Leg Europa niet te vondeling examens Duo Need-Van Kesteren na fraaie score naar B-lijn PSP 9 burgerlijke stand Westland Utrecht Hypotheekbank KEUKENS 023 313645 i Veertigjarig jubileum ongedwongen gevierd L n Eerste prijzen voor KZC-jeugd H. COEBERGH al uw schoolboeken PHILIPS Service Ben Plooy sterkste in clubtiteistrijd DOKO VOOR SOCIALISME EN VREDE Philips Technisch Servicecentrum I 19 7 9 WOENSDAG 6 JUNI 8 VELSEN BRIDGENIEUWS „DE KENNEMERS” BEVERWIJK 9 IJMOND :r Boekhandel voor déviesenzoonbv vloeren vloerbedekkingen granito "Eigen montage dienst" Voor specialistische en gegarandeerd degelijke service HAARLEM In coupures van f1000,- a 100.50% I o (ADVERTENTIE) tA Mevrouw Jouby gespt haar man het gouden horloge om. >65 3. i alleen van Ton Heijnen, die in de hoogste pioenschappen die in twee afdelingen (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) ’Em vul ’t bestelformulier in (ADVERTENTIE) Het kan haast niet makkelijker. 5 (ADVERTENTIE) 10 Haarlem. Frederikspark 1/Hoek Houtplein, 023-319154 d PHILIPS 2/0 In coupures van f 1000,- a 100.50% Verder geen zorgen. Op 't einde van de vakantie krijgt u bericht over ’t afhalen. zend het aan antwoordnummer 62 (geen postzegel nodig) of breng het even bij ons langs Die strijd is nodig om een tegenmacht op te bou wen. Een demokratische macht, die een andere po litiek kan afdwingen. Daarvoor wil de PSP opko men, in en buiten het Europese parlement. Stem daarom op 7 juni PSP. Geboren: A. Allart-Bronsveld, z., Sant poort, W. H. van der Wurff-van Dijk, z., Santpoort, P. Ooms-Berg, d., Santpoort, C. Andernach-Egner, d., IJmuiden, J. van der Zee-de Boer, d., IJmuiden. Overleden: H. van den Boogaard, 72 jr., weduwnaar van J. Hofmeester, IJmuiden, C. Groot, 68 jr., echtgenoot van N. Water, Santpoort, J. Wijker, 83 jr., echtgenoot van A. van der Vis, IJmuiden, W. J. de Konink, 78 jr., weduwnaar van J. I. R. Teeven, Haarlem. BOEKHANDEL H.COEBERGH Gedempte Oude Gracht 74 Haarlem, tel. 023-31 91 98 werden verspeeld, namen in totaal 35 leden deel. Ben Plooy stond bij de aanvang van de finale-avond één punt voor op zijn naaste concurrent, Ton Heijnen, jarenlang de sterkste speler van DOKO. Deze voor sprong liep op tot drie punten, omdat Heijnen twee maal een gelijkspel moest toestaan en Ben Plooy geen fouten maak te. De eindstand in de hoogste afdeling is: 1. Ben Plooy, 2. Ton Heijnen, 3. Frans Zoontjes, 4. Piet van de Aar, 5/6. Gerrit van Maas en Jaap de Boer. Bep-Boon-de Reus werd winnares in de B-afdeling voor Joke Nijman-Aarden- burg en Jozef Bakker. (Van onze bridgemedewerker) IJMUIDEN. In de gemengde parencompetitie van de bridgeclub De Kennemers lieten op de derde wedstrijddag Need-Van Kesteren voor groep één de prachtige score van 60.41 perdent aantekenen en kwamen daardoor in de B-lijn met een totaal van 155.14 aan de top van de ranglijst. In groep twee waren de dames Persijn-De Vries met 57.14 oppermachtig. De allerhoogste score bereikten Porck-Andela door in groep drie 153 matchpunten te verzamelen wat een percentage van niet minder dan 70.83 opleverde en dat komt bij bridgewedstrijden hoogst zelden voor. In deze competitie zijn de deelnemers op basis van hun sterkte in vier lijnen ingedeeld. Zij spelen echter alle weken gemixed: de zwakkere koppels tegen hun sterkere opponenten waardoor eikaars krachten duidelijk getoetst worden. Need- Van Kesteren pakten dit keer in groep één 87 matchpunten en dat betekende 60.41 percent. Daardoor konden zij in