TATSJENKO STUWT PLOEG NAAR EUROPESE BASKETBALTITEL basketbal Bakker en Mesker naar Wimbledon Wesemael favoriet Restant gestaakt duel in Groningen anti-climax Martin van Vianen door ploegenspel neemt in Nederland leidt na eerste dag atletiekinterland Ministerie zet sponsoring door Karpov winnaar Uitslagen Niet Blij in de Rij 1 Recordtijd Harry Schulting „Telstar Velsen revanche” 7 Achterstand 23 SPORT 19 7 9 JUNI DONDERDAG 2 1 3). r i. r pompen en kompressoren uit voorraad leverbaar Vragen we ons af of het met anders kan. (Van onze speciale verslaggever) TURIJN. Eigenlijk was die finaleplaats van Israël op het 21e Europese basketbalkampi- oenschap al te mooi om te waar te zijn. Meer heeft er tegen het oppermachtige Sovjet-Unie niet ingezeten. Geen moment eigen lijk. De Russen waren op alle punten superieur aan het nietige Israël en wonnen precies zoals zij dat wilden. De uiteindelijke 98-76 eindscore kwam met op vallend veel gemak tot stand. In het luchtruim rond de beide bas kets had Israël geen verweer te gen de formidabel spelende Tatsjenko. Hij alleen al zorgde voor 31 van de punten voor de Sovjet-Unie en zijn zes dunks in het tweede gedeelte van de wed strijd tonen aan, dat alleen hij de ruimte rond de ring be heerste. Sovjet-Unie superieur aan Israel Betty Stöve: uitgeschakeld. /de (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) HENK SPRENKELER f s. rs (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIES) Zwanenburg tel. 02907- 35 41 its- -- I Mariette Bakker won in de derde ronde van het kwalificatietoernooi met 6-4 6-2 van de Amerikaanse speelster Yeargin en Marcella Mesker zegevierde op een voudi- ge wijze (tweemaal 6-2) over de Australi sche Saliba. Betty Stöve is in de derde ronde dames- enkelsfsel van het internationale tennis toernooi in Eatbourne uitgeschakeld. Ze verloor met 2-6 2-6 van de Amerikaanse Chris Lloyd-Evert. GRONINGEN. Het Groningse voet balpubliek is duidelijk minder op sensa tie belust dan algemeen werd aangeno men. Voor de achtenvijftig minuten die het eerder gestaakte duel tussen Gronin gen en Telstar nog zou duren kwamen slechts achtduizend mensen opdraven terwijl het bestuur van de Groningse voetbalclub alle supporters zowel dins dagavond als een uur voor de wedstrijd in de gelegenheid had gesteld de voor de eerste ontmoeting tussen Groningen en Telstar gekochte entreebiljetten in te rui len voor nieuwe. Het publiek achtte de sportieve waarde van het duel kennelijk belangrijker dan mogelijke opwindende randverschijnselen en bleef grotendeels thuis. (Van onze sportredactie) DEN HAAG. Het ministerie van Landbouw en Visserij zet het plan, de organisatatie van de wereldbeker voor springruiters jaarlijks met een bedrag vn 600.000 gulden te sponso ren, door. Dat was de uitkomst van een gesprek dat gistermiddag tussen vertegenwoordigers van het ministe rie en de Internationale Hippische Federatie werd gehouden. Over de gang van zaken in Velsen, waar Telstar aanslaande zondag Groningen ontvangt kon Zwikstra nog weinig zeggen. „Wel zullen we bijtijds overleg met de politie hebben”, aldus de Telstar-preases. De spelers van /Telstar wekten in het veld geenszins de indruk nog erg bezig te zijn met het mes-incident en de nasleep daarvan. Een nasleep die Telstar een slor dige zevenduizend gulden heeft gekost. Onder aanvoering van de weer als van ouds spelende Bischot had het team lange tijd het initiatief en kreeg het via Buma en Van der Meer voor rust, en Colin Ayre vlak na de hervatting uitstekende sco- ringsmogelijkheden. Arbiter Thomas, die het duel op advies van Leo van der Kroft met een stuitbal in plaats