filatelie ET RS J knelpunten HOUT- en BOUWMATERIALEN hout- en plaatmaterialen in diverse soorten en maten op wegen Aandrijving op alle wielen weg en wiel ji er. ALLE SOORTEN Ventilatie auto sterk verbeterd Onervaren op pad met de caravan Veiligheid voor voetganger FsO 19 8 19 7 9 JUNI VRIJDAG 29 I TRIPLEX OPENINGSTIJDEN: HARMENJANSWEG 19 - HAARLEM tel. 023-310612-310214 GEFINEERDE WANDPLATEN ma t/m vr. 7-17 uur zaterdags 8-12 uur SCHROOTJES ENZ. V kala. 7( agens -649 KEUR b.v vilt dan de ingen nóg TV-Plus. MS. video of 24 2 uur fde dag stdagen. es 'ooruil- proef als 'eek Plus- Meer dan de helft van de ongelukken met caravans achter de auto hebben plaats op de rechte stukken van grote wegen. Dit is een conclusie van een ANWB-onderzoek naar de aard en de omstandigheden van 250 ongelukken met Nederlandse caravans in het bui tenland. Daarbij is het opvallend, dat het bij een van de drie ongevallen om een zogenoemd eenzijdig ongeluk gaat. Dat wil zeggen, geen ander motorvoer tuig is erbij betrokken geweest. Het blijkt, dat vele automobilisten zonder enige ervaring met een caravan achter hun wagen op pad gaan. Ja, vaak is er nog nooit geoefend in het rijden met een caravan. Men koopt zo’n ding, koppelt hem achter de wa gen en hup, de grote reis begint. Onnodig te zeggen, dat er bij het rijden met een caravan natuurlijk wel enige regels in acht moeten worden genomen. Zoals de regel, dat bij hoge snelheden de kleinste stuurfouten fata le gevolgen kunnen hebben. Ook het beladen van de caravan verdient enige zorg. Altijd moet de lading op de as worden geplaatst. De ANWB adviseert van tevoren de route uit te stippelen en na te gaan welke hellingpercentages men onderweg tegenkomt. En natuurlijk is een beetje oefenen met de caravan achter de auto op stille wegen nooit verloren tijd. Probeer dan ook eens zo’n ding achteruit te parke ren. Het zal niet meevallen. In de beginjaren van de auto schonk men weinig aandacht aan een aange naam klimaat in het interieur. De eisen van comfort waren toen nog gering, en men had andere constructiezaken aan het hoofd. Thans weet men dat een goed klimaat niet alleen aangenaam is, maar ook belangrijk voor het presta tievermogen van de bestuurder, en daarmee dus voor de verkeersveilig heid. Hoeveel er op het gebied van de ventilatie is verbeterd, tonen de vol gende voorbeelden aan. Waarbij voor al opvalt hoezeer de doorstroomsnel heid van de lucht in het interieur is toegenomen. Een kever van VW bij voorbeeld, van het bouwjaar 1969, be zat een luchtdoorstroming van 34 ku bieke meter per uur, bij een snelheid van 40 km/uur, zonder ventilator. Bij een Passat-model uit 1976 bestaat de hoeveelheid doorstromende lucht, bij stilstaande wagen en de ventilator vol aan, 140 kubieke meter per uur. Een nieuw systeem in datzelfde Passat- model zorgt er thans voor dat de hoe veelheid lucht nu tot 350 kubieke meter per uur kan worden verhoogd. Met de verschillende uitstroomkanalen geo pend, dus ook voor voetruimte en zijra men, is het resultaat zelfs 430 kubieke meter per uur, of 430.000 liter lucht per uur. Een flinke bries, zou een zeiler zeggen. In verband met het ombouwen van het knooppunt in deze drie wegen tot een klaverblad moet het verkeer ter hoogte van Hoogeveen rekening houden met di verse verkeersbeperkende maatregelen. De werkzaamheden zullen tot 1 januari 1981 duren. Het verkeer wordt met ver keerslichten geregeld en er is een aftellen de snelheidsbeperking tot 50 km/uur inge steld. Den Boseb-Valburg-Arnhem (A50 - RW. 75 - RW. 55/N50) Ter hoogte van Valburg en Heteren is voor het verkeer in beide richtingen, af wisselend één der