RUUD GEELS: CONTRACT BIJ SPARTA Touwtrekken om Frank Kramer Vlacil weer in opspraak Rohda kampioen te- Neeskens: geen aanpassingsproblemen bij Cosmos Nacompetitiestand JONG ORANJE VERLIEST FINALE JEUGDTOERNOOI VAN TOULON Inspanningen I f- i h Tf ..Sw**- MAANDAG 25 JUNI 19 7 9 ■e t e i. 11 sportitl r, 'i a 3 an SPORTS I. Fortuna komt één ir Ruud Geels: van Anderlecht naar Sparta. 1 op Telstar E 3 HENK SPRENKELER T 'tyk. Groningen en FSC rekenen (Van onze sportredactie) ARNHEM. Zoals kon worden ver- Telstar-verdediger Harry Hegeman haalt Groningen-spits Leen Swanenburg in het strafschopgebied onderuit. Uit de toegekende penalty brengt Swanenburg, die ook al eerder in de wedstrijd voor twee treffers tekende, de stand op 3-1 voor Groningen. Bi (Van onze sportredactie) HAARLEM. Speelt Frank Kramer volgend seizoen voor Haarlem of voor FC Utrecht? Het antwoord op die vraag zal waarschijnlijk door de KNVB moeten worden gegeven. De aanvaller van Volendam heeft zowel met Haarlem als met Utrecht een mondelinge afspraak lopen en beide clubs verlan gen dat Kramer die nakomt. Volgens Haarlem-voorzitter Henk Hut echter heeft zijn vereniging de oudste rechten. Piet van den Berg zal een schriftelijk verzoek indienen bij het bestuur van Haarlem om hem van zijn contractuele ver plichtingen te ontheffen. Van den Berg, die vorig jaar ook al wilde stoppen, heeft nog een contract voor een seizoen. Hut: „We zullen de zaak bekijken. We kunnen Van den Berg natuur lijk moeilijk tegenhouden, maar wellicht verandert zijn mening nog na een gesprek.” bij vlagen dubieus leidende scheidsrech ter Keizer gegeven nadat Harry Hegeman de op links doorgebroken Swanenburg onreglementair gevloerd had, tot stand kwam. Telstar zag slechts kans daar één treffer tegenover te zetten. Nadat zowel Paul Stam als Rob van der Meer diverse goede mogelijkheden onbenut had gela ten, was het in de twintigste minuut van de tweede helft toch Stam die op aange ven van Van der Meer de bal achter de Groningse doelman Tukker kopte. Voor de drieduizend toeschouwers had het spel echter weinig te bieden al brachten twee acties van Jan Nederburgh wat leven in de brouwerij. Eerst achter volgde de Telstar-doelman geruime tijd een op het speelveld lopende hond om vervolgens met een bliksemsnelle reactie een doelpunt van Groningen te voorko men. Met Colin Ayre in de ploeg voor de geblesseerde Bischot waagde Telstar nog een laatste poging de stand een redelijker aanzien te geven. Verder dan een effectvol schot van Ab van Oorschot dat naast ging en een harde voorzet van Bum a die door de zwak acterende Van der Meer gemist werd, kwamen de Velsenaren echter niet meer. De Groningse oefenmeester Theo Verlangen achtte na afloop de kans op promotie van zijn team zeker aanwezig. Verlangen: „Hoewel niemand er in het noorden in schijnt te geloven zal ik mijn spelers woensdag toch tot het uiterste proberen te motiveren. Van Telstar ver wacht ik dat de ploeg in Tilburg zijn sportieve plicht niet zal verwaarlozen al is Willem II natuurlijk de grootste kans hebben. Maar wie weet waartoe Telstar toch nog in staat is”. Johan Neeskens was tevreden over zijn debuut in het Amerikaanse voetbal. De Nederlander werd na afloop van de wed strijd bestormd door de Amerikaanse pers maar hield zich in zijn commentaar op de vlakte. „Het is lekker gegaan. Ik heb alleen wat last van