Assen in cijfers Engelsen ten onder in cricketfinale sportpuntig] Speedy Volita stelt teleur Gebr. Vollebregt Kiel Zege Van der Ven r Vermoeiende generale Evert en Navratilova 7 n w vijfde in o NEDERLANDERS VOORIN, MAAR HARTOG UITGESCHAKELD VOOR TITEL V Wil, GP der Lage Landen Langzamer ■Br M MAANDAG 2 5 JUNI 19 7 9 14 (Van onze sportredactie) ASSEN. Wil Hartog, Boet van Duimen en Jack Middelburg hebben de historie van de Nederlandse motorsport verrijkt met een unieke prestatie door zich in een grand prix voor de 500 cc, de belangrijkste wegrace-klasse, te klasseren bij de beste zeven. De derde plaats van Hartog, de vierde van Van Duimen en de zevende van Middelburg kregen bovendien de gepaste waardering, omdat zij voor eigen publiek werden veroverd. Het Nederlandse deel van de 136.000 toeschouwers bij de TT-taces in Assen begeleidde het drietal op zijn razendsnelle tocht over het circuit van Drente met laaiend enthousiasme en maakte van de huldiging een ware happening. Succes met wrange bijsmaak il- De twee Nederlanders, die zaterdag in Assen een belangrijke rol speelden in de 500 cc-klasse. Wil Hertog (no 3) zit vlak achter Boed van Duimen, die hij later zou inhalen. Hartog en Van Duimen eindigden resp. op een derde en vierde plaats. Wereldtitel wéér 1 ve ve v< Martina Navratilova gooit woedend haar racket weg nadat haar nederlaag tegen Chris Uoyd- Evert een feit was geworden. De Grote Prijs van Joegoslavië in de 125 cc-klasse is gisteren gewonnen door de Belg Harry Evert, voor de Japanner Watanabe. De Nederlander Peter Groene- veld legde beslag op de vijfde plaats in het eindklassement. De Zuidafrikaan Gertie Coetzee heeft in Monte Carlo het zwaargewichtgevecht tegen oud-wereldkampioen Leon Spinks gewonnen. Spinks ging al na twee minu ten knock-out. Jan Timman en Viktor Kortsnoj zullen behoren tot de zeven grootmeesters, die uitkomen in het internationale schaak toernooi, dat van 12 tot en met 31 juli in Buenos Aires gehouden wordt. Aangezien de Russen niet uitkomen in toernooien, waarin Kortsnoj speelt, is het deelnemers veld samengesteld uit andere grootmees ters. Dat zijn Miles (GB), Lubojevic (Joeg), Torres Reis (Braz), Diez del Coral (Sp) en Browne (VS). De Amerikaan Larry Holmes heeft in New York de wereldtitel in het zwaarge wicht (WBC-versie) met succes verdedigd tegen uitdager Mike Weaver, eveneens een Amerikaan. De scheidsrechter greep in de twaalfde ronde in, nadat Holmes zijn landgenoot in de elfde ronde een goede geplaatste opstoot op de kaak gegeven had. Tot op dat moment had Weaver een lichte puntenvoorsprong opgebouwd. Een nadere bestudering van Hartogs rondetijden leerde dat de coureur aan vankelijk uiterst snel was, maar daarna per omloop ongeveer twee seconden langzamer werd. Aleen in de slotfase wist Hartog het tempo nog weer wat op te voeren en slaagde hij er in Boet van Duimen nog terug te pakken. Gerrit Wolsing werd in het Duitse Beuern vijfde bij internationale 500-cc wedstrijden. De Fransman Bruno werd winnaar. Het was voor de vierde maal dit seizoen dat Jack Middelburg als zevende eindig de in een Grand Prix. De laatste tijd