Emma-speelboot onder stoom zeven politienieuws Militairen schenken blindegeleidehonden NIEUW VRACHTGEBOUW KLM OP SCHIPHOL ^kwispcl- F door I zeven, Zeven, zeven, L Subsidies geven niet de doorslag bij verhuizingen van bedrijven WERKSTUK VAN OUDERS EN SCHOOLLEIDING Afdeling bevolking Kwalijk spelletje met spreeuw ’s avonds gesloten *11 NUMMER 80 „OVERHANDIGD” F DONDERDAG 5 JULI 19 7 9 E 6 IJMOND I i r moeten hun 02550- Ti Ti De feestelijke ingebruikneming van de speelboot. (Van een medewerker) Het nieuwe gebouw, waarvan de kosten Het nieuwe vrachtgebouw van de KLM komt naast het huidige vrachtgebouw op Schiphol- Centrum te staan. Op de toto is het nieuwe pand licht ingetekend. Niettemin blijven GS van mening dat de Wir belangrijk in betekenis heeft inge boet, sinds het kabinet heeft zitten sleute len aan de oorsponkelijke opzet van de wet. In het bijzonder heeft het vervallen van de differentiatie in de regionale basis premie de mogelijkheid om investeringen in een bepaalde richting te stimuleren, sterk afgezwakt. In bepaalde delen van de provincie, waar uit oogpunt van ruimtelij ke ordening bedrijfsvestigingen juist welkom zouden zijn, wordt de subsidie krachtens de WIR weer afgepakt in de vorm van een heffing krachtens de Wet Selectieve Investerings Regeling (SIR). Dat is bijvoorbeeld in Purmerend het ge val. GS zijn dan ook van mening dat Purmerend buiten de werking van de SIR zou moeten vallen. Met ingang van vandaag komt deze avondopenstelling te vervallen, evenals het avondspreekuur van de maatschappe lijk werkster. BEVERWIJK. Gedurende de maan den mei enjuni is de afdeling bevolking van de Beverwijkse gemeentesecretarie op de donderdagavonden geopend gweest voor het aanvragen en afhalen van pas poorten en toeristenkaarten. ongeveer 85 miljoen gulden bedragen, komt vlak naast het huidige. Tesamen krijgen de beide vrachtgebouwen dan een oppervlakte van bijna 50.000 m2. De nieu we vrachtaccomodatie heeft een opper vlakte van 21.500 m2 en wordt uitsluitend bestemd voor export- en transitovracht. Volgens de plannen zal de nieuwbouw in april 1981 gereed zijn en operationeel worden in september van dat jaar. De bouw van KLM’s nieuwe vrachtonderko- men is noodzakelijk teneinde de verwach te groei van de hoeveelheid luchtvracht in indrukwekkende werkstuk dat thans tot stand is gekomen en dat donderdagavond officieel in gebruik werd genomen. Dat gebeurde met het loeien van de sirene. Uit de zware stoompijp kwam echte rook. De kinderen van de school lieten tientallen ballonnen de lucht in gaan. De drumband Die Wijckers was aanwezig om aan het geheel een feestelijk muzikaal tintje te geven. Gevoeglijk mag worden aangenomen dat mensen die Jong hondevolk uit één nest met nogal gevarieerde omhulsels. Zes broertjes en één zusje. De laatste is in ieder geval glad- en zwartha rig. Van de gebroeders kan gezegd worden dat er voor iedere keus weliets bij zit. Black and tan, zwart, gladha- rig en zelfs een exemplaar met een kroesachtige vacht. Nou dat vindt KWISPEL- door best erg. Maarbij Een mevrouw uit Santpoort schrijft KWISPELdoor dat er in Haarlem twee plantsoe- Inbraakjes. In de nacht van dinsdag op woensdag zijn vijf inbraakjes gepleegd in woningen aan de Professor van Doesscha- testraat in Heemskerk. De totale buit be droeg 920 gulden. Twee woningen werden wel doorzocht, maar niets wordt hier vermist. Aanrijding I. Een vijtienjarige scholier uit Heemskerk moest na een aanrijding met een vrachtauto op de kruising Maer- Daar zijn natuurlijk meer wandelaars. Met en zonder hond. Iedereen groet ieder een. Nederlandersvrien delijk volkje! Hoogovens kunnen ze nog wel een paar mannetjes ge bruiken. Daar ligt geen hon- dedrek. Leuk salaris. Halen en brengen met de bus! En nu dan iets over het „onmis baar” van een blaffer. Hoeveel een geleide hond voor een blin de kan betekenen, blijkt als mevrouw Mandersloot zegt: „De hond gaf me mijn vrijheid terug”. Een andere voorwaarde waar een blin dengeleidehond volgens mevrouw Man dersloot aan moet voldoen betreft de leef tijd. „De honden moeten tussen de een en twee jaar oud zijn als ze worden opgeleid, anders