de B-lijn met een totaal van 165.14 naar de top van het klassement doorstoten. Andela-Fort- gens deden het met 50.69 in deze afdeling heel wat minder maar konden met 167.95 in de A-lijn de leiding in handen houden ofschoon De Hoog-Van der Vlugt (164.15) zeer dichtbij zijn gekomen. In groep twee lieten de dames Persijn-De Vries (57.14) alle andere paren achter zich: het echt paar Horbeek (55.95) volgde voortreffelijk en smaakte het genoegen met 167.86 de leiding van de C-lijn in handen te nemen. In groep drie waren Porck-Andela niet te stuiten: hun score van 70.83 betekende voor deze wedstrijden een absoluut re- kord. Ofschoon Wareman-Breur met 59.77 eveneens goed op dreef waren kwamen ze toch nog bij Porck-Andels ruim elf per cent tekort. Wajon-Elenbaas (56.02) die derde werden, behielden met 165.69 de leiding in de D-lijn: Jacobs-Van Vliet (165.58) staan met een minimale achter stand op de tweede plaats dankzij de 85 matchpunten die in groep één gescoord werden. De uitslagen luiden (in matchpunten): Groep één: Need-Van Kesteren 87, Ja- cobs-Van Vliet 85, De Hoog-Van der Vlugt 80, Edeling-Van Thiel 75, Andela-Fort- gens 73, echtpaar Vreeswijk 72, Anten- Doornenbal 71, Verheyen-Ouwerkerk 54, Vonk-Ladaga 51. Groep twee: Parsijn-De Vries 96, echt paar Horbeek 94, Arpad-Keeting 94, Eys- ker-Huyg 93, Jongkind-Poscke 89, Van Sprang-De Vries 75, Deerenberg-Dekker 73, Baelen-Woertman 58. Groep drie: Porck-Andela 153, Ware man-Breur 129, Wajon-Elenbaas 121, Mul- ler-Andela 116, Edeling-Wiljars 114, Barzi- lay-Muller 113, Kroone-Vlot 106, Koning- stein-Van der Vlugt 97, Fetzer-Porck sr. 69, Janssen-Van Kooten 62. B-lijn: Need-Van Kesteren 165.14, Ware man 165, Barzilay-Muller 150.88, Wijers- Wijers 150.40, Barzilay-Woudsma 149.40, Persijn-De Vries 147.14, Anten-Doornen- bal 143.75, Konlngstein-Van der Vlugt 139.35, Gordijn-Handgraaf 135, Prock- Bonder 129.53, echtpaar Brouwers 121.19. JAN VAN KRIMPENWEG 2 - TEL. 023-319355 Geopend ma. t/m vrij, van 8.00-16.45 uur turfmarkt 6 haarlem 0 De opzichter afwerking blokwalserij 1, de heer D. Verhuist, die namens de „groene ploeg” sprak, schetste de heer Jouby als een man die recht door zee gaat. Ook ging deze eerste spreker nog even in op de ziekteperiodes, die het echtpaar Jouby heeft gekend en hij bood mevrouw Jouby als dank voor de zorg voor haar man een met planten opgemaakte bak aan. De heer F. Ruitenberg, afdelingschef afwerking van blokwalserij 1, overhandigde namens de direktie de gebruikelijke jubileumgeschenken, bestaande uit een speld met briljant en het gouden horloge. Mevrouw Jouby werd door de afdelingschef verrast met een bloemstuk voor alles wat zij in die veertig jaar voor haar man heeft gedaan. Drs. H. Schinkel, die de heer Jouby de gratificatie overhandigde, toonde zich dankbaar voor de wijze waarop de jubilaris zich voor zijn werk heeft ingezet. Nadat de broer van de heer Jouby een dankwoord had uitgesproken, bleven de familieleden, chefs en verschillende collega’s nog geruime tijd met het echtpaar Jouby gezellig bijeen. r 6 Donderdag 7 juni: gaan stem men of niet? Grote adverten ties roepen ons toe: kom op voor Europa. Maar voor welk Europa? Voor het Europa van de multinationale onderne mingen, van de bewapenings- industrie en de werkloosheid, van de boterbergen en de ra dio aktieve afvalkuilen, van het afknijpen van de Derde Wereld? Want dat is het Euro pa waar het om gaat: de Eu ropese Gemeenschap. Als het om de EG gaat zijn de grote