tour-visie Post: tourpuntiq Joop Zoetemelk is niet bang geweest tour-resultoten tour de France IN Jpo )0() >00 rake klappen „Kuiper is een ezel” ,,Al moet ik na de Tour twee weken naar het sanatorium NORITv...™»’»"— „Ik had Kuipers aanval verwacht” i £00 I J 5 I Opnieuw Akelig r l l l I iiii I eS ■Ki Ti 15 SPORT 19 7 9 JULI DINSDAG 1 0 DOOR JAN JANSSEN BELFORT 1 I A 4 (Van onze speciale, verslaggever) METZ. Hennie Kuiper was niet verbitterd toen hij de balans i 14eRIT 252,5 km opmaakte van een urenlange krachtsinspanning. „Ik blijf aanvallen, al moet ik na de Tour twee weken naar het sanatorium”, zei hij. „De winst die ik tussen Rochefort en Metz heb veroverd, neemt in ieder geval niemand me meer af”. Kuiper hield aan zijn aanval, die ook van de twaalfde etappe een dolle rit maakte, bijna twee minuten over. Niet veel in vergelijking met de marge van ruim acht minuten op 50 kilometer van de eindstreep. De gele trui bleef derhalve in het bezit van Zoetemelk, maar de strijdvaardigheid van Kuiper betekende wel dat laatstgenoemde oprukte naar de derde plaats in het algemeen klassement. „Trouwens, ik heb geen andere keuze dan mijn concur renten af te matten”, voegde hij aan zijn relaas toe. Mc f rr '^7 J L Kuiper: „Ik blijf aanvallen „Hennie, je moet iets ondernemen”, had HENNIE KUIPER: „Ik blijf doorgaan tot ik ze allemaal afgemat heb. indsen che FELIX LEVITAN: Mappen. m, Mandeure. ■Neuchatel 1 I Maar het brengt Kuiper niks op. Nou ja, niks.een paar stijve poten”. 47,30 40,50 30,10 101,80 104.1» 65,00 39,20 150,00 40,00 59,30 9,30 6,66 5,56 1,18 273,00 8,25 1,70 Aan de andere kant van de weg flitste Kuiper weer, hergroepering, maar weer ging Kuiper. Eerst klampten twee man zich aan hem vast (Pronk en Donadello). Daarna maakten Seznec, Didier en Bor- guet een overstapje. Met uitzondering van Donadello hielp niemand mee om Kuiper verder uit het gezichtsveld van Zoetemelk en Hinault c.s. te brengen. METZ. Wanneer het peloton zich zelfverzekerd voelt of lui is, of zich zomaar eens royaal wil gedragen tegen gedemarreerde collega’s, kan in een etappe het verschil tussen kop en staart aardig oplopen. José Luis Viejo bracht het onder dergelijke omstandigheden in 1976 tot een Tourrecord door naar een voorsprong van rond de 22 minuten te trappen. In dat soort gevallen bedriegt de schijn meestal de argeloze waarne mer. Voor Viejo bijvoorbeeld bleef er indertijd amper drie minuten over. „En toch”, zegt Joop Zoetemelk, „zit er na tuurlijk een portie risico in wanneer je een ander die vrijheid laat”. „Op het laatst werd de kloof zelfs zo akelig smal dat ik vreesde alles voor niets gedaan te hebben. Ze gaan ons nog terugpakken, spookte het door mijn hoofd”. Dat hij in de slotfase het contact met de latere ritwinnaar Seznec en de overige koplopers verloor, noemde Kui per een logisch gevolg van de inspannin gen. „Ik heb trouwens niet eens lang tegengesparteld”, aldus de strijdlustigste renner van de dag. „Ik had genoeg krach ten verspeeld en als ik mij weer bij Sez nec en de rest had gevoegd, zou ik voor hen toch weer een speelbal geworden zijn. Voor de anderen was de etappezege immers belangrijk. Bij mij ging het al leen om tijdwinst. Ik ben daarom in mijn eigen tempo blijven doorrijden”. Kuiper finishte ten slotte in zesde stel ling, twee plaatsen achter de bestgeklas- seerde landgenoot in de zoveelste explo sieve etappe: Bert Pronk. Alle kopstuk ken konden de achterstand op Kuiper grote voorsprong. Maar dan moet je elkaar natuurlijk wel vinden in samen werking. Dat is het risico dat je neemt”. Op weg naar Metz bleek die tactiek voor Zoetemelk geen misrekening. Toen het erop aan kwam, kreeg hij de steun van wie hij die mocht verwachten. Zoe temelk: „Het is het spel om te kijken wie het initiatief gaat nemen. Hinault en ik zijn de hele dag niet uit eikaars buurt geweest en we hebben allebei zitten wachten op het moment dat één van ons tweeën zou beginnen. Hinault hield zich net zo rustig als ik en ook mijn ploegma ten lieten zich niet op hol brengen. Waar het om ging was: wie zou er beginnen?”