Heemskerk betaalt mee aan speelpleinen bijzondere scholen politienieuws FOCKE& MELTZER Gekraakte wereldwinkel inzet burgerlijke stand voor beleidsdebat in de raad veilingen, beverwijk Courai^ fteverwijkse w r M - Gevarenrisico doorslaggevend voor ontruiming Thuis in de wereld, thuis in de buurt,thuis in huis. Tentoonstelling Unie van Utrecht Definitieve keuze plaats politiebureau Seizoenafsluiting sociëteit Alpha Vat met giftige stof aangespoeld |fJP Nog geen uitspraak over „openbaarheid u Schouw over wateren D’66 stelt vragen aan college over bootvluchtelingen Slotavond van Youth for Christ Tien woningen aan Laurens Baecklaan VELSEN Krot Verworpen 7 IJMOND 6 19 7 9 JUNI VRIJDAG 2 9 I I y a IJm uider Cou ran t Beverwij kse Cou ran t de krant die het goed ziet. BETER DRUKWERK BESTELLEN? GEBOORTE? VERLOVING HUWELIJK? ZANDVOORT Ihorbeckestiaai 11 (Casino-passage) VAN RIXEL zo’n drukker - - VOOR AL UW ELEKTRAWERK BRANDENBURG” BANDEN SERVICE „DE WITTE PAAL IJMUIDEN B.V.” A\Reinier Claeszenstr. 2-4 Tel. (02550)-15161 Geopend: ma. t.m. vr 8.30-17.30 Zaterdags 8.30-14.00 uui^ rj De Poreeleyne Fles Zenith Leet (hint Mak kunt leyel.s e.v.ti. Nationale produkten van internationale faam! Focke 8l Meltzer in Zandvoort biedt ii in haar uitgebreide kollektie o.m. een keur van artikelen, die als souvenir en geschenk bijzonder zullen worden geapprecieerd! sa- HMM X A 5? (ADVERTENTIES) II Het onbewoonbare krot aan de Maerten van Heemskerckstraat 47. (ADVERTENTIE) H GEBOREN: GEHUWD: BEVERWIJK VAM' Insluipingen. Bij twee insluipingen in Heemskerkse woningen, aan de Verdi- straat en de Rameaustraat, zijn woens dagnacht geldbedragen van rond duizend gulden gestolen. Met de gevolgde taktiek, opzij schuiven van de slotschoot van de voordeur, is de Heemskerkse politie al eerder geconfronteerd. In een derde geval dezelfde nacht (aan de Rossinistraat) bleef het bij een poging dankzij de zoon des huizes die na gemorrel aan het voor- deurslot het buitenlicht aanknipte. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Op verzoek van de politie begaf de Beverwijkse brand weer zich donderdagavond naar het strand bij de Noordpier, waar een vat met de zeer giftige stof methylchloride was aangespoeld. Het vat bleek op Velsens grondge bied te liggen en na de nodige maatre gelen is het vat aan de Velsense brand weer overgedragen, die het tijdelijk in een bunker heeft opgeslagen. 'eerstr., >30. 20, en 21.30 irgen 24 19 en irgen 24 De PvdA had daarover schriftelijk vra gen gesteld. Harde maatregelen van de zijde van gemeentebestuur en politie te gen de krakers zijn vooralsnog niet te verwachten, omdat er wat die krakers betreft, twee jongeren van negentien en twintig jaar, die sinds drie maanden bij de gemeente als woningzoekenden staan in- geschrjven, sprake is van bijzondere om standigheden, die bij de inschrijving als woningzoekenden niet naar voren zijn ge bracht. Wethouder C. C. Verhoog beval de in nood verkerende jongeren min of meer De heer Reijkers wijst op de relatief gunstige werkgelegenheidssituatie in de IJmond. Hij vind dat het niet aangaat de situatie op de woningmarkt in deze ge meente te gebruiken als excuus om geen vluchtelingen op te nemen, gezien het im mense leed van deze mensen. aan bij de inschrijving wat openhartiger te zijn over sociale omstandigheden, om dat die mede bepalend kunnen zijn voor de urgentiebepaling. De PvdA vroeg of B. en W. bereid zijn met de krakers of eventuele andere in nood verkerende woningzoekenden een regeling te treffen, maar B. en W. achten dringende redenén aanwezig om tot sloop over te gaan, omdat het college het niet voor zijn verantwoording wil nemen, dat het krot nog langer wordt bewoond. In het algemeen is evenwel de beleidslijn, dat ook voor de sloop bestemde panden nog zoveel mogelijk in bewoonbare staat wor den gehouden en dat dan in overleg met de afdeling huisvesting tijdelijke woon vergunningen worden afgeegven. Dat is onder meer het geval met betrekking tot enkele panden