Terrasvogels Winst in verlenging tegen DVH en HHC niet in problemen Door deelneming in Nijmegen Sterke bezetting Venneper ronde Atleet Steve Ovett riskeerde schorsing E FEESTAVOND EN MEERKAMP Rood en Wit speelt tegen journalisten TYBB viert jubileum met opening sporthal Terrasvogels komt uit verloren positie terug I daar blijft n mens gezond bij! Hk ■F 4 27 SPORT 2 WOENSDAG 19 7 9' 2 7 JUNI if) «Mg Langebaantop aan de start bij Njord’59 (Van onze wielermedewerker) 1 (Van onze cricketmedewerker) (ADVERTENTIE) I ge- HAARLEM. De Haarlemse cricket club Rood en Wit viert traditioneel haar verjaardag met een wedstrijd tegen een team van journalisten al dan niet ver sterkt met enkele gasten. Vrijdag 29 juni om 18.00 uur zal de 98e geboortedag van Rood en Wit worden opgeluisterd door een elftal, waarvoor on der aanvoering van Freek van Muiswin kel, zullen uitkomen Ruud Onstein, Eddy Koning, Arie Kramer, Gerard de Groot, Dik Bruynestein, Herman Kuiphof, Theo Reitsma, Dave Hardy, John Lanting en Jan Stekelenburg. Europese beker. Indien Ovett een schor sing wordt opgelegd zal hij mogelijk niet deel kunnen nemen aan de strijd om de gouden-mijltitel van de IAAF, die 17 juli in Oslo wordt gehouden. Ovett is titelhou der en zou onder meer tegen Olympisch kampioen John Walker uit Nieuw-Zee- land, wereldrecordhouder Filbert Bayi (Tanzania) en Henry Rono uit Kenia kun nen lopen. RCH en The Herons haalden in Heerhu- gowaard een achterstallige wedstrijd in de eerste klasse A in, de afdeling waarin ook Rooswijk uitkomt. Een aanvallend onmachtig RCH leed een kansloze 2-0 nederlaag Als alles in het begin van de competitie goed had gelopen, had DVH de eerste tegenstander van Terrasvogels geweest in de nieuwe omgeving, de tweede klasse. Op zondag 29 april j.l. gooiden de weergoeden echter roet in het eten op een moment dat Terrasvogels zich een 4-1 voorsprong had verworven. Dat was na drie innings, zodat van geldigheid volgens de normen van de KNBSB geen sprake kon zijn. Voor Rood en Wit zullen o.a. de aan voerders van eerste en tweede elftal, Maarten Tuininga en Lucas Asselbergs, alsmede voorzitter Wim Kummer aan de wickets verschijnen. Als umpires zijn uitgenodigd Frans Henrichs en Jan Wilts. (Van onze zwemmedewerker) HAARLEM. In een afgelopen win ter gepresenteerd vijfjarenplan stelde de Haarlemse zwemvereniging Njord’59 zich ten doel de langebaanzwemsport te propageren. Dat Njord ernst maakt met de realisering van deze intentie, blijkt wel uit het feit, dat de Haarlemmers aanstaande zondag in het recreatiege bied Spaarnwoude een gigantisch lan- gebaan-spektakel op touw zetten. Naast wedstrijden, waarbij de gehele nationa le top aan de start komt hebben de organisatoren ook diverse prestatie tochten geprogrammeerd. De onderdelen voor prestatiezwem- mers zijn zeer sterk bezet. Het sterke deelnemersveld en het feit, dat de lange- baan-strijd, die voor de derde maal plaatsvindt, al na de eerste editie voor het klassement om de „Zwemkroniekbe- ker”, het officieuze langebaankampi- oenschap, ging meetellen, duidt op het Echter in de zesde inning volgde reeds het antwoord van DVH. Geholpen door fouten van Frank Vos en Rob Harder bereikten twee Amstelveners, ook al Tatjana Kazankina. de Olympisch kam pioene en wereldrecordhoudster op de 800 en 1500 meter, maakte haar rentree met een zege op de 1500 meter in 4.14,3, meer dan 18 seconden boven haar beste presta tie. De Russin heeft pas vijftien dagen geleden de training hervat, nadat zij in verband met de geboorte van haar doch ter bijna