HENK LUBBERDING OPNIEUW KAMPIOEN NK in cijfers Tracy Caulkins uit vorm in Mission Viejo Pr ij zenpot WK Ie r OVETT KLASSE APART Europees record voor Oostduitser Wieser TOUR Tineke Fopma: na vijf jaar weer titel PAK UW KANS IN DE TOUR DE FRANCE. Stamsnijder slaat toe met slopende solo toto-lotto I*i i 9 HAALFOLDER EN FORMULIER BW CLUB OF VANKEUER. rs ■v 17 n 19 7 9 JUNI MAANDAG 25 14 De Tour-Toto etappes. ata spórtief £3 Doe mee aan de Tour-Toto, een nieuw en spannend spel. Het enige dat u hoeft te doen is per door ons gekozen Tour de France-etappe te voorspellen welke 6 van de 32 op het formulier vermelde renners als eersten geklasseerd worden. w formulieren inleveren 25 t/m 29 juni 25 t/m 29 juni 2 t/m 6 juli 2 t/m 6 juli 9 t/m 13 juli 9 t/m 13 juli Voor iedere etappe is er een apart Tour-Toto formulier. 30 junibergetappe, le categorie 181 km. 2 juli wat lichtere bergetappe 135 km. 10 juli bergetappe, le categorie 205 km. 12 juli individuele tijdrit 54 km. 16 juli bergetappe, le categorie 109 km. 19 juli individuele tijdrit 50 km. - o it HENNIE STAMSNIJDER wordt opgevangen door vrienden, nadat hij zijn uitputtende solo met succes heeft bekroond. Jan Raas vrijgevig zat een eindtijd van rond de 13.20.0 er in. (ADVERTENTIE) TOTÖ Spie! 77: 8574041. j over Volle- steker t mor- t 30,7 g van •n vijf ul uit, >rt. Hij en be st een sneller d kon kwam oor 86 3rd en tribu- "Jieto snt,3 DEN HAAG. De gegevens van Neder landse, Belgische en Westduitse lotto zijn: Belgische lotto: Juiste getallen: 10-11-18-25-37-38. Reser- vegetal: 32. Westduitse lotto: Juiste getallen: 1-17-30-40-41-43. Reser- vegetal: 20. LEIPZIG. Met een Europees record, vijf beste seizoenprestaties en nog een handvol topverrichtingen maakten de twee sterkste Europese atletieknaties Oost- Duitsland en de Sovjet-Unie in Leipzig hun opwachting. Oost-Duitsland zegevierde bij de heren met 120,5 punten, maar de Oostduitse dames leden een pijnlijke nederlaag tegen het sterke Russische team: 76-81. Tijdens de vierlandenwedstrijd in Bremen tussen West-Duitsland, Groot-Brittannië, Polen en Zwitserland, die in een verwachte overwinning voor de gastheren eindigde, heeft de Poolse Grazyna Rabsztyn op de 100 meter horden een tijd gelopen van 12.39 seconden, die onder haar eigen wereldrecord (12.48) ligt. Deze tijd kan echter niet als zodanig worden erkend omdat de rugwind op het moment van de race 2,8 seconde per meter bedroeg en de toegestane rugwind 2 seconden bedraagt. Haar landgenote Zofia Bielczyk werd in 12.71 seconde tweede en de Westduitse Silvia Kempen bezette met 13.16 de derde plaats. Voor het Europese record zorgde de Oostberlijner Roland Wieser op de 20 kilometer- snelwandelen. Hij realiseerde een tijd van 1.21.21,0 en verbeterde daarmee het bestaan de record van de Rus Vadim Zvetkov met 57,1 seconden. Voor de drie overige topverrichtingen zorgden de herenestafetteploeg op de 4 x 100 meter van Oost-Duitsland met een tijd van 38.83 seconden, de Russische verspringster Anita Stoekaane met een afstand van 6.77 meter en ex-wereldrecordhoudster bij het kogelstoten Marianne Adam met een stoot van 21.86 meter. werk dat hij na het afhaken