geïnstalleerd Spoortunnel komt in beeld in de vishal g politienieuws examens hciven- berichten veilingen beverwijk Wandelaars op grootse wijze ingehaald Rosé d’Anjou Drie dagen feest in dorp Spaarndam kort ijmondnicuws Couronne Groenten Haarlemmer dupe van proefrit met auto St. Caecilia wint het jubileumconcours van tachtigjarige Arion Eerste optreden van IJmuidense rockgroep Ik kan nog een paar uur per dag werken, maar dan wel echt WERKEN. KjV; ''yj V W I 19 7 9 JUNI DINSDAG 1 9 IJMOND 6 J X. r P>sbT)A\rt w 3 (ADVERTENTIE) jQetaaUxne, lurahteit keurig op hun plaats. In de tunnel komen drie sporen te lopen. De drie (ADVERTENTIE) Telefoon 015-569324" Het drietal is echter nog niet terugge keerd en is wellicht aan een erg lang rondje bezig. tomen tiospe- els. Al stich- tsino’s adden thting, verleg, onder ïmene lakeld itrole- plaats Izalen omen ip om ing te geheel emers liertoe staan- Ln Ne- isting- r bul ls be- ’ezon- echm andse iepas ganti isting- oor de isatie. rakke onale voor ris in im op ;id te >rder: i. Als maar e boel Import en distributie Verkrijgbaar in de betere sli)teri|/wi)nhandel 13.300,-; ƒ18.100,-; 14.300,-; Prijzen in guldens. Per 1 kg: tarbot 12,00-10,80; grote tong 15,09-13,49; groot middel tong 15,33-12,99; kleinmiddel tong 14,26-11,78; tong één 12,91-9,82; tong twee 12,36-8,57; heilbot 16,50; zalm 25,00. Per 40 kg: tongschar 212-120; mullets 200-160; pieterman 30-20; krab 30; tarbot 370-63; griet 262-152; kabeljauw één 222-152; ka beljauw twee 160-120; kabeljauw drie 142- 82; kabeljauw vier 108-82; kabeljauw vijf 98-82; schol één 98-82; schol twee 98-80; schol drie 92-78; schol vier 82-56; schelvis één en twee 118-110; schelvis drie en vier 104-102; wijting drie 77-55; schar 58-22; makreel twee 66-41; hake 220-78; poon (rode) 100-70; haai 108-90; steenbolk 62-56. Rommelmarkt. In het alleenstaanden centrum op de hoek Wijkerstraatweg- Stratingsplantsoen wordt woensdag de gehele dag (9 uur tot 18.30 uur) een rom melmarkt gehouden ten bate van de Stich ting Ontmoetingscentrum. Aangeboden worden naast het gebruikelijke sortiment (tweedehands meubilair en gebruiksarti kelen) ook verzamelobjekten als postze gels, lucifersmerken en grammofoonpla ten uit de oude doos. Aan de Wenckebach M.T.S. te Bever wijk zijn de volgende kandidaten voor het eindexamen geslaagd: Afd. Bouwkunde: J. B. M. Appelman (Beverwijk), H. A. M. Bleyendaal (Heems kerk), S. G. L. M. ter Burg (Beverwijk), J. G. Burger (Heemskerk), W. A. Cretier (Castricum) J. S. M. Heine (Castricum), P. J. M. Heine (Wijk aan Zee), T. W. Schoots- meijer (Castricum), E. J. Sminia (Bever wijk), H. Tesselaar (Velsen-Noord), W. C. VECHTPARTIJ. De politie heeft za terdagnacht om half een een 23-jarige inwoner van Santpoort aangehouden bij een café in de Kennemerlaan. Toen bij het café moeilijkheden dreigden greep de po litie in om een vechtpartij te voorkomen. De inwoner van Santpoort keerde zich bij dat ingrijpen tegen de politie, waarna hij werd meegenomen naar het bureau. Te gen hem is proces-verbaal opgemaakt. IJMUIDEN. De nieuwe IJmui dense rockgroep „Beauvoir” treedt woensdagavond voor het eerst op op het eindfeest van het gymnasium Fe- lisenum aan de Van Hogendorplaan in Velsen-Zuid. De groep bestaat uit zeven leden die voor het merendeel uit IJmuiden