aan de Kerkweg. De CDA-fraktie wilde in dit bijzondere geval de bewoning voorlopig „gedogen” en dat was eigenlijk de houding van de gehele raad. De PvdA-fraktie wilde toch een overeenkomst met de krakers en geen sloop. B. en W. wensen geen overeen komst of regeling, omdat zij daarmee ook mede-verantwoordelijkheid dragen voor de bewoning. De heer N. A. J. Scholten van D’66 liet als criterium het gevaarlijk- heidselement zwaar wegen. BEVERWIJK. De schouw over be ken en wateren ingevolge de algemene plaatselijke verordening zal dit jaar wor den gehouden op woensdag 18 juli. HEEMSKERK. Ter afsluiting van het seizoen treedt zaterdag 30 juni de groep Stable Companion uit Middelburg op in de koffiebar van Youth for Christ aan de Kerkweg te Heemskerk. Deze groep bestaat uit vijf mensen, die in 1978 als muziekgroep begonnen zijn. Zij spelen akoestische muziek, gedeeltelijk ei gen composities en verder’ onbekende country-folk nummers. Deze slotavond is gratis toegankelijk en begint om kwart over acht. BEVERWIJK. Het ontmoetingscen trum Alpha is hedenavond voor het laatst geopend in dit seizoen, hetgeen inhoudt dat ook de kamerbemiddeling vanavond voor het laatst wordt verleend. Wanneer Alpha het volgende seizoen weer open gaat, hangt af van de verbouwing van de theaterzaal en enkele andere voorzienin gen. De verwachting is dat medio septem ber met een nieuw programma wordt geo pend, maar de juiste datum wordt nog nader gepubliceerd. De kamerbemidde ling gaat wat eerder van start, al is ook daarvoor nog geen juiste datum bekend. W. A. Slager en P. MordUs, Velsen- Noord; H. F. van Hellemond en A. E. Doornekamp, Vlissingen; J. L. Doorne- kamp en M. van Hillegom, Amsterdam; R. Z. E. Bouma en B. M. C. Zonneveld, Heemskerk; F. J. H. Claessen en W. J. M. Wassenaar, IJmuiden; P. W. van Duijn en T. van Vliet, IJmuiden; A. H. van der Meije en B. Keesman, Abbekerk; G. Pietschmann en L. J. Vosseberg, Velsen- Noord. C. van Oort-van der Hoeven, d., IJmui den, Oranjestraat 18. Geboren: Stef, z.v. R. P. Koster en C. M. Raspoort; Bernardus W. M., z.v. M. P. L. Bruijns en M. J. C. Koper; Kirsten R. d.v. H. Starreveld en M. M. Tromp; Dio K„ z.v. M. Bosscher en D. F. J. Boegem; Francis- cus J., z.v. R. J. Harrison en C. C. David; Meri, d.v. S. J. M. Lippes en C. A. M. Busing; Ralf, z.v. P. Hamersma en C. Mantje; Maurice, z.v. J. T. Vaalburg en A. P. Bakker. Overleden: C. Castricum, 69 jaar; F. J. Abbink, 69 jaar, e.v. Wüst; M. Anderssen, 70 jaar, e.v. Gertenbach; M. C. Noorder- meer, 62 jaar, e.v. Nijsen; B. G. Pels, 62 jaar, w.v. van der Leden. Gehuwd: T. J. Aardenburg en M. van Bergen; C. M. Laan en H. Sikkema. Heilig, met de Oosterduinweg 29 tel. 14768 Utnuiden )4) 15.30 at. 13.30 laag en graal", l) 19 en (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Als de gemeente meebetaalt aan het opknappen en onder houden van speelplaatsen bij bijzondere scholen, moeten die speelplaatsen dan ook officieel „openbaar” zijn. Dat was de vraag die tijdens de laatste raadsverga dering in Heemskerk aan de orde kwam. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Burgemeester en wet houders hebben de raad voorgesteld thans definitief te kiezen voor de Laan der Nederlanden, tussen Beneluxlaan en Hof- landerweg. Volgens recente informatie zal de minister van binnenlandse zaken bin nenkort het meerjarenschema publiceren van in Nederland te bouwen politiebu reaus en de voor die bouw te verlenen vergoedingsbedragen. Het aanvankelijk voor de Kerkstraat ontworpen bouwplan kan met enige aan passingen aan de Laan der Nederlanden worden gerealiseerd. De meerkosten van de aanpassingen worden geraamd op 246.000,-. Als de raad het eens is met de keuze van de lokatie Laan der Nederlanden kan het terrein aan de Kerkstraat ook voor de in die omgeving geplande woningbouw wor den gebruikt. ONDERTROUWD: H. A. de Willigen, en M. P. Aland, IJmui den; B. G. P. Wouda en Y. J. J. Wanmaker, IJmuiden; T. N. M. Nijssen en M. A. Böhm. Santpoort; T. P. B. Binkhorst, IJmuiden