SOFTBALSELECTIE BIJNA COMPLEET Tennisselectie Monne de Wit valt niet tegen sportpuntig Honkbalteam afgang bespaard Honkbalduel verschoven Dernytitel Mathé Pronk Wegploeg voor wieler-WK Na goede laatste testwedstrijden naar KNVB Onophoudelijke nederlagenreeks Terrasvogels I i ii Opnieuw winst Laurence Lemeur J de BONNETERIE maakwerk van je vakantie als: x WK waardig 17 SPORT 19 7 9 JULI DINSDAG 1 0 16 ER II elektromonteur ’t ROODE HERT” 's MAANDAGS EN DINSDAGS GESLOTEN bel 023-323215 uitzendbureau content. 17e-eeuwse herberg Culinaire specialiteiten in een even rustige als sfeervolle omgeving van een beschermd dorpsgezicht bij de Velsertunnel op weg naar IJmuiden Zuider dorpstraat IS Oud-Velsen. Tel. 02SS0-1S797 Als u niet weet waarom, komt u overmorgen dan maar kijken. IB JSM dat in uitzending- naar de jeugd-WK in ri- Achtervangster Elly Nijhuis (HHC) (Van onze tennismedewerker) ■ir Monne de Wit: naar Zeist Ooteman opvallend (Van onze atletiekmedewerker) op discus en '1 I Spaarne-roeiers naar WK Moskou (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM. Aan het trieste verhaal van de onophoudelijke nederlagen reeks van het eerste herensoftbalnegental van Terrasvogels is opnieuw een hoofdstuk toegevoegd. Met ditmaal SC Haarlem in de hoofdrol, was er voor Terrasvogels voor de zevende keer in successie slechts een bescheiden rol weggelegd. Toch was er voor de Santpoorters een klein lichtpuntje, want nog niet eerder in dit seizoen werd een totaal van elf runs (17-11) bijeen gesprokkeld. Een enormslaggeweld van de thuisclub vormde in het duel met Terrasvogels de basis van de Haarlemse zege. Vooral de mannen van de lange bal lieten zich danig gelden en het was dan ook voornamelijk aan het Ongecontroleerde pitchen van Ho- reman te danken dat de Santpoorters toch nog redelijk blijk van hun aanwezigheid konden geven. Gé Hoppenbrouwer en Arie Versloot sloegen voor SC Haarlem een homerun, terwijl ook Van der Haak, de Boer en Kortekaas de bal voor meerdere honken het veld in mepten. Bij Terrasvogels was Piet de Rover de beste slagman, met twee honkslagen, waaronder één homerun, uit drie slagbeurten. Ook Hans Zuiderduin bewees zijn goe de vorm aan slag. Alleen de Santpoortse homerunhitter Kees Maarschalk bleef ver beneden de verwachtingen. (Van onze honkbalmedewerker) SANTPOORT. Zonder meer verras send mag de eerste nederlaag genoemd worden van het interregionale jeugd- honkbalteam van Terrasvogels. Daarmee mochten de Vogels zeker niet mopperen, want HCAW had in die perio de „slechts" vijf runs gescoord. Een alge hele afgang werd de Vogels, waarbij wer per Nico Adam, onlangs gekozen voor de selectie van Jong Oranje, duidelijk met een vormcrisis te kampen heeft, op die manier nog net bespaard. (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM. Voor het eerste officiële Europese Softbalkampioenschap, dat op maandag 27 augustus in Italië van start gaat zijn door bondscoach Nol Houtkamp inmiddels veertien van de zeventien deelnemende speelsters aangewezen. Niet meer van de partij in Italië zullen zijn de El Salvadorgangers Marian van Ginhoven eigen verzoek Mia Spaargaren gestopt met softbal Renée van der Berg en Els Spee. Op de 100 m. liet hij 11,3 sec. voor zich noteren. Bijzonder snel waren zijn 200 m., die