blaren omdat ik niet gewend ben op een kunstgrasveld te spe len. Mijn eerste optreden is mij in elk geval goed bevallen.” Neeskens vertelde verder dat hij van de scheidsrechter een vermaning had gekre gen omdat hij naar Amerikaanse begrip pen soms wat fors ingreep. „Dat zijn ze hier kennelijk niet gewend. Wat dat be treft zal ik mij dus moeten aanpassen.” Op een vraag of hij niet teleurgesteld zou zijn omdat de Amerikaanse spelers mees tal de meeste eer krijgen in de kranten, antwoordde Neeskens: „Ik ben hier geko men om te voetballen. Niet om de show te stelen." Ray Klivecka„de coach van de Cosmos, was uiterst gelukkig met het optreden van Ruud Geels speelt het komend seizoen voor Sparta. Gisteren heeft het bestuur van Sparta overeenstemming kunnen bereiken met Anderlecht over de transfer van de rossige spits. Ruud Geels, dertig jaar, heeft een tweejarig contract getekend. Geels: Fortuna Düsseldorp is bekerwinnaar 1979 in West-Duitsland geworden. Hertha BSC verloor na verlenging met J-0. Vier minuten voor het einde van de tweede verlenging scoorde Seel de winnende tref fer. Er waren 55.000 toeschouwers. De met van bondstrainer Jan Vlacil tot nieuwe problemen binnen het Koninklijk Neder lands Gymnastiek Verbond geleid. Zoals bekend werd de Tsjechoslowaak enige weken geleden ontheven van het hoofd- trainerschap van de damesselectie keur- turnen omdat hij niet functioneert zoals men van hogerhand graag zou zien. Vla cil werd toen onder curatele gesteld van Lenie Lens. <r JAN VLACIL: spanningen enorm toege nomen (Van onze sportredactie) VELSEN. Hoewel Telstar reeds was uitgeschakeld in de strijd om de nog vacante plaats in de ere-divisie en de laatste thuiswedstrijd van de na-c om pe titie met ruime cijfers verloor van het technisch beter spelende FC Groningen (1-3) kan de ploeg woensdag in Tilburg, als het uitkomt tegen Willem II toch nog een belangrijke rol gaan spelen. Door het voor de Velsenaren negatieve resultaat op Schoonenberg en het gelijke spel dat Fortuna SC en Willem II in Sittard overeenkwamen (1-1), hebben nu Gronin gen, Fortuna en Willem II kans op promo tie waarbij laatstgenoemde de beste pa pieren in huis heeft Wint de ploeg van Henk de Jonge op eigen veld van Telstar en begaat FSC tegen FC Groningen een misstap, dan is het zeker van eredivisie voetbal volgend seizoen. NEW YORK (ANP). Johan Neeskens heeft gisteren in zijn eerste wedstrijd voor Cosmos een verdienstelijk debuut gemaakt Ruim 40.000 toeschouwers za gen Neeskens met zijn nieuwe ploeg een 1-0 overwinning behalen op New Eng land. In het begin van de tweede helft scoorde Ricky Davis het enige doelpunt. Neeskens speelde met rugnummer der tien, het shirt dat Johan Cruijff had moe ten dragen als hij voor Cosmos was gaan spelen. Als laatste kwam hij het veld op en werd toegejuicht door de duizenden supporters. Hoewel Neeskens niet opviel met persoonlijke acties was hij een ge duchte versterking op het middenveld. HOENSBROEK. Rohda uit Raalte is gisteren algemeen kampioen van de zon- dagamateurs geworden door in Hoens- broek gelijk te spelen tegen EHC, 1-1. Zowel Rohda als EHC heeft na deze wed strijd drie punten uit twee wedstrijden, maar door een beter doelgemiddelde (4-1 tegen 2-1) kwam het kampioenschap bij Rohda terecht. Hut: „Ik heb zondagavond contact gehad met Kees Werkho ven, de voorzitter van Utrecht. En ik