. ï'r CURILLE GUIMARD: slapen op de achter bank. Over Kuipers actie op zich oordeelde Joop Zoetemelk positief. „Hij had ge lijk. Voor hem is de Tour zo tegenval- land verlopen, dat hij een gelegenheid moest pakken om op te vallen. Ik was op een dergelijke aanval ook voorbe reid, want ik ken het karakter van Kui per en ik weet hoe zijn ploegleider in dergelijke situaties reageert. Dit zat er duidelijk in. Kuiper moest de boel een keer flink op stelten zetten en ik vind dat hij dat goed heeft gedaan”. zou dat geen ramp hebben gevonden. Of ik nu één concurrent heb of twee dat maakt me niks' uit. Het zou zelfs mis schien wel eens goed geweest kunnen zijn voor mij wanneer Kuiper verder was gekomen dan nu. Met hem erbij zou zijn ploeg de komende dagen de koers mee geblokkeerd hebben en dan hadden we in de Alpen wel weer verder gezien”. overigens tot 1 minuut en 45 seconden (plus de zes seconden bonificatie) beper ken. De tomeloze vaart in de achtervol ging had namelijk harde slagen toege bracht. Voor zover de losgeslagen meute toch nog in het spoor van Zoetemelk en Hinault had kunnen blijven, maakte een van de vele valpartijen een einde aan deze situatie. Tour is voor de meesten van ons een drama”, oordeelde Kuiper. „Een keer te genslag of een keer niet goed opletten, zoals mij gebeurde in de etappe naar Roubaix, en je hebt kostbare minuten achterstand. Mijn standpunt blijft verder ongewijzigd. De renner die geen slechte dag meer heeft, wint de Tour. Inspannin gen zoals ik gedaan heb, moet je durven doen. Als ze mij vragen of ik deze explo sie straks niet duur moet betalen, vraag ik op mijn beurt: geldt dat ook niet voor de rest? Iedereen moet kunnen recupe reren”. De grootte van de firmanaam (in dit geval TI-Raleigh-McGregor) mag maxi maal 5x13 centimeter zijn. Knetemann droeg gisteren tussen Rochefort en Metz een shirt waarop de reclametekst bijna het dubbele van de toegestane hoogte was. Natuurlijk is het leuk voor de Tour en leuk voor het publiek om zoiets te ondernemen, want dit soort j METZ. Gerrie Knetemann is beboet met 5000 Zwitserse francs, ongeveer zes duizend gulden. De reden van deze hoge boete is het overtreden van de regle mentaire UCI-bepaling inzake het dragen van reclame op de regenboogtrui. Fedor den Hertog miste de start in Rochefort. De reden? De ex-kampioen van Nederland moest hoognodig een be hoefte doen op het moment, dat Lévitan verzamelen blies. Den Hertog heeft tien kilometer „alles uit de kast moeten rij den” om het peloton te achterhalen. Het incident ontstond toen de Oosten rijkse renner Gerhard Chonbacher tot zijn schrik ontdekte, dat de karavaan op punt van vertrekken stond terwijl hij nog maar half in koerskleding was gestoken. Amper in de bus gerend, stormde Lévitan binnen om hem in de kraag te grijpen. Chauffeur Bor Goris: „Ik heb hem met z’n kop tegen het venster geslagen en buiten gezet”. Nadere toelichting bij dat hardhandig optreden: „Ik voelde me bedreigd door de manier waarop hij zich gedroeg”. En dan met schouderophalen: „Ik wist niet eens dat het Lévitan was. Ik