Fransman verdubbelt voorsprong op Zoetemelk Excuses van Hinault aan dorpsgenoten tourpuntiq Zware blessure voor Agostinho tour-visie UI tour-resultaten 5° I verst settere 000. J 18.00 tour de France A 17 SPORT 19 7 9 JULI WOENSDAG 4 MERS V I. ?est rural DOOR JAN JANSSEN t O 8eRIT 90,2 km LE HAVRECg eral. ‘est ToeH 's-H.: -■ DEAUVILLE Extra-winst Hinault door tussensprints Peter Post mengt zich Agostinho: verder rijden twijfelachtig si- Peter Post: ..Kleinere ploeg ^gglJtotviHiers Foulbec ^Villerville ALGEMEEN KLASSEMENT. 1 Bernard Hi Toen de Tour-meute gisteren het aan- komstcircuit in St. Brieuc bereikte, op nauwelijks drie seconden van de ontsnap te Italiaan Giovanni Battaglin, werd Hi nault als mogelijke winnaar getipt. Zijn gele leiderstrui schitterde namelijk in de voorste gelederen van het veld. Noch de hoop van Battaglin, noch de droom van Hinault ging in vervulling: Jos Jacobs bleek uiteindelijk de snelste finisher te zijn. Op de zevende tourdag zorgde hij zo voor de eerste Belgische etappeoverwin- ning. storting aan mijn linkerbeen”, aldus de ex-wereldkampioen Dat de op een na langste touretappe in een massasprint zou eindigen was geen verrassing. Lastig kon de zonovergoten route niet genoemd worden en dus ging vooralsnog alle aandacht uit naar de jacht op bonificatie. Omdat Kuiper en Zoete melk de gretigheid van Hinault kennen, probeerden de twee Nederlandse kop mannen hun knechten vooruit te sturen. Het lukte niet altijd en dus greep Hinault de hem geboden kans. De vijf tussen sprints (telkens respectievelijk 10, 6 en 3 seconden bonificatie) werden via een pun tenwaardering tot een eindklassement sa mengevoegd. De winnaar hiervan kreeg nog eens 20 seconden extra-vergoeding. Voor nummer twee en drie was die tijd winst respectievelijk 10 en 5 seconden. Met twee eerste plaatsen en de overwin ning in de eindstand boekte Willy Teir- linck de grootste score: 43 seconden. Jan Raas (eerste, tweede en tweede in de eind stand kwam tot 36 seconden winst. Of Jan Raas zich onderweg in het sprintgewoel had gestort om met name Zoetemelk een handje te helpen was niet geheel duidelijk. „Mijn doel is het winnen van een paar etappes en als het effe kan ook nog enkele dagen de groene trui om mijn schouders te voelen", aldus Raas. „Ik verwacht overigens niet dat ik ook naar de eindzege in het puntenklassement kan meedingen. In de indivduele tijdritten en in de bergetappes verspeel ik te veel ten opzichte van Hinault. De vlakke etappes zijn mijn terrein, maar tja, ook Hinault sprint telkens mee. Hij wil blijkbaar geel en groen”. Als best geklasseerde achter Hinault heeft Joop Zoetemelk weliswaar de groene trui in bezit, maar dat is alleen omdat het tricot uiteindelijk zichtbaar moet zijn. Zoetemelk heeft het kleding stuk derhalve in bruikleen. Jos Jacobs flitste weg. Ik moest van te ver komen om hem nog te kunnen be dreigen”. SAINT-BRIEUC. De uitslag van de zesde etappe van Angers naar Saint-Brieuc (242 kilo meter) is: van zijn programma. Kaas: „Ik zou de Ronde van Italië doen, of die van Spanje. Ik wil ze een keer meegemaakt hebben, maar Post ziet dat niet zitten”. Post: „Na tuurlijk niet. Ten eerste zijn dat voor-onze sponsor geen