Jan Timman Ben Arts positief gestemd over behaalde overeenkomst ministerie-FEI Hippisch sponsorcontract rond Jan Raas pakt tweede plaats in Ronde van Zwitserland Jong Oranje haalt finale Toulon in FEDOR NAAR DE TOUR toto-lotto training erg snel 4 zeker van zege eindrangschikking deelt met de Hon gaar Ribli, 10. Kenny Roberts in AAN VOORAVOND TT-RACES IN ASSEN Verbaasd Experimenten Banneling Probleemloos 23 SPORT 19 7 9 VRIJDAG 22 JUNI 22 8 IC Mi I” (Van onze sportredactie) ROOSENDAAL. Eén jeugdrecord, drie seniorenrecords, een dubbele zege op Noorwegen en voor Harry Schulting en Henk Brouwer uitzichten op een Olympisch optreden in Moskou. Ziedaar de voor Nederland aantrekkelijke balans van vier uur atletiek in Roosen daal, waar de heren voor het eerst in de geschiedenis van de Noren wonnen (111-100) en de dames hun zege van vorig jaar in Oslo continueerden (95-82). De kritiek die inmiddels over Atletiekzege met records Yr HARRY SCHULTING: opnieuw stprk op 400 meter horden. Dierickx: ritzege na demarrage 323- DM idio, ner- Tel. Op de sprint ging het gisteravond trou wens toch weer erg snel. Bij de dames zette Els Vader via 23,43 sec. de beste seizoentijd en tevens een persoonlijk re cord neer. Ze was er wat verbaasd over. „Ik heb namelijk flink last van mijn been. Dat heb ik altijd op deze baan. Al met al nadert de Zeeuwse Els Vader, Wilma van Gools record van 23,22 steeds meer. Handgeklokt was de tijd zelfs 23,2. De hoop dat er gisteravond na de drie records van woensdag en Brouwers twee de toptijd, nog een record en dan op de 4x 400 meter dames estafette uit zou rollen, was al na de eerste ronde in 56.3 sec. van Lilian Mandema uit. Conny Vérmazen’s 53,5 en Tilly Verhoef’s 53,4 waren goed, maar het record werd via 3.38,6 op ruim 4 sec. gemist. Wel betekende het een van de vele zeges van de Nederlandse ploeg die tegen Noor wegen alle estafettes won, want de heren Klarenbeek, Schulting (heel snel: 45,94 als tweede loper), Pont en Gijsbers kwamen ook tot winst in een knappe tijd van 3.08,4. Bij de heren waar Koeleman de steeple (8.43,8), Wielart (teleurstellend 2.17 meter hoog), Sedoc (15.75 meter hink-stap-sprin- gen), ook overwinningen pakten, lieten op de loopnummers drie Nederlandse atleten een sterke indruk achter. Klaas Lok liep een knappe vijf kilome ter, waarin hij heel bekwaam de tempo versnelling van Husby opving, om te tri omferen in 13.41,1. Veelbelovend was ook de rentree, na twee „kwakkeljaren” van Evert Hoving, in de sterke tijd van 1.48,2 net voor Arno Kormeling in 1.48,7. Ook gisteravond bij de dames weer veel Nederlandse overwinningen: Sylvia Bar lag met 6.10 meter ver, Bea Wiarda met 53.90 meter discus, en Carla Beurskens die op de drie kilometer tactisch sterk liep en finishte in een goede 9.11,9. Conclude rend een goede generale van zowel de dames als de heren voor de Europa-Cup- confrontatie volgende week in Sittard en Genève. (Van onze sportredactie) HORGEN. Willy Jossart, chef d’equipe van IJsboerke, heeft de ploeg geformeerd waarmee hij volgende week in de Ronde van Frankrijk zal starten. Ondanks alle eerdere berichten is de Belg Daniël Willems niet in de ploeg opgenomen, maar wel Fedor den Hertog. De ex-kampioen van Nederland is een van de drie niet-Belgen in Jossart’s equipe. De twee anderen zijn de Duitsers Didi Thurau en Hans-Peter Jakst. Het team bestaat verder uit Rudi Pevenage, André Dierickx, Jos Jacobs, Ludo Delcroix, Gerry Verlinden, Jos