een jaar buiten de baan is ge bleven. KROMMENIE. Suomi-atleet Walter Vos heeft gisteravond in Krommenie een wedstrijd over tien kilometer gewonnen. Vos had daarvoor een tijd nodig van 33 minuten en 10 seconden. Het betekende voor Walter Vos, die normaal op de mid- denafstand loopt, een persoonlijk record. door een tweehonkslag van Hans de Ruy ter, de thuisplaat: 1-2. Lang heeft het er vervolgens naar uit gezien dat dit de einduitslag zou worden. Opnieuw Wil Kuijpers redde toen zijn team van de ondergang, door in de negende slagbeurt met reeds twee teamgenoten voor nul aan de kant de bal in het rechtsveld over de hekken te jagen. Een run van invaller Bert Koks in de tweede inning van de verlenging, na een doorgeschoten bal, bracht de winst enigszins1 gelukkig toch nog bij Terrasvogels: 3-2. Het wordt dus een dubbel feest en dat gaat in het weekend van zaterdag 1 sep tember en zondag 2 september grandioos gevierd worden. zevende plaats op de Bosbaan en een vierde plaats in Prinsenbeek, eerder dan werd verwacht, de aansluiting met de top heeft verkregen DIEMEN. Wat gisteravond in Die men de topper had moeten worden tussen de twee op dit moment meest toonaange vende teams in de hoofdklasse honkbal. Giants en Amstel Tijgers, is uitgedraaid op een complete farce. De Diemense slag- ploeg had in het geheel geen moeite met de twee Amsterdamse werpers en besliste het eenzijdige gebeuren dan ook reeds in zeseneenhalve inning: 15-0. Jan Hijzelen- Hoewel schoolslagzwemsters uit alle windstreken in het Spaarnwouderbos aanwezig zijn lijken alleen Carla Koele- rol als NIEUW VENNEP. In het program ma van de plaatselijke zomerfeesten or ganiseert de Halfwegse wielerclub De Bataaf donderdag 28 juni in samenwer king met het Oranjecomité Beatrix de traditionele ronde van Nieuw Vennep. Deze ronde wordt verreden als een inter- clubontmoeting met de nabuurclubs. Start en finish zijn in de Kerkstraat. Het parcours wordt verder gevormd door de Veldbloemstraat, Madeliefstraat en Dis- telstraat en heeft een lengte van 1900 meter. De liefhebbers en veteranen bijten ’s avonds om zeven uur het spits af met een koers over veertig kilometer. Plaatse lijk favoriet Joop Cuvelier treft onder zijn tegenstanders succesvolle knapen als de broers Henny en Hans van Leeuwen, Rob Bakker, Henk Buis, Gé Fennis, Jan Peet oom, Gerard Ammerlaan, Klaas Duiven voorden, Dick Schouten en Cor Leunis. man en Hanneke de Gars van AZC Alphen tot enig weerwerk in staat. Zeer sterk bezet is de vrije slag voor dames. Ineke Ran van DJK, die reeds tweemaal zegevierde en ook het baanre cord van 25.11.9 op haar naam heeft, krijgt het dit jaar zwaar te verduren. Naast zwemkroniekbekerhoudster Mo nique Wildschut (Njord’59) zijn Madelei ne de Graaff van WVZ, die zowel op de Bosbaan als in Prinsenbeek zegevierde en Lydia Stegink van De Otters, die vorig jaar op de Bosbaan triomfeerde haar grootste concurrentes. Een fraaie dubbelvang tussen Jocé Heij- man en Lida van der Horst in de laatste inning voorkwam dat de stand nog wijzi ging onderging. (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM-AMSTERDAM. In de strijd om de nationale softbaltitel heb ben Terrasvogels en HHC elkaar gister avond weinig toegegeven. Voor eigen pu bliek herstelde HHC zich van de neder laag tegen Bloemendaal door Vax-Kin- heim in het Noorder-Sportpark met 3-0 te kloppen. In Amsterdam had Terrasvo gels niet al te veel moeite met Shell. Terrasvogels 0-0-0-0-1-0-0-0-1-0-1 3. Ni co Adam 13-4-4-2. DVH 0-0-0-0-0-2-0-0-0-0- 0 2. Hans de Ruyter 