van Borm had gedaan als beloning de beste Nederlandse seizoenprestatie op zijn naam met 3.40.7. De Utrechter was daarmee drietiende se conde sneller dan Joost Borm, die enkele weken geleden in Bratislava 3.41.0 no teerde. Het hoofdnummer, de 5000 meter, viel letterlijk in het water. Direct na de start scheidden de Amerikanen Chapa en Sala zar zich met de Engelsman Mike Mcleod hij won twee jaar geleden in Nijmegen en de Australiër Dave Chettle af van de rest van het veld, waarin Gerard Tebroke geblesseerd maar met moeite kon meekomen. Het duo wisselde elkaar goed af op kop en gezien de tussentijd van 8 minuten en 5 seconden op de 3000 meter, (Van onze sportredactie) BORN. Op de vooravond van de nationale wielerkampioenschappen in Limburg heeft de kern van de Neder landse profploeg voor het wereldkam pioenschap (25 augustus in Valkenburg) overeenstemming bereikt om eikaars belangen niet te schaden en in teamver band te koersen. De bijeenkomst werd, zoals altijd, be legd door de bond, die in het onderhoud met Hennie Kuiper, Joop Zoetemelk, Jan Raas, Henk Lubberding en Gerrie Knetemann geen grote moeilijkheden enige kans voor ons. Daarom heb ik ook niets ondernomen op het moment dat Zoetemelk voorop kwam in een eerste kopgroep, die later werd terug gepakt door Jan Raas. Op het moment dat Raas ging, had ik natuurlijk moeten aanslui ten, maar ik werd verrast door die de marrage van hem. Plus dat op die plaats het publiek voor een fuik zorgde, zodat ik geen kant opkon. Het lijkt heel wat, zo veel achterop raken, maar ik weet dat het niet de schuld was van mijn conditie. De benen zijn goed en daar gaat het de ko mende weken in de Tour om”. PETER HEERKENS Vlak voor het passeren van het drie kilo meter punt ontlaadde zich echter een ge weldige regenbui. De baan kon het water ternauwernood verwerken en de vooruit zichten op een goede tijd gingen verloren. dat ik direct in de voorlopige wegselectie werd opgenomen. Maar dat eerste jaar is niet zo’n succes geworden. Ik ben meege gaan naar de Tour de 1’Avenir. Maar goed ging het daar niet. Maar ik ben er wel achter gekomen, dat ik - als ik mijn dag heb - met de besten kan meekomen. Ook in de bergen. Dat geeft me moed om het verder op de weg te blijven proberen. Toen ik een maand geleden in Olympia’s Ronde van Nederland in de Koninginnerit in Limburg vooraan eindigde, wist ik dat ik in het NK een kans zou hebben. Het parcours in Zuid-Limburg met de venijni ge klimmetjes ligt me wel.” MISSION VIEJO De vorm van Tracy Caulkins, of beter het gebrek eraan, was het onderwerp van gesprek bij de inter nationale zwemwedstrijden in Mission Viejo. De 16-jarige veelvoudige wereld kampioene, die bij de Australische coach Don Talbot een intensief trainingspro gramma afwerkt, kon de gevolgen van de zware training niet verhelen. Op de eer ste avond slaagde zij er niet in zich te plaatsen voor de finale van de 400 mete> vrije slag. Daartegenover stonden enkele opbeu rende prestaties bij de dames, die met de positieve score van 144 tegen 136 het prestige van Nederland als zwemnatie nog enigszins overeind hielden. Unio VSt) /asa. snel- nan- Villa (Van onze sportredactie) GEULLE. Tot