Nederlandse partijen nauwe lijks uit elkaar te houden. Ze zijn zonder uitzondering voor deze Europese éénmaking. In de Europese organen bouwen christen-demokraten, sociaal- demokraten, konservatieven en liberalen samen daaraan. De mensen, die nu strijden te gen bedrijfssluitingen, tegen kernenergie, voor het milieu, voor ontwapening en tegen de aantasting van demokratische rechten, kloppen vergeefs bij hen aan. VELSEN-NOORD. Ben Plooy is de nieuwe clubkampioen van de Velsen- noordse tafeltennisvereniging DOKO ge worden. Op de finale-avond verloor hij alleen van Ton Heijnen, die in de hoogste afdeling tweede werd. Aan de clubkam- De prijs voor de best-geklasseerde vier de klassespeler ging naar Ruud de Ko- ning; Jozef Bakker kreeg deze prijs als best geklasseerde vijfde klasser. De beste dame in deze clubkampioenschappen werd Quirina Hoogland, terwijl de beste niet-kompetitiespeler Jan de Goede is ge worden. IJMUIDEN. Een gezellige en ongedwongen jubileumviering vond vrijdagmiddag in de kantine van blokwalserij 1 van Hoogovens plaats. De jubilaris was dit keer de heer J. B. Jouby uit Schagen, die tot voor kort in deze walserij als voorman werkzaam was. 10/ Spaarpandbrieyen Spaarpandbrieven zijn waardestukken aan toonder en worden genoteerd aan de Amsterdamse Effektenbeurs. Bij aankoop dient de opgelopen rente te worden bijbetaald vanaf 1-6-1979op basis van 91,2% per jaar (effectief rendement 9,42%). Algehele aflossing ad f 1.675,- per stuk op 4-2-1985, zijnde het nominale bedrag plus rente op basis van samengestelde interest. Ook tussentijdse verkoop is mogelijk via de Effekten beurs tegen de dan geldende koers Verkrijgbaar bij onze kantoren, handelsbanken en commissionairs in effekten D-lijn: Wajon-Elenbaas 165.69, Jacobs- Van Vliet 165.58, Arpad-Kesting 154.16, Tobias-Beelen 145, Fetzer 143.81, Deeren berg-Dekker 139.03, Wijers-Woertman 137.82, echtpaar Beeksma 137.11, Verhey en-Ouwerkerk 134.58, Degeling-Ladage 122.41, Janssen-Van Kooten 119.09. Na de derde competitiedag zijn de stan den (in percenten): A-lijn: Andela-Fortgens 167.95, De Hoog-Van der Vlugt 164.13, Bode-Eysker 160.55, Jongkind-Poecke 156.55, Knippen- j Huyg 155, Kleve-Andela 152.98, echtpaar i Vreeswijk 152.67, Soomers-Van Munster 151.55, Edeling-Van Thiel 142.09, Kroone- Berkhout 141.09. Geboren: Sandra I. dochter v. R. W. Ohle en I. R. Schweig; Patricia R. dochter v. H. van der Weide en J. van der Kolk; Marlt S. dochter v. B. P. Sloot en J. C. M. Niesten; Sharon E. doch ter v. H. F. Freeth en J. H. Co; Anna E. dochter v. J. W. M. Vendel en A. M. Panne- koek; Ramona A. J. M. Dochter v. H. Brasser en A. M. Poelman; Dave zoon v. C. S. Diependaal en R. H. Muijs; Manon dochter v. J. B. de la Vieter en I. A. M. H. Krom; Bianca dochter v. J. J. Admiraal en S. Stoker. ONDERTROUWD: H. A. J. van de Vel- i de en A. A. Bruinenberg. GEHUWD: F. J. Bakker en J. H. W. Heg; P. W. Brady en S. J. Greenhill; T. H. M. Dijkman Dulkes en M. I. J. T. van Egten; F. Boscher en M. J. A. D. Hulscher; N. Hop en J. C. Vellema; J. E. Iskes en E. D. M. Luisman; Z. Valjaec en T. Groothengel; G. J. Hutten en E. A. Allard; F. de Snaijer en K. L. van Straten. OVERLEDEN: C. de Boer, 86 jaar, wed. van J. Schellevis; C. Smit, 71 jaar; W. Eenschoten, 80 jaar, geh. met S. A. Knol; A. E. Verheijden, 78 jaar, wed. van L. Grapendaal; H. Buikhuizen, 66 jaar; P. J. Hilbers, 70 jaar; J. P. van Baar, 46 jaar; G. J. van der Kamp, 68 jaar. Aan de Willibrordus Mavo te Beverwijk