Demeyer: tour de France TEVENS REVANCHE OP VROEGERE PLOEGLEIDER LOUIS CAPUT 99 tour-visie Bescheiden Jaak Verbrugge profstatus geen spijt van tour-re5ultaten Tourdirectie dreigt met maatregelen i c o O O o o o o 8 c o o Q O s a S o s „Ieder ander zou al naar huis zijn 8 IR Ploegleiders Beer R 3au Reputatie 9eRIT 17 16 SPORT 19 7 9 JULI DONDERDAG 5 /VDE DOOR JAN JANSSEN DEAUVILLE. Omdat je etappe-overwinningen niet op bestelling krijgt, heeft Leo van Vliet zijn echtgenote vijf dagen te vroeg een verjaardagscadeau geoffreerd. Areke van Vliet is namelijk maandag jarig. „Je weet nooit hoe het dan afloopt”, moet Van Vliet gedacht hebben toen hij gisteren in de slotfase van de zevende etappe als lid van een kopgroep naar de finish snelde. „Hebben is hebben en krijgen is de kunst”. a C a c I z„-,ROUBAIX Ljcruson OrchiesJr^r'-, 203 km Denanï^^) Maing Fontaine Notre Dame^^^ Cam brai Albertg^Bapaume (of AMIENS 9 9 Oersterke Agostinho vecht tegen blessure Leo van Vliet 16.35.00, 5. Everaert 16.36.00. hten, aarlem onge- irs die em en (Van onze speciale verslaggever) DEAUVILLE. Vorig jaar rond deze tijd begon de aftakeling van Freddy Maertens als wielervedette duidelijke vormen aan te nemen. Hij faalde in de Tour de France, die voor zijn sponsor Flandria (de oudste van het hedendaagse peloton) bovendien treurig verliep van wege het dopingschandaal rond Michel Pollentier. Maar ineens was er toen Joa quim Agostinho, ex-guerrillastrijder in Angola en van niet geheel duidelijke leef tijd. Zelf houdt de donkere Angolees het op 36 jaar, de wielerbijbel „Vélo” spreekt van 37 jaar en in de Tour-karavaan zijn er die 38 jaar aanhouden, omdat ze menen dat Agostinho een periode van twee jaar ziekte niet laat meetellen. Agostinho poetste voor zijn werkgever het in de tour van 78 zo ernstig geschon den prestige aardig op, door in het eind klassement een derde plaats te bereiken. Sterk als hij is (de groep erkent hem als de absolute oerkracht op de fiets) reed hij dwars door alle prognoses naar de eerste rij van de rangschikking. In de nu één week oude Ronde van Frankrijk rust op hem andermaal de zware taak het succes van de ploeg veilig te stellen. Freddy Maertens immers moest vanwege een al gehele inzinking thuis blijven en Joseph Bruyère in de vorige tour nog goed voor een week gele trui stapte bij gebrek aan de vereiste vorm eveneens niet op. Zijn ploegleider Jos Huysmans: Hij kreeg de naam een brokkenpiloot te zijn, maar dat is overdreven. Het komt heus niet allemaal door hem. Ik weet nog uit de tijd dat ik zelf koerste, hoe er eens een fiets van een ploegleiderswagen vloog en pal voor Agostinho terechtkwam. Hup, daar ging-ie. Dat soort gekke dingen maakt die jongen mee. Ik weet ook niet hoe dat komt. Mare Demeyer, die samen met Agostin ho als de spil van de ploeg fungeert: „Ieder ander zou al naar huis gegaan zijn. Geen mens had dat volgehouden met zo’n blessure. Dat is nou Agostinho: een beer van een vent. En ploegleider Jos Huys- overwinningen reken ik de twee eerste plaatsen die wij, de Raleighs, in de ploe gentijdrit van zondag en een paar maan den geleden in Parijs-Nice behaalden, niet mee". tersgroep aanvallen formeerd. spits was „Eerder had ik een paar tegenaanval len in de kiem kunnen smoren”, vertelde Johan van de Velde. „Je kunt echter onmogelijk alles en iedereen intomen. Van Vliet had me een kilometer of 35 voor het einde reeds gezegd dat hij zou wegspringen. Eerst had ik nog een keer gedemarreerd. Toen was het de beurt aan Leo. Pang. Alleen Poirier kon aanhaken. Ik ontfermde me vooral over de twee ploegmakkers van Hinault in de kop groep: Chassang en Chalmel. De achter volging van Levavasseur begon ongeveer mans: „Zijn kracht is zijn sterkste punt, en zijn moraal. Ik heb in al de veertien 10 km voor de finish. Laat hem maar rijden, dacht ik bij mezelf. In de sprint kan Van Vliet hem de baas, zeker als Levavasseur nog naar adem zit te happen na zijn krachtsinspanning. Dat Sjaak Verbrugge nog roet in het eten zou gooien geloofde ik evenmin”. En toen lachend: „Mijn verwachtingen werden dus be waarheid”. jaar dat ik bij de beroepsrenners koerste, geen coureur met zoveel courage meege- Het traject van Amiens naar Roubaix ziet er op de grafiek niet zwaar uit. maar dat is bedrog: de finale namelijk is een kleine Parijs-Roubaix. Een zwaar parcours over keien en smalle boeren-wegen. Op de wie lerbaan van Roubaix moet na het passe- maakt. Hij is een betere renner dan tot op heden door zijn uitslagen bleek. Voor zover ik het kan bekijken, hebben ze in het verleden te veel van hem geprofi teerd, door hem in de ploegen waarvoor hij reed kleiner te houden dan hij met zijn kwaliteiten verdiende”. Voor Agostinho en de zijnen is het een bange vraag of hij ongeschonden de ploe gentijdrit doorkomt en of de met zoveel kasseien bezaaide wegen naar Roubaix (vrijdag) geen te grote last zijn voor zijn blessure. Jos Huysmans: „Volgens mij hoeven we Agostinho nog niet af te schrij ven”. Mocht het toch anders uitvallen, dan heeft de ploeg van de door de jaren heen meest befaamde Vlaamse sponsor er een rampjaar bij. In de laatste drie seizoenen versleet men twee ploegleiders (Driessens en De Bruy- ne), vedette Pollentier vertrok, Freddy Maertens stortte in en Joseph Bruyère, die deze winter ter versterking werd binnen gehaald, zit in een enorme vormcrisis. Door die ontwikkeling bleef van het eens zo trotse en algemeen beroemde drieman schap Maertens-Pollentier-Demeyer al leen laatstgenoemde over. weken ar zijn. ische an op ij: Agostinho zou Agostinho niet geweest zijn wanneer hij tussen St.-Briec en Deau ville door de gevolgen van zijn valpartij had opgegeven. Omgeveh door ploeg maats die hun uiterste best deden om uit het zicht van de wedstrijdcommissarissen het reglementair verboden duwwerk uit te voeren, vocht Agostinho zich door de te genslag heen. „Veertig kilometer voor het einde kreeg ik een verschrikkelijke inzin king”, sprak hij mat. De linker broekspijp optrekkend, bracht hij een blauwe plek van 20 bij 20 centimeter in zicht. „Hier kan een coureur niks hebben. Dit is het ergste wat er is, een ernstige spierkwetsure”. In de korte periode dat Leo van Vliet ad een >t gaan ren van de streep (na 300 meter) nog een volle ronde (500 meter) worden afgelegd. om drinken en bij koud weer niet om een extra trui. Agostinho rijdt altijd en zal je helpen waar dat maar