interessante landen en ten tweede is het publicitair gezien voor Raas persoonlijk ook beter dat hij een Tour de France doet”. Raas: „Ik hoop die zaak binnenkort definitief met Post te kunnen uitpraten. We zullen elkaar wel vinden. fotografen, maar dat kan helaas niet, omdat het in de wedstrijd, zo kort voor het einde, allemaal veel te snel zal gaan Voor mij is namelijk ook de zekerheid die ik nu heb belangrijk. Ik zie zo gauw niet welke ploeg voor mij beter zal rijden in de klassiekers. Plus dat de sfeer bij ons goed is. Dat tref je ook niet overal". Peter Post heeft dus volgend seizoen dezelfde ploeg, wat andermaal betekent dat hij zonder een gerenommeerd kop man naar de Tour moet. De erkende spe cialisten in het rijden van rondes zijn immers niet vrij. Op Joop Zoetemelk na, maar hij voelt niets voor veranderen. Post: „Vanuit die situatie moet een ploeg zoals wij hopen dat er een bij zit die zich zo sterk ontwikkelt, dat je op hem iets kunt afstemmen. Bij ons is dat volgend jaar in de Tour Johan van de Velde. En natuurlijk Lubberding, Wellens en Mut ter. Het heeft dit keer tegen gezeten. Volgend jaar beter. Wanneer je geen ech te kopman voor de rondes rijk bent, dan kun je alleen maar hopen en veel geduld opbrengen”. „Het is mijn fout dat Yffiniac zo dicht bij St. Brieuc ligt... En ik durfde niet te vragen om het parkoers te verlengen. Ik ben de heren Goddet en Levitan zo al dankbaar genoeg dat ze bij me langs De volgerskaravaan wacht nog steeds op de uitslag van de eerste dopingcontro les. Nu de resultaten van het urine-onder- zoek na een hele Tour-week nog niet bekendgemaakt zijn, gonst het van ge ruchten over positieve gevallen. Zowel Tour-directeur Levitan als ook Jean Hou- ben, belast met het toezicht op doping controle na iedere etappe, ontkennen dat een of meerdere renners betrapt zouden zijn op gebruik van verboden stimulan tia. Het aantal artsen in de Tour-kara- vaan is overigens groter dan ooit. Vier doktoren volgen La Grande Bouclé. Namens de ploegleiders hebben Fred de Bruyne en Luciano Pezzi de Tour- organisatie bedankt voor het feit dat er minder grote verplaatsingen zijn dan in andere jaren. Bovendien waren de trein- of busreizen, die tot nu toe noodzakelijk waren om de afstand tussen finishplaats van de ene dag en start van de volgende rit te bereiken, voorzien van meer comfort. In de trein van Bordeaux naar Neuville de Poitou konden de renners niet alleen een maaltijd gebruiken, maar ook waren de masseurs van alle ploegen in de gelegen heid hun werk te doen. „Het is menselij ker geworden”, aldus Jan Raas. De (rechtstreekse) tv-uitzendingen worden door sponsors en publiek natuur lijk op prijs gesteld. In het peloton is echter niet iedereen gelukkig met de aan wezigheid van cameralieden. Opmerking van Leo van Vliet: „Als de motoren van de tv-ploeg naast het peloton komen, wordt het levensgevaarlijk. Sommige renners nemen de grootste risico’s om maar in beeld te komen”. (Van onze speciale verslaggever) ST. BRIEUC. Het is hoogst twijfel achtig dat de Portugees Joaquim Agos tinho vandaag nog tot de tourdeelnemers behoort. De 37-jarige Portugees was in de slotfase van de zesde etappe slachtoffer van een valpartij. Agostinho