Wind bijna spelbreker op strand van IJmuiden havcn- berichten V Velsen krijgt deskundige en ambitieuze politiechef WAO-ers behoeven niet te kampen met enorme leegte in hun leven er; I 1 I BENOEMING PER 1 MEI 1980 NU DEFINITIEF Informatie Verwijsfunctie PROJEKTGROEP ACHTER VOORLICHTING EN ACTIVITEITEN liXM W» iwm'Ö 5 4 19 7 9 9 MAANDAG JULI IJMOND 4*. I 4 ■4 (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Hoofdinspecteur S. Molenaar van de Alkmaarse gemeentepolitie zal per 1 mei 1980 korpschef van de gemeente politie in Velsen worden. Hij volgt daarmee de huidige com missaris A. J. Wijnstroom op die als zodanig op 1 december 1977 in functie trad. De bedoeling is dat de heer Molenaar reeds binnen kort naar Velsen komt waar hij tot zijn officiële installatie als hoofdinspecteur de gelegenheid krijgt zich uitvoerig te oriën teren. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Eind 1977 werd het initiatief geboren om te ko men tot het „Algemeen WAO-p re ject Velsen”. Een organisatie die zich zou gaan bezighouden met de belangenbehartiging van al degenen die noodgedwongen uit het arbeidsproces geraakten en nog zullen geraken. Mensen die vaak vrij onverwachts gecon fronteerd worden met een „leeg te” in hun leven. Geen club van betuttelaars die eens even zullen vertellen wat wel en niet goed is voor diezelfde WAO-ers. Het uit gangspunt werd namelijk dat de arbeidsongeschikten zelf bepalen hoe het beleid zal zijn en de akti- viteiten die daar verband mee houden zullen ook zo veel moge lijk door deze groep zelf worden uitgevoerd. - ""f l» I F ijl i.JÊ I ■s^ erg «aantrekkelijk gebeinSen ■xtm'ivwx^ Zondag aangekomen: Golfo de Betano, j? S. Molenaar i Zowel in zijn Rotterdamse als in zijn Alkmaarse periode heeft de heer Mole naar zich doen kennen als een bekwaam politieman die zijn werk niet uitsluitend deed overeenkomstig de daarvoor gestel de richtlijnen maar altijd blijk gaf belang stelling te hebben voor „bijzaken” en over de gave te beschikken te kunnen luisteren naar wat mensen te zeggen hadden. Hoewel de gemeentestructuur van Vel- waar innen man pale is de doen in de i een n IJ- ater- esto- imen - for- kano 3 ter elfde at er 1 het jkse een wil pikt de leet- al een fors aantal mensen de koude wind niet langer wensten te trotseren. Die mensen (zo'n tweeduizend in totaal) wa ren in eerste instantie gekomen voor de parachutisten. Overigens heeft de springdemonstratie nog aan een zijden draadje gehanden. De zelfde stevige bries leek roet in het eten te gooien. Met een klein half uur vertraging kwamen vanuit de wolken echter toch twee parachutisten naar beneden die feil loos op de aangegeven plaats landden. Daarna kwamen nog drie springers naar omlaag die dat met even zoveel pre cisie deden. De laatste springer was in het bezit van de wedstrijdbal. Ondertussen was het zwart van de men sen geworden hetgeen juist de wens van de organisatoren was omdat op deze dag het gehandicapte kind in de belangstelling stond. Een speaker die maar bleef vragen en vele malen „zeer vriendelijk” kon be danken praatte ruim duizend gulden bij elkaar. De grootste sensatie was echter de fina le wedstrijd tussen bekerhouder Pour Toi en Van der Linden. Een strijd die in het begin de vertrokken toeschouwers gelijk gaf maar die de tweede helft het aankij ken volkomen waard was. Mede door de wind moesten beide ploegen te vaak bal len inleveren aan de tegenpartij en duur- heer Molenaar er geen geheim van het enerzijds te