mogelijk is. Ik denk dat Ago een van de meest populaire mannen uit het peloton is. weet dat de anderen dat ook zijn. Iedereen kent zijn plaats. Ik ben blij dat Jk de stap naar de betaalde categorie heb gezet. Wat er verder uitkomt, zal de toekomst wel leren”. Jaak Verbrugge heeft sedert zijn profdebuut veel zwaar werk opgeknapt. Zwaar werk dat voor de buitenwereld vaak verborgen blijft, omdat de massa nauwelijks weet heeft van alles waaruit een echte wegwedstrijd voor beroepsrenners bestaat. „Mijn voorseizoen was druk bezet”, aldus Verbrug ge. „Ik was in vrijwel alle grote koersen present. Parijs-Nice, daarna de klassiekers en een paar kleinere etappewed- strijden". „Fred de Bruyne wilde mij eerst ook opnemen in de ploeg voor de Dauphiné Libéré, maar dat vond ik toch te veel van het goeie. De chef d’équipe toonde onmiddellijk begrip voor mijn bezwaren. Een fijne kerel, die Fred de Bruyne. Een man die weet hoe hij jonge profs moet aanpakken. In de Midi Libre en de Tour de l’Aude heb ik mijn voorbereiding op de Tour afgesloten. De Pyreneeën bezorgden mij niette min veel moeilijkheden. Desondanks geloof ik vast dat ik in het algemeen klassement nog een behoorlijke sprong kan maken. Vandaag (gisteren, red.) heb ik in ieder geval een minuut of vier teruggewonnen”. Een lachende opmerking tot slot. „Voor een waterdrager als ik, is vier minuten winst een behoorlijke verrichting. Als ik thuis'in Brabant door mijn woonplaats Putte fiets, denk ik altijd bij mezelf: hier woont een ex-vedette in de persoon van Jan Janssen, een vedette-van-nu, Hennie Kuiper, een goede renner die Roy Schuiten heet en een kleintje, als ik, Jaak Verbrugge”. Voor mevrouw Van Vliet kwam het ver jaardagscadeau dus een paar dagen te vroeg. Voor kleinkunstenaar Tony Eyck niet. „Aan hem draag ik dit etappesucces op”, glunderde de ritwinnaar. „Tony Eyck is een vriend van ploegleider Peter Post en een geweldige supporter van ons team. Een poosje geleden raakte hij tijdens een gentlemensrace gewond, als gevolg waar van hij nog steeds in het ziekenhuis ligt. Dinsdagavond belde Tony Eyck naar ons hotel. „Mannen, ik reken morgen op jullie”, zei hij. „Het zou het mooiste ver jaardagscadeau zijn dat ik kan krijgen”. Demeyer: „Van dat trio ben ik feitelijk altijd de derde man geweest en nu ineens moet ik leider spelen. Dat valt niet mee. Het is een verantwoordelijkheid waar ik niet op rekende. Daarom zou ik graag willen dat ik wat goede renners rond me kon krijgen, want bij ons ontbreekt een sterke kern. Maar ja, waar haal ik ze vandaan. Er is weinig kwaliteit. DOOR PETER HEERKENS De vraag of er nog op Freddy Maertens gerekend wordt, zodat de ploeg wellicht via zijn mogelijke herstel weer aan kracht gaat winnen, brengt Demeyer in een duidelijke staat van opwinding. „Maertens”, zegt hij, met een gezicht als of hij met azijn heeft gegorgeld, „Maer tens. die laat me koud. Ik heb zeven jaar m’n voeten voor ’m afgedraaid en er geen seconde dank voor gekregen. Maer tens interesseert me niks meer, helemaal niks. Mocht hij terugkomen in onze ploeg, dan zal ik mijn eisen stellen en dat bete kent dat ik per se niet meer in zijn dienst rijd. Dat is verleden tijd. Maertens