bereikte weliswaar met hulp van zijn Belgische ploegmakkers Ver- schuere, De Schoenmacker, De Vos en de Fransman Thevenars het peloton, maar in de plaatselijke ronde van 4 kilometer Ver loor hij weer contact. Agostinho’s groep finishte met een achterstand van 47 secon den. Het kostte de 37-jarige Portugees de vierde plaats in het algemeen klassement De Zweed Sven Ake Nilsson passeerde hem. sJ- In het traject tussen Deauville en Le Havre doemt na 45 kilometer een merkwaardige hin dernis op: de Cóte de la Bergerie. Het is een steile korte klim die van 5 naar 100 meter hoogte gaat. Via lange afdalingen wordt Le Havre bereikt. Van het begin van het aankomstcircuit tot aan de streep is de fstand 700 meter, waarna nog een ronde van 2,9 kilometer gereden moet worden it.-Romain5 te Colbosc Cöte de la Bergerie (Van onze speciale verslaggever) ST. BRIEUC. Op een steenworp af stand van zijn woonplaats Yffiniac had Bernard Hinault natuurlijk graag gewon nen. Het zou de bekroning geweest zijn van een dag waarin hij als een vorst door Bretagne was getrokken. Hinaults kan sen waren groot, want ook als er gesprint moet worden staat het Franse wieler- idool zijn mannetje. Hij demonstreerde dat vorige week nog in Pau na een waan zinnig snelle Pyreneeënetappe en hij ver sloeg luttele weken geleden ook een com pact peloton in een rit in de Ronde van Luxemburg. Qr 1 IACHI! bordui 5.7.1979 il N n HEI a 11 M jBBÉi i verzl B tUSSl a ven or Zij maakten het spel, maar omdat De Meyer te vroeg aanzette, fungeerde hij in feite als haas voor de overi ge rappe mannen. Ook Jan Raas maakte een foutje. Daags tevoren kwam hij, gelanceerd door het mid- Joop Zoetemelk reageerde nogal koel op het verlies dat hij had moeten incasse ren. „Het had erger kunnen uitvallen”, luidde zijn commentaar. Hennie Kuiper vond de grotere achterstand op Hinault natuurlijk evenmin prettig. „Het klinkt misschien hautain, maar ik heb de hoop op het veroveren van de gele trui donder dag in de ploegentijdrit allerminst opge geven”. Voor Hennie Kuiper was het, vol gens zijn zeggen, belangrijker dat hij geen nadelige gevolgen had overgehouden van de tuimelpartij in de slotfase van de etap pe van maandag. „De dokter is er ’s avonds in het hotel nog aan te pas moeten komen. Ik had een behoorlijke bloeduit- „Ik heb nog lang niet beslist”, aldus Post, „want dat doe ik pas na deze ronde, maar ik heb er al wel een paar keer aan gedacht om de ploeg in te krimpen tot een man of veertien, vijftien. Er zitten er nu altijd te veel thuis; dat vind ik een onge zonde situatie. Het wordt me te duur. Voor moeilijkheden bij de ploegbezetting door ziektes of blessures ben ik met een kleiner aantal coureurs niet bang. Dan rijden we gewoon wat minder koersen”. Hoewel Jan Raas zijn handtekening nog moet zetten en hij met zijn reputatie een veel gevraagd man is (Raas: „Ze stonden aan het begin van dit seizoen al bij me op de stoep”), maakt Post zich geen seconde zorgen over die nog onzekere situatie. „Ach”, zegt hij, „er zijn wat kleine puntjes waarover we het eens moeten worden, maar dat zal best lukken”. Jos Jacobs gaat als eerste over de streep in St. Brieuc. De eerste Belgische etappeoverwin- ning