8-5-6-2. Ria Willemse: op weg naar derde zege? haring Precies zestig jaar nadat TYBB werd opgericht vindt zaterdag 1 september 1979 de opening plaats van het eerste gedeelte van de nieuwbouw, waaronder de sport hal en kantine. De andere zaken rond de bouw van de H.W. van Turnhout-sporthal worden nadien verder afgewerkt. Het hoogtepunt van de opening en de viering van het zestigjarig jubileum vinden op die eerste september hun apotheose in een grote feestavond in de sporthal Zondag 2 september staat geheel in het teken van de aktieve sportbeoefening voor alle leden op de velden en in de sporthal. Er worden uitsluitend individue le wedstrijden gehouden in de vorm van meerkampen en daarbij is de totaalpres- tatie ondergeschikt. Men gaat van het Het zwemspektakel vangt om 12.00 uur aan en zal zo’n 750 deelnemers tel len. Het behoeft dus geen nadere uitleg, dat het zeventigkoppige vrijwilligerste- am en de „Beheerstichting Spaarnwou- der recreatiegebied” zich zeer veel moeite hebben getroost om goede facili teiten voor de deelnemers te scheppen. LONDEN (ANP). Steve Ovett, Europees kampioen 1500 meter, blijkt een schor sing geriskeerd te hebben door afgelopen zondag tijdens internationale atletiekwed strijden in Nijmegen aan de start te verschijnen. Volgens David Shaw, secretaris van de Britse Amateur Atletiek Bond, had Ovett geen toestemming in Nederland te lopen. In de ronde van Schermerhorn voor nieuwelingen werden de Haarlemmers Ragmar Martens, Wim Otte en Ronald Vroom respectievelijk derde, vierde en zesde. Zij maakten deel uit van het tot 21 man geslonken peloton. Er waren 65 ren ners vertrokken. De amateurs en junioren starten om kwart over acht en moeten zeventig kilo meter afleggen. Als favorieten worden aan de start verwacht onder meer Sjaak en Peter Pieters, Stan en Ron Snijders, Jan de Nijs, Ron Smit, John de Bie, de drie broers Theo, Peter en Herman Noy, Jan en Ko Zomer, Huub de Vries, Jack van Hooff en Ab Harren. Met Monique Joost op de plaat vlotte het vanaf de vierde inning aanzienlijk beter. Alleen in de zesde inning kon Ter rasvogels nog één keer de Amsterdamse defensie tot capituleren brengen. Via de derde hit van Ludy van Mourik werd toen de voorsprong tot 2-6 opgevoerd. (Van onze honkbalmedewerker) SANTPOORT. Het honkbalteam van Terrasvogels heeft gisteravond de kans op aansluiting met de kopgroep van de tweede klasse C met beide handen aangegrepen. Daarvoor was tegen het bezoekende DVH overigens wel een verlenging noodzakelijk, want zowel terrasvogels als de Amstelveense ploeg bracht in negen volledige innings twee spelers over de thuisplaat. Enigszins gelukkig tekende de Santpoortse invaller Bert Koks in de elfde inning uiteindelijk voor de winnende run van de Vogels, 3-2. (Van een medewerker) HAARLEM. De Haarlemse sportvereniging TYBB (The Yellow Black Boys) gaat zich opmaken voor de viering van het zestigjarig bestaan van de club <1 september 1919) en de opening van de eerste fase van de H.W. van Turnhout-sporthal. Die eerste fase omvat het in gebruik nemen van de sporthal en kantine. Een erg spannende strijd wordt op de twee kilometer schoolslag verwacht. Zwemmers als Henk Bakker (De Devel), Leen Delder (ZPB). Ron Phaff (Njord’50), Lex Bruinink (De Aa) en de drie voor DJK zwemmende gebroeders With doen qua sterkte en routine nauwe lijks voor elkaar onder. Grootste kans hebber is echter Berjan Cornelisse van KAZZHDZ. Cornelisse is houder van de „Zwemkroniekbeker” en verbeterde tij dens zijn zege op de Bosbaan het baan record. Het baanrecord