hij afraasde in 22,2 en won de 400 m„ die hij met een persoonlijk record van 50,6 sec. wist af te sluiten. Hans van de Pal werd eerste op de door hem afgewerkte nummers 11 m. (11,9 sec.), verspringen (6,70 m.) en hoogspringen (1,85 m.). van Deursen, Irene Brandsen (Binnen veld), Elly Zweers, Marijke Sijtsma, Bet ty Veenstra en Saskia Aussen (buiten- veld). Verrassend in deze selectie is de keuze van routinier Truus Ruiter, die nog nooit eerder voor de selectie in aan merking kwam. De EDO-kortestop, die haar top nu pas bereikt schijnt te heb ben, is momenteel onbetwist de beste kortestop waarover Nederland beschikt. Aan de selectie van Houtkamp en assis tent Joop Schuitemaker zullen in de komende weken nog twee of drie speel sters worden toegevoegd. De strijd om de eerste Europese titel zal verspeeld worden in Noord-Italië in Rovereto aan de voet van de Italiaanse Alpen. Verwacht mag worden, dat het een volledig Italiaans-Nederlandse aan gelegenheid zal worden, waarbij landen Hij zal zich in Zeist of omgeving ves tigen. Monne de Wit speelde tien jaar voor Telstar. Daarvoor kwam hij uit voor ZVV in Zaandam. Hij voetbalt nu helemaal niet meer, omdat het hem door de dokter is verboden. Deze combinatie-ploeg heeft het afgelo pen weekeind aangetoond een sterke Ne derlandse troef voor de jeugd-WK te zijn. In het weliswaar door afwezigheid van de damestop afgeroomde veld, bewees deze ploeg haar kwaliteiten met het roeien van toptijden. Werd op zaterdag een 3.21 afge drukt, zondag werd deze tijd nog scherper gesteld. De toen gevaren 3.18 van deze nog prille combinatie hoeft echter nog niet het maximaal haalbare te zijn. Naast de formatie van de dubbel-vier, heeft de roeibond het aangedurfd een voor Nederlandse meisjes ongebruikelij ke vier-met-stuurvrouw te gaan beman nen. Tijdens de selectieweek werden de Spaarne-meisjes Anneloes van der Zee, Catalien Neelissen, en Lynda Cornet sa men met Erica van Eeden van het Pur- merendse Where in de vier-met geplaatst. In de zware senior-A-achten kwam Spaarne-roeier Norbert Lourijsen in een combinatie-acht met Nereus uit, tegen onder andere de nationale lichte acht. De nog niet goed ingedraaide Spaame/Ne- reus-ploeg moest het tegen de goed voor bereide Njord-acht afleggen en werd tweede. De lichte acht moest na 500 me ter opgeven door het ontstaan van een rugblessure van Henk van der Kwast. Vera Bruggeman verloor in de tweede ronde van de Engelse Binn. (5-7, 7-6, 2-6), die tweede werd. Ook Yolanda Lembeck sneuvelde in deze ronde. Maarten Mes werd in de derde ronde uitgeschakeld door de Zweed T. Lindquist; Wijnand van den Boom in dezelfde ronde door de Duit ser Busch. Ook in het gemengd dubbel leden deze twee Haarlemmers in de derde ronde een nederlaag (5-7 4-6) tegen Busch die hier met Haloschan optrad. Bij de oudste jongens leed Marco Winter verlies in de derde ronde tegen de uitein delijke winnaar, de Zweed T. Högsted (3- 6, 0-6). Hans Schmidt was al in de eerste ronde uitgeschakeld door de Amerikaan Forman: 4-6, 4-6. Als de Zweden niet voortijdig hadden moeten vertrekken, zouden zij ook in deze afdeling zeker de eindzege in de wacht hebben gesleept. Deze week neemt de Haarlemse selectie deel aan het internati onale jeugdtoernooi bij DDV in Am sterdam. De strijd om