mondig Cultuur Vrijwilligers Bereklauw Vuil en Prettige vakantie Parachutisten en Frans Derks bij voetbalfinale op IJmuider strand Kampweek Christen t ijmondkus WELKOM IS Bewoners Zeewijk kunnen gemeentegrond huren als tuin Gemeente garant voor strandactiviteiten VVV I 7] IN BEPERKTE MATE VOORZIENINGEN GETROFFEN üg is- ■dt in. Gemeente subsidieert activiteiten van Ichthus-college TIENDE EDITIE VAN FINALE SUP STERKTOERNOOI Belangstelling Goed doel Controles Onbekendheid 'O? 1^: I - v VELSEN-IJMUIDEN 19 7 9 JULI VRIJDAG 6 (Van een onzer verslaggevers) BETER DRUKWERK BESTELLEN? GEBOORTE? VERLOVING HUWELIJK? VAN RIXEL zo’n d-ukker Oosterduinweg 29 tel. 14768 IJmuiden SANTPOORT-NOORD. Ge schilderde gevarendriehoeken op het wegdek van de Santpoortse Dreef, vlak voor de kruising met de Hagelingerweg in Santpoort- Noord, zijn de enige voorzienin gen, die de gemeente donderdag middag heeft getroffen om dit kruispunt, waar het aantal onge lukken sinds 1976 is verdubbeld, beter te beveiligen. Deze beperkte maatregelen zijn genomen op ad vies van de gemeentepolitie van Velsen, die een onderzoek heeft (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Als de weersom standigheden een klein beetje meewerken, dat wil zeggen als het droog blijft en niet te hard waait, dan worden er zondag op het strand van IJmuiden enkele duizenden bezoekers verwacht. Niet om zich te koesteren in de milde zonnestralen of een duik te nemen in het zilte nat maar om getuige te zijn van een jaarlijks weerkerend sportief evenement. De finale van het Sijp Sterktoer- nooi. De afsluiting van een zo- meravondvoetbalcompetitie die in de tien jaar van zijn bestaan ernorm populair is geworden. Velsen, die een onderzoek heeft ingesteld naar de oorzaak van de toename van de aanrijdingen op deze kruising. 4 TOS 7£::W' WS»- Sfcx - j ia Kan ■fc., W: Aantal ongelukken neemt toe op onoverzichtelijk kruispunt onder redactie van Eli Vlessing Gevarendriehoeken worden op het wegdek de Santpoortse Dreef, vlak voor de kruising met de Hagelingerweg geschilderd. van bijgespij- (ADVERTENTIE) II Weggedoken in hun kragen stonden verleden jaar niet minder dan 4000 toeschouwers rond het voetbalveld op het strand bij de finale van het Sijp Sterktoemooi. Deze week voor het wijkcomité oud-IJmuiden waarvan het incas seringsvermogen, vlak voor het zomerreces van de gemeenteraad, nog eens stevig op de proef werd gesteld. on- llen aat- nde >nin- ren. voor i bij it de nen- ij de ge- een oor- it in igen abli- IJMUIDEN. De bewoners van Zee wijk kunnen een deel van de gemeente grond daar huren om als tuin te gebrui ken. Het gaat om de grond achter de woningen aan De Zandkuil, kleine Pan, Verbrande Vlak en Vierkante Bos en ach- Te snel rijden op de Hagelingerweg ziet de heer Steijn niet als oorzaak van het Of de toename van het aantal verkeers ongelukken in verband staat met de ver keersintensiteit op het kruispunt moet worden bewijfeld. Tellingen wijzen uit dat het aantal auto’s dat gebruik maakt van de Hagelingerweg in de laatste jaren wel strijd voor dit populaire toernooi niet min der dan 4000 bezoekers. Een aantal waar, naar de- mening van de organisatoren, zelfs Telstar jaloers op zou zijn. Dit jaar rekent men op niet minder dan 10.000 kijkers. Het is echter niet alleen het voetbalge weld dat klokslag drie uur losbarst dat het kijkvolk naar de zeereep zal trekken. Zo als gezegd zal Frans Derks ter plekke zijn. Een publiekstrekker volgens de organisa toren. Dat laatste geldt ook voor de ma nier waarop de speelbal zal worden aan gevoerd. Parachutisten van de spring school op Texel zullen boven het IJmuider strand worden afgeworpen. Eén van hen zal het leren monster aan Derks overhan digen. Het liefst had men Derks met bal en al op de middenstip willen deponeren Ds aquariumvereniging Tropica in Velsen-noord komt met een verstandi ge tip voor