politienieuws Plaatsgebrek dupeert jeugdige tennisspelers Timmerman viert jubileum IJmuidense scholier neemt ’n Ei hoort erbij examens OPVOERING DOOR ZESDEKLASSERS COMITESCHOOL De gehele nieuwe kollektie bont is binnen! iws Shmk^Sont w haven- berichten deel aan wiskundewedstrijd k in de vishci H. COEBERGH al uw schoolboeken Overladen LPG bij Velser tunnel verboden „Breng klein aantal bootvluchtelingen onder in IJmond” Reorganisatieplan Wiegel blijft „zwak verhaaltje” Kom nu kiezen en keuren en profiteer van de 10% xomerkorting Amsterdamse haven ook van belang voor kleine bedrijven 1 19 7 9 WOENSDAG 27 JUNI 1 Gedeputeerde De Vrieze: i PARKTOERNOOI HEERENDUINEN INTERNATIONALE OLYMPIADE IN LONDEN x, s w 1 •o D’66 vraagt college: ^<i 9 IJMOND s< J TT1 Boekhandel voor vul 't bestelformulier in Het kan haast niet makkelijker. Verder geen zorgen. Op 't einde van de vakantie krijgt u bericht over 't afhalen. zend het aan antwoordnummer 62 (geen postzegel nodig) of breng het even bij ons langs BOEKHANDEL H. COEBERGH Gedempte Oude Gracht 74 Haarlem, tel. 023 - 31 91 98 w '9' o Amsterdam, van Baerlestraat 84 Haarlem, Barteljorisstraat 5 Hilversum, Winkelcentrum Hilvertshof L I Bejaarden Breezicht dankbaar publiek bij musicalopvoering - i (ADVERTENTIES) (ADVERTENTIE) (Van onze tennismedewerker) IJMOND. Op het tennispark de Heerenduinen is de afgelopen dagen weer het jaarlijkse parktoernooi gespeeld. Dit gebeurde in drie categorieën. Een voor geoefende, een voor gevorderde en een voor competitiespelers. In deze laastste groep werd uitgemaakt wie zich het komende jaar clubkampioe nen mogen noemen. Bij de dames is dit Thea Smits, die in de finale Margriet Kolkman versloeg. Bij de heren moet het laatste gevecht nog gestre den worden. Hiervoor plaatsen zich via een kruisingsfinale Ton Boutellier en Hans Duyn. Eerstgenoemde lijkt de beste papieren te hebben voor de eindzege. In de categorieën van de geoefende en de gevorderde spelers was een belang rijke rol weggelegd voor een aantal jeugd spelers, die zich voor dit toernooi ge plaatst hadden door enige weken geleden het parktoernooi voor de jeugd te winnen. Tot nu toe werd in deze categorie altijd gedomineerd door oudere spelers. Nu de jeugd hier eindelijk op de voorgrond treedt, gebeurt dit op een moment dat diezelfde jeugd bij de Heerenduinen in een moeilijk parket zit. De belangstelling om bij de Heerenduinen te tennissen overtreft namelijk in hoge mate het aantal beschikbare plaatsen. Zozeer zelfs, dat oudere jeugdspelers, die normaal gespro ken automatisch moeten overgaan naar de senioren, bij hun eigen vereniging op kade) een tweede opvoering voor ouders van zesdeklassers van de Comitéschool. Daarna volgt een derde en laatste uitvoe ring voor leerlingen van deze school die niet direct bij dit theatergebeuren betrok ken waren. versiteit in Leiden voorbereid. Twee keer zijn de jonge wiskundebollebozen bijeen geweest om wiskundeproblemen, die zich op dit evenement kunnen voordoen, te bespreken en op te lossen. Jos van der Bijl, die aan de Vrije Uni- versiteit, hoe kan het ook anders, wiskun de gaat studeren, gaat samen met Jan Koen uit Veenendaal, Harry Bruining uit Hoogeveen, Hugo Cramer uit Nuenen, Ca- rel Faber uit Groningen, Paul-Louise Iske uit Amsterdam, Jan Luuk Roelfsema uit Zuidlaren en Freek Wiedijk uit Den Burg trachten de Nederlandse eer in Londen hoog te houden. Zij