de tweede plaats, die zich tussen Ger Slot achter gangmaker Van der Torre en Paul Rood ontspon, was echter dermate spannend, dat het de twee honderd verkleumde toeschouwers langs de winderige wielerbaan zowaar tot en thousiasme bracht. Telkens wisselden de kansen. Het was uiteindelijk de routine van stijlrijder Slot, die de doorslag gaf. LONDEN. De afgelopen twee weken hebben 343.044 toeschouwers de tennis- strijd op Wimbledon bezocht, een nieuw record. Dit was mogelijk door de uitbrei ding van de tribunecapaciteit. Het oude „record” dateert uit 1975 toen 338.591 toe schouwers de poorten passeerden. Tom Okker heeft zich maandag ge plaatst voor de tweede ronde van het internationale tennistoernooi van Gstaad (Zwitserland). Okker versloeg de Ameri kaan Rick Fagel met 7-6 6-0. De Nederlandse herenbridgeploeg, die deelneemt aan het toemqoi om het Euro pees kampioenschap in Lausanne, heeft ook zondagavond een nederlaag geleden. Denemarken won met 20-0. Door deze nederlaag is Nederland afgezakt naar de vijftiende plaats. De damesploeg won met 19-1 van Span je en staat met 88 punten op de zevende plaats. Na de tweede ronde van het toernooi om het open damkampioenschap van Ne derland, dat maandag in Amsterdam is voortgezet, hebben vijf spelers nog geen punt verspeeld. Het zijn de Nederlanders Clerc, Wiersma, Stokkel en Lauwen en de Rus Tsjegolev. Een Zwitsers team, bestaande uit Ro bert Dill Bundi, Hans Kaenel, Urs Freuler en Walter Baumgartner heeft maandag avond in Zürich het wereldrecord ploeg achtervolging voor amateurs scherper ge steld. Het kwartet kwam tot een tijd van 4 min. 23,07 sec. over de vier kilometer. Het record was sedert 1976 in Italiaans bezit met 4.24,91. De vijftienjarige Amerikaanse Cynthia Woodhead heeft zondag tijdens de Pan- Amerikaanse spelen in Ssn Juan (Porto Rico) een vijfde gouden medaille gewon nen. Zij deed dat op de 100 meter vrije slag, die zij aflegde in een nieuwe record tijd voor deze spelen: 56.22 sec. Volmac Rotterdam heeft zich, als eer ste Nederlandse club, geplaatst voor de finale van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen schaken. De Rotterdammers zegevierden in de halve finales met 6'/2-4'/z over Spartacus uit Boe dapest In de eindstrijd is Boerevestnik uit Moskou tegenstander van de Nederlan ders. SC Haarlem 2-14-7-1-2-x =17. Cees Hore- man 2-8-0-1- en Arie Versloot 1-1-54. Terrasvogels 1-1-0-2-6-0-1 11. Hans Ak kerman 1-3-14-5. Begon het er, gezien het gemak waar mee keer op keer de tegenstander op een zijspoor werd gezet, al op te lijken dat de jongens van Johan Punt ongestoord kon den afstevenen op een ongeslagen kampi oenschap; het Bussumse HCAW verstoor de deze illusies zaterdag j.l. op wrede wijze. Terrasvogels 0-0-0-0-0=0. Nico Adam 6-1- 64. HCAW 1-31-0-0 5. Rob Hoffman 2-24-2. Bij een stand van 9-0 in het nadeel van Terrasvogels werd de strijd in de zesde inning wegens hevige regenval definitief gestaakt. Aangezien Terrasvogels de zes de slagbeurt op dat moment nog niet had voltooid, kwamen alleen de eerste vijf innings voor geldigheid in aanmerking. Finales Het Spieghel: JE 18: T. Högsted (Zwe)-T. Lindquist (Zwe) 64, 6-3; ME 18: C. Lindquist (Zw)-C. Jexell: 2-6, 6-2, 64; JE 16: T. Högsted (Zw)-Nyström (Zw): 5-7, 6-3, 6-0; ME 16: L. Askenase (USA)-C. Jexell (Zw): 2-6, 1-6; JE 14: R. Werlowitz (Du)-R. J. Bierens: 3-6, 64, 64; ME 14: V. Flu-V. Binns (Eng: 6-2, 6-2; JE 12: A. Meijers-P. Verheij: 6-2, 6-1; ME 12: J. v.d. Eijnde-D. Ketelaar: 6-0, 64. Geopend vanaf 17.00 uur. ZAANDIJK. Ex-semiprofvoet- baller Monne de Wit wordt, als opvol ger van Leen Voet, fysiotherapeut van de KNVB. Hij is geselecteerd uit 300 sollicitanten. De benoeming gaat per 1 september in. In het gemengd dubbel reikte Schmidt met Vera Bruggeman tot in de derde ronde. Hierin werden zij door de superieu re Zweedse combinatie T. Högsted en C. Lindquist, die de eerste plaatsen in de enkelspelen hadden veroverd, verslagen. (ADVERTENTIES) Zaterdag roeiden zij in het herenveld naar een zeer acceptabele tijd op de 2000 meter. Zondag ging het met duidelijk meer tegenstand sneller. De uitzending werd hier verzekerd met de tijd van 6.58. Stand: HCAW 11-18, Terrasvogels 8-14, Kinheim 9-12, Spartaan 9-8, Sparks 9-6, Amstel Tijgers 104, The Herons 6-0. De wedstrijd in de eerste klasse A van rayon Haarlem tussen Haarlem Nicols 3 en Europa Meubel Pino’s werd uitge steld. Het eerstvolgende competitieduel van Pino's vindt nu pas in augustus plaats. Bij de jongens A eindigde Peter Volkers als derde. Zijn resultaten waren: 100 m. in 13,- sec., verspringen 5.,64 m. en een fraaie hoogtesprong van 1,85 m. Gerard Hurk- mans werd vierde (13,- sec., 5,84 m. en 1,75 m.) en Fred van der Pal werd vijfde (13,- sec., 5,40 m. en 1,80 m.) Peter Beentejs werd op de sprintdriekamp vijfde. Hij liep de 100 m. in 11,9 sec., de 200 m. in 24,1 sec. en de 400 m. in 55,3 sec. Frank Goeman werd tiende, Rob Jansen dertiende en André Bij de samenstelling van zijn formatie is Nol Houtkamp op onverwachte pro blemen gestuit. Zo heeft Ineke Akker man, die als onderwijzeres van haar werkgever geen vrij heeft kunnen krij gen, reeds moeten afzeggen. Ook de deelname van Irene Brandsen herexa men op de akademie voor lichamelijke opvoeding en Gerda Treuren arm- blessure is uiterst twijfelachtig gewor den. Mogelijk zal Houtkamp bij het niet beschikbaar zijn van Gerda Treuren te rugvallen op Ans Kroon, die na de We reldkampioenschappen een streep on der haar internationale carrière zette. De geselecteerden zijn: Els Kok, Fredy van Offeren, Loes Poort (werpsters), El ly Nijhuis, Gerda Treuren (achtervang- sters), Hilde Foks, Ludy van Mourik, Marit Kreischer, Truus Ruiter, Marian (ADVERTENTIE) haring daar blijft h mens gezond bij! De Bonneterie is morgen gesloten. de Bonneterie en Pander, Amsterdam de Bonneterie, Den Haag (óók in Babylon) DEN HAAG (ANP). De KNWU heeft dertien renners aangewezen voor de va cante acht plaatsen in de professional wegploeg voor het wereldkampioen schap dat op 26 augustus in de omgeving van Valkenburg wordt gehouden. als België, Spanje en Tsjecho-Slowakije geen enkele rol van betekenis zullen spelen. Wel waren de buitenlandse deelnemers van een zo sterk kaliber dat er voor de Haarlemmers op een uitzondering na geen finaleplaats was weggelegd. Alleen Digna Ketelaar bereikte in de jongste leeftijdsgroep bij de meisjes de laatste ronde. Hierin werd zij door de Limburgse Joke van den Eijnde met 6-0,6- 4 verslagen. In de leeftijdsgroep tot en met veertien kwam Digna Ketelaar tot de hal ve finale. Daarin