VEROVERING JEUGDBEKER Zenuwslopend duel tegen VOC d Rood en Wit geeft tweemaal Bruggeman topper Hockeyteam militair kampioen d <6 Boekcar Autoschade in tennisdistrict winst weg Waarom u door dit simpele paaltje bij ons terecht komt. Zwemjeugd Njord’59 snel in Prinsenbeek CLUB IN BREEDTE STERKER GEWORDEN Zenuwslopend Goede derde Internationaal Folkloristisch Danstheater J 17 19 7 9 MAANDAG 25 JUNI 16 - Aanvang: 20.00 uur. Haarlems Dagblad: Alle merken auto's zijn bij ons welkom. MM sportiel In samenwerking met het Openluchttheater Bloemendaal presenteren wij aldaar op De gereduceerde plaatskaarten (kassa openluchttheater 7.50 zijn verkrijgbaar bij onze kantoren Telefonisch kunnen geen plaatskaarten worden gereserveerd Umuider Courant: Beverwijkse Courant:,Zeestraat 18 (Beverwijk) Ged. Oude Gracht 82 (Haarlem-Centrum) Soendaplein/Floresstraat (Haarlem-Noord) Califomiëplein 17 (Haarlem-Schalkwijk) Raadhuisstraat 60 (Heemstede) Lange Nieuwstraat 427 (IJmuiden) Even niet opletten en uzit met de brokken. Bumper, achterlichten, kofferdeksel... zonde. Maar nog geen ramp. Boekcar Autoschade regelt 't allemaal feilloos voor u. Met een eigen expertise afdeling en een eigen spuiterij. n Dr. de Liefdestraat 44 Haarlem 023-39042^y2422 51 f met dansen uit heel Europa: I van de welbewaarde folklore uit de Balkan, spectaculaire dansen uit Rusland, tot dan- sb sen uit eigen land. Zij hopen iets van het tempe- k rament en de levensvreugde die kenmerkend is voor de folklore, op u over te dragen. Zaterdag 30 juni Spaarne voorop bij NK roeien (Van onze roeimedewerker) g- 8^ (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) l ,..:r ROTTERDAM. Het Nederlandse mi- 9 1 9 - 8 6 6 4 >-17, lell- 3 9 9 9 8 8 4 2 2 0 6 6 6 2 2 8 6 Ook in de meisjes acht behaalde het Spaarne de nationale titel. Deze ploeg, gevormd uit de dubbel-vier en dubbel- twee van deze vereniging samen met twee meisjes van de Hunze, roeide in een rustig tempo gemakkelijk van het veld weg. Slag van der Zee schroefde in de eindsprint het tempo iets omhoog en haalde daardoor naast de titel ook een nieuw baanrecord binnen. De jongens afdeling van Het Spaarne zorgde dit weekeind voor sensatie door zowel in de vier-met, als twee- zonder- stuurman uitstekend roeien te laten zien. In het nummer vier-met voeren André Kühn, André de Jong, Tom van de Beeke, Steven Wilbrenninck en stuurman Her- De meisjes dubbel-twee van het Spaar ne, met routinier Anneloes van der Zee en de dit jaar debuterende Lynda Cornet roeiden naar een maximaal haalbare goe de derde plaats. De jeugd-commissie van de KNRB oordeelde evenzo en nodigde deze ploeg samen met de Spaarne dubbel- vier uit voor de kerngroep. man Vos onverwacht een sterke wed strijd. De gehele baan door roeide slag Kühn in een vrij stevig tempo voor het veld uit, op de hielen gezeten door sterker geachtte combinatie ploegen. Kühn liet zich echter niet imponeren en daverde lustig door finish-waarts, alwaar naast de nationale titel eveneens een uitverkiezing voor de kerngroep lag. Ook in het nummer twee-zonder tartten Kühn en Wilbrenninck de gevestigde na men. Samen met favoriet die Leythe werd ver voor het veld uit flinke strijd geleverd. Gedurende de hele baan had die Leythe voor gelegen, maar door de vroeg ingezet te eindsprint nam het technisch minder fraai ogende, maar zeer fanatiek roeiende Spaarne-koppel de leiding over. Ogen schijnlijk op een overwinning afstevend werd de boot naar bakboord omgetrok ken, en kwam in botsing met een opvaren de ploeg. Het dientengevolge stil liggen kostte hen de welverdiende overwinning. In het damesdubbel gaf de routine van de oudere dames nog de doorslag. Lili Wijers en Margo Kramer werden winna ressen