gaan in twee zittingen wiskundige vraagstukken oplossen. De prijsuitreiking van deze Olympiade, die voor de 21ste keer wordt gehouden, vindt plaats op 8 juli in Oxford. AMSTERDAM. De Amsterdamse haven kan er wezenlijk toe bijdragen dat ook de kleinere bedrijven in en rond de hoofdstad floreren. Hiervoor is het onder meer nodig dat meer stuk goed in de haven wordt behandeld. Dit stelt de Regionale Raad voor de Arbeidsmarkt Noord-Holland in een reactie op de gemeentelijke discussie nota „De Havenontwikkeling in het Amsterdam-Noordzeekanaalgebied”. De Amsterdamse wethouder voor de haven, Heerma, had om deze reactie gevraagd. De raad is ook van oordeel dat de Amsterdamse haven op zijn eigen waarde beoordeeld moet wor den en niet steeds vergeleken moet worden met de haven van Rotterdam. Een van de kemmerken van de be drijvenstructuur in het gebied in en rond Amsterdam is dat het functione ren van een aantal kleine bedrijven samenhangt met de positie van de haven. De raad betreurt het in dit verband dat de nota over de werkgelegenheid en de arbeidsmarkt in Amsterdam en omgeving, waarin actiepunten zijn op genomen voor een toegespitst haven- beleid, nog steeds niet door de Amster damse gemeenteraad is behandeld. Een evenwichtig economisch beleid van de gemeente Amsterdam gesteund door de provinciale en rijksoverheid zal ook het beeld van de Amsterdamse haven in het buitenland verbeteren. Verder zal de regering ernst moeten maken met de ontwikkeling van een nationaal zeehavenbeleid. Als onder deel daarvan moet een visie wordt ont wikkeld op de functies van de verschil lende zeehavens. Vooruitlopend daar op kan de Amsterdamse haven een zeer belangrijke aanvullende functie ten opzichte van de Rotterdamse ha ven vervullen, aldus de raad. (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG-VELSEN. Ultragas BV krijgt geen vergunning voor het overladen van vloeibaar gas (LPG) uit treinwagons in tankauto’s op het spoorwegemplace ment bij de Velser tunnel. De Kroon heeft het beroep van Ultragas BV tegen de weigering van een vergunning door B. en W. van Velsen verworpen. Voor Ultragas BV betekent dat een be moeilijking van de distributie van LPG onder haar klanten in de IJmond. Het bedrijf gebruikt het NS-terrein al geruime tijd voor het overladen van gas in auto’s. Men wilde echter overgaan tot maatrege len om die aan- en afvoer beter te doen verlopen. In plaats van de verwachte toe stemming volgde echter een aanzegging tot sluiting. De gemeente vindt het onver antwoord dat zo dicht bij de ingang van de Velser tunnel LPG wordt overgeladen. De inspecteur voor de volksgezondheid is dat met het gemeentebestuur eens. Door de uitspraak van de Kroon is het lot van Ultragas BV in Velsen nu bezegeld. IJMUIDEN. Aan de dinsdagmarkt werd aangevoerd: 1450 kg. tong; 19 kisten tarbot en griet; 79 kisten kabeljauw; 257 kisten wijting; 56 kisten schol; 29 kisten schar; 21 kisten makreel en 133 kisten diversen. Vanuit de Ierse - Zee: 790 kg tong. PRIJZEN IN GULDENS Per 1 kg. Ierse - Zeetong: grote 14,76; grootmiddel 14,79-14,77; kleinmiddel tong 13,99; tong één 12,66-12,41; tong twee 11,03-8,72. Noordzee: tarbot 12,06-11,40; grote tong 15,15-14,59; grootmiddel tong 15,04-14,37; kleinmiddel tong 14,41-13,65; tong één 13,70-12,60; tong twee 12,38-11,80. Per 40 kg.: tarbot 431-167; griet 244-120; kabeljauw twee 90; kabeljauw drie 136-86; kabeljauw