van de Poel en Rudi Colman. het voornemen van het ministe rie van Landbouw is gespuid (Joop Worrell van de PvdA in de Tweede Kamer, het departe ment van CRM), schijnt Arts geen angst voor de toekomst in te boezemen. Hij: „Nee, natuur lijk niet. Het besluit is geno men en daar kunnen én Worrell én CRM niets meer dan doen. Ik begrijp niets van die men sen, maar hieruit blijkt wel dat mijn uitspraak, dat de sportwe reld van schijnheiligheid aan elkaar hangt, alweer uitkomt. Altijd maar weer die kritiek op iets waar helemaal geen gevaar in schuilt, laten die mensen eerst maar eens zelf met voor stellen komen, dan mogen ze kritiek uiten. Niet eerst tegen werken en dan over een andere oplossing gaan praten. Daar heb je totaal niets aan”. Jan Raas en de rest van het peloton, dat na een saaie etappe in Horgen als een vloedgolf over de witte streep rolde, had te laat gereageerd op een demarrage van André Dierickx. De Belg, die in de ploeg van Didi Thurau en Daniël Willems, geen aanvoerdersrol mag vervullen, behaalde door deze explosie zijn derde overwinning van dit seizoen. Eerder won hij twee wed strijden, waarvan er in België wekelijks een stuk of tien op het programma staan. Een aantal jaren geleden werd Dierickx als een nieuwe vedette afgeschilderd. Hij had als amateur geschitterd en werd met veel fanfaregeschal in het gilde der pro fessionele renners opgenomen. Maar als ooit een renner heeft ondervonden dat het verschrikkelijk lastig is om echt door te breken, dan is het André Dierickx ge- groot gelijk, en, zoals reeds eer der gezegd, wij hebben er ook baat bij. Zowel Jumping Am sterdam als Indoor Brabant be horen tot het „pakket” van de wereldcup. Daarom zal de NHS dit plan zeker niet tegen gaan werken. Dat zou betekenen dat je geld uit je eigen zak loopt te stelen. En dat doet niemand, dus wij ook niét”. Ben Arts, in het dagelijks le ven directeur van een farma ceutische fabriek in Amster dam, is duidelijk niet bezorgd over de eventuele gevolgen van het sponsorcontract tussen het ministerie en de FEI. De pro blemen die zouden kunnen ont staan wanneer het ministerie na drie jaar stopt met sponso ring, wanneer blijkt dat de ex portbevordering niet dat heeft gebracht wat er van verwacht werd, legt hij naast zich neer. Ook de eventuele problemen die verwacht zouden kunnen worden met de Nederlandse te- levisie-uitzendingen (het minis terie is van plaó de barrages in de vormen van kazen en derge lijke te maken) beschouwt hij niet als een probleem. Vandaag, als er eerst een korte etappe en vervolgens (tot slot) een individuele tijdrit plaatsvindt, zal het financiële ge- De zelfbewuste Amerikaan ging rond in 2.55.9, terwijl er bij de 500 cc’ers tijdens een training of een wedstrijd nog nooit sneller was gereden dan 2.57.4. Ook Johnny Cecotto (2.56.4), Phillipe Coulon (2.56.5) en Barry Sheene (2.57.2) bleven onder het oude record, Wil Hartog (2.57.5) en Jack Middelburg (eveneens 2.57.5) zaten er juist boven. Verder bleven nog Virginio Ferrari (2.58.4), Marco Luchi- nelli (2.39.2) eh Boet van Duimen (2.59.5) binnen de drie minuten. De Nederlanders handhaafden zich dus uitstekend in het selecte gezelschap. Ken ny Roberts onderstreept echter duidelijk zijn favorietenrol. Hij reed met een aan overmoed grenzende dosis zelfvertrou wen en vermaakte het publiek met specta culaire starts op het achterwiel. In het Suzuki-kamp wordt er alles aan gedaan om de macht van de Yamaha- coureur