zag die man van morgen voor de eerste keer rennersbus, die de DAF-ploeg ter be schikking heeft, werd verwijderd. Als ik had geweten wat me te wachten had gestaan was ik er niet aan begon nen, maar ik had nu een maal ja gezegd. En als ik meedoe, dan wil ik ook niet afgaan. Dan wil ik in het voorste plan meespe len. Wat dat betreft lijk ik een beetje op Hennie Kui per. Proberen, steeds pro beren. In de rit van maan dag is het moment om te attaqueren misschien wat slecht gekozen, maar met het temperament van Kui per zul je hem beslist nog wel enkele keren van vo ren zien. Als hij de benen rond krijgt misschien van daag al weer. .Thierrens üMoudon en. dit euvel an. teerd 406,00 290,08 0,11 5,51 11.7.1979 V£‘. 14e rit Belfort-Evian: rit over 252,5 kilo meter, die voor het grootste deel door Zwitserland voert. Tussen de 45e en 97e kilometer is er het nodige klimwerk. Eerst de Cote de la Maison Roude (53 kilometer, hoogte 786 meter, 3e catego rie), daarna de Cote de Beaufond (85 kilometer, hoogte 1057 meter, 3e catego rie). Hoogste punt in de etappe is de top van de Vue des Alpes na 97 kilometer (1283 meter), die echter niet voor het bergklassement telt. In het verdere ver loop van de rit zijn er nog enkele minder zware stijgingen. De laatste 40 kilometer zijn geheel vlak. ÏBiaufond DOOR PETER HEERKENS De Tourdirectie stelde een unieke daad. Om de aandacht te vestigen op de grote werkloosheid in de metaalindustrie rond Longwy laste Félix Lévitan een premie- sprint in van respectievelijk 3000, 2000 en 1000 francs. Op een verzoek van een dele gatie werklozen om de Tourroute tussen Rochefort en Metz ongeveer twintig kilo meter langer dan gepland door het gebied rond Longwy te laten trekken, had de Tourdirectie eerder afwijzend gerea geerd. Daarna besloot men een premie- sprint in te lassen. Bernard Hinault zal, in overleg met zijn chef déquipe, geen tv-interviews en geen langdurige radio-interviews meer toe staan. De drager van de groene trui wil, na korte impressies voor de Franse radiosta tions te hebben gegeven, zo snel mogelijk naar het hotel. „Iemand die mij wil spre ken, komt maar naar mijn hotelkamer”, moet Hinault gezegd hebben. Tussen Rochefort en Metz had hij als gele-truidrager dat gokje genomen met een coureur wiens kwaliteiten verder reiken dan die van de gemiddelde ren ner aan wie men de lol van een royale ontsnapping toestaat: Hennie Kuiper. Voor hem echter is Zoetemelk niet bang geweest en Bernard Hinault evenmin. Hoe geringschattend de achterblijvers reageerden op Kuipers initiatief, bleek uit de houding van Hinaults ploegleider Cyrille Guimard die het stuur aan een ander gaf en op de achterbank ging liggen slapen Joop Zoetemelk: „Je weet nou een maal dat renners die zo lang voorop fietsen verschrikkelijk veel te lijden heb ben. Wanneer je daar in de finale met het hele peloton stevig tegenaan gaat, blijft er meestal amper wat over van zo’n Jossart 176 uur 22 min 34 sec., 2 Danguillaume 176.31.37, 3 Guimard 176.35.29, 4 Post 176.51.30, 5 Huysmans 177.01.00, 6 De Muer 177.31.36. Seznec deed geen trap te veel omdat hij de belangen van Zoetemelk in het oog moest houden. Pronk weigerde omdat hij zijn ploegmakker (en huidige kopman Ulli Sutter) niet in de wielen mocht rijden. Didier was present als knecht van Hinault en de Belg Borguet vond het blijkbaar om een andere reden goed dat hij zich niet extra hoefde in te spannen. „Zoiets moet je incasseren”, oordeelde Kuiper, „dat is de wet van de wielersport. Donadello was in ieder geval wel een geweldige steun. Als het aan mij ligt, is