FSCTelstar Messewerper gearresteerd Nadeel Sosonko Speciale vergadering tegen Karpov problemen Volendam ek. basketbal Wielersucces Knetemann Selectiegroep Jong Oranje Zege McEnroe paardenkoersenj m W rJ z fijt I I Brand ft fe 27 19 7 9 WOENSDAG 1 3 JUNI SPORT 1 ft tste ing id |F I wil «“WW r '1 en - I Groningen-Telstar wordt (Van onze sportredactie) y woensdag 20 juni hervat 1. Race H (M. Bouwhuis) 3.25.2, Europees basketbal volledig op zijn kop bor- (Van onze speciale verslaggever) TURIJN. Het Europese basketbal staat, aan de vooravond van de eindron de in Turijn, volledig op zijn kop. In de aanloop naar het echte werk dat van daag begint, zorgde namelijk niet alleen Spanje voor een geweldige verrassing door het veel sterker geachte Rusland te verslaan. Ook Israël schreef op de laatste dag van de voorronden historie. In een bloedstollende wedstrijd werd Joegoslavië met 77-76 verslagen, terwijl de regerend Europees kampioen kort voor tijd een voorsprong had van 5 punten. Een derde surprise vond plaats in Mestre, waar gastland Italië door de Tsjechoslowaken werd geklopt. Omdat het hier in alle gevallen de wedstrijden betrof tussen de ploegen die zich bij de laatste zes schaarden, blijven de resultaten meetellen in Turijn. Dat betekent derhalve dat de drie favorieten Joegoslavië, de Sowjet-Unie en Italië in die volgorde allemaal beginnen met een achterstand van 2 punten op de mindere góden uit de finalepoule. In het Alpenstadje Gorizia kwam de nederlaag van wereld- en Europees kampioen Joe goslavië als een donderslag bij heldere hemel. Tenslotte waande Joegoslavië De kans dat Joop Brand als „supervi sor” naar Volendam gaat is niet groot. Go Ahead wil hem aan zijn contractuele ver plichtingen houden. Brand is nog twee jaar aan de Eagles verbonden. Vandaag heeft een gesprek plaats tussen manager Bob Maaskant en Brand. Maaskant: „Wij houden Brand gewoon aan zijn verplichtingen. Wanneer hij weg zou willen zou hij dit zelf kenbaar moeten maken. Het initiatief moet van hem uit gaan. Er moeten overigens wel dringende redenen zijn, om het contract te verbre- VOLENDAM. Morgenavond komt het bestuur van de RKSV Volendam speciaal in vergadering bijeen om de situatie rond FC Volendam nader te bespreken. Algemeen voorzitter Jan Bond is van mening, dat op de thans ingeslagen weg niet kan worden voortgegaan. „Het is de taak van de RKSV om FC Volendam in goede banen te leiden. Daar om ben ik een voorstander van een extra ledenvergadering van de RKSV Volen dam. Als datum heb ik donderdag 21 juni in het hoofd. De leden mogen nu weten waar ze aan toe zijn en eventuele beslis singen nemen.” De buitengewone ledenvergadering, die in het clubhuis van de RKAV Volendam wordt gehouden draagt een besloten ka rakter. Bond deelde mee, dat momenteel het bestuur van de RKSV incompleet is. Voor J. Tol (FC Volendam) is nog geen nieuwe kandidaat door FC Volendam aangewezen. Het bestuur van de RKSV bestaat mo menteel uit: J. Bond (voorzitter), W. Bergs- ma, C. Tuyp, N. Hoogland en A. Hoekstra (amateurvoetbal) en K. Mühren, J. Guyt en W. Ligthart (betaald voetbal). De voor zitter van de RKSV ontkent, dat penning meester N. Hoogland heeft bedankt. Wel moet bij de BV „Vrienden van Volendam” een nieuwe