tour de France Ballon d’Alsace scherprechter tour-visie [tourpuntiq tour-resultaten J Kuiper: „Witte vlag diep in m’n koffer fi t r I 35 -9 n. |d. >1 f IB Ontsnapping Pech I I I 16 19 7 9 SPORT JULI WOENSDAG 1 1 DOOR JAN JANSSEN 15eRIT 55,5 km ÉVIAN MORZINE (Van onze speciale verslaggever) BELFORT. Vergeleken met Hennie Kuiper, die mede ten gevol ge van een lekke tube een veel grotere achterstand op Hinault moest incasseren, was het verlies van Joop Zoetemelk gering. Welgeteld 3 seconden. „Ik heb gedaan wat ik kon. Vlak voor de finish slaagde Hinault er niettemin in om van mij en de rest weg te rijden”, zei de gele-truidrager toen hij op de Ballon d’Alsace de voetriempjes losmaakte. „Ontevreden ben ik niet”. Tussen Zoetemelk en diens felste concurrent in de strijd om de Tour-overwinning bleef derhalve een marge van circa anderhalve minuut. Om precies te zijn: een minuut en 29 seconden. I. V' i St L Kuiper en Post Peter Post pikt La Baume Morzine AVORIAZ i 1500 1000 i 500 tonen. Zijn supporters kunnen gerust zijn. Voordat de beslissende ontsnapping van Villemiane c.s. tot stand kwam, had Lubberding overigens verschillende ke ren geprobeerd een afscheiding teweeg te brengen. „In de beginfase voelde ik mij namelijk nog goed”, aldus de Nederland se kampioen. „Telkens werden ik en de andere jongens die waren meegespron gen teruggehaald. De laatste keer dat het gebeurde kwam ik midden in het peloton terecht. Ik zat als het ware opgesloten toen ineens, vanuit de achterhoede, René Martens wegsprong. Hij sleurde een flin ke groep mee”. Voor Zoetemelk betekende het ontstaan van een numeriek sterke kopgroep, waar voor de etappezege kansloos waren', ging het opeens wel. Johan van de Velde reed op de Ballon d’Alsace als een trein". „Ulli Sutter begrijp ik niet. Op weg naar de top fietste ik naar de voorste gelederen van het uiteengeslagen peloton. Hij had toen mijn wiel moeten pakken of zich desnoods aan mijn shirt moeten vast klampen. Sutter zou dan wellicht kostba re seconden hebben gewonnen. Hij deed het niet. Ik viel toen eveneens weer terug”. Overigens won Sutter toch een plaats in het algemeen klassement, maar dat kwam alleen vanwege de pech die Nilsson trof. Om verdere problemen te voorkomen, besloot Peter Post met afplaklint de re- komen. Nu bleef het peloton in volle gang, terwijl ik vanuit stilstand aan de achtervolging begon. Het was zodoende onmogelijk om dat gat nog dicht te rijden”. Toen de groten elkaar op weg naar de finish begonnen te bestoken, was er van Fedor den Hertog in geen velden of we gen iets te bekennen. In zo’n keiharde finale, bergop, is het zonder pech reeds ontzettend zwaar. Als je dan een lekke tube krijgt (Kuiper) of van fiets moet verwisselen (Nilsson) hoef je er niet meer op te rekenen dat je nog bij de ontketende Hinault of de gele trui van Zoetemelk komt. De Tour kent geen medelijden. De theorie van Hennie Kuiper is geba seerd op een afmattingsrace tegen Ber nard Hinault. „Daar ligt mijn kracht”, zegt hij, „en daarom deed het me plezier dat ik Hinault maandag een paar keer goed zag bijten als ik demarreerde. Ik ben niet zo’n bluffer dat ik zeg dat ik Hinault wel eens even in de vernieling zal rijden, maar wanneer er niets tegen hem wordt ondernomen, gaat hij in een fauteuil naar de finale. Hij moet moe gemaakt worden. Dat kan met demarre ren. En dan maar zien hoe het loopt”. Natuurlijk is het mogelijk dat daarbij niet Hinault of Zoetemelk er onderdoor gaat maar