Regen hindert I WK cricket I Kinsbergen terug bij Amstelveen NK Kanovaren in Spaarnwoude ƒ4 FINANCIËLE AFWIKKELING NOG IN STUDIE Conflict Clerc-DCIJ vat vol tegenstrijdigheden Veel zwemmers blijven onder limiet voor NK verslagen’ „Telstar kan wéér worden inc I 1M FSC-spits Engbersen: 3au 23 juni s Bassie en Adnaan Uitslagen JF 15 SPORT 19 7 9 JUNI 1 6 ZATERDAG lo >r: Umuider Courant: In samenwerking met het Openluchttheater Bloemendaal presenteren wij aldaar op Haarlems Dagblad: Ged. Oude Gracht 82 (Haarlem-Centrum) Soendaplein/Floresstraat (Haarlem-Noord) Califomiëplein 17 (Haarlem-Schalkwijk) Raadhuisstraat 60 (Heemstede) Lange Nieuwstraat 427 (Umuiden) Beverwijkse Courant: Zeestraat 18 (Beverwijk) ING »eg 17 P zaterdag De gereduceerde plaatskaarten (kassa openluchttheater f 5.- zijn verkrijgbaar bij onze kantoren Telefonisch kunnen geen plaatskaarten worden gereserveerd (Van onze sportredactie) SITTARD. „Een spitspro bleem kent Fortuna SC gelukkig niet, omdat er een speler rond loopt die er dit seizoen 23 heeft ingeschopt. En dat ben ik toeval lig”, aldus Hans Engbersen, top scorer van de Limburgse forma tie. „Maar om ook in deze na competitie tot een behoorlijk doelsaldo te komen is toch wel een dosis geluk nodig.” 1 HENK SPRENKELER ROB CLERC: „Ik word er doodziek van” ingere luis te afde- HEDDA VERDAM: geen kwalificatie (ADVERTENTIE) Q'sbij m en Topploegen aan elkaar ïfoon met amen rustig naar t met iaalse 3d zo (Van onze sportredactie) HAARLEM. Vandaag en morgen, 16 en 17 juni, organiseert de Haar lemse kanovereniging „Trekvogels” de nationale kampioenschappen lan ge baan kanovaren. Engbersen: „Die tijd is, dacht ik, defini tief voorbij. Zo’n voorstopper zou zich rotlachen. Nee, ook als spits moet je gaten trekken en erg beweeglijk zijn. Ik moet dat op het ogenblik bij Fortuna zeker zijn omdat we Piny Ruys plotseling zijn kwijt geraakt waardoor het nu dus onder ande re aan mij is om ruimte te scheppen voor opkomende spelers.” De ambitieuze Engbersen blikt tevreden terug op de competitei die voor de van oorsprong uit Enschede afkomstige speler bijzonder goed verlopen is. „Vooral voor de winterstop draaiden Fortuna en ik erg Waas en Go Ahead Eagles, noemt zichzelf een typische spits, al zal hij niet geduren de de hele wedstrijd in de buurt van een voorstopper te vinden zijn. Er is nog van alles mogelijk. Ook Auro ra D. is ondanks een misslag tegen Luykx, waarvan met 4-1 werd verloren, nog niet helemaal kansloos. In poule B van de eerste divisie bleef de toppositie van het niet spelende Pim Janssen onaangetast. Jd d* rtero- (Van een medewerker) ZANDVOORT. In het grote Zand- voortse zaalvoetbaltoernooi van de ZSV Zandvoortmeeuwen zijn de topploegen FC Graetz en Duivenvoorden in poule A van de eerste divisie tot een 2-2 gelijkspel gekomen. Beide teams verspeelden daar mee het eerste verliespunt. Met twee pun ten meer en een wedstrijd meer gespeeld dan Duivenvoorden gaat FC Graetz op kop. (Van onze sportredactie) LONDEN. „In tegenstelling tot het geen gisteren werd gemeld, is de wed strijd tussen Engeland en Canada don derdagavond na een onderbreking van drieëneenhalf uur voor de regen alsnog voortgezet en beëindigd. De Engelsen hoefden slechts 46 runs te scoren voor de overwinning en dat leverde uiteraard geen problemen op: de runs kwamen er binnen een uur in 13 overs. AMSTERDAM. De transfermarkt in de basketbalwereld heeft dit seizoen een rustig verloop gekend. Opvallend was eigenlijk alleen de versterking van BV Amstelveen, de ploeg van Theo Kinsber gen die zijn comeback maakt als coach. Walter Ombre, Everett Fopma en de bui tenlanders van Frisol (Moore en Zoet) verdedigen het komend seizoen de Am- stelveense kleuren. Tegenover de komst van dit viertal staat het vertrek van Marrioneaux, Rijks en Leysner. - De van de tv bekende geliefde acrobatische clowns Bassie en Adriaan. En ze nemen een zeer imponerende gast mee: André du Lord. Een jonge goochelaar van een kaliber zoals we ze maar weinig zien op zijn leeftijd. Een verrukkelijke kindershow vol grappen en grollen, vol halsbrekende toeren en verbazingwekkende goochelkunsten. Aanvang 14.30 uur. Maar toch werd door de Canadezen een lichte beschadiging toegebracht aan het Engelse zelfvertrouwen. Captain Brearly verloor zijn wicket nog voor hij een run had gescoord, en de lieveling van het Engelse publiek, Dereck Randall, werd met vijf runs achter zijn naam gebowld. Boycot (14 not-out) en Gooch (21 not-out) scoorden na 11 voor 2 de resterende runs, waardoor Engeland een overwinning zon der enige glans behaalde. Vrijdag kon er voor de derde achter eenvolgende dag op de Oval in Londen niet gecricket worden, waardoor de wed strijd tussen West-Indië en Sri Lanka in een puntendeling (2-2) eindigde. Zaterdag worden de laatste wedstrijden in de groe pen verspeeld. Bij de topploegen vonden slechts inci dentele verschuivingen plaats. Lands kampioen EBBC zag John van Vliet ver trekken naar stadgenoot Hertogballers. P/ Leiden contracteerde Ron Kruidhof van Rotterdam-Zuid als tweede spelverdeler achter Mitchel Plaat, meldde de terugkeer van Roy Leysner en werd opgeschrikt door het vertrek van Hans van Rooden naar concurrent Groningen. De noordelij ke club trok ook de Amerikaan Murphy van BOB aan en kan per 1 juli 1980 beschikken over de andere BOB-Ameri- kaan Schulz. Bloemsma (naar PSV) en Fopma verheten de club. Cock van de Lagemaat gaat van Rotterdam-Zuid naar Delta Lloyd. Charles Sideris, afgelopen seizoen speler-coach van BOB, stapt over naar Jumpers. Hij wordt gevolgd door de Amerikaan Leftwick van Punch. De Delftse club kan tevens per 1 juli 1980 niet meer beschikken over Taylor, die vanaf die datum speelgerechtigd is bij Rot terdam-Zuid. ft De standen luiden: Groep A: Nieuw-Zeeland 8 uit 2, West-Indië 2:6, Sri Lanka 2:2, India 2:0. Groep B: Pakistan 2:8, Engeland 2:8, Australië 2:0, Canada 2:0. Het programma voor zaterdag luidt: Nifeuw-Zeeland-West-Indië, India-Sri Lan ka, Engeland-Pakistan en Australië-Canada. HANS ENGBERSEN: topscorer goed. Daarna om onbegrijpelijke redenen wat minder. Maar toen de punten gepakt moesten worden, lukte dat toch uitste kend. Nu zin ik nog op succes in de nacompetitie. Wellicht dat we via een overwinning op Telstar morgen de basis daarvoor kunnen verbreden.” Telstar is voor de wedstrijd tegen Fortuna SC nagenoeg blessurevrij. Ab van Oorschot is na een zware test fit bevonden en zal morgen zeker in de basis staan evenals Colin Ayre, die volledig hersteld is van een enkelblessure. Mar tin van Vianen wil zijn elftal consequent de aanval laten zoeken. „We moeten het publiek waar voor zijn geld geven en net als tegen Willem II voor een gave voetbalshow zorgen”, aldus Van Vianen. De opstelling: Jan Neder- burgh, Ab van Oorschot, Chris Knoop, Koos Kuut, Fred Bischot, Coen Akersloot, Colin Ay re, Hans Mols, Floor Buma, Rob van der Meer en Paul Stam. Wisselspelers: Koert de Groote, Harry Hegeman, Jan Bierman, Wim Hoeve laken. (Van onze sportredactie) IJMUIDEN. Wat aanvankelijk begon als een menings verschil tussen de dammers Ton Sijbrands en Rob Clerc dat door diverse incidenten behoorlijk escaleerde en uiteinde lijk leidde tot het vertrek van Rob Clerc bij landskampioen DCIJ uit Umuiden, is nu, één week nadat het bestuur bekendmaakte achter Ton Sijbrands te staan, uitgelopen op een grote onenigheid tussen Rob Clerc en het bestuur van de damvereniging. Beide partijen staan in hun uitleg van het gebeuren lijnrecht tegenover elkaar. De uitslagen: IA: Luykx-Aurora D. 4-1; Graetz-HB Alarm 7-1; Aurora D.-Boedha Club 5-2; Graetz-Duivenvoorden 2-2. De stand: FC Graetz 5-9; Aurora D. 5-8; Duivenvoorden 4-7; Rabo 4-4; Boedha Club 5-4; FC Luykx 4-2; HB Alarm 5-2; Reprox 4-0. 1B: Enkabé Janti-Tum Tum 3-3; Renout-Sp. Buchel 2-4; Enkabé Janti- Nihot 2-1De stand: Pim Janssen 4-7Buchel 4-5; van Fortuna SC (Van onze zwemmedewerker) HEEMSTEDE. De in allerijl ingelas te zwemwedstrijden in het zwembad „Groenendaal”, waarvoor zwemmers van vijf verenigingen kwamen opdraven, hebben nauwelijks NK-Iimieten - het doel van de wedstrijden - opgeleverd. Slechts Alain de Kort van HPC en San dra van Eekelen van Njord’59 verwier ven een NK-plaatsing. Alain de Kort realiseerde de NK-kwali- ficatie op de 100 meter rugslag (jaargang 1969) met een tijd van 1.29.9, terwijl San dra van Eekelen op de 200 meter rugslag tot 2.41.1 kwam. Zowel Edwin Kooyman als Arnoud Cornet (beiden HPC) slaagden er op de 200 meter vrije slag (tijden 2.04.1 en 2.04.4) niet in onder de voor deelname aan de Nederlandse kampioenschappen gestelde richttijd van 2.03.0 te blijven. Mario Modder van Njord’59, die de laatste weken volkomen van slag af is, kwam zelfs niet verder dan 2.10.0. Deze klap kwam bij de Njord-zwemmer zó hard aan, dat hij zich niet realiseerde ook op de 400 meter vrij nog aan de start te moeten verschijnen. Hij liet verstek gaan. De enige, die op de 200 meter rugslag onder de NK-limiet bleef was de Njord- zwemmer René de Vries. De ex-HPC-er was overigens al eens eerder onder de NK-limiet gebleven en fungeerde slechts als „trekpaard” voor Ron Stricker van DWT en Ernst Derks van Njord’59, die met tijden van respectievelijk 2.29.5 en 2.44.0 zeer ver van een plaatsingsbewijs voor Amersfoort verwijderd bleven. Hoewel de weersomstandigheden goed waren en het Heemsteedse openlucht zwembad als snel te boek staat waren de prestaties ook bij de meisjes erg matig. Zo slaagde het Njord-duo Monique Bouwens- Hedda Verdam er niet in zich op de 100 meter school voor de Nederlandse kampi oenschappen te kwalificeren. De tijden van respectievelijk 1.24.3 en 1.25.6 waren erg matig. Vooral de prestatie van Mon- que Bouwens is erg teleurstellend, omdat ze zich in februari voor de Nederlandse wintertitelstrijd, waarvoor veel scherpere limieten werden gesteld, plaatste. Monique Wildschut van Njord’59 en de HPC’ers Leon Steenbrink, Robin Schuyt en Gérard de Kort zijn geselecteerd voor de Nederlandse zwemploeg, die op 23 en 24 juni in Milaan tegen Italië in het strijd perk treedt. Een factor die volgens de spits in de thuiswedstrijd tegen Telstar duidelijk ontbrak. Keer op keer omzeilde Fortuna de Velsense defensie, maar de voorzetten die Hans Engbersen bereikten werden geen van alle doeltreffend afgerond. De zesentwintigjarige puntspeler tekende wel voor het enige doelpunt van de wed strijd, maar had daar de hulp van Koos Kuut voor nodig die een overtreding be ging in het strafschopgebied, waarna Engbersen de strafschop benutte. Tevreden was de Fortuna-speler dan ook niet over de magere winst van de Limburgers op de Velsense formatie. Eng bersen: „We hadden meer aan ons doelge- middelde moeten denken. Maar misschien blijkt die 1-0 toch nog voordelig. Winnen met grotere cijfers kan tot onderschatting leiden. En Telstar mag beslist niet onder schat worden.” De ploeg van Martin van Vianen kan volgens Hans Engbersen erg goed voor de dag komen, maar heeft daar wel erg veel vrijheid voor nodig. „Als Fortuna Telstar dus flink agressief tegemoet treedt moet die ploeg voor de tweede maal in de na competitie te kloppen zijn”, aldus Eng bersen. Dat er voor het behalen van een tweede overwinning op Telstar in Velsen zorgvul diger met de kansen moet worden omge sprongen dan in Sittard onderschrijft Engbersen volledig: „De vleugelspelers zullen nog consequenter de bal voor het doel moeten gooien. Volgens mij is dat de enige manier om echt gevaarlijk te zijn. In de thuiswedstrijd speelden de vleugels teveel voor zichzelf. Ik zie zelden spelers vanaf de cornervlag scoren.” Hans Engbersen, die aan zijn derde seizoen bij Fortuna bezig is en daarvoor uitkwam voor het Belgische Be veren Aan deze wedstrijden zullen de aller sterkste kanovaarders van Nederland deelnemen. De titelstrijd begint beide dagen om 12.30 uur en wordt gehou den op de kanowedstrijdbaan in het recreatieschap Spaarnwoude. Toonde Rob Clerc tijdens een aantal besprekingen met als inzet het rechttrekken van de verhoudingen tussen Sijbrands en hem volgens het bestuur geen bereidwilligheid, zelf is de dammer van het tegendeel overtuigd. Clerc: „Het was Sij brands die het allemaal niets kon schelen en liever helemaal geen contact met mij wilde hebben.” De problemen tussen de beide dammers ontstonden in 1976 toen Rob Clerc zich in een kranteartikel laatdunkend uitliet over de capaciteiten en de inbreng van Sijbrands. Clerc daarover: „Dat hele vraaggesprek is mijns inziens totaal verkeerd geïnterpreteerd. Er werd mij toen gevraagd een vergelijking te maken tussen Sijbrands en Wiersma. Ik heb inderdaad gezegd dat Wiersma veel creatiever was dan Sijbrands en op dat moment van meer belang voor de Nederlandse damsport. Daarbij moet rekening worden ge houden met het feit dat Sijbrands toen al gestopt was. Ik gaf in dat artikel mijn persoonlijke visie op de situatie van dat ogenblik. Het was zeker niet rot bedoeld tegenover Sij brands, die me zelfs had bijgestaan tijdens het wereldkampi oenschap.” Na het artikel boterde het tussen de dammers echter niet meer. Diverse pogingen werden door het bestuur van DCIJ ondernomen om de spelers tot elkaar te brengen. Volgens Ton de Haas, bustuurslid van DCIJ was het daarbij Ton Sijbrands die zich het meest bereidwillig toonde. De Haas: „Voor ons als bestuur heeft het altijd als een paal boven water gestaan dat Rob Clerc niet bereid was zich met Sijbrands te verzoenen. Er bleef een ruziesfeer bestaan. Toen de bom in februari van dit jaar dan ook barstte, lag het al in de lijn der verwachtingen dat het bestuur de zijde van Sijbrands zou kiezen.” Rob Clerc over die situatie: „Toen duidelijk werd dat Sijbrands en ik niet meer in één team konden uitkomen, deed het bestuur mij het voorstel het tweede team te gaan trainen. Ik heb dat geweigerd omdat ik vond dat het trainen van het tweede team niet de bedoeling van mijn aanwezigheid in Umuiden was. De enige mogelijkheid die daarna nog overbleef was het vertrek van Rob Clerc. Belangrijk in verband met de nasleep van de zaak-Clerc is het moment waarop het bestuur Clerc aanbood het tweede team te gaan trainen. Rob Clerc claimde na zijn gedwongen vertrek een schadevergoeding, maar had daar volgens het bestuur volstrekt geen recht op omdat hij het aanbod van DCIJ, waar ook een behoorlijke financiële vergoeding tegen over stond, had geweigerd. Rob Clerc bekijkt die zaak echter vanuit een ander oogpunt. Clerc: „Dat aanbod werd mij gedaan vóór de bestuursbeslissing wie er wegging, Sijbrands of ik. Het lijkt mij dus logisch dat ik op het moment van het aanbod weigerde.” Inmiddels onderzoekt een speciale commissie binnen DCIJ of Rob Clerc recht heeft op een schadevergoeding en zo ja, hoe groot deze dan moet zijn. Binnen niet al te lange tijd hoopt DCIJ de zaak-Clerc dan vergeten te zijn, al bracht een onlangs via de radio uitgezonden vraaggesprek met Clerc de gemoederen nog eens danig in beroering. Bestuurslid Ton de Haas: „Ik vond het zeer onverkwikke lijk wat Clej-c daar aan halve waarheden liet horen. Wij als bestuur hadden dit nooit achter de persoon Clerc gezocht. Het begint erop te lijken dat hij bewust tweedracht wil zaaien.” En Rob Clerc over het radioprogramma: „Ik heb mijn visie op de gang van zaken gegeven. De programmaleiding heeft op mijn verzoek nog geprobeerd commentaar van DCIJ en Sijbrands te verzamelen, maar die hebben geweigerd werd mij verteld. Als ik dan achteraf de lezing van DCIJ hoor, dat beweert dat het gegeven commentaar domweg niet is uitge zonden, dan word ik echt doodziek en zal ik blij zijn als alles achter de rug is.” Ton Sijbrands is wegens verblijf in het buitenland niet voor commentaar bereikbaar. L' Isis 4-5; Enkabé Janti 3-4; Tiffany 4-4; Tum Tum 5-4; Nihot 4-2; Renout Limat 4-1. 2A: Mou lin Rouge-DVS 3-2; Aleichem Boys-Sandevoer- de 5-1; Riemersma-Reino 0-4; Mobil ZN-Sande- voerde 2-3. De stand: Aleichem Boys 5-9; Geer- ling 4-8; Sandevoerde 7-7; Moulin Rouge 5-5; Reino 5-5; Mobil ZN 5-4; DVS 5-2; Riemersma 4- 0. 2B: LOC-Hollandia 10-1; LOC-Autbvision 1-2; Luiten-Drommel 5-3. De stand: Rinko 6-12; Me dina C 6-8; Castell Plage 4-7; Luiten 5-5; LOC 5- 5; Autovision 5-5; Drommel 5-0; Hollandia 6-0. 2C: REA-Colpitt 2-0; Casino-Hong Kong 1-6; Colpitt-Aral 2-6; REA-Publ. Werken 8-4. De stand: Meeuwennest 7-12; SC Hong Kong 4-8; REA 5-6; TZB 4-5; Aral 4-4;Casino 5-2; Colpitt 5- 1; Publ. Werken 4-0. Zowel vandaag als morgen worden in de verschillende poules elf duels gespeeld. Beide dagen wordt reeds om half tien 's morgens begonnen. De belangstelling voor dit toernooi in de Pelikaanhal in Zandvoort is heel goed. gewaagd in zaalvoetbal Het met de AZ’67-spelers Peter Arntz, Ronald Spelbos. Jan Peters, Wim van Dongen en Ron Weyster versterkte Enka- bé-Jantie kwam tegen een zich fel verwe rend Turn Tum niet verder dan een 3-3 gelijkspel de Heemsteedse doelman Er win Mense maakte in de laatste minuut gelijk en won maar moeizaam met 2-1 van Nihot. In het tweede treffen was Pe ters niet van de partij.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 15