Mol ongeschonden Onenigheid over begrotingsplan technische zaken door derde ronde DSS moeiteloos naar winst HHC-T errasvogels blijft onbeslist: 0-0 r DE LANSINGH SCHAKELT VZV UIT Wielertoernooi bij Kennemerland EDO optimaal gemotiveerd streeksport in het kort z i I Voor een spotprijsje een hele dag met de trein en de muziek mee naar het Ponypark Slag haren SS ?ns 18,50 (volwassenen) 12,00 (kinderen van 4 t/m 9 jaar) 19 7 9 JUNI WOENSDAG 1 3 SPORT 28 jboden Zaterdag 16 juni a.s. De kaartjes zijn uitsluitend verkrijgbaar bij onze kan toren: w.S. De dienstregeling van de extratrein is als volgt: heen: terug: HKt' VCIJ: SPORT OF SPEL (Van onze schaakmedewerker) Anne Kimsma: kritiek DOBI PETERS: pittig gesprek 0-0-0-0-0-0-0-0-0-0=0 Els (volwassenen) Prijs: KZC in volgende ronde (Van onze waterpolomedewerkster) DSS 1-O-O-O-2-O-2 =5 Jocé Kuyper 5-14-1 (Van onze wielermedewerker) lig. Re -klaring 63 63 El Dick Kuijpers: solist? IJmuiden Courant: Beverwijkse Courant: ciële beleid steeds hoger geschat dan het sportieve beleid”. de persoon van Danny van de Outenaar, speier van Phoenix.” De Noordhollandse Ruiter Vereniging heeft dit jaar weer een Nationaal Con cours Hippique georganiseerd en wel op zaterdag 16 en zondag 17 juni, op de Mariënweide. Vele topruiters uit Nederland zullen hieraan deelnemen. Namen als Dick Wiec- ken, Gert Meier, Jan van Tuyl, Arno Nees- sen, Arnoud Muller zullen niet ontbreken. De springprogramma’s variëren in hoogte van 1.30 tot 1.80 meter. Het slotnummer op zondag is een progressief springparcours. Hier variëren de hoogtes van 1.50 tot en met 1.80 meter. Door dit resultaat plaatste Mol zich al leen aan het hoofd van de ranglijst en heeft nu een drietal spelers op een halve punt achterstand. Van deze drie spelers maakte vooral Jungen, de volgende tegen stander voor Mol, een uitstekende indruk in zijn gevecht met de Hoofddorp-voor- vechter E. J. van der Riet. Schouten kwam tegen C. Groenendijk (Hoofddorp) al snel een stuk voor en had toen aan een dosis techniek voldoende om het karwei te klaren. In zijn treffen met de Amsterdammer R. G. Wouterson had Schimmel het bepaald lastiger. Lange tijd verdween er vrijwel niets van het bord en de man uit Nieuw- Vennep moest dan ook al zijn talenten aanwenden om de zich heftig verwerende Wouterson klein te krijgen. Er kwam een Siciliaanse partij op het bord waarin de met zwartspelende Mol en kwaliteitsoffer bracht en daarvoor een erg aantrekkelijke stelling verwierf. In het verdere verloop kreeg hij het geoffer de materiaal terug en behield daarbij de overwegende stelling. Dat dit voordeel tenslotte in zijn voordeel besliste zat toen al lang in de partij opgesloten. IJMOND Het damesteam van KZC heeft zonder enige moeite de ploeg van De Zijl/LGB, net als de Beverwijkse een hoofdklasser, met 15-2 uitgeschakeld en heeft zich ge- (Van onze volleybalmedewerker) IJMUIDEN. VCIJ wacht morgen avond ongetwijfeld een bewogen jaarver gadering. Een vergadering tijdens welke het bestuur van de volleybalvereniging de leden zal confronteren met een voor stel tot een stevige contributieverhoging. Voornaamste oorzaak hiervan is het weg vallen van de sponsor, halverwege het afgelopen seizoen. Slechts aan een tus sentijdse bezuinigingsoperatie met na me de trainingsfaciliteiten moesten het ontgelden is het te danken dat de begroting ondanks deze financiële tegen valler nog sluitend gemaakt kon worden. Dit is echter niet het enige punt dat in zaal „De Griffioen” de nodige discussie zal ontlokken. Een meningsverschil om trent de beleidsvoering tussen het bestuur en de commissie technische zaken van VCIJ is in de afgelopen weken dermate geëscaleerd, dat laatstgenoemde commis sie, waarin zitting hadden Jaap Faber, Anne Kimsma en Jan Stichter, de werk zaamheden voor VCIJ „met pijn in het hart”, zoals het in een lijvig rapport wordt omschreven, heeft beëindigd. Anne Kimsma: „Voor het komende sei zoen hadden wij een ambitieus plan in elkaar gedraaid. Om dat te realiseren de den we bepaalde voorstellen op financieel gebied. Het bestuur stelde echter op eigen houtje een begroting op, waaruit bleek dat er alleen bezuinigd zou worden op heren 1 en dames 1. De prestatieteams werden min of meer de sluitpost van de begro ting”. De kritiek van het driemanschap op het bestuur van VCIJ is in dezen tweeledig. Om te beginnen stelt Anne Kimsma de houding van het bestuur ten opzichte van de commissie aan de kaak: „Het bestuur heeft in deze hele kwestie op sturende plaatstvoor de vierde ronde van de KNZB-bekercompetitie. Het eerste he renteam van VZV weerde zich goed tegen De Lansingh uit Krimpen a/d IJssel, maar moest in de vierde periode het hoofd buigen. De tegenstander, die even als VZV in de 3de klasse speelt, zette een 2-2 gelijkspel om in een 4-2 voorsprong en daar kon VZV nog slechts één goal tegen over stellen. In de derde ronde van de herencompeti tie om de KNZB-Beker begon VZV sterk hoewel van begin af aan duidelijk was dat Nico Laan, dat er wijzigingen in de ploeg zullen worden aangebracht. Hoe de opstelling er uiteindelijk zal uitzien is nog niet bekend omdat Dobi Peters zijn keus pas vlak vóór het begin zal bepalen. Nico Laan: „We hebben, hoe dan ook, in ieder geval óók een sportie ve plicht ten opzichte van Blauw Wit te vervullen”. (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM-DEN HAAG. In een tien innings durend duel hebben HHC en Ter rasvogels elkaar in de hoofdklasse soft bal gisteren geen duimbreed toegegeven. Geen van de verdedigingen bleek tot ca pituleren bereid en derhalve eindigde het topduel in een 0-0 score. Wel tot de volle winst kwam NelissenDSS. Zonder al te veel moeite werd in de Residentie met 5-1 gewonnen van het on deraan staande Storks. Tien innings lang hebben de béide kop lopers in de vaderlandse softbalcompeti- tie elkaar op het scherpst van de snede Bij numerieke meerderheid nanj de op vallendste speler van de Lansingh, Theo van Milligen, de gelijkmaker voor zijn rekening. Door gehaast schieten kwam VZV niet tot scoren en ondanks het sterke optreden van Eelsing passeerde Van Milli gen andermaal de VZV-keeper' en ver grootte Deelen de voorsprong van de Lan singh tot 4-2. In de allerlaatste seconden van de wedstrijd maakte Cees Visman nog een laatste goal voor VZV, dat echter met dit 4-3 verlies uit de bekercompetitie is gewipt. In de opvatting van Kuijpers moeten alle leden van VCIJ hun steentje bijdra gen om de problemen, die door het verlies van de sponsor zijn gerezen, het hoofd te bieden. „Ieder lid moet wat inleveren. De trainingsfaciliteiten moeten met 10% wor den verminderd, terwijl daarnaast een contributieverhoging van 20 per volwas sen lid tot ƒ15 per minilid moet worden ingevoerd. Als die voorstellen door de vergadering worden goedgekeurd, dan kan VCIJ op verantwoorde wijze tweede divisie-volleybal spelen, terwijl ook de jeugdleden en de „keep-fitters” (recreatie- volleyballers - red.) dan redelijk aan hun trekken kunnen komen”. Dick Kuijpers is het met bovenvermel de kritiek niet eens: „Dat wij als bestuur sturend zijn bezig geweest is beslist on juist. Wij hebben technische zaken alle vrijheid gegeven. Eén keer maar hebben we ingegrepen. Dat was toen het eerste herenteam door problemen in de per soonlijke sfeer de plaats in de tweede divisie dreigde te verspelen. Maar dat was meer een gesprek om te pogen de geesten weer bij elkaar te brengen”. Binnen de alternatieve begroting, die door Kimsma c.s. werd opgesteld, was van dat laatste geen sprake, aldus de VCIJ- praeses: „Budgetair voldeed die begroting wel aan de eisen. Maar de groep jeugdvol- leyballers en de „keep-fitters” kwamen er erg berooid van af. Wij als bestuur maken ons juist sterk voor een totaal financieel beleid, met ruimte voor alle geledingen. Het is zeker niet waar