ikzelf. Maar daar denk ik niet aan. Dat zou stom zijn Ttionon-^ les-Bains <eus 3 12 479 9 u. „Wanneer ik deze pech optel bij alle andere tegenslagen, dan kom ik tot de conclusie dat ik mezelf niets te verwij ten heb over die achterstand van dik zeven minuten. Vandaag kostte die lek ke band mij een minuut en 22 seconden. In de ploegentijdrit verspeelde ik door materiaalpech en een valpartij een mi nuut of drie en tijdens de etappe naar Roubaix reed ik plat op een moment dat ik Hinault al gelost had. Zou dat niet gebeurd zijn, dan was ik gegarandeerd twee minuten van hem weggereden want hij zat op dat moment flink stuk. Als ik dat optel, ben ik op die manier ruim zes minuten achter geraakt”. „Bovendien zou ik met wat geluk in de etappe van maandag meer winst hebben behaald dan 1.51. Ik weet dat er zijn die me voor gek verklaarden om op die manier aan te vallen, maar ik heb er nog geen seconde spijt van. Zou ik dat niet gedaan hebben, dan zat ik nu tegen de tien minuten achterstand aan en dat was natuurlijk even wat anders geweest. Bo vendien kon ik mezelf testen. Ik ben dik tevreden over mijn conditie. Daar bouw ik al m’n vertrouwen op”. ALGEMEEN PLOEGENKLASSE- MENT: 1 Jossart 196.24.42, 2 Danguillau- me 196.31.06, 3 Guimard 196.36.02, 4 Huys- mans (196.53.05, 5 Post 196.56.27, 6 De Muer 197.43.28. 12.7.1979 AVORIAZ 1 >1 talen 135 genoemde in de DAF-bus was gekomen. Kuiper was er slechter aan toe. Hij kwam één minuut en 22 seconden na Hinault over de eindstreep. De derde plaats in het algemeen klassement bleef in het bezit van onze landgenoot, maar zijn achterstand op Zoetemelk was weer bijna even groot als voor zijn krachtexplosie tussen Rochefort en Metz. „De mensen zullen wel denken dat ik sprookjes ver tel”, sprak Kuiper ontgoocheld. „Tegen onfortuin valt echter niet te vechten. Toen ik 9 kilometer voor de top van de Ballon d’Alsace lek reed, vertrok natuurlijk iedereen, dat is de waarheid en de reali teit.” Voor de Raleighs van Peter Post was er evenmin reden om tevreden te zijn. Hun bestgeklasseerde man in de etappe kwam op de zestiende plaats terecht. Johan van de Velde was met deze klassering de eer ste Nederlander. Een schamele eer, te meer omdat de achterstand van Johan van de Velde op ritwinnaar Villemiane en het merendeel van de kopgroep ruim vier minuten bedroeg. Henk Lubberding was de woordvoerder van zijn ploeg toen hij zei: „Niemand van ons had goeie benen, althans niet toen de beslissende ontsnapping tot stand kwam. Anders zou er gegarandeerd een goedge organiseerde tegenaanval zijn onderno men nadat een groep van een man of twaalf was ontsnapt. Later, ja, toen wij Waar het om draait, is het feit dat Knete- mann op zijn wereldkampioenstrui de merknamen van zijn sponsors niet binnen de vastgestelde maten voert. Officieel be hoort de reclamestrook maximaal 5 centi meter hoog en 26 centimeter breed te zijn, welke limiet vooral in de hoogte door Knetemann royaal wordt overschreden. Peter Post daarover: „Ik heb er dit seizoen in verschillende wedstrijden al heel wat aanmerkingen op gehad en er waarschuwingen voor gekregen. Maar ik kon tot op heden niet anders. Begin dit jaar werden we allemaal verrast door een verandering in het reglement, die de truien die we besteld hadden waardeloos maakte. Daarna heb ik meteen de Itali aanse firma gebeld die gespecialiseerd is in dit werk en bij wie zowat iedereen zijn bestellingen doet. Toen ik mijn zending kreeg, bleken die mensen uit vaste ge woonