l Goede opkomst Ondanks debacle in return jeugdtoernooi IE Bruggeman wint Eindenhout r Boekcar ©Autoschade Rooswijk eindelijk van laatste plaats uitslagen MONIQUE WILDSCHUT WEER SUCCESVOL Na zeven jaar afwezigheid weer op voorste plan Radio/cassettes voor alle merken, voor géén geld CARFIT Rozenstraat 15 Haarlem (023) 316035 Autoschade geeft al genoeg ergernissen; die ene hoeft 4, er nog niet eens bij. - A er er sportief 15 19 7 9 9 JULI MAANDAG 14 a üng Cr 1 Ervaring met alle merken auto's. CRICKET 1 Met die "ene” bedoelen we de afwikkeling, de expertise, het herstellen van de schade, enz. Een hoop ongemak en ongerief. I Boekcar Autoschade regelt 't voor tb Professioneel, zoals het hoort, inclusief het spuiten! 499 Dr. de Liefdestraal44 •Haarlem»023-390423/242251 HONKBAL. W SF Het eerste nu volgende buitenwaterge- zegevierde. Monique Bouwens, Linda mand schuwt. Maar ook Beer Beider uit her-optreden ten dele. Zij werd slechts de bodem van hun technisch, tactisch en ■WT’ van de heren schoolslag-matadoren het (Van onze wielermedewerker) 1 uur. isweg Dubbele triomf Bakker (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Hans Bruggeman: vrij eenvoudige zege. pj - JBgi (Van onze tennismedewerker) HAARLEM. Hans Bruggeman heeft vrij gemakkelijk het door tennisvereni ging Heemstede op het park Eindenhout georganiseerde toernooi op zijn naam kunnen brengen. Hans Schmidt ontbrak op Eindenhout omdat hij aan een interna tionaal jeugdtoernooi deelnam. Districts- kampioen Hans Bruggeman hoefde dus alleen met Wim Brandse af te rekenen. Dit ging hem nog iets beter af dan twee weken geleden bij de districtskampioen- schappen: 6-1, 6-2. In de halve finale had Bruggeman van clubgenoot Noud Weijers nog wel enig tegenvuur te verwerken gekregen, maar uiteindelijk was ook dit karwei in twee sets geklaard: 6-3, 7-5. Wim Brandse had zich in de finale gespeeld door Peter Kor- ver met 6-1, 6 A te verslaan. Edith Lembeck werd winnares bij de dames-B. Daar zag het in het begin van haar laatste partij nog niet naar uit. Moni que Lembeck zette zus Edith op achter stand in de eerste set. Knap boog Edith Lembeck deze achterstand om tot een 7 -5 winst in de eerste set. Daarna vormde de tweede geen probleem meer: 6-0. Edith Lembeck bereikte de finale door een 7-5, 6-3 zege op Anneke Jelsma, Monique Lem beck versloeg Ditta Coesel: 6-4, 6-2. In het herendubbelspel werd Hans Bruggeman, die hier samen met Cees Klotz opereerde, in de halve finale in drie sets verslagen door het duo Wim Huls- bosch en Herman Demper: 5-7, 6-3, 4-6. Hierbij dient aangetekend dat Cees Klotz pas weer in training is. Het duo Hulsbosch Demper schreef vervolgens dit onderdeel van het toernooi op zijn naam. Hun tegen standers in de eindstrijd Marcel Kokkeel en Mike Welsch waren iets te licht. Zij waren dan ook tot de eindronde doorge drongen omdat hun tegenstanders in de halve finale Fritjof Hosselet en Hans Loonen in de derde set bij een 7-8 stand hadden moeten opgeven wegens een bles sure van Loonen (3-6, 6-2, 7-8). Hans Bruggeman won wel in het ge mengd dubbelspel samen met Ditta Coes- le. In de finale rekenden zij af met Moni que en Raymond Lembeck (6-2, 6-3). daar voor hadden zij Margo Kramer en Noud Weijers bedwongen (6-4, 6-3). Het Lem beck duo had zich geplaatst door een driesets zege op Yolanda Smolders en Eelco Westra: 6-3, 3-6, 7-5. Op het eerste programmanummer zorg de