>al HPC’ER EDWIN KOOYMAN IN GEWELDIGE VORM Duel tussen Kieviten en VRA sensationeel [uitslagen Zege Schuiten Softbaljeugd EDO beste Turnnederlaag tegen Spanje Vollebregts zeilen goed je 22.50 PIM JANSSEN WEEKAANBIEDINGü Speldeprikken Tweede zege Onbenut Fraai staaltje 15 14 2 MAANDAG JULI 19 7 9 sportief 100% LEREN VOETBAL Machtsvertoon Haarlems-Zaanse kanoploeg De gecombineerde Trekvogels/Ouo Vadis-ploeg op weg naar het nationaal kampioenschap in de K-4 klasse over 10 kilometer. VI n r Stevens, Koppenal. Bunschoten en Van der Doe itr Wildschut verslaat nationale zwemtop KIEL. Zondag is voor Kiel de vijfde (Van onze zwemmedewerker) g (ADVERTENTIE) Geldig t/m zaterdag 7 juli 1979 Spaarne experimenteert io 16 io 14 10 12 ’0 10 0 10 vijc- wijk 0 18 8 12 0 10 0 10 2 1 10 II) 8 8 0 6 4 2 0 8 8 6 2 2 HAARLEM/IJMOND. Dankzij Moni que Wildschut hebben de langebaanwed- strijden, in het recreatiegebied Spaarn woude erg veel allure gekregen. De Sant- poortse, lid van de organiserende vereni ging Njord ’59, zwom de gehele nationale top, waaronder Ineke Ran, die de beide voorgaande edities van het Njord-spekta- kel won, op grote afstand. Haar tijd van 24.12.9 betekende het einde van het re cord op de 2 kilometer vrije slag, dat de nu al legendarische Hansje Bunschoten zeven jaar geleden vestigde. Twee maal had Monique Wildschut reeds teleurgesteld in het nog prille lange- baanseizoen. Zowel op de Bosbaan als in Prinsenbeek was Madeleinne de Graaff van WVZ uit Zoëtermeer haar de baas. marathonvaren, kwamen niet verder dan de tweede plaats. Op de derde plaats, ruim één minuut na de winnaar, ging de boot van De Geuzen uit Zaandam door de finish. De uitslag: 1. Van der Doe-Stevens- Mario Modder van Njord ’59 rehabili teerde zich met een derde plaats voor zijn zwakke optreden in Sluis, waar hij naast het oppermachtige duo Kooyman-Broer Quick verloor tweemaal in twee dagen. Zaterdag waren 142 runs tegen HBS niet genoeg, hoewel het daar bij 127 voor 8 voor HBS wèl naar uitzag. Peter van Wel echter, die maar liefst drie onbenutte vangkansen gaf, bleef met 84 not out en bezorgde HBS de overwinning. Zondag deden dat de HCC-ers Van Meurs (17 not out) en De Villeneuve (19 not out), die het Quick-totaal van 140 passeerden voor het verlies van 7 wickets na 105 voor 7. Ria Willemse, die zaterdag in Sluis voor Monique Bouwens, Linda Boekelaar en Marjolein Phaff zegevierde, spotte ook in Spaarnwoude met de concurren tie. Hoewel Ria Willemse in de drie voor gaande wedstrijden, enkele speldeprik ken van Monique Bouwens daargelaten, steeds het tempo had bepaald en via demarrages voor goede strijd had ge zorgd, slaagde ze er toen niet in zich aan haar medekoploopsters te ontworstelen. In Spaarnwoude zwom Ria Willemse allereerst het baanrecord, dat met 33.07.0 op naam van Linda Boekelaar, aan flar den en bovendien maakte zij zich voor het eerste dit seizoen los uit de greep van de rest van het veld, waarbij alleen Monique Bouwens, die in de eindsprint door Ria Willemse werd geklopt, kon aanhaken. De traditionele volgorde van aankomst werd ook in Spaarnwoude niet aangetast; Lin de Boekelaar werd derde en Marjolein Phaff werd vierde. Hoe groot de mogelijk heden van het nieuwe Njord-parcours zijn bleek wel uit de tijd, waarmee Zwemkro- niekbekerhoudster Linda Boekelaar naar de derde plaats reikte. Boekelaar, die in vergelijking met vorig jaar duidelijk aan kracht heeft ingeboet, kwam nu in 32.30.5 over de meet, terwijl zij in haar glorietijd niet verder dan 33.07.0 kwam. trix-Viking) 40.09.3, 5. Bloem-Jacobs-Da- man-Keetman (Zwetplassers) 41.30.7. De uitslagen bij de heren, adspiranten A: K-l, 6000 meter: Gert-Jan Lebbing (DKV) 