komen. Alleen Jan-Wil- lem Looze (basgitaar, Velsen-Noord) en Dirk van Leyden (drums, Bever-' wijk) wonen ten noorden van het ka naal, de overige leden Wim Stek- sologitaar, Ronald Vendel-slaggitaar, Bert Stevens-zang, Jeroen Venema- orgel en Carla Swart-zang komen uit IJmuiden. De groep speelt groten deels eigen funk repertoire. Ver der wordt ook muziek gespeeld van Herman Brood en Alquin. Anjers trokken iets aan en kwamen voor de extra kwaliteit tot 52 cent per stuk. De rozen lieten het wat afweten. De grote rozen kwamen niet boven de 40 cent, terwijl de kleine baby-roosjes van 8 tot 34 cent per stuk noteerden. De freesia gaat vlot weg met een prijs van 16 tot 28 cent per stuk. De zomer buitenbloemen blijven goed aan de prijs. De aanvoer is matig. Pioenen kwamen tot goed 90 cent per stuk. De duizendschonen bleven prijzig met noteringen boven de twee gulden al was hier al vanaf 75 cent per bos al wat te koop. Voor de perkplanten was het wat minder goed weer. De vele regen slibt de grond dicht. Er is daardoor weinig groei te bespeuren, zodat de liefhebberij er wat uit gaat. Ondanks de vele regen en het koele weer had de groentenveiling in de afgelo pen week niet over aanvoer te klagen. Er was een grote verscheidenheid aan pro- dukten, waarbij alles goed aan de prijs en sommige produkten duur waren. Er was een uitzondering voor de sla, die bij grote hoeveelheden werd aangevoerd en be trekkelijk laag in prijs was. Ih prijs is de spinazie nu veruit de koploper want vrij dag betaalde men voor een kilo spinazie tot 315 cent. Er is een heel klein aanbod en de kwaliteit laat veel te wensen over, waarbij lang niet alles geoogst kan wor den. Bovendien was hiervan maar 7000 kilo. Bospeen is in opmars, waarbij de aanvoer naar de 20.000 bos oploopt en de prijs tussen de 80 en 110 cent per bos bedraagt. Hoewel er toch niet zoveel sla aan de veiling komt een goede honderd duizend krop per dag blijft er ook hier veel op de tuinen achter. Door regen is er veel andijvie met zo’n 30.000 kilo per dag noteerde van 55 tot 82 cent per kilo. Ver schillende schaarse produkten, waaron der peulen en bonen, zijn ook flink aan de prijs. Dan was er de eerste zomerrodekool die tot 225 cent per kilo noteerde. ^and- min steld. één gaat, 'gun- ogen n de g om lacht >taris e za- ijnen gani- etaris egale s van onale gok- ikant stich- lat ze voor r nog noes- t hoe •n toe >rold, casi- i ligt, Londen; Hartebeest, Cont.Plat., Velsen; Maashaven, Antwerpen; Clio, Mantyluo- to; Ned. Lloyd Nile, Dakar; Veis, Bergen; Kefalonia, sea, Antwerpen; Frans, Noord zee, IJmuiden; Heegh Target, Bremerha ven; Paulina Brinkman, Rochester, IJ muiden. DINSDAG VERTROKKEN: Grossa, Li- sabon; Romark, Ipswich; Commandant Henry, Londen; Ciudad de Quayaquil, Christobal; Bemark, Tynesmouth; Smit Lloyd 23, Cont. Plat, Velsen; Esteflut, Li verpool; Titan Service, Cont.Plat, IJmui den; Bobruyskles, Hamburg; Essi Baltic, Brunsbuttel; Carabeka 6, Jaranaka; Plis- ka, Pireaus; IJmuiden. )van een medewerker) IJMUIDEN. Aan de dagmarkt werd aangevoerd: 15.962 kg tong; 154 kisten tarbot en griet; 1092 kisten kabeljauw; 718 kisten wijting; 14 kisten schelvis; 812 kis ten schol; 82 kisten schar; 54 kisten ma kreel; 4 kisten hake; 95 kisten varia. De prijzen waren vrijdag: andijvie 55- 82, bloemkool 