GEBOUW AAN TIBERIUSPLEIN NADERT VOLTOOIING I Jeugdige piraten bouwen dorp w o Solide spel resulteert in eindzege voor Knippen-Huyg VSV gaat nieuw bestuur kiezen s l Ig 5 I hciven- berichten IWw t BRIDGECLUB DE KENNEMERS I I Meevallers Invalidensport MM ■MM 5 VELSEN-IJMUIDEN 4 19 7 9 JULI 1 O DINSDAG k II >- ■K3gE3 ris O - (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De tweede sport hal aan het Tiberiusplein nabij het hoofdbureau van politie in Umuiden-Oost nadert zijn vol tooiing. Wanneer alle nog uit te voeren werkzaamheden volgens plan verlopen zal de hal donder dag 9 augustus opgeleverd wor den waarna op vrijdag 17 augus tus de nieuwe sporthal officieel geopend wordt. Die symbolische handeling zal worden uitgevoerd door de heer J. Corver, gedepu teerde voor sportzaken van de provincie Noord-Holland. De opening zal worden omlijst met muziek door het accordeonorkest „IJmuidens Roem” terwijl twee teams van gehandicapten tegen elkaar in het veld komen voor een wedstrijd rolstoelbasketbal. .3 BI lm Nt* Opening van nieuwe sporthal met demonstratie rolstoelbasketbal De bar van de nieuwe sporthal, die beduidend groter is dan de bar in de sporthal Zeewijk. De vloer van r S88& de sportzaal in de nieuwe hal, die 48 bij 28 meter meet. Als de hal 9 augustus wordt opgeleverd zal ook dit karwei geklaard zijn. (Van onze bridgemedewerker) IJMUIDEN. De tweede gemengde parencompetitie bridge van De Kennemers werd in de hoogste afdeling afgesloten met een duidelijke zege voor Knippen-Huyg. In de slotronde vergaarde dit duo 90 matchpunten (53.57 percent) wat een totaal opleverde van 226.46 en daar moesten de andere paren weer bij achterblijven. Andela- Fortgens (217.76) die tweede werden, incasseerden een achterstand van niet minder dan ruim acht percent. i op wei- iepe :end dat stel- arle- lers, van leze naai ken iro De sporthal kost de gemeente door een aantal meevallers minder dan het daar voor uitgetrokken bedrag van 3.379.300 gulden. De heer A. Wedemeijer, hoofd van de gemeentelijke dienst voor sport en re creatie kan nog niet zeggen hoe groot het verschil precies is. „Er zijn door een aan tal tussentijdse wijzigingen wel wat kos ten bijgekomen. Een van de wijzigingen is bijvoorbeeld het aanleggen van een sy steem voor recirculatie van de warmte. Een prijs krijgt niet het drie verdiepingen tellende houten bouwwerk, dat bijde Watertoren aan de Wijk aan Zeeër weg staat. De jongens uit deze buurt, die deze toren in twee dagen in elkaar hebben gezet, verdienen er wel één. Voor zover bekend is het tot nu toe de hoogste hut in IJmuiden. bruikt worden en overdag op weekse da gen door de scholen. Mocht er overdag een (of meer) van de drie gymlokalen leeg blijven dan bestaat de mogelijkheid voor particulieren om zo’n lokaal voor een uur te huren om er bijvoorbeeld te tennissen. Elke zaal op zich voldoet namelijk ook aan de minimale afmetingen zoals die door de tennisbond zijn voorgeschreven voor recreatietennis. De nieuwe sporthal heeft ook facilitei ten voor invalidensport en invalide toe schouwers. Als men de sporthal betreedt komt men op de bovenste rij van de tribu ne de sportzaal binnen. De banken op die bovenste rij zijn afneembaar zodat men sen in rolstoelen daar kunnen gaan staan om een wedstrijd te volgen. De sporthal is bovendien geheel zonder drempels uitge voerd terwijl achterin de sportzaal een afrit voor invaliden is vanaf de gang van de kleedkamers naar de vloer van de sportzaal. De oplevering van de hal was aanzien lijk eerder gepland, vooral door het slech te winterweer is de bouw enkele maanden vertraagd. Problemen heeft dat echter niet opgeleverd omdat alle zaalsporten van het afgelopen seizoen nog in de sport hal Zeewijk gepland waren. Voor het ko mende seizoen is de nieuwe hal wel in het IJMUIDEN. Aanstaande donderdag houdt de voetbalvereniging VSV haar 67e algemene leden vergadering. Op de agen da staat onder meer een bestuursverkie zing terwijl naast de verslagen van de secretaris en de penningmeester ook het beleid van diverse deelcommissies ter dis cussie zal staan. De vergadering begint om 19.30 en wordt gehouden in de kantine van de vereniging. 198.67, 197.94, partner it de Ze be- s bij orts lijk- vak- tieb- ■llen hat- len” tad i op te- DINSDAG AANGEKOMEN: Aubrac, Antwerpen; Dawnt Pock, Brighton Ferry; Fjordnes, Canada; Sylvo, Rotterdam, Vel- sen; Dawnt Rock, Brightonferry; Fjord nes, Canada. ren gen ben ren de de ers, :ing Uiteindelijk levert dat geld op doordat de stookkosten veel lager komen te liggen, maar het is wel een investering die je moet doen. Daar staat tegenover dat wij geld hebben gekregen van de provincie on danks haar weigering in een eerder stadi um om een subsidie te verlenen. Het gaat hier om een bedrag van 180.000 gulden. Bovendien hebben wij van het ministerie van onderwijs een bijdrage van een half miljoen gekregen. Omdat deze sporthal ook dienst gaat doen als gymnastieklo kaal voor drie scholen (de Theo Thijssen- school, de School voor Praktische Vor ming die nu nog in de Houtmanstraat is gevestigd maar waarvan het nieuwe schoolgebouw tegenover de sporthal ge bouwd wordt en de Vissering Scholenge meenschap) hoeft het ministerie voor die scholen geen gymnastiekvoorzieningen te financieren. Anders zou het ministerie een nieuw gymnastieklokaal voor de Vis sering moeten hebben laten bouwen om dat het oude lokaal inmiddels is afge keurd”, aldus Wedemeijer. Om de sporthal ook te kunnen gebrui ken als gymnastiekzaal is een speciale voorziening aangebracht waarmee de zaal in drieën gedeeld kan worden. Het zijn twee verticale schuifwanden van leer, het best te vergelijken met een paar enorme rolgordijnen. Middels een druk op een knop zakken de leren gordijnen uit het plafond van de zaal tot op de vloer, waar door drie lokalen van 28 bij 16 meter ontstaan. Een van de drie zalen zal wor den ingericht als een echt gymnastieklo kaal compleet met allerlei toestellen zoals wandrekken touwen enzovoorts. De twee andere zullen worden ingericht voor (bal spelen als volleybal en basketbal. De sporthal zal dus vrijwel uitsluitend ’s a- vonds (alleen in de weekeinden ook overdag) door de sportverenigingen ge- De aannemer, het Tilburgse bouwbe drijf Pellikaan, is nu nog met de afwer king bezig. De vloer van de hal is voor de helft gelegd en er moeten nog wat kleine dingetjes gebeuren aan de interieuren van onder meer de kleedkamers, de be stuurskamer, de bar en het tijdwaarne- mershokje in de zaal. Voor de sporthal is men nog bezig met de aanleg van een pad naar de ingang, parkeerplaatsen voor een aantal auto’s en een grote fietsenstalling. In het kader van de éénprocentsregeling, die inhoud dat een bedrag van maximaal een procent van de kosten van een open baar gebouw besteed mag worden aan een kunstwerk ter verfraaiing van dat gebouw, zal voor de ingang bij wijze van poort een circa vier meter hoog turntoe- stel, het zogenoemde „paard”, geplaatst worden. MAANDAG VERTROKKEN: Antonie- 3, Emden; Torne, IJmuiden, Tubarao; Stirling Ash, Aberdeen; Lynx, Rotter dam; Saturnus, Delfzijl; Karpacz, Stettin; Neptunus, IJmuiden, Petrehead; Satur nus, IJmuiden; Lerwick; Margit Gorthon, Sheernes; Alkarin, Londonderry; Majes tic Service, cont.plat; Nordic Spirit, Sull- holm; Ems, Gothenborg; Botniaborg, Zaandam, Delfzijl. ür De ingang van de nieuwe sporthal aan het Tiberiusplein in Umuiden-Oost. Op de voorgrond worden parkeerplaatsen en een fietsenstalling aangelegd. Veroverd! Circa honderd piraatjes hebben Piratendorp gesticht en geven dit dorp deze week zeker niet meer uit handen. Overigens, het is voor het eerst dat een dergelijk dorp in IJmuiden verrijst. Initiatiefnemers zijn buurtcentra De Brulboei, Zeewijk en De Planeet, die vooral dankzij de medewerking van gemeente, Hoog ovens Van Gelder Papier en particulieren dit idee voleldig zien slagen. Het enthousiasme groeit met het uur en niet alleen van de kinderen zelf, die zo snugger zijn geweest eerst de „limonade’, hut en de uitkijkpost te bouwen, maar ook van ouders, die vrolijk hun eigen kroost helpen met het in elkaar zetten van de houten hutten. Het blijft niet alleen bij zagen en timmeren. De jongens hebben ook tijd om spelletjes te doen. Schatgraven bijvoorbeeld! Donderdag wordt het dorp officieel geopend door wethouder H. Scheeper. Op die dag wordt dan meteen het mooiste bouwwerk bekroond. Reken maar dat er mooie prijzen zijn. Bonder 195.77, dames Edeling-Flentrop 192.18, Anten-Doornebal 168.55. C-lijn: Fuller-Andela 204.36, Gordijn- Handgraaf 202.77, Jacobs-Van Vliet 201.77, Van Sprang-De Vries 198.48, echtp. Brouwers 195.79, Vonk-Smakman 195.53, Weimar en partner 193.61, echtp. Heere 176.64, Kauffman-Heere 176.18. Wajon- Elenbaas 174.89. D-lijn: Tobias-Beelen 201.17, Arpad- Kesting 199.03, Kulman-Van der Kuil Moorselaar-Van Amerongen Wijers-Wertman 186.49, Fetzer- 181.43, Verheyen-Ouwerkerk 181.19, Janssen-Van Kooten 176.24, Dege- ling-Ladage 168.46. f rooster van de zaalcompetities opgeno men waardoor een aantal verenigingen haar activiteiten sterk kon uitbreiden. Wat dat betreft voorziet de hal wel in een behoefte, er is zelfs vraag naar noég meer ruimte. Ooit is het aantal van vijf sport hallen genoemd om aan alle aanvragen in de gemeente te kunnen voldoen. Wede meijer acht dit aantal echter wat overdreven. „Natuurlijk”, aldus Wedemeijer, „het is geen enkel probleem deze hallen ’s avonds en in de weekeinden vol te krijgen. Overdag moet er echter ook iets zinvols mee gebeuren en dat is bij vijf sporthallen niet haalbaar. Wanneer er in Velsen nog één hal bijkomt zijn wij al een aardig eind op weg, dat lijkt mij vooralsnog voldoen de. Nu al, met deze ene hal, hebben veel verenigingen alle mensen die daar op de wachtlijst stonden speelruimte kunnen bieden voor het komend seizoen. Een hal erbij zou voorlopig voldoende zijn, zeker gezien de grote vlucht die vooral het zaal voetbal de laatste jaren genomen heeft is dat ook beslist geen overbodige luxe. Op dit moment kan ik nog niets zinnigs zeg gen over de termijn waarbinnen de derde hal gebouwd zou kunnen worden. Hij staat weliswaar op de prioriteitenlijst, maar stond deze sporthal ook. En alles bij elkaar heeft het toch tien jaar geduurd voor wij na Zeewijk een tweede hal hadden”. DINSDAG VERTROKKEN: Stirling Brig, Cont. Plat, IJmuiden; Trans Germa nia, Antwerpen; Vela, Bergen. /.