29.34.0, K-2 6000 meter: Daman- Toirkens (Zwetplassers) 30.22,7, K-4, 6000 Bij de damesadspiranten A won op de 3000 meter in de K-2 kiasse het duo Hit- tinger-Hol (Sloterplas) in 15.53,4. De jongens vier-met van het Spaarne deed het ook minder dan vorige week. Kon toen de concurrentie, en in het bijzon der Rijland/die Leythe, onverwacht op achterstand gezet worden. Nu was deze combinatieploeg echter gewaarschuwd en ning bij de dames senioren-B. Dat het ook nog snel ging bewees de tijd, die zou bij de jeugd verroeid een verbetering van het baanrecord met maar liefst zestien secon den betekend hebben. liet zich niet afschrikken door de bliksem- start van Kühn, de Jong, van de Beeke en Willbrenninck. Deze jongens zullen even als de meisjes de komende week in de selectie-groep gaan uitmaken wie in de WK-equipe voor Moskou komt. Mastbreuken en het omslaan van boten waren zondag tekenend voor de wedstrij den, waarin de gebroeders Vollebregt in de Flying Dutchman-klasse andermaal een uitstekend resultaat behaalden. Even als in de vierde wedstrijd (vrijdag) eindig den ze zondag op de zesde plaats. Door dit resultaat klommen ze in het klassement naar de derde plaats, achter de Fransen Mare Bouet en Thierry Poirey en de West- duitse broers Albert en Rolf Batzill. In het individuele eindklassement werd de Spaanse Gloria Viseras eerste met 36.90 punten. De beste Nederlandse was Carla Duplessis die als vijfde eindigde met 36.55 punten. Het enige grote succes behaalde debutante Treesje Kolhof die op het onderdeel balk een negen kreeg. Zaterdag werd over de normale 2000 meter eveneens van de concurrentie ge wonnen. In een spannende finale werd de nationale Franse acht in de eindsprint door Povel c.s. voorbij gegaan. dit seizoen door het lichte nieuwelingen veld naar zijn hand te zetten. In de finale roeide hij zijn tegenstanders geleidelijk aan op achterstand. (Van onze cricketmedewerker) HAARLEM. Aangezien de wedstrijd van het Nederlands Elftal tegen West- Indië niet door kon gaan omdat de West- Indiërs het lieten afweten, maakte de competitieleider van de gelegenheid ge bruik om een uitgebreid inhaalprogram ma in de hoofdklasse op touw te zetten. De resultaten hadden grote veranderin gen op de ranglijst tot gevolg. Het Haagse Quick werd met twee nederlagen de gro te verliezer en VOC bereikte via een zeer moeizame zege op UD de bovenste plaats. Edwin Kooyman, die zaterdag in Sluis reeds winnend over de meet kwam, gaf op de 2 kilometer vrije slag een fraai staaltje weg. Richard Broer, ook in Sluis tweede, kon zijn faam, de Zoetermeerder is Zwemkroniekbekerhouder, geen mo ment waarmaken en finishte in 23.35.7 ruim 24 seconden achter HPC’er Kooy man. De 23.11.9 van Kooyman was maat gevend voor de geweldige vorm waarin de Heemstedenaar, die in Sluis zijn eerste langebaan van dit seizoen zwom, steekt. Slechts twee zwemmers toonden zich op een Nederlandse baan ooit sneller dan Kooyman in Spaarnwoude. MADRID. De Nederlandse meisjes- turnploeg (9 tot 14 jaar) heeft zaterdag in Madrid een nederlaag geleden tegen de Spaanse jeugd. In deze keurturninterland verzamelde Spanje 182.50 punten en Ne derland 175.95 punten. De nationale lichte acht, waarin Spaar ne roeier Hans Povel, stond dit weekeind weer borg voor een aantal overwinningen. Deze acht had de afgelopen week nogal wat trainingen gemist door ziekte van Povel, en werd tevens gehinderd door afwezigheid van de aan zijn rug gebles seerde Lycklama. ieim- AW- icols 20 20 8 6 ;els en- en- 1-6. VOC tenslotte behaalde een zeer be nauwde overwinning op UD, dat zelf 113 runs scoorde, welk totaal na 79 voor 8 en 109 voor 9 door de staartbatsmen Sillevis (21) en Van Ruiten (29) door