rijstroken afgesloten in verband met werkzaamheden. Deze werk zaamheden duren tot 1 november 1979. Een inhaalverbod en snelheidsbeperking tot 90 en 70 km/uur zijn ingesteld. Tot half juli moet het verkeer ter hoogte van Rosmalen op de rijbaan richting Den Bosch rekening houden met een rijbaan- versmalling. Tussen 09.00 uur en 16.00 uur is hier één van beide rijstroken afgesloten. Tilburg-Eindhoven (A58 - RW.58 - E38) In verband met reconstructie werk zaamheden moet het verkeer ter hoogte van Best en Oirschot rekening houden met vertraging. In één of beide richtingen kan een rijstrook zijn afgesloten. Er geldt een maximum snelheid van 70 km./uur. De werkzaamheden zullen waarschijnlijk tot medio 1980 duren. Venlo-Eindhoven (A67 - RW. 67 - E3) Op deze autosnelweg is de rijbaan rich ting Eindhoven tussen Ommel en Geldrop afgesloten. Het verkeer naar Eindhoven wordt nu door middel van doorsteken via de middenberm over de andere rijbaan geleid. Hierdoor is zowel in de richting Eindhoven als in de richting Venlo maar één rijstrook beschikbaar. Bovendien is nu de afrit „Helmond/Someren” afgeslo ten evenals de toerit aldaar in de richting Eindhoven. Een omleidingsroute is met borden - aangegeven. Deze toestand zal vermoedelijk tot half juli duren. Ook el ders op deze weg zullen later werken worden uitgevoerd. Het gehele werk zal tot november duren. Elsloo-Bocholtz (A76 - RW. 76 - E39) In verband met werkzaamheden is de rechter rijstrook van de rijbaan richting Bocholtz ter hoogte van Voerendaal per manent afgesloten, ook in de weekends. Dit duurt tot de bouwvakvakantie. Na de bouwvakvakantie wordt begonnen met werkzaamheden waarbij het verkeer in beide richtingen over een rijbaan wordt geleid. Dan is in beide richtingen maar een rijstrook beschikbaar. Groningen-Heerenveen (A7 - N7 - RW. 43) In verband met de bouw van viaducten moet het verkeer op enkele plaatsen reke ning houden met verkeersbeperkende maatregelen. Zoals ter hoogte van Ma- rum-West, waarbij een aftellende snelheid geldt tot 70 km/u, ter hoogte van Ureterp en Drachten waarbij de maximum snel heid teruggebracht is tot 50 km/u en ten slotte bij Boerakker en Tolbert waar ook een maximumsnelheid van 50 km/u geldt. Alkmaar-Haarlem (A9 - RW. 9) Op de A9 moet het verkeer tussen Be verwijk en Uitgeest op de rijbaan richting Haarlem rekening houden met een rij- baanversmalling. Tussen 09.00 en 16.00 uur zal van deze rijbaan één strook afge sloten zijn. Utrecht-Arnhem-Zevenaar (A12 - RW. 12 - E36) Tussen Duiven en Zevenaar moet het verkeer rekening houden met werkzaam heden. Daarbij is voor het verkeer in de richting Arnhem één rijstrook op de eigen en één rijstrook op de rijbaan voor het tegemoetkomend verkeer beschikbaar. Het verkeer richting Zevenaar houdt twee, zij het versmalde, rijstroken op de eigen rijbaan. In het werkvak is tijdelijk geen vluchtstrook. Verwacht wordt dat deze situatie tot de bouwvakvakantie zal duren. Ridderkerk-Gorkum (A15-RW. 15) Op beide rijbanen moet het verkeer tussen Alblasserdam en Hardinxveld- Giessendam op meerdere plaatsen reke ning houden met asfalteringswerkzaam- heden. Daarbij kan in één of beide richtin gen één rijstrook worden afgesloten. Ver wacht wordt dat de werkzaamheden tot oktober 1979 zullen duren. Bovendien worden, in de week van 9 tot 13 juli, werkzaamheden verricht aan de zuide lijke afrit „Papendrecht”. Voor het ver keer uit de richting Ridderkerk blijft dan slechts een smalle rijstrook beschikbaar. Gorinchem-Valburg-Rossen (A15 - RW. 15) Ter hoogte van Valburg en Echtveld moet het verkeer in beide richtingen reke ning houden met rijbaanversmallingen. Tot