na overwinningen tegen Jolanda Smolders en Esther Loenders en vervol gens tegen Janny Hogenkamp en Ineke Aalbers, 6-3, 6-3, die zich nog superieur hadden getoond over de jeugdige Edith en Alice Lembeck. In het gemend dubbel kon werk beter beloond dan John Ravenhill die met 1 voor 25 uit 15 overs deze keer een bescheiden rol speelde. De Rood en Wit batsmen hadden de waarneembaar. Bij de heren was René Oskam door een reeks klinkende overwin ningen de duidelijke kampioen. Mak van Lit werd verdienstelijk tweede. Bij de dames pakte Petra van Daalen na een gevecht van drie uur tegen J. A. Slisser (5-7, 7-6, 8-6) de titel. De combina ties Metselaar/den Nijs en Van Randwijk/ Stam wonnen respectievelijk het dames- en herendubbel. conditioneel minder in hun mars hadden dan de beide andere koplopers, bleven goede tijden uit. Ron Phaff, nog niet helemaal hersteld rende bal het wicket van Trotman, die niet meer dan 10 runs scoorde. En dat scheelt een deuk in de Rood en Wit battingorder. HBS zondag 177 runs en dat was vol strekt alleen te danken aan Abed, die een keiharde 90 runs scoorde en aan Huib Visée die tot 37 runs kwam. Abed gaf twee onbenutte vangkansen weg voordat hij vijftien runs gescoord had en dat kostte Rood en Wit de wedstrijd. Het veldwerk van de Haarlemmers ging eronder lijden en van 45 voor 4 kwam HBS op 163 voor 5. Het bowlen van de Haarlemse aanval bleef goed, maar kreeg onvoldoende steun van het veld dat vandaag gewoonweg niet goed genoeg was om HBS te verslaan. Dat was jammer voor Slendebroek (4 voor 37) en Trotman (3 voor 39) die wederom de hoofdrol speelden bij de Rood en Wit bowlers. MONIQUE WILDSCHUT: interland- verplichtingen. Jrks- nnus LTW (Van onze tennismedewerker) HAARLEM. Hans Bruggeman heeft zich zaterdag bij de districtskampioen- schappen tennis opgewerkt tot een top positie in het district Haarlem. Tijdens een enerverende finale versloeg hij Hans Schmidt, de titelhouder, die vorige week nog zijn jeugdtitel prolongeerde (3-6, fr4, 6-4). Er zou een zenuwslopend uur volgen, want tergend langzaam kroop de score omhoog. Er kwamen 29 runs in vijf kwar tier bij, maar toen Slendebroek tweemaal in een over Bert van Weelde voor vier probeerde te slaan mislukte dat de twee de keer, was hijzelf lbw en bleef de onver stoorbare Tuininga teleurgesteld met 30 not out. Rood en Wit 110 all out. 10 i 8 8 8 0 els er- SC oef 7H- RC CN bur AK Schouwenburg andermaal mocht vervan gen, gezelschap kreeg van laatste man Albert Slendebroek. 9 10 0 10 8 4 2 8 16 6 14 6 8 8 14 8 14 8 10 8 8 dag: oos- aan- The AMSTERDAM. Bij de nationale roeikampioenschappen voor de jeugd hebben de Spaarne-meisjes en -jongens drie nationale titels behaald. Samen met nog een aantal tweede en derde plaatsen zorgden deze klasseringen ervoor dat de Heemsteedse vereniging ook de Nationale Jeugdbeker in de wacht sleepte, hiermee aantonend dat Het Spaarne een leidende rol speelt in het Nederlandse jeugd roeien. Dit werd ook nog eens benadrukt door de uitnodiging van vier roeiers en zes roeisters voor de kerngroep, waaruit het equipe voor de WK in Moskou gevormd gaat worden. Het werd met Rood en Wit aan bat weer zenu wen werk. Flohil (19) en Franklin (25) gingen met 49 voor 2 vlot van start, maar op 83 voor 4 waren er toch weer moeilijk heden. Toen Trotman (37) uitging zakte Rood en Wit de moed in de schoenen, maar van Muidwinkel (22) en Tuininga (10) deden de hoop herleven. Rood en Wit moest 168 runs scoren om twee bonuspun- ten bij een draw te behalen, maar strand- Beste VOC bowler was Rob van Weelde de op 163 voor 9, waarbij Wijkhuizen met met 5 voor 27 waaronder met een schitte- 23 runs not out bleef. eka- 2 (7 yen- dag: rvo De eindstrijd bij de heren