VOC werd gemaakt. Stand in de hoofdklasse: VOC 5-21; Rood en Wit 7-27; HBS 7-27; De Kieviten 6- 23; VRA 6-23; HCC 7-20; Quick 6-15; UD 6- 12 SIZE 5 in 5 verschillende kleuren 1-0, ren- 7-6, ide- 1-8, 11 -10 10 8 4 arta- JW- r 8-3, >gs- 1K- RC Teleurstellend en niets anders dan dat is het optreden van Ron Phaff dit seizoen. De Njord-zwemmer, vorig jaar na Berian Cornelisse Nederlands tweede zwemmer en in 1977 zelfs de beste, baarde tot voor dit weekeinde opzien door zowel op de Bosbaan als in Prinsenbeek in een sprint ook van een kopgroep van vier als laatste uit de bus te komen. Ook in Sluis was het weer het oude liedje; Berjan Cornelisse won en Phaff, die slechts moed kon putten uit het feit, dat zijn baanrecord uit 1978 niet sneuvelde, werd wederom vierde. In Haarlem brak Phaff met de traditie door 31.11.5, ruimschoots achter de kopgroep vijfde te worden. Bloemendaal had een vrij weekend en kwam verrassend bovenaan de ranglijst als gevolg van de resultaten van de con currentie. De stand in de eerste klasse is: Bloemendaal 6-28; Excelsior en HDVS 7- 32; HCC II 6-20; ACC 6-19; Hercules 6-15; VUC 7-14; Quick (N) 7-12 Als geslaagd experiment mag zeker gel den het voor Nederlandse meisjes incou rante nummer vier-met-stuurvrouw. Hier roeiden namelijk achter nieuwbakken slag Neelissen, van der Zee, Cornet en Ceha naar een ruim uitgevallen overwin- Poulewinnaar in de A-poule werd EDO A dat van geen enkele tegenstander veel oppositie duldde. Ook THB in de andere poule bereikte ongeslagen de finale, al moest het aan EDO B wel een 1-1 gelijk spel toestaan. Dat het pupillensoftbal in de regio Haarlem nog duidelijk op eenza me hoogte staat, bewezen de resultaten van de ploegen uit de buitengewesten. Twins uit Oosterhout, dat in Brabant op eenzame hoogte staat, reikte in dit toer nooi zonder één enkele gewonnen wed strijd niet verder dan de laatste plaats. In de finale tussen EDO en THB was de organiserende vereniging opnieuw opper machtig en zegevierde met 9-1. De strijd om de derde en vierde plaats sloot Pino’s tegen Heiloo met 4-0 winnend af. Wasse naar, dat vijfde werd klopte EDO B in de beslissende wedstrijd met 13-3, terwijl de Amsterdamse derby om de zevende plaats De Meteoor de 5-3 zege opleverde tegen Pirates. De stand in het algemeen klassement is: 1. Bouet/Poirey (Fra) 48,7 punten; 2. Batzill/Batzill (Wdl) 56,7; 3. Vollebregt/Vollebregt (Ned) 61,4; 4. McLaughlin/Bastet (Can) 64,4; 5. Diesch/Diesch (Wdl) 67,0. run gescoord, maar tot ieders ontzetting, respectievelijk verbazing, gaf op de 6de bal De Kieviten-batsman Gilhooley een wilde zwaai waarop hij achter het wicket werd gevangen en VRA een, naar eigen zeggen, volstrekt onverdiende zege bin nenhaalde. Onder het toeziend oog van coach Karei Muys („Ik beschouw dit als een extra- training voor de mensen, die over ander halve maand op de wereldkampioen schappen in Duisburg het aanzien van Nederland in het internationale kanowe- reldje weer wat moeten opvijzelen”) hoef de het Haarlems-Zaanse kwartet zich slechts twee kilomter echt in te spannen. Stevens, voorbestemd om straks in Duis burg de nationale K-4 op de 1000 en 500 meter te bemannen, zei daarover: „We hadden bij de eerste boei al een voor sprong van drie bootlengtes, waardoor we de rest van de race zonder al te veel bedreiging konden uitvaren”, en merkte zijn medebemanningslid van de winnende K-4 Ruud van der Doe later op: „Ik moet je eerlijk vertellen dat de tegenstand mij is tegengevallen. Ik had er echt meer van verwacht. Zeker van de boot van Frisia uit Amsterdam”. Die verwachting kwam niet helemaal uit, want de vaarders uit de hoofdstad, die zich dit seizoen specifiek toeleggen op