vier 126-88; kabeljauw vijf 98- 60; schol één 110-82; schol twee 110-84; schol drie 130-84; schol vier 90-74; wijting drie 80-37,60; makreel twee 19,20; schar 66-48; bot 30-25; rode poon twee 86-78; haai 122; horsmakreel 70; steenbolk 43. DE BESOMMINGEN WAREN: KW 141 f 15.300; KW 194 13.400; VD 18 3.400; VD 19 6.700; IJM 18 3.400. n D U 1 De heer A. W. Krouwels uit Akersloot en zijn echtgenote zijn in het Ontvangst- centrum van Hoogovens verrast met en kele fraaie houten meubelstukken, die op een „zeilboot" werden binnengebracht. Geschenken, die het echtpaar ten deel vielen vanwege het veertigjarig jubileum van de heer Krouwels bij het staalbedrijf in IJmuiden. Veertig jaar geleden begon hij bij Beijnes als timmerman om in 1963 over te stappen naar de bouwafdeling van Hoogovens waar hij tot op heden het timmermansvak beoefent. Op de jubi- leumreceptie speldde de heer P. F. de Ruiter, sectorchef van de centrale techni sche diensten, de jubilaris het gouden Hoogovensinsigne op. De heer De Ruiter ging in zijn toespraak in op de 24 jaar, die de heer Krouwels bij Beijnes had doorge bracht en op zijn overstap naar Hoog ovens, hetgeen niet eenvoudig was. De plaatsvervangende chef van de Bouw kundige Buitendienst, de heer A. H. Ben ner, overhandigde de jubilaris, die zich ook heeft ingezet voor het werk in de Raad van Overleg, het gouden horloge, dat tot de voor dit jubileum gebruikelijke geschenken behoort. De heer G. B. Borst dit moment geen plaats meer kunnen vinden. In de groep geoefende spelers won de dertienjarige Ronald Evers de finale van het herenenkelspel van Wil Voerman. In het damesenkelspel won Ingrid Spiering van Susan Hanekamp. Beide speelsters zijn junioren. Bij de gevorderde spelers won Emiel Donker het herenenkelspel van Henk Schoorl, Ria Duijn won het damesenkelspel van Mary Valks. Overige finalisten: geoefenden: GD 1: Perla van Staveren/Gerard van Zomeren; 2: Tiny Vuil/Dick Dortmundt. DD: 1: Tiny Vuil/Betty Groeneboom; HD: 1: Peter Mouthaan/Gerard van Zomeren; 2: Peter Heere/Ronald Evers. Gevorderden: GD: 1. Margriet Kolkman/Jaap Akkerdaas. 2: Thea Heere/Hans Duijn; DD: 1: Thea Hee- re/wil Kamman; 2: Margriet Kolkman/ Justine den Hertogh; HD: 1: Hans Duijn/ Gerbrand van Weel. 1: Henri Vuil/Dick Bannink. (Van één onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Een Nederlandse team neemt maandag 2 en dinsdag 3 juli deel aan de Internationale Wiskunde Olympiade, die in Londen wordt gehouden. De ploeg bestaat uit acht scholieren, waaronder Jos van der Bijl uit IJmuiden. Dit zeventienjarige wiskundetalent, dat kort geleden aan het Ichthus College met goed gevolg eindexamen heeft gedaan, heeft zijn uitver kiezing te danken aan het feit, dat hij uit de voorronden van de Nederlandse Wiskunde Olympiade als winnaar naar voren is gekomen. Ter voorbereiding op deze Olympiade, waaraan 22 landen uit de hele wereld deelnemen, hebben de acht leerlingen, af komstig van scholen voor voorbereidend wetenschappelijk onderwijs, onder lei ding van dr. J. van de Craats zich in het Mathematisch Instituut van de Rijksuni- Achtentwintig leerlingen van de Comitéschool in Oud-IJmuiden bouwden dinsdag avond een wervelende show op rond „Meester Pennelik”, hoofdfiguur in de musical die voor de bejaarden in „Breezicht” werd opgevoerd. lingen. Studeren wordt in één klap taboe. De jeugd heeft de wijsheid volledig in pacht