BRUIKBARE SUGGESTIE IN COMMISSIE-ONDERWIJS politienieuws D’66 scoort in Velsen ten koste van CPN en CDA smaak bij Velsense bejaarden s EEÜBEgÜÏÏËFEDIÜji] kuipers Diepvriesmaaltijd valt in de 1 Alternatief voor leverantie via bejaardencentra it V\fet Stoutenbeek onderscheidt: R 4 5 DINSDAG 12 JUNI 1979 Europese verkiezingen Begrip Kostprijs Taakverlichting Voor de prijs van deze stoel kunt u ook 79 klapstoeltjes kopen. Maar u bent toch geen zalenverhuurder? VELSEN-IJMUIDEN o o (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Een verplaatsbaar lokaal van de r.-k. kleuterschool De Wildzang achter de jeugdbi bliotheek aan de Willemsbeek- weg kwam maandagavond in de commissie-onderwijs als geheel nieuwe oplossing bovendrijven voor de Flevumschool. Deze openbare LOM-school heeft met ingang van het schooljaar 1979- 1980 twee extra lokalen nodig door stijging van het leerlingental tot 115. Velsen. De belangstelling voor de Europese verkiezingen is in Velsen weinig af geweken van het landelijk gemiddelde. Van de 44.878 kiesgerechtigde Velsena- ren maakten er 26.123 een gang naar het stemhokje. In percenten uitgedrukt komt dat neer op 58,7. Het landelijk opkomst percenta ge bedroeg 57,8. ZIJLSTRAAT 97 TEL. 310181 HAARLEM J - a f L Flevumschool snel uit ruimtenood met kleuterlokaal „De Wildzang nog akan- ir de (ADVERTENTIES) stoutenbeek Parallelweg 10, 1948 NM Beverwijk, tel. 02510 -29033. s Maandags gesloten, donderdag gehele dag geopend tot 21.00 uur. ir r 0 0 0 o 5 tuigd zijn i nog i het nder >ouw- aeslo- laats- jwis, el het n dat igsin- agelo- sment jitter. ndag- ien in n van nnen. n wij s grij- De oplossing, ingebracht uit ambtelijke hoek, kwam maandag als pure verrassing tijdens de discussie over de huisvestings problematiek van de Flevumschool. Wet houder H. J. Scheeper hing dit op de agenda niet gemelde punt op aan de „me dedelingen” op het eind van de commis sievergadering die verder grotendeels was gewijd aan het Velsense Meerjaren plan 1979 tot en met 1983. Voor nog zelfstandig wonende bejaar den in Velsen funcioneerde tot eind vorig jaar een bezorgdienst voor een klanten kring van circa vijftig bejaarden die hun warme maaltijd betrokken uit de keukens van de bejaardentehuizen W. F. Visser- huis en De Moerberg (IJmuiden) en van Huis ter Hagen in Driehuis. Een praktisch bezwaar was de lange tijd tussen de berei ding en het thuisbezorgen. „Vers uit de keuken moest in die situatie onvermijde lijk met een korreltje zout worden geno men”, zegt projektleider B. van der Vegt van het COB. Voor het keukenpersoneel van genoem de inrichtingen betekende de definitieve keus voor diepvries een niet geringe taak verlichting. Diepvries heeft voor de afne mer als voordeel het opdienen op elk gewenst tijdstip en de grotere variatie voor de bejaarden geldt niet langer „eten wat de pot in het betrokken bejaarden tehuis schaft" maar een weloverwogen keus uit een indrukwekkende lijst van maaltijden. „Een smakelijke hap waar ook qua voedingswaarde niets op aan te merken valt", zo luidde het oordeel van 25 „proefpersonen” dat uiteindelijk bij de verandering de doorslag gaf. Het COB doet het bezorgsysteem, de keuze mogelijkheid en uiteraard ook het kostenaspect uitvoerig uit de doeken in een zojuist verschenen brochure over de willen B. en W. de garantie (van de Fidelis- stichting) verbinden voor gebruik van de lokalen in de achtertuin tot het tijdstip van ontruiming (rond 1981 dus). Meerdere aspecten dus die