topzwemmer Mario Modder voor de eerste grote teleurstelling van dit nog jon ge langebaanseizoen. Modder, duidelijk minder getraind dan voorgaande jaren, kon het tempo van koploper Richard Broer niet volgen en staakte zelfs de strijd. Michael van Bakel, lange tijd der de, kwam in de problemen op het keer punt hetgeen hem vele plaatsen terug wierp. Uiteindelijk werd hij zevende op anderhalve minuut van Richard Broer, zodat deze 2000 meter vrije slag voor heren verre van rooskleurig voor de Haar lemse langebaanvereniging verliep. Monique Wildschut, uiteraard gesterkt door haar twee schitterende overwinnin gen van vorig weekeinde, trok direct na de start fel van leer. Slechts DJK-zwemster Ineke Ran kon enigszins in haar spoor blijven zonder Monique rechtstreeks te (Van onze wielermedewerker) HAARLEM. De 28-jarige Haarlemse wielrenner Ron Bakker kwam in het voorbije weekend bij de liefhebbers tweemaal tot een overwinning. Eerst ze gevierde hij in de ronde van Hoorn om vervolgens ook die van Hoogkarspel op zijn naam te schrijven. Alles bijeen heeft Bakker dit seizoen na een periode van zeven de overwinningen behaald. In Hoorn ontdeed Ron Bakker zich met nog zes ronden te rijden van twee vlucht- In het damesdubbelspel werden twee poules gespeeld. Hieruit kwamen als win naressen tevoorschijn Margo Kramer met Lili Weijers en Edith en Monique Lem beck. Eerstgenoemd koppel won in deze categorie de beslissende slag: 6-4, 6-4. Het gemengd dubbelspel werd door Mary Trossel en Leo Jansen gewonnen. In de finale speelden zij tegen Sofia Ver beek en Hein Winter. De finale van het herendubbelspel werd tot een latere da tum uitgesteld. In Hoogkarspel besliste Ron Bakker de massale eindsprint van een compact ge sloten peloton in zijn voordeel. Hij hield de plaatselijke favoriet Theo Degeling met een lengte verschil op afstand. Derde werd Henk Roos. Bij de amateurs in Hoogkarspel zegevierde Kennemerland- lid Jan Derksen uit Vinkeveen en werd de Haarlemmer Peter v.d. Knoop zevende. makkers en ging met twintig seconden voorsprong als winnaar over de eind streep. Zijn stadgenoot Dick Schouten werd vierde. De Haarlemse veteraan Jan v. d. Horst werd in een tweede serie in Hoorn tweede achter Henk Roos uit Anna Paulowna. De ronde van Monnickendam leverde bij de liefhebbers en veteranen een zege op voor Joop Riensema uit Badhoeve- dorp. Tweede werd Karei Teeuwen uit De Zilk, terwijl de Haarlemmers Jan v. d. Horst en Henny van Leeuwen respectieve lijk als derde en vierde over de eindstreep gingen. Bij de amateurs kwam Rob Borst uit Zwanenburg in een massale eindsprint op de derde plaats en finishte Haar lemmer John de Bie als zesde. verzwommen wordt. Ondanks deze op dracht verscheen zij reeds na enkele hon- Excelsior de derde rit van de tweede zo mercompetitie en die werd bij de ama teurs in de sprint gewonnen door Marti- nus de Groot. De 47-jarige Haarlemmer Freek Come- lisse won op het parcours in Sloten de eindsprint van een zes man sterk kop- groepje in een race voor liefhebbers en veteranen. Met een bandje verschil bleef hij De Zeeuw uit Woerden de baas. Het was voor Cornelisse zijn derde overwin ning van dit seizoen. Gerard Ammerlaan uit Rijsenhout werd derde, de Noordwij- kerhouter Nico Slingerland vijfde en Toon Rutte uit Haarlem zevende. De Haarlemmer Wim Otte bracht het in Hoogkarpsel tot zijn vijfde seizoenzege bij dag. Voor dit geweldige