Na langdurig beraad tussen Ajax-bestuur en ledenraad Fortuna SC dankt zege aan noodgrepen Club verliest kort geding Zege Zweden en Schotland E in <G ELI Jlï JIS 1 toro-lorto to- WEL STERK VERHOOGDE VERDIENSTEN MAAR PUBLIEKE BELANGSTELLING VALT TEGEN Triomf Marianne van de Torre rs ur s ibel en nd m hoa 3594 ni La Robot Volop kansen Genadeklap Karei Bonsink Onbekendheid Peter Boeve 25 SPORT 19 7 9 JUNI VRIJDAG y 0: gag Clarke en Brom blijven Krol Haarlen iür KROL: nieuw contract tot 1982 BROM: geen tussentijds ontslag. Telstar in nacompetitie goed gestart CHRIS EVERT: veel te sterk voor Dianne Fromholtz JAN PREENEN Joegoslaaf Tomaslav Ivic en oud-speler Velibor Vasovic, nu trainer van het Franse St. Ger main des Prés. bel vcx e disco dle-ligh Een voordeel voor Telstar was daarbij zonder meer het feit dat de ploeg de derde periodetitel wist te pakken en niet, zoals Willem II, tot en met het laatste competi tieduel moest vechten voor een kans op de tweede promotie naar de ere-divisie. Dat de ploeg uit Velsen evenmin meedraaide in de top van de eerste divisie kwam daarbij ook erg goed uit. (Van onze sportredactie) VELSEN. Martin van Vianen is op weg gelijk te krijgen. Reeds weken vóór het eerste duel in de na-competitie verkondigde de trainer van Telstar dat zijn ploeg pas bij het begin van de extra competitie weer helemaal terug zou zijn. Mocht dat aanvankelijk een excuus voor het middelmatige optreden van Telstar in die periode van de competitie lijken, na de duidelijke 3-0 overwinning op Willem II ziet het er naar uit dat Telstar zich inderdaad gespaard heeft en bewust heeft gewerkt naar een goede vorm bij de aanvang van de na-competitie. De uitstekende start van de na-competi tie stemde Van Vianen dan ook duidelijk tevreden. „Drie doelpunten scoren en aan vallend blijven voetballen, dat is erg sterk. Deze ploeg heeft duidelijk voetbalmoge lijkheden maar bij Groningen dat ik erg hoog aansla zullen we moeten bewijzen dat we ook goed verdedigen kunnen". Tegen Willem II zat de verdedigingslinie van Telstar goed in elkaar. Met een uit blinkende Chris Knoop op de plaats van de geblesseerde Van Essen en een hard werkende Koos Kuut als voorstopper, werd de angel uit de doorgaans gevaarlij ke Willem II-aanval gehaald en daarmee werd tevens de basis voor het Telstar- succes gelegd. De ploeg wist ruimte te creëren en buitte het zwakke ingrijpen van de Willem II-verdediging en hoofdza kelijk doelman Samardzic goed uit. Hoewel Telstar in de eerste twintig minuten alle kans kreeg een (ruime) voor sprong op te bouwen duurde het tot de 31e minuut alvorens de Velsenaren het overwicht door middel van een doelpunt gestalte konden geven. En Chris Evert: „Tot nu toe moesten wij steeds na spelers als Connors en Borg de (Van onze speciale verslaggever) PARIJS. Marianne van de Torre heeft de kwartfinale bereikt in het jeugdtoernooi tijdens de open Franse kampioenschappen in Parijs. De Rot terdamse versloeg donderdag de Hon gaarse Zsa Zsa Turi met 7-5, 6-4 en moet nu aantreden tegen de Zweedse Sandlin. ■4- Het eerste doelpunt van Telstar in beeld Na eerder de bal uit een inzet van de niet zichtbare Van der Meer tegen de lat te hebben gewerkt, moeten de verdedigers van Willem II machteloos toezien hoe Chris Knoop in alle vrijheid raak kopt. „Ik zag de bal via de onderkant van de lat terugstuiten in het veld. Geen doelpunt dus. Overigens vond ik het een erg rustige wedstrijd". grensrechter ook deze treffer af. Dat het duel na deze