heeft hij zich ook ontwikkeld tot een van de snelste starters in het internationale veld. „Gewoon een kwestie van goed con centreren”, is Middelburgs enige verkla ring. De 500 cc was niet alleen door de prestaties van de Nederlanders het hoog tepunt van de TT. Na het terugvallen van Wil Hartog gingen Ferrari en Sheene een duel aan dat af en toe angstaanjagende vormen aannam. Ferrari ging in feite soms te ver, hetgeen ook de tv-beelden schakelen en trapte plotseling in het niets. Het bleek dat mijn schakelpedaal was gebroken. Jammer natuurlijk, maar ik ben toch best tevreden met die zeven de plaats.” Middelburg maakte de laatste ronden vol door met de hand het reste rende stukje van het schakelpedaal te bedienen. Het leverde hem behalve de zevende positie ook een paar vingerwon- den op. (Van onze cricketmedewerker) LONDEN. West-Indië werd zaterdag wereldkampioen zoals het wilde. In een wedstrijd waarin beide teams 60 overs mochten batten,,scoorden de wereldkam pioenen 289 runs voor het verlies van 9 wickets en was Engeleland in 51 overs all out voor 194. Joop en Robert Werkhoven werden in de 470-klasse ook vijfde. Deze klasse kent overigens geen officieel eindklassement omdat er slechts drie wedstrijden werden gevaren. Cor van Aanholt zorgde voorts voor een Nederlandse triomf in een niet- schi ze boo ove was rem dat. ƒ3 ƒ1 Toch zat er aan het succes een wrange bijsmaak, al werd dat in de eerste uit barsting van vreugde even vergeten. Voor Wil Hartog betekende de derde plaats het definitieve einde van zijn illusies nog wereldkampioen te kunnen worden. Merkgenoot Virginio Ferrari triomfeerde namelijk en nam de leiding het bet tussenklassement voor de titel. Vanaf nu zullen Hartog en de andere fabriekscoureurs van Suzuki in dienst gaan rijden van de kleine Italiaan. „Er zullen nog geen orders uit Japan gekomen, maar het is een logische zaak dat we Ferrari gaan steunen”, verklaar de Hartog onmiddellijk na, de race. En Barry Sheene liet zich in soortgelijke termen uit. Voor de Nederlander blijft Kenny Roberts, die in Assen niet verder kwam dan een achtste plaats, echter fa voriet voor het wereldkampioenschap. „Wat Roberts vandaag is overkomen, moet beschouwd worden als een klein slippertje”. Voor Wil Hartog ontwikkelde de wed strijd zich overigens in eerste instantie uiterst voorspoedig. Jack Middelburg had weliswaar de beste start, maar bin nen een halve ronde had hij de positie al aan zijn landgenoot moeten afstaan. Maar ook Hartog hield het niet lang vol aan de kop van het veld. Na drie ronden schoof Ferrari al langs hem heen en later volgden ook nog Barry Sheene en Boet van Duimen. Hartog: „Ik had verwacht dat nog meer rijders mij zouden passe ren. Ik moest namelijk terugnemen om dat ik het lichamelijk gewoon niet vol kon houden. Wat heb ik zwaar moeten werken”. Dat was Wil Hartog wel aan te zien, want met holle ogen lag hij na afloop in een stoel uit te blazen. Onder de motor coureurs is de lange Nederlander één van de allersterksten en zijn fysieke in storting was dan ook beslist ongewoon. Hartog: „Dat is het ook, maar je kunt je bijna niet voorstellen wat ik