aquariumhouders die met vakantie gaan. „Zorg dat uw vissen worden verzorgd door een mede-aqua- riaan en niet door een ondeskundige buurman”, zo vermeldt het maand blad. „En het is zelfs beter om tijdens uw vakantie helemaal niet te voeren dan bijvoorbeeld 3 a 4 maal te veel. Uw vissen overleven het wel als ze 14 da gen niet gevoerd zijn. Hooguit zult u ze wat magerder terug vinden als u terug komt!” Overigens blijft het Aqua Ho me tijdens de maanden juni, juli en augustus ’s avonds tussen 19.30 en 20.30 uur geopend. een atre- ook ona- t de t het Buurtcentrum De Werf in Heems kerk wacht weer een aantal drukke dagen. Op 9,11, 23 en 25 juli worden de „duindagen” gehouden. De bedoeling is om met kinderen het duin in te trekken. Excursie, speurtocht, spelen dag en een sportdag. De dagen duren van 10 tot 3 uur. Het enige wat nog ontbreekt is voldoende leiding. Wie? Wie? Wie? Enige vereiste: 17 jaar of ouder. Dat laatste geldt ook voor 10 en 12 juli als er met de speelwagen op uit wordt getrokken. Poppenkast en aller hande spelletjes op speelplaatsjes in de buurt. De speelweek wordt gehouden van 13 tot 18 augustus. Dagelijks van 10 tot 4 uur gezellig van alles doen en „ergens” eten. Vrijwilligers kunnen al le gewenste inlichtingen krijgen bij A. Visman, Buurtcentrum De Werf, Jan Ligthartstraat 275a in Heemskerk. Te lefoon: 02510-33808. oon- een t be sta d. klei- ■ach- ’s de uit- and. van snte. ;eval Am- Het alleenstaandencentrum aan de Wijkerstraatweg 119 in Velsen-Noord, waar de familie Van Amersfoort, alle denkbare gastvrijheid verschaft, blijft ook gedurende de zomermaanden ge opend. Iedere zaterdagavond van 7 uur tot half één. En natuurlijk een stukje levende muziek. Gastvrouwe mevrouw Van Amersfoort verschaft graag nade re informaties. Telefoon 02510-27908. leeft i het tiens De het juni nko- n 42 irijs- op de Hagelingerweg. Een ander gegeven dat naar voren is gekomen is dat de aan rijdingen zich concentreren in de periode tussen half twee en half vier ’s middags. Van circa vier uur tot ’s avonds tien uur vinden de ongelukken tamelijk verspreid plaats. In de nachtelijke uren en ’s och- tens zijn ze vrijwel niet voorgekomen. Conclusies durven wij hier echter niet aan te verbinden”, aldus de heer Steijn. Tien jaar geleden ging het strandevene- ment van start. Financieel geruggesteund door de exploitanten van een paar plaat selijke horecabedrijven bleek het moge lijk een strandcompetitie op touw te zet ten. Een competitie die werd vernoemd naar de legendarische voetballende plaatsgenoot Sijp Sterk. Van meet af aan bestond er van de zijde van het publiek voor het gebeuren een grote belangstel ling. De vaste klanten van de diverse aan dit toernooi deelnemende etablissemen ten ruilden tijdens de voetbalontmoetin- gen hun plekje bij de tap voor een plaatsje langs de in het zand getrokken lijnen op het strand. Een geïmproviseerde situatie die menigmaal aanleiding was voor ver schil van mening maar nimmer tot een echt onvertogen woord. Publiek en voet ballers konden er altijd weer begrip voor opbrengen dat juist de afbakening van „veld” en doelgebied nogal eens teniet werd gedaan door do zanderige substantie van dat veld. Verleden jaar trok de finale- Buurthuis De Spil organiseert van 14 tot en met 21 juli de Spilweek in Om men. Gezellig voor tieners van 12 tot en met 15 jaar in een kamphuis. De bosrij ke omgeving daar leent zich bij uitstek voor fietsen, zwemmen, speur- en spooktochten. De fietsen worden door een vrachtauto haar Ommen gebracht. Er wordt geslapen in stapelbedden. Slaapzak meenemen. Nog enkele plaatsen vrij. Kosten voor de hele week: 90 gulden. Nadere informatie: Buurthuis De Spil, Rembrandtlaan 45. Liefhebbers kunnen even bellen met nummer 10186. wat is toegenomen, maar dat het aantal op de Santpoortse Dreef in 1978 gemiddeld 1200 per dag minder is dan in 1977 en 1976. De