directeur worden gekozen, omdat de heer W. Ligthart als zodanig heeft bedankt. zich, na de knappe winst op Frankrijk, al zeker van een plek bij de eerste zes. En daarvan was eigenlijk iedereen overtuigd. Behalve dan Israël. Barry Leibowitz, een aantal jaren geleden spe lend voor het Haarlemse Flamingo’s, legt uit waarom. „Het was natuurlijk onze enige en laatste kans. Ik geloofde er eigenlijk voor de wedstrijd niet in, maar tijdens de wedstrijd zag ik het helemaal zitten. Zeker toen we op een gegeven moment 14 punten voor kwamen”. Israël hield dat niet vol, kwam in de slotfase toch weer achter, maar bleek over een geweldige eindsprint te beschikken, die zelfs het superteam van Joegoslavië te machtig was. Israël werd door dit resul taat in plaats van vierde, eerste in zijn groep. Toch moet de overwinning van Span je op de Sowjet-Unie nog iets hoger worden aangeslagen. Israël was twee jaar geleden in Luik vijfde, maar Span je degradeerde daar naar de B-groep en had het daarin vorige maand in Athene beslist niet gemakkelijk. Sterspeler Wayne Brabender: „Er is in Spanje hard gewerkt om terug te komen in de A-groep. Ons doel was hier in Italië (Van onze sportredactie) ZEIST. Het duel tussen FC Gronin gen en Telstar, dat afgelopen zondag wegens een mesincident werd gestaakt, wordt op woensdag 20 juni hervat. De wedstrijd begint in de 33ste minuut van de eerste helft bij een stand van 2-0 in het voordeel van FC Groningen. Dat heeft het sectiebestuur betaald voetbal ken.” Of dat een eventueel overgaan naar Volendam ook zou zijn betwijfelt de manager. Zoals bekend heeft Brand laten blijken de lange reizen van Haarlem naar Deven ter bezwaarlijk te vinden. Ook al omdat hij als docent zowel aan het CIOS in O verveen als aan de KNVB(-opleidingen) veel tijd besteedt. van de KNVB gisteravond tijdens een vergadering op het sportcentrum in Zeist besloten. De wedstrijden in de nacompetitie van de eerste divisie, die op woensdag 20 juni stonden gepland, komen te vervallen. Op die dag stonden de duels Telstar-FC Groningen en Fortuna SC-Willem II op het programma. Het gehele programma De internationaal gelau werde sterren, zoals Wim Jansen, Johnny Rep, Euro pees topscorer Kees Kist en Willy van de Kerkhof, om maar enkele namen te noemen, werkten er trou- werd de nederlaag tegen de Russen als leuk, maar vertekend bestempeld en die tegen de Spanjaarden als een afgang. Spanje bleek echter veel sterker dan wie ook had verwacht en misschien is de Sowjet-Unie wel niet zo verschrikke lijk meer. „Trouwens, daar wil ik dit seizoen niet meer spelen. Niet met publiek en niet zonder publiek. Uiteraard zal ik dat nog moeten overleggen met mijn medebe stuursleden, maar ik neem zonder meer aan dat zij het met mij eens zullen zijn”, aldus Zwikstra. VELSEN. Telstar zal vanavond om zeven uur in Sittard tegen Fortuna Sit- tardia Combinatie in de na-competitie hoogstwaarschijnlijk met een aantal in vallers moeten aantreden. Weliswaar zal Fred Bischot, die afgelopen zondag in Groningen was betrokken bij het „mes-incident”, in ieder geval meespe len, maar daar staat tegenover dat trai ner Martin van Vianen zeker niet kan beschikken over de geblesseerde Joop van Toor. Amerikaan naar Real Madrid, maar liet