te doorbreken, maar de pogingen doen geforceerd aan. De fabrieks-Suzu- ki’s geven stuur problemen, waardoor Ro berts alleen kan worden bijgehouden wanneer er extra risico’s worden geno men. Dat heeft weer tot gevolg, dat er regelmatig iemand afvalt. TOULON. Jong Oranje heeft zich gisteravond tijdens het internationale voetbaltoernooi in Toulon voor de finale geplaatst. De Nederlandse jeugd kwam zo ver door een overwinning van 3-1 op Frankrijk. Bij de rust was de stand al 2-0. Voor Nederland scoorden Schouwenaar (2x) en Van der Horst. Vijf minuten vóór het einde maakten de Fransen uit een strafschop een tegendoelpunt. Begeleider Jaap van Praag was vol be wondering voor de inzet van de jeugdspe lers. „Zij hebben het stempel van derde- rangsploeg, dat hun was opgelegd, volle dig van zich afgeschud”, aldus de ex- voorzitter van Ajax. Vandaag wordt beslist wie de tegenstan der van Nederland in de finale wordt. Argentinië maakt de meeste kans. Voor het eerst sinds veertien jaar heeft Juventus weer beslag gelegd op de Itali- Ook Boet van Duimen was in een goed humeur, hoewel hij nog steeds problemen heeft met het verkrijgen van nieuwe on derdelen. De coureur heeft echter in As sen een nieuwe sponsor gevonden, waar door het financiële gedeelte van de racerij hém tenminste wat minder zorgen baart. De technische mankementen, die Van Duimen dit seizoen al heeft gehad, wpren overigens niet alleen te wijten aan domme pech. In zijn streven de fabrieksmachines bij te houden, vergde de ambitieuze rijder te veel van zijn materiaal. Japanse techni ci, die onlangs Van Dulmens motorblok ken aan een nadere inspectie onderwier pen, kwamen tot die conclusie en plakten een rood streepje op de toerenteller. Zij adviseerden de strijdlustige zuiderling daar vooral onder te blijven. Jack Middelburg gelooft nog steeds, dat hij geen Grand Prix kan winnen als privé- rijder, maar hij gaat wel bijna net zo hard. Ook hij zal zich onder normale omstan digheden gewonnen moeten geven aan Kenny Roberts, maar voor de rest hoeft hij weinig meer onder te doen. Ook in Assen is weer een van de toppers in de 500 cc-klasse onderuit gegaan. Het was Franco Uncini, vierde in het tussen- klassement voor het wereldkampioen schap. De Italiaan droeg na zijn val een arm in een mitella, maar zaterdag zal hij ongetwijfeld weer van de partij zijn. Ook in de overige klassen maken de favorieten de meeste aanspraken op de goede startposities. Tormo (50 cc), Nieto (125 cc), Ballington (250 cc), Hansford (350 cc) en het duo Schwarzel-Huber (zijspan nen) maakten in hun categorieën tot nu toe de beste rondetijden. De TT blijft een enorme aantrekkings kracht uitoefenen op het publiek. Alleen de trainingen al worden door tienduizen den bekeken en wanneer de weersomstan digheden goed blijven, kan morgen op een recordbezoek worden gerekend. Servette uit Genève is na Young Boys uit Bern te hebben verslagen met 3-2 (rust 1-2) Zwitsers bekerwinnaar geworden. 