dat er bij VCIJ geen plaats zou zijn voor prestatievolleybal.” Volgens bestuurslid Nico Born is het geschil eigenlijk niet zo groot: „Het finan- BEVERWIJK. Op het parcours van het sportpark Adri- chem aan de Aagtendijk in Beverwijk organiseert de Bever wijkse rennersclub Kennemerland zondag 17 juni een groot wielertoernooi voor de jeugd. Vrijwel alle clubs uit Noord- Holland nemen daaraan met hun rennertjes deel. Men verwacht dat er zo’n tweehonderd mee zullen doen. Er worden in de leeftijdsgroepen van acht- tot en met veertien jaar zeven ritten verreden. Met de eerste rit wordt reeds om tien uur ’s morgens begonnen. Het startschot zal worden gelost door „Dat die speelsters VCIJ verlaten, be treur ik ten zeerste”, zegt Dick Kuijpers. „Als zij op hun besluit zouden terugko men, zijn ze ten allen tijde weer welkom bij VCIJ. Voor de damesgroep is in elk geval wel een nieuwe trainer benoemd in De Bato-Band uit Haarlem speelt op zaterdag 16 juni a.s. in het Ponypark Slagharen. de heer Warmerdam. Deze heeft van de winter kienavonden georganiseerd en de opbrengst daarvan kwam ten goede aan het jeugdtoernooi van Kennemerland. Na het jeugdtoernooi is er een koers voor nieuwelingen over veertig kilometer en daarvoor zijn 76 renners ingeschreven. De start is om 15.00 uur. Onder de deelnemers bevinden zich de Kennemerlanders Ron Bos, Jan Willem Brouwer, Ron Exalto, Rik Klardie, Peter van Lieshout, Wim Rumping, Adri Kooiman, R. Woud en John Weenk. Zij treffen onder hun tegenstanders rappe knapen als de Haarlemmers Marco v.d. Hulst, Frank Eyking, Stef Kuiper, Wim Otte, Marcel Philips, Oscar Venema, en Ronald Vroom. „Ik acht dat noodzakelijk en verdedig baar, want het gaat om het voortbestaan en de liquiditeit van de vereniging”. v. 17.56 uur a. 19.56 uur Het zal duidelijk zijn dat VCIJ inder daad een belangrijke jaarvergadering te gemoet gaat, waarin de leden hun goed keuring of afkeuring over het gevoerde beleid kunnen laten blijken door al of niet de voorstellen tot contributieverho ging over te nemen. „Ons beleid voor het komende seizoen is gebaseerd op die con tributieverhoging”, aldus Dick Kuijpers. In de eerste klasse verloor Onze Gezel len het belangrijke duel tegen De Meteoor met 34. HHC 0-0-0-0-0-0-0-0-0-0=0 Fredy van Of feren 2-2-3-2 Terrasvogels Koks 3-0-8-2 Storks 0-04-0-0-0-0 1 Monique Cayaux 1-0-10-1 (ADVERTENTIE) wijze opgetreden. Dat verwijt betreft vooral voorzitter Dick Kuijpers, die erg op de solotoer bezig is geweest.” Het tweede punt van kritiek is een door het drietal gesignaleerde onzekerheid bij het bestuur inzake de verhouding tussen de recreatieve en de prestatieve sector binnen de vereniging. Jaap Faber: „Ik heb ronduit aan het bestuur gevraagd, wat het nu eigenlijk wil. Sport beoefenen of spel bedrijven? Wat dat betreft heeft het be stuur nooit een standpunt bepaald. Inte gendeel, het bestuur liet die beslissing afhangen van het al dan niet aanblijven van een viertal spelers en heeft het finan- Daags na deze wedstrijd waaruit de conclusie kon worden getrokken dat de ploeg niet meer gemotiveerd genoeg is om zich in deze nacompetitie nog eens voor de volle honderd percent tegeven is er een gesprek met de spe lers geweest dat nogal pittig is verlo pen. Voorts zal hun vlak vóór de wed strijd van vanavond opnieuw worden duidelijk gemaakt dat er een optimale inzet wordt verwacht. Gezien het feit dat afgelopen zondag enige spelers nadrukkelijk té passief in het veld stonden is het denkbaar, aldus Een stug verdedigend Storks heeft het DSS gisteravond in Den Haag moeilijker gemaakt dan de uitslag doet vermoeden. Wel kon DSS door de aan slag goed op dreef zijnde Jeanet Lacourt al in de eerste slagbeurt een voorsprong nemen, maar daarna duurde het tot in de vijfde inning alvorens DSS opnieuw kon scoren. De tweede ’hit van Jeanet Lacourt, gevolgd door een homerun van Elly Zweers deden de gasten na de