dacht, dat we het er wel over eens waren, dat Kramer met ons eerder afspraken heeft ge maakt. Dat kunnen we ook aantonen. Utrecht wil echter Kramer ook hebben en heeft mr. Eric Vilé ingeschakeld. Hij is, behalve voorzitter van de sectie betaald voetbal van de KNVB, ook bestuurslid van Utrecht. Ik denk, dat wij de enig juiste weg zullen bewandelen en de Stichting Arbeidszaken van de KNVB gaan inschakelen. Financieel zijn er geen problemen meer. Kramer, Volendam en Haarlem waren het al eerder eens over de geldelijke kant van de zaak. Wanneer Kramer volgend seizoen inderdaad voor de roodbroeken zou gaan spelen, betekent dat dat Haarlem een compleet nieuwe voorhoede het veld instuurt, want de komst van Terry Hendriks en Gerrie Kleton stond al vast. Willem II was uiteraard tevreden met het bereikte resultaat De Tilburgers reke nen in ieder geval voor woensdagavond tegen het reeds kansloze Telstar op winst De wedstrijd in Sittard stond in het teken van de zenuwen, niet alleen bij de acteurs maar ook bij de toeschouwers. Met 20.000 man was het stadion in Sittard overigens voor de eerste maal totaal uitverkocht. Fortuna bleek de zenuwen het eerst in bedwang te hebben, want al na 11 minu ten kon topscorer Hans Engbertsen de ploeg op 1-0 zetten. Na een slimme pass van Joop van Daele verscheen Engbert sen alleen voor doelman Szamarcik en van dichtbij schoot hij hard raak: 1-0. De treffer bracht echter niet de gewen ste rust Willem II kon zich langzaam herstellen van de schok. Met name Brok ken, die uitgroeide tot een van de beste spelers, was een voortdurende jplaag voor de Fortunezen. Op rechts glipte hij her haaldelijk langs de defensie. Dezelfde Brokken lag ook aan de basis van de gelijkmaker van Willem n. Van rechts zette hij de bal, in de 36e minuut, fraai voor, waar Henk van Rooy in het centrum de bal terugkopte naar Martin van Geel. Van de rand van het strafschopgebied schoot deze keihard in: 1-1. Willem II had wat het wilde en trok zich in het verdere verloop van het duel meer en meer terug in de verdediging. Fortuna SC kreeg daardoor een veldoverwicht, maar kwam niet veel verder dan enkele kleine kansen die Engbertsen en invaller Wetzel niet konden verzilveren. Hans Eng bertsen scoorde weliswaar halverwege de tweede helft, maar dat doelpunt werd afgekeurd, omdat hij even tevoren buiten spel stond. a Hongarije won de wedstrijd om de der de en vierde plaats met 2-0 van Frankrijk. De Hongaren bezetten hierdoor de derde en de Fransen de vierde plaats. Real Madrid en Valencia spelen de fi nale in het toernooi om de Spaanse voet- balbeker. Real bereikte de eindstrijd door een 2-1 zege op Sevilla na in de eerste wedstrijd met 0-0 gelijk te hebben ge speeld en Valencia had aan een 2-1 neder laag bij Valladolid voldoende, omdat de thuiswedstrijd in een 2-0 zege was geëin digd. Met ingang van 1980 zijn buitenlandse voetballers weer welkom in Italië. Dit heeft Artemio Franchi, die behalve voor zitter van de Europese voetbalunie, ook voorzitter is van de Italiaanse bond, ver klaard tegenover het Milanese dagblad Corriere Della Sera. Volgens Franchi zal in november een reglementswijziging worden aanvaard, waardoor het de Itali aanse eerstedivisieclubs mogelijk wordt één buitenlandse speler op te stellen. Sinds 1965 was de Italiaanse voetbal- markt gesloten voor buitenlanders. rf- Johan Neeskens: verdienstelijk