'r.pr. sen- 323- Om de moeilijkheden te overwinnen wordt er vooral door de mecaniciens van Wil Hartog heftig geëxperimenteerd. Er schijnen inderdaad vorderingen in de goede richting te worden gemaakt. Har tog, die na de internationale race in Raal- te en de Grand Prix van Joegoslavië een aangeslagen indruk maakte, stapt in elk geval weer opgewekt door het renners- kwartier. Tot die verbeterde stemming heeft ongetwijfeld ook bijgedragen dat hij eindelijk over banden kan beschik ken, die vrijwel evenwaardig zijn aan die van Roberts. De Amerikaan heeft een complete fabriek achter zich staan, die hem als enige van hun banden voorziet. en 6, atinte ’950. auto- /r.pr. v.a. □out- fdak, t, bj. >len- 323- i (Van onze sportredactie) ASSEN. In de avonduren, wanneer er veel zuurstof in de lucht zit, lopen racemotorenhet hardst. Dat is een van de redenen, waarom er tijdens de donderdagavondtraining voor de TT-races in Assen altijd zulke razendsnelle rondjes worden gedraaid. Ook dit jaar is het niet anders. Donderdagavond kregen, zoals gebruikelijk, de 500 cc en de zijspannen oefengelegenheid en vooral de soloklasse greep de gelegenheid aan om uiterst scherpe tijden neer te zetten. Zelfs het ronderecord ging eraan en daarvoor zorgde Kenny Roberts, de titelverdediger, die opnieuw het tussenklassement voor het wereldkampioenschap aanvoert. >.t.k. 000, Tel. bedrag voor de wereldbeker. Nu, met het ministerie er bij, wordt het totale bedrag „geco verd”. En zelfs in het geval dat beide sponsors stoppen, dan is er nog niets aan de hand. De paardesport redt zich altijd, hoewel alles dan wel weer een stuk gecompliceerder zal ver lopen. Laten we maar hopen dat die verwachtingen van het ministerie uitkomèn”. Ben Arts (63), onder andere vice-voorzitter van de Neder landse Hippische Sportbond, suste de gemoederen wat door een verklaring uit te geven waarin werd verklaard dat de NHS, behalve Van Leeuwen dan, niets van de hele kwestie scheen af te weten. Van Leeu wen werd enigszins op zijn vin gers getikt omtrent zijn, in de ogen van de FEI, wat al te voor barige uitspraken over de spon- soronderhandelingen j. '75 6-cil. 3850; met km. met iunus litlaat woon ranje lang hruil: rima: ileuw jelijk, ’568. !1 u. PORTOROZ. De Nederlandse grootmeester Jan Timman is winnaar geworden van het internationale schaaktoernooi in Portoroz in Joego slavië. In de vijftiende en laatste ronde be reikte hij remise tegen de Deen Bent Larsen, de enige speler die nog gelijk in punten met de Nederlander kon komen. Timman vergaarde 11 punten, Larsen, die de tweede plaats in de neer. Inmiddels schijnt de zaak dan rond te zijn. Afgevaardig den van het ministerie van Landbouw en Visserij en Van de FEI zijn, in een deze week gehouden gesprek, tot elkaar weten te komen en besloten een sponsorcontract van voorlopig drie jaar aan te gaan met een optie van nog eens vijf jaar. Het „Rapport Aken” lijkt gesloten. Voor Ben Arts is het dat zeker. Ben Arts: „Volgende week vergadert het bestuur van de NHS, maar ik denk echt niet dat we nog verder op de uit spraken van Van Leeuwen of mij in zullen gaan. Alles is nu rond, dus waarom er nog ver der over zeuren. Gedane zaken nemen geen keer”. Arts is uiterst positief ge stemd over de behaalde overeenkomst tussen het minis terie en de FEI. Als organisator van Jumping Amsterdam kent hij de moeilijkheden die een concours hippique nu eenmaal met zich meebrengt. „De laatste keer dat ik Jumping Amster dam heb georganiseerd,'kwam het erop neer dat er geld bij moest. Het wordt met het jaar problematischer om het geheel financieel nog aantrekkelijk te maken. Nu het ministerie van Landbouw gaat sponsoren, zal alles waarschijnlijk een stuk vlotter verlopen. De sport heeft sponsors nodig, dat kan nie mand ontkennen. Tegenwoor dig is het al zo dat je zelfs geen manege meer kunt runnen zon der sponsors”. Valencia maakt een goede kans zich te plaatsen voor de finale van het