spektakelstuk wa ren zig. Zoals topper Berjan Cornelisse, voor de start driftig bezig zijn concurrenten de nieuwelingen. Met een tweede en derde plaats maakten Ronald Vroom en Stef Kuiper het Haarlemse succes compleet. Nadat Vroom en Kuiper met nog vijf ronden waren ontsnapt, kreeg Otto hen in de laatste „toer” te pakken en greep me teen de zege. Zwanenburger Mario Stui ver legde beslag op de vierde plaats. Een dag eerder had Ronald Vroom het ook in de door Rino Schurink uit Weesp gewon nen ronde van Hoorn al met de tweede plaats moeten stellen. Wim Otte werd in Hoorn derde in de eindsprint van een tot 22 man geslonken peloton. Bij de ama teurs zegevierde het Alkmaarse Kenne- merland-lid Ruud Haller. Sjaak Pieters uit Zwanenburg werd derde en Haar lemmer Henk Kuipers vierde. Paul Eyking van de HRC Excelsior won op het parcours in Spaarnwoude een door de HSV de Kampioen georganiseer de rit voor de zomercompetitie om de Gemo-beker. Samen met Cor Baars had hij een beslissende voorsprong genomen. De uitslag: 1. P. Eyking (Excelsior), 2. C. Baars, 3. P. Hoogland, 4. B. Matze, 5. H. Neeskens (allen kampioen). ten. Dan is het de beurt aan Anna Pau lowna om de 3000 meter-wedstrijden te kilometer zwemmarathons volgen. Of de Njo rd -ploeg daar compleet aan de start op de landelijke ranglijst op de 200 meter schoolslag, heeft een schorsing van 3 maanden voor internationale wedstrij- februik Ier n_L Roos wijk 0-0-0-0-0—0. Jan Berkhout 6-1-1- 0. RCH O-O-O-O-O Wim Drayer 7-1-2-3. Een honkbalwedstrijd zonder runs be hoort in de regel niet tot de meest voorko mende gevallen. Rooswijk en RCH ston den zaterdag dan ook maar vijf innings tegenover elkaar op het gravel van sport park „Rooswijk”. Toen namelijk maakte een neerplenzende hoosbui verder spelen in de ogen van hoofdscheidsrechter Barts zijn twee collega’s hadden verstek laten Een homerun van Leo Kaestner in de tweede inning werd door een automati sche run van Ben Manshanden in de der de en twee runs in de vierde slagbeurt nog afdoende beantwoord door Roos wijk: 2-3. Een waar slagfestijn in de vijf de Heemsteedse slagbeurt kondigde ech ter het debacle voor Rooswijk al aan. Op het werpen van reliever Gé van der Lem maakte RCH in de achtste inning een einde aan de ongelijke strijd. Rob Beunder (Driehonkslag) deed het ver schil toen oplopen tot boven de tien runs: 16-5. all- vanaf j rus- it re- 23. CM O) 5 ilseert omer praal .8664 De uitslagen: amateurs: 1. M. de Groot, 2. M. v. d. Aa, 3. J. Vogelzang, 4. A. Heisteeg, 5. B. Roest. Veteranen: 1. A. Rutte, 2. Tj. van Seijst, 3. Buus Schouten. Nieuwelingen: 1. Ed Poell, 2. E. Gies- ke, 3. M. Govers. Bij de jeugdklassers zegevier den Marian Luyken (a-kl.), P. Molenaar (B-kl.) en M Koster (Ckl.). res Ria Willemse die een tijd van 32.57,4 realiseerde. naar) KING iilieu in het Br In de speelsterkte C werd Marcel Dijk man winnaar van het herenenkelspel door -een 6-4, 6-2 overwinning op Jos van Schooten. Ellen Christiaanse zegevierde in het damesenkelspel door haar zus Bir git met 6-4, 1-6, 6-1 naar het tweede plan te verwijzen. Anneke Koenders en Ans Vink wonnen het damesdubbelspel. Zij hoef den tegen het koppel Henny Hogendoorn Als vanouds betekende het optreden fase jn Terwijl er links en rechts zwemmers Dat laatste zal Rooswijk op dit moment een zorg zijn. De voornaamste taak van de Velsenaren is. De Volewijckers onder zich te houden en eventueel