debuut bij Cosmos. Neeskens. „Hij betekent een geweldige versterking voor mijn ploeg. Ik heb mij verbaasd over het aanpassingsvermogen van Johan Neeskens. Over enkele weken wanneer hij volledig is geacclimatiseerd, zal het nog veel beter gaan.” Jong-Oranje is er niet in geslaagd om de belangrijkste wedstrijd, de finale, in het internationale jeugdtoernooi van Tou lon winnend af te sluiten. De Sovjet-Unie won met 2-0 door doelpunten van Vladi mir Nikonov. Jaap van Praag, bestuurslid van de sectie betaald voetbal, rouwde wacht heeft het beperken van de macht i 43 edelstenen versierde beker gaat voor de eerste maal in de 44-jarige geschiedenis van de Duitse voetbalbond naar Düssel dorp. In de 36e eindstrijd sinds 1935 won Fortuna Düsseldorp min of meer gelukkig van Hertha BSC, waardoor een tweede ontmoeting tussen beide ploegen, aan de neuzen van de voetbalfans voorbij ging. De Zuidamerikaanse Sportconfedera- tie heeft in Lima na langdurige beraadsla gingen de groepsindeling van de landen van dat continent vastgesteld voor de voorronden van het toernooi om het we reldkampioenschap voetbal 1982. Argen tinië is als wereldkampioen al zeker van een plaats in de eindronden in Spanje. De drie groepen van Zuidamerikaanse landen, waarvan de winnaars overgaan naar het eindtoemooi, zijn als volgt sa mengesteld: Groep 1: Brazilië, Bolivia en Venezuela. Groep 2: Peru, Columbia en Uruguay. Groep 3: Chili, Paraguay en Ecuador. De indeling behoeft nog de goedkeuring van de wereldvoetbalfederatie (FIFA), die in oktober in Zürich vergadert. doelpunt te kort SITTARD. Met hangende schouders verlieten de Fortunaspelers het stadion De Baandert. Het feest, gekoppeld aan het bereiken van de eredivisie, kon niet doorgaan. Door het 1-1 gelijkspel dat de ploeg zondagavond in eigen huis behaal de tegen Willem II, valt de beslissing in de nacompetitie pas woensdagavond. „Ik wilde terug naar Nederland voor mijn kinderen. Daarom heb ik dit doorgezet, want ik had van vele Europese topclubs aanbie dingen gekregen.” Het is de bedoeling dat Geels naast Pim Doesburg zich zal gaan bezighouden met de opleiding van de Sparta-jeugd. Volgens penningmeester Brouwer is dat in het contract opgenomen. De Joegoslavische doelman Ratko Svilar, die bij Ajax een tweejarig contract aangeboden heeft gekregen, krijgt vermoede lijk geen werkvergunning van de Stichting Arbeidszaken. Bui tenlandse spelers, die niet uit een van de EEG-landen afkomstig zijn, krijgen alleen een werkvergunning als in Nederland niet voldoende kwalitatieve voetballers voorhanden zijn. Er zijn echter in dit land teveel doelverdedigers, die nog geen contract hebben getekend. Jan Morsing wordt naar alle waarschijnlijkheid de nieuwe trainer van FC VW. Morsing, hulptrainer van FC Twente, hoopt vandaag het definitieve „ja” van het bestuur van FC VW te horen. Tini Ruys heeft gisteravond na afloop van FSC-Willem II zijn contract bij Fortuna SC met drie jaar verlengd. Zoals bekend stond Ruys in de belangstelling van Sparta. Of Joop van Daele blijft, is nog niet zeker. Van Daele heeft een nieuw contract van drie jaar aangeboden gekregen van FSC, maar kan dat pas tekenen wanneer Feyenoord hem het, al getekende, contract als jeugdtrainer bij de Rotterdamse club „kwijtscheldt.” ’V In de daarop volgende weken blijken de spanningen dermate te zijn toegenomen tegen de zin