heb meege maakt. Na de training van vrijdag waren we behoorlijk tevreden over de stuur- kwaliteiten van mijn machine, maar ik had er nu toch weer grote problemen De Engelsen begonnen veelbelovend door het winnen van de toss en het uit gooien van het openingspaar Greenidge en Haynes voor maar 36 runs. De wed strijd was nauwelijks begonnen of de klei ne Engelsman Randall gaf al een staaltje weg van zijn fielden, dat in de wereld op het ogenblik op eenzame hoogte staat. Met een razendsnelle actie bezorgde hij Green idge de run-outdood. Het zou niet het enige hoogtepunt in het Engelse veldwerk worden. Het bleef tot 99 voor 4 Engeland voor de wind gaan, want ook Kalicharan en Lloyd gingen nog snel uit. Het was zo goed als het laatste succes voor Engeland. Het woord was nu aan Richards en King. Wat deze twee batsmen lieten zien bracht het met 25.000 toeschouwers, waar onder zeker 10.000 Westindiërs, volgepak te Lord’s buiten zijn zinnen. Met een regen ton had niet veel weg van een generale repetitie voor Wimbledon, voornamelijk omdat de „sterren” zich individueel voor bereiden en daardoor de bezetting niet relevant was. De boomlange linkshandige Amerikaan Victor Amaya kon zodoende het Grand Prix-toernooi van Surbiton op zijn erelijst bijschrijven, na winst in de finale op de Australiër Mark Edmondson: 6-4 7-5. de DEURNE (ANP) Kees van der Ven uit Bakel is gisteren op circuit De Galgen- berg in Deume op Maico winnaar gewor den van de derde wedstrijd om het Neder lands motorcrosskampioenschap in de 250 cc-klasse. Hij bracht de twee manches, die werden gereden, overtuigend op zijn naam vóór Henk van Mierlo uit Boekel en Bennie Wilken uit Nieuw Schoonebeek. I km (Gt Hei 4.4* 6. Jol Oo sen op z.t., 13. Fir ma ver 18. Ge: dai Ru (Ni sell lai D4 km (W< (KI z.t. doi Be, dijl z.t. Ma A teri (Ut erh der Jac Go* vel Lu: (Pe z.t., Pe< tin, 18. Rei de (Ve (De z.t. aan zessen en vieren vloog de score sneller omhoog dan het op het scorebord kon worden bijgehouden. Pas op 238 kwam een einde aan de show toen King voor 86 uit ging. Hij had tien vieren gescoord en driemaal de bal zonder stuiten in de tribu nes getild. De laatste vijf batsmen scoorden vijf runs, vier van hen gingen voor nul uit, maar Richard ging onverdroten voort. Hij bleef uiteindelijk met 138 not-out en be sloot de Westindische innings met een enorme zes in het publiek. Engeland scoorde door Brearly (64) en Boycot (57) een op zichzelf schitterend totaal van 135 runs voor het eerste wicket, maar het had veel te veel tijd gekost. De na hen komende batsmen moesten daar door dusdanig forceren dat het een ko men en gaan van Engelsen met gebogen hoofden werd. Alleen Gooch (32) en Ran dall konden nog zorgen voor 188 voor 3. Maar toen sloeg de boomlange Westindiër Garner toe. Met elf ballen pakte hij vijf Engelse wickets, allen voor nul. En Lar kins en Taylor zelfs op de eerste bal. Garner 5 voor 38 in elf overs, Richards man of the match en West-Indië tot 1982 houder van de Prudential Cup. nieuw ronderecord in de 500 cc had ge vestigd, was Roberts de uitgesproken fa voriet voor de zege. Dat hij niet verder dan de achtste