was de Engelse July Salmon haar met 6-2, 6-3 de baas. Bij de dames gelukte het Lida Berkhout een sterk bezette werpdriekamp op haar naam te brengen. Zij verloor weliswaar het onderdeel speerwerpen met een worp van 48,62 m. tegen haar rivale Elly van Beusekom, die 49,56 m. produceerde, doch haar resulaten bij het kogelstoten (11,57 m.) en discuswerpen (38,42 m.) wa ren voldoende voor de eerste plaats. Elly van Beusekom werd tweede door een ma tige discusworp van 32,12 m. Een andere overwinning voor een DEM-atlete leverde de werpdriekamp bij de meisjes B op. Het was hier Petra van der Pal, die eerste werd met haar goede verrichtingen van (Van onze roeimedewerker) AMSTERDAM. Tijdens de slotwedstrijden voor senioren hebben Spaame- ploegen zich naar goede tot uitstekende prestaties geroeid. Deze wedstrijden golden voor de roeibond als laatste test van de potentiële jeugd-WK-gangers. Voor een aantal Spaarne (-combinatie)-ploegen resulteerde Moskou. BUSSUM. Het eerste optreden van de jeugdselectie tennis van het district Haarlem op het internationale toernooi van Het Spieghel is niet tegengevallen. De afgelopen week moesten de jeugd- roeiers een selectie ondergaan, waarbij bestaande ploegen opgebroken en nieuwe gevormd zouden gaan worden. Voor deze selectie-week waren van het Spaarne uit genodigd een meisjes dubbel-vier (Ceha, Neelissen, Vos, Van Bruggen), een meisjes dubbel-twee (Van der Zee, Cornet) en een jongens vier-met (Kühn, De Jong, Van de Beeke, Wilbrenninck). Na deze week werd het duidelijk waar de roeibond naar had gestreefd. Bij de meisjes was op de eerste plaats een sterke dubbel-vier gemaakt. Achter Spaarne- slagvrouwe Sharona Ceha kwamen de nationaal kampioenen in de dubbel-twee Daphne Erenst en Nicolette Hellemans van het Groningse Hunze, en skifkampi- oene Marjolein Hazelbag van het Leidse Rijnland te zitten. Ook deze ploeg maakte haar uitzending met snelle tijden waar. Bij de jongens ziet het Spaarne toch nog twee van haar roeiers in het Moskou- equipe komen. Na de selectieweek niet in de vier-met gekomen mochten André de Jong en André Kühn in het technisch moeilijke nummer twee-zonder-stuur- man tijdens dit weekeind aantonen dat ze WK-waardig zijn. Reeds eerder waren geselecteerd Joop Zoetemelk, Hennie Kuiper, Jan Raas en Henk Lubberding, terwijl Gerrie Knete- mann als titelhouder voor Nederland „buiten de sterkte” mag starten. De der tien renners die de commissie beroepsren- nen van de KNWU, in overleg met de begeleider van de profs Piet Liebregts, heeft aangewezen zijn: Leo van Vliet, Jo han van de Velde, Cees Priem, Piet van Katwijk, Bert Oosterbosch, Martin Havik, Bert Pronk, Aad van den Hoek, Johan van der Meer, Hans Langerijs, Jo Maas, Frits Pirard en Jos Schipper. J l| blijft algehele i' I I I I I Plaats van handelen is sportpark „De Elta” te Santpoort-Zuid. Voor beide ploe gen staan geen belangen meer op het spel. Het tijdstip van aanvang is 19.00 uur. 1 Zowel voor Terrasvogels als Bloemendaal I betreft het de laatste wedstrijd voor de 1 vakantiestop. KROMMENIE. Bij atletiek-driekampen van Lycurgus in Krommenie hebben leden van DEM en Suomi zich kunnen ondershceiden. Van bijzonder gehalte was de fraaie overwinning van Sjaak Ooteman bij de sprintdriekamp voor heren. Deze DEM- atleet