gelijkmaker van Marian Kuyvenhoven in de derde inning opnieuw een voorsprong nemen. Alle kans op Haags succes sloeg DSS in de laatste inning de bodem in door slaggeweld van Jocé Kuyper, Jeanet Lacourt en Elly Zweers, dat voor de 1-5 eindstand zorgde. feKtra Jaap Faber is inmiddels min of meer van het toneel verdwenen. Hij is een ver bintenis aangegaan met AVE uit Edam. Tot gevolg had dat enerzijds twee spelers van de herenselectie, te weten Jan Kunst en Hans Rolloos, hun verzoek tot overschrijving naar een andere vereni ging hebben ingetrokken en anderzijds dat vijf speelsters, die deel uitmaakten van het eerste damesteam, zich solidair opstel lend met hun trainer Jaap Faber VCIJ de rug toekeren. tl m2, HU a, hui /ernami !8OO25 jemeub perso •n. Mini f 95 325. voor al stoffeert EMEN1 all in 300. ld bestreden. Tevergeefs echter vielen beide ploegen aan. Zeker niet onverdiend zou een kleine zege van een aanvallend ster ker HHC geweest zijn. Bekwaam echter verdedigde Terrasvogels zich een ogen schijnlijk moeiteloos haalde de Birds de finish. Kansen op runs kreeg Terrasvo gels in feite alleen in de eerste inning toen Christa de Rooy in de fout ging op een klap van Marit Kreischer en ook Henny van der Vlugt vier wijd en Mariët Feijen honkslag op de kussens ver scheen. Met het sneuvelen van Ilona Vos begon zich daarna het Haarlemse overwicht echter af te tekenen. Kansen op runs kregen de gasten in het geheel niet meer, terwijl het zelfs tot in de achtste inning duurde alvorens Terrasvogels weer honkloopsters kreeg. De veelvuldig op de honken verschijnende thuisclub bleek evenmin in staat Terrasvogels af te troeven. Enerzijds werd roekeloos honk- lopen goed door de gasten afgestraft en anderzijds vertrouwde HHC te veel op de lange klap. Zowel in de achtste inning hits van Sandra Klesser en Christa de Rooy als de negende slagbeurt twee- honkslag van Fredy van Offeren was HHC dicht bij de winst. De verwachte stootslagen bleven echter uit, terwijl Els Koks, Renée van der Berg en Mariët Feij en hun koelbloedigheid nog eens bewezen. Morgen zullen beide ploegen in Santpoort opnieuw tegen elkaar in het strijdperk treden. e EENGE tuin e eenge- slaap* >12387 Aan- oonk. I, apart! EENGE I slaap* HOOFDDORP. Ook de derde slag- wissel in het open schaakkampioenschap van de Haarlemmermeer is titelverdedi ger R. Moi (Heemstede) zonder kleer scheuren doorgekomen. In deze derde ronde moest hij opboksen tegen zijn naas te rivaal, de Hoofddorp-speler D. Kor- ringa. Voor Anne Kimsma vormt dat geen bevredigende oplossing van het geschil: „Het gaat mij niet alleen om die centen kwestie, maar veel meer om de bepaling van het beleid, „sport of spel”. Er is inmid dels te veel gebeurd. Het bestuur heeft raar omgesprongen met mensen en is lou ter in centen gaan denken.” Haarlems Dagblad: Deze speciale kaartjes zijn dus NIET verkrijgbaar bij de N.S.-stationsloketten. Ged. Oude Gracht 82 - Haarlem (Centrum) Soendaplein - Haarlem (Noord) Californiëplein - Haarlem (Schalkwijk) Raadhuisstraat 60 - Heemstede Lange Nieuwstraat 427 - IJmuiden Zeestraat 18 - Beverwijk Met verbluffende cijfers is het dames team van KZC door de derde ronde geko men. In de competitie was de ploeg De Zijl/LGB toch al vaker tegenvekomen en kwam toen niet zo eenvoudig aan de pun ten. In dit bekerduel kon en mocht kenne lijk alles en met name de prestaties van keepster Marijke Zwart en Elly Spijker mogen niet onvermeld blijven. Helemaal verwonderlijk is dit niet, aangezien beide dames in de selectie voor het Nederlands zevental zitten en in tegenstelling tot hun teamgenoten nog volop in training zijn. Met de gezamenlijke inspanning van de KZC-dames stond dit team uit Bever wijk binnen niet al te lange tijd met 6-0 voor. De Zijl bleef tot het einde toe wel tegenstand bieden, maar raakte gaande weg minder gemotiveerd. Maakte KZC een numerieke meerderheid goed af, bij de Zijl