ook Sparks nog op de ranglijst te passeren. Met als komende tegenstanders ADO en Spartaan lijkt dat echter een erg zware opgaaf voor de mannen van Loek de Jong, zeker nu de werpersstaf van Rooswijk gereduceerd is tot één man, Jan Berkhout. Aan die komende wedstrijden heeft ook Loek de Jong uiteraard de nodige overpeinzingen gewijd: „Tegen ADO spe len we een double-header. De eerlijkheid gebiedt mij te zeggen dat Rooswijk dan waarschijnlijk kansloos is. Maar tegen Spartaan moet het mogelijk zijn om één keef te winnen. De beslissing zal wat Rooswijk betreft dan wel vallen in het laatste weekeind, wanneer de dubbel te gen Sparks wordt afgewerkt. Rooswijk heeft zijn lot dus in elk geval nog volledig in eigen handen.” (Van onze honkbalmedewerker) VELSEN-NOORD/HEEMSTEDE. Met nog drie dubbels voor de boeg heeft Rooswijk in de eerste klasse A eindelijk afstand gedaan van de laatste plaats. Eén schamel winstpuntje, behaald op RCH, was daarvoor toereikend, aangezien con current De Volewijckers tegen titelkan didaat ADO tweemaal kopje onder ging. Een verschil van liefst tweeëndertig runs ADO won met 18-0 en 14-0 van de Amsterdammers onderschreef hoe groot de kwalitatieve kloof tussen de kop en de staart van de eerste klasse is. gaan onmogelijk. Een terechte beslis sing van de umpire, dat wel, maar de vraag blijft dan natuurlijk of dat voor Rooswijk zo’n gelukkige zaak was. Loek de Jong treurde er in elk geval bepaald niet om: „Om te beginnen is de wedstrijd geldig, zodat we er een winst punt aan overgehouden hebben. Daar naast had Jan Berkhout weinig ballen gegooid, want de slagbeurten van RCH waren erg kort. Dat betekende dus dat Berkhout ook in de return als werper kon beginnen.” Tot op het moment van staken waren de beste kansen echter wel voor Rooswijk geweest. Terwijl RCH niet verder kwam dan het eerste honk, bereikten zowel Jan Oudejans als Francis Arends voor de Vel senaren één keer het derde honk. Maar in beide gevallen stond RCH-pitcher Drayer met 3-slag succes in de weg. RCH 0-2-0-6-2-0-24=16. Dick Kopjes Nie man 5-5-6-5. Rooswijk 0-0-1-2-0-0-1-1 =5. Jan Berkhout 4-1-9-7 (5 innings) en Gé van der Lem 0-0- 7-2 (2 innings en 5 man). Ook het tweede treffen tussen Rooswijk en RCH nam niet de volledige negen in nings in beslag. Ditmaal vond dat zijn oorzaak in het enorme overwicht van de Heemstedenaren aan salg en in het ram melende veldwerk van Rooswijk. Boven dien moest werper Jan Berkhout na ver loop van een aantal innings toch de tol betalen voor zijn heuvelarbeid van een dag eerder. Ria Willemse kreeg eveneens de op dracht mee om zich te ontzien omdat haar belangrijkste nummer, de 200 meter schoolslag, reeds aanstaande zaterdag nor to Am- 6176. 5. R (Van onze zwemmedewerker) STRIJEN. Ruim 600 deelnemers ver schenen zaterdag aan de start van de langebaanzwemwedstrijden te Strijen, op de rand van Zuid-Holland en Zeeland. Aan deze wedstrijden namen tal van na tionale toppers deel, omdat de strijd als een laatste test-case voor de komende week te beginnen nationale zwemkampi- oenschappen te Amersfoort gezien kon worden. Toch waren er geen echte verras singen te melden. Het Haarlemse Njord ’59, ditmaal zonder trainer George Sie verding, behaalde wederom diverse prachtige klasseringen. bedreigen. Monique bleef buiten bereik van Ineke Ran en'zegevierde in de weder om schitterende tijd van 24.42,1. Ineke Ran volgde op ruim vier