waarmee huiswerk volslagen overbodig wordt. Een wensdroom kort om, die zo luidt de moraal ook zonder een wonderdrankje best eens in vervulling zou kunnen gaan. Mét een optimistische benadering kom je een heel eind, zo luidt kortgezegd de boodschap die het in dit geval bejaarde musicalpubliek mee naar huis kreeg. Van „Meester Pennelik” is vrijdagavond in „De Rank” (Wilhelmina- Het is dit jaar de derde keer dat na weken lang ijverig repeteren een opvoering wordt gegeven in het bejaardencentrum aan de Keizer Wilhelmstraat. Dat de be woners met weer een voorstelling in het zelfde genre nog lang niet overvoerd zijn bleek dinsdagavond uit de enthousiaste reacties. Het verhaal draait om een lichte lijk overwerkte schoolmeester, Pennelik genaamd, die door verstrekking van een toverdrankje met lacheffect een ware re volutie ontketent voor zichzelf en zijn leer- (Vervolg van voorpagina) Gedeputeerde De Vrieze kan er in ko men, dat de minister geen rekening kan houden met allerlei vage gevoeligheden. Maar dat de minister niet heeft willen luisteren naar nuchtere argumenten, vindt hij triest. De Vrieze wijst er op, dat de voltallige Staten van Noord-Holland zich achter de tegenargumenten hebben geschaard, ook de geestverwanten van Wiegel zelf. Het is De Vrieze niet bekend dat de minister met een behoorlijke weerlegging van die argumenten is gekomen. Zolang dat niet zo is, blijft de gedeputeerde bij zijn eerder gegeven kwalificatie van de reorganisatie-plannen: „absurd en onaan vaardbaar”. De Vrieze vindt het „angst wekkend”, dat de minister het niettemin heeft aangedurfd vast te houden aan zijn „zwakke verhaal”. Want meer waardering heeft hij er niet voor: „De minister komt niet met argumenten maar met ’n verhaal tje. En dat verhaaltje klopt niet”. Wanneer het kabinet het toch aan zou durven om de plannen van Wiegel serieus aan het parlement voor te leggen - wat de gedeputeerde overigens onwaarschijnlijk acht - dan is Noord-Holland van plan om daartegen fors van leer te trekken tijdens de hearings, die het parlement dan moet houden. DINSDAG VERTROKKEN: Vinstra, US. Golf, River Taw, Rotterdam; Caraibe, Hamburg; Dassert Ort, Lorient, IJmui den; Nord Kap, Bremen; Boekanier, Gr. Yarmouth; Lynx, Rotterdam; Expansa, Belfast; Delta, Brake; Bison, Cont.Plat, Velsen; Kenrix, Rochester, IJmuiden; Eerbeek, Archangelsk; Nassauborg, Delf zijl; Budby, Monrovia; Saldus, Rotter dam, Velsen; Delfborg, Delfzijl; Barbara Weston, Antwerpen; Swidnica, Hamburg; Messiniki Lampsis, Balmond; Heidelberg, Bremen; Grand, Bremen, Velsen. WOENSDAG AANGEKOMEN: Royal Viking Star, Southampton; Funchal, Till- bury; Function, Wells, Koog a/d Zaan; Harburg, Moerdijk, Velsen; Bison, Cont. Plat, Velsen; Helga Wehr, R’dam. WOENSDAG VERTROKKEN: Storfos na, Bradvaag; Defiance, New, York. VELSEN. De gemeenteraads- fractie van D’66 heeft het college van Burgemeester en Wethouders ge vraagd de minister van Binnenlandse Zaken te laten weten dat de gemeente een aantal gezinnen van Zuidoost- aziatische vluchtelingen op wil ne men. Het gaat om een aantal vluchte lingen uit Cambodja en zogenoemde bootvluchtelingen uit Vietnam, die inmiddels via vluchtelingenkampen in Thailand, Maleisië en Hong Kong in Nederland zijn aangekomen en hier in opvangcentra zitten. De demo craten stellen het college voor in to taal tien gezinnen op te nemen. Behalve humanitaire argumenten voert