het Evenals in Sluis ging de schoolslagzege naar Cornelisse al was de vierde plaats van Remco Wildschut (Njord) verrassend. Bij Njord, dat op een zeer geslaagde wed strijddag kan terugzien was slechts teleur stelling, dat het aantal deelnemers: (700) geringer was dan vorig jaar. Prettig voor Njord is dat de snelheid van de baan ook volgend jaar weer alle toppers zal aan trekken. ESSEN. Roy Schuiten is zondag win naar geworden van een wegwedstrijd voor beroepsrenners in het Belgische Es sen. Hij legde de 150 km af in 3 uur en 33 minuten. Tweede werd de Belg Geert Mal- fait. Fons van Katwijk eindigde als vijfde op 50 seconden. Met een nog maar nauwelijks herstelde Povel, en een invaller voor Lycklama wer den op vrijdag tijdens de „Argo-sprint- wedstrijden” over 500 meter twee overwinningen bij elkaar gesprokkeld. Dat de meisjes-afdeling van het Spaar ne niet tot betere resultaten kwam dan een week tevoren, komt voornamelijk doordat de coaches Büller en Kuyk het experiment niet schuwden. Na de nationa le kampioenschappen van vorige week had de roeibond zes Spaarne-meisjes uit genodigd voor de selectie-groep, van waaruit volgende week ploegen samen gesteld gaan worden voor de WK. Deze meisjes (Van Bruggen, Ceha, Cornet, Neelissen, Vos en van der Zee) werden door de Spaarne coaches nu alvast in verschillende nummers en opstellingen aan de tand gevoeld. KIEL. Zondag is voor Kiel de vijfde serie wedstrijden voor de wereldkampi oenschappen in de Tornado- en Flying Dutchman-klasse afgewerkt, die zater dag vanwege te harde wind was afgelast. Ook zondag stond er een stevige bries, die van windkracht zes tot acht varieerde. dag: kers Tex dag: Suro 2 12 2 12 8 6 2 Fly- kin- kin- 'els- De uitslag in de Flying Dutchman-klasse (vijf de wedstrijd, zondag): 1. Jörg en Eckart Diesch (Wdl); 2. Mare Bouet en Thierry Poirey (Fra); 3. Albert en Rolf Batzill (Wdl); 4 Joerg Hotz en André Nicolet (Zwi); 5. Jock Bilger en Murray Ross (Nzl); 6. Sjoerd en Erik Vollebregt (Ned). I 16 I 13 I 13 I 3 6-2, tars- 6-8. AW >or- 5-8, The 3-2, laal- )8 2- (Van onze roeimedewerker) AMSTERDAM. De jeugdploegen van de Heemsteedse roeivereniging Het Spaarne kwamen dit weekeinde tot min der goede resultaten dan een week tevo ren op de Nationale Kampioenschappen. Tijdens de „Koninklijke/Hollandbeker”, wedstrijden van internationale allure, kon alleen de meisjes vier-met-stuur vrouw in het dames senior-B veld roei end een overwinning behalen. De andere Spaarne overwinningen kwamen op naam van senioren. Zo won Pieter Vonck het nummer lichte nieuwelingen skif, en Hans Povel met de nationale lichte acht het nummer lichte senior-A acht plus nog twee sprintwedstrijden. Bij de senioren heeft het Spaarne dit jaar erg weinig vertegenwoordigers, maar echter van voldoende kwaliteit om voor een aantal overwinningen te zorgen. Skiffeur Pieter Vonck behaalde dit weekeinde zijn tweede overwinning van Reden voor Njord-coach George Siever ding om zijn vijftienjarige pupil te ontha len op een donderspeech. Het peppraatje miste zijn uitwerking niet; Wildschut ging zaterdag in Sluis in 37.10.0 over de 3 kilometer al als eerste over de finish. In het Zeeuwse plaatsje had Monique Wildschut al een minuut voorsprong op Ineke Ran, die Lydia Stegink en Madelei ne de Graaf in de eindsprint van een jachtgroepje klopte. In Spaarnwoude kwam Madeleine de Graaff er helemaal niet aan te pas. Behalve de zeer snelle tijd van Monique Wildschut viel ook het zwemmen van HPC’ster Nicole van Lit op. De Heemsteedse, die voor het eerst dit seizoen op de langebaan aantrad werd in 25.55.7 vierde achter Monique Wildschut, Ineke Ran en Lydia Stegink. Ook op de vrije slag voor heren