in de speel- sterkte B was een Zandvoortse aangele genheid, want de finalisten, beiden Zand- voorters, traden tegen elkaar in het strijd perk na overwinningen op de twee andere heren van Zandvoort 1. Bruggeman ver sloeg Wim Branse (6-3, 6-1) en maakte hiermee duidelijk dat Brandse, die tot vorig jaar vijf jaar lang de machtigste man van het district was, definitief uit de top verdwenen is. Hans Schmidt bedwong Bing Sie, maar verbruikte daarbij veel energie (6-2, 2-6, 6-4). Maakte bij de heren de jeugd de dienst uit, bij de dames was het niet anders. Titelhoudster Ineke Aalbers vond al in een vroeg stadium Monique Lembeck op haar weg. Lili Wijers, vroeger altijd in een hoofdrol, bleef Vera Burggeman nog de baas in drie sets, maar moest het afleggen tegen Alice Lembeck. Via 4-6, 6-1, 6-1 plaatste deze zich voor de finale tegen Xandra Weller, die Monique Lembeck in de halve eindstrijd had geklopt (5-7, 6-1, 6- 4). Omdat de tennisbond de aanwezigheid van beide finalistes op Papendal verlang de voor een bondstraining kon de finale niet meer tijdens het toernooi worden gehouden. l-Vi- aar- nw stel ling 1-12, Fha- 14-1 l 6-9 ites- CH- rons The Pin- llen VK- >ar- loo- 1-6, >ar- Nep ints- ilck- De uitslagen van zaterdag waren: FrankrijkWest-Duitsland 1-5. 10. Neu mann 1-0. 22. Neumann 2-0. 56. Günst 3-0. 58. Segmer 4-0. 63. Kille 5-0. 64. Peltier 5-1. NederlandPakistan 5-0. Leefers 1-0. 16. Van Heeswijk 2-0, 29. Leefers 3-0. 43. Jansen 4-0. 59. Jansen 5-0. De eindstand is: 1. Nederland 4 wed strijden 7 punten 15-4; 2. België 4-5, 14-12; 3. West-Duitsland 4-4, 11-8; 4. Pakistan 4-4, 9-12; 5. Frankrijk 4-0, 5-18. Zoals van hen verwacht mocht worden behaalden de Spaarne roeisters Sharona Ceha, Catalien Neelissen, Annemarie Vos, Willemijn van Bruggen en Stuurvrouw Marietta Went hun nationale titel in de dubbel-vier. Al het gehele seizoen bleken zij in nationaal opzicht de snelste te zijn. Met het vorderen van het seizoen werd de voorsprong van deze ploeg op de rest van het veld al maar groter. Ook tijdens deze kampioenschappen roeiden zij op een simpele manier van de andere ploegen weg, en finishten negen seconden voor nummer twee, terwijl ze het al op hun naam staande baanrecord scherper stelden. De slagen uit deze vier (Ceha, Neelissen) moesten in de twee-zonder-stuurvrouw een onverwachte nederlaag lijden. Ceha en Neelissen hadden dit jaar de dubbel- vier als hoofd-, en de twee-zonder als bijnummer gekozen. Zo niet hun tegen standsters van het Amsterdamse RIC, die dit seizoen alles op de twee hadden ge gooid. Al eerder had de Spaarne ploeg de confrontatie met RIC gewonnen. Maar gedurende het seizoen bleek dat deze meisjes steeds dichter het Spaarne nader den. Tijdens deze Kampioenschappen konden Ceha/Neelissen zoals gewoonlijk direkt na de start de voorsprong pakken, waarna, zoals eveneens gebruikelijk, de RIC meisjes nog maar net in de eindsprint van het lijf gehouden zou moeten worden. Maar de gevreesde RIC-eindsprint was deze keer van dien aard dat de Heem steedse ploeg deze titel langs haar neus voorbij zag gaan. tionaal militair kampioen geworden. In de laatste wedstrijd op het kunstgrasveld in Rotterdam bleef Nederland ook in zijn laatste wedstrijd ongeslagen. Pakistan werd met ruime cijfers geklopt: 5-0. Voor Wijnands 6-4," 6-2, het HLTC-duo Hans de Nederland scoorden Leefers (2), Jansen Bont en Marco Winter (6-3, 6-3), dat zeer verrassend met het duo Wim Brandse/ Bing Sie had afgerekend (6-4, 6-3). goed was, duidelijk onvoldoende is. Mod der moest in de eindsprint een halve se conde toegeven aan de jeugdige Marco Lagas van WVZ, dat ondanks de afwezig heid van kopman Richard Broer de sterk ste vereniging op de vrijeslag