Spaanse bekertoernooi. De club van de Argentijn Kempes en de Westduitser Bonhof zege vierde in de thuiswedstrijd voor de halve finales met 2-0 over Valladolid. In de andere halve finale komen uit Real Ma drid en Sevilla. Zo blij als André Dierickx (31) was met zijn etappezege, zo teleurgesteld voelde zich Ronde van Zwitserland-organisator Sepp Voegeli. Het klassement was im mers gemaakt in de etappe van woens dag, en de ijdele hoop van de koersdirec- teur dat op de voorlaatste dag in ieder geval voor de etappeprijzen gevlamd zou worden ging niet in vervulling. Staande in de auto die het peloton voorafging was Voegeli eerder een banneling dan de gro te baas van het evenement dat Zwitser land tien dagen in de ban had moeten houden. deelte voor de renners worden afgerond. Sommige cracks, vooral Thurau en Pol lentier, moeten niet vreemd opkijken als Sepp Voegeli hun gages alsnog zal ver minderen wegens gebrek aan arbeidslust. Want dat hij zich door sommige groten in de steek gelaten voelt, steekt'Voegeli niet onder stoelen of banken. Peter Póst tilt niet zo zwaar aan de bedenkingen van de organisator. „Wij zijn naar Zwitserland gekomen om de ronde te winnen”, aldus de Nederlandse chef d’equipe. „Met Wilfried Wesemael in het algemeen klassement ruim vier minuten voor zijn eerste belager ziet het er voor ons gunstig uit. Ik begrijp natuurlijk ook wel dat een organisatie bever een man als wereldkampioen Knetemann op het ere- Dick Advocaat keert terug in het Zui- derpark. Gisteren bereikten FC Den Haag en Chicago Sting overeenstemming ten aanzien van de ex-VW’er, die het komen de seizoen op huurbasis uitkomt voor de equipe van Piet de Visser. platform heeft staan, maar in een wed strijd kun je ten enenmale niet bij voor baat reeds een winnaar aanwijzen. Er moet eerst gereden worden. Daarbij komt dan nog het tactisch concept”. Dat in de slotfase van de etappe naar Horgen - na een eindeloos lijkende wan delgang - toch nog even gevlamd werd, bleek overduidelijk. Op de eerste plaats bereikte de karavaan toch nog een gemid delde van meer dan 40 kilometer per uur en bovendien werden iri de laatste 25 kilometer ruim twee dozijn „strijders” op een achterstand van vijf, zes minuten ge reden. Met Raas (2e), Thaler (4e) en Wese mael (5e) in de spits van het peloton, eiste de ploeg van Peter Post het grootste deel van de prijzenpot op. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. De Inter nationale Hippische Federatie (FEI) toonde zich het afgelopen weekeinde tijdens het con cours hippique te Aken, uiterst verbolgen. De directeur van de Nederlandse Hippische Sport bond, Jacques van Leeuwen had namelijk in een interview de plannen van het ministerie van Landbouw en Visserij, om de wereldbeker voor springrui ters voor een periode van drie jaar te sponsoren, openbaar ge maakt. Iets dat de organisatie duidelijk dwars zat. Juist nu de onderhandelingen tussen het ministerie en de FEI een gunstig verloop begonnen te krijgen, moest dit er weer tus sen komen. Vooral de FEI was erg kwaad en riep alle aanwe zige Nederlandse afgevaardig den in Aken bijeen voor een spoedberaad. „Problemen omtrent de Ne derlandse televisie-uitzendin- gen verwacht ik ook niet. Ieder een moet goed begrijpen dat het ministerie de barrages niet vol gaat plakken met adressen waar hun kazen en eieren pre cies te koop zijn. De toeschou wers worden niet gedwongen met boter op het hoofd te lopen willen ze een concours