gemeente Velsen is voorlopig niet van plan verdere maatregelen te nemen. De heer Steijn: „Als de genomen voorzie ningen niets uithalen dan kunnen we altijd nog overwegen om het verkeer op de Santpoortse Dreef te verplichten voor de kruising te stoppen en eventueel het zicht te verbeteren door de parkeerha vens gedeeltelijk weg te halen. Het enige wat eigenlijk werkelijk zou helpen is dat de automobilisten geconcentreerder en voorzichtiger gaan rijden”. toenemend aantal ongelukken. „Snel heidscontroles wijzen uit dat men bij dit kruispunt op de Hagelingerweg zeker niet harder rijdt dan bij andere vergelijk bare situaties. Gemiddeld bedraagt het aantal overtreders hier drie percent. Dit percentage is zelfs lager dan we gemid deld elders aantreffen”. In de koffiebar van de Youth for Christ wordt zaterdag 7 juli het seizoen afgesloten met de film „Just last sum mer”. De rolprent gaat over twee meis jes, die op het huis van hun tante passen als die op vakantie is. Eén van de meisjes wordt verliefd op een en thousiaste watersporter, die echter geen christen is. Of een afspraak mo gelijk is tussen een christen en een niet- christen kan men zaterdagavond om acht uur zien in de Ichtusburch aan de Fahrenheidstraat te IJmuiden. Zondagmiddag zullen de finalisten om drie uur aantreden om de eindoverwin ning te bevechten. Niemand minder dan de „snelle” scheidsrechter Frank Derks zal met de voetballende enthousiastelin gen meedraven om de zaak te leiden. Dat laatste zal pas kunnen geschieden als de speelbal letterlijk uit de lucht zal zijn gevallen. Aan de stunt zullen een vijftal parachutisten hun medewerking ver lenen. gesignaleerd. Be zitters van tuinen schromen niet om kruiwagens tuur wel I dan d, zo 1 maar aan die stunt bleken nogal wat ha ken en ogen te kleven. Tien teams hebben de afgelopen vijf weken hun beste beentje voorgezet. De elftallen „Pour tol” en Van der Linden die als finalisten uit de strijd zijn gekomen hebben de eer zondag te mogen opdraven. Om half twee zullen twee jeugdteams een voorwedstrijd spelen. Hoewel de organisatie van het evene ment een stevige duit kost verwachten de organisatoren toch een bedrag van 1500 gulden over te houden. Dat bedrag zal ter beschikking worden gesteld aan een orga nisatie die zich bezig houdt met de belan genbehartiging van het gehandicapte kind. Er zal geen entrée worden geheven en het strand biedt plaats aan een groot aantal toeschouwers. Zondagmiddag kan het op het strand van IJmuiden zwart zien van het volk zonder dat er sprake behoeft te zijn van datgene wat wordt verstaan onder „strandweer”. ter de benedenwoningen aan de Orion- weg. De stukken grond hebben een diepte j van vijf meter, waarvoor de bewoners een maandelijkse huur van acht gulden in rekening gebracht zal worden. De wo- ningstichting Velsen zal de bewoners be naderen om te onderzoeken of zij geïnte resseerd zijn. VELSEN. Het college van burge meester en wethouders heeft de VW een garantie van 1500 gulden toegezegd voor het organiseren van een aantal strandacti viteiten. Deze activiteiten zijn achtereen volgens schatgraven (donderdag 12 juli), strand theater (dinsdag 17 juli), opnieuw schatgraven (donderdag 26 juli), een wan- delpuzzeltocht (zaterdag 28 juli) en een viswedstrijd (zaterdag 4 augustus). Bedroeg het aantal ongevallen in 1976 hier nog acht, in 1978 was dat toegéno- men tot zestien. Dit jaar hebben zich al negen aanrijdingen voorgedaan, al dan niet met ernstig letsel tot gevolg. De gevaarlijke kruising is voor omwo nenden een doorn in het oog. Na het laatste ongeluk, dat in juni plaats vond en waarbij gewonden te betreuren vielen, is in een brief aan het college van B. en W. van Velsen verzocht maatregelen te tref fen, welke de situatie kunnen beveiligen. Hierbij werd gedacht aan het plaatsen van verkeerslichten, het verwijderen van parkeerhavens en het ter