was. Ernst Derks, vorige week met een elfde plaats op dreef, stelde met een zestiende plaats in 25.57.0 teleur. De schoolslag voor dames gaf hetzelfde verwachte beeld als vorige week. Vier Njord-zwemsters maakten de dienst uit. Ria Willemse, die bijna steeds het kop- werk deed, bewees in de eindsprint voor de tweede maal dit seizoen met kop en schouders boven haar clubgenoten uit te steken. Monique Bouwens die als enige met demarrages aan Ria Willemse pro beerde te ontsnappen werd in 32.16.0 tweede; twee seconden langzamer dan haar clubgenoten. De derde plaats was voor Linda Boekelaar, nog vorig jaar win nares van de Zwemkroniekbeker, die haar titel weliswaar aan Ria Willemse zal moeten afstaan, maar toch beter mee draait dan werd verwacht. Marjolein Phaff zoegde er met een vierde plaats voor dat de vier Njord-dames in precies dezelfde volgorde als in Amsterdam ein digden. Zwemkroniekbekerhoudster Monique Wildschut liet op de vrije slag vanwege interlandverplichtingen verstek gaan. De kans, dat Njord het verenigingsklasse- ment dit jaar wint is hierdoor nihil gewor den. WVZ, dat in Madeleine de Graaff evenals op de Bosbaan de winnares had, zal dit klassement waarschijnlijk winnen. Toch vroegde bij Njord’59. Hedda Ver dam, die vorige week met een achtste plaats verraste, werd na lange tijd op kop te hebben gelegen derde in 25.50.1; een persoonlijk record. De pas dertienjarige Sandra van Eeke- len, die debuteerde, werd in 27.57.0, pal achter Chiny Sieverding, twaalfde. Njord’59 had op de 800 meter vrije slag voor de leeftijdsgroep onder de zestien de onder-de-twaalf-selectie laten aantreden. Brenda van Poecke verbaasde door het onderdeel in 11.52.8 te winnen. Bij de jongens werd Eric Melijn in 12.27.0 zevende. door het trio mede-koplopers overtroefd. Phaff, die in 30.52.0 finishte, kon door zijn blessure niet voor honderd percent mee vechten in de eindsprint, waarbij alles wat bij de langebaanzwemmerij verboden is vertoond werd. Henk Bakker plukte de vruchten van het feit, dat hij het zware werk aan anderen had overgelaten en won in 30.40.3. Zeer verrassend was het optreden van Njord-zwemmer Michael van Bakel op de vrije slag. Van Bakel, die vorige week in Amsterdam met een zevende plaats ook al voor een surprice zorgde werd in een persoonlijk record van 23.57.5 vierde in Prinsenbeek. Ook Mario Modder, die als kortebaanzwemmer zijn beste tijd heeft gehad, blijft het op de langebaan goed doen. Modder voerde de kopgroep van zeven man, waartoe ook Michael van Ba kel behoorde, naar een zeer hoog tempo. Mario Modder, die de volle twee kilometer het kopwerk deed, ondervond andermaal dat zijn sprintsnelheid, die toch al niet zo 5 14 r 13 r ii I 3 7 14 6 12 8 10 8 8 Ceha, Catalien Neelissen, Annemarie Vos en Willemijn van Bruggen. ■vyiv.- -.****:f' z ■•v/Xv <;X-; De Spaameploeg die de nationale titel in de dubbel-vier veroverde. Van links naar rechts: stuurvrouw Marietta Went, Sharona I 18 16 1 8 l 6 (Van onze zwemmedewerker) PRINSENBEEK. Nieuwkomers als Hedda Verdam, Sandra van Eekelen en Brenda van Poecke hebben zich tijdens de tweede wedstrijd om het officieuze langebaankampioenschappen in Prin senbeek op een zeer opmerkelijke wijze gemanifesteerd. De jeugdige Njord- zwemsters bewezen dat hun club al enkele jaren de sterkste vereniging op de langebaan in de breedte nog sterker is geworden. Dit betekent overigens niet, dat Njord’59 geen concurrentie onder vindt, want vooral het Zoetermeerse WVZ met cracks als Richard Broer en Madeleine de Graaff is in opmars. De organisatoren van langebaanwed- strijden beseffen maar al te goed, dat het niet alleen de wedstrijden zelf zijn die de massa naar het water lokken. ZPC Breda, dat de langebaanstrijd