Koene sterke winnaar van Plonie Scheringa toont vorm op 15 kilometer Demonstratie herensoftbal ABN Bank De 10% zomerkorting is er weer! S^nnkiiSont Moeizame overwinning van EDO bij Storks an d! TRAINER XW yeiszaken. Heliomare” 1 r Deze korting geldt voor de gehele nieuwe bontkollektie. *1 in 21 SPORT 19 7 9 JULI WOENSDAG 4 ~l Bf )S Stuur mij de folder ’Al uw reiszaken vlot geregeld’. Dhr7Mw.: Straat:- Postcode/Plaats: Telefoon: Heeft reeds een rekening bij de ABN: ja/neen. Zo ja, bij ABN-kantoor In ongefrankeerde envelop zenden aan ABN Bank, Afd. 1D 50, Antwoordnr. 1555,1000 PA Amsterdam. Amsterdam, van Baerlestraat 84 Haarlem, Barteljorisstraat 5 Hilversum, Winkelcentrum Hilvertshof I I I I I I I Q I T /I /'"'VT (TPrP CTpl Voordat u op reis gaat, moet u nog een paar V AV/ L 4^ vA dingen goed voor elkaar hebben. Een reis- verzekering bijvoorbeeld. De ABN Reisverzeke ringen kosten u hooguit een paar gulden per vakantiedag. U kunt ook nog allerlei extra’s meeverzekeren als u wilt. En dan het vreemd geld. Wat voor cheques of contanten moet u meenemen? Waaraan moet u in het bijzonder denken? Het staat allemaal beschreven in de folder ’Al uw reiszaken vlot geregeld’, waarin bovendien allerlei nuttige wenken zijn opgenomen. Vraag die folder even bij uw ABN- kantoor of gebruik de coupon. a: aken ü- Truus Ruiter: beste EDO-slagvrouwe Birds verliezen aansluiting Hüde Foks (Shell): niet in moeilijkheden (ADVERTENTIE) (Van onze wielermedewerker) De stand in de tweede klasse C is nu: (ADVERTENTIE) 7 (ADVERTENTIE) lisweg 4 van DEM toonde zijn vooruitgang op het lange werk door opnieuw een persoonlijk beste tijd te lopen. Ondanks de harde wind, waar de lopers veel last van hadden, liet De Beverwijker zich danig gelden. Op het zeer afwisselende parkoers finishte hij als 96e in 61 min. 52 sec. Na een jarenlange afwezigheid op het wedstrijdtoneel kwam ook Giel Bij waard weer eens in actie. Hij deed het erg goed door de nog altijd redelijke tijd van 64 min. 10 sec. op de klokken te brengen. ;ding. je onger (Van onze atletiekmedewerker) IJMOND. Een aantal lange-afstand- satleten kwam dit weekeinde in actie in Zeelst en in Gorinchem. Tijdens de derde nacht van Zeelst, een loop gehouden bin nen de gemeente Veldhoven, kwam Plo nie Scheringa wederom tot een bijzonde re fraaie prestatie. De DEM-atlete wist voor de derde maal binnen korte tijd een loop over 15 kilometer binnen de 59 mi nuten te volbrengen, waarmee zij haar constante vorm aantoonde. Van de vijf koplopers sloeg Wim Koene in de laatste ronde met een felle demar rage een „gaatje”, kwam als eerste door de laatste bocht en was toen zeker van de zege. Kort na deze finish viel in de koers van de profs, amateurs en junioren, die toen nog twintig rondën moesten rijden, de beslissende slag door een ontsnapping van Peter v.d. Knoop, Ruud Haller, Wim Koene, weer Rick Hacken en Ruud van Outersterp. Deze vijf koplopers legden er flink de zweep over en bezorgden het peloton, waarin men niet tot een georga niseerde tegenaanval wist te komen, een niet meer te overbruggen achterstand. waarmee de Amsterdamse honkballers de strijd wonnen: 6-2. Gedurende het gehele duel bleek Pira tes vaardiger met het slaghout, hetgeen werper Verby in de derde inning als eerste slagman demonstreerde door de bal over het hek te slaan. Zijn goede voorbeeld