plaats kwam, moest dan ook wel aan technische problemen te wijten zijn geweest Roberts: „Het was inderdaad niet in orde. We weten nog niet wat het is, maar in elke bocht begon het achterwiel te springen en schoof ik naar buiten. Vermoedelijk is het de vering geweest, maar het kan ook aan het frame of de banden hebben gelegen.” Roberts, die tussen alle race-activitei- ten door ook nog een privé-kwestie (scheiding) heeft geregeld, sou met een fitte machine eveneens de handen vol hebben gehad aan Ferrari. De 26-jarige Italiaan reed een snelste ronde van 2.54.5 en was daarmee anderhalve secon de sneller dan de recordtijd van Roberts tijdens de training. Daarvoor had Ferra ri echter wel een aantal risico’s geno men die zijn eigen gezondheid en die van zijn concurrenten ernstig bedreigde. De meest betrouwbare kopman voor Suzuki lijkt hij dan ook niet. mee. Bovendien verloor ik op een gege ven moment wat vermogen en functio neerden de remmen niet optimaal. Ik moest steeds dubbel pompen. Waar schijnlijk is er ergens lucht bijgekomen”. Olympische klasse. Hij werd met 30,7 punt eerste in de eindrangschikking van de Laserklasse. In het Nederlandse kamp heerste over het algemeen tevredenheid. Erik Volle bregt: „Dat is zeker een goede opsteker voor het wereldkampioenschap, dat mor gen in Kiel begint.” Eindelijk kon ook „senior” Gert Bakker weer lachen. Nadat hij voor de aanvang van de laatste race in de Solings nog met een zeventiende plaats genoegen had moe ten nemen, steeg hij in het eindklassement naar een achtste positie. „Dat geeft weer moed”, aldus Bakker, die er alles aan doet om er in 1980 bij de Olympische Spelen in Tallinn weer bij te zijn. Ir haa de twa in c E me’ naa een ie i het de wie wei hae ber has ma is”. I kar de der grc Tri mil zes Bn het luit in. I ha; Ke ma Te] Fo en lie1 mi, hei ma va] S we ma ge „N mi scl ho De Engelsman Mike Tachkwell won gisteren in Monza de Grand Prix in de Formule 3-klasse. Hij leidde van start tot finish. EASTBOURNE/SURBITON (SID/Reu- ter). Het internationale damestennis- toernooi van Eastbourne werd zowel door Chris Lloyd-Evert als Martina Na vratilova gezien als de laatste „lichte” training op gras, voordat bieden zich deze week gaan meten in de strijd om de enkelspeltitel van Wimbledon. De finale van Eastbourne werd echter een kracht- verslindend drie uur durend drama. Chris Evert won uiteindelijk met 7-5 5-7 13-11, nadat Navratilova drie match points onbenut had gelaten. Na afloop waren de „eeuwige” rivalen eensgezind in hun commentaar: „dit was de meest slopende partij die wij ooit tegen elkaar Het dubbelspel leverde een overwinning op voor het voor Wimbledon als tweede geplaatste duo Betty Stöve/Wendy Turn bull. In de eindstrijd gunde de Neder- lands/Australische combinatie liane Kloss uit Zuid-Afrika en BNetty-Ann Stu art uit de Verenigde Staten slechts vier games: 6-2 6-2. De eindstrijd in het toernooi van Surbi- In het Utrechtse zwembad De Hommel zijn internationale schoonspringwedstrij- den voor de jeugd gehouden. De Westduit- ser Spudreit won bij de jongens en bij de meisjes werd zijn landgenote Karen Hart mann