van met een inworp voor Telstar liet beginnen, durfde echter in de beginfase van de tweede helft geen strafschop aan de Velsense vereni ging toe te kennen toen Paul Stam in het zestienmeter gebied onreglementair werd gevloerd, hetgeen een breekpunt in de wedstrijd betekende. Groningen kwam sterker opzetten, daarbij geleid door het zeventienjarige talent Erwin Koeman, die met een aantal knappe individuele acties het spelbeeld verlevendige. Het was die- ronde neer, dat het eigenlijk niet mis kan gaan in de estafette. Het duo Verhoef- Vermazen is duidelijk op jacht naar Tru dy Ruths inmiddels al zeven jaar oude record van 52,45 seconden. Met 53,05 en 53,80 was het Dordts-Haagse duo veel sneller dan ooit. Gisteravond was er een estafette-kwar- tet al heel dicht bij een record, namelijk de 4x100 meter herenploeg die met Theo van Kuyvenhoven, Raymond Heerenveen, Bert Lambeck en Henk Brouwer naar 40,32 seconden raasde. De limiet voor het record is 40,25 seconden. Een heel klein gaatje rest dus nog. Al deze prestaties leidden er mede toe dat Nederland na de eerste dag zowel bij de dames als de heren leidt. Bij de heren droegen daar ook de triomfen van de Assense junior Bert Knollema in zijn eerste senioreninterland naar 14,5 secon den op de horden de vertesprong van 7.56 meter van Roy Sedoc, de winnende Na twaalf minuten begon de triomf van de ploeg van Aleksander Gomelski zich al langzaam af te tekenen. Israël viel aanvallend even stil en keek onmid dellijk tegen een achterstand van acht punten aan( 30-22). Tot aan de rust kon Israël het verschil tonder de tien punten houden, ook al was het even al dertien geweest. De tweede helft had eigenlijk niet veel meer om het lijf. Israël sputterde nog even tegen, kwam terug naar zeven, maar moest daarna definitief afhaken. 4.80 meter polshoogsprong van Eltjo Schutter en ook de tweede plaats van Joost Borm (3.41.9) op de 1500 meter toe bij. Bij de dames was er naast de 400 meter zelfs nog een dubbele overwinning, na melijk bij het hoogspringen voor Sylvia Barlag (1.80) en Els Stolk (1.75). Verder won Els Vader opnieuw een internatio nale sprintrace (11.61 seconden) en was de Zeeuwse met Martha Derby, Elly flen zen, Tilly Verhoef voor winst op de 4x100 meter in 45,15 seconden verantwoorde lijk. Gerard Tebroke is op de tweede dag van de internationale atletiekwedstrijden in het Olympisch Stadion van Helsinki als zesde geëindigd op de 10.000 meter. De Nederlandse recordhouder op deze af stand liep de tien kilometer in 28.17.3, een tijd die ruim boven zijn Nederlandse re cord ligt. Knetemann zou de Ronde van Zwitser land gaan winnen. Daarvan was vrijwel Zijn collega Klein vond ook dat ieder van zijn 12 spelers recht had op mini maal een paar minuten speeltijd. Daar om ging ook hij wisselen en kwam de Israëlische B-ploeg in het veld. Daarmee was de situatie teruggekeerd van zon dag, toen beide ploegen in een nietszeg gende wedstrijd tegen elkaar speelden. veld te worden gespeeld, maar dat kon Gomelski kennelijk niet over zijn hart verkrijgen. Hij haalde zijn basisspelers naar de bank en gaf iedereen de kans zijn puntjes te maken. Toen was het opzet aan beide kanten. Nu een uiting van superioriteit bij de Sovjet unie en een gelaten aanvaarden van datgene wat onvermijdelijk was door Israël. iedereen bij de start van de achtste etappe Locamo-Laax overtuigd. Alle ogen waren dus gericht op de drager van de regen- boogtrui, maar men had geen rekening gehouden met het ploegenspel. Fridolin Keiler, de nummer twee van het algemeen klassement, trapte in de val die geroutineerde tegenstanders hadden uitgezet. Toen