DE ROOM MEUBELEN die hun tijd vooruit lijn Projekten in Santpoort en Velsen-Noord Woningverbetering met steun commissie Stuurmansdiploma’s kleine gemeentelijke Zeevaartschool DeSiGNO W’- x it „Kleurverschil voor vervanging markiezen geen argument” lill 'SM DONDERDAG JUNI 19 7 9 4 ZIEKENFONDS SPAARNELAND NEGEERT TARIEVEN Ziekenhuizen interbouw bv Comfort Tegenstand Brandweer Tarieven VELSEN-IJMUIDEN 1 4 I Alleen verkrijgbaar bij: Bedankt en tot de volgende verkiezingen ecem raas Umuider» tel. f<074 •ig«n bentatelier NATUREL NERTS JASJES (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. Een centrale meld- post voor het ambulancevervoer in de IJmond zal niet worden ondergebracht bij het vervoers bedrijf Kloosterhuis in IJmuiden. Hoewel de vier bedrijven die zich met dit vervoer in het gebied be lasten hun voorkeur daarvoor hebben uitgesproken lijkt dat wettelijk niet mogelijk. Een com missie bestaande uit onder meer vertegenwoordigers van de be trokken gemeente zoekt nu naar een oplossing die niet alleen in overeenstemming is met de wet telijke bepalingen maar boven dien de belangen van de patiën- ten/slachtoffers zo goed mogelijk garandeert. Santpoortefstraal 41 Klavarpark Haarlem 023*263463 Speciale aanbieding tijdelijk voordelig =ll Het CDA-Velsen dankt allen voor uw stem op het CDA Bent u nog steeds geen CDA-lid, wordt het dan nu bel 21499 pastel; pumf; kop1995,- standaard poot...1595,- alle maten voorradig Het is nu tijd uw bontreparaties te laten verzorgen <!i y igua >Ojl De zaken hebben zich drastisch uitge- (ADVERTENTIES) (ADVERTENTIE) I xi-x-y j}- De huurwoningen aan de Brederoodseweg in Santpoort-Zuid Verhoging van het woongenot leidt hier met tot ..bi/stelling van de huren. r CDA Centrale Post Ambulancevervoer in n de itsen oele- el, zo ije en baar I (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De commissie volkshuis vesting stemde woensdagavond van har te in met een renovatieplan in Velsen- Noord dat begin mei al ter hand genomen is. De Haarlemse bouwfirma Van der Worp Reijnhoudt verricht hier in op dracht van de R.K. Woningbouwvereni ging IJmuiden herstellingen aan 148 een gezinswoningen,. Ze dateren van kort na de Tweede Wereldoorlog en staan ver spreid aan de Grote Hout- of Konings weg, De Bornstraat, Dijckmansstraat, Van Kalkarstraat, Doelmansstraat, Van Diepenstraat, de Van der Poelstraat en tenslotte het Van Saelenplantsoen. De totale kosten van het karwei, aan te merken als achterstallig onderhoud, wor den geraamd op 1.269.433. B. en W. zijn bereid tot voorfinanciering van inmiddels door het rijk hiervoor toegezegde bedra gen. Over het lopende jaar kan op een rijksbijdrage van acht ton worden gere kend voor 90 van de betrokken woningen. Voor het werk aan de resterende wonin gen kan volgend jaar een bijdrage van 469.433 tegemoet worden gezien. Het werk omvat vernieuwing van (pannen daken en schoorstenen en waar nodig vervanging van houten constructiedelen deuren en hekwerk rondom de woningen. Ook de schuurtjes zijn in het projekt opgenomen. Door volledige bekostiging uit de pot „achterstallig onderhoud” van het ministerie kan een extra huurverho ging na voltooiing van de duidelijke ver betering achterwege blijven. ken huurders van meet af aan achter stonden, ondervond dit projekt van die kant nogal wat tegenstand. Een vrij ingrij pend renovatieplan moest door het be stuur drastisch worden teruggeschroefd. Reden: de bewoners weigerden elke huur- bijstelling als tegenprestatie voor meer woongenot. Het resultaat is een weinig In een inleidend woord wees de heer Streefland op het bijzondere van deze diploma-uitreiking. Voor het eerst in Ne derland zijn diploma’s stuurman kleine handelsvaart overhandigd aan leerlingen, die geen praktijkervaring op zee hebben opgedaan. Tot voor kort moest men, voor