beslissing, ondanks de irrita tie bij Telstar, niet uit de hand liep dankte de arbiter aan Paul Stam, die de bal in alle vrijheid van Rob van der Meer aannam en beheerst scoorde: 2-0. Grensrechter Hons- beek was echter overtuigd van zijn gelijk: Voor Willem II betekende deze tweede treffer in feite de genadeklap. De ploeg van Henk de Jonge probeerde nog wel de aanval te kiezen, maar met het zwakke optreden van spits Henk van Rooy en de baan op en werden wij met hen vergele ken. Nu hadden wij eindelijk de kans om ons waar te maken, maar waren de toe schouwers er niet of nauwelijks”. In zeker opzicht was dat alleen maar in het voordeel van de vier halve-finalisten die vrijwel geen moment oog hadden voor de consumenten. Wendy Turnbull en Re gina Marsikova grossierden in fouten, het geen vooral tot uitdrukking kwam in het feit dat Turnbull slechts vier van haar servicegames in winst behoefde om te zetten om de blonde Marsikova met 6-4, 6- 3 te verslaan. De tweede partij tussen Dianne From holtz en Chris Lloyd-Evert kon evenmin een topper worden omdat de Australische bijna de gehele partij onzichtbaar was. Tweemaal in haar carrière heeft zij de Amerikaanse nummer 1 van de wereld op afstand weten te houden. In november 1977 in Palm Springs en in maart dit jaar tijdens het Masters Toernooi van de da mes in New York, waar Evert niet meer dan vijf games kreeg. Ditmaal bleef Fromholtz echter ver verwijderd van een stunt, omdat Evert van begin tot eind (55 minuten) onderstreepte wat ze onlapgs in een interview nog had opgemerkt: „Wie de nummer 1 is moet zelfzuchtig en egocen trisch zijn". Evert was het, met uitzonde ring van drie games in de tweede set. Nadat Fromholtz de eerste reeks kans loos met 6-1 had verloren leek zij in de tweede serie volledig te zullen terugko men. Onder meer dank zij twee service- doorbraken boog zij een achterstand van 0-2 om in een voorsprong van 3-2. Vanaf dat moment was Evert, die slechts spora- Dat Telstar de laatste fase van de strijd rustig uitspeelde werd door Van Vianen in verband gebracht met de komende uit wedstrijden tegen Groningen (zondag) en Fortuna SC (volgende week woensdag). Van Vianen over het zware programma: „We hebben nu bewezen dat we het spel kunnen maken. Tegen Groningen zal het natuurlijk een stuk minder eenvoudig gaan. Ik teken tegen die ploeg dan ook voor een gelijkspel". HENK SPRENKELER disch aan het net opdook, echter weer de robot, die zonder enige emotie afwikkel de naar winst: 6-3. „Dat Dianne vanmid dag zo weinig kans tegen me had kwam Maandagavond moest vleugelaanvaller Tini Ruys, die de laatste weken een groei ende vorm toonde, namelijk met een acute blindedarmontsteking in het ziekenhuis worden opgenomen. Alom werd gevreesd dat Peter Prauser, de enige die in aanmer king kwam om hem te vervangen, niet genoeg klasse in huis zou hebben om dat verlies goed te maken. De twijfels waren groot. Maar het was uitgerekend diezelfde Prauser die Fortuna SC al na zestien minuten aan een voorsprong hielp. Bij een voorzet van middenvelder Rob Hutting vergat de Groningse defensie Prauser te dekken. Deze liet zich de ontstane kans DEN HAAG. Schotland heeft zijn laatste kans gepakt om alsnog in aanmer king te komen voor de finaleronde van het toernooi om het Europees voetbalkampi oenschap voor landenteams. Donderdag versloeg het in Oslo Noorwegen met 0-4. omdat ik extra gemotiveerd was. Ik had namelijk iemand horen zeggen dat zij de favoriet was en niet ik. Daarbij kwam