bleek, dat de zet van Njord ’59 om de wedstrij den op een omgekeerd parcours te hou den zeer geslaagd was. Niet alleen de prestaties van de beide voorgaande afle veringen, maar ook de tot nu toe gereali seerde prestaties van dit seizoen werden verbeterd. Zowel in het nummer lichte als zware senior-A achten werden nipte zeges behaald. (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM. Het tiende Suze van Breukelen-toernooi voor de jongste cate gorie van de softbaljeugd heeft het orga niserende EDO afgelopen zaterdag een verdiende overwinning opgeleverd. Voor de deelnemende twaalf ploegen, die over publieke belangstelling niet te klagen hadden, waren de weersomstandigheden bijna ideaal. Zonder enige wanklank werd dit jaarlijks terugkerende toernooi geheel op tijd volgens het programma afgewerkt. WORMER (ANP). Met groots machtsvertoon heeft de K 4-combinatie van het Haarlemse Trekvogels en Quo Vadis uit Koog aan de Zaan gistermid dag de nationale langebaantitel voor zich opgeëist. Op het woelige water van Het Zwet in Wormer legde het kwartet Van der Doe-Stevens-Zeegers-Bunschoten de 10.000 meter af in 38 minuten en 24 se conden. ook ex-clubgenoot en nu HPC’er Arnoud Cornet voor moest laten. Cornet vierde in Spaarnwoude, bleef met zijn tijd van 24.04.5 slechts 1.8 seconde achter op Mod der. Dat het de regio Haarlem erg goed gaat op de vrije slag werd nog eens onder streept door de jonge HPC’er Hans Kroes. In Sluis werd de Lissenaar nog achtste, maar in Spaarnwoude vocht Kroes al met de kopstukken mee. Een vijfde plaats in 24.07.5 was het resultaat voor Kroes, die zich met Edwin Kooyman, die zijn kandi datuur voor het heroveren van de Zwem- kroniekbeker op Richard Broer zeer dui delijk ^telde, de revelatie van het nog korte seizoen mag noemen. Het ondanks het druilerige weer toch in redelijke getale opgekomen publiek kreeg van de 2 kilometer schoolslag voor dames te zien wat het verwachtte: een onderling duel tussen de vier Njord-zwemsters, die zich op de drie voorgaande langebaan- wedstrijden als de nummers een tot en met vier hadden gepresenteerd. Dé sensatie van het weekend was de wedstrijd tussen Kieviten en VRA in Was senaar. De Amstelveners bereikten een score van 195 runs voor 5, die voor de zoveelste maal in twee seizoenen tot stand kwam via Ackerman en Spits. Ackerman scoorde een volstrekt kansloze 102 (9 x 4, 3 x 6) en Jan Spits 46. Het had allemaal wel drie uur en drie kwartier geduurd en de Kieviten, koploper tot vorige week, had den in feite weinig kans op de overwin ning, ook al omdat de West-Indiërs Sen- house en Sams ontbraken. Door een mooie innings van 74 runs van Mansell kwam Kieviten op 150 voor 7 met nog 12 ballen te spelen. Op de eerste van die 12 ballen viel het achtste wicket en toen de laatste over inging was de score opgelo pen tot tot 154 voor 8, terwijl op 155 een bonuspunt voor De Kieviten de wedstrijd in 3-3 zou doen eindigen. Op de derde bal van de laatste over viel het negende wic ket, op de vijfde miste de VRA-er Rajak een eenvoudige vangkans en werd de 155e 9 16 8 14 8 10 0 6 meter: Lebbing-Bunschoten-Bik-Toir- kens (DKV-Quo Vadis-Beatrix) 24.59.3. si Monique Wildschut (links), zichtbaar vermoeid na haar slopende recordrace wordt door de winnares van de vorige edities van de Njord-marathon. Ineke Ban. gefeliciteerd ’■•jillWl’fl'n--- SPORTHUIS Ged. Oude Gracht 62 - Haarlem Tel. 310135 Zeegers-Bunscboten (Trekvogels-Quo Vadis) 38.24.0, 2. De Jong-Van Weerden- burg-Domburg-Willems (Frisia-De Geu zen), 3. Van Reitmaier-Mantel-Brandjes- Baayens (Geuzen) 39.26.1, 4. Lebbing- Toirkens-Heuser-Te Leeden (DKV-Bea- B 1 -

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 15