bezoe ken. Het gaat het ministerie er louter en alleen om wat meer bekendheid in het buitenland te krijgen. Niets anders. Van sluik-reclame kun je dus ook- niet spreken”. weest. Het land dat Eddy Merckx terecht als een keizer bejubelde en dat behalve de „kannibaal” van het cyclisme nog wel een paar andere vedetten telde (Roger de Vlaeminck, Van Impe, Pollentier, Ver- beeck, Godefroot enzovoorts), vergat vrij snel dat men ook Dierickx in dit gilde had gewild. Dierickx verdiende een goedbe legde boterham, maar een echte crack werd hij niet. Een overwinning in de ronde van België en zelfs twee zegepralen in de Waalse Pijl maakten Dierickx niet tot een dure klant voor de organisatoren van criteria. Een paar seizoenen geleden werd hij ingelijfd door de sponsor die naderhand Thurau en vervolgens ook Daniël Willems engageer de. „Je kunt hier veel geld verdienen”, werd tegen Dierickx gezegd tijdens de onderhandelingen. „Het kopmanschap in de ploeg hebben we evenwel voor anderen bestemd”. Als je in dergelijke omstandigheden je carrière moet .voortzetten is een ritzege in de Ronde van Zwitserland natuurlijk een prestatie om verheugd over te zijn. Zo’n klassering is bovendien interessant, om dat over enkele dagen in alle professione le wielerlanden van Europa de nationale kampioenschappen worden verreden. Dierickx heeft nu immers te kennen gege ven dat de vorm er is. In het ploegenspel, dat ook titelwedstrijden overheerst, kan het nooit kwaad als je vlak voor een kampioenschap getoond hebt te kunnen winnen. (Van onze sportredactie) HORGEN. Het scheelde slechts enke le meters, maar ondanks zijn machtsver toon op weg naar de eindstreep van de negende etappe in de Ronde van Zwitser land moest Jan Raas met de tweede plaats tevreden zijn. „In de sport kan een fractie van een seconde nu eenmaal be slissen over winst of verlies”, stelde de Nederlandse' koning der klassiekers nuchter vast. „Tweede worden is mooi meegenomen, maar niemand die er mor gen nog over spreekt”. „Dit is geen bedrijf dat gaat sponsoren, maar de staat. De televisie zou in mijn ogen dan ook geen redenen hebben om geen beelden uit te zenden van bijvoorbeeld Jumping Amster dam. In het buitenland bestaan daar helemaal geen misstanden over. Daar verloopt alles soe- peltjes. Er komen onder andere wat stands te staan. Heb je be langstelling, dan loop je er naar toe om een kijkje te nemen of om iets te kopen. Heb je geen belangstelling, dan loop je door. Zo simpel is dat”. aanse voetbalbeker. De club uit Turijn won in Napels ip de verlenging met 2-1 van de tweede divisieclub Palermo. i.OOO km, goed nault ’72, '3, in Am- >gg- De stand aan de kop is: 1. Timman (Ned) 11 punten, 2. Larsen (Den) en Ribli)(Hon) 10, 4. Tsjeskovski (Sov) 9,5. DEN HAAG. Lotto 24 van afgelopen zon dag heeft drie winnaars van de eerste prijs opgeleverd. Ieder van de drie gelukkigen ont vangt een brutobedrag van 247.633,70. In to taal vielen in lotto 24 32.288 prijzen. De gegevens van lotto 24 zijn: totaal aantal Prijzen: 32.288; inleg: ƒ3.528.000,00; prijzenbe- drag: 1.832.171,20. Eerste prijs: 3 winnaars, die ieder bruto i 247.633,70 ontvangen. Tweede prijs: 15 win naars, die ieder bruto 11.172,00 ontvangen. Derde prijs: 278 winnaars, uitkering 904,20. Vierde prijs: 9121 winnaars, uitkering 36,70. Vijfde prijs: 22.871 winnaars, uitkering 14,60. Ook gisteravond weer hoofdrollen voor Harry Schulting en Henk Brouwer. Van eerstgenoemde was na zijn 