Donadello in de herfst (Van onze speciale verslaggever) METZ. Tour-directeur Félix Lévitan mag dan in deze weken als een grote autoriteit door wielerland lopen, niet iedereen herkent en erkent hem als zoda nig. De trotse Levitan ervoer dat op pijn lijke wijze voor de start van de etappe naar Metz toen hij met stevige klappen en harde hand door de chauffeur van de Het Tour de France-peloton (inmiddels geslonken tot 112 renners) bestaat vanaf vandaag uitsluitend nog uit Europeanen. De enige renner uit een ander werelddeel, de Nieuwzeelander Christian Jezzon, kwam in Metz buiten de toegestane tijdsli miet binnen. Michel Pollentier is derhalve weer een knecht kwijt. Behalve Jezzon kwamen ook de Belg Emiel de Haas en de Fransman Patritti te laat aan de finish. gekken I w- J heb je nodig om spektakel te krijgen. 1 f/1 TT ITT*! 1 (ff Maison RougeE La Ctiaux-de-Fonds[X]r Vue des AJpes YverdonQife /--^Sv^jftVilleneiwe /ÉVIAIU Tourrronde Jo Maas raakte door de laatste tuime ling zelfs zo ver achter dat hij van de zevende naar de elfde plaats terugviel. Wellens duikelde eveneens. „De hele Ik heb maandag de etap pe van Metz naar de Ballon d’Alsace gereden en geloof me: die etappe leent zich wel degelijk voor een stunt, zoals Kuiper die maandag uithaalde. Als er een beetje wind staat en er wordt een goed waaiertje gemaakt, dan kan die groep voorgoed weg blij ven en een forse voor sprong opbouwen zonder 142,08 58,58 8,90 91,40 17,70 51,90 145,00 32,50 58,50 49,00 77,00 30,50 53,30 115,50 110.508 83,50 38,80t 102,30 63,10 119,50 De uitslag van de twaalfde etappe is: 1 Seznec (Fra-Danguillaume) 193 km in 4 uur 42 min. 40 sec. (gemiddelde snelheid 40.967 km per uur), 2 Borguet (Bel-Lelangue) op 1 sec., 3 Donadello (Ita-Ferretti) op 23 sec., 4 Pronk (Ned-Post) z.t., 5 Didier (Lux-Guimard) z.t., 6 Kuiper (Ned-De Muer) op 30 sec., 7 Jacobs (Bel-Jossart) op 2.15, 8 De Meyer (Bel-Huysmans) z.t., 9 Kelly (ler-Lau- wers) z.t., 10 Sherwen (GB-Geminiani) z.t., 11 Bittinger (Fra-Huysmans) z.t., 12 Thurau (WD1- Jossart) z.t., 13 Van Caltser (Bel-De Bruyne) z.t., 14 Mutter (Zwi-Post) z.t., 15 Hezard (Fra-De Muer) z.t., 16 Bossis (Fra-De Muer) z.t., 17 Bat- taglin (Ita-Boifava) z.t., 18 Lubberding (Ned- Post) z.t., 19 Bemaudeau (Fra-Guimard) z.t., 20 Hinault (Fra-Guimard) z.t., 21 Gauthier (Fra- Danguillaume) z.t., 22 Jourdan (Fra-Everaert) z.t., 23 Mesiet (Fra-Geminiani) z.t., 24 Legeay (Fra-De Muer) z.t., 25 Colman (Bel-Jossart) z.t., 31 Zoetemelk (Ned-Danguillaume) z.t., 44 Sutter (Zwi-Post) z.t., 56 Knetemann (Ned-Post) op 6.29, 59 Den Hertog (Ned-Jossart) op 6.48, 60 Van de Velde (Ned-Post) z.t., 67 Maas (Ned-De Bruyne) z.t., 86 Wellens (Bel-Post) z.t., 100 Verbrugge (Ned-De Bruyne) op 9.20, 115 en laatste De Haes (Bel-De Bruyne) op 29.24. ALGEMEEN KLASSEMENT: 1 Zoetemelk (Ned-Danguillaume) 43 uur 56 min 21 sec., 2 Hinault (Fra-Guimard) op 1.32, 3 Kuiper (Ned- De Muer) op 6.09, 4 Nilsson (Zwe-Danguillaume) op 7.16, 5 Sutter (Zwi-Post) op 7.37, 6 Dierickx (Bel-Jossart) op 8.43, 7 Verlinden (Bel-Jossart) op 10.44, 8 Bernaudeau (Fra-Guimard) op 12.56, 9 Seznec (Fra-Danguillaume) op 13.13, 10 Ville- miane (Fra-Guimard) op 14.22, 11 Maas (Ned-De Bruyne) op 15.11, 12 Pollentier (Bel-Lauwers) op 16.42, 13 Thurau (WDl-Jossart) op 18.35, 14 He zard (Fra-De Muer) op 18.45, 15 Agostinho (Por- Huysmans) op 18.46, 16 Battaglin (Ita-Boifava) op 19.43, 17 Criquielion (Bel-Lelangue) op 20.04, 18 Wellens (Bel-Post) op 22.16, 19 Martinez (Fra- Everaert) op 24.29, 20 R. Pevenage (Bel-Jossart) op 26.10, 21 Lubberding (Ned-Post) op 