mocht het niet meer lukken en de dames kregen zelfs een tegendoelpunt om hun oren. KZC maakte dankbaar gebruik van het feit dat hun tegenstandsters aan geslagen waren en liep uit tot 15-2. v. 8.15 uur a. 10.20 uur De ranglijst na 3 ronden luidt: Mol 3 punten, Jungen, Schimmel en Schouten 2‘ii, Korringa, Tanasale en Vos 2, Groenendijk, Van der Helm, Van der Heuvel, Melj, Van der Riet en Wouter son l‘A, Bakkenes en Waldram 1, Eradus. Eijke- I es tam, Honcoop, Losekoot en Raadsen 1h. KAMEI keuker »r m. lig et. Ine id. Tel Uitslagen 3e ronde: Mol-Korringa 1-0, Schou- ten-Groenendijk 1-0, Van der Riet-Jungen 0-1, Schimmel-Wouterson 1-0, Tanasale-Bakkenes 1- 0, Waldram-Vos 0-1, Honcoop-Van der Helm 0-1, Raadsen-Van der Heuvel 0-1, Meij-Losekoot 1-0, Eijkelestam-Eradus remise. (Van onze sportredactie) HAARLEM. Hóe minimaal de kans van EDO ook moge zijn om van avond in het Noordersportpark tegen RVC alsnog een plaats te veroveren in de bekercompetitie met de betaalde clubs een overwinning die minstens met vijf doelpunten verschil moet worden behaald toch zal de Haar lemse hoofdklasseploeg er alles aan doen om te trachten het zó ver te brengen. Dit is de mening van de coör dinator Nico Laan die het, mét trainer Dobi Peters, de spelers erg kwalijk heeft genomen dat „ze zich afgelopen zondag in Amsterdam tegen Blauw Wit zo makkelijk hebben laten weg spelen.” cieel beleid is de basis van een vereniging. We kunnen het ons toch niet veroorloven een jaar in te gaan met een groot risico beneden de nullijn te eindigen”. Het begrotingsplan van de commissie technische zaken werd door het bestuur niet acceptabel bevonden. Wel werd vol gens de door het driemansschap uitgestip pelde lijnen Jan Kievit aangesteld als; trainer van de herenselectie. Een stuk beleid van technische zaken kon door het bestuur worden overgenomen, aangezien Kievit bereid was, gezien de financiële positie van VCIJ met minder salaris ge noegen te nemen. Het arrangement omvat: de treinreis 2e klas van Haarlem naar Hoogeveen erf terug; de bustransfer Hoogeveenstation - Ponypark v.v.; gratis entree tot het Ponypark, daarmede tevens het gratis gebruik van alle zich in dit Ponypark bevindende attrakties. V Voor het door de zaalvoetbalvereniging FC Greatz op 20, 21, 22, 24 en 25 augustus te houden zaalvoetbaltoernooi met als in zet het kampioenschap van Haarlem, kun nen Haarlemse clubs zich opgeven bij Henk van ’t Nederend, Gruttostraat 13, Haarlem (tel. 372769) Bovendien is in de trein de Wagons-Lits aanwezig om de reizigers tegen betaling van de nodige consumpties te voorzien. Haarlem v. 8.15 uur Hoogeveen Hoogeveen a. 10.20 uur Haarlem Met de trein en een hele dag volop genie- «Ï7 kg ten in een v.an de grootste amusements- ff parken van Éuropa, terwijl u bovendien uw BBj plaatselijke fanfare of showorkest aanmoe- ■HR digt tijdens het Muziekfestival Slagharen. de Lansingh een tegenstander van belang was. VZV-doelman Hans Eelsing keepte echter een sterke wedstrijd en VZV met onder anderen een alert spelende Cees Visman en een niet minder attente Tim van Honk liet vooralsnog geen steken val len. In de eerste periode werd niet ge scoord. In de tweede periode miste Henk Mors enkele malen doel. Een numerieke meerderheid werd echter door Huub Hammerstein uitgespeeld: 1-0 voor VZV. Vlak voor rust kwam de Lansingh in een soortgelijke situatie, na eerst in het VZV- blok te hebben geschoten, met een doel punt terug. In het derde kwart kreeg Steef Hammerstein een strafworp mee, die be nut werd door Cees Visman: 2-1Geleide lijk aan begon het onzuiver plaatsen aan VZV-zijde zich te wreken. Onnodig bal verlies gaf de Lansingh steeds de kans om in de tegenaanval te gaan en aangezien deze heren over enkele snelle zwemmers beschikten, bracht dat herhaaldelijk een gevaarlijke situatie voor het VZV-doel zich meer. J79

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 29