en J. C. de Jonge, Santpoort; P. J. Visser, IJmuiden en P. N. A. M. Vrie- link, Santpoort; R. Koster en W. M. Rutte- man, IJmuiden; J. F. F. Feije, IJmuiden en M. E. Molenaar, Driehuis; J. C. T. Vink, Velsen-Noord en W. D. J. Faas, Bever wijk; H. J. Weber, Velsen-Zuid en C. J. R. Duineveld, Velsen-Noord; G. M. Hoger- vorst, Haarlem en S. M. van Geldorp, Santpoort. AA X. De heer Jongsma van de VVD verklaar de zich principeel tegen kraakacties en hij vond dat slooppanden zo smel mogelijk dienen te worden afgebroken om dergelij ke kraakacties te voorkomen. Het stand punt van het college is evenwel, dat men voor de sloop bestemde panden nog zo lang mogelijk moet handhaven voor nood gevallen. De heer Jongsma trok later bij door te verklaren, dat hij bedoeld had te zeggen, dat niet tot sloop moet worden overgegaan als de panden nog te gebrui ken zijn. 21.15 u.: 24 u.: l.: „The r en de 24 u.: Het gekraakte pand acht men voor een dergelijke regeling niet in aanmerking komen. Door gebruik als schooldépen- dance, als wereldwinkel en na langdurige leegstand zijn alle binnenwanden ge sloopt, een keuken ontbreekt. De wc staat in de woonruimte. Er is geen berging aanwezig. De zolderruimte is met houten schotten onderverdeeld. De buitengevels laten vocht door. De kozijnen zijn ver gaan. Het pannendak is zwaar bescha digd. Het geheel is bovendien zeer brand gevaarlijk. aldus het resultaat van een onderzoek, dat schrijnend aantoont hoe groot de nood is als men toch tot het kraken van zo’n pand overgaat. lil Deze expositie werd samengesteld door medewerkers van het Centraal Museum en de gemeentelijke archiefdienst te Utrecht, en geeft een overzicht van de gebeurtenissen in de tweede helft van de zestiende eeuw, met onder andere het Unieverdrag van 1579. Tal van afbeeldin gen van de staatkundige geschiedenis van ons land en van de stad Utrecht zijn van verklarende teksten voorzien, zodat ieder een een beeld krijgt van de Spaanse overheersing, het ontzet van Leiden en Alkmaar, de godsdienstproblemen, de beeldenstorm en het optreden van de Oranjegezinden. Deze tentoonstelling is tot en met 26 juli te bezichtigen op werkdagen van negen tot twaalf en van twee tot vier uur. Voor groepsbezichtigingen kan vooraf telefo nisch een afspraak worden gemaakt met de hoofdbode, telefoon 19000 toestel 219. IJMUIDEN. Vandaag begint in de burgerzaal van het stadhuis te Velsen een tentoonstelling, gewijd aan de Unie van Utrecht. Veilig, door goede kwaliteit." Bedrijfszeker, door deskundig ontwerp. Snelle service. Landelijk erkend installateur Oosterduinweg 20 - IJmuiden Telefoon 02S50-1340S BEVERWIJK. De laatste noteringen op de veilingen in Beverwijk waren als volgt. Bloemen: allium 20-40, anjers 20-40, trosanjers 180-300, anthurium 45-90, dui zendschoon 50-215, eremures 110, freesia 8-18, gladiool 19, iris 5-14, Engelse iris 10, ixia 5, lelie 7-85, liatris 28, merinen 120-150, pioenroos 50, ranonkel 100, roos 12-25, babyroos 8-24, world supreme 220. Planten: achmea 350-650, begonia 320- 460, coleüs 45, cyclamen 450-550, fuchsia 90-175, gloxinia 270-350, geranium 120-185, vriesia 170-250, vem. planten 45-150. Groenten: aardbeien 75-150, andijvie 23-78, bleekselderij 102-123, bloemkool 150-320, bospeen 90-185, selderij 32-59, komkommer 24-60, boskroten 24-71, peter selie 79-105, peulen 530-850, postelein 75- 100, prei 240-335, rabarber 35-89, radijs 26- 63, rode kool 100-127, snijbonen 540-620, spinazie 109-197, sla 12-42, spitskool 30-69, tomaten 390-670, tuinbonen 97-108 uien 24- 33, waspeen 110-220, bos'prei 37-84, kroten per kilo 104-124. Aanvoer: postelein 5000 kilo, spinazie 21.000 kilo, andijvie 26.000 kilo, prei 5500 kilo, bospeen 38.000 bos, rabarber 7500 bos, radijs 9000 bos, prei 2000 bos, sla 125.000 krop. Voor al uw banden, uitlijnen^ balanceren, schokbrekers, uitlaten en accu's ■^1 (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Het raadslid J. W. G. Reijkers van D'66 heeft aan b. en w. schriftelijk