28.28, 22 Schepers (Bel-De Bruyne) op 28.44, 23 Van de Velde (Ned-Post) op 33.00, 24 Van Impe (Bel- Lelangue) op 35.27, 25 Vallet (Fra-Everaert) op 36.13, 46 Pronk (Ned-Post) op 55.20, 61 Knete mann (Ned-Post) op 1.06.08, 75 Den Hertog (Ned- Jossart) op 1.13.16, 79 Verbrugge (Ned-De Bruy ne) op 1.18.05, 106 Mutter (Zwi-Post) op 1.46.39. DAGPLOEGENKLASSEMENT: 1 Danguil laume (Seznec, Gauthier, Gallopin, Nilsson) 18 uur 57 min. 25 sec., 2 Guimard 18.57.48 (70 plaatsen), 3 Post z.t. (80), 4 De Muer 18.57.55, 5 Jossart 18.59.40 (84), 6 Huysmans z.t. (101). ALGEMEEN PLOEGENKLASSEMENT: 47,0(k 85,00e 137jOüe Kuiper zichzelf reeds in het hoofd gezet toen hij zondagavond de individuele tijd rit in Brussel nog eens de revue liet passe ren. „Als je wacht tot de Alpen lacht Hinault in zijn vuistje. Hij voelt zich dan - ondanks het feit dat Zoetemelk hem ont troond heeft - nog als Napoleon”. Pats, wegwezen en rijden maar. Hennie mijn koppelgenoot in de Trofeo Ba- racchi”. De ontsnapping van Kuiper schakelde Hinault en al de anderen meteen uit voor de tijdwinst die onderweg in een paar tussensprints te verdienen was. „Ik vond dat niet erg”, zei Joop Zoetemelk over deze situatie. „Omdat er een kopgroep was, kon Hinault mij in ieder geval geen seconden meer ontfutselen. Dat de kloof met Kuiper steeds groter werd, veront rustte me niet. Er lag nog een lange weg voor ons”. Toen Hennie Kuiper behalve twee keer drie seconden bonificatie ook nog een marge van 8 minuten en 45 seconden tussen zichzelf en de andere favorieten had geslagen, vonden Zoetemelk, Hinault en de equipe van Thurau (met het oog op het ploegenklassement) het natuurlijk wel hoog tijd om de jacht te beginnen. „Ik heb overigens geen moment de illusie gehad dat ik de gele trui, die ik op een gegeven moment dank zij mijn voorsprong vero verde ook werkelijk om de schouders zou krijgen”, zei Kuiper. (Van onze speciale verslaggever) METZ. In de rij van degenen die aan het eind van de twaalfde Tour- etappe waarderend oordeelden over het initiatief van Hennie Kuiper, ont brak Peter Post. Zijn vroegere ploeg leider oordeelde in Metz over Kuiper als „de absolute ezel”. Milaan-San Remo, waar Post als ploegleider ook geen al te sterke flag had. Kijk, over het algemeen spui ik geen kritiek over ex-collega’s, maar wan neer ze dergelijke kreten uitkramen kan ik mijn mond toch ook weer niet houden. Natuurlijk, ook ik had die etappe naar Metz nooit zo gereden als Kuiper nu heeft gedaan. Het kan je wel eens een goede eind klassering in Parijs kosten. Maar ik waardeer wel de mentaliteit van dat manne ke. Zo heel veel renners met een dergelijke instel ling kom je tegenwoordig nu ook weer niet tegen. Kuiper heeft in de etappe van maandag gespeeld en verloren, omdat een aantal cowboys (zoals wij man nen als Pronk, Borguet en Donadello noemen) wei gerden mee te werken. Kuiper recupereert echter enorm snel en het zou me niet verbazen als hij van daag toch weer wat op sta pel heeft staan. Kuiper rijdt nu al zo’n vijf jaar de Tour de France mee en elke keer opnieuw heeft hij voor het nodige spektakel gezorgd. Hij is nu eenmaal geboren om strijd te leveren. Ik zeg al tijd: als je Kuiper wilt into men, moet je zijn beide be nen afhakken en dan nog kun je behoorlijk wat pro blemen met hem hebben. Het is alleen doodjammer, dat strijdlust in de Tour de France alleen maar een premie oplevert en niet in alle gevallen ook de eind zege. Maar dat wil nu ook weer niet zeggen, dat Peter Post in Metz Hennie Kui per als een ezel te kijk moet, zetten. Post heeft toch ook genoeg