onmiddellijk na de start een groep van zestien man weg sprong, met wel Wesemael, Lubberding, Wellens, Pevenage, Dierickx en een handvol Zwit sers en Italianen in de gelederen maar geen Knetemann, bleef Keiler rustig in het peloton. Peter Post zou toch zeker zijn wereldkampioen niet opofferen, oordeel de de Zwitser. Lang voordat de koplopers aan de be klimming van de Lukmanier - de enige col van le categorie - begonnen, stond Keilers nederlaag vast. Hij raakte daardoor zo gedemoraliseerd, dat hij niet eens meer de moed en kracht had om mee te gaan toen onder anderen Pollentier, Fuchs, Battag- lin, Sutter en Thurau aan een achtervol ging begonnen. Het plan van Peter Post was dus ge slaagd, alhoewel Wesemael dan natuur lijk niet in elkaar mocht storten. De gele trui en de stimulerende aanwezigheid van een handvol ploegmakkers (Lubber ding, Sutter en de winnaar van vorig jaar, de Belg Paul Wellens, zorgden er voor dat Wesemael overeind bleef). Door de twee remises in de partijen voor de vijfde en voorlaatste ronde (Hort- Sosonko en Kavalek-Karpov) werd de Rus onbereikbaar voor zijn naaste „ri vaal”, Hort, die een achterstand heeft van anderhalf punt. Vrijdag staat de laatste ronde op het programma met de partijen Karpov-Hort en Sosonko-Kavalek. Jan Timman heeft zijn leidende positie bij het internationaal schaaktoernooi in Portoroz (Joegoslavië) versterkt. In de veertiende en voorlaatste ronde won hij met wit van de Argentijn Miguel Angel Quinteros. Ook zijn voornaamste concur rent Bent Larsen zegevierde, en wel met zwart over de Joegoslaaf Boris Ivkov. De voorsprong van Wesemael op zijn naaste concurrent Rudi Pevenage be draagt nu ruim vier minuten. Van Frido lin Keiler geen spoor meer. Van Gerrie Knetemann evenmin. De wereldkampi oen offerde zich op voor zijn knecht. Hij trok Keiler mee in de val, die Peter Post uitgezet had in de door Giovanni Battag- lin gewonnen rit. De Belg Marc Renier heeft gisteren het tweede gedeelte van de tweede etappe van de ronde van de Aude op zijn naam ge schreven. De Belg Claude Criquielon won het eerste gedeelte van de tweede etappe. De Italiaan Moser blijft leider in het alge meen klassement F en in- je- en WADDINXVEEN (ANP). Wereld kampioen Anatoli Karpov is gisteren of ficieel winnaar geworden van de interna tionale schaakvierkamp. t- sr 10° lis. tei- Tatsjenko en Bjelov konden zich in aanvallend opzicht uitleven en werden daarbij fantastisch ondersteund door Tarakanov, die tien van zijn elf pogin gen verzilverde. In een zeer hoog tempo liep het verschil op en toen het na negen minuten 69-50 was, was elke verrassing uitgesloten. Israël kreeg niet de kans om via de ingestudeerde press-verdediging de Russen in moeilijkheden te brengen. Een dergelijke tactiek in een wedstrijd, waarin winnen alles en verliezen niets betekent, heeft alleen zin, wanneer het verschil rond de tien punten is. De wedstrijd bloedde derhalve dood. En dat was voor een Italiaanse actie groep het sein om het speelveld voor een deel en de tribunes met pamfletten te bezaaien. Daarin werd opgeroepen voor het boycotten van de Olympische Spelen in Moskou. Maar dat zal wel net zo weinig zin hebben als het zwijgende pro test van een groep Israëli’s die een span doek hadden opgehangen met de tekst: „Let my people go”. Misschien hebben de Sovjet-basket- baller de hint toch begrepen. Zij lieten in elk geval de Israëi’s in de laatste minu ten gaan, zodat er ook aan die zijde nog wat gescoord kon worden. Maar het wa ren druppels op een plaat die door de Russen steeds gloeiender werd gemaakt. Even zelfs dreigde Israël geheel van het Ook de door het Groningse