van het Spaarn wouderbos is in handen van Leen Del der, die tijdens zijn zegetocht in 1977, 31.37.5 op de klokken bracht. Lex Brui nink was vorig jaar de concurrentie te snel af. Voor Linda Boekelaar zal het zeer Ditmaal tijdens de tweede versie van het treffen met de Amstelveners onder vond Terrasvogels aanmerkelijk meer te genstand van DVH. Wel verwierf de thuis club zich regelmatig scoringskansen, maar omdat Guus van Dee zich van het derde honk liet afpikken en een drie- honkslag van Nico Adam niet de aanzet vormde tot een rally, leverden deze geen runs op. Pas in de vijfde slagbeurt kwa men de Vogels op voorsprong. De goed pitchende Nico Adam (13 x 3-slag) maakte toen dankbaar gebruik van een twee honkslag van Terrasvogels’ beste slag man. Wil Kuijpers. Een dag eerder vertegenwoordigde Ovett „legaal” Groot-Brittannië tijdens wedstrijden in Bremen. Shaw maakte in Londen bekend dat de bond woensdag bekend zou maken of er disciplinaire maatregelen tegen Ovett genomen zouden worden. Ovett staat er om bekend nogal eens officials tegen de haren in te strijken. Hij weigerde onlangs voor Groot-Brittan nië uit te komen in de halve finales om de standpunt uit dat deelnemen belangrijker is dan winnen. TYBB heeft ruim duizend actieve sportbeoefenaars en er wordt ver wacht dat zij allen acte de presence zullen geven. Het programma voor zondag 2 september staat in grote lijnen vast en ziet er als volgt uit: 7.00 uur: viswedstrijd aan het Spaarne; 10.00 uur: begin van da wed strijden in de hal en op de velden. Na de pauze van 12.00 uur tot 13.00 uur wordt er door de deelnemers aan de sportmanifes tatie van strijdtoneel (velden en hal) wisseld. De oude kantine zal ook nog een vervullen en is zondag 2 september denksportcentrum ingericht, waar de hele dag schaak- en damsimultaanseances worden gehouden. Er zal ook ruimte voor klaverjassen worden gereserveerd. Voor de leden ouder dan zestien jaar staat er ook nog een bromfietstrial op het pro gramma. Alles bijeen belooft het een hele happening te worden. Een snel veroverde 0-5 voorsprong le verde de Birds uiteindelijk een 2-6 zege op. Het duel tussen de oud-hoofklasse- ploegen Mieloo Onze Gezellen en Capac- WK deed de winst met 2-6 naar de Haagse gasten gaan. HHC 0-0-2-0-0-I-X 3. Fredy van Offeren 7-2-1-1. Kinheim 0-0-6-0-0-0-0 0. Carla van der Veldt 1-2-6-3 Een aanvallend in het geheel niet overtuigend Kinheim heeft het HHC gis teravond nauwelijks moeilijk kunnen ma ken. Maar weinig Kinheimspeelsters be traden het slagperk met de echte wil om het Fredy van Offeren lastig te maken. Verder dan één hit van Corine Vlek kwam Kinheim dan ook niet. Dat echter ook HHC maar moeilijk de weg naar de thuis plaat kon vinden, bewijst het scorever- loop. Pas in de derde inning kon HHC werkelijk gevaarlijk worden. Kinheim, geïrriteerd door het optreden van veld- scheidsrechter Verzeijlberg, ging in die beslissende derde inning na hits van Elly Nijhuis en Els Spee bovendien nog twee keer in de fout. Daarna duurde het tot in de zesde inning alvorens de thuisclub de score van 2-0 tot 3-0 kon uitbouwen. Met Yvonne Sernée op de honken zorgde San dra Klesser voor de beslissende honkslag. Shell 0-0-2-0-0 0-0 2. Hi 1de Foks 1-1-8-2 (3 inn.) en Monique Joost 0-1-2-1 (4 inn.) Terrasvogels 2-3-0-0-0-1-0 - 6. Els Koks 3- 0-5-0. Vooral werpster Hilde Foks heeft het in het treffen met Terrasvogels moeten ont gelden. Al in de eerste de beste slagbeurt werd zij door Ineke Akkerman en Ludy van Mourik op forse klappen onthaald, die mede door een