de grote kwaliteiten van Jan Raas als beroepsrenner behoort zijn koersinzicht en uitgerekend in die specialiteit werd hij dit weekeinde ten aanschouwe van 17.000 toeschouwers in het nationaal kampioenschap afgetroefd door ploeggenoot Henk Lubberding, de titelverdediger. Hij verloor het behendig heidsspel op het zware Limburgse weg dek toen het akkoord binnen de Raleigh- ploeg gestalte moest krijgen met een de marrage om Joop Zoetemelk kwijt te raken. Vanaf de 130e kilometer waren ze samen met hem op pad; onbedreigd om dat de voorsprong was opgelopen tot ruim vier minuten. akker nvang ig met 1 moe- ement weer n doet >len in i zes O 75 rat, 3 idelli snel- >ford «ton nden Iheid ABF 0. t ra- ,'Zwi) ie van Oosten-Hage acht minuten uit op het peloton dames. In de eindsprint tegen de „koningin” van het Nederlandse dames wielrennen was zij kansloos. In Geulle werd zij winnares. Tineke kon na afloop haar geluk niet op. „Twee jaar geleden ben ik een keer zwaar gevallen. Sindsdien haalde ik nooit meer mijn vorm uit 1975, maar ik geloof dat alle ellende nu voorbij is”. Tineke Kole-Fopma fietste een keurig kampioenschap. Ze reageerde attent op de eerste serieuze aanval van Truus van der Plaat. Vooraan ontstond een kop groep van zes dames zonder overigens Truus van der Plaat, die zich in de beklim ming forceerde en moest afhaken. Het zestal - Fopma, Top, Van Oosten, de Bruin, Möhlmann, en Bik - liep vlot uit op het peloton. Twee ronden voor het einde luidde Keetie van Oosten-Hage de finale in. De wereld- uurrecordhoudster aasde in haar laatste seizoen op de tiende titel. Keetie demarreerde een paar keer hard, maar ze mocht kennelijk niet winnen. Telkens kwam er een reactie. Toen Tineke Fopma het probeerde, kreeg ze ruim baan en ook Keetie, die in dezelfde ploeg rijdt, liet haar begaan. „Ze zaten allemaal naar mij te kijken”, zei Keetie. „Ze wilden mij het zware werk laten opknappen. Op deze manier bleef de overwinning in ieder ge val in de ploeg.” Schaatsenrijdster Henny Top zag nog wel kans Tineke Fopma te achterhalen, maar zij miste echter een extra demarra ge om een greep naar de titel te doen. „Niet erg”, zei ze, „dit wielrennen is voor mij alleen een leuke training voor het schaatsen in de winter. Dat blijft mijn hoofdsport. Zilver vind ik ook wel leuk”. rltei- estie een i vol irige van scon- >erts srra- eno- van De zuki d ge- ■n fa irder dan n te was niet n het naar ;ring ■ame Kurt 18.05 per thur mes k Cork Fer- 43 ki 16 heid 3Br) zuki zuki zuki ia, 7 „We hadden tevoren onderling afge sproken”, aldus Jan Raas, „dat Knete mann, Lubberding en ik als beschermde renners zouden rijden. Wie van ons voor op kwam, kon op de steun van de anderen rekenen”. Bij het volvoeren van dat plan, dacht Jan Raas, die vorig jaar het kampi oenschap cadeau deed aan Lubberding, dit keer de eer aan zichzelf te houden door een felle tempoversnelling. Conform de afspraak ondernam Lubberding geen te genactie. Dat deed Joop Zoetemelk voor hem. „Weet je”, doceerde Henk Lubber ding zijn rekenmeesterschap waarmee hij Jan Raas verslagen bleek te hebben, „een eerste demarrage mislukt meestal. In ne gen van de tien gevallen word je terug gepakt. Ik hoefde dus niet zo nodig te beginnen". 