plaatse instellen van een stopverbod. Het vermoeden bij de gemeentepolitie bestaat, dat de aanrijdingen vooral ont- j staan door onbekendheid met de situatie I ter plekke. Zowel voor het verkeer op de I Hagelingerweg dat uit de richting Drie huis komt als de Santpoortse Dreef is het kruispunt onoverzichtelijk. Automobilis ten op de laatstgenoemde weg worden geconfronteerd met het feit dat de Sant poortse Dreef voor de kruising ophoudt een voorrangsweg te zijn en dat voorrang moet worden verleend aan het verkeer op de Hagelingerweg. „Het onderzoek wat is ingesteld naar al die ongelukken heeft uitgewezen, dat de automobilisten, die betrokken zijn ge weest bij deze aanrijdingen voor het me rendeel niet uit deze omgeving komen”, vertelt de heer K. Steijn, voorlichter van de gemeentepolitie van Velsen. „Zij verge ten voorrant te verlenen aan het verkeer lo an ek en fig an 1,4 te- •n- Jd bi dt Se in. Een werkgroep in Uitgeest kwam op het originele idee om het gevaar van aantasting van het Noordenveld (dat is het groengebied tussen Castricum, Heemskerk en Uitgeest) als gevolg van eventuele bebouwing in het kader van het streekplan Noord-Kennemerland te bestrijden met een limerick-wed- strijd. Niet eens een slecht idee voor wie gelooft in een relatie tussen mileu en cultuur. Statenleden en inwoners van Uit geest werd verzocht hun lotsverbon denheid met de verontruste werkgroepleden tot uitdrukking te brengen in de vorm van een limerick. Eerste prijs Statenleden: „Een diabeminde groep in Uitgeest met fotogerei ’t Noordenveld in geweest sprak: ’t is nu nog mooi groen maar als we niets doen is straks de dia wel groen met het veld groen geweest” De werkgroep laat in een begelei dend schrijven weten: „Ongetwijfeld zult U t.z.t. wel weer het één en ander van onze werkgroep vernemen”. We worden nu al echt nieuwsgierig naar de volgende stunt! In de IJmond wonen heel veel men sen met Bereklauwen. De heer War menhoven uit IJmuiden die verleden week te kijk stond naast zijn „Hera- cleum spondileum” van 2.25 meter heeft de gemoederen in de IJmond danig in beroering gebracht. Achter elkaar kwamen de meldingen binnen van mensen die een „nog grotere” had den. En jawel hoor. De drie-meter- grens werd al snel overschreden. In de achtertuin van mevrouw Zegel aan de Paulus Potterstraat in IJmuiden trof fen we inderdaad een exemplaar aan van 3.30 meter. Bij de familie Wolf aan de Velserduinweg in IJmuiden bepaal de onze speciaal voor deze gelegenheid ontworpen maatstok dat hier sprake was van een record. Drie meter en vijf en veertig centimeter. Hogere exem plaren? Bellen 02550-15389! Wij komen! Een dorpskrant heeft zijn nut. Dat blijkt bijvoorbeeld in Driehuis waar de Dorpsraad in haar 2e editie meldt dat het ver zoek aan honden bezitters om hun honden niet meer uit te laten op de openbare weg of langs wandelpa den succes heeft gehad. Ook de ga zons van Beecke- stijn dienen te worden ontzien. Het beste kunnen de Driehuizer hon den zich ontlasten Beeckestijn te de in de bosjes van poneren. En dat Beeckestijn. terwijl er toch een Waarvan acte! gemeentelijke Dan is er nog dienst is die dat een ander onge- gratis komt opha- mak in Driehuis len. Een telefoon tje naar 19119. Honden en in woners van Drie vol huis zijn weer he- tuinvuil in diezelf- lemaal de bosjes rond kerd. VELSEN. De gemeente heeft een subsidie van 6.360 gulden toegekend voor een aantal buitenschoolse activiteiten van het Ichthus-college waaraan in totaal bij na 1600 van de 1648 leerlingen zullen mee doen. Voor het schooljaar 1979-1980 is een programma samengesteld van activiteiten als zang, filmen, grafisch ontwerpen, foto graferen, muziek, cabaret, volksdansen, batikken en andere vormen van hand vaardigheid. De totale kosten worden ge raamd op 13.480 gulden. -“«Cr" *5^': - «V A O o

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 5