mag voor mij de sprint gaan aantrekken, zoals ik het zeven jaar voor hem heb gedaan. Zo staat het er voor en niet anders. (Van onze verslagever) DEAUVILLE. De tourdirectie is kwaad. Kwaad op enkele Franse ren ners vooral en meer in het bijzonder op Bernard Hinault en Michel Lau rent. Wat is het geval? Michel Lau rent schijnt de aanstoker geweest te zijn van een mislukt complot dat ten doel had de tussensprinten, waarbij bonificaties te verdienen zijn, te boy cotten. Laurent stapte als eerste naar gele- truidrager Hinault. „Wanneer hij meedoet, zal iedereen, de tourdirectie incluis, beslist door de knieën gaan”, zo oordeelde Michel Laurent. Aan vankelijk had Hinault wel oren naar het plan, maar toen bleek dat nie mand van zijn concurrenten (met na me Zoetemelk en Kuiper) wilde mee doen aan de boycot-actie, zag Hinault af van het plan. Het voorval kwam Jacques Goddet ten Felix Lévitan ter ore. Zij hebben hun verontwaardiging uitgesproken over de bestaande plannen. De tour directie wees daarbij vooral op het reglementsartikel dat zegt dat ren ners van verschillende ploegen niet onder een hoedje mogen spelen. „Wij laten ons niet de wet voorschrijven”, luidf (kort samengevat) het commen taar van Goddet en Lévitan, die zeg gen streng te zullen optreden als niet met het reglement rekening wordt gehouden. (Van onze speciale verslaggever) DEAUVILLE. Voor Jaak Verbrugge had de vierde plaats in de zevende etappe tot doel zich minstens één keer in de kijker te rijden. „Dat is me nu toch al aardig gelukt, ofschoon dit allerminst wil zeggen dat ik niet meer voor een betere klassering zal rijden”, zei hij gisteren in het luxueuze hotel Du Golf, nabij de finish. Toen Jaak Verbrugge een half jaar geleden zijn eerste proflicentie in ontvangst nam, waren er velen in Nederland die hun schouders ophaalden. „Wat ziet Fred de Bruyne in deze renner”, luidde de vraag die alom te beluisteren viel. De Bruyne had zich laten leiden door het advies van bondscoach Rini Wagtmans. „Neem Verbrugge gerust in je nieuwe ploeg”, zei Wagtmans tegen de vroegere Belgische tv-com- mentator. „Hij is een karaktervol renner. In Nederland heeft men hem zelfs niet sterk genoeg geacht om hem op te nemen in één van de merkenploegen. Als Jaak Verbrugge thans een tussenbalans opmaakt over zijn verrichtingen als beroepsrenner, is hij ruimschoots tevreden. „Ik wist dat ik geen winnaar zou zijn”, zegt hij. „Mijn voornaamste doel is steeds geweest, het vertrouwen dat de ploegleider in mij gesteld had niet te beschamen. Een goede helper, dat wil ik zijn. In de maanden dat ik bij de profs ben uitgekomen, heb ik veel geleerd”. „Zonder mezelf pluimpjes te geven, durf ik te zeggen dat ik de mentaliteit heb die heerst in het beroepsrennersmilieu. Het is een harde wereld, maar van de andere kant toch mooier dan bij de amateurs. Je bent met een vak bezig en je Slechts twee man waren uiteindelijk in zijn onmiddellijke omgeving om hem van het begeerde succes af te houden. „Echt bang voor die twee was ik trouwens niet”, zei hij naderhand. „Levavasseur had een flinke inspanning moeten leve ren om bij mij en Christian Poirier te komen. Amper een kilometer voor de, finish sloeg