dan nog dat zij bleef spelen zoals ze van staat tegen het nationale team van Brazilië. Geen akkoord is er nog be reikt met de voor het Belgische RWDM uitkomende Karei Bon sink. Binnenkort zullen de be sprekingen worden hervat. In 1978 verloor Evert, afgezien van haar optreden in de Amerikaanse spelerscom- petitie, slechts drie partijen. In de eerste vijf maanden van dit jaar verloor zij ech ter al vijf keer en moest zij bovendien een aantal tot de verbeelding sprekende re cords uit handen geven. In januari verloor zij in Hollywood voor het eerst in drie jaar een partij in de eerste ronde (tegen Ste vens) en half mei moest ze voor het eerst sinds 1973 verlies incasseren op gravel. Haar nederlaag in de halve finale in Rome maakte een einde aan een reeks van 125 duels (uitgesmeerd over een periode van vijf jaar en negen maanden) waarin zij 13 keer met de alleszeggende cijfers 6-0, 6-0 won. begin af aan deed. Ze hoopte dat zij toch nog veranderde van een verliezer in een winnaar zonder dat zij haar stijl veran derde”, aldus Evert die na een kleine inzinking weer terug lijkt aan de absolu te top. Na haar overwinning op Evert in maart in New York voorspelde Fromholtz echter al dat de pas 24-jarige, maar al 19 jaar tennissende Amerikaanse zou terugko men: „Chris is niet bezig met tennis, maar meer met haar verloving en huwelijk met John Lloyd. Zodra dat allemaal voorbij is behoort ook haar terugval tot het verle den”. Donderdag maakte Evert de woor den van Fromholt ten koste van de Aus tralische zodanig waar, dat zij in staat moet worden geacht na vier jaar afwezig te zijn geweest, weer te winnen in Parijs: „Het zal zwaar genoeg worden omdat Wendy Turnbull een geheel andere speel ster is dan ik. Zij is veel agressiever”. IJTREr /pe Mr iet div 0251Q Betty Stöve die vermoedelijk toch nog een jaar als voorzitster van de damesten- nisbond WTA zal aanblijven („In augus tus zal ik uitsluitsel geven, de belissing is aan mij”) schreef de tegenvallende op komst toe aan de onbekendheid van het programma: „Het is de eerste keer dat de dames hier in Parijs op donderdag hun halve finales speelden. Als je het zo be kijkt valt de beslissing wel mee, al is het mij eerlijk gezegd ook wel tegenge vallen". t BONI kopper s nieu 023 niet ontnemen en kopte zijn ploeg naar 1-0. Ook omtrent Hans Engbersen, na Kees Schapendonk met 23 treffers tweede op de topscorerslijst van de eerste divisie, waren twijfels. Immers hij moest in de spits ruimte maken voor Prauser en zelf de plaats van Ruys innemen op de linker vleugel. Maar Engbersen is nu eenmaal niet zo vastgeroest aan die vleugelplaats. Dat ondervond FC Groningen al zeven minuten na de openingstreffer van Prau ser. Een misverstand tussen Waalderbos en Hiddink loste de Fortuna-spits simpel op. (2-0). Vanaf dat moment bleef Fortuna SC een uitgekiende partij spelen. SORDI, Swage an 12( ’69. 023 laatsge shouter >ST mr snij werf booster 60 cm 450,-: I i stoelen tota o, bruir r Te Zweden versloeg Luxemburg met 3-0. In deze wedstrijd voor groep 6, die in Malmö werd gespeeld, is Luxemburg nau welijks in de gelegenheid geweest om aan te vallen. wers meer naar de banen van Roland Garros waren gekomen dan vorig jaar en de bezoekersaantallen per dag steeds had den gevarieerd van 15.000 tot bijna 18.000 trokken de twee halve-finalepartijen van de dames donderdag niet meer dan 8000 kijkers. ijgebre. s Philip f 321 le PRIJS. 