64) en terend picket, •st. De daar- en ko- bogen i Ran- roor 3. tindiër lij vijf n Lar- e bal. :hards •t 1982 Chapa en Salazar, dit jaar reeds goed voor resp. 13.19.2 en 13.26.9, kwamen on danks die barre omstandigheden toch nog uit op 13.37.5. Het tweetal ging gelijk over de streep maar Chapa kreeg de eerste plaats toegewezen. Gerard Tebroke, moei zaam lopend, finishte als zevende in 13.52.6. Bij de dames bleef Els Vader met 11.70 sec. vóór Marjan Olyslager die met haar 11.91 sec. maar 0,06 seconde van het nationale record verwijderd bleef. Zoetemelk over die actieve rol: „Ik wil de hier vorm opdoen. In mijn voorberei ding op de Tour de France reed ik tien dagen geen competitie, zodat ik er van daag flink tegenaan moest. Blijf je in het peloton hangen, dan gebeurt er niks. En doe je in de kopgroep je werk niet, dan schiet je er ook niets mee op. Ik wilde gewoon in de aanval om mezelf te testen”. Dat plan had ook Hennie Kuiper, maar hij werd op bijna zes minuten gefietst. Kuiper: „Met Joop Zoetemelk sprak ik af, dat we elkaar niet zouden aanvallen. Dat was in de ongelijke strijd tegen de overmacht van de Raleigh-renners de Jan Raas bekocht zijn initiatief met een nederlaag omdat de furieus koersende Zoetemelk („Ik wilde hier mijn Tour-con- ditie testen, zodat ik wat moest onderne men”) hem terug pakte. „Dat gebeurde op een klimmetje”, reconstrueerde Henk Lubberding, die zelfverzekerd de overwinning had gepakt, „waar de wind pal op kop stond. Dat was mijn kans”. En over zijn tactisch slimme zet om na Jan Raas te demarreren: „Vroeger zou ik zoiets niet beseft hebben, maar ach, je wordt linker”. In het Nederlands kampioenschap be haalde ze haar eerste nationale titel door de schaatsenrijdster Henny Top na de twaalfde beklimming van de Slingerberg in de eindsprint te verslaan. Drie jaar geleden dong de inmiddels mevr. Kole-Fopma geworden Friezin al naar de nationale titel. In Simpelveld, op een loodzwaar parkoers, liep ze met Keet- GUELLE. Vijf jaar heeft de Friezin Tineke Fopma nodig gehad om haar ver rassend veroverde wereldtitel te onder strepen met een Nederlands kampioen schap. In het Belgische Yvoir in 1975 was ze een volslagen onbekende in de regen- boog-trui. Een toevalstreffer werd die overwinning genoemd. Tineke Fopma was wel degelijk een van de beste wiel- rensters op de weg, in Geulle bewees ze dat. Lotto 25: Juiste getallen: 6-13-14-23-24-35. Reser- vegetallen: 22 en 40. Let op: op de hieronder vermelde Tour-Toto’s gelden de volgende wijzigingen: Toto-nr. 25 - 26. J.P. Danguillaume wordt Bert Pronk. Toto-nr. 25 t/m 26A. B. Thevenet wordt Leo van Vliet. Toto-nr- 25 t/m 27A. A. van den Hoek wordt Ulli Sutter. Toto-nr 25 t/m 27A. K.P. Thaler wordt Stephan Mutter. De achterste vetgedrukte namen tellen dus voor de uitslag mee Joop Middelink, die 18 jaar amateur- wegcoach van de KNWU was voor Rinie Wagtmans hem afgelopen jaar in deze functie opvolgde, kijkt niet gauw op van stuntwerk in het amateurpeloton. Als je jarenlang Fedor den Hertog en Arie Has- sink onder je hoede hebt gehad, dan moet er wel wat gebeuren