zijn ze te oud om te leren. Tenslotte vervangen ze een mens”. Verder moet een geleidehond lief voor kinderen zijn en een groot aanpassingsvermogen hebben. overal willen snuffelen. Ook veroorzaken reuen vechtpartijen op straat met andere honden. Tijger, de halfhoge ge stroomde bastaard herder van verleden week vond een tehuis in IJmuiden. Ook mevrouw Mandersloot, zelf blind, was zeer verguld met het bedrag dat de militaire koks bij elkaar hadden gebracht. In haar dankwoord wees zij daar nadruk kelijk op. Over de blindengeleidehonden vertelt ze dat in principe elke hond kan worden opgeleid. Het hoeft geen rashond te zijn. Wel zijn er eisen waaraan de dieren moeten voldoen. „De honden moeten een schofthoogte van 58 centimeter hebben en moeten teefjes zijn”, zegt ze. Geen reuen dus, omdat die volgens haar toch altijd KWISPELdoor heeft dat uit eigen ervaring ondervon den. Loopt, als de werkzaam heden dat toelaten, dagelijks met zijn eigen vuilnisbakkie een rondje om. Wandeling gaat meestal door het bos. NAMEN: Mani, Dini, Woedi, Dona, Vrija, Sater, Zondo. LEEFTIJD: 7 weken RAS: Bastaarden SOORT: reutjes 1 teefje PRIJS: ƒ60,- INLICHTINGEN: 15477 san seri del tez toei ko on tei va Le Ge vo ku va: col Be auj 14 5 koi vei we eni de pa: dir vai C opi mii pla bej ver bee pla col onl vai we: zoa 1 are Roi de' bez Toi me var m k< ge T< de te za B< H: Di (si en ja gr ar be ge Ze Ve He BI Een aantal ouders en bij de school be trokkenen heeft weken gebouwd aan deze zeer grote boot, naar een ontwerp van een Haarlemse kunstenaar. Wethouder Camf- ferman sprak z’n grote waardering uit voor die samenwerking. Dat samen wer ken is zo goed bevallen, dat de groep al naar een nieuw objekt heeft gezocht voor de leerlingen van deze lom-school, die stelling veel plezier zullen hebben van het HAARLEM. Sinds vier jaar ijvert de militaire Koksschool, gevestigd in de Haarlemse Ripperdakazerne, voor het Koninklijk Nederlands Blindengeleide honden Fons (KNBF). Dit resulteerde gis termiddag in het - symbolisch - overdra gen van de tachtigste blindengeleide hond aan mevrouw W. Mandersloot van het KNBF. ten van Heemskerkstraat met de Carel van Manderstraat in Heemskerk voor na der onderzoek naar het St. Jozefzieken- huis worden overgebracht. De aanrijding, die vanochtend om half zeven plaats vond, werd veroorzaakt, doordat de fiet ser geen voorrang werd verleend. Aanrijding II. Een 39-jarige motorrijd- ster uit Alkmaar vloog vanochtend om omstreeks tien minuten over half acht, toen zij van de Rijksstraatweg de Mar- quettelaan in Heemskerk wilde inslaan, uit de bocht. Zij kwam hierdoor in aanra king met een vrachtauto. Zij moest met een beenwond naar het ziekenhuis wor den overgebracht. Dat de soldaten in de kazerne de fana tieke activiteiten van Kurpershoek op prijs stellen, werd gistermiddag duidelijk, toen kaptein Oden hen om een naam vroeg voor de symbolisch overhandigde hond. Alle koks scandeerden zonder aar zelen: Kurpie, Kurpie. Naar sergeant Kur pershoek dus. De in totaal 250 dienstplichtige militai ren, die gisteren hun acht weken durende koksopleiding in de kazerne afsloten, had den samen een bedrag van ƒ2691 bij el kaar gebracht. Een som gelds die goed is voor vijf blindengeleidehonden, want voor elke vijfhonderd gulden kan het Fonds een hond aanschaffen. Met deze ƒ2691 is het totale bedrag, dat de koks school in vier jaar bijeen wist te vergaren op ƒ40.000 gekomen. Het heuglijke feit, dat nu dan de tachtigste hnd kon worden „overhandigd”, werd de koks tijdens hun laatste appèl meegedeeld door kapitein R. J. Oden van de Ripperdakazerne. Bastaarden met wat bloed van een herder, maar even zeer van een bouvier terwijl ook iets van alle andere denkbare „merken” herken baar lijkt. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Uit contacten met be drijven is het medewerkers van de Eco nomische Technologische Dienst van Noord-Holland gebleken, dat subsidies bij verhuizingen van bedrijven nauwe lijks een rol spelen. De beslissing om te verhuizen wordt door andere overwegin gen bepaald. Het is echter nog te vroeg om nu al in zijn algemeenheid te stellen, dat het effect van de Wet Investerings Rekening (WIR) wordt onderschat. Gede puteerde Staten van Noord-Holland ant woorden dat op vragen van het PvdA- Statenlid Brokerhof. Zoals bekend kun nen bedrijven op grond van de WIR een subsidie krijgen als zij zich in een groei kern vestigen. Nauwelijks twee weken ge leden had KWISPELdoor het genoegen negen kleine kef fers als „koopje van de week” aan te bieden, of daar zitten al weer zeven kleffere kefferige hondekleuters ach ter het asielgaas. paar weken geleden zonder zijn blaffende huisgenoot hetzelfde rondje. Weg vrien delijk volkje! Je ziet de men sen denken. Kijk een kerel in zijn ééntje. Op zijn minst ben je als man een exhibitionist, een vreemdeling of nog erger als je in je dooie uppie door bos of park stapt. Maar zo dra er een hondje aan je zij gaat lijk je meer op een eer zaam huisvader. •fr Mevrouw Mandersloot ontvangt uit handen van kapitein Oden de symbolische honden. Links sergeant Kurpershoek. Sinds november 1978 drijft de hele ge- leidehonden-actie op sergeant Jouke Kur pershoek. Hij vertelt dat elk peloton bij aankomst in de kazerne een toelichting van hem op de actie te horen krijgt. „Iedereen loopt meteen warm”, aldus Kurpershoek. Hij voegt daaraan toe dat ook de foto’s van de reeds geleverde hon den in de gang erg stimulerend werken. „Het is een goed doel met een zichbaar resultaat”. BEVERWIJK. Nog net voor de va kanties is de grote speelboot van de Em- maschool aan het Moensplein en geplaatst op het speelterrein van deze school, ge reed gekomen. Wethouder ir. J. Camffer- man wenste de boot woensdagavond een goede en behouden vaart. (Van onze streekredactie) SCHIPHOL In augustus van dit jaar zal een begin worden gemaakt met de bouw van een nieuw vrachtgebouw voor de KLM op Schiphol Centrum. De totale vrachtafhandelingscapaciteit van de luchtvaartmaatschappij op Schiphol zal hierdoor op ongeveer 500.000 ton per jaar worden gebracht. Dit betekent ongeveer een verdubbeling van de huidige capaci teit. BEVERWIJK De brandweer is woensdagavond uitgerukt voor het bevrij den van een spreeuw. Onverlaten hadden de vogel een touwtje om de pootjes ge knoopt en vast gemaakt aan een boom, waar het dier urenlang hulpeloos rond fladderde. Omwonenden waarschuwden de brandweer. narbeiders waren die er de brui aan gaven omdat op hun automatische grasmaaiers de hondedrollen hen werke lijk om de oren vlogen. Me vrouw had het gelezen in het Haarlems Dagblad. Maar ziet, wat gebeurt. KWISPELdoor wandelt een Ongetwijfeld zijn er voor beelden aan te halen van lie den wier carrière door het hondevuil werd afgebroken. Tja en wat valt er verder te vertellen over dit dwaze, al tijd weer woelwaterige hon- degrut. ’t Is leuk, ’t Is aardig, ’t Is eigenlijk onmisbaar de komende jaren te kunnen accommo deren. Bij de inrichting van het nieuwe vracht gebouw wordt rekening gehouden met een toenemend gebruik van gestandaardi seerde laadeenheden, de zogenaamde ULD’s („Unit Load Devices”). Voorzienin gen worden getroffen voor de zogenaam de „Eurotrucks”, vrachtauto’s die geregel de lijnSiensten onderhouden tussen Schiphol en een aantal bestemmingen in het nabije buitenland. De „Eurotrucks” zijn veelal ingericht voor het vervoer van standaard laadeenheden. Zo gaat dat bij dit Calvinis tisch puriteins denkend volkje. (leren) leven met hondenuitwerpselen wenkbrauwen fronsen. Wat? Honden onmisbaar? KWISPELdoor schrijft over honden die in het Ker- bertasiel aan de Heeren- duinweg 8 in IJmuiden op -een nieuwe baas zitten te wachten. Behalve op woens dag en zon- en feestdagen is het asiel dagelijks geopend van 9 tot 12 en van 3 tot 6 uur. ’s Zaterdags van 9 tot 1 uur. De opleiding van de honden wordt in Amsterdam gedaan en duurt zes maan- den. Eén maand daarvan vormt een soort kleuterschool. In die periode wordt de hond discipline bijgebracht. In de reste rende vijf maanden krijgt de viervoeter een opleiding. Daarna duurt het gemid deld nog acht maanden, voor de geleide hond aan zijn nieuwe baas is gewend. Het KNBF telt in totaal tien instructeurs. 1 1

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 6