eind oktober kan als gevolg van werk zaamheden op een of beide rijbanen een strook afgesloten zijn. Rotterdam-Breda (A16 - RW. 16 - E10) Tussen de Drechttunnel en de Moerdijk- brug moet het verkeer ter hoogte van Dordrecht in beide richtingen rekening dempers en luchtfilter, die gemakke lijk door de motorkap heen kunnen dringen bij een botsing, zijn afge schermd. De Franse fabriek claimt, dat de voorkant van de veiligheidsauto zo is geconstrueerd, dat de inzittenden een frontale botsing van 65 km/uur tegen een betonnen muur nog overleven. Rond de brandstoftank aan de achter zijde is een bescherming aangebracht. Het interieur is voorzien van nieuwe schokabsorberende materialen. Nieuw is de oprolautomaat van de autogordel, die in onderdelen van seconden de speling tussen gordel en lichaam die altijd bestaat opheft. Daardoor wordt voorkomen, dat de passagiers eerst nog naar voren worden geslin gerd. De E.P.U.R.E. zal niet in seriepro- ductie worden genomen. Wel zal deze experimentele auto als voorbeeld die nen voor toekomstige modellen van Renault. De foto toont een van de expe rimenten, waarbij een botsing tussen de auto en een voetganger wordt gesi muleerd. HONGARIJE. Gewijd aan de ont wikkeling van de spoorwegen zag op 8 juni een serie van zeven zegels plus een miniatuurvelletje het licht, ont worpen door Pal Varga: 40 f lokomo- tief „Ricket” op de lijn Manchester- Liverpool sinds 1928, 60 f. de eerste elektrische lokomotief van Werner von Siemens in 1979, 1 Ft. de Ameri kaanse lokomotief „Pioneer” in 1836, 2 Ft. de legendarische Oriënt-Express, 3 Ft. lokomotief van de Transsiberische spoorweg, 4 Ft. moderne lokomotief op de spoorlijn Tokio-Osaka, 5 Ft. de „Transrapid 05”, de trein van de toe komst en 20 Ft. (velletje) de Hongaarse elektrische lokomotief type V63 en het Europese spoorwegnet (afbeelding). ITALIË. Ter gelegenheid van de ver kiezingen voor het Europese Parle ment in Straatsburg werden op 5 mei twee zegels in omloop gebracht van 170 en 220 Lire, met afbeelding van een compositie van de vlaggen der negen lidstaten een de letter E. NIEUW-ZEELAND. De jaarlijkse „Health”-zegels zijn dit jaar gewijd aan het marine-milieu. Zij verschijnen op 1 augustus: 10+2 c. Demoisellevis (Chromis dispilus), 10+2 c. Zeeëgel (Diadema palmer) en 12+2 c. onderwa- terfotograaf en vis. Tevens wordt een miniatuurvelletje met zes zegels (2 stuks van elke waarde) verkrijgbaar gesteld (afbeelding). SALOMONSEILAND AN. Naar aan leiding van de South Pacific Games 1979, die in Suva (Fiji-eilanden) wor den gehouden, werden op 4 juni vier zegels uitgegeven: 8 c. hardloper, 20 c. hordenloper, 35 c. voetballer en 45 c. zwemmer tijdens de duik. SOVJET-UNIE. Ter gelegenheid van het Jaar van het Kind 1979 werd in juni een zegel van 4 kop. verkrijgbaar gesteld. De zegel toont een peuter met vrolijk uitgestrekte armen tussen de appelbloesem, met het Jaarembleem op de achtergrond. De ontwerper is I. Soesjsjenko (afbeelding). K. J. F. Heymans Berlijn werden ontworpen: 10 Pf. jeug dige wielrijders en 20 PF. kinderen op rolschaatsen (afbeelding). FIJI. Honderd jaar geleden arriveer den voor de eerste maal inwoners van India op de Fiji-eilanden om dienst te doen als landarbeiders, waardoor het gehele leven in de archipel verander de. Ter herinnering hieraan werd 11 mei een serie van vier zegels in omloop gebracht: 4 c. een groep Indiase vrou wen, 15 c. een groep Indiërs en Fijia- Citroen heeft aan de Mehari-serie een nieuwe uitvoering toegevoegd, met aandrijving op alle vier wielen. De Ma- hari is een terreinwagen, waarvan het Franse concern inmiddels zo’n 11.200 exemplaren