wil je enthousiasme kunnen opbrengen voor een individuele prestatie. Normaal gesproken is een dergelijke onderneming al tot mislukken gedoemd. Onder de omstandigheden waaronder dit keer het NK werd verreden - een moor dende hitte en een loodzwaar traject van 29 ronden van 6,5 km waarin in iedere omloop de uiterst lastige Slingerberg - viel er aan zo’n krachtslopende bezigheid ei genlijk helemaal niet te denken. Maar Hennie Stamsnijder trotseerde het risico van een inzinking, die hem in de slotfase van de titelstrijd tot een kansloze figurant had kunnen terugwerpen. En omdat de krachten deze dappere krijger niet in de steek lieten, werd hij de verras sende maar waardige opvolger van Jos Lammertink. Even maar heeft Stamsnijder in zijn eenzame jacht naar de rood-wit-blauwe tricot gewanhoopt aan een voor hem goe de afloop van de titelstrijd. Met een voor sprong van bijna 2,5 minuut op zijn direc te achtervolgers hoefde de 24-jarige boe renzoon uit het Overijsselse Enterdrie en kele ronden voor de finish in feite niet meer bang te zijn dat de titel hem nog zou ontglippen. Maar toen Theo de Rooy een laatste wanhopige aanval op Stamsnijders posi tie plaatste, zat hij toch even in de piep zak. „Zeker toen ik hoorde”, aldus Stams nijder, „dat de Rooy in een ronde een minuut terugpakte. Maar toen in de een na laatste lus bleek dat De Rooy niet verder op mij inliep was ik zeker van mijn zaak”. Theo de Rooy, die met zijn poging Stamsnijder van de hoogste plaats op het ereschavot te fietsen nog voor een span nende slotfase leek te gaan zorgen, gaf later toe de kracht niet meer te hebben gehad om dichter dan een minuut in de buurt van de nieuwe kampioen te komen. „We hebben te lang gewacht met aanval len. Toen ik naar Stamsnijder sprong was het al te laat. Ik moest me forceren omdat we nog maar 20 km voor de boeg hadden. Dat brak me de laatste twee ronden op.” Hennie Stamsnijder amateurkampioen. Zijn aanleg voor het veldrijden staat bui ten kijf met twee nationale titels, de laat ste de afgelopen winter behaald toen hij ook schitterend tijdens het WK in deze specialiteit in Italië tweede werd. Maar op de weg? Nee, tot voor zaterdag draaide hij geruisloos zijn rondjes in het peloton. Maar dat hij op het Nederlands kampi oenschap beslag zou leggen, verbaasde Stamsnijder zelf evenwel niet. Zijn kwaliteiten op de weg mogen tot het NK dan verborgen zijn gebleven voor de massa, dat er mogelijkheden op de weg waren wist hij. „Rini Wagtmans heeft ze eigenlijk ontdekt”, zegt hij. „Afgelopen jaar heeft hij me overgehaald om naast het veldrijden het ook ’ns op de weg te proberen. Rini heeft er ook voor gezorgd Deze leverde een overwinning op voor Kim Linehan in 4.12.55. Daarnaast reikte zij in de 200 meter wisselslag slechts tot een derde plaats, terwijl ze op de 200 meter vrije slag zelfs niet in de prijzen viel. Don Talbot verklaarde zich niet on gerust te maken over de vorm van zijn pupil. Hij voorspelde dat zij volgende week als de Pan-Amerikaanse spelen in San Juan beginnen in topvorm zal zijn. Haar concurrenten Mary Meagher, Kim Linehan en Linda Jezek plaatsten zich met twee overwinningen in twee dagen