Levavasseur zelfs aan het demarreren. Ik vond het prachtig. Hij vormde een mikpunt voor mij. In de laatste bocht achterhaalde ik hem. Wij kwamen toen in de staart van het peloton terecht, dat nog aan de twee plaatselijke rondjes moest beginnen. Ik wachtte geen seconde meer. Pats, weg. Het ging zoals ik gehoopt had”. Ik moet trouwens wel zeggen dat de renners en de ploegleiders eens mas saal protest moeten gaan aantekenen bij Felix Lévi tan. Het is toch te gek om los te lopen dat de aan komst zo knullig wordt ge regeld, dat de finish één grote chaos wordt. Kijk, de commercie rond de Tour is een noodzakelijk kwaad, maar het moet nu ook weer niet zo zijn, dat de aan- komstplaats als Deauville voor wat slordige duiten en ten behoeve van het toeris me dergelijke mallotige wensen'bij Goddet en Lévi tan doorgedrukt krijgt. Lé vitan begrijpt kennelijk nog altijd niet dat hij de renners brood- en brood nodig heeft om zijn Tour de France draaiende te „Ik twijfel geen seconde”, zei de ex-win- naar van Olympia’s Ronde van Nederland (voor amateurs) reeds vele weken geleden. In het tijdvak tussen Parijs-Nice en de Dauphiné Libéré ging het wielerpad van Leo van Vliet overigens niet over rozen. Hij kreeg een peesontsteking. „Ik voelde me doodongelukkig", zei hij, terugblik kend op deze fase. „Je bent jong en ambi tieus. Als anderen ongestoord verder kun nen gaan, terwijl jezelf noodgedwongen moet rusten, voel je je machteloos. Peter Post heeft me geweldig geholpen. Hij bleef vertrouwen in mij stellen. Twee we ken heb ik geen fiets kunnen aanraken. „Drie weken heb ik niet in wedstrijden kunnen uitkomen. Achteraf realiseer ik me dat ik toen krachten heb gespaard, die met thans uitstekend van pas komen”. De sprintoverwinning op Levavasseur en Poirier betekende voor Leo van Vliet teven een revanche op zijn vroegere ploegleider, de Fransman Louis Caput. Vorig jaar was Van Vliet namelijk teamgenoot van Joop Zoetemelk bij Miko- Mercier. „Een goed georganiseerde for matie, maar Caput besteedde nauwelijks aandacht aan me. Dat heeft me altijd pijn gedaan. Toen ik bij Peter Post kon komen, heb ik niet geaarzeld”. Aan Van Vliets succes ging, zoals gebruikelijk in zijn ploeg een knap stukje teamwork vooraf. Johan van de Velde maakte namelijk eveneens deel uit van een dertien man sterke vluch- die zich na-een staccato van reeds na 60 kilometer had ge- De derde Nederlander in de Sjaak Verbrugge, een van de twee Nederlanders in het door Fred de Bruyne gedirigeerde DAF-team. Verbrug ge zou zelfs dank zij een solo de vierde plaats opeisen. In de ploegentijdrit van vandaag zal Agostinho nog niet schitteren. Daar moeten Zoetemelk, Kuiper en Hinault het gaan doen. Of misschien Sutter. Ik voor mij geloof dat Zoete melk de trui gaat pakken. Hennie Kuiper zie ik nog niet zitten. De Muer, zijn ploegleider met wie ik ja renlang ben opgetrokken en dus een beetje ken, zit nog niet zo te springen om die gele trui. De Muer, en dus Hennie Kuiper, geeft zich in een Tour de France niet zo snel bloot. Zou Kui per vandaag al de trui pak ken, dan moet hij over de Alpen tot aan Parijs toe zijn eerste plaats verdedi gen. En dat is nog erg lang. Dat risico zal Maurice De Muer beslist nog niet wil len nemen. Ik zeg niet dat de ploeg-Kuiper het kalm aan zal doen in de ploegen tijdrit, maar er zal beslist niet alles op alles worden gezet om die rit zegevie rend af te sluiten. De Mu er, denk ik, zal Kuiper pas in de Alpen de confronta tie laten aangaan met Hi nault en Zoetemelk. Met de gele trui uit de Alpen vertrekken naar Parijs, is altijd nog een stukje een voudiger dan de Alpen in gaan met de gele trui om de schouders. 