spijten zijn Alkmaarse carriè re te moeten afbreken maar anderzijds met enorm veel plezier en vol verwachting uitkeek naar zijn mogelijk nieuwe werk omgeving in Velsen. Zaterdag vertrokken: Bison, Cont. Plat, Velsen; Nelly-P, Barcelona; Kher son, Wantoli; Lindengracht, Bremen; Da- mae. Whitby; Titan Service, Cont. Plat, Ton van Ombergen. Vier minuten voor het eind bleek Pour Toi de zege veilig te stellen toen Joop Herinx 2-1 liet aanteke nen. Nog in dezelfde minuut was het ech ter gelijk door alweer Frank Snoeks die een gave voorzet van Ton van Ombergen knap afmaakte. Toen de weer modieus leidende Frans Derks afblies bleek een verlenging noodzakelijk. Wèèr nam Pour Toi door middel van Klaas de Kort de leiding en verzoende iedereen zich met de overwinning. Frank Snoeks echter niet. Direct na de aftrap joeg hij de bal met een ongelooflijke knal achter de verbijseerde Henk Kunst. Een juweeltje van de eerste In een al even sensationele serie, er werd maar liefst zeven maal gemist, was het tenslotte Ton Postma die voor ds tweede keer de beker naar Pour Toi schoot. Van der Linden, dat als underdog startte, kreeg daarmee in feite te weinig omdat juist zij voor de sensatie zorgden waarop men zo gehoopt had. Dat Barry Hughes niet aanwezig bleek om de prij zen uit te reiken deerde in feite niemand meer. orde. Strafschoppen moesten daarna de beslissing brengen. Havanna; Lilly-K, Larvick; Harma, Lau- wersoog; Bothnisborg, Karlstad, Zaan dam; Hohebank, Hamina, Velsen; Smit Lloyd 23, Cont. Plat, Velsen; Alexa-1Wil- lemshaven, IJmuiden; Waterland, Bre men; Bavaria, Genua; Hoegh Trigger, Middlesborough; Hern Kiepe, Skiën; Sa- turnus, Waya, Zaandam; Smit Lloyd 111, Cont. Plat, IJmuiden; Stirling Ash, Aber deen; Korpacz, Stettin; Venus, Bergen; Sunny Isabella, Babanan; Indiga, Nantes, IJmuiden; Terona, Swansea. Zondag vertrokken: Pernille Tholstrup, Douran; Transfjell, Drammen; Fridel, Poole, IJmuiden; Pluto, Aberdeen, IJmui den; Jurgen Wehr, Archangelak; Bison, Cont. Plat; Smit Lloyd 111, Cont. Plat, IJmuiden; Jemrix, Sesham, IJmuiden. Maandag aangekomen: Capella, Hami na; Ems, Felixtown; Vela, Bergen; Bison, Cont. Plat, Velsen; Fuction, Great Yar mouth; Lynx, Bergen; Alca, Klaipeda. Maandag vertrokken: Venus, Stavan ger; Sibofir, Oxelesund. Sociale Aangelegenheden werd aange klopt bij het gemeentebestuur voor een subsidie in het kader van het Plaatselijk Vormings- en Ontwikkelingswerk voor Volwassenen. Bij dezelfde werkgroep zal in het kader van het Edukatief Plan voor 1979 worden aangeklopt voor financiële steun. Ook zal er naar worden gestreefd de samenwerking in regionaal verband tot stand te brengen. Eén van de taken die voor WAO-ers niet nieuw is en die 37 maal met succes ter hand werd genomen was de verwijsfunctie. Uit Zee- en Duinwijk kwamen 16 van dergelijke aanvragen bin nen, uit IJmuiden-oost 8, oud-IJmuiden 7, Santpoort 6 en Velsen-noord, Velsen-zuid en Driehuis 3. Het Algemeen WAO-projekt Velsen blijkt een schot in de roos te zijn geweest. Terecht wordt in het jaarverslag opge merkt: „Het Projekt is nu tien maanden oud. Het kindje begint tandjes te krijgen; het is levensvatbaar.” Voor nadere informatie kan men zich wenden tot het secretariaat dat wordt behartigd door de heer J. Sluyter, Schip- n de lacht ■zoek niet i. De wat rvar- aist. gd in 'erde t een n in tvisie van kwa- een een traat i op. >r de door m in van i in irde roe- pend ■bben Wijk ag op izend ;aan. chter slaan ijdag ont- ;eslo- was