heeft geproduceerd. De nieuwe Mehari, is evenals de voorgaan de modellen, licht in gewicht (715 kg), en bezit een laag zwaartepunt. Het on derhoud is tot een minimum beperkt. Dankzij zijn lichte conctructie, een re- ductiebak en een sperdifferentieel voor de achterwielen, is de Mehari in staat hellingen van meer dan zestig percent te overwinnen. De nieuwe ver snellingsbak maakt het thans mogelijk op verschillende manieren van de vier versnellingen gebruik te maken: naar keuze kan men met twee of met vier aangedreven wielen rijden. Terwijl het ook mogelijk is met ingeschakelde re- ductiebak in de eerste drie versnellin gen de 4 x 4 aandrijving te gebruiken. Op alle wielen zijn nu schijfremmen aangébracht met een remdrukbegren- zer achter. De motor bestaat uit een tweecilinder boxer, luchtgekoeld, met een inhoud van 602 kubieke centime ter. De maximum snelheid bedraagt 100 km/uur. In volledig terrein ligt het verbruik tussen de 11 en ruim 12 km per liter brandstof. Op de weg groeit dit aan tot ruim 15 kilometer per liter. Op de foto is de nieuwe Mehari in actie in het terrein. ANDORRA (FRANSE POST). Een pre-romaanse schildering in de kapel van Sant Cemi de Nagol uit de 11e eeuw wordt gereproduceerd op een groot-formaat zegel van 2.00 F., die door Georges Betemps werd gegra veerd en 5 juni verkrijgbaar werd gesteld. BOTSWANA. Vier zegels zagen op 4 juni het licht met voorstellingen van verschillende soorten handwerkpro- dukten: 5 t.aardewerk pot, 10 t. beeldje van klei, 25 t. mandwerk en 40 t. naald werk. De ontwerper der zegels is M. Bryan (afbeelding). BRITSE VIRGIN-EILANDEN. Naar aanleiding van het Internationale Jaar van het Kind 1979 verschijnen op 9 juli vier zegels, ontworpen door R. Granger Barrett. Zij geven voorstel lingen van kinderkopjes tegen een achtergrond: 5 c. Westindische jongen en kerkgangers, 10 c. Afrikaanse jon gen en handenklappend kind, 13 c. Aziatisch meisje en spelende kinde ren, en 1 Europees meisje en kind op de fiets. De zegels zijn op papier met watermerk CA Spiraal gedrukt (af beelding). DUITSLAND (DDR). Het 70-jarig bestaan van de treinveerboot tussen Sassnitz en Trelleborg werd herdacht door de uitgifte van twee zegels: 20 Pf. veerboot „Rostock” en 35 Pf. veerboot „Rügen”. De zegels zijn, door een tus- senstrook verbonden, tezamenhan- gend gedrukt; het vignet geeft een kaart met de belangrijkste aansluitin gen op de spoorwegen. De ontwerper is Hilmar Zill uit Rostock. Twee ze gels, op 26 juni uitgekomen, zijn ge wijd aan de revalidatie in de DDR: 10 Pf. pedagogische revalidatie (onder richt in het ziekenhuis) en 35 Pf. be- roepsrevalidatie (werkbank met ge handicapte arbeiders). Joachim Riess uit Karl-Marx-Stadt ontwierp beide zegels. Ter gelegenheid van de Zeven de Kinder- en Jeugdspratakiade der DDR worden op 3 juli twee zegels uitgegeven, die door L. UTZ Lüders uit Renault heeft na een jarenlange ana lyse van duizenden ongevallen, een ex perimentele kleine veiligheidsauto ont worpen, opgebouwd uit componenten van de R 5 en de R 14. Deze „E.P.U.R.E.-veiligheidsauto” (Etude de la Protection des Usagers de la Route et de l’Environnement) weegt slechts zo’n dertien percent meer dan de ver gelijkbare Renault 5. Het Franse concern heeft zich bij het ontwerpen van de auto, vooral gericht op de bescherming van voetgangers bij een eventuele aanrijding. De wagen heeft een koetswerk zonder scherpe uitsteeksels. De hoogte van bumper en motorkap is zo gekozen, dat bij een botsing de aangrijpingspunten onder de knie en het, heupgewricht vallen. Dit, om gecompliceerde breuken van gewrichten te voorkomen. De schar nierpunten van de