers uitgereikt aan de winnaars, de overige prijzen wor den zaterdagmiddag uitgereikt in zaal „Seven Seas” in Velsen-Noord. De huurprijs van een woning wordt vastgesteld naar aanleiding van een be paald puntensysteem waarmee een wo ning gewaardeerd wordt. Daarbij wordt gelet op alle facetten van het wonen (flat of woonhuis, oppervlakte, tuinen, sanitair en keuken, centrale verwarming, ligging en woonomgeving etcetera), het totaal aantal punten bepaalt dan de huurwaar de. In geval van achterstallig onderhoud zal de kwaliteit van een woning (op een aantal punten) achteruitgaan, waardoor de huurprijs niet meer in overeenstem ming is met de oorspronkelijke, op basis van het puntensysteem verkregen huur waarde. In dat geval kan een huurder de huurverhoging aanvechten; hij kan wei geren de verhoging te betalen of onder protest betalen zodat na een uitspraak in zijn voordeel het teveel betaalde terugge vorderd kan worden. izalem afenis ilische kleden Jegan- iat Is- ra van ndese js er in C-prijs ie prijs bedon- aantal nen op dat de markt lan die wordt. emaat- e vrije oeven. ;eds in de on- inatio- zan 26 dat zij elings- lie vol- m ver- ij ver- dat zij toes op de In het stencil worden 17 punten opge noemd op basis waarvan men mag weige ren de huurverhoging te betalen. De be langrijkste daarvan zijn wel gebreken in het huis (scheuren in binnen- en buiten muren en in plafonds, ondeugdelijke elek trische bedrading en leidingen, slechte afvoer, lekkages), maar ook zaken als overlast in de straat en een indeling van Voor beide afstanden is een parcours uitgezet door IJmuiden en in zuidelijke richting via Driehuis en Santpoort. Daar bij is afgeweken van het traject van vorig jaar om deelname voor een toch wel vaste kern van deelnemers wat aantrekkelijker te maken. De start is op 11 juni tussen vijf en zeven uur ’s avonds bij Speeltuin „In Veilige Haven” aan de Heerenduinweg in IJmuiden. Voor donderdag is zes uur de starttijd. De deelnemers staan op de slot dag weer de gebruikelijke feestelijke in tocht te wachten waarvoor Drumband „Wilhelmina” en de muziekkorpsen „Voorwaarts” en „IJmuiden” compleet met majorettes inmiddels hun medewer king hebben toegezegd. Adressen voor aanmelding: Lange Nieuwstraat 408, IJ muiden (tel. 02550-13024), Platanenstraat IJMOND In de gemeente Velsen is op vijf adressen inschrijving mogelijk voor de traditionele avondvierdaagse die dit jaar tussen 11 en 14 juni wordt gehouden. Initiatiefnemer is de IJmuidense afdeling van de Noord-Hollandse Wandelsportbond. Voor de deelnemers, ingedeeld in de leeftijdsgroepen „tot 14 jaar” en een categorie 14- plus, bestaat keus tussen de afstanden 10 en 15 kilometer 4, IJmuiden (tel. 31968), Eenhoornstraat 18, IJmuiden (telefoon 20173), Fazanten laan 30, IJmuiden (telefoon 30680) en ten slotte voor het Santpoortse wandelpu- bliek: Burgemeester Weertsplantsoen 72. Deze commissie stuurt vervolgens een ambtenaar die de zaak bekijkt en een rapport opmaakt. Zowel huurder als ver huurder krijgen dit rapport thuisgestuurd en worden daarop opgeroepen voor de commissie te verschijnen, waar zij hun standpunt kunnen toelichteh. De commis sie komt vervolgens tot een uitspraak. Die is echter niet bindend, huurder en ver huurder zijn niet verplicht dit advies op te volgen. Indien een van de partijen het advies inderdaad niet accepteert, komt uiteindelijk de kantonrechter eraan te pas die de huurprijs tenslotte wel bindend voorschrijft. De huurdersvereniging hoopt met deze actie te bereiken dat de mensen zich reali seren dat een kritische houding tegenover het automatisme van de jaarlijkse huur verhoging best op zijn plaats is en dat de huurder niet alles klakkeloos over zich heen hoeft te laten gaan. De vereniging wijst erop dat de kosten voor het levens onderhoud waarvan de woonkosten een groot deel uitmaken de laatste paar jaar sterk gestegen zijn en dat de lonen daarmee geen gelijke tred gehouden heb ben. Door het automatisme van de jaar lijkse verhoging is voor veel mensen de huur op een onaanvaardbaar hoog niveau gekomen en dat kan nooit de bedoeling van de sociale woningbouw geweest zijn. het huis die niet voldoet aan moderne eisen. Wanneer een huurder de