mers itend t 180 litie rige i 28- age- nk. en i in eld. een den taat snij- fzie- et is ?ha- jwe t de Een me- ge- op wen en 1 de elft- niet ige- 1 de ;eld- k is luli- om- e in ode j/De ito’s leen de sen anders is dan die van Alkmaar zijn er toch grote lijnen van overeenkomst. De korpssterkte zijn afgestemd op het bewo- nertal en zijn vrijwel gelijk. Reeds tijdens een gesprek in de periode dat zijn .benoe ming nog ter discussie stond maakte de de het tot de dertigste minuut eerde toe schouwers een fatsoenlijke aanval voor getoverd kregen. Ton Potma ontweek een buitenspelbal en zette knap voor, waar Peter van Ravensbergen inkopte. Doel man Ger Demmers redde echter be kwaam. In de veertigste minuut verspeel de de overigens uitstekend spelende, Ber- tus de Vrie de bal aan Peter van der Kroft die leek te gaan socren. Ger Demmers redde nog maar de rebound was voor de altijd weer aanwezige Klaas de Kort. In de tweede helft kwam Van der Linden veel beter voor de dag en zette de tegenstander vanaf de eerste minuut onder druk. Frank Snoeks maakte gelijk na aangegeven van inventarisatie, het stellen van prioriteiten en soortgelijke zaken is een groot aantal malen vergaderd. Het is niet bij vergade ren gebleven. Het project stelde zich in de eerste plaats als doel om te komen tot een duidelijk inzicht in de problematiek van de mensen die als WAO-ers door het leven gaan. Steeds weer bleek dat de nood bij veel van deze mensen groot is. Dat zij worstelen met een stuk onwetendheid ten aanzien van voorschriften en mogelijkhe den. In dat opzicht geloven de initiatiefne mers dat veel informatie dient te worden verstrekt via de daartoe geëigende bron nen. De persmedia. Ook is men voorne mens met een eigen periodiek die infor matie te verschaffen. In diverse wijken van de gemeente wil men ontmoetings plaatsen creëren zodat de mensen dicht bij huis aan de activiteiten kunnen deel nemen. Voor zover al van activiteiten sprake is wordt met een zekere gerechtvaardigde trots in het jaarverslag gewag gemaakt van een cursus Engels die van start ging. Een cursus Duits is in voorbereiding. Maar ook de regelmatige ontmoetingsbij- eenkomsten gingen van start. Trefpunt was buurthuis De Spil. Daar ging ook een cursus creatieve handvaardigheid van start. Samenwerking met club- en buurt huizen lijkt overigens heel erg goed inpas baar in de opzet van het Projekt. Zaterdag aangekomen: Neptunus, Ler wick, IJmuiden; Khersones, Iliyichest; Azovskoye Nore, Iliyichst; Fridel, Poole, IJmuiden; Sibofir, Vlissingen; Transfjell, Rouen; Jemrix, Whitby, IJmuiden; Sal- land, Antwerpen; Springbuck, Cont. plat, Velsen; Gladonia, Londen; Espero, Char lestown; Afehin, Noordzee; Alkarim, Brixham; Calypso, Bergen; Britanis, Ol den; Jürgen Wehr, Mesanp; Astronomer, Kingston; Caz Asobe, Hambrug; Neder land, Antwerpen; Jupiter, Kristiansand; Nordic Spirit, R’dam; Penmarch, Caen, IJmuiden; Bison, Cont. Plat, Velsen; Sa- turnus, Lerwick, IJmuiden; Kristine Ha- ria, Cont. Plat, Velsen; Barlenek, Le Tre- port; IJmuiden; Tor Britannia, Gothen- borg; Parnilla Tholstrup, Willemshaven; Bendearg, Le Havre. Spelmoment uit de finalewedstrijd tussen Van der Linden en Pour Toi, die uiteindelijk door de laatste gewonnen zou worden. ■£r Frans Derks fluit bij het einde van de reglementaire speeltijd. Strafschoppen zullen de beslissing moeten brengen. Een van de vijf parachutisten die met een springdemonstratie de eindstrijd van het Syp Sterk- toemooi extra aantrekkelijk