ruitewissers zijn weggewerkt. En bouten van schok- houden met werkzaamheden en rijbaan versmallingen. Er geldt een snelheidsbe perking en een inhaalverbod. De werk zaamheden zullen tot augustus 1979 duren. Verder moet het verkeer op de rijbaan richting Breda rekening houden met werkzaamheden op de Van Brienenoord- brug. Daarbij zijn van 19.00 tot'21.00 uur twee en is van 21.00 tot de andere ochtend 06.00 uur één rijstrook beschikbaar. Bo vendien wordt na 21.00 uur het verkeer met lichten geregeld. Men verwacht rond 6 augustus met het gehele werk klaar té zijn. Waddinxveen-Hoek van Holland (A20 - RW. 20 - E36) Op deze autosnelweg worden werk zaamheden uitgevoerd aan het „bergweg- viadukt” in de gemeente Rotterdam. Daarbij moet het verkeer richting Hoek van Holland rekening houden met rij- strookversmallingen en afsluitingen. Bo vendien is de toerit vanaf de „Gordelweg” naar de A20 afgesloten. Er geldt een maxi mum snelheid van 70 km/uur en er is een inhaalverbod voor vrachtauto’s ingesteld. Verwacht wordt dat deze werkzaamheden tot 1 november zullen duren. Breda-Gorinchem-Vianen (A27 - RW.27 - E37) Vanaf woensdag is de situatie tussen Lexmond en Vianen gewijzigd. Het ver keer richting Vianen wordt nu over het nieuwe wegvak geleid dat bij Hagestein aansluiting geeft op de A-2 Den Bosch richting Utrecht. Verkeer uit de richting Utrecht met bestemming Gorkum/Breda blijft voorlopig nog gebruik maken van het enkelbaans gedeelte tussen Vianen en Lexmond. Amersfoort-Zwolle (A28 - RW.28 - E35) Tot eind september moet het verkeer tussen Nunspeet en Oldebroek rekening houden met werkzaamheden. Daarbij kan afwisselend op beide rijbanen één strook afgesloten zijn, hetgeen ook in het week end het geval kan zijn. Bij Nunspeet is het Elspeter viaduct over de A28 tot eind juli geheel afgesloten. Omleiding aangegeven. Zwolle-Hattem (A28 - RW. 28 - E35) Ter hoogte van de IJsselbrug wordt gewerkt. Hoewel voor het verkeer in beide richtingen twee versmalde rijstroken be schikbaar' blijven, moet wel met enige vertraging rekening gehouden worden. Het werk duurt tot de bouwvakvakantie. Meppel-Hoogeveen (A28 - RW.37 - E35) Almelo-Hoogeveen-Groningen (RW.36) Zwartemeer-Hoogeveen (S13) (ADVERTENTIE) nen die samen de maaltijd gebruiken. 30 c. het sheip „Leonidas” waarmee de immigranten aankwamen en 40 c. een suikerrietplantage. De druk is op pa pier met watermerk CA (afbeelding). FINLAND. De verschijning van het aangekondigde postzegelboekje is uit gesteld tot 15 oktober.De oorspronke lijke uitgiftedatum was 13 juni. FRANKRIJK. De Franse chirurg Félix Guyon (1831-1920) werd her dacht door de uitgifte van een zegel van 1.80 F. met zijn beeltenis, alsmede enkele chirurgische instrumenten. Vijftig jaar geleden stierf de schrijver Georges Courteline 1858-1929), die vooral bekend is geworden door zijn toneelstukken; een op 25 juni versche nen zegel van 1.20 0.30 F. toont zijn portret. In de reeks gewijd aan het toerisme komt op 2 juli een zegel van 1.00 F. in circulatie, waarop een straat in Auray wordt voorgesteld. De zegel is door Claude Haley ontworpen en gegraveerd (afbeelding). GRIEKENLAND. Het Internationa le Jaar van het Kind 1979 gaf aanlei ding tot de uitgifte op 27 juni van een serie van drie zegels: 5 Dr. „Het meisje met de duif”, een detail uit het beeld van die naam, aanwezig in het Mu seum van Brauron, 8 Dr. vrije compo sitie van een meisje met duiven, naar een foto (die werd bijgetekend) en 20 Dr. „De eerste stappen”, detail uit een schilderij van Jacovides (afbeelding). GROOT-BRITTANNIË. Ook hier verschijnt ter gelegenheid van het In ternationale Jaar van het Kind 