is een feit Dat er ondanks die maatregel van de Union Cycliste Internationale eerder dan de gestelde datum zaken worden gedaan op de transfermarkt, staat vast. Michel Pollentier bijvoorbeeld maakt er geen ge heim van dat hij al met een stuk of drie renners van een andere ploeg een ak koord bereikte voor volgend jaar. Pollen tier, die als kopman blijft bij de sponsor waar hij dit seizoen voor het eerst in dienst is: „Als ik nu niets onderneem, ben ik absoluut te laat. Ik moet mijn nieuwe knechten in deze weken gevonden heb ben, anders grijp ik ernaast...” En ploeg leider Fred de Bruyne weet van zijn ren ners: „Het is op dit moment gewoon een zottenhuis. Er wordt van alle kanten on derhandeld. Het peloton staat er bol van”. Tour-debutant Jo Maas uit Maastricht weet daar alles van. Sinds hij in deze Tour als eerstejaars beroepsrenner met opval lend gemak in het spoor van de groten klimt, is hij een fel bestookt doel van kopmannen die versterking zoeken voor het zware werk in de cols. Jo Maas: „Ze zijn zowat allemaal langs geweest, maar ik ben voorlopig nergens op ingegaan. Deze dagen heb ik een gesprek gehad met mijn ploegleider Fred de Bruyne en die is bereid om mijn contract voor volgend jaar belangrijk te verbeteren. Dat gaat neerkomen op een verdubbeling van mijn huidige salaris. Ik wacht eerst het einde van deze Tour maar eens af en dan het wereldkampioenschap. Dan beslis ik pas, op basis van het geld dat me wordt gebo den. Voor mij tellen de centen, daar ben ik prof voor”. In alle deining over mogelijke verande ringen. straalt de Raleighploeg een op merkelijke rust uit. Wereldkampioen Ger- rie Knetemann heeft nog een contract tot eind volgend seizoen; Jan Raas staat op het punt van bijtekenen, en Henk Lubber ding gaat ervan uit dat hij evenals alle voorgaande jaren in de laatste week van juli zijn handtekening onder de volgende overeenkomst met Post zet. In de weken die aan de Tour de France vooraf gingen, verlengde Peter Post al de contracten met Aad van den Hoek, Stefan Mutter, Cees Priem, Leo van Vliet (allen voor twee jaar), Piet van Katwijk, Wilfried Wese- mael, Frank de Gendt, Pol Wellens, Mar tin Havik, Bert Oosterbosch en Johan van de Velde (allen één jaar). Zelf tekende Post in mei bij voor twee seizoenen met een optie van drie jaar. ..Martine, Michael en mijn ouders moeten dus maar naar St. Brieuc ko men. En alle anderen moeten er maar niet te veel om treuren. Ik heb in elk geval mijn best gedaan om me voor jullie te onderscheiden in de veelkleu righeid van het peloton. In Luchon had ik keuze te over; ik mocht haast alle leiderstruien dragen. Uiteindelijk heb ik gekozen voor het geel, waar ik zon dag overigens wel even bang voor ben geweest. Ik wist echter dat ik jullie niet mocht ontgoochelen en daarom beloof ik: ik kom als leider bij jullie langs. Bernard Hinault”. komen. Bij Kuiper of bij Zoetemelk gaan bedelen om het toch nog geregeld te krijgen, is iets wat ik niet doe. Daar voor ben ik te trots”. „Agostinho heeft een zware blessure aan zijn linkerdijbeen”, aldus chef d’équipe Jos Huysmans. „Aan de finish zakte hij in elkaar. Ik geloof niet dat hij in de koers blijft”. Bernard Hinault, die Jan Raas van