eerste. Edwin Jongejans (tiende), Daphne Jongenjans (achtste), Hanne Christiansen (negende) en Jacqueline Koehler (tiende) waren de beste Nederlan ders. op één adres terecht. Dankzij mijn nieu we sponsor kan ik het nu ook via andere wegen proberen. Het is toch wat, ik rij nog steeds op mijn reservefiets. Wanneer ik mijn beste blok eindelijk klaar kan maken, ga ik gegarandeerd nog harder. Ik had Hartog ook nu wel kunnen klop pen wanneer ik alles op alles had gezet, maar ik heb het bewust wat kalmer aan gedaan om de boel niet opnieuw stuk te draaien”. Boet van Dulmen was met zijn fraaie vierde plaats in elk geval de beste privé- rijder. Zijn frustratie is dan ook, dat hij net zo goed stuurt als de fabrieksjongens, maar hen met zijn beperkte materiaal toch nooit allemaal kan verslaan. Bijna had Jack Middelburg zich on middellijk achter Boet van Duimen ge klasseerd, maar drie ronden voor het einde kreeg hij een technisch manke ment, dat hem terugwierp van een op merkelijke vijfde plaats naar een uiter aard ook knappe zevende positie. Wat gebeurde er? Middelburg: „Ik wilde Uitslagen van zondag: PIDEEL-PRUS, 2600 m: 1. Star van Epse (M. L. van de Togt), 2. Regular Speed, 3. Rudy Norton. Toto winn 2.80, pl 1.40, 1.20, 1.70, kopp 3.30, trio 34.30. Niet gestart: Omar van de Unie. UNE DE MAI-PRUS, 2100 m: 1. Prizefighter (Mej. M S. Poort), 2. Pan Fried, 3. Reema Beroona. Toto winn 1.50, pl 1.10, 2.00, 2.00, kopp 13.30. DRAFSPORT-PRUS, 2000 m: 1. Salalah (Mej. M. P. Ooms), 2. Redress, 3. China Station. Toto winn 17.00, pl. 4.30, 1.70, 4.90, kopp 36.60, trio 791.80. Niet gestart: Bra en Pfalzknabe. HAIROS n-PRUS, 3200 m: 1. Kees Verkerk (G. W. van Eykelenborg), 2. Pierre Olivier, 3. Nanouk Toto winn 1.80, pl 1.20, 4.20, 1.90, kopp 30.20. Supertrio: 15-3 7 293.30 JUDY SONG-PRUS, le afdeling, 2040 m: 1. Remi Star (J. Wagenaar), 2. Rix K, 3. Onyx. Toto winn 2.20, pl 1.40, 230, 1.70, kopp 11.00, trio 114.40. Niet gestart: Nok. BELLINO-PRUS, 2040 m: 1. Primeur Pride (B. Dapper), 2. Patricia Laren, 3. Poseidon. Toto winn 9.40, pl 2.90, 3.00, 4.10, kopp 49.50. GROTE PRUS DER LAGE LANDEN, 2600 m: 1. Pershing (B. Lindstedt), 2. Eleazer, 3. Charme Asserdal. Toto winn 2.50, pl 1.40, 1.70, 2.50, kopp 5.60, trio 37.70. JUDY SONG-PRUS, 2e afdeling, 2040 m: 1. Oble van Elsene (J. L. Coolen), 2. Max Record, 3. Petra Voorne. Toto winn 1.50, pl 1.40,10.40, 2.50, kopp 87.60. Niet gestart: Omar Laguna en Pietje Sickingha. EGO BOY-PRUS, le afdeling, 2040 m: 1. Nike Volann (A. T. Knijnenburg), 2. Peter Snell, 3. Parel Holland. Toto winn 33.30, pl 5.50,2.00,1.70, kopp 102.10, trio 912.40. Niet gestart: Maestro Belwin. HAAGSE OOIEVAAR, 2100 m: 1. King (R. I Wetemans), 2. Mush Kabad, 3. Oriental Prince. Toto winn 12.30, pl 6.40, 3.50, 8.80, kopp 90.60. charme asserdal-prus, 1600 m: i. I hebben gespeeld”. Nant Buitenzorg (P. M. Smit), 2. Ozo Hollandia, I 3. Mephisto. Toto winn 5.30, pl 1.80, 1.70, 1.60, kopp 8.90, trio 109 40. EGO BOY-PRUS, 2e afdeling, 2040 m: 1. Pimpelmees H (M. Bouwhuis), 2. Kasper Mac, 3. Panoca S. Toto winn 1.70, pl 1.40, 3.20, 2.30, kopp 13.50. Niet gestart: Nesstar