fouten in zijn leven gemaakt? En dan hoef ik alleen nog maar te denken aan een tweetal recente wedstrij den: de Brabantse Pijl en n dat het peloton daar nog veel aan kan veranderen. De rit naar de top van de Ballon d’Alsace is bijzon der lastig. Dat was die al thans voor mij en nog een aantal ex-coureurs, al kan ik u meteen geruststellen. Ik ben niet afgestapt. Ik ben er zelfs nog in ge slaagd bij de eerste tien aan te komen. Ik had ook eerste kunnen worden, maar we hadden nu een maal af gesproken dat we met tien man tegelijk door de finish zouden gaan, net zoals dat een aantal jaren geleden bij de Elfsteden tocht eens een keer gebeur de. En ik moet zeggen dat ik content was met die af spraak, want na zeven jaar uit competitie te zijn ge weest valt zo’n rit toch goed tegen. Post: „Hij moet toch weten dat hij zich tegen zo’n peloton finaal te pletter rijdt.Maar zo is het altijd met Kui per. Die jongen doet dingen waar hij beter niet aan had kunnen beginnen. Kuipertje, Kuipertje toch. Aan de ene kant heb ik waardering voor de ge weldige mentaliteit van Hennie, maar aan de ande re kant was het toch beter geweest dat hij een etappe had gewacht om met zijn krachten te gaan lopen smijten. Want dat heeft Hennie zonder meer ge daan. Kuiper kan veel, ontzettend veel, maar die geweldige inspanning in de rit naar Metz zal hij in een van de volgende etap pes waarschijnlijk toch moeten bekopen. W|( Kuiper voegde de daad bij het woord. De meute was nauwelijks uit startplaats Ro chefort vertrokken, of de ex-wereldkam- pioen sloeg aan het demarreren. De regen, de wind en de telkens terugkerende hellin gen deerden hem niet Kuiper sleurde na 12 km reeds voor de tweede keer aan een groepje dat zich als het ware in zijn wiel had vastgezogen. Voor de Brit Sherwen en de Belg Pevenage was de temposlag meteen teveel. Zij vielen terug in het pelo ton, dat onder het geweld van Kuiper reeds in meerdere formaties uiteen was gescheurd. Van de Velde, Thevenard, Di dier, Mutter, Friou, ze deden niets anders dan de ontketende kopman van Peugeot volgen. De voorste waaier van de hoofd macht herstelde de orde. B l (ADVERTENTIE) Het werd Joop Zoetemelk. Op 45 kilo meter van het einde gaf hij zijn knechten de opdracht het tempo op te voeren. Zoetemelk: „Als het aan mij had gelegen zou ik iets eerder begonnen zijn, maar Danguillaume kwam met de ploeglei- derswagen langs om te zeggen, dat we nog even rustig moesten blijven zitten. Hij vond het beter dat we de ploeg van Hinault het initiatief zouden opdringen, maar toen de motorordonnans ons het bordje liet zien waarop als voorsprong 8,35 stond durfde ik niet langer te wach ten’ Wij begonnen tempo te maken en de ploeg van Hinault werkte meteen mee. Aan de renners van IJsboerke kregen we een goede steun omdat die voor het ploegenklassement begonnen te koersen”. Ofschoon hij zich weinig zorgen maak te over de goede afloop van deze etappe, bleek Joop Zoetemelk toch wel degelijk bezig geweest te zijn met de theorie, dat Hennie Kuiper hem even hard kon ver rassen als hij het zelf vrijdag Bernard Hinault deed. Zoetemelk: „Ik heb op een gegeven moment gedacht: stel, nou eens dat Kuiper slaagt en dat ik de gele trui kwijtraak of dat hij in het algemeen klassement tot op een minuutje komt. Ik 45,89 42,09 45,00 138,00 55,00 50,00e 3,80 49,30 69,30 80,50 62,00 153,00 4920 53,80 118,00 39,70 41,30 84,00 62,50 91,50 51,00 32.80 115,00 41,30 60,10 181,50 35,80 76,40 146,10 43,50 47,00 40,50 51,10 295,00 607,00 165,00 152,00 370,00

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 15