de tweede plaats afhield, had onderweg overigens een veel belangrijker succes behaald. Tijdens de vijf tussensprints, waarin telkens drie renners bonificatie konden verdienen, had de gele-truidrager twaalf seconden winst veroverd op Zoete melk, Kuiper en de paar anderen die wellicht de illusie hebben dat ze Hinault nog van een tweede eindzege kunnen af houden. Zoetemelk en consorten mochten zelfs blij zijn dat renners als Raas, Teir- linck, Mathis en anderen zich eveneens in het gevecht om de extra-tijdwinst meng den. Want zij hielden Hinault in ieder geval van de hoogste score af. Met twee tweede plaatsen kwam de gele-truidrager niettemin succesvol uit de tussensprints te voorschijn. In de loop van deze Tour zal nog een paar keer op dezelfde wijze extra- tijdwinst te verdienen zijn. den, naar voren; nu liet hij zich min of meer wegdu wen naar de zijkant. Ik geloof overigens wel dat Raas de snelste man van het hele zooitje is, maar er zal in al die boch ten van de laatste paar ki lometers wel het een en an der zijn gebeurd waardoor Jan Raas in een minder florissante positie kwam te zitten. Zo’n massaspurt blijft uiteraard altijd een enorm gevaarlijke zaak. Natuurlijk, ook ik zou de trui hebben verdedigd, maar ik zou niet zo opval lend met mijn krachten hebben lopen smijten. De renners met wie hij nog geen nieuwe overeenkomsten aanging, zijn Bert «Pronk, André Gevers, Klaus Peter Thaler en Uli Sutter. Voor dit kwartet hangt het vraagstuk van de contractverlenging aan een zijden draad, want Peter Post speelt met de gedachte om zijn ploeg kleiner te maken Die mannen zorgden er voor dat de groep gesloten bleef, zodat Rik van Looy op het allerlaatste mo ment de zaken af kon wer ken. Jammer voor Rik, maar in de meeste geval len profiteerde ook ik van dat beulswerk aan de kop van het peloton, en ver schillende malen duwde ik mijn voorwiel net iets eerder over de meet dan Van Looy. (Van onze speciale verslaggever) ST. BRIEUC. Met behulp van de Bretonse krant Ouest France, heeft Ber nard Hinault een uniek initiatief uitge voerd. Hij stuurde zijn streekgenoten in Yffiniac een kaart om zich te veront schuldigen voor de razendsnelle wijze waarop hij het dorp zou passeren. Hi nault deed dat met de volgende tekst: „Mijn beste vrienden. Jullie zullen wel erg ontgoocheld raken omdat ik als een rukwind door Yffiniac ga snellen. Ik zou graag hetzelfde gedaan hebben wat alle regionalen doen wanneer een touretappe hun geboortestreek aan doet: een paar honderd meter voor sprong nemen en afstappen om mijn familie te omhelzen. Martine, mijn vrouw, Michael, mijn zoontje, mijn ou ders en ik zou willen poseren voor de In de laatste kilometers van de rit naar Saint- Brieuc hebben de mannen van vooral Marc de Meyer Battaglin terug gepakt en het tempo hoog gehouden. Jos Jacobs is winnaar geworden van de zesde Touretappe op de Jan Janssen-manier. Ik was in mijn tijd een van de rapste mannen uit het peloton, maar ik miste in mijn glo rietijd steeds de mannen voorin die me moesten lanceren. Ik moest het dus uitsluitend en alleen op ei gen capaciteiten doen. En dat is een onmogelijke zaak. Je moet namelijk goed gelanceerd worden om enige kans in een mas