Dead. TOTALISATOR-OMZET 1.394 451.00. Supertrio (Harios H-prijs op Duinriigt), Juiste volgorde: 15-3-7, uitslag: 1. nummer 15 (Kees Verkerk, G. W van Eykelenborg); 2. nummer 3 (Pierre Olivier, L, Dooper); 3. nummer 7 (Na nouk, M. Vergay). Omzet: 270.660,-. Uitkering: 29330 KIEL (DPA) Boudewijn Binkhorst en Erik Timmer hebben in de Kieler Woche de beste Nederlandse prestatie geleverd in de Olympische klassen. Het tweetal kwam, in een veld van 90 boten, tot een vierde plaats in het eindklasse ment van de Starklasse. Erik en Sjoerd Vollebregt kwamen in de Flying Dutch- man-klasse, waarin eveneens 90 boten startten, tot een vijfde plaats in de eind rangschikking. WASSENAAR (ANP). Het Zweedse paard Pershing heeft gisteren op Duin- digt de grote prijs van de lage landen gewonnen. De winnaar van deze draverij over 2600 meter verdiende voor zijn eige naar, de stal KGB het prijzenbedrag van 110.000. G Tin rass stre later duidelijk aantoonden. Barry Sheene: „Virginio haalde een paar din gen uit die ik nooit zou doen. Ik moest af en toe remmen en toen hij mij voor de laatste keer passeerde, raakten we el kaar op volle snelheid.” Opmerkelijk was de opmerking van de voormalige wereldkampioen, dat hij Fer rari hoe dan ook toch had willen laten winnen. „Ik was van plan om aan te tonen, dat ik hem de baas was, om hem dan in de laatste bocht voor iedereen zichtbaar voorrang te geven. Ik weet zeker dat ze er in Japan nu niet blij mee zouden zijn geweest, wanneer ik Virginio had verslagen.” Ferrari is nu dus de kopman in de Suzuki-vloot. De Italiaan, die in Assen voor het eerst dit seizoen een grand prix won, maar een hele reeks tweede plaat sen scoorde, heeft zes punten voorsprong genomen op Kenny Roberts. De Amerikaan was de grote verliezer, hetgeen hij overigens gelaten accepteer de. Nadat hij tijdens de training een Met de stuurproblemen van de fa- brieks-Suzuki’s is het een vreemde zaak, want de privé-rijders hebben totaal geen last. Zij rijden echter met frames uit 1977 en vandaar dat ook Sheene en Ferrari terug hebben gegrepen naar dat zoge naamde verouderde materiaal. Wil Har tog verklaarde dat er ook voor hem een dergelijk frame onderweg zou zijn. Bet van Duimen lacht om het klagen van de fabrieksrijders. „Ze mogen mij onmid dellijk zo’n fiets geven. Ik wil wel ruilen. Maar ja, ik kan nog niet eens nieuwe carters krijgen”. Van Duimen uit zelfs de beschuldiging dat hij bewust wordt tegengewerkt. „Ik heb aanwijzingen dat de nieuwe onder delen ergens worden tegengehouden. Ik heb in Hockenheim met Japanse technici van de fabriek gesproken en die hebben gezegd dat nieuwe carters zo kunnen worden geleverd. Wanneer ze niet in voorraad zijn, worden er nieuwe gegoten en dan kunnen ze binnen de kortste ke ren in Nederland zijn. Ik heb dat spul via de importeur besteld en steeds wordt beloofd dat het zal komen. Ik geloof overigens niet dat het de coureurs zelf zijn die tegenhouden dat ik nieuwe on derdelen krijg. Het zijn de mensen die er omheen hangen”. Boet van Duimen ver onderstelt een kwalijke rol van Hartogs sponsor Ton Riemersma. Hij heeft on dertussen ook carters via Maleisië