publiek uit gevonden kreet „Bischot dood”, moest nog éénmaal ten gehore gebracht worden. Zeker voor Groningen-manager Renzo de Vries, die het publiek voor de aanvang van de wedstrijd nog met klem had ver zocht zich sportief te gedragen, een verve lende zaak. Het gejoel van een aantal toeschouwers was overigens de enige smet op het gebeuren. Telstar ondervond in tegenstelling tot diverse speculaties daaromtrent in Groningen geen proble men. Voorzitter Ton Zwikstra, die tegen zijn gewoonte in de Telstar-spelers naar Groningen vergezelde, was na afloop dan ook tevreden. Zwikstra: „Het is vlekke loos verlopen. De maatregelen van Gro ningen waren goed en ik heb ook waarde ring voor de toespraak van De Vries”. Maar er wordt beslist niet getreurd in het kamp van de Israëli’s. Niet door de spelers, niet door de in groten getale opgekomen supporters. Alsof Israël de nieuwe Europese kampioen was gewor den, werd de ploeg toegejuicht door de vele honderden, met speciale vliegtuigen aangevoerde landgenoten. De nederlaag werd gelaten geïncasseerd. En begrijpe lijk. Tegen het oppermachtige Sovjet- Unie had de ploeg nooit een schijn van een kans gehad. En dat zal het ook nimmer hebben, zolang er geen ant woord wordt gevonden op de superlange mensen, die een ploeg als de Sovjet-Unie nu eenmaal in het veld kan brengen. Alleen in de eerste minuten is Israël- Sovjet-Unie even een echte wedstrijd geweest. De „man-to-man’’-verdediging van de Israëli’s werkte in die beginfase redelijk. De Sovjet-Unie kwam vrij moeilijk tot scoren en Israël nam, zeer brutaal, via Lou Silver zelfs even de leiding (6-8). Die persoonlijke verdedi ging was echter niet vol te houden, om dat er te veel overtredingen werden be gaan. Volkomen terecht liet coach Rolf Klein zijn ploeg maar ook overschakelen op een zöne-verdediging. Die defensie hanteerde de Sovjet-Unie al de gehele wedstrijd. Het was het enige juiste wa pen tegen de snelheid van mannen als Berkoqitz en Aroesti. Als met name Mic ky Berkowitz even de ruimte krijgt, be- Achteraf bezien terecht want wat een aardige wedstrijd tussen twee vrijwel kansloze ploegen had kunnen worden werd een inhoudloze vertoning waarin Groningen kans zag nog éénmaal te sco ren (3-0) en Telstar het beste van het spel had. Teleurstellend was naast het ver toonde spel het gedrag van een gedeelte van de supportersschare die het nodig vond de acties van Telstar-aanvoerder Fred Bischot met gefluit te begeleiden. tekent dat vrijwel zeker twee punten. Dat lukte hem nu slechts zelden. Snel trof hij een paar keer van afstand de roos, maar dat was onvoldoende om Israël in het spoor van de Russen te houden. Dames: 100 meter: 1 Els Vader (Ned) 11.61, 2 Mona Evjen (Noor) 11.74, 3 Eve Paulsen-Skardal (Noor) 11.89. 1500 meter: 1 Grete Watz (Noor) 4.05.4, 2 Gunver Hilde (Noor) 4.15.6 (nw Noors jeugdrec.), 3 Tineke Kluft (Ned) 4.17.2, 4 Annie Moedt (Ned) 4.17.5. 400 meter: 1 Tilly Verhoef (Ned) 53.05, 2 Connie Vermazen (Ned) 53.80, 3 Hanne Keth Qvale (Noor) 55.07. 100 meter horden: 1 Hilde Fredriksen (Noor) 14.11, 2 Tineke Hidding (Ned) 14.22, 3 Anke van Heyst (Ned) 14.28. Hoogspringen: 1 Silvia Barlag (Ned) 1.80, 2 Els Stolk (Ned) 1.75, 3 Grethe Bjoer- dalsbakke (Noor) 1.75. Speerwerpen: 1 Lida Berkhout (Ned) 51.80, 2 Grethe Sarheim (Noor) 51.28, 3 Elly van Beusekom (Ned) 49.02. 