sasprint te hebben. Ik gok te altijd op de knechten van Rik van Looy. Dat wa ren in die tijd in de laatste zes, zeven kilometers de kunstemakers bij uitstek. hospitaal. Hinault aast in mijn ogen wel erg duide lijk, ook in de tussen sprints, op de bonificaties, en dat is voor mij toch een teken dat hij Zoetemelk en Kuiper meer vreest dan ik aanvankelijk heb veron dersteld. Hij heeft die ex tra seconden kennelijk no dig om wat meer zekerheid voor de komende dagen te hebben. Ik had de indruk dat Hinault niet ten koste van alles zijn gele trui wil de verdedigen, maar nu hij de „maillot jaune” een maal op de schouders heeft, wil hij dat ding ken nelijk vóór Parijs niet meer uit handen gevep. In de situatie waarin Hinault nu verkeert, zou ik een meer afwachtende hou ding hebben aangenomen. De massasprint als sluitstuk van de zesde etappe werd voorafgegaan door een spervuur van demarrages in de eerste 60 kilometer en een solo van Michel Lau rent, wiens aanval begon na 192 km wed strijd en 40 km verder, bij het uitrijden van Hinaults woonplaats, teniet werd gedaan. Een roemloos einde voor Lau rent, na zelfs meer dan drie minuten voorsprong veroverd te hebben. „De na de hergroepering weggesprongen Battag lin kregen we een kilometer of drie voor het einde te pakken”, vertelde Jan Raas over de ontknoping. „Johan van de Velde sleurde het peloton tot bij de Italiaan. In de laatste bocht verspeelde ik mijn kans op de overwinning. Het was een geharre war van jewelste. Opeens was er een gat. 1. Jos Jacobs (Bel) 6.24.15, 2. Bernard Hinault (Fr) op 1 sec., 3. Jan Raas (Ned) z.t., 4. Sean Kelly (lerl) z.t., 5. Mare Demeyer (Bel) z.t., 6. Esclassan (Fr.-De Muer), 7. Gilbert Duclos Lassalle (Fr-De Muer). 8. Guido van Calster (Bel-De Bruyne), 9. Bernard Vallet (Fr-Everaert). 10. Pozzi (It-Fer- retti), 11. Pevenage (Bel-Jossart. 12. Villemiane (Fr-Guimard), 13. Lubberding (Ned-Post), 14. Gauthier (Fr-Danguillaume), 15. Tackaert (Bel- De Bruyne), 16. Pescheux (Fr-Everaert), 17. Ber- naudeau (Fr-Guimard), 18. Battaglin (It-Boifa- va). 19. Bossis (Fr-De Muer), 20. Colman (Bel- Jossaert), 21. Schepers (Bel-De Bruyne), 22. Chassang (Fr-Guimard), 23. Vertinden (Bel-Jos- saert), 24. Le Guilloux (Fr-Guimard), 25. Marti nez (Fr-Everaert), 26. Bittinger (Fr-Huysmans), 31 Zoetemelk (Ned-Danguillaume), 33. Ver- brugge (Ned-De Bruyne), 37. Van de Velde (Ned- Post), 44. Kuiper (Ned-De Muer), 50. Knetemann (Ned-Post), 54. Sutter (Zwit-Post), 55. Wellens (Bel-Post), 69. Den Hertog (Ned-de Bruyne), 74. Maas (Ned-De Bruyne) allen dezelfde tijd als Hinault, 94. Pronk (Ned-Post) 6.25.02, 103 (Van Vliet (Ned-Post) z.t., 120 Mutter (Zwi-Post) 6.25.35 niet op transfermarkt (Van onze speciale verslaggever) ST. BRIEUC. In het peloton van de Tour de France is de transferstorm op gestoken. De gevolgen laten zich nog niet overzien, omdat renners en ploegleiders volgens een wielerwet van drie jaar gele den pas na 1 oktober officieel transacties mogen voeren. Tot die tijd voorkomen betrokkenen met grote zwijgzaamheid een boete van de internationale fede ratie. nault (Fr) 24 uur 42 min. en 18 sec., 2. Joop Zoetemelk (Ned) op 24 sec., 3. Hennie Kuiper (Ned) op 48 sec.. 4. Sven Ake