van de Tsjechoslowaak in gaat een deel van de A-selectie dames bijvoorbeeld tóch naar de VS voor een trainingsstage dat er de afgelopen da gen intensief beraad nodig is gebleken tussen leden van het bondsbestuur, de sectie topsport en het sectiebestuur da mes, terwijl ook de turnsters en Vlacil daarin betrokken zijn geweest Volgens de vice-voorzitter van het KNGV, ir. Singer, kan een besluit over de positie van Vlacil variëren van „hem met een op de trein zetten, tot een herstel in zijn oorspronkelijke functie.” Vandaag wordt de reeks gesprekken afgerond waarna het resultaat van alle besprekin gen zal worden bekendgemaakt. Het is daarom dat Groningen en Fortu na, die gelijktijdig in het noorden tegen elkaar uitkomen, van Telstar verwachten dat het team in Tilburg zijn sportieve plicht zal vervullen en zich niet bij voor baat bij een nederlaag zal neerleggen. Een verwachting waaraan de Velsense vereni ging maar al te graag wil voldoen. Pro bleem daarbij vormen echter de vakantie- afspraken die een viertal selectiespeles reeds gemaakt heeft, waardoor Telstar, dat ook al niet zal kunnen beschikken over de geblesseerde Fred Bischot en Chris Knoop, met moeite in staat zal zijn een representatief elftal op de been te brengen. Na afloop van het duel tegen Groningen sprak een delegatie van het bestuur van Telstar met Paul Stam, Ab van Oorschot, Harry Hegeman en Janus Meyer waarna penningmeester Klaas Groen verklaarde: „Meyer kan zonder problemen op vakantie gaan maar de overige drie willen we toch aan hun con tractuele verplichtingen houden. Ik ver wacht dan ook dat deze spelers tegen Willem II van de partij zullen zijn.” Of het team in de onder deze omstandigheden sterkst mogelijke opstelling dan ook in- 1 derdaad tot een stunt in staat zal zijn is echter zeer de vraag. Tegen Groningen maakte de ploeg van Martin van Vianen een uitgebluste indruk en had het erg veel kansen nodig om slechts eenmaal te scoren. Van Vianen: „De spelers konden bijna geen stap meer verzetten. Het heeft voor deze ploeg allemaal te lang geduurd. Eerst de competitie met die lange winter stop, waarin Telstar extra intensief ge traind heeft en dan nog die na-competitie met het mes-incident. We kunnen het gewoon niet meer opbrengen.” FC Groningen, dat praktisch gelijke in spanningen als Telstar heeft moeten leve ren, liet op Schoonenberg geenszins blij ken daar erg onder te lijden. Met de uit blinkende Erwin Koeman aan het hoofd en de enthousiast spelende Anne Mulder als opkomende middenvelder werd reeds in de elfde minuut de basis gelegd voor de overwinning. Na een fout van Ab van Oorschot kon Leen Swanenburg ongehin derd aanleggen: 0-1. De hoogblonde Hage naar tekende na de hervatting ook voor de tweede en derde Groningse treffer, waar bij de laatste uit een strafschop, door de WWW - '’X allerminst om deze nederlaag. „Deze ploeg”, zo zei hij, „die vooraf als een derderangsploeg bestempeld was, heeft erg sterk gespeeld. De paar duizend Fran sen die aanwezig waren, hadden Neder land graag zien winnen. De conditie van de Russen was echter beter.” HAARLEM. De stand in de nacom petitie is: 1. Fortuna SC5 3 1 1 7 7-4 2. Willem II5 2 2 1 6 6-5 3. Groningen.5 2 1 2 5 6-6 4. Telstar-5 1 0 4 2 5-9 Programma woensdag 27 Juni: Willem II-Telstar en FC Groningen-Fortuna SC. - - -

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 13