-■ W MAANDAG AANGEKOMEN: Alca, Klaipeda; Klipper-2, Falmouth, IJmui den; Margrit Gorthon, Gevle; Trans Ger mania, Helsinki; Ardal, Malta, Beverwijk; Iruz, Noordzee, IJmuiden; Reksnea, Im- mingham, IJmuiden; Izhorales, Lenin grad, Zaandam; Eemsborg, Valvik, Zaan dam; Majestic Service, Noordzee; Nego Victoria, Narvik, IJmuiden; Linda-M, Rot terdam; Gus Khyustalniy, Vyborg, Vel sen; Hartebeest, Cont.Plat, Velsen; Titan Service, Cont.Plat, IJmuiden. Komt in IJmuiden dan toch een eind aan de woningnood) Als het aan de jeugd ligt wel, want deze week verrijzen er heel wat al dan niet doordachte in elkaar gezette bouwsels als paddestoelen uit de grond. Met een hamer, een zaag en een aantal spijkers en houten platen en planken kom je een heel eind, zoals wel blijkt op het braakliggende terreintje achter de Keetberglaan. Jongens en meisjes in de leeftijd van pak weg vijf tot twaalf jaar hebben bezit genomen van dit terrein. Wat? >-^W' wW - Knippen-Huyg hebben in deze competi tie zeer solide gespeeld en hun zege is zonder enige twijfel het resultaat ervan. Andela-Fortgens hebben er nog alles aan gedaan om Knippen-Huyg van de boven ste plaats af te houden. Zij kwamen in de finale tot de prachtige score van 100 (60 percent) maar dat was toch niet voldoen de om te zegevieren: hun tweede plaats mag ontegenzeglijk een uitstekende pres tatie genoemd worden. In de B-lijn waren Kroone-Berkhout oppermachtig en gingen met het schitte rende totaal van 231.41 triomfantelijk naar de A-lijn over. Edeling-Van Thiel (212.17) slaagden daarin ook, doch kwa men wel bij hun mede-promovendi heel wat tekort. De dames Fuller-Andela (204.35) werden in de C-lijn nummer één en deden hun intrede in de B-groep. Gor- dijn-Handgraaf (202.77) die kansloos zes de stonden hadden een niet te stuiten eindspurt (58 percent) waardoor zij er toch nog in slaagden te promoveren: Ja cobs-Van Vlist (201.77) tot aan de slotzit ting bovenaan, moesten tot hun grote schrik toezien hoe de erepalmen aan hun neus voorbij gingen. Tobias-Beelen (201.17) en Arpad-Kes- ting (199.03) verlieten de laagste afdeling en werden C-lijners. Uit de A-lijn degradeerden Need-Van Kesteren (191.43) en het echtpaar Vrees wijk (187.23). De dames Edeling-Flentrop (192.18) alsmede Antan-Doomebal (168.55) konden zich niet in de B-lijn handhaven. Kauffman-Heere (176.19) en Wajon-Elen- baas (174.89) moesten een stap terug en daalden naar de D-lijn af. De uitslagen van de vierde zitting luiden (in matchpunten): Groep één: Gordijn- Handgraaf 98, Weimar-Van der Vlugt 95, Bode-Eysker 94, Soomers-Van Munster 88, Brouwers-Van der Giesen 83, Muller- Vareman 82, Jacobs-van Vliet 73, Anten- Doomebal 59. Groep twee: Andela-Fortgens 100, Per- sijn-De Vries 99, Kroone-Berkhout 91, Knippen-Huyg 90, Kleve-Van Thiel 82, Muller-Andela 79, Jongkind-mevrouw Brouwers 73, Kauffman-Heere 58. Groep drie: (NZ): Van der Vlugt-Ko- ningstein 186, Need-Van Kesteren 182, Wajon-Elenbaas 177, Porck-Bonder 169, Vonk-Smakman 162, Kulman-Van der Kuil 157, Tobias-Fetzer 143. OW: echtpaar Horbeek 211, Arpad-Kesting 195, Van Sprang-De Vries 181, Moorselaar-Van -Amerongen 171, echtp. Heere 150, Dege- ling-Ladage 135, Verheyen-Ouwerkerk 133. De eindstanden van de tweede serie zien er als volgt uit (in percenten): A-lijn: Knippen-Huyg 226.46, Andela-Fortgens 217.76, De Hoog-Van der Vlugt 215.29. Bode-Eysker 213.03, Barzilay-Muller 207.62, Kleve-Andela 205.29, Sommers- Van Munster 203.12, Jongkind-Poecke 195.79, Need-Van Kesteren 191.43, echtp. Vreeswijk 187.23. B-lijn: Kroons-Berkhout 231.41, Ede ling-Van Thiel 212.17, Koningstem-Van der Vlugt 208.66, Wareman en partner 207.62, echtp. Horbeek 203.07, Persijn-De Vries 199.95, Wijers-Wijers 197.71, Porck-

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 5