seconden, terwijl de rest van het veld, onder wie Bosbaan- winnares Madeleine de Graaff van WVZ uit Zoetermeer, één of meerdere minuten prijs moest geven. Oud Njord-zwemster Bianca van Bilderbeek wist beslag te leg gen op een goede zesde plaats op bijna twee en een halve minuut. In verband met de nationale zwemkampioenschappen kwam de laatste tijd zo sterk voor de dag komende Hedda Verdam niet uit. Zij be perkte zich tot het zwemmen van een 1000 meter prestatietocht HOOFDKLASSE: HCC-HBS 1-6, Kievi- ten-Kon. UD 1-6, Rood en Wit-Quick H 4-2, VOC-VRA 3-3. EERSTE KLASSE: Excelsi- or-Quick N 6-1, HOC 2-Bloemendaal 2-4, ACC-Hermes DVS 1-6. op de volgende plaatsen. Tegenvallend was de rentree van oud zwemkroniekbe- Mathijs in de gelederen en de winnaar van ker-houdster Chiny Sieverding-Kok. Na Op het Industrieparcours in de Waar- j derpolder hield de Haarlemse Raceclub en Mieke Prijs niet al te diep te gaan. Dit I duo was namelijk met het nodige geluk tot de eindstrijd doorgedrongen. Distrikt Noord-West Tweede klasse: Bears-Kennemerland 7-10; Foresters-Quick 4-0; Alcmaria Victrix-WSV 17-7; Urbanus- Flags 8-7; Bears Alcmaria Victrix 15-8. Re serve eerste klasse: RCH 2-UW 2 11-1; Hoofddorp 2-Spartaan 2 4-9; Spartaan 2- Giants 2 11-11; ODIZ Frogs 2-Onze Gezellen 2 9-11. Reserve tweede klasse: Volewijckers 2-The Herons 2 4-14; Geuzen 2-Giants 3 5-12; The Herons 2-Sparks 2 7-7; Flying Petrels 2- De Meteoor 2 1-24; Terrasvogels 2-Pirates 2 9-5; DVH 2-Sparks 2 2-4. Interregionale Jeugd poule A: Feyenoord-ADO 3-2; Wasse- naar-Storks 1-7. Poule B: Spartaan-Sparks 7-6; Terrasvogels-HCAW 0-5 (5 in.); HCAQ- Spartaan 11-1. Poule C: Zuidvogels-Giants 6- 5; Giants-Run 7 11-6; Tex Town Tigers-Zuid- vogels 1-5. jaar non activiteit zijn rentree in wielersport makend veertien Cornelisse zorgt voor spektakel in Strijen waarop pas na de nationale zwemkampi oenschappen in verband met de trai ningskampen, Europa-cup en vier lan- denwedstrijden een antwoord kan wor- den gegeven. Ria Willemse, de 15-jarige absolute hoogtepunt van deze langebaan- moesten lossen onder het helse tempo van Njord-zwemster, als Cornelisse en Beider bleek, evenals vorige ----- alle ingrediënten ruimschoots aanwe- week, ook ditmaal Remco Wildschut niet stuk te krijgen. Als een ware vedette, steeds op het juiste ogenblik de goede ^en en kwalificatiewedstrijden hiervoor. Toen hel nog droog was bij RooswijkRCH. Francis Arends (Rooswijk) is safe op het eerste honk, waar Leo Kaestner van RCHde bal te laat ontvangt. UITSLAGEN Speelsterkte C: HE: halve fina les: Marcel Dijkman-Michel Zijlmans: 6-3-64; Jos van Schooten-Leo Jansen: 6-1, 6-4; DE halve finales: Ellen Christiaanse-Mary Thuis: 6-3, '4-6, 9-7; Birgit Christiaanse-Henny Hoogendoorn: 6- 4, 6-1; HD: havle finales: Ronald Krijger/Henk Morsink-Carls FiekerVLeo Jansen: 2-6, 3-6; Huub Goossens/Arnout Versteeg-Peter Wiers/ Eric Krijger: 6-4, 6-2; DD: halve finales: Henny HogendoorniMieke Prijs-Edith Kramer. Inge Marang: 6-4, 5-3, opg.; Anneke Koenders/Ans Vink-Birglt'Ellen Christiaanse 6-1, 6-0; finale: Anneke Koendersians Vink-Henny Hoogen- doorn/Mieke Prijs: 6-1, 6-3, GD: halve finales: Sofia Verbaek/Hein Winter-Anneke Koenders/ Erick de Jong: 6-4, 5-7, 6-2; Birgit Christiaanse/ Chris Fokke-Mary Trossel/Leo Jansen: 4-6, 2-6; finale. Sofia Verbeek/Hein Winter-Mary Tros sel/Leo Jansen: 4-6, 2-6. Haarlemmer Peter v. d. Knoop won zaterdag