Thamen 10-18; Pirates 12-16; Terrasvo gels 12-14; Bloemendaal 12-14; Robur’58 11-12; OG 12-12; DVH 12-12; Caps 10-8; Eerste-klasser Sparks speelde gister avond in het Noordersportpark een oe fenwedstrijd tegen Jong Oranje, dat zich voorbereidt op de Koninkrijks Spelen eind juli op de Antillen. De nationale jeugd won met 7-5. Storks 0-1-0-0-0-1-0 2. Inge Kort 2-1-7- 2. EDO 0-0-3-0-0-0-0 3. Marian van Ginhoven 6-0-4-1. Zonder Betsy Berkhout en met Cora Keeman op het tweede honk heeft EDO in Den Haag een moeilijke avond beleefd. Suze van Breukelen: „De ploeg was meer met de wedstrijd van morgen (vandaag - red.) tegen Terrasvogels bezig, dan met het duel tegen Storks”. Zelfs kon Storks dat vlak voor de wedstrijd werpster Moni que Cayaux met een bloedende hoofd wond verloor, niet van de openingsrun worden afgehouden. Een fout op een klap van Marjolein de Graaf en een tweehonk- slag van Marian Kuyvenhoven deden EDO pas goed ontwaken toen Storks op 1- 0 kwam. Snel kwam echter het Haarlemse antwoord. Via een stootslag-honkslag van Sylvia Verhoef en een vrije loop voor Yolanda Vierhout verwierf EDO zich de eerste scoringskansen. Een hit van Nanda Fijen was daarna voldoende voor een 1-2 voorsprong. Zelfs werd het nog 1-3 toen Truus Ruiter de beste EDO-slagvrouwe een één-drie-situatie goed uitbuitte. Te vergeefs streed Storks daarna voor een beter resultaat. Alleen in de zesde inning wist de thuisclub de weg naar de thuis plaat nogmaals te vinden toen Marian Paul en Astrid de Zoete Marian van Gin hoven kansloos lieten. In gevaar kwam de Haarlemse zege echter in de slotinning niet meer. Vanavond moet EDO opnieuw aantre den. In Santpoort zal Terrasvogels om acht uur moeten proberen, de schade op gelopen in de wedstrijd tegen HHC, te herstellen. Het duel tussen Kinheim en Storks, dat voor vrijdag op het program ma stond, is verschoven naar vanavond aan het Badmintonpad. Aanvang acht uur. Wij helpen. Voor deze Tour de Heliomare die op een groter parcours werd verreden dan in het verleden, viel de belangstelling alleszins mee. In de voorwedstrijd van de nieuwelingen ging Haarlemmer Ro nald Vroom reeds in de eerste van de 35 ronden aan de haal en bleef in het verde re verloop van de strijd buiten schot. Hij ging na zijn huzarenstukje als een ver diend triomfator over de eindstreep. De profs, amateurs, junioren, liefheb bers en veteranen gingen gezamenlijk van start. Ondanks demarrages van Theo Noy, Dick Schouten, de actieve Rick Hacken, Hans van Leeuwen, René Stals, Sjaak Butter, Ruud Haller en an deren, bleef het gelid gesloten. Alleen de zwakkere broeders moesten in de tem- poslag af haken. Haarlemmer Ron Smit leverde een goede prestatie door een vanwege een lekke band opgelopen ach terstand snel ongedaan te maken. Na een uur koers en vijf ronden, mochten de liefhebbers en veteranen afsprinten. Een karweitje dat Hans van Leeuwen het beste klaarde. Als eerste kwam hij door de laatste bocht en bleef zijn riva len ruimschoots de baas. Het Amerikaanse All Stars-team af komstig uit Frankfort is van een derge lijke klasse, dat voor de versterkte Neder landse ploeg geen kans op succes is weg gelegd. Vooral de pitching is van een klasse, die men in ons land nog niet kent. Begonnen wordt er woensdagavond om zeven uur met de eerste wedstrijd van een doubleheader. Gisteravond bewezen