D’66 aan dat de werkgelegenheidssituatie in de IJmond in een relatief gunstige positie verkeert ten opzichte van andere delen van het land. Bovendien voert de raadsfractie aan dat de moeilijke woning markt in Velsen geen struikelblok mag vormen voor het opnemen van een klein aantal vluchtelingen. „Op het grote aantal van drieduizend woningzoekenden heeft een gering aantal van tien gezinnen nau welijks invloed”, aldus D’66. Gezien de ernst van de situatie is het niet uitgesloten dat het college al in de raadsvergadering van morgenavond in zal gaan op de vra gen van D’66. De Velsense fractie heeft tevens haar partijgenoten in de gemeen ten Beverwijk, Heemskerk en Castricum in overweging gegeven de colleges in die gemeenten dezelfde vragen voor te leggen. Aan de Vissering scholengemeenschap te IJmuiden zijn de volgende kandidaten in het 2e tijdvak voor het examen ge slaagd: Atheneum: Haijo Homan, Driehuis, Tanja Harrems, IJmuiden, Paul Kramer, Velsen-Zuid, Liesbeth Otte, IJmuiden. Havo: Marjolein Oderkerk, IJmuiden, Katja Schoondergang, Santpoort, Caro- lien Schellinger, Driehuis, Winnie van Praag, Santpoort, Willy Schoon, IJmui den, Rob Gleusteen, Santpoort. deelde de heer Krouwels mee dat hij opgenomen is in de „Gulden Mei”-orde van de Buitendienst, waarvan het lid maatschap aan slechts enkelen is voorbe houden. Daar bleef het niet bij want de heer Borst overhandigde de jubilaris ook een decoratieve staal-„spat". Na! een dankwoord van de jubilaris brak het mo ment aan waarop de aanwezigen het echt paar konden feliciteren. DINSDAG AANGEKOMEN: Boeka nier, Gr. Yarmouth; Helena Schepers, Kotka; Angelo-V, Ipswich; Smit Lloyd 23, Cotn.Plat, Velsen; Tor Brittannia, Goten- burg; Ursula Flint, Bremen; Vytegra, Ar changelsk, Zaandam; Salland, St. Maar ten; Eisnes, No-i-Rana, IJmuiden. dag uit een weiland aan de Duin en Kruid- bergerweg in Santpoort ontvreemd. De waarde van deze ram, die eigendom is van een 28-jarige Santpoorter, bedraagt 190 gulden. Aanrijding. Een 76-jarige inwoonster van Castricum is dinsdag met oogletsel in het Heemskerkse St. Jozef Ziekenhuis op genomen na een aanrijding op de Laan der Nederlanden. Zij was inzittende van de personenauto bestuurd door een 50- jarige plaatsgenoot. Deze wilde linksaf de Plesmanweg inslaan en verzuimde daar bij voorrang te verlenen aan een 18-jarige automobilist uit Beverwijk die uit tegeno vergestelde richting naderde. Uitwijzing. De Vreemdelingendienst van de Beverwijkse politie hield dinsdag bij een routinecontrole bij een plaatselijk bedrijf drie Turken aan die niet de voor ons land benodigde werk- en verblijfsver gunning konden overleggen. Twee van hen zijn woonachtig in Beverwijk, de der de man gaf Alkmaar als woongemeente op. De Turken worden binnenkort over de grens gezet. Achtervolging. In de nacht van dins dag op woensdag omstreeks half twee vond op de Parkweg in Velsen-Zuid een wilde achtervolging plaats tussen een dronken automobilist en de politie. Het betrof een 61-jarige Velsenaar, die het stopteken van de surveillerende politieau to negeerde en het gaspedaal nog eens flink intrapte. Uiteindelijk werd de man aangehouden, waarna hij ter ontnuchte ring werd ingesloten. De politiewagen liep bij de achtervolging lichte schade op. Ram gestolen. Een vier maanden oude ram is in de nacht van maandag op dins-

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 9