dat aan deze opleiding kon worden begon nen, drie jaar ervaring op zee opdoen. In 1977 zijn twintig leerlingen met de oplei ding gestart. Uiteindelijk hebben veertien deelgenomen aan het examen waarvoor er elf zijn geslaagd, terwijl drie kandida ten in aanmerking komen voor herkan sing. Jan van der Plas, IJmuiden; Maarten v.d. Plas, IJmuiden; Albert Ramakers, Velsen- Noord; Michiel de Ridder, Haarlem; Arie Zwart, IJmuiden; Ron van Gils, Haarlem; Wim Hopman, IJmuiden. Twee kandida ten werden afgewezen. een sitter van heeft eede van De centrale post ambulancevervoer (CPA) had officieel al per 1 juni van dit jaar in de IJmond behoren te functione ren. Dat dit niet is gebeurd is onder meer toe te schrijven aan de nog al verschillen de opvattingen van betrokken partijen over de wijze waarop één en ander dient te worden gerealiseerd. De vervoerders in het gebied mogen het dan met elkaar eens zijn, er zijn instanties die er een afwijzende mening op na houden. Zoals bijvoorbeeld het Ziekenfonds Spaarne- land dat veel meer voelt voor een combi natie van de CPA’s in Velsen en Haarlem. Overweging Goedkoper! Dat laatste is een punt waar zowel de commissie, die zich bezig houdt met de coördinatie als de vervoerder bezwaar tegen maken. Combinatie van beide cen trale posten mag Spaarneland goedkoper uitkomen, het vormt naar de mening van de bezwaarde partijen absoluut geen ga rantie voor een optimale zorg voor slacht offers of patiënten. Samenvoeging van beide gebieden zou betekenen dat een werkterrein zou ontstaan dat zich uit strekt van Castricum tot Bennebroek. Het is voor de tegenstanders een experiment dat bij voorbaat al tot mislukken lijkt gedoemd. Spaarneland mag dan wijzen op posten die een groter werkterrein bestrijken; zij verliezen daarbij, volgens de voorstan ders van twee CPA’s in Kennemerland, uit het oog dat het hier gaat om één van de dichtstbevolkte gebieden van wester lijk Nederland met wegen waar men te maken heeft met een sterke verkeersintensiteit. De commissie lijkt nu een oplossing te hebben gevonden in de mogelijkheid om de CPA voor de IJmond te huisvesten in één der IJmondziekenhuizen. Zowel het Zeewegziekenhuis in Velsen, het Rode Kuisziekenhuis in Beverwijk als het St. Jozefziekenhuis in Heemskerk hebben de commissie laten weten daartoe bereid te zijn. Directeur Kloosterhuis van het gelijk namige vervoersbedrijf in IJmuiden heeft van de vier IJmondvervoerders het enige bedrijf dat zich voor honderd procent toelegt op vervoer van zieken, gewonden en invaliden. Dat de centrale meldingpost hem „ontvalt” spijt hem niet. „We blijven het werk in ons gebied doen. Daar zijn met de collega’s duidelijke afspraken over gemaakt. Dat loopt al jarenlang uitste kend. Ik zou niet weten waarom dat nu niet meer zou gaan. Wij, de vervoerders, in de IJmond hebben in ieder geval getoond dat het ons ernst is om het vervoer van zieken en gewonden zodanig te doen dat het uitsluitend en alleen in het belang is van die zieken en gewonden. Dat het Zie kenfond Spaarneland daar een andere mening over heeft is niet onze zaak. Wij hebben de indruk dat wij op één lijn zitten met de gemeentelijke vertegenwoordi gers”. Het bedrijf van Kloosterhuis verhuisde 1 november 1977 van de Wilhelminakade naar de Ampèrestraat. Een nieuwe mo derne huisvesting waar ruimte voldoende leek om de zes ambulances en de zes wagens voor zittend vervoer makkelijk in te stallen. Hetzelfde geldt voor een verbeterings- projekt voor 42 vooroorlogsé woningen eigendom van de Woningbouwvereniging Bloemendaal-Noord. Deze staan aan de Brederoodseweg in Santpoort-Zuid nog net op Velsens grondgebied. Hier bedra- W werf ratie wer- j van ■n. --INTERNATIONAL wisker marktplein 18 - ijmuiden telefoon 02550 -1 73 50 ning, wijze van communicatie, admini stratie, registratie en personele bezetting. Wethouder Meijer: „Het is een zaak die zo goed mogelijk moet funktioneren. Geld mag hier nauwelijks een rol spelen. Er zijn zelfs stemmen opgegaan om het on der te brengen bij de brandweer. Daar is men gewend om te gaan met regio-com- municatie maar de stuktuur van brand weer- en ambulancevervoer is volkomen verschillend. Ik geloof dat we met de vestiging in één der IJmondziekenhuizen het beste af zijn. In ieder geval zitten we dan met de problematiek van het ambu lancevervoer midden in de wereld van patiënten- en slachtofferzorg”. heid van de heer J. Troost, die de Scheepvaartinspektie vertegenwoordigde en de heer A. S. Hammerstein die namens de commissie van advies aanwezig was, zijn woensdagavond de diploma’s aan de geslaagde leerlingen van de Gemeentelijke school voor de Zeevaart in Ijmuiden uitgereikt. Zij ontvingen in de aula van de Zeevaartschool de diploma’s uit handen van de direkteur, de heer G. Streefland. Scheepsgezel incl. verklaring volma troos: Ron den Besten, Beverwijk; Rens Bakker, Ijmuiden; Cor Paap, Egmond aan Zee; Paul Prins, IJmuiden; Martin Rozemeijer, IJmuiden; Robin Zonneveld, Haarlem; Hans Scholts, Beverwijk; Vin cent Terra, Ijmuiden; Peter Kok, IJmui- den. Vijf kandidaten werden afgewezen. Verklaring volmatroos: Peter Crom been, Heemskerk; Ton Jongeling, Ijmui den; Nico Kuneman, Haarlem; Maico Koch, Ijmuiden. Twee kandidaten wer den afgewezen. ingewikkelde materie. Wij willen zo veel mogelijk uniformeren. Maar bepalende faktoren zijn bijvoorbeeld het aantal wa gens waarover een vervoerder beschikt, het aantal kilometers dat hij er jaarlijke mee rijdt. Weekenddienst, dag- of nacht ritten. Maar ons streven is er wel zo veel mogelijk op gericht om te bevorderen dat tarieven voor particulieren en zieken fondspatiënten gelijkgetrokken worden”. gen de kosten van het nog uit te voeren werk 563.414,60. Door het ministerie van volkshuisvesting is een krediet van 542.415 toegezegd. Het restant van de kosten komt als gewoon onderhoud ten laste van het onderhoudsfond van „Bloe mendaal-Noord”. In tegenstelling tot het Velsen-Noordse-projekt. waar de betrok- De belangstelling voor de Zeevaart school neemt toe. Een tweetal cijfers illu streert dat. In 1975 begonnen vijftien leer lingen aan de opleiding voor scheepsgezel en in 1979 namen reeds 31 deel aan het examen. Een aantal van hen gaat doorstu deren voor stuurman kleine handelsvaart of voor scheepswerktuigkundige, andere zoeken hun heil bij verschillende scheep- svaartmaatschappijen. De geslaagden zijn: Stuurman kleine handelsvaart: Evert ter Beek, Spakenburg; John Ellen; Oosterend; Walter Hoogendijk, Ijmuiden; Ron van der Hurk, Amsterdam; Dirk Jungbacker, Beverwijk; Rinus Maas, Bus- sum; Piet van Oosten, Ijmuiden; Ron van Raaphorst, Zaandam; Koos Randsdorp, Heemstede; Thomas Vringer, Baarn; Mar tin Woodrow, Loosdrecht. Drie kandida ten komen in aanmerking voor herkan sing. LTO-examen Scheepsgezel incl. verkla ring volmatroos: René Bloemberg, Zaan dam; Michel Damad, Haarlem; Jan Dek ker, Bakkum; Kor Dijkhuizen, Ijmuiden; Marvel Eeken, Ijmuiden; Rob Gleijsteen, Purmerend; Frans de Groot, Haarlem; breid. Het wagenpark van twaalf wagens is uitgebreid tot vierendertig. Met name de verzorging van het personenvervoer heeft bij Kloosterhuis de grootst mogelij ke aandacht. De nieuwste wagens zijn uitgerust met vliegtuigstoeltjes en bie den veel ruimte. „Ik vind dat gehandi capten recht hebben op hetzelfde comfort als gezonde mensen die met de bus op reis gaan”, aldus Kloosterhuis. VELSEN. Het W. F. Visserhuis aan de IJmuidense Rijnstraat is vol gens een notitie van de gemeentelij ke Sociale Dienst hard toe aan nieu we markiezen. Het gaat bij elkaar om vervanging van tachtig van deze zonweringen die, alweer volgens de Sociale Dienst, door slijtage ontoon baar zijn geworden. Nieuwe bekle ding, uiteraard in één en dezelfde kleur moet 50.725,- kosten. In de commissie volkshuisvesting toonde de CDA’er Van Veelen zich woensdagavond tegenstander van deze uitgave. Om twee redenen: van de zonweringen zou slechts een der tigtal werkelijk versleten zijn. Het argument van de Sociale Dienst voor algehele vervanging (om kleurver schil te vermijden) noemde Van Veel en bovendien uiterst zwak. Zijn frac tiegenoot H. van der Werff dacht er niet zo over. Bij de vergaderstukken miste hij een beoordeling van de Deinst Volkshuisvesting volgens hem toch meer capabel om daar zijn zegje over te doen. Het W. F. Visserhuis verliest op redelijk korte termijn de bestemming bejaardencentrum. Een nieuw tehuis komt aan de Houtman- straat. Van der Werff vroeg naar de wijze van doorberekening van de aanschafkosten na ontruiming. On aanvaardbaar hoog noemde hij ver der het begrote kostenbedrag tegeno ver de financiële ruimte hiervoor op de investeringslijst voor het meerja renplan 1979 tot en met 1983 35.000). indrukwekkend verbeteringsplan waar voor de huurders, evenals overigens in Velsen-Noord, rustig in hun woning kun nen blijven zitten. Tijdelijke ontruiming is overbodig. Vooruitlopend op goedkeuring door de raad kreeg ook het Santpoortse projekt van de commissie volkshuisves ting het groene licht. (ADVERTENTIE, wisker een lichtend voorbeeld van gezellig lampen-nieuws Wethouder J. W. Meijer van Velsen ver wacht dat de commissie nog voor 1 juli tot een principe-uitspraak zal komen over de definitieve vestigingsplaats. Voordat de post functioneel wordt zullen er nog een groot aantal voorzieningen moeten wor den getroffen. Daarbij zal het rapport dat de gezamenlijke IJmondvervoerders heb ben opgesteld zeker als richtlijn kunnen worden gebruikt. De hele materie is hierin duidelijk omschreven. Gebiedsafbake- mW. aege- I in de Ook ibaar ■kne- n de van I dit 54- Ambulancevervoer in het dichtbevolkte Kennemerland maakt volgens vervoerders en vertegenwoordigers van de IJmondgemeenten twee centrale meldposten noodzakelijk. IJmond wordt zaak voor ziekenhuis Over die gelijkgerechtigheid heeft Kloosterhuis een uitgesproken mening. Een mening die hem voor wat betreft de tarieven die hij hanteert in konflikt heeft gebracht metZiekenfonds Spaarne land. „Ik ben van mening dat iemand die door ons per ambulance wordt vervoert moet worden berekend volgens één tarief. Dat het in ieder geval geen verschil uit moet maken of hij in het ziekenfonds zit op particulier verzekerd is. Spaarneland is het daar niet mee eens. Daar wil men dat particulieren meer betalen. Sinds we het tarief per januari 1978 gelijk hebben getrokken worden er door Spaarneland iedere maand stevige bedragen van onze declaraties ingehouden. Die maandelijke „inhoudingen” zijn intussen opgelopen tot een totaalbedrag van zo’n slordige 70.000 gulden”. Directeur De Roode van Ziekenfonds Spaarneland in Haarlem zegt: „Het ver schil van opvatting tussen zijn organisatie en het bedrijf Kloosterhuis geen „krante- nieuws” te vinden. Voor het inhouden van gedeelten van de maandelijkse declara ties wil hij geen verklaring geven. Op de vraag of de tarieven van Kloosterhuis naar zijn idee te hoog zijn, antwoordt hij: „Er zijn helemaal geen vastgestelde tarie ven”, en maakt een einde aan het gesprek. De heer D. J. Wagner, directeur van het Centraal Orgaan Ziekenhuistarieven (COZ) in Utrecht zegt (zonder in details te willen treden): „wij zijn per 1 juli 1978 ingeschakeld bij de advisering van tarie- ven voor ambulancevervoer. Dat is een (Van één onzer verslaggevers) A ■ir De geslaagde leerlingen van de Zeevaartschool, luisterend naar een inleidend woordje van direkteur Streefland. vlak voor de diploma uitreiking. I O

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 5