vragen gesteld over de be reidheid tot het opnemen van bootvluch telingen in Beverwijk. U De PvdA handhaafde het voorstel om met de krakers een overeenkomst aan te gaan. D’66 vond, dat de toestand van de woning zo’n overeenkomst niet rechtvaar digt. PPR/PSP-vertegenwoordiger H. Mandos was niet meer aanwezig bij de stemming en CDA en VVD stemden tegen het voorstel, dat dus in de stemmenver houding 14-7 werd verworpen. (Van een onze verslaggeefsters) HEEMSKERK. Het probleem van de jongerenhuisvesting zal na de zomerva kantie van de raad uitvoerig aan de orde worden gesteld op basis van nieuwe cij fers en rapporten en gewijzigde in zichten. Het probleem is ook in deze gemeente weer aktueel geworden door het kraken van het pand Maerten van Heemskerck straat 47, de voormalige wereldwinkel, waarover op verzoek van CDA en PvdA tijdens de laatste raadsvergadering van gedachten is gewisseld. In het onderhavige geval hebben B. en W. toen bekend werd, dat het pand was gekraakt, een aanzegging gestuurd om het pand vóór 28 juni te ontruimen. De betrokkenen hebben tegen de ontruiming een bezwaarschrift ingediend op basis van artikel 7 van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen en B. en W. wachten de uitspraak af alvorens tot maatregelen over te gaan. Dit is de formele houding. Officieel kan een ge meentebestuur nimmer akkoord gaan met een kraakactie. Iedere geopend van I - 6 uur >lein 35, de schat ig 4, tel. iboes”. 'esstraat Jaap”. (ADVERTENTIE) Souvenirs en geschenken! Aanleiding daartoe was een voorstel van B. en W. aan de raad om een krediet van 55.000 beschikbaar te stellen voor het herstel, van de speelplaatsen bij pro- testant-christelijke lagere school „Anne de Vries” en de rooms-katholieke lagere school „De Vlinder”. Een aantal school-speelplaatsen in Heemskerk is aan een grote onderhouds beurt toe en de vraag is gerezen in hoever re de kosten daarvan als normale, tot het scholenonderhoud behorende kosten, zijn aan te merken. Tot heden zijn voor het onderhoud van speelplaatsen bij openba re scholen nauwelijks bestedingen nodig geweest en daarom zijn die kosten ook niet begrepen in de jaarlijkse bedragen per leerling, die dan automatisch ook gel den voor de bijzondere scholen. Ook buiten de schooltijden worden de speelplaatsen in het algemeen vrij inten sief gebruikt en daarom vinden B. en W. van Heemskerk, dat de zorg voor het onderhoud van de schoolspeelplaatsen een taak van de gemeente zou moeten zijn. De PvdA-fraktie verbond daaraan de voorwaarde, dat die speelplaatsen dan ook officieel tot openbare speelplaatsen worden verklaard, maar die toezegging wilde onderwijswethouder A. F. M. van Herpen vooralsnog niet doen, omdat hij daarvan de praktische en juridische con sequenties op dat moment niet kon overzien. Hij zegde wel overleg op dit punt toe met onder meer de besturen van de bijzondere scholen en een nadere stand puntbepaling. De PvdA ging in het onder havige geval wel akkoord met het be schikbaar stellen van de gevraagde 55.000. isevaart >rt door i Zat. 20 Doulce 130 u. st O.l.v. in Kreb- (Van eèn onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Door Lokhorst Beheer BV is bij het gemeentebestuur een ver zoek ingediend tot het mogen bouwen van een tiental woningen op een terrein, aansluitend op het perceel Laurens Baecklaan 16. Deze woningen zullen alle in de vrije sector worden gerealiseerd. De bouwaan- vraag is in overeenstemming met het gel dende bestemmingsplan „Vondelkwar- tier-Westerhout”. B. en W. hebben aan de raad een krediet gevraagd van 125.000,- voor het bouw- rijpmaken van de gronden. Banden doorgeprikt. Een bewoner van de Jan van Polanenstraat in Heemskerk trof vanochtend zijn personenauto met lekgestoken banden aan tegen de stoep rand voor zijn woning. Alle vier banden bleken met een scherp voorwerp te zijn bewerkt. De benadeelde denkt aan een wraakoefening hoewel aanwijzingen daarvoor ontbreken.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 7