Nilsson (Zwe) op 1 min. en 46 sec., 5. Joaquim Agostinho (Por) op 2.22, 6. Ulli Sutter (Zwit) op 2.40, 7. Gery Vertin den (Bel) op 4.28, 8. Jean René Bernaudeau (Fr) op 4.29, 9. Gianbattista BaronchelU (It) op 5.04, 10. André Dierickx (Bel) op 6.39, 11. Villemiane (Fr-Guimard) op 6.51, 12. Martinez (Fr-Everaert) op 7.08, 13. Battaglin (It-Boifava) op 7.25, 14 Schepers (Bel-De Bruyne) op 8.08, 15. Hezard (Fr-De Muer) op 9.02, 16. Maas (Ned-De Bruyne) op 9.08, 17. Criquielion (Bel-Lelangue) op 9.57, 18. De Muynck (Bel-Ferfetti) op 10.35, 19. Seznec (Fr-Danguillaume) op 10.39, 20. Pozzi (It-Ferret- ti) op 10.41, 21. Pollentier (Bel-Lauwers) op 10.45, 22. Wellens (Bel-Post) op 12.51, 23. Bittinger (Fr- Huysmans) op 13.06, 24. Galdos (Sp-Lelangue) op 13.18, 25. Alban (Fr-Geminiani) op 13.46, 26. Lubberding (Ned-Post) op 13.50, 28. Van de Velde (Ned-Post) op 14.58, 38. Pronk (Post) op 25.25, 60. Verbrugge (De Bruyne) op 34.16, 66. Knetemann (Post) op 37.22, 70. Van Vliet (Post) op 41.19, 81. Den Hertog (Jossart) op 44.54, 82. Raas (Post) op 45.35, 120 Mutter (Zwi-Post) op 1.04.52. chine oord, t’n ran ong jkkig Kist ik ïb ig wel se’s i 1. ieens lig Dat Als ik zo’n aankomst in Saint Brieuc of Angers zie, dan slaat me de schrik al tijd weer om het hart. Ik kan me nauwelijks voor stellen dat ik vroeger ook zulke risico’s heb geno men. Toch heb ik het ge daan. Ik heb nooit aan de gevaren gedacht die een massaspurt nu eenmaal met zich meebracht. Je wil de die groene of gelé trui behouden en daar nam je alle mogelijke risico's voor. Als ik mijn ellebogen niet gebruikte of de con currentie niet bij broekje of trui greep, dan deden zij het wel en dan was je mooi geflikt. Ik verwonder me er nu over dat wij vroeger na een massaspurt alle maal heelhuids over de meet zijn gekomen, omdat er toen nog niet zo streng opgelet werd als tegen woordig. PUNTENKLASSEMENT: 1. Hinault 78, 2. Raas 48, 3. Zoetemelk 35, 4. Jacobs 31, 5. Esclas san 30, 6. Kelly 30. BERG KLASSEMENT. 1. Martinez 69 pnt. 2. Hinault 63, 3. Battaglin 53, 4. Pollentier 38, 5. Nilsson 37, 6. Zoetemelk 36, 7. Kuiper 32. ALGEMEEN PLOEGENKLASSEMENT. 1 Guimard 99.20.09, 2. Huysmans 99.26.45, 3. Post 99.27.47, 4. Danguillaume 99.28.24, 5. Jossart 99.33.05. 6. De Muer 99.56.18, 7. Ferretti 99.57.53, 8. Everaert 100.11.33, 9. Geminiani 100.11.35, 10. De Bruyne 100.16.24. Ik geloof daarom niet dat hij nodeloos met zijn krachten moet lopen smij ten, omdat hij een redelijk goede ploeg tot zijn be schikking heeft. Welis waar geen ploeg met klin kende namen, maar wel een equipe waarin ieder een opgewassen is tegen zijn taak. In de ploeg-Hi- nault functioneert het al lemaal een stuk beter dan in de ploeg van bijvoor beeld Agostinho, wiens knechten na zijn valpartij doodgemoedereerd aan de kop van het peloton ble ven sleuren in plaats van op hun kopman te wachten”. Daarom vind ik het wat onbegrijpelijk, dat ook Bernard Hinault steeds meespurt om de eerste plaats. Eén verkeerde ma noeuvre en hij ligt met zijn gele en groene trui in het s DOOR PETER HEERKENS Belangrijkste obstakel blijkt voor Jan Raas zelf op dit moment de uitstippeling 01

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 17