4 x 100 meter: 1 Nederland 45.14 sec (Derby, Hensen, Vader en Verhoef), 2 Noorwegen 46,05 sec (Evjen, Paulsen- Skardal, Frederiksen, Kaldagestein). Heren: 100 meter: 1 Henk Brouwer Over het vertoonde spel had ook Mar tin van Vianen weinig te melden. De oefenmeester: „Het was een aardige trai- ningspartij, maar ik verwacht dat we ons in Velsen voor deze nederlaag zullen re vancheren”. De uitslagen van de eerste dag van de atletieklandenwedstrijd Nederland- Noorwegen: Een basketbalwedstrijd wordt in 95 procent van de gevallen beslist oijider de basket. De rol van Israël op een zege via het afstandsschot bleek dan ook ijdel. (Ned) 10.52, 2 Knut Stokke (Noor) 10.64, 3 Raymond Heerenveen (Ned) 10.80. 1500 meter: 1 Per O Saksvik (Noor) 3.41.7, 2 Joost Borm (Ned) 3.41.9, 3 Anfin Rosendal (Noor) 3.42.1, 4 Kor Louws (Ned) 3.43.3. 400 meter: 1 Harry Schutting (Ned) 46.11 (nw Ned. record), 2 Koen Gijsbers (Ned) 47.55, 3 Stein Are Agledal (Noor) 47.69. 10.000 meter: 1 Jan Fjaerestad (Noor) 28.58.1, 2 Inge Simonsen (Noor) 28.59.5, 3 Gerard Nijboer (Ned) 29.03.5, 4 Henk Men tink (Ned) 31.07.6. 110 meter horden: 1 Bert Knollema (Ned) 14.5, 2 Olaf Johansen (Noor) 14.6, 3 Petter Hesselberg (Noor) 14.8. Verspringen: 1 Roy Sedoc (Ned) 7.56, 2 Thomas Torgalsen (Noor) 7.44, 3 Lars Os (Noor) 7.24, 4 Bert Lambeck (Ned) 7.20. Polsstokhoogspringen: 1 Eltjo Schutter (Ned) 4.80, 2 Pim Göbel (Ned) 4,70, 3 Svein Ruud (Noor) 4.70. Speerwerpen: 1 Björn Grimnes (Noor) 85.52, 2 Terje Thorslund (Noor) 79.94, Dick Kooreman (Ned) 65.04. 4 x 100 meter: 1 Nederland 40.32 (Kuy venhoven, Heerenveen, Lambeck en Brouwer), 2 Noorwegen 41.59 (Hamre, Boghs, Stokke en Johannessen). Stand na eerste dag: Dames: Nederland 42 punten, Noorwegen 30 punten. Heren: Nederland 53 en Noorwegen 52 punten. zelfde Koeman die in de drieëndertigste minuut na goed aangeven van Mulder de bal hard langs Jan Nederburgh kogelde, waarna de strijd gestreden was. Behalve voor Fred Bischot. De routinier in de equipe van Martin van Vianen wilde sportief wraak nemen op Eddy Bakker die eerder deze week in een voetbalweek blad het gedrag van Bischot laakte en het mes-incident toeschreef aan het grove spel van de Velsenaar. Bischot speelde Bakker in de slotfase geheel uit de wed strijd, maar overhandige Bakker na af loop toch de Groninger koek die hij, even als de rest van de Telstarploeg, eerder van het bestuur van FC Groningen had ont vangen. „Die heb je te danken aan je uitlatingen vierde-rangs rechtsbuiten”, voegde Bischot de Groningen-speler toe. „En nu morgen”, glunderde de in KNAU-dienst werkende Belgische trai ner, daarmee doelend op de 400 meter horden, die vandaag in Roosendaal tij dens de interland tegen Noorwegen op het programma staat. Op dat nummer aast de jonge Brabander, die vorig jaar bij de Europese kampioenschappen in Praag vijfde werd op de zekere haalbare Olym pische limiet van 49,80 seconden, vandaag in Roosendaal, of volgende week tijdens de Europa Cupfinale in Genève. „Het kan eigenlijk niet stuk”, aldus Schulting, die als beste tijd op de 400 meter vlak 46,67 seconden had staan. Schultings prestatie was het absolute hoogtepunt van de dames- en hereninter land tegen Noorwegen, die gedurende twee dagen in Roosendaal wordt afge werkt en Nederland op de eerste dag een juniorenrecord en twee seniorenrecords opleverde. Dit inclusief Schultings record, dat eigenlijk nogal onverwacht kwam, want eigenlijk was de nu onttroonde re cordhouder op de 400 meter, Koen Gijs bers, de man van wie veel werd verwacht. De Leidenaar draaide echter niet. „Ik had verwacht Koen naast me te zien. Toen hij niet kwam, was ik bang dat ik zelf te hard ging, dat ik zou afknappen”, aldus Schul ting. Lang, heel lang zat ook een officieel nieuw Nederlands record op de 1Ó0 meter heren in het vat. Na enkele jaren uit Oranje weg te zijn geweest, maakte de Arnhemmer Henk Brouwer zijn rentree met een knappe 