1. Van Vliet (Ned-Post) 4.05.51, 2. Levavasseur (Fra-Danguillaume) z.t., 3. Poirier (Fra-Ever- aert) z.t., 4. Verbrugge (Ned-De Bruyne) 4.06.20, 5. Teirlinck (Bel-Lelangue) 4.06.52, 6. Gauthier (Fra-Danguillaume) 4.06.53, 7. Donadello (Ita- Ferretti) 4.07.22, 8. Van de Velde (Ned-Post) 4.07.23, 9. Chassang (Fra-Guimard) z.t, 10. Cha- lel (Fra-Guimard) z.t., 11. Balbuena (Spa-Geme- niani) 4 07.31, 12. Garcia (Spa-San Emeterio) z.t.. 13. Villardebo (Spa-Lelangue) 4.08.02, 14. Hi nault (Fra-Guimard) 4.10.03, 15. Pevenage (Bel- Jossart), 29. Zoetemelk (Ned-Danguillaume), 33. Lubberding (Ned-Post). 35. Kuiper (Ned-De Mu er), 43. Knetemann (Ned-Post), 53. Sutter (Zwi- Post), 55. Wellens (Bel-Post), 70. Pronk (Ned- Post). 73. Maas (Ned-De Bruyne), 86. Den Hertog (Ned-Jossart) allen zelfde tijd als Hinault), 99. Raas (Ned-Post) 4.10.39. 123. Mutter (Zwi-Post) 4.12.33, 128 en laatste Sanders (Fra-San Emete rio) 4.23.09. Algemeen bergklassement: 1. Martinez (Fra- Everaert) 69 punten. 2. Hinault 63. 3. Battaghn (Ita-Boifava) 53, 4. Pollentier (Bel-Lauwers) 53, 5. Nilsson 37, 6. Zoetemelk 36, 7. Kuiper 35. Algemeen ploegenklassement: Guimard 115.55.01, 2. Post 116.01.07. 3. De Muer 116.01.14, 4. Huysman 116.06.57, 5. Jossart 116.13.17. Algemeen klassement: 1. Hinault 28.52.21, 2. Zoetemelk op 24 sec., 3. Kuiper op 43 sec., 4. Nilsson (Zwe-Danguillaume) op 1.46, 5. Agostin ho (Por-Huysmans) op 2.22, 6. Sutter op 2.40, 7. Vertinden (Bel-Jossart) op 4 28, 8. Bernardeau (Fra-Guimard) op 4.29, 9. Baronchelli (Ita-Pezzi) op 5.04, 10. Dierickx (Bel-Jossart) op 6.39, 22. Van de Velde op 12.18, 23. Wellens op 12^51, 27. Lubberding op 13.50 38 Pronk op 25.25, 55. Verbrugge op 30.33, 66. Van Vliet op 37.07, 67. Knetemann op 37.22, 80. Den Hertog op 44.54, 84. Raas op 46.11, 123. Mutter op 1.07.22, 128 en laatste Tesnière (Fra-Gemeniani) op 1.28.15. De sprintzege in het zonovergoten en mondaine Deauville, overspoeld door dui zenden badgasten, betekende voor Leo van Vliet zijn zevende overwinning dit seizoen. En tevens de mooiste”, glunderde de 23-jarige Westlander, die sinds zijn huwelijk in het Westbrabantse Ouden- bosch woonachtig is. „Welke Tourdebu- tant zou zijn eerste ritzege niet geweldig vinden? Ofschoon winst in een ploegentijdrit eveneens prachtig is, spreekt individueel succes immers toch altijd nog meer aan. Tot mijn zeven Dagploegenklassement: 1. De Muer 16.32.50, 2. Post 16.33.20, 3. Guimard 16.34.52, 4. Lelangue 0 0 o c a o I Joaquim Agostinho, klein en dapper, deed wat er van hem werd verwacht: hij stampte zich naar de voorhoede van het algemeen klassement (5e op ruim 2 minu ten) en. hij viel. In zijn onstuimig lopen de carrière verwierf de begin 70 vanuit de Portugese bush in