nadrukkelijk in de belangstelling. Mary Meagher won zowel de 100 als 200 meter vlinderslag in resp. 1.01.41 en 2.12.91. Li- neham nam ook de 200 meter vrije slag voor haar rekening in 2.02.86 en Linda Jezek won naast haar specialiteit, de 100 meter rugslag (1.04.82) ook de 400 meter wisselslag in 5.00.16. De troebele benadering, waarmee de Nederlandse zwemploeg in de dit week einde in Milaan gehouden interland tegen Italië aantrad, heeft zijn weerslag in de uitslag gevonden. De Oranje-ploeg ver loor met welsprekende cijfers: 340-228. Doorslaggevend was het belabberde op treden van de verzwakte herenploeg, die op vrijwel alle onderdelen gedeklasseerd werd en liefst 120 punten (204-84) moest prijsgeven. DAMES: 1. Tineke Kole-Fopma (Goes) 72,2 km in 1 uur 56 min 22 sec., 2. Hennie Top (Wekerom) z.t., 3. Keetie van Oosten-Hage (Kloetinge) op 1.34, 4. Petra de Bruin (Soest) z.t., 5. Annie Mohlmann-Riemersma (Apel doorn) z.t., 6. Marian Bik (Lekkerkerk) z.t., 7. Bella van der Spiegel-Hage (St. Maartens dijk) op 6.06, 8. Marian Havik (Amsterdam) z.t., 9. Maria Kauffmann (Den Haag) z.t., 10. Marijke Lagerltos (Rotterdam) z.t. tein- 1, 2 lall- PROFS: 1. Henk Lubberding (Voorst) 221 km in 5 uur 42 min 15 sec., 2. Joop Zoetemelk (Germigny-Leveque) op 1.07, 3. Jan Raas (’s- Heerenhoek) z.t., 4. Jo Maas (Maastricht) op 4.44, 5. Johan van de Velde (Rijsbergen) z.t., 6. Hennie Kuiper (Ossendrecht) op 5.33, 7. Johan v.d. Meer (Geleen) op 6.03, 8. Bert Oosterbosch (Eindhoven) z.t., 9. Willy Maes- sen (Maasbracht) z.t., 10. Jan Aling (Bladel) op 6.17, 11. Aad van den Hoek (Roosendaal) z.t., 12. Leo van Vliet (Oudenbosch) op 7.10, 13. Fons van Katwijk (Oploo) op 7.20, 14. Firlts Pirard (Breda) z.t., 15. Gerrie Knete mann (Huijbergen) z.t., 16. Bert Pronk (Sche- veningen) z.t., 17. Fedor den Hertog (Dilsen), 18. Hans Langerijs (Blokker), 19 ex aequo: Ger Mak (Rotterdam), Co Moritz (Amster dam), Hennie Peels (Eindhoven), Wim de Ruiter (Kwadendamme), Cees van de Wereld (Nieuwkoop) en Jan van Houwelingen (Hees- selt). AMATEURS: 1. Hennie Stamsnijder (En ter) 189.1 km in 5 uur 22 sec, 2. Theo de Rooy (Utrecht) op 1.33,3. Adri van der Poel (Hoog- erheide) op 3.30, 4. Jos Lammertink (Wier- den) z.t., 5. Ruud van de Rakt (Breda) z.t., 8. Jacques van Meer (Wouw) z.t., 9. Enrico Godery (Roosendaal) op 3.36, 10. Peter Zije- veld (Alphen aan de Rijn) op 3.42, 11. Theo Luyten (Stein) op 5.30, 12. Bert Wekema (Peize) op 6.03, 13. Jan de Nijs (Amsterdam) z.t., 14. Peter Damen (Drunen) z.t., 15. Ad van Peer (Sprindel) z.t., 16. Tonnie Huyzen (Kloe tinge) z.t., 17. Ad Wijnands (Maastricht) z.t., 18. Peter Winnen (IJsselstein) op 6.55, 19. René Kos (Amstelveen) op 7.21, 20. Rene van de Broek (Dussen) op 7.26, 21. Jan Feiken (Veendam) op 7.33, 22. Herman Snoeyink (Denekamp) z.t, 23. Guus Bierings (Uden). z.t. 770.748. Inleg: Prijzenbedrag: Aantal deelnemers: ƒ3.400.941,00. ƒ1.615.446,98. Jan Raas zelf verklaarde dat de afloop van dit kampioenschap wederom gezocht moest worden in de sfeer van de vrienden dienst, waarmee hij ook vorig jaar Henk Lubberding beloonde. Raas: „Lubberding heeft veel voor me gedaan in de voor