ver geslagen vang van Ilona Vos in twee runs resulteerden. Aan vankelijk leek de thuisclub zich in de tweede inning goed te herstellen. Een kostbare fout op een tik van Ineke Akker man luidde met twee nullen echter op nieuw een ongunstige fase in. Ludy van Mourik en Ilona Vos hadden wederom geen moeite met de worpen van Hilde Foks en verhoogden de marge tot 5-0. Even leek het er in de derde inning nog op, dat Shell kon terugkomen. Niet alleen bereikten Saskia Aussen en Boukje Kalf de honken, maar bovendien zorgde Joan Schuler met een honkslag, dat op de ach terstand tot 2-5 werd teruggebracht. z 7 moeilijk worden de Spaarnwouder schoolslagtitel voor de derde maal in successie op haar naam te schrijven. De achttienjarige Zwemkroniekbekerhoud ster, tevens in het bezit van het baanre cord (33.07.0) zal haar hattrick waar schijnlijk door de deelneming van club genote Ria Willemse niet kunnen voltooi en. Ria Willemse zegevierde dit seizoen in de beide wedstrijden, waar zij aan deelnam en deed dat op zeer overtuigen de wijze. Linda Boekelaar, die Ria Wil lemse vorig jaar in de strijd om de nationale schoolslaghegemonie ont troonde, werd tweemaal derde achter Monique Bouwens (Njord). Marjolein Phaff maakte de Njord-overheersing op de Bosbaan en in Prinsenbeek compleet door tweemaal als vierde te eindigen. hoge gehalte van de wedstrijden. De grootste kanshebber op de twee kilome ter vrije slag voor heren is de winnaar van vorig jaar, Edwin Kooyman van HPC, die met een tijd van 24.03.1 baanre- cordhouder is. Kooyman, die dit seizoen nog niet in het buitenwater in actie kwam weet zich omringd door een aan tal sterke ploeggenoten als Arnoud Cor net, Ernst Bekkering en Herman van Lienden. Edwin Kooyman zal wellicht de scherpste concurrentie ondervinden van het WVZ-duo Richard Broer, vorig jaar winnaar van de „Zwemkroniekbeker” en Marco Lagas. De Zoeter meerders wa ren in het nog prille seizoen al zeer succesvol; Richard Broer zegevierde op de Bosbaan, terwijl Lagas in Prinsen beek als eerste over de meet ging. Het Njord-geweld moet vooral komen van Mario Moder, die in Prinsenbeek in de eindsprint tegen Lagas onderuit ging en de jonge Michael van Bakel, die met een De Britse Amateur Atletiek Bond heeft trouwens nog een probleem. Daley Thompson, die geacht wordt het komende weekeinde in Zweden voor de Britse ploeg in het onderdeel verspringen uit te komen, is zoek. Shaw: „Wij hebben eerlijk gezegd geen flauw idee waar hij uithangt”. Thompson is tienkampspecialist en even als Ovett een lastige jongen. De Rus Mikahilov heeft tijdens atletiekwedstrijden in Leningrad, die een voorbereiding vormen op de Spartakiade, het discuswerpen gewonnen met 65.92 me ter. Met een worp van 64,90 m werd zijn landgenoot Gorbachov tweede. doom en Jim Sieval werden op veertien honkslagen onthaald, waaronder vier ho meruns, waarvan Ben Richardson er twee voor zijn rekening nam en Steef van der Sluis en John Ludenhoff ieder één. De inleiding tot deze onverwacht grote tri omf, waardoor Giants alleen aan kop is gekomen, vormde het tot driemaal toe falen van de derdehonkman van de Am sterdammers, Charles Urbanus. -X -z-x’ ir Dick van der Vlugt (Terrasvogels) is tijdig terug op het eerste honk Eddy Smit, de eerste-honkman van DVH. ziet geen kans de Santpoorter te verrassen De trots van TYBB. De door de leden zélf gebouwde H. W. van Turnhout-sporthal, nadert zijn voltooiing. Begin september wordt de eerste fase in gebruik genomen MM -777? :50.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 27