de wielrennerij gestap te Agostinho zich de reputatie van kampi oen vluchtheuvel-vallen. Gisteren was het weer zover. „Maar”, benadrukt Agostinho met felle gebaren, „echt niet mijn schuld. DEAUVILLE. Uitslag zevende etappe van de Ronde van Frankrijk van Saint Hilaire du Harcouet naar Deauville over 161,5 km. Het leidend tweetal Leo van Vliet (links) en Christian Poirier tijdens de beslissende ont snapping. Zij zouden alleen nog gezelschap krijgen van de Fransman Levavasseur Joaquim Agostinho startte opnieuw verrassend sterk in deze Tour de France. De 36-jarige Portugees was daarmee de redder in de nood bij zijn huidige sponsor. Als ook hij na Freddy Maertens en Joseph Bruyere wegvalt dreigt er een rampjaar voor zijn Vlaamse werkgever Mijn mooiste zege onder de hoede van Peter Post zijn wie- lervak beoefent, heeft hij overigens reeds een reputatie als etappewinnaar opge- beuwd. Dat bewees hij achtereenvolgens in Parijs-Nice, de Dauphiné Libéré en de ronde van Luxemburg. Als men daarbij ook nog zijn succes in de Grote Prijs van Wallonië telt, toen hij zegevierde na ruim tweehonderd kilometer tot de kopgroep te hebben behoord, dan is het niet ver wonderlijk dat Leo van Vliet zich al vroeg zeker voelde van een plaats in de Tourploeg van Peter Post. houden. Vorig jaar hebben de coureurs al eens drei gend de vuist opgestoken, en het zou geen kwaad kunnen als ze nog eens de Tour-leiding met wat pro testen overladen. De etappe naar Deauvil le was niet alleen voor de kopmannen een welkome dag, maar zeker ook voor Joaquim Agostinho, die ongetwijfeld heeft zitten sterven op de fiets. Er werd woensdag duide lijk met het oog op de ploe gentijdrit van vandaag niet al te serieus gekoerst, maar er werd toch altijd nog gereden tegen een moyenne van rond de 40 km per uur. En als je dan zodanig gehavend bent als Agostinho, kun je toch nog flink in de problemen komen. Ik hoop evenwel van ganser harte dat Joaquim snel weer de oude is. Hij is in mijn ogen zeker geen favoriet voor de eindzege, maar hij is als coureur een geweldig fijne kerel. Joa quim heeft een keiharde jeugd gehad, heeft gediend in het Vreemdelingenlegi oen en is pas op latere leef tijd wielrenner geworden. Toen ik nog in Ossen- drecht woonde, heb ik hem een tijdje bij mij in huis gehad. Wat die knaap vroe ger allemaal meegemaakt heeft. Ontzettend. Daarom gun ik het Agostinho dat hij snel herstelt en een goe de Tour rijdt. Agostinho is als ploegmakker een gou den kerel, zeurt nooit, vraagt bij warm weer niet De overwinning van Deen tje van Vliet in Deauville heeft me weer flink wat optimisme voor de komen de dagen bezorgd. Zo'n ze ge van een van de knech ten uit de ploeg van Peter Post is altijd goed voor het zelfvertrouwen. En ik zie de mannen van Post, die nu min of meer in de rol van vrijbuiter zijn gedron gen, eerstdaags nog wel een ritje winnen. Zoete melk, de Kneet en Kuiper zijn mannen die niet zo snel toestemming krijgen om uit het peloton weg te demarreren. De mindere góden zullen het nu moe ten doen, de mannen die straks in de Alpen weer genoegen zullen moeten nemen met de rol van wa terdrager. 6.7.1979 q

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 17