in het Prinsen- beekse natuurbad verzorgde, had een schitterende entourage voor de wedstrij den gecreëerd. Diverse attracties, waar onder een wedstrijd paalzitten voor hen die het water nog te koud vonden, trokken j zeer veel publiek naar Prinsenbeek. Met de vele attracties vormden de zes i zwemonderdelen een zeer aantrekkelijk programma. Vooral de schoolslag voor heren, het zwakste onderdeel van Njord’59 en eigenlijk zoals tijdens de kringkampioenschappen bleek de alge mene trend in Noord-Holland, kende een spectaculair verloop. Ron Phaff van Njord’59 bepaalde het tempo van een kwartet koplopers en halfkoers noteerde hij een tijd van 14.45.0, zijnde een verbete ring van de tijd die Berjan Comelisse van het Amsterdamse KAZ/HDZ vorige week op de Bosbaan liet aantekenen. Vooral door de defensieve taktiek van Henk Bak- de finale ook niet worden afgewerkt, j ker van De Devel uit Zwijndrecht en van i de plaatselijke favoriet Wim Zwiers, die Hans Schmidt en Xandra Weller plaatsten zich door een 6-1, 6-2-zege op Smolders/ Winter voor de eindstrijd tegen de routi- niers Ineke Aalbers en Wim Brandse, die I Vera en Hans Bruggeman er in 5-7, 6-4, 6-2 non man, nog met neiemaai nersteia onder hadden gekregen. van een handbreuk, werd in de eindsprint Tegelijk werd het districtskampioen- schap in de speelsterkte gespeeld. In het bijzonder bij de heren was een over de hele linie toegenomen sterkte duidelijk HAARLEM. Het cricketprogramma in hoofd- en eerste klasse is dit week einde bijna geheel afgelast vanwege de regen. Rood en Wit echter speelde zowel op zaterdag als zondag, en gisteren was de match tussen Rood en Wit en HBS de enige die werd begonnen en ook werd beëindigd. Zondag om kwart over acht bleek na veel rekenwerk, dat de wed strijd in een 3-3 gelijkspel was geëindigd en had Rood en Wit voor de tweede maal in dit weekend op vijf runs na extra winst verspeeld. Tien runs kostten Rood en Wit in twee wedstrijden zes match- punten. Het schaarse publiek viel in Schiedam zaterdag van de ene verbazing in de ande re om zes uur ’s avonds had niemand meer een nagel aan zijn vingers. VOC verkoos na gewonnen toss op het eigen wicket te gaan batten en heeft dat bijna de grootste moeite met de hoog opkomende hele dag betreurd. De Schiedamse wie- pitch waarop de snelle bowlers Rob van kets vielen als rijpe appelen door goed Weelde, Jacco Sillevis en Bart van Ruiten bowlen en fielden van de Rood en Witters, vooral de eerste twee uur van de Haar- die zes vangen deden (waaronder drie van lemse innings nauwelijks te bespelen wa- Erik van Muiswinkel) en die twee run outs ren. Mar Flohil begon overigens zeer ver- bewerkstelligden. trouwenwekkend met o.a. twee mooie vie- Vijf Schiedammers gingen voor nul uit ren vanaf zijn tenen. Een enorme collapse en alleen Liffman (48 not out) en „man of trad in toen Fohil op 29 uitging. Van dat the match”), bracht met Bert van Weelde totaal had hij er zelf 23 gescoord, maar de (26) de stand van 28 voor 4 naar 80 voor 5. wijze waarop hij zich liet vangen op de Op 115 was heel VOC echter uit en zagen eerste bal van een nieuwe bowler duidde Albert Slèndebroek met 4 voor 30 in 12 toch op ongepaste overmoed. Het werd 64 overs en Emerson Trotman met 3 voor 33 voor 8 en zelfs 81 voor 9, toen captain in 16 overs, mede dankzij de fielders, hun Maarten Tuininga, die de zieke van Tnrh titel Htaire hockey-elftal is zaterdag interna- vJvll lllCl tinnasal militair Iramnifum apwnrdpn In Hans Schmidt verzekerde zich toch nog van een titel. Met zijn bedwinger in het enkelspel, Hans Bruggemen, versloeg hij na winst tegen de combinatie Meijer/ (2) en Van Heeswijk. sS«

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 17