de Eschbourne Travellers hun grote klasse in Heerhugowaard, waar een kleine dui zend toeschouwers konden genieten van grandioos herensoftbal. OG al bijna gedegradeerd Doordat de omstandigheden niet ideaal waren door de harde wind en het niet zo snelle parkoers, kwam de kleine Bever- wijkse atlete slechts vijf seconden te kort om haar eigen clubrecord te verbeteren. Na een zeer regelmatige race finishte Plo nie Scheringa achter de nationale top atlete Annie van Stiphout van HAC als tweede in 58 min. 52 seconden. Rein Scheringa kwam weer wat beter uit de voeten dan in zijn vorige wedstrijd. Dank zij een snelle laatste ronde passeer de hij nog diverse atleten om als achtste veteraan te eindigen in 58 min. 13 sec. verkelijk v De uitslagen: profs, amateurs en junioren: 1. W. Koene, Zandvoort; 2. R. Haller, Alk maar; 3. R. Hacken, Zaandam; 4. P. v.d. Knoop, Haarlem; 5. R. van Outersterp, Pur- merend; 6. H. van Lent, Zwanenburg; 7. Ko Zomer, Schermerhorn; 8. H. v.d. Putte, Sant poort; 9. J. Zomer, Zwanenburg; 10. T. Com- menadeur, Castrlcum. Door zijn overwinning kwam Wim Koene in het bezit van een sport- fiets. Rick Hacken kwam in het bezit van de leidersprijs. Liefhebbers en veteranen: 1. Hans van Leeuwen, 2. D. Schouten, beiden Haarlem; 3. R. Stals, Velsen-Noord. Nieuwe lingen: 1. R. Vroom, Haarlem; 2. M. Stuiver, Zwanenburg; 3. R. Boomsma, Heemskerk; 4. A. Kooiman, Beverwijk; 5. W. Otte, Haarlem. In Gorinchem verschenen ongeveer 300 atleten aan de start voor een wedstrijd over 10 Engelse mijlen. Erik van de Putten WIJK AAN ZEE. De traditionele Tour de Heliomare, gisteravond door de Beverwijkse rennersclub Kennemer- land op een parcours van ruim duizend meter in Wijk aan Zee verreden, is bij de amateurs en junioren gewonnen door Wim Koene uit Zandvoort. In de laatste omloop was hij uit een vijf man sterk kopgroepje gedemarreerd en bleef met lengtes verschil aan de winnende hand. Eerder had Hans van Leeuwen uit Haar lem de koers van de veteranen en lief hebbers op zijn naam gebracht. Hij kwam daarmee tot zijn vijfde seizoen- zege. (Van een honkbalmedewerker) SANTPOORT. Terrasvogels heeft gisteravond het duel om de tweede plaats in de tweede klasse C tegen het Amster damse Pirates niet met een overwinning kunnen afsluiten. Een matige vierde in ning leverden tegenstander Pirates vier runs op, die later de marge vormden HAARLEM-BLOEMENDAAL. Hoewel de nederlaag van Onze Gezellen in de softbalcompetitie gisteravond tegen het Amsterdamse de Pirates nog niet de defini tieve degradatie betekende, moet de kans op behoud van het eersteklasseschap nog slechts als theorie beschouwd worden. Pirates, dat met 8-5 in de verlenging zegevier de, behield door deze winst de kans op de tweede plaats die aan het eind van de competitie recht geeft op het spelen van promotie-degradatiewedstrijden tegen de nummer zeven uit de hoofdklasse. In de hoofdklasse bleef BMZ-EDO voor een hoge klassering in de running. Overi gens kwam de 3-2 winst op het onderaan staande Storks in Den Haag uiterst moei zaam tot stand. Shell werkte zich enigs zins uit de gevarenzone omhoog. Aan de Bergweg was Bloemendaal met 0-6 vol strekt kansloos. Bloemendaal 0-0-0-0-0-0-0 0 Yolanda Steijn 3-2-6-3. Shell 0-3-0-1-0-2-x 6 Hilde Foks 344-3. Hoewel beide ploegen in dit treffen ie der drie keer in de fout gingen en