huurver hoging weigert te betalen moet hij een formulier aanvragen op het stadhuis of bij de huurdersvereniging. Op dat formu lier vult de huurder zijn klachten in en stuurt het naar de huuradviescommissie in Haarlem. Ten noorden van het Noordzeekanaal wordt door de Kommissie Avondvier daagse Heemskerk eveneens enthousiast voortgeborduurd op een plaatselijke vier- daagsetraditie voor wandelaars. Het wan delevenement, te houden op 18, 19, 20 en> 21 juni, staat ook hier onder auspiciën van de K.N.B.L.O. (Koninklijke Nederlandse Bond voor Lichamelijke Opvoeding). Ook hier zijn over de afstanden 10 en 15 kilo meter wandelroutes uitgezet. De Kommis sie Avondvierdaagse presenteert het wan- delfestijn als een puur recreatief gebeu ren voor vrienden en complete gezinnen. Ook de hond mag mee. De Heemskerkse politie zal regelend optreden op punten in de route die met het oog op het drukke wegverkeer problemen opleveren. Start plaats is het buurthuis De Zandkraai aan de Handelstraat in Heemskerk. Tussen zes uur en half zeven ’s avonds is hier inschrijving en vertrek mogelijk voor groepen of individuele deelnemers. Op de slotavond (21 juni) verschuift de vertrek tijd een half uur (half zeven tot zeven uur). SANTPOORT-ZUID. Uit een auto- box bij het NS-station Santpoort-Zuid is I het afgelopen weekeinde een minitractor ter waarde van achtduizend gulden ver- mist na een inbraak. Het voertuig was door de eigenaar, een 30-jarige hovenier uit Dongen, achter deugdelijk afgesloten deuren geparkeerd. (ADVERTENTIE) Voor al uw banden, uitlijnen^ balanceren, schokbrekers, uitlaten en accu s EUROPfi S MAANDAGS GESLOTEN MEUBEL DONDERDAG KOOPAVOND TOT 21 UUR openbaar groen in de directe omgeving waarbij het mes aan twee kanten snijdt. Voor het onderhoud door de leerlingen wordt gereedschap beschikbaar gesteld. Het zelf schoffelen, snoeien en wieden is op zichzelf erg leerzaam maar zal naar verwacht door meer betrokkenheid ook tot een betere bescherming leiden. Wie zelf plantsoenonderhoud pleegt treedt ge lijk ook als bewaker op. Een gemeentelij ke tuinbaas begeleidt het groenonder houd door de hiervoor aangewezen scholen. VELSEN. De afdeling Groenvoorzieningen van de gemeente Velsen is initiatief- nemer van een zaterdag te houden „Natuurdag” op Velserbeek. Wethouder K. W. Bijl geeft ’s ochtends om tien uur het startsein voor dit educatieve evenement door het eigenhandig scheren van een schaap. Daarna krijgen de andere schapen uit de levende have van de kinderboerderij op Velserbeek een scheerbeurt. Hiervoor zijn beroeps scheerders gecharterd. Voor de „natuurdag” is een programma uitgestippeld voor jeugd maar ook oude ren af te wikkelen tussen 10.00 en 15.00 uur. Een natuurwandeling op Velserbeek voert langs een route met pijlen en infor matiebordjes over een aantal bomen, struiken en lagere begroeiing van deze fraaie buitenplaats. In combinatie met uit te reiken vouwbladen en een doorlopende diavoorstelling (vanaf 10 uur in de voor malige manege) wordt een afgerond beeld gegeven van dit natuurterrein, de aanleg en de ontstaansgeschiedenis. Rond de kinderboerderij en het mane- gegebouw staat het thema wol centraal. Een spinster is aan het werk te zien. In een kraampje van het Creativiteitscentrum IJmond worden de talloze toepassingsmo gelijkheden getoond van dit natuurpro- dukt. Op het manegeterrein staan verder kraampjes opgesteld van het NIVON (nestkasteninformatie) en ook door het IVN (Instituut voor Natuurbeschermings- educatie) is hier een stand ingericht. Wat op zichzelf staat tussen dat bonte allerlei een kraam van de Bijenvereniging Velsen. Voor een dag boordevol buitenactiviteiten ligt de openstelling van de kinderboerde rij op eerder gemelde uren een beetje voor de hand. De jeugd mag zich vrij een weg banen tussen de geitjes, lammeren en an dere boerderijbewoners. Daar tussendoor zijn de volière met zijn keur aan vogels en damherten achter de hertenkampomhei- ning best het aanzien waard. De afdeling Groenvoorzieningen wil deze natuuredu- catiedag voor de schooljeugd een vervolg geven. Een aantal Velsense scholen is be naderd voor „adoptie” van een brokje

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 5