110-185, bospeen 80-180, sel derij 92-160, breekpeen 33-42, bos kroten 72-92, peterselie 107, peulen 600-920, prei 265-455, rabarber 37-62, snijbonen 670-710, sperciebonen 670-720, spinazie 200-315, sla 10-35, uien 14-38, bos prei 66-95, zomerro dekool 210-225. BEVERWIJK. De bloemenhandel heeft deze week een vlot verloop gehad. De irissen waren in opmars en nogal goed aan de prijs. Al naar gelang de kwaliteit en soort werd hiervoor van 9 tot 37 cent per stuk betaald. Ook de lelies werden beter betaald dan vorige week. De En chantment kwam tot 45 cent per stuk en voor de gele Bellona betaalde men tot 91 cent per stuk. Gladiolen werden eveneens wat meer aangevoerd met prijzen van 30 tot 43 cent per stuk. nuiden duiven ver een duiven mb. De 27 uur; srs 1,4, 2, 3 en 3alm 8; d 10; J. asino- ituten ikken jrheid i wan- ran de astein P. G. amp. ionale Rit- erbol- >id de sino’s t veel omen an de talen, np als stich- sefde. stuur Lamp, legde, vereniging PIM uit Heemskerk en de Be- verwijkse politie. Alle wandelaars die de avondvierdaag se tot een goed einde hebben gebracht kregen de herinneringsspeld. Er waren ook groepsprijzen. Burgemeester A. J. Hubers van Beverwijk maakte deze be kend. De eerste prijs bij de groepen, die vijf kilometer aflegden ging naar de Apos tel Mattheus School, terwijl de tweede prijs was weggelegd voor de Hendrik Mandeschool. Bij de tien kilometer wan deltocht kwam de eerste prijs net als vorig jaar terecht bij de Apostelschool. De twee de prijs ging naar de Hendrik Mande school en de derde prijs kreeg de Don Boscoschool. in een huis in Velsen-Zuid. Een uur eerder was de politie telefonisch gealarmeerd door de bewoners van het betreffende pand, die door de pogingen van de man om binnen te komen wakker waren ge worden. De bewoners van het huis kon den de politie een vaag signalement van de dader geven, op basis waarvan de politie korte tijd later de Haarlemmer arresteerde. De man is ingesloten. hting idag- p de taats- cteur s niet e be- AANRIJDINGEN. Een 17-jarig meisje uit Beverwijk is vrijdagmiddag met ernstige beenfracturen opgenomen in hst Rode Kruis Ziekenhuis nadat zij met haar bromfiets was aangereden door een vrachtwagen op de hoek van de Pontweg en de Noordersluisweg in Velsen-Noord. De vrachtwagenbestuurder een 27-jarige inwoner uit Castricum, verleende haar geen voorrang. Bij het onderzoek door de verkeerspolitie bleek de vrachtwagen ook zwaar overbeladen. Tegen de chauffeur is proces-verbaal opgemaakt. Drie inwoners uit IJmuiden zijn zaterdagavond met lich te verwondingen opgenomen in het Zee weg Ziekenhuis na een aanrijding op de hoek van de Zeeweg en de Tussenbeek- weg. Een 16-jarige fietser sloeg plotseling en zonder richting aan te geven linksaf de Tussenbeekweg op waardoor hij in aan rijding kwam met een achteropkomende motorfiets die werd bestuurd door een 30- jarige IJmuidenaar. Beiden konaen na behandeling in het ziekenhuis naar huis, evenals de 24-jarige echtgenote van de motorrijder die achterop de motor zat. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Een 33-jarige Haar lemse tegelzetter op de Burgwal kijkt nog steeds uit naar zijn auto. De man had in een landelijk dagblad zijn wa gen voor zesduizend gulden te koop aangeboden en kreeg zaterdag een lief hebber. Een gezin, man, vrouw en kind, toonde interesse maar wilde wel graag even een rondje maken. De te gelzetter had daar geen bezwaar tegen. d- Vanuit de lucht is al goed te zien hoe de bouw aan de Hemspoortun- nel vordert. De 2200 meter lange buis, waardoor na 1983 de treinen tussen Amsterdam en Zaanstad heen en weer zullen rijden, liggen al tunnelingangen zijn op de foto aan de Amsterdamse oever waar te nemen, (foto Nationaal Fotopersbureau Amsterdam) Na afloop van het concours, waar vijftig 1 verenigingen aan deelnamen, werd Arion gefeliciteerd door de heer J. Wichert, die namens de Nederlandse Unie van Muziek verenigingen aanwezig was. houder J. Camfferman. De behaalde pun- tenaantallen van de verenigingen uit de IJmond waren; De Bevers, eerste prijs, 194,5 pnt.; Die Wijckers, tweede prijs, 180 pnt.; Jeugd IJmuider Harmonie, tweede prijs, 174 pnt.; Die Wijkcers, derde prijs, 163.5 pnt. Wilhalmina (Santpoort), eerste prijs, 193.5 pnt.; Die Wijckers, eerste prijs, 193,5 pnt.; St. Caeacilia, tweede prijs, 181 pnt. Hoog- ovensharmonie eerste prijs, 184 pnt.; St. Caecilia eerste prijs 217,.5 pnt. De tam boer maftre van de Hoogovens Harmonie Inbraakjes. In drie scholen is tijdens het weekend in Velsen ingebroken. In de j R.K. Kleuterschool De Zonnebloem in Driehuis werd in de kamer van de hoofd leidster de telefoonkabel doorgesneden en de laden van het bureau doorzocht. Niets I wordt vermist. In de Pieter Vermeulen- school in IJmuiden werden de bureaus in de klaslokalen doorzocht. Ook hier was de buit voor de inbrekers nihil. Meer succes had men in de dependance van de IJmond MTS in Santpoort. Ontvreemd werden sleutels, gereedschap en 55 flesjes fris drank. In alle gevallen kwam men binnen via vernieling van een ruit. Heemskerk. Bij deze aanrijding, waarbij een 50-jarige Utrechter geen voorrang verleende aan een 24-jarige automobilist uit Heemskerk werd een inzittende van de auto uit Heemskerk mét lichte verwondin gen opgenomen in het St. Jozefziekenhuis. Een derde auto, bestuurd door een 47- jarige Beverwijker werd geschampt door de uit zijn baan geraakte Heemskerker. SLORDIG. Een 25-jarige Heemsker ker was zo slordig zijn auto in de nacht van zaterdag op zondag voor de Ameri- canbar in Heemskerk niet af te sluiten en zijn contactsleuteltje in het slot te laten. Een zeventienjarige jongeman uit Heems kerk, die niet meer nuchter was, maakte van de gelegenheid gebruik en reed met de auto weg. Hij was zo mogelijk nog slordiger, want hij raakte op de Maere- laan eerst een gevel van een rijwielzaak en reed vervolgens op de Rijksstraatweg een lichtmast omver. Verder kwam de zeven tienjarige jongen niet daar de auto totaal vernield was. Hij werd even later lichtge wond door de politie aangehouden. AANRIJDING. Een veertigjarige automobilist uit Heemskerk had maan dagmiddag omstreeks drie uur zoveel sterke drank naar binnen gewerkt, dat hij bij het verlaten van een parkeerterrein, behorende bij een café aan de Kanaalweg in Beverwijk, niet een op de Kanaalweg rijdende autm in de gaten had. Het gevolg was een botsing waarbij de auto’s bescha digd werden. Een blaas- en bloedproef bleek voor de Heemskerker noodzakelijk te zijn. Ik ben (pas) 54 jaar, heb 20 jaar mijn eigen zaak gehad en kan mij nu nog een paar uur per dag nuttig maken. Ik prefereer dienstverlening. Als er directeuren zijn die dit begrijpen, schrijven zij mij onder nr. 2719 bu reau blad (Van onze streekredactie) SPAARNDAM. Het traditionele volksfeest van Spaarndam wordt vrijdag, zaterdag en zondag weer aan de Westkolk gehouden. Alle dagen is er kermis. Zater- j behaalde de derde prijs van het concours, dagmiddag zijn er in de Kolk wedstrijden teiltjevaren. ’s Avonds zullen liefhebbers zich kunnen uitleven met een kussenge vecht op een mast boven hetzelfde water. Enige voorwaarde om mee te kunnen doen, is dat de deelnemers de zwemkunst machtig zijn. De organisatie van het feest is in handen van de Spaarndamse Onder nemersvereniging en de Commissie Ko ninginnedag Spaarndam. Appellation Controlée en dat proef je! Met de kenmerkende frisheid van de betere rosé: demi-sec dus i niet te droog. 00 uur. I gevlo- klokte prijs- 2, 8; A. rtinius 110; N. 21. Kinderfilm. In gebouw De Schans, Schans 10-12 te Beverwijk, is vrijdagmid dag vier uur de laatste vertoning in de wekelijkse serie van kinderfilms. Voor de laatste voorstelling voor het vakantiesei zoen is gekozen voor een film in de cir cussfeer. Jeugd tussen zes en twaalf jaar is welkom. INBRAAKJES. In Heemskerk zijn in enkele woningen inbraakjes gepleegd. Uit twee woningen aan het Deukelven werd geld gestolen. In de ene woning bedroeg dit honderd gulden, in een andere woning 350 gulden en een geldkistje met waardepapieren. Het geldkistje werd in Uitgeest weer teruggevonden. In een wo ning aan het Boompjesven werd eveneens ingebroken. De bewoners misten hier 1280 gulden. AANRIJDING II. Een botsing op de hoek van de Henegouwenlaan en de Euro- tomsingel in Heemskerk had maandag avond tot gevolg dat een 22-jarige automo biliste uit Beverwijk met glassplinters in het gezicht moest worden overgebracht naar het R.K. Ziekenhuis. Zij botste bij het nemen van de bocht, die door een bouwwerk onoverzichtelijk is, frontaal te gen een door een 52-jarige Heemskerker bestuurde auto. Beide auto’s werden zwaar beschadigd weggesleept. HEESTERS ROOIEN. De politie van Heemskerk heeft maandagavond bij een bouwwerk aan de Ardennenlaan twee mannen van respectievelijk 24 en 25 jaar aangehouden. Zij werden betrapt op het rooien van heesters. POGING TOT INBRAAK. De politie van Velsen heeft om twee uur in de nacht I van vrijdag op zaterdag een 36-jarige Haarlemmer aangehouden in Santpoort M. Uitgeest (Heemskerk), U. B. Wietsma op verdenking van een poging tot inbraak BEVERWIJK. Zondag heeft tijdens een zeer druk bezochte Eucharistievie ring de installatie plaats gevonden van pastor J. Lefeber als deservitor van de Agatha Parochie. Tijdens de feestelijke kerkdienst werd ook aandacht besteed aan het zilveren jubileum van de priester. Pastor Lefeber, 51 jaar, geboren in Lis- se, kreeg zijn opleiding op het seminarium Hageveld. Na kapelaan in Sloten en in Bussum te zijn geweest volgde in 1965 zijn benoeming tot moderator in Beverwijk. In deze gemeente gaf hij les op de scholen St. Eloy en De Die en later richtte hij het jeugdkoor Jong en Vrij op, dat momenteel bijna honderd leden telt. Na het vertrek van Deken G. Groot in augustus zal de heer Lefeber de enige pastor zijn in Be verwijk. DEN HELDER. In de week van 11 tot en met 15 juni werden door 98 kotters de volgende hoeveelheden vis aangevoerd: 31.446 Kg Tong, ƒ424.151,48; Prijs in Kg: j 15,65-8,63; 23.493 Tarbot, ƒ161.156,03, 17,62-2,54; 145.580 Schol, ƒ299.743,79, I 3,24-1,38; 24.880 Kabeljauw, ƒ67.333,51, i 3,95-0,94; 4.054 Griet, ƒ20.906,60, 5,76- 4,01; 17.640 Schar, ƒ14.144,16, 1,35-0,60; 11.925 Wijting, ƒ12.582,14, 2,28-0,85; 177.927 Diversen, ƒ610.952,85. Totaal 436.945 kg. ƒ1.610.970,56. (Heemskerk). Afd. Elektrotechniek studierichting De prijzen werden uitgereikt door wet- Energietechniek: A. A. de Bie (Heems kerk), M. Blay Barba (Heemskerk), H. J. Bleeker (Heemskerk), M. Bos (Castricum), P. J. Deen (Heemskerk) T. B. v.d. Eng (Velsen-Nrd.), J. H. Fenenga (Wijk aan Zee), F. G. M. de Geest (Castricum), R. J. de Graaf (Beverwijk), J. J. Hollenberg (Castricum), E. A. J. M. Knaap (Heems kerk), R. F. Mendes da Costa (Castricum), N. A. G. Morsch (Uitgeest), M. Rensen (Heemskerk), J. G. Rosier (Beverwijk), H. P. M. de Ruijter (Beverwijk) C. J. M. Schavemaker (Assendelft), R. S. A. Schram (Castricum), M. Smit (Beverwijk), R. S. Trieling (Beverwijk). Afd. Elektrotechniek studierichting Elektronika: J. M. Admiraal (Uitgeest), E. M. C. Bakker Heemskerk), A. J. de Boer (Uitgeest), J. M. Brasser (Wijk aan Zee), H. N. van der Eng (Castricum), H. A. F. Groot (Heemskerk), c. w. de Groot (Castricum), I. G. J. Hampsink Heemskerk), J. C. Hollenberg (Castricum), R. Horn (Castri cum), F. Kee (Wormerveer), M. F. Klunder (Beverwijk), R. C. Morel (Heemskerk), M. A. A. M. van Noort (Beverwijk), M. A. M. Papót (Heemskerk), T. G. Schermer (Cas tricum), P. Spruit (Beverwijk). Afd. Werktuigbouwkunde: P. J. Betjes (Uitgeest), M. J. A. Beijaard (Assendelft), G. B. Boekling (Velsen-Nrd.), A. J. M. Bos (Assendelft), G. A. Bos (Heemskerk), R. Dekker (Heemskerk), E. J. Hartsink (Heemskerk), M. K. Huisman (Heems kerk), F. Jonker (Heemskerk), P. C. J. Kramer (Veemskerk), H. F. Lot (Bever wijk), F. Mulder (Heemskerk), C. J. Ooms (Beverwijk), A. C. M. Petra (Uitgeest), R. F. T. van de Pol (Heemskerk), E. G. M. v.d. Putte (Beverwijk), J. G. Pijkke (Uitgeest), J. Reichenfeld (Uitgeest), A. H. Schavema ker (Assendelft), T> C. J. van Schie (Heemskerk), J. A. Valkhoff (Beverwijk), F. E. de Waard (Assendelft), S. W. Zeinstra (Den Helder). WIJK AAN ZEE. De feestelijkheden rond het tachtigjarig bestaan van mu ziekvereniging Arion uit Wijk aan Zee zijn in het afgelopen weekend besloten met mars- en show-wedstrijden. St. Cae cilia uit Heemskerk behaalde net als vo rig jaar weer het hoogste aantal punten van het concours. Met 217.5 punten werd beslag gelegd op de wisselbeker. MAANDAG AANGEKOMEN: Pluto, Lerwick, IJmuiden; Athenic, Puerto Or daz; Essi Baltic, Brunsbuttel; Sealeaf, Hampton Roads, IJmuiden; Maasborg, Mantyluoto, Zaandam; Pointe de Lesven, Szaklion; Kenrix, Whitby, IJmuiden; Jhansi Ki Rani, Baie Comeau. MAANDAG VERTROKKEN: Frans, Noordzee, IJmuiden; Isabell, Antwerpen; Classic, Brazilië; Universitet Torunskiy, Swinoujscie, IJmuiden; Saturnus, Boskül, Velsen; Tsurusi Maru, Le Havre; Pebane, Hamburg; Dlmatia, Antwerpen; Yak, Cont.Plat, Velsen; Sunny Baby, Seal- sands, IJmuiden; Tor Nerlandia, Gothen- borg; Pluto, Lerwick, IJmuiden; Ingrid Gorthon, Brake; Albert V., Gunness. DINSDAG AANGEKOMEN: Lucerna, KW 173 13.800,-; KW 175 ƒ22.900,-; KW 185 ƒ16.500,-; KW 189 ƒ25.100,-; KW 