bij het zoeken van een oplossing in elkaar grijpen. Zonneklaar is dat de Fidelisstichting de noodlokalen ze ker op de huidige plek liever kwijt dan rijk is. Daarom maandagavond de sugges tie van Dirk Kuijper (Progressief Velsen) de redelijk riante optrekjes dan maar neer te planten op de speelplaats tegen de Zeeweg „waar ze niemand in de weg staan”. De suggestie wordt meegenomen in de besprekingen met de Fidelisstich ting, die Scheeper voor komende maan dag aankondigde. Hij beloofde haast te maken bij het zoeken naar een oplossing. Bij overeenstemming hierover tussen B. en W. en de betrokken schoolleiding zal de kwestie de komende weken geheel schrif telijk worden afgewikkeld. Bij onderling afwijkende standpunten stelde hij een ex tra vergadering van de commissie-onder- wijs in het vooruitzicht over uitsluitend dit punt. „De bezorging aan de deur is geen puur zakelijke aangelegenheid”, zegt Van der Vegt. „Na de overstap van „warm" naar diepvries is een afnemerskring van tegen de honderd namen opgebouwd. Bijna een verdubbeling dus ten opzichte van vorig jaar. Mensen allemaal met wie een direc te band bestaat door het praatje aan de deur bij de bezorging. Daarmee slaan wij twee vliegen in één klap. Naast de zorg voor de dagelijkse warme hap is dit con tact een stukje van onze taak”. Befaamd design door Charles Eames. Draai baar. basculerend. Mat uitvoering 2.041.- Design meubelen zijn meubelen met een naam. Met de beroemde naam van één enkele man (Charles Eames. Dieter Rams) óf de naam van een befaamde fabriek (Interlübke. De Sede. Miller collection) Die meubelen komen niet zozeer uit een "werkplaatsdie komen van een tekentafel. Wij hebben nogal wat van die persoonlijke meubelen Verduisterd. Een 49-jarige verkoper van een meubelzaak aan de Parallelweg in Beverwijk is maandagochtend aange houden door de politie. Hij wordt ver dacht in de periode van maart 1978 tot en met maart 1979 goederen met een totale waarde van 25.000 gulden te hebben ver duisterd. De man is in verzekerde bewa ring gesteld. Er werden in Velsen 208 stemmen uitge bracht die „Van onwaarde” waren omdat men het stembiljet niet op de wettelijk voorgeschreven wijze invulde. Een lid van het Anti-Verkiezingscomité tekende be zwaar aan tegen het feit dat zijn stembiljet zou zijn afgenomen, nadat hij het demon stratief in tweeën had gescheurd. Als gevolg van een telfout in het resul taat van in één der Velsense stemloklaen ontstond er in Velsen stagnatie bij het verkrijgen van het eindresultaat. ita'at- ver- 3eide •olme meer in de vrijblijvend advies-aan-huis; onze binnenhuisspecialisten ontwerpen en tekenen voor u totale, komplete, allesomvattende woninginrichting, uw hele huis bij ons onder één dak wij voeren alle grote, gerenommeerde merkenveelal exclusief 5 jaar eigen Stoutenbeek garantie prijsgarantie: u krijgt 't verschil terug als u óns artikel elders tegen dezelfde voorwaarden goedkoper mocht aantreffen. zich erso- n de CNV in de luwt, smde r, wil nden indse reen laag jrtui- Via huisartsen, maatschappelijk werk en de kruisvereniging komt het COB aan de adressen die voor de maaltijdenservice in aanmerking komen. Geleverd wordt tegen kostprijs 4,- per maaltijd). Voor fruit, soep vooral en een (melk)dessert dient de afnemer zelf te zorgen. Die overi gens belangrijke extraatjes worden niet geleverd voor bovengenoemd tarief. De gemeente Velsen past per maaltijd drie kwartjes bij om de bezorgkosten te dek ken. Het COB heeft vier