1 winnaar die bruto 666.666,67 ontvangt; 2e PRIJS: 13 winnaars die elk bruto 12.420,60 ontvangen; 3e PRIJS: 205 winnaars die elk bruto 1.181,48 ontvangen; 4e PRIJS: 8781 winnaars die elk 36,70 ontvangen; 5e PRIJS: 20.947 winnaars die elk 15,40 ont vangen. De transfer van Vitesse-spe- ler Peter Boeve naar de club uit „De Meer” is inmiddels defini tief rond. Vitesse en Ajax heb ben volledige overeenstemming bereikt over de overgang van Boeve naar Ajax. Komende zondag vertrekt Boeve reeds met de Ajax-selectie naar Zuid- Amerika, waar onder meer een wedstrijd op het programma SITTARD. Fortuna SC heeft zich geen betere start van de nacompetitie kunnen wensen dan de 2-0 overwinning die het gisteravond tegen het favoriet geachte FC Groningen behaalde. Niet alleen werd de Groningse formatie als belangrijkste concurrent voor de strijd om een plaats in de ere-divisie gezien, maar bovendien was er „binnenshuis” nog iets op te knappen. DEN HAAG. DE LOTTO VAN AFGELO PEN MAANDAG (tweede pinksterdag) heeft één eerste-prijswinnaar opgeleverd, die ruim 660.000 duizend gulden bruto verdiende. Een corner van Colin Ayre werd door Rob van der Meer, die in deze wedstrijd door middel van legio passes en sterke acties zijn waarde voor Telstar weer eens bewees, uitstekend ingekopt. Samardzic wist de bal nog tegen de lat te tikken maar had op de rebound van Chris Knoop geen antwoord: 1-0. Aan een lichtelijk gebrek aan inzicht was het daarna te wijten dat Telstar er voor rust niet in slaagde de voorsprong uit te breiden. Buma, Stam en Van der Meer faalden in kansrijke posities. Toch werd na de hervatting de positieve lijn doorge trokken. Al in de derde minuut leek de pressie die Telstar op het doel van Willem II uitoefende succes te hebben. Van der Meer zette Samardzic aan het werk, wat de Joegoslaaf, net als eerder in de strijd matig afging. De van zijn vuisten terug springende bal werd door Hans Mols uit stekend ingekopt. Scheidsrechter Van Et- tekoven die tot aan dat moment redelijk goed op dreef was, zag de teruglopende Van der Meer echter hinderlijk buitenspel staan en keurde het doelpunt af. Een tweede scheidsrechterlijke dwaling leidde tot grote opwinding in het met 6500 men sen gevulde sportpark Schoonenberg. Co lin Ayre, die op het middenveld nuttig maar energievretend werk verrichtte, joeg het leer hard richting doel. Ondanks het feit dat het net boven Samardzic dui delijk waarneembaar opbolde keurde Van Ettekoven op aanwijzing van de matige opbouw op het middenveld was succes eigenlijk uitgesloten. Telstar daarentegen kon nog voldoende energie opbrengen en kwam halverwege de twee de helft via Coen Akersloot, die geduren de de hele wedstrijd boven zijn gemiddel de speelde op 3-0. Hoewel het Ajax-bestuur tot overeenstemming was geko men met Hans Galjé, blijft de doelman bij FC Den Haag. De Haagse eredivisieclub kon niet tot een akkoord komen met de Ajax-clubleiding. Brom zal zijn lopende twee jarige verbintenis gewoon uit dienen. Ook Ray Clarke, wiens positie binnen het team dit sei zoen regelmatig ter discussie heeft gestaan, behoeft niet voortijdig (de Brit staat tot 1981 onder contract bij Ajax) te vertrekken, wanneer hij dat niet wil. Ton Harmsen is er geen enkele reden om Cor Brom van zijn functie als oefenmeester bij Ajax te ontheffen. „Er zijn wel eens meningsverschillen ge weest tussen het bestuur van Ajax en Brom, maar we hebben nooit de intentie gehad om Brom tussentijds te ontslaan”, aldus de Ajax-praeses. Volgens Harmsen is er eveneens nooit sprake van geweest het con tract met Ray