zijn de volgende kandidaten geslaagd: Yvonne Adrichem (Beverwijk), Carla Brantjes (Beverwijk), Anita Brugman (Beverwijk), Mark Brugman (Beverwijk), Conny Bruin (Velsen-Noord), Leonard Bult (Heemskerk), Rob Buur (Heems kerk), Cora Dekker (Beverwijk), Jacqueli ne Duin (Beverwijk), Anja v. Egmond (Heemskerk), Erwina v. Egmond (Bever wijk), Charles Fischer (Beverwijk), Wim v. Gooi (Velsen-noord), Marion Groot (Heemskerk), Marjon Hampsink (Heems kerk), Adrie Heine (Wijk a/Zee), Olga Hen- nephof (Heemskerk), Jesus Hernandez (Beverwijk), Ellen Mille (Beverwijk), An dré Homminga (Beverwijk), Margreet Hulscher (Heemskerk), Hester Jippes (Heemskerk), Eric Kok (Beverwijk), Hans Kramer (Beverwijk), Lina Larocca (Be verwijk), Andréa v. Lieshout (Heems kerk), Cathy v. Lieshout (Beverwijk), Ruud Martens (Velsen-Noord), Maxim Mello (Heemskerk), Karin Metselaar (Be verwijk), Ronald Muller (Heemskerk), In grid Oud (Heemskerk), Angela Quitz (Be verwijk), Richard Rimpung (Beverwijk), José Sanchez Olid (Beverwijk), Inge Schenk (Heemskerk), Anneke Schmitz (Heemskerk), Monique Schoone (Bever wijk), Adri Schouws (Heemskerk), John Schuijt (Beverwijk), Marcel Smit (Heems kerk), Nina Stam (Beverwijk), Marcel v.d. Sterk (Beverwijk), Jan Sterk (Beverwijk) Monique ter Voort (Heemskerk), Ingrid Vos (Heemskerk), Astrid Willems (Bever wijk), Irma Zandbergen (Beverwijk), John Zonneveld (Beverwijk). HEEMSTEDE. Aan de Pedagogische Academie De La Salie zijn voor de hoofd akte geslaagd: J. H. M. Nichting, Sant poort; A. Vendel, IJmuiden; Y. M. v. Stigt, Driehuis. C-lijn: echtpaar Horbeek 167.86, Wonk- Smakman 167.02, Edeling-Flentrop 151.95, Van Sprang-De Vries 148.80, Kauffman-Heere 148.18, Muller-Andela 143.94, echtpaar Heere 142.75, Kulman- Van der Kuil 142.65, Weimar 135, Van Moorselaar-Van Amerongen 132.50. r Deze jeugdleden van de Beverwijkse waterpolovereniging j i KZC hebben op het pinkstertoemooi van VZV in het zwembad de Heerenduinen de belangrijkste prijzen in de wacht gesleept. Zowel het meisjes- als jongensaspirantenteam wonnen voor de derde achtereenvolgende maal de eerste prijzen zodat zij de wisselbekers, de VZV-zuil voor de meisjes en de Cor Vismanbo- kaal voor de jongens, definitief mochten houden. Bovendien wisten de jongens pupillen dat jaar ook beslag te leggen op de eerste plaats. De deelnemende verenigingen waren Aquarius (Schagenl), AZU (Uitgeest), DWT (Haarlem), de Futen (Amstel veen), DSZ (Den Haag), Heiloo, HZV (Hillegom), KZC (Bever wijk) en VZV (Velsen), Voor de aanvang van de wedstrijden werd een minuut stilte in acht genomen vanwege het onlangs overlijden van ere-voorzitter Pum Swier. De pupillen en de jongens aspiranten B werkten eerste pinksterdag door het dreigende onweer slechts een halve competitie af. Als eerste eindigde bij de jongens pupillen het team van KZC, bij de jongens aspiranten B werd VZV eerste. Heiloo, dat volgens de wedstrijdresultaten op de eerste plaats was geëindigd, werd gediskwalificeerd omdat de ploeg te oud was. De meisjes- en de jongens aspiranten werkten op tweede pinksterdag een volledi ge competitie af. Snel werd duidelijk dat in de meisjespoule KZC de sterkste was. Minder gemakkelijk ging het voor KZC bij de jongens, omdat HZV hier voor een goed tegenwicht zorgde. De succesvolle waterpolovereniging uit Beverwijk stelde na afloop een nieuwe wisselbeker ter beschikking en ook Cor Visman bood een tweede bokaal aan. A2./

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 9