in 2.20.08 over de negentig kilo meter dé ronde van Heerenveen voor amateurs. Tweede werd Jaap Vos uit Exlo en derde Dominicus Lolkema uit Ooster- I end. BEVERWIJK. Op het parcours van het sportpark Adrichem aan de St Aag- t end ijk in Beverwijk hield de BRC Ken- nemerland voor de tweede keer in dit seizoen een groot jeugdtoernooi en dat is netals het eerste toernooi een succes ge worden. Er deden zich weliswaar een paar valpartijtjes voor, maar die liepen betrekkelijk goed af. Door de vakanties was de opkomst wel iswaar iets minder groot dan verwacht, maar alles bijeen waren er in de verschil lende series toch ruim tweehonderd ren- nertjes van de partij. Bij de tienjarigen zorgde Sandy Lutke van De Spartaan uit Den Haag voor een verrassing door de jongens de baas te blijven. De deelnemen de Kennemerlanders klasseerden zich als volgt: zesde Michel van Son, zevende Klaas Smit en negende Marco Gooyer. Door de grote deelname moesten bij de negenjarigen twee series gereden worden en die werden gewonnen door .de twee lingbroers André en Peter van Hogen van de wielerclub Volendam. Danny Klardie en Marco Burgering van Kennemerland kwamen tot een derde en vierde plaats. Leo Burgering werd derde bij de elfjari gen. In de race van de twaalfjarigen wer den Kees Roos en Richard Weenk van Excelsior respectievelijk tweede en zevende. Hans Vos van het Haarlemse Excelsior won bij de oudste lichting van de veer- tienjarigen vóór M. Slagt (HRTC) en Ton Plat (Volendam). Henk Beentjes van Kennemerland eindigde als zesde. Zijn clubmakker Aad Winkelaar had zich zon der twijfel ook in de prijzen gereden, maar hij ging in de laatste bocht naar de finish onderuit en verspeelde daarmee zijn kansen. Naast vrijwel alle clubs uit Noord-Holland waren ook de Zuidhoi- landse clubs De Spartaan (Den Haag) en De Kampioen (Scheveningen) van de partij. benen pakkend, hield hij samen met Ron Phaff de Njord-eer hoog. Nadat tenslotte ook Henk Bakker bezweken was onder het hoge tempo, maakten de vier zich op voor de eindsprint. In deze eindsprint kwamen de Njord-zwemmers iets tekort om het topduo te verdringen. Ook Leen Beider redde het weer niet. Berjan Come lisse zegevierde, net zoals in alle voor gaande wedstrijden dit seizoen. De win nende tijd bedroeg 30.35,3. Ron Phaff en Remco Wildschut werden respectievelijk derde en vierde doch sloegen een enorm gat met de DJK-ploeg in de strijd om de verenigingszwemkroniekbeker. Juist daarom was het zo jammer dat de derde Njord-man, de 19-jarige Ronald Stam, met opmerkingen zand in de ogen te niet het karakter en de strijdlust op kon strooien of Ron Phaff, reeds enkele jaren brengen om mee te duelleren. derden meters aan de kop van het veld en de Njord-zwemmer die het duel met nie- ZZLZu ZZ™ ZZ™„ Z1 Boekelaar en Marjolein Phaff eindigden Strijen zelf afkomstig, de gebroeders With beuren zal driejveken op zich laten wach- van DJK zonder eindsprint specialist Jan Breda Henk Bakker, bleken tijdens deze organiseren. Waarna op zondagge 8jen 16 drie jaar vrije slag mislukte haar eerste spectaculaire wedstrijd bereid om tot op achtste op bijna vier minuten van winna- conditionele vermogen te gaan. Het werd za* verschijnen^ is nog maar de ^vraag, een enorme finish van een fijne zwemdag. Met twee kopgroepen zij aan zij verbeten vechtend om iedere meter ging de laatste

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 15