jaars- koersen. Dan val je zo’n jongen niet aan op een dag als vandaag”. Dat die uitleg de nodige twijfels opriep, besefte ook Jan Raas toen hij na zijn uitleg de omstanders grijnslachend toebeet: „Maar dat geloven jullie natuurlijk toch niet”. Jan Raas wierp zich helemaal op als een Sinterklaas van de koers, toen hij meldde, ook Joop Zoetemelk bedacht te hebben met een presentje. „Ik had hem voor de tweede plaats kunnen kloppen, maar dat zou na alles wat hij gedaan had vervelend voor hem zijn geweest. Van mij mocht hij”. Enige dank van de Raleigh-renners aan het adres van Joop Zoetemelk was overi gens niet onbegrijpelijk, omdat ze in hun jacht naar de rood-wit-blauwe trui uitste kend door hem waren gesteund. Waar elke andere renner zich profiterend in het wiel van twee ploeggenoten uit de sterkste stal zouden hebben gezet, deed Joop Zoe temelk zijn werk uitstekend. Hoewel hij wist nagenoeg kansloos te zijn tegen de gebundelde kracht en macht van Raas en Lubberding, stampte hij stevig mee op kop, zodoende bijdragend tot het bepalen van een veilige marge. NIJMEGEN. Steve Ovett, de Europe se kampioen op de 1500 meter en winnaar van het zilver op de 800 meter bij de Europese titelstrijd van het vorig jaar in Praag, heeft de beste prestatie geleverd bij de jaarlijkse internationale invitatie- wedstrijden in Nijmegen. De bedaarde Engelsman gaf op het Nijmeegse kunst stof een demonstratie van zijn sprint- kracht. Op de laatste 200 meter van de 1500 meter liet Ovett Klaas Lok, die nadat „haas” Joost Borm de baan had verlaten de kop had overgenomen, staan en spurtte weg. Met 3.37.9 schaarde de Engelsman zich bij de snelste zes Europeanen van dit seizoen. Klaas Lok kreeg voor het kop- Ui 14 Iheid :spa) tiami Eerste prijs: ƒ565.406,44; tweede prijs: ƒ161.544,70; derde prijs: ƒ242.317,05; vier de prijs: ƒ323.089,40; vijfde prijs: ƒ323.089,40. had te overwinnen. De vijf zegden el kaar samenwerking toe. Welke acht ren ners de ploeg gaan completeren, wordt pas na de Tour de France bekend. Evenals vorig jaar hoopt de KNWU voor de dertien coureurs een stevige financiële basis te krijgen. Er zijn ver gevorderde onderhandelingen met sponsors, die samen ongeveer 30.000 gulden op tafel lijken te brengen; de KNWU zelf stopt 10.000 gulden in de premiepot en de vijf topcoureurs die zaterdagavond in een hotel in Born sa menkwamen, spraken af dat mocht een van hen de wereldtitel veroveren, hij als dank voor de onderlinge samenwer king 30.000 gulden stort. In totaal is er volgens die opzet dus 70.000 gulden te verdienen. (Van onze sportredactie) GEULLE. Wie bij het Nederlands kampioenschap wielrennen op de weg voor amateurs in gezelschap van favorieten als Jos Lammertink, Theo de Rooy, Arie Hassink, Jacques van Meer en Ad Wijnands 140 van de ruim 190 af te leggen kilometers het deelnemersveld aanvoert - eerst met twee medevluchters (Theo Luijten en Hans Boom) en de laatste 70 km solo - mag zich een ijzersterk kampioen noemen. ■it De beslissende slag is gevallen. Henk Lubberding is op weg naar zijn tweede titel in successie. Met dank aan alweer Jan Raas. i SwgSwtó

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 15