194 ƒ28.400,-; KW 214 11.600,-; KW 221 ƒ15.900,-; SCH 256 ƒ11.300,-; IJM 115 ƒ13.300,-; IJM 154 ƒ10.500,-; één Deens vaartuig de VE 244 35.500,-. BEVERWIJK. De 2200 deelnemers van de avondvierdaagse in Beverwijk zijn de laatste avond bij de sporthal op grootse wijze ingehaald door familiele den en kennissen. Voorzien van bloemen legden de wandelaars de laatste kilome ters af onder de muzikale begeleiding van de Hoogovens Harmonie, de Bevers, Trompetter- en Tamboerkorps Bever wijk en Marquette uit Heemskerk. In de sporthal, waar De Zwervers voor komst van de deelnemers een show weg gaf, bedankte de voorzitter van de Com missie voor de Avondvierdaagse, de heer J. Oostindien, een ieder die had meege werkt aan de organisatie. Met name noemde de heer Oostindien de EHBO 45 ƒ28.000,-; 88 ƒ22.700,-; De besommingen waren: KW 4 18.800,- KW 11 54.400,-; KW 22 ƒ45.700,-; KW 29 KW 45 ƒ28.000,-; KW 51 KW 88 ƒ22.700,-; KW 117 KW 145 ƒ20.600,-; KW 152 ƒ15.700,-; KW 167 ƒ17.300,-; VOETBALREL. Twee agenten van de gemeentepolitie die na afloop van de voetbalwedstrijd Telstar-Fortuna SC het verkeer stonden te regelen op de hoek van de Minister van Houtenlaan en de Verlo ren van Themaatlaan zijn betrokken ge raakt in een vechtpartij met drie voetbal supporters. Een van deze drie viel een agent aan omdat hij niet direct mocht oversteken maar moest wachten op het passerende autoverkeer, de twee anderen kwamen hem te hulp toen hij bij de scher mutseling het onderspit dreigde te delven. Na een korte vechtpartij, waarbij de twee de agent zijn collega te hulp kwam, sloe gen de drie voetbalsupporters op de vlucht. ONDER INVLOED. In de nacht van vrijdag op zaterdag is in Beverwijk een alcoholcontrole gehouden. Twee brom fietsen en vijf automobilisten kregen een rijverbod omdat ze een slokje teveel op hadden. In de vroege uurtjes van afgelo pen zondag werd een automobilist onder invloed aangetroffen. De negentienjarige Heemskerker weigerde ook na vordering een bloedproef. In de Zeestraat in Bever wijk werd een 37-jarige Beverwijker aan gehouden. Deze automobilist bleek even eens onder invloed te zijn. GELDKISTJE. Vrijdag is bij een firma aan de Zuiderkade in Beverwijk in de middagpauze een geldkistje gestolen, het kistje, dat op het bureau van een boekhouder stond, bevatte vierduizend gulden en vijftien kascheques. ARMFRACTUUR. Een 62-jarige vrouw viel zaterdagmiddag omstreeks 17.20 uur in het steegje achter haar wo ning aan de Laan van Kanaan van haar fiets. Zij brak hierbij haar linkerarm. De vrouw is opgenomen in het R. K. Zieken huis te Beverwijk. GEEN VOORRANG. Op de kruising Vondellaan-Velserweg-Halve Maan in Be verwijk is bij een aanrijding tussen twee auto’s een 23-jarige vrouw uit West-Duits- land gewond geraakt en met een gehaven de schouder en schaafwonden in het R. K. Ziekenhuis opgenomen. De vrouw zat in een auto, die bestuurd werd door een 21- jarige WestiDuitser. Deze verleende geen voorrang aan een 54-jarige IJmuidenaar, die op de Velserweg reed. Beide auto’s werden zwaar beschadigd. AANRIJDING. Drie auto’s waren zaterdagavond omstreeks tien minuten over acht betrokken bij een aanrijding op de kruising van de Marquettelaan met de Mozartlaan en de Jonkheer Gever slaan te V. X, s

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 7