maakten. ver sop rek- j zijn lie- Een n de t St. )unt uet- ■tser aan jtel- ÏKZ p de 1 de a de 'oon- and- half Wat in 1977 nog een idee was werd in 1978 pure werkelijkheid. Dankzij de me dewerking van een aantal dienstverle nende instanties konden de eerste kon takten worden gelegd en kon er zelfs een bestuur worden geformeerd. Wat ooit als een illusie door gebrek aan mankracht en financiën nauwelijks haalbaar bleek werd werkelijkheid. Het eerste jaarver slag van het Projekt over 1978 spreekt van een .vruchtbaar jaar. Het Algemeen WAO-project Velsen kwam onder meer tot stand door bemoei ing van de heer A. Clazing, projektleideg van het WAO-projekt NKV Kring Kenne- merland. Datzelfde NKV nam voor het eerste jaar van het bestaan van de nieuwe club ook de kosten voor haar rekening. IJmuiden; Folium Supplier, Oslo; Hop, Duinkerken, IJmuiden; Hugo Brinkman, Kingslynn, IJmuiden; Luminetta, Im- mingham; Corsicana, Le Havre; Neder land, Duinkerken; Jupiter, Kristiansand; Atlantic Sun, Belfort; Friesenstein, Ant werpen; Calypso, Bergen; Smit Lloyd-23, Cont Plat, Velsen; Tor Britannia, Gothen- borg; Britanis, Bergen; Astronomer, Hamburg. In 1979 hoopt het Algemeen WAO-pro jekt Velsen het aktiviteiten- en cursussen pakket verder uit te breiden. Met name wil men trachten die WAO-ers een zekere drempelvrees hebben om de ontmoetings- bijeenkomsten te bezoeken over hun schroom heen te helpen. Uit de eerste inventarisatie is trouwens ook al gebleken dat er belangstelling be staat aan ontmoetingsbijeenkomsten met een zuiver recreatief (dammen, kaarten, sjoelen) karakter. Maar ook „vissen” en „volkstuinrecreatie” prijken op het ver langlijstje. In onze bladen maakten we op 3 april van dit jaar reeds melding van de op handen zijn benoeming van de Alkmaarse hoofdinspecteur. Met deze benoeming sluit hij een periode van negen jaar af in het Alkmaarse korps waar hij in 1970 als inspecteur werd ingedeeld bij de recher che. In 1973 werd hij belast met de leiding van de geüniformeerde dienst. Een jaar later volgde zijn aanstelling als hoofdinspecteur. In die rang werd hij kort nadien plaatsvervangend korpschef en bleef belast met de leiding van in- en externe voorlichting, de opleiding, mobie le eenheden, communicatie, infor matiecentrum, reservepolitie en rijdend materieel. De heer S. Molenaar werd in Rotterdam geboren. Na het behalen van zijn Mulo- diploma, trad hij in dienst bij de Konin klijke Marechaussee om kort daarna over te stappen naar de gemeentepolitie in zijn geboorteplaats. Dat was in 1963. Na vijf jaar werd hij bevorderd tot hoofdagent en kort voor zijn overplaatsing naar Alk maar behaalde hij het B-diploma voor inspecteur en officier. De heer Molenaar heeft een zoon van zes en een dochter van twaalf jaar. (Van een onzer verslaggevers) IJMUDIEN. Dit jaar hadden de orga nisatoren van het Syp Sterk strandvoet- bal er alles aan gedaan om de finaledag van het inmiddels beroemd geworden toernooi zo sensationeel mogelijk te laten verlopen. Met Frans Derks als scheids rechter parachutisten die de bal „brach ten” en Barry Hughes als de man die de prijzen zou overhandigen moest het een grootste happening worden waarbij tus sendoor ook nog gevoetbald moest wor den. Het bleek echter dan ook zonder al deze ingrediënten de finale tussen Pour Toi en Van der Linden op zich een schit terende vertoning was. Zij het dat er toen z 1 -iW* „Versierde” voetbalfinale

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 5