10.52 seconden. Een officieel Nederlands record, want de KNAU had als limiet 10.55 seconden gesteld. Het derde record dat op het Roosen- daalse kunststof sneuvelde, was afkom stig van de Groningse juniore Annie Moedt, die in dé door de bekende Noorse Greta Waitz in 4.05.4 gewonnen 1500 meter haar persoonlijke record flink omhoog haalde. Zelfs tot 4.17.5, waardoor de reis naar de Europese jeugdkampioenschap pen in Polen haar niet meer kan ontgaan. De recordoogst van de eerste avond was daarmee binnen. Maar ook vandaag zal er ongetwijfeld worden geoogst. Bijvoor beeld op de 4x400 meter estafette dames, want Tilly Verhoef en Conny Vermazen legden een dusdanig sterke individuele Eindstand van het Europees basketbalkam- pioenschap luidt: 1. Sowjet-Unie; 2. Israël; 3. Joegoslavië; 4. Tsjechoslowakije; 5. Italië; 6. Spanje; 7. Polen; 8. Frankrijk; 9. Griekenland; 10. Nederland; 11. Bulgarije en 12. België. ROEHAMPTON (ANP). De Neder landse speelsters Mariette Bakker en Marcella Mesker hebben zich in Roe- bampton geplaatst voor het damesenkel- spel van het hoofdtoernooi im de tennis kampioenschappen van Wimbledon, dat maandag in Londen begint. DOOR JAN VAN DER NAT De topscorers: Sovjet-Unie: Tatsjenko 29, Bjerlov 22 en Tarakanov 22; Israël: Yanai 18, Berkovitz 16, Silver 12 en Menkin 10. Schotpercentage Sow- jet-Unie 67 en Israël 46. Zoals bekend was er nogal wat kri tiek geuit op dit plan van het ministe rie door onder andere Joop Worrell, Tweede kamerlid van de PvdA. Wor rell vond het uitermate vreemd dat dit soort zaken door de publiciteits media bekend moesten worden ge maakt. Daarnaast kon hij het niet goedkeuren dat de overheid een top sportevenement als de wereldbeker voor springruiters ging sponsoren. De heer Kwaak van het ministerie van Landbouw en Visserij: „Worrell snapt er niets van. Het ministerie doet eigenlijk al jaren aan sponso ring. De overheid stopt weliswaar in een sport, maar doet dat niet met de bedoeling er winst uit te halen. Dit is in landelijk belang. Het komt niet ten gunste van een bedrijf”. In het kader de export van Neder landse agrarische produkten te sti muleren werd gisteren, onder leiding van dr. ing. Vos, plaatsvervangend directeur van de landbouw- en voed selvoorziening, besloten het sponsor contract tussen de Internationale Hippische Federatie (FEI), het minis terie en de andere sponsor, Volvo, voor een periode van drie jaar aan te gaan met een optie van vijf jaar. LAAX. Er kan met nog twee koersdagen voor de boeg natuurlijk nog van alles gebeuren, zeker in een „dolle” Ronde van Zwitserland, die de voorbije acht dagen reeds veel onverwachte resultaten te zien heeft gegeven. Niettemin zal er een wielerwonder moeten gebeuren als vrijdagavond Wilfried Wesemael niet op de hoogste trede van het ereplatform komt. Na de etappe van gisteren over de 1916 meter hoge Lukmanier-pas staat de Belgische waterdrager uit de ploeg van Peter Post steviger dan daags te voren op de eerste plaats. Voor Telstar-aanvoerder Fred Bischot staat het niet vast dat hij volgend seizoen nog voor Telstar zal uitkomen. De aanvoerder verklaarde desgevraagd dat er bij andere verenigingen belangstelling voor hem bestaat. Bischot: „Ik kan er echter nog weinig over zeggen omdat ik per slot van rekening nog een contract voor een jaar heb”. ROOSENDAAL. „Ge bent een ster ke”. Zo complimenteerde gisteravond Wilfried Geeroms zijn pupil Harry Schul ting, die iedereen en vooral zichzelf ver baasde met een glanzende recordtijd van 46.11 seconden op de 400 meter. Fred Bischot: weer mikpunt publiek van

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 23