Clarke te ontbin den. Harmsen ontkende voorts, dat het bestuur van Ajax tij dens het seizoen contacten heeft gehad met ex-trainer, de In Parijs valt dezer dagen tweemaal zoveel te verdienen als vorig jaar (ruim 300.000 in enkel- en dubbelspel: overi gens nog altijd minder dan de helft van hetgeen de heren opstrijken) en als klap op de vuurpijl wacht de dames over twee weken op Wimbledon maar liefst 550.000. Daarnaast is ook aan het eigen gezicht van de dames gewerkt. De damestoer- nooien in Rome en Berlijn werden losge koppeld van de heren en in Parijs hoefden de dames donderdag eens niet te concur reren met de heren. Redenen genoeg voor de damestop, die de afgelopen vier jaar Europa met uitzondering van Wimbledon heeft genegeerd, om eindelijk weer eens present te zijn. Wat op papier allemaal zo mooi lijkt is in de praktijk, althans wat „Parijs” be treft echter min of meer op een teleurstel ling uitgelopen. Nadat tot en met afgelo pen woensdag maar liefst 30.000 toeschou- Toto 22 van 4 juni: In deze toto vielen 4178 prijzen. Inleg: f 517.529,00. Prijzen bedrag: 245.826,28. le PRIJS: 20 winnaars die elk bruto ƒ4916,50 ontvangen; 2e PRIJS: 398 winnaars die elk 154,40 ontvangen; 3e PRIJS: 3760 winnaars die elk 22,80 ontvangen. Kaju jlden. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Ruud Krol blijft, evenals trainer Cor Brom, voorlopig nog bij Ajax. Krol, die de afgelopen maan den herhaaldelijk liet weten te zijn uitgekeken op Ajax en zo snel mogelijk ontheven wenste te worden van zijn contractue le verplichtingen heeft met de Amsterdamse club mondeling overeenstemming bereikt over een nieuw contract, dat hem tot en met 1982 bindt aan de nieuwe landskampioen. Cor AMSTERDAM. De Amsterdamse voetbalclub WA moet haar op 12 april op staande voet ontslagen trainer Henk van Neck weer in dienst nemen. Dat heeft de president van de rechtbank in de hoofd stad mr. W. J. Borgerhoff Mulder bepaald in zijn vonnis in het kort geding, dat Van Neck tegen de club had aangespannen om zijn ontslag aan te vechten. Een en ander is gisteravond laat na een langdurige bespre king tussen het bestuur van Ajax en zijn ledenraad bekend gemaakt. Volgens voorzitter Tennisdames in Parijs ondergewaardeerd (Van onze speciale verslaggever) PARIJS. De tennisdames hebben donderdag tijdens de open Franse kampi oenschappen een flinke nederlaag moe ten incasseren. Jarenlang hebben actie- voersters als Billie Jean King en Betty Stöve zich ingezet voor de gelijkstelling van de dames. Zij wilden meer geld en lieten bovendien weten dat zij niet langer als opvulling wilden dienen van de pro gramma’s van de heren. Dat geld is er in overvloedige mate gekomen. Eerst in Amerika en dit jaar ook in Europa, waar de organisatoren van de Open Italiaanse in Rome enkele weken geleden hun prijs- bedrag opschroefden van 70’000 tot 225.000, een bedrag dat ook tijdens de Open Westduitse kort geleden werd uit gekeerd. Toto-gelijk van 4 juni: In deze toto-gelijk vie len 5712 prijzen. Inleg. 185.089,00. Prijzenbe- drag. ƒ87.917,28. le PRIJS: 4 winnaars die elk bruto 7143,20 ontvangen; 2e PRIJS: 4 winnaars die elk bruto 1098,90 ontvangen; 3e PRIJS: 237 winnaars die elk f 64,90 ontvangen; 4e PRIJS: 3520 winnaars die elk f 7,20 ontvangen; 5e PRIJS: 1947 win naars die elk 7,20 ontvangen. Lotto 22 van 4 juni. In deze lotto vielen 29.947 prijzen. Inleg: ƒ3.339.342,00. Prijzenbedrag 1.760.463,44. r i- X* WW 40*'

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 25