zegevierde in de B-klasse en hij wist zeer snelle tijden op de klokken te brengen. De Wit is thans als fysiotherapeut verbonden aan de bedrijfsgeneeskun dige dienst van Hoogovens IJmuiden. In zijn nieuwe functie maakt hij deel uit van de medische dienst van de KNVB onder leiding van bondsarts Frits Kessel. Deze dienst is gevestigd in het KNVB-sportcentrum te Zeist. Mon ne de Wit gaat in zijn nieuwe werkk ring niet alleen het Nederlands elftal, maar ook andere vertegenwoordigen de elftallen en trainende ploegen op zijn vakgebied begeleiden; bovendien gaat hij over zijn vak cursussen geven. SLOTEN (ANP). Mathé Pronk is gisteravond op de wielerbaan in Sloten voor de tweede keer Nederlands kampi oen achter dernymotoren bij de amateurs geworden. In de laatste vijftig van de honderdvijftig af te leggen ronden (30 kilometer) toonde de in Wannenhuizen wonende renner zich achter de gerouti neerde gangmaker Noppie Koch opper machtig. Met nog tien kilometer voor de wielen bewees Pronk zijn klasse door al zijn tegenstanders op ronden te rijden. Ondanks fel verzet van Ger Slot en Paul Rood moesten ook zij er in de slotfase aan geloven. Waren deze wedstrijden voor de jeugd selecterend, de nationale lichte heren- acht, met aan boord Spaame-roeier Hans Povel, beschouwde deze als trainingswed- strijden ter voorbereiding van de Rotsee- regatta in Luzern van volgende week. Op zaterdag werd door hen de lichte senior-A acht gewonnen in een zeer snelle tijd vlak boven het baanrecord. De helft van deze acht won ook nog eens de vier-met Zon dag werd Povel met de andere helft van de acht eerste in de vier-zonder. ’s Mid dags bracht de nationale lichte acht het op de 500 meter sprint zowel in de zware als lichte categorie tot overwinningen. De uitslagen zijn: Vierde wedstrijd Finnjol- len-klasse: 1. Laurence Lemeur (Can); 2. Peter Vollebregt: 3. Frank de Vos; 4. Mark Neeleman; 5. FUip Willems (Bel). De stand na vier races is: 1. Lemeur 3 punten; 2. Vollebregt 24,7. De derde wedstrijd Vaurien-klasse: 1. Hans Teellng/Michiel Rutgers; 2. Eric van de Ploeg/ Huub Lambriex; 3. Hans en Wouter Duetz; 4. Kees Schriel/René van Diggele; 5. Rien en Frouk Segaar. De stand na drie races: 1. Teeling/Rutgers 3 punten; 2. Rob en René Seters 21,7; 3. Van de Ploeg/Lambriex 22,7; 4. Duetz/Duetz 23,1; 5. SchrielZDiggele 27,0. Bij het EK in de 470-klasse bij het Spaanse Denia wonnen Henk van Gent en Jan Willem van den Hommel de twee de race. Daardoor bezetten zij de tweede plaats in het algemeen klassement, ach ter de Fransman Richter, die in beide races tweede werd. s 3 (Van onze honkbalmedewerker) SANTPOORT. De oorspronkelijke voor aanstaande zondag vastgestelde honkbal wedstrijd in de tweede klasse C tussen de teams van Terrasvogels en Bloemendaal is drie dagen naar voren geschoven. De streekderby vindt derhal ve reeds donderdag 12 juli plaats. MEDEMBLIK. De Canadees Lauren ce Lemeur heeft gisteren op het Ijssel meer bij Medemblik de vierde race van de strijd om het open Nederlands kampi oenschap Finnjollen gewonnen. Peter Vollebregt eindigde als tweede. In de Vaurien-klasse ging de zege in de derde race naar Hans Teeling en Michiel Rutgers. 11,61 m. op kogel, 29,14 m. 27,86 m. met de speer.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 17