bezorgers langs de weg voor bevoorrading van de klant tweemaal per week. In een eigen koel ruimte aan de Abelenstraat in IJmuiden- Oost kunnen maximaal 1500 maaltijden in voorraad worden gehouden. In de voor malige kleuterschool De Bijenkorf in Vel- sen-Noord staan vrieskisten opgesteld voor nog eens 200 porties speciaal voor de Velsennoordse afnemers. maaltijdenservice, in Velsen als „Tafeltje Dek-Je„ al een min of meer ingevoerde zaak. Tot eind vorig jaar werd driemaal per week bezorgd in de welbekende sta- pelpannen. Op maandag, woensdag en vrijdag de maaltijd voor de bewuste dag. Bij terugname van vaak aangekoekte pannen bleek al snel waar in dit systeem de fout school. Van de royale porties werd wat overbleef rustig bewaard en daags daarop weer opgewarmd. Smaak en voe dingswaarde gaan dan met sprongen ach teruit. Diepvries maakte aan die voor het COB onaanvaardbare toestand een eind. De afnemer krijgt een snelwarmer in bruikleen, een aluminium schaaltje met rooster. Simpele instructie daarbij: met water vullen tot aan het roostertje, water aan de kook brengen, gas of elektrische kookplaat 35 minuten ophalve stand zet ten en klaar is de dagelijkse maaltijd. Toewijzing van de „kleutercaravan” zal als nieuw punt bij de beschouwingen worden betrokken. Met die belofte kon den leerkrachten van de betrokken school en leden van de oudercommissie maandag tevreden huiswaarts keren na een avondje aandachtig toeluisteren van af de publieke tribune. ïf De vaste bezorgers bezig met het inladen van de voorraad aan het begin van een nieuwe werkdag. Maaltijden als handzame pakketjes wat op zichzelf boven het oude pannetjessy- steem al een voordeel betekent. sche- niet mker ’werf n het Het noodlokaal achter de jeugdbibliotheek dat medio augustus door noodzakelijke inkrimping van kleuterschool „De Wildzang" beschikbaar komt. De Flevumschool zou hiermee op korte termijn geholpen zijn. Vooruitlopende op hervestiging in Velsen-Noord waar de schoolleiding als meer blijvende oplossing serieus over prakkizeert deze ver- fatief ten. Frontale botsing. Een 22-jarige Hoog- ovenswerknemer kwam maandagochtend met zijn bromfiets omstreeks half acht op de Kruisberglaan frontaal in botsing met een auto, bestuurd door een 32-jarige bloemenkweker uit Heemskerk. De brom fietsbestuurder werd met onbekend letsel overgebracht naar de St. Jozefschool. Zijn bromfiets werd totaal vernield. Mevrouw Postema, 74 jaar, flatbewoon- ster aan de Sam Vlessinghof in IJmuiden, heeft prima ervaringen met de maaltij denverstrekking, ook in diepvriesvorm. Ze is overigens sinds kort van de bezorg- lijst afgevoerd en maakt weer zelf haar warme maaltijden klaar. „Een prima sy steem maar dan als noodoplossing. Je eigen potje koken daar gaat voor mij toch niets boven”. Het COB beschouwt de maaltijdenservice inderdaad ook als noodoplossing, als steuntje in de rug voor bejaarden die met het dagelijkse kokke rellen en het boodschappen doen daar voor problemen hebben. Een hulpmiddel dus om zo lang mogelijk zelfstandig de huishouding te blijven voeren. len zit als huurder van de r.-k. Fidelis stichting. Deze parochiële instelling overweegt bebouwing van onder meer de grond achter de school Zeeweg 2 met woningen. Daar staan nu drie noodloka len, in 1976 neergezet, ook al om een stijgend leerlingenaanbod bij de Flevum school op te vangen. Aan tijdelijke ruim- De oplossing van oudercommissie en staf van de Flevumschool (interne verbou wing gevolgd door verhuizing naar de Da Costaschool in Velsen-Noord omstreeks 1981) werd nog eens uitvoerig herhaald. Een toegift in feite op uitvoerige publika- tie hierover in onze bladen van 8 juni. Wethouder H. J. Scheeper toonde alle begrip voor de praktische en onderwijs kundige bezwaren die kleven aan verhui zing naar de Emmaschool aan de Beuken- straat. De oplossing die hij nastreeft voor de leerlingen die met ingang van augustus niet langer terecht kunnen in het gebouw dat de Flevumschool nu aan de Zeeweg tewinst_ door een inwendige verbouwing volledig in gebruik heeft. Inrichting van de Emmaschool als dependance van de L.O.M.-school biedt financieel nogal wat voordelen vanwege de uitkeringen uit de rijkskas die daaraan vast zitten. „Een snelle en in de huidige situatie meest aan vaardbare oplossing”, zo betoogde Scheeper. De suggestie van de schoollei ding, eveneens snel realiseerbaar, wilde hij echter niet zonder meer van tafel schuiven. Uit door Scheeper verstrekte (achtergrond)informatie bleek hoezeer de Flevumschool aan de Zeeweg op hete ko- Rugletsel. Een bromfietser uit IJmui den liep rugletsel op nadat hij maandag middag omstreeks kwart over twee in aanrijding was gekomen met een vracht auto op de kruising Wijkerstraatweg- Duinvlietstraat in Velsen-Noord. De 25- jarige vrachtautobestuurder uit Doetin- chem verleende geen voorrang aan de IJmuidenaar. Deze is overgebracht naar het Zeewegziekenhuis. Het, is in vergelijk met de verleden jaar gehouden gemeenteraadsverkiezingen, betrekkelijk geringen aantal uitgebrachte stemmen heeft toch een resultaat opgele verd dat weinig opzichten afwijkt van de landelijke resultaten. D’66 kwam als grote overwinnaar uit de bus en zou met het resultaat van deze verkiezingen in de ge meenteraad aanspraak hebben kunnen maken op 4 in plaats van 2 zetels. Zetels die overigens afkomstig zouden zijn ge weest van het CDA, dat daarmee van 11 op 10 zetels zou zijn gekomen en de CPN waarvan de enige zetel in de raad dan teloor zou zijn gegaan. „De Wildzang” kan het bewuste lokaal, in de vorm van een stacaravan en dus gemakkelijk verplaatsbaar, afstoten door terugloop van het aantal leerlingen eveneens met ingang van genoemd schooljaar. Daardoor verdwijnt een leid ster bij de kleuterschool, die bestuurlijk één geheel vormt met de nabijgelegen Franciscusschool voor lager onderwijs. Hersenschudding. Een 59-jarige auto mobilist verleende op de kruising Mar- quettelaan-Jonkheer Geverslaan in Heemskerk geen voorrang aan een 30- jarige automobilist uit Castricum. Het ge volg was een aanrijding, waarbij een broer van de 30-jarige Castricumer werd gewond. Hij is met een hersenschudding overgebracht naar het St. Jozefzieken- huis. De auto’s werden zwaar beschadigd. s (Van een onzer verslaggevers) VELSEN.Boeuff Stroganoff met rijst gecombineerd met groentemix Mexico. Het is één van de vijfendertig menu’s waaruit de Velsense bejaarden een keus kunnen maken sinds het Cen traal Orgaan Bejaardenbeleid voor de maaltijdenservice overging op diepvries. De warme hap komt sinds vorig jaar december in bevroren toestand thuis bij de 65-plussers die het COB als vaste afne mer genoteerd heeft staan. De overstap van „Zo uit de keuken” naar maaltijden in (ijs)blokvorm verliep niet zonder slag of stoot. De bejaarden zelf maar ook het COB waren maar moeilijk warm te krij gen voor een verandering waar op dit moment iedereen vrede mee heeft.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 5