1979 een serie zegels. De zegels zijn gewijd aan de vier beroemdste Engelse kin derboeken en worden 18 juli verkrijg baar gesteld: 9 p. „Tale of Peter Rab bit” door Beatrix Potter, lO'/z p. „The Wind in the Willows” door Kenneth Grahame, 11 p. „Winnie-the-Pooh” door E. H. Shepherd en 13 p. „Alice in Wonderland" door John Tenniel. De genoemde personen zijn de illustrato ren van de desbetreffende boeken (af beelding). Overzicht van de werkzaamheden op de Nederlandse autosnelwegen van 30 juni tot en met 6 juli 1979, samengesteld door de verkeerscentrale der rijkspolitie te Driebergen en de ANWB-verkeersinfor- matiedienst te Den Haag. Amsterdam-Utrecht (A2 - RW. 2 - E9) Tussen Amsterdam en Abcoude zijn werkzaamheden waarvan het verkeer doorgaans weinig hinder ondervindt. Wel moet het rekening houden met een snel heidsbeperking tot 70 km/u. 's-Hertogenbosch-l’trecht (S2 - RW. 2 - £9) Op de A2, moet het verkeer ter hoogte van Hagestein op de rijbaan richting Utrecht rekening houden met werkzaam heden. Ze worden uitgevoerd op de vluchtstrook in verband waarmee deze voor het verkeer afgesloten is. Verder moet het verkeer ook rekening houden met werkzaamheden op de rijbaan rich ting Den Bosch. In verband met de toe komstige aansluiting met de A27 moet deze rijbaan worden gereconstrueerd. Ge werkt wordt tussen 07.00 en 15.00 uur. Verwacht wordt dat deze werkzaamheden tot eind juli zullen duren. Utrecht-Den Bosch-Eindhoven/Tilburg (A2 - RW. 2/N65 - RW. 65) Tot en met 10 augustus moet het verkeer tussen Rosmalen, Vught en St. Michiels gestel rekening houden met diverse werk zaamheden. Deze worden afwisselend op een der rijbanen uitgevoerd tussen 09.00 uur en 16.00 uur, waarbij dan één rij strook voor het verkeer beschikbaar blijft. Amsterdam-Rijswijk (A4 - RW. 4 - E10) In verband met werkzaamheden ter hoogte van Leidschendam, wordt het ver keer in beide richtingen, door middel van een doorsteek over de oostelijke rijbaan geleid. Er blijven voor beide richtingen twee rijstroken beschikbaar. Er geldt een snelheidsbeperking van 70 km/uur en een inhaalverbod voor vrachtauto’s. Deze si tuatie zal vermoedelijk tot het eind van het jaar duren. Ter hoogte van Haarlemmermeer moet het verkeer in beide richtingen rekening houden met werkzaamheden en rijbaan versmallingen. In elke richting blijven twee rijstroken beschikbaar voor het ver keer. Ter hoogte van de afslag naar de A44 moet men daarbij nog rekening hou den met mogelijke vertraging. Een inhaal verbod en een snelheidsbeperking zijn ingesteld. De werkzaamheden duren tot oktober 1979. Zwanenburg-Haarlemmerliede (A5 - RW. 5) Op het verkeersplein Rottepolderplein in de gemeente Haarlemmerliede worden tot 1981 werkzaamheden verricht. Rij baanversmallingen zijn aangebracht op de kwadranten naar de A9, Alkmaar-Am- stelveen, in de richtingen Den Haag en Alkmaar, waarbij permanent de linker rijstrook is afgezet. Amsterdam-Hoom-Den Oever (A7/N7 - E10) Tussen Avenhom en Den Oever worden op diverse plaatsen werkzaamheden uit gevoerd. In verband hiermee moet het verkeer in beide richtingen rekening hou den met veranderde verkeerssituaties, rij baanversmallingen en verleggingen. Er gelden inhaalverboden en snelheidsbe perkingen. Den Oever-Sneek (A7 - RW. 9/RW. 43) Het verkeer op de Afsluitdijk moet re kening houden met een rijbaanafsluiting. In verband met werkzaamheden is de brug in de richting Noord-Holland bij Den Oever afgesloten. Tijdens de werkzaam heden wordt het verkeer over de andere rijbaan geleid. Daarbij is in beide richtin gen slechts één rijstrook beschikbaar.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 19