46,11 sec. op de 400 meter vlak een toptijd en mogelijk zelfs al een limiettijd voor Moskou op de 400 meter horden verwacht. Die toptijd kwam er (nog) niet uit, want een toptijd mag je die handgeklokte 49,85 wel noe men. De limiet van 49,6 werd het net niet. „Op de laatste horde’, die ik ook in 14 passen wilde nemen klikte het niet. Maar geen nood volgende week in Genève moet het lukken”, aldus de Brabander wiens beste tijd voor Roosendaal 49,85, elektro nisch dus, was. Opvallend in de horden-race ook de jonge Hugo Pont, die vanwege studie dit seizoen nog maar heel weinig op de baan te zien was. Desondanks rolde er een knap persoonlijk record van 51,0 sec. uit. Ook voor de Almeloër uitzichten op de 50-sec.- grens. Dat Harry Schulting Moskou gaat berei ken is uiteraard geen verrassing, dat Henk Brouwer nu ook die aspiraties mag gaan koesteren is weinig minder dan een sensatie. Vorig jaar nog uit de kernploeg gezet, omdat blessures hem niet in staat hadden gesteld zijn beloften van enkele jaren geleden waar te maken, is de Arn hemmer nu aan een voortreffelijk seizoen bezig. Woensdag dus zijn recordtijd van 10,55 op de 100 meter en gisteravond 20,95 op het nummer dat de langbenige Brouwer het best ligt, de 200 meter. Hij was daar mee 0,03 sec. sneller dan Raymond Hee- renveen in ’75 in Mexico. „En toch draait het niet zo geweldig. Ik had dan wel rug- wind maar deze was nogal onregelmatig. Ik had dan ook het gevoel dat ik soms wankelde”, aldus de Arnhemmer, die plotseling heel dicht bij de NOC-limiet van 20,80 is gekomen. Het leger Ameri kaanse sprinters niet meegerekend, mag de 25-jarige Brouwer zich rekenen tot de twintig snelsten ter wereld en bij de snel ste tien 200-meterlopers van Europa. In de Tourploeg van kopman Michel Pollentier zullen behalve de Ier Kelly geen niet- Belgen worden opgenomen. Aanvankelijk was sprake van de Zwitsers Schumutz en Lienhard als gastrenners. De Zwitsers zijn echter niet ingegaan op het verzoek van Pollentier om hem in de Tour te steunen. Zij menen in de Ronde van Italië en de rondrit door hun eigen land genoeg zwaar werk te hebben opgeknapt, maar ook het matige optreden van Pollentier (in diverse beklimmingen moest de Belgische kampioen afhaken) in de Zwitserse ronde zal hen te denken hebben gegeven. Het initiatief van Arts slag- de, de FEI-afgevaardigden, di recteur Max Amman en alge meen secretaris Fritz Widmer, legden het gebeurde naast zich Ben Arts was overigens niet verrast toen hij van het initia tief van het ministerie hoorde. In Engeland is het al een nor male zaak dat er tijdens een concours hippique overal stands staan met honing, pluimvee en dergelijke. Het voornemen van het ministerie mag dan wel in Nederland een primeur betekenen, internatio naal gezien liep Nederland ei genlijk achter. „Wat veel mensen vergeten, is dat wij (liet meer onder'CRM, maar onder het ministerie van Landbouw vallen. Dan is het toch te begrijpen dat juist zij via de wereldcup trachten de Nederlandse agrarische pro- dukten aantrekkelijk te maken voor het buitenland? Ik geef ze „Mocht inderdaad blijken dat het ministerie teleurges teld wordt in zijn verwachtin gen en zouden zij de optie van vijf jaar niet opnemen, dan is er nog weinig aan de hand. Sommige concoursen in het buitenland draaien al jaren zonder financiële problemen. Volvo sponsort al een tijd de helft van het totale benodigde

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 23