er ook in aanvallend opzicht weinig verschil tussen beide formaties bestond, heeft Shell toch niet al te veel moeite gehad om de belang rijke winstpunten voor zich op te eisen. Alleen in de vierde inning wankelde de Amsterdamse defensie en had het er even de schijn van dat Bloemendaal iets van de achterstand zou kunnen wegwerken. Het hoofdstedelijke Shell herstelde zich ech ter tijdig. Zelfs Het redden van de traditio nele eer was de thuisclub dit keer niet gegund. Aan slag zagen de gasten vrijwel de gehele wedstrijd de verre klappen een prooi worden van het Bloemendaalse bui- tenveld, maar met name in de tweede inning staken diezelfde veldsters Shell de helpende hand toe bij het scoren van een drietal uiterst belangrijke runs. Runs, die tot stand kwamen na een vrije loop voor Joke Huiting, twee veldfouten en een honkslag van Saskia Aussen. Twee in nings later bereikte Joke Huiting opnieuw de thuisplaat. Weer zorgde Saskia Aussen in die fase voor een honkslag en gaf Boukje Kalf de beslissende opofferingss- lag. Onnodig hoog liep de nederlaag voor de Whites in de zesde inning op. Een kostbare fout gaf Saskia Aussen en Bouk je Kalf de kans de strijd definitief te beslissen. Het bestuur van de R.K.V.V. Velsen zoekt voor haar zaterdagelftal (uitkomend in de 1e kl. H.V.Been i.b.v. D-licentie, voor training op woens dagavond en begeleiding op de zater dagmiddag Sollicitaties te richten tot de voorzitter B. Oude Reimer, Spanjaardsberglaan 15 Santpoort-N. leverde honkslagen op van Rodermans en Husken, wat samen met een veldfout het voortijdig einde betekende van werper Nico Adam (1-0-3-1). Hij werd opgevolgd door Arie Paap die nog eens drie punten moest accepteren, wat van Terrasvogels- zijde nogal protesten opleverde, omdat korte stop Wil Kuijpers gehinderd zou zijn door Pirates-honkloper Rodermans. Ter rasvogels diende officieel protest in. De achterstand werd in de vierde inning nog groter, toen honkslagen van Hans Husken en Van Vegter even zovele punten ople verde. In de zesde inning liepen de Terrasvo- gels-honken vol, hetgeen echter niet de verdienste was van de slagploeg. Het was een gevolg van het controleverlies van Pitates-werper Verby (44-3-0), die zich na 5% innings liet vervangen door Jan van Rooy, die de op Verby door Willem Hurk- mans (2 uit 4) gescoorde automatische run niet door een tweede liet volgen. Werper Arie Paap (3-1-3-2) wist in de laatste inning met een honkslag pinch- hitter Cees Tesselaar over de thuisplaat te helpen, maar de overwinning voor het foutloos spelende Amsterdamse team en werper Jan van Rooy (1-0-3-0) kwam niet meer in gevaar. (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM. In Haarlem waar het herensoftbal steeds meer beoefenaars aan zich heeft weten te binden, zal vanavond kennis gemaakt kunnen worden met herensoftbal op een niveau zoals het nog niet eerder in Neder land vertoond werd. Op het terrein van DSC’74 aan de Boerhaavelaan zal het negental van de Eschbourne Travellers uitkomen tegen een Nederlands selectie- team, dat voor deze gelegenheid ver sterkt zal zijn met Amerikanen van de luchtmachtbasis Soesterberg. Terrasvogels-catcher Willem Hurkmans zal de bal op tijd ontvangen, om Pirates-honkbloper Van Vegter uit te tikken. Vraag de folder ’Al uw reiszaken

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 21