besteld. „Omdat ik geen geld had, kon ik maar voor West-Indië Een Nederlandse judo-damesploeg heeft in het Oostenrijkse Leonding tijdens een zeslandentoernooi uitstekend werk geleverd. In vijf van de zes categorieën werden ereplaatsen behaald. José Hom- minga werd in de klasse tot 48 kilo tweede, evenals Ver a van der Meulen in de klasse tot 56 kilo. Er waren derde plaatsen voor Hennie Matteman, Jose Mathon, Jolanda Meggelen en Marjolein van Onen. 50 CC:1 Lazzarini (Ita) Kreidler 9 ronden (69.46 km) in 32 min. 40.5 sec. (gem. snelheid 127,547 km per uur), 2 Plisson (Fra) ABF 32.53.8, 3 Blatter (Zwl) Kreidler 32.54.0. Stand wereldkampioenschap na vier ra ces: 1 Lazzarini 60 punten, 2 Blatter (Zwi) 43, 3 Waibel (WD1) 31. 125 CC: 1 Angel Nieto (Spa) Minarelli 14 ronden (108.05 km) in 45.47.8 (gem. snelheid 141.559 km per uur), 2 Ricardo Tormo (Spa) Bultaco 45.50.3, 3 Maurizio Massimiami (Ita) MBA 46.07.2. Stand wereldkampioenschap: 1 Nieto (Spa) 105 pnt, 2 Thierry Espie (Fra) 48 pnt, 3 Massimiami (Ita) 35 pnt. 250 CC: 1 Graziano Rossi (Ita) Morbidelh 15 ronden (115.77 km) in 46.12.2 (gem. snel heid 150.336 km per uur), 2 Gregg Hansford (Aus) Kawasaki 46.19.2, 3 Cork Ballington (ZAf) Kawasaki 46.19.3. Stand wereldkampioenschappen na zes wedstrijden: 1 Cork Ballington (ZAf) 75 pnt, 2 Gregg Hansford (Aus) 45 pnt, 3 Graziano Rossi (Ita) 40 pnt 350 CC: 1 Gregg Hansford (Aus) Kawasa ki 16 ronden (123.48 km) 48.41.0 (gem snel heid 152.189 km per uur), 2 Patrick Fernan dez (Fra) Yamaha 49.01.2, 3 Walter Villa (Ita) Yamaha 49.03.6. Stand wereldkampioenschap: 1 Kork Ballington (ZAf) 61 punten, 2 Patrick Fer nandez (Fra) 53, 3 Anton Mang (WD1) 43. 500 CC: 1 Virginio Ferrari (Ita) Suzuki 16 ronden (123.48 km) 47.07.3 (gem. snelheid 157.623 km per uur), 2 Barry Sheane (GBr) Suzuki 47.07.4, 3 Wü Hartog (Ned) Suzuki 47.28.7, 4 Boet van Duimen (Ned) Suzuki 47.34.5, 5 Philippe Coulon (Zwi) Suzuki 47.46.3, 6 Franco Uncini (Ita) Yamaha, 7 Jack Middelburg (Ned) Suzuki. Stand wereldkampioenschap: 1 Virginio Ferrari (Ita) 81 pnt 2 Kenny Roberts (VSt) 75, 3 Wil Hartog (Ned) 55. ZUSPANKLASSE: 1 Rolf Bieland-Kurt Waltisperg (Zwi) Yamaha 14 ronden (108.05 km) 45.28.0 (gem. snelheid 143.916 km per uur), 2 Rolf Steinhausen-Kanny Arthur (WDl-GBr) 45.51.6, 3 Jock Taylor-James Neil (Schot) Yamaha 46.06.9. Stand wereldkampioenschap: 1 Stein- hausen-Arthur (WDl-GBr) 27 punten, 2 Schauzu-Puzo (WD1) 24 pnt, 3 Brodin-GaU- ros (Zwe) 22. De Nederlandse troef, Speedy Volita, stelde teleur. De zevenjarige merrie van stal Meijn had dit seizoen op de nationale banen nog geen nederlaag geleden, en velen vroegen zich af wat het paard in deze draverij over 2600 meter zou kunnen presteren. Pikeur Gerard Gommans kon Speedy Volita echter direct na de start al niet goed in bedwang houden en zakte krampachtig rijdend naar de staart van het veld. In de derde bocht kwam Speedy plotseling geducht opzetten en even leek de combinatie toch nog mee te gaan tellen. De inspanning was echter te veel geweest en ontluisterd finishte Speedy Volita als negende. Ca-

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 14