zich snel nationaliseren, trouwde met een Spaanse en voelt zich nauwelijks nog Amerikaan. Voor hem had het duel tegen de Russen, anders dan voor enkele Nederlandse Amerikanen, dan ook geen speciale betekenis. Brabender: „Nee, behalve dan dat het een erg goede ploeg is. Ik voel me volle dig Spanjaard. Er wordt vaak geschre ven over „de Amerikaan Brabender”, maar daar trek ik me niets van aan. Ik weet wat ik ben”. En Brabender overdrijft niet. Tijdens het gesprek moet hij diverse keren zoe ken naar een Amerikaans woord. Hij zal zijn moedertaal nog maar zeer zelden nodig hebben, want Wayne Brabender keert nooit meer terug naar de Ver enigde Staten. Behalve dan voor een familiebezoekje, al brengt hij zijn schaarse vrije dagen bij voorkeur door aan Spaanse stranden. De rest van zijn tijd verdeelt hij tussen zijn club Real Madrid en de nationale ploeg, waarvoor hij inmiddels 130 keer speelde en van onschatbare waarde is. De spelers van Nederland, de Sowjet-Unie en straks misschien nog wel een paar landen, kunnen dat alleen maar beamen. WADDINXVEEN. De eerste ronde van de grootmeestervierkamp in Wad- dinxveen heeft gebracht wat de schakers hadden beloofd: spannende partijen, veel strijdlust, spel op voortreffelijk niveau. Jan Timman is in de zevende ronde van het internationale schaaktoernooi van Beid remise overeengekomen met de Joe- goslaag Jelen. De Nederlandse groot meester bezet nu met vijf punten een gedeelde derde plaats. Larsen en Ribbi gaan met 5’4 punt aan de leiding. ningen-Willem II gespeeld. Voor zondag z luidt het programma: Telstar-Fortuna SC en Willem II-FC Groningen. Voorzitter Ton Zwikstra van Telstar is het volledig eens met de beslissing van het sectiebestuur betaald voetbal: „het is juist dat de wedstrijd wordt uitgespeeld vanaf de 33ste minuut bij een stand van 2-0 voor Groningen. Door de wedstrijd naar voren te halen is in ieder geval een sportief verloop van de nacompetitie gegarandeerd. Het wach ten is nu op de uitspraak van de tucht- commissie. Hopelijk komt die tot de conclusie dat het duel niet in Gronin gen zal worden hervat.” wordt vanaf die datum drie dagen opge schoven. Dat betekent, dat de na-compe- titie op woensdag 27 juni in plaats van zondag 24 juni eindigt. Gewoonlijk worden gestaakte duels pas aan het einde van de competitie - en dan alleen als de stand op de ranglijst dat noodzakelijk maakt - uitgespeeld. Brabender: „Er is in Spanje erg veel talent en dat wordt goed opgevangen. Er zijn over het hele land verdeeld een groot aantal kampen, waar beloftevolle jeugd in de vakanties wordt samenge bracht. Daaruit komen goede basketbal lers voort. De nationale jeugdploegen behalen internationaal goede resultaten. Daar ligt de basis voor de toekomst”. Een toekomst, die op een gegeven mo ment zonder Brabender zal moeten wor den voortgezet. De inmiddels 33-jarige, in de Amerikaanse staat Minnesota ge boren Brabender zal over een jaar afha ken. Hij kwam twaalf jaar geleden als achtste te worden, zodat we de volgende keer verlost zouden zijn van het B-toer- nooi. Na de overwinning op Nederland zaten we echter al bij de bovenste zes en kon dit kampioenschap voor ons niet meer stuk. Als iemand mij tevoren ge zegd zou hebben dat we van de Sowjet- Unie zouden kunnen winnen, had ik hem voor gek versleten. We waren er eigen lijk van overtuigd dat we, zij het moei zaam, konden winnen van Bulgarije, zouden verliezen van Nederland en geen enkele kans zouden hebben tegen de Russen”. De sensationele opmars van Spanje zet de resultaten van Nederland tegen de Sowjet-Unie én Spanje in een wat ander daglicht. Direct na die duels ft- ■f ■ij Het sectiebestuur betaald voetbal is van deze gewoonte afgestapt. Eric Vilé, voor zitter van het sectiebestuur betaald voet bal: „We zijn van mening, dat het hier om een bijzonder geval gaat. Iedereen is er naar onze mening mee gebaat, dat deze wedstrijd zo snel mogelijk wordt hervat”. Of bij het restant van het gestaakte duel publiek zal worden toegelaten, is nog niet bekend. „De tuchtcommissie zal eerst uitspraak moeten doen. Of publiek zal worden toegelaten hangt af van de vraag, wie verantwoordelijk gesteld moet worden voor het staken van de wedstrijd. De tuchtcommissie zal zich donderdag over die zaak buigen. Daarna zal het sectiebestuur eventuele maatre gelen treffen. Maar die maatregelen ver wacht ik niet voor het komend week einde”, aldus Vilé. De wedstrijden in de na-competitie, die voor vandaag staan gepland, vinden normaal doorgang. Vanavond worden de duels Fortuna SC-Telstar en FC Gro- groot risico de kwalificatie te missen. Nee, bewust een stap terug doen is fout. Je kunt je veel beter voorbereiden tegen goede tegenstanders”. De terugkeer van Spanje in de top van Europa de ploeg was in 1973 in eigen land tweede in het eindklassement is ornniddellijk na de afgang in Luik be- gonnnen. De routinies bleven, maar dat selecte groepje (Brabender, Santillana, Rullan) werd aangevuld met jong ta lent. Juan de la Cruz brak door en Juan San Epifanio kwam eigenlijk uit het niets. Brabender: „We hebben een goede ploeg, maar veel spelers missen de erva ring van een topbasketballer, die nood zakelijk is voor een toernooi als dit. Ik durf geen enkele voorspelling te doen over de komende wedstrijden. Mis schien winnen we er nog een en dan zijn we vijfde. Dat zou al geweldig zijn. Ten slotte hebben wij ons doel al bereikt en eigelijk al meer dan dat”. In het Nederlandse kamp wordt ge fluisterd dat het spelen van een B-toer- nooi altijd kort voor het echte kampi oenschap misschien wel een uitste kende voorbereiding is en dat, als de ploeg toch niet bij de top zit, degradatie wellicht beter is dan zevende of achtste, om zo de volgende keer een betere voor bereiding te hebben. Wayne Brabender moet om die tweede lachen. „Het is waanzin om in die tweede groep te wil len spelen. Je komt daar tegenover jon ge, onbekende ploegen en je loopt een Bovendien is het optreden van Van Oorschot (spierblessure in het dijbeen), Ayre (enkelblessure), Knoop (vermoede lijk lichte hersenschudding) en Buma (knieblessure) onzeker. De opstelling zal dan ook pas vlak oor de wedstrijd wor den bekengemaakt. Van Vianen, die ze ventien spelers zou meenemen naar Zuid-Limburg, merkte over het duel op dat „nog niet alles van wat er zondag in Groningen is gebeurd is vergeten en vergeven, omdat zoiets nog wel even doorwerkt, maar dat de wedstrijd tegen FSC wel degelijk ieders aandacht heeft”. Fortuna, dat het eerste duel in de competitie tegen Telstar op eigen veld met 2-1 heeft gewonnen, kan overigens ook niet op volle sterkte aantreden. Zo wel Ruijs, die pas een blindedarmopera tie heeft ondergaan, als Zuidersma, die zowel een knie- als een enkelblessure heeft, is niet beschikbaar. „Ik geloof niet dat Telstar nog aangeslagen is door de gebeurtenissen in Groningen. Dat inci dent is voorbij”, aldus trainer Joop Cas- tenmiller, die van mening is dat Telstar evenals Willem II in het voordeel is in deze na-competitie: „Die ploegen spelen wat gemakkelijker. Groningen en FSC voetballen onder druk, omdat van ons en van Groningen meer wordt ver wacht.” (Van onze sportredactie) GRONINGEN. De Groningse politie heeft gisteravond laat de man gearresteerd, die afgelopen zondag tijdens de voetbalwedstrijd tussen FC Groningen en Telstar een mes geworpen heeft naar Telstarspeler Fred Bischot. De messewerper is een 41-jarige Groninger, zonder beroep. De man heeft inmiddels bekend. Hij is na verhoor ingesloten en zal wegens poging tot doodslag worden vervolgd. Kavalek en Hort, twee gewezen landge noten, hebben elkaar de laatste tien jaar op het schaakbord geen kwaad willen doen. Nu was het Hort, die met een voor hem ongekende felheid een kwaliteit of ferde in ruil voor allerlei positionele voor delen, voornamelijk op grond van een onveilige koningsstelling van zijn tegen stander. Zijn avontuur bleef echter onvol tooid. Net toen het erg interessant leek te worden, forceerde Hort in vliegende tijd nood eeuwig schaak, waar Kavalek maar al te graag mee akkoord ging. De meeste belangstelling ging natuur lijk uit naar het duel tussen Sosonko en wereldkampioen, Karpov. De Rus ging met zwart zonder schroom in op Soson- ko’s lievelingsopening (Catelaans) en leek daar aanvankelijk knap spijt van te zullen krijgen. Sosonko’s stelling was veelbelo vend, maar hij tastte niet energiek genoeg door en wikkelde vroegtijdig af naar een eindspel, waarin Karpovs zorgvuldig be waarde loperpaar een belangrijke rol ging spelen. Sosonko behandelde deze moeilij ke fase van de partij waarschijnlijk niet goed. In elk geval geven de kenners hem in de afgebroken stelling weinig kansen op overleving. Vanmiddag wordt de partij in Den Haag voortgezet. De tweede ronde van het toer nooi is morgen in Waddinxveen. Op het programma staan de partijen Hort-Kar- pov en Kavalek-Sosonko. Naast de Westduitse Robert Hübner, die zich reeds na zes ronden zeker wist van de overwinning en plaatsing voor het interzonale schaaktoernooi hebben zich na het spelen van de zevende en laatste ronde in Luzern ook de beide Israëliërs Yehudi Grünfeld en Shimon Kagan zich geplaatst. ir Genie Knetemann: derde zege in seizoen wens goed aan mee dat de slotpartij van Vitesse-aan- voerder Charley Bosveld naar wens verliep. Na 70 minuten en 42 se conden was het feest voor Bosveld definitief over. Scheidsrechter Henk van Ettekoven onderbrak het duel, waarna de spelers met Charley op de schou der een laatste ereronde maakten. Een staande ova tie was Bosvelds deel toen hij ontroerd het veld verliet. Bij de stand 1-2 in het voordeel van het Neder landse selectieteam, geco acht door Jan Zwartkruis, werd de ontmoeting uitge speeld. Dat Vitesse eigen lijk nog niet buiten Bos- WOERDEN. Wereldkampioen Gerrie Knetemann heeft gisteravond de prof- ronde van Woerden ovër 100 kilometer gewonnen. Na de overwinning in de proloog van Parijs-Nice en het criterium van Crystal Palace in Londen betekende „Woerden” de derde zege van Knetemann in een tot nu toe zeer mager seizoen. De uitslag is: 1. Gerrie Knetemann (Huyber- gen) r00 km in 2.08.42, 2. Johan van der Meer (Geleen) op 15 sec., 3. Adrie van Houwelingen (Heesselt) z.t., 4. Joop Zoetemelk (Germigny l’Eveque) z.t, 5. Herman van Springel (Bel) z.t. De Oostenrijker Rudolf Mitteregger heeft gisteren de vijfde etappe van de ronde van Oostenrijk voor amateurs ge wonnen en daardoor de eerste plaats in het algemene klassement veroverd. De Oostenrijker Siegfried Seitinger heeft positief gereageerd op de doping controle. Hij werd uit de ronde gezet. ZEIST (ANP). Na een laatste oefen wedstrijd, die gistermiddag op het KNVB-sportcentrum in Zeist tegen het militaire elftal met 0-1 verloren ging, heeft trainer Ger Blok de namen van 16 spelers voor Jong Oranje bekend gemaakt. Met deze selectie gaat Blok naar het internationale jeugd toernooi, dat van 17 t/m 24 juni in Toulon wordt gehouden. ■KM Nederland speelt daar achtereenvolgens tegen Joegoslavië (17/6), China (19/6) en Frankrijk (21/6), waarna de halve finales en de eindstrijd volgen. Blok wees de volgende spelers aan voor ft de reis naar Frankrijk: Edward Metgod ||||g| (Haarlem), Quirinus van der Meulen (Eindhoven), Jan-Roelof Tiktak (Veen- dam), Gerrie Schouwenaar (Cambuur), ft Frans Koenen (NEC), Frans Nijssen (VW), Richard van der Meer (AZ’67), Jan Lohman (Lokeren), Wim van der Horst (Den Bosch), Wim Balm (Haarlem), Chris van de Dungen (Den Bosch), Paul en Mar- Ui cel Blom (Feyenoord), Erwin Kramer ftft (Ajax), Roger Schounaar (AZ’67) en Rick jftft Talan (AZ’67). LONDEN (Reuter) De Amerikaan fiBIS John McEnroe heeft in de eerste ronde van het tennistoernooi van Queen’s ge wonnen van zijn landgenoot Charlie Pa- sarell: 64, 64. Het was zijn eerste wed strijd op gras na Wimbledon 1978. McEnroe, die liever van spelen had af gezien met het oog op Wimbledon, speelde met een omzwacheld dijbeen, maar had desondanks weinig moeite met Pasarell. McEnroe, die het Masterstoernooi en het wereldkampioenschap dit jaar won, geldt als een van de grootste concurrenten voor de Zweed Björn Borg. De uitslagen van gisteren zijn: José Luis Clerc (Arg.)-Sherwood Stewart (Vst.) 7-6, 6-2; Geoff Masters (Aus.)-Johan Kriek (Zaf.) 64, 6-3; Brad Drewett (Aus.)-John Marks (Aus.) 64, 64; Dick Stockton (Vst.)- Andrew Pattison (Rhod.) 3-6, 6-3, 64; Paul Kronk (Aus.)-John Sadri (Vst.) 7-6, 6-2; John James (Aus.)-M. Doyle (Vst.) 64, 7-6. Slechts zeven wedstrijden konden wor den gespeeld, in verband met de regen. In twee dagen zijn pas 17 partijen afgewerkt. De uitslagen van de gisteravond in Hilversum gehouden koersen zijn: RIO TINTOPRIJS 2440 m: 1. Race H (M. Bouwhuis) 3.25.2, 1.24.1, 2. Sonja Woldberg, 3. Roxane. Winn 5.60 pl 1.80 1.904.30 koppel 19.00 trio 423.30. RINSE FORTUNAPRIJS 2440 m: 1. Susanne Belwin (M. Bouwhuis) 3.22.0 1.22.8, 2. Paljas D, 3. Rio du Bois. Winn 1.60 1.10 2.10 1.30 koppel 8.40 trio 56.50. RIK FORTUNAPRIJS le afd. 2000 m: 1. Sjors Buitenzorg (M. Bouwhuis) 2.48.7 1.24.4, 2. Sieb G, i. Rina Pluto. Winn 3.00 pl 1.60 1.30 1.50 koppel 4.60. Niet gestart no 2, Sindy van Ursem. ROYAN BRACHPRIJS 2000 m: 1. Remi Star(J. Wagenaar) 2r42.0 1.21.0, 2. Primeur Pride, 3. O. Bento. Winn 3.60 pl 2.40 1.80 3.00 koppel 4.20 trio 60.30. SPRINTER-PRIJS DER VIERJARIGEN 1600 m: 1. Rogan van Echten (W. van Buytene) 2|.04.5 1.17.8, 2. Reema Beroona, 3. Remarquable. Winn 2.30 pl 1.40 1.40 3.20 koppel 3.80. Niet gestart no 1, Revanche en no 10, Robin Buitenzorg. RADARPRIJS 2900 m: 1. Percy (S. Hartman) 4.02.6 1.23.7, 2. Nancy van Duke. 3. Maxaver Way. Winn 1.80 (stal) winn 1.30 1.30 3.70 koppel 2.80, trio 85.00. RODNEY FORTUNAPRIJS 2020 m: 1. Remembrance (J. G. H. de Jong) 2r501 1.24.2, 2. Sepitone Dillon, 3. Rose Bowl. Winn 6.10 pl 2.10 2.40 2.20 koppel 24.50. ROTELLOPRIJS 2000 m: 1. Olaf Fez (P. J. Zandt) 2.41.7 1.20.9, 2. Mickey, 3. Jolie Jan. Winn 4.50 pl 1.60 1.30 3.10 koppel 4.60 trio 249.50. RONNIE BUNTPRIJS 2000 m: 1. Pikant (F. van Klaveren) 2.49.6 1.24.8, 2. Raphaela, 3. Phien K. Winn 3.80 pl 1.50 1.60 3.00 koppel 7.40. RONNY W-PRIJS 2020 m: 1. Paar L. D. (F. T. Vogelzang) 2.44.3, 1.22.2, 2. Nero Bond, 3. Octaviana. Winn 2.00 1.60 1.90 koppel 11.30 trio 170.90. RIK FORTUNAPRIJS 2e afd. 2000 m: 1. Sjamilah (L. Dooper) 2.48.5 1.24.3, 2. Rosy Rapid, 3. Sofia. Winn 6.20 pl 2.90 2.20 9.30 koppel 10.10. TOTALISATOROMZET ƒ503.550.00. DOOR JAN VAN DER NAT Volgens een woordvoerder van de Groningse politie heeft de man het mes doelbewust naar Telstarspeler Bischot geworpen. Hij verklaarde zijn daad met de mededeling, „dat de Telstarspelers en in het bijzonder Fred Bischot veel te veel overtredingen maakten.” De politie kwam de man op het spoor dankzij tips van het publiek na afloop van het NOS-journaal zondagavond. In die uitzending was de messewerper vaag te zien. Hoewel de Groningse politie gisteren een bezoek aan de NOS heeft gebracht om de beelden nader te bestuderen, heeft dat niet direct tot de arrestatie geleid. De beelden waren volgens de politie te onduidelijk. De man kon dankzij enkele getuigenverklaringen worden aangehouden. rt veld kan bleek in die slot periode, want de internati onals bouwden in de reste rende tijd moeiteloos hun voorsprong tot 1-5 uit. De gemeente Arnhem greep het afscheid van Bosveld aan om de beken de stadgenoot een zilveren legpenning te overhandi gen, een geste die nog niet eerder een Arnhemse sportman ten deel was ge vallen. Het scoreverloop van het duel op Monnikenhuizen was als volgt: Peters (Fey enoord) 0-1, Bursac 1-1, Willy van de Kerkhof (PSV) 1-2, Heezen 1-3 (ei gen doel),' Willy van de Kerkhof 1-4, Johnny Rep (Bastia) 1-5. wSM w "ft Ton Zwikstra: „We willen niet meer naar Groningen’ Charley Bosveld (rechts) met Wim Jansen aan het begin van zijn afscheidsduel Bosveld uitgespeeld (Van onze sportredactie) ARNHEM. Henk Bos veld heeft gisteravond op waardige wijze afscheid genomen van het betaalde voetbal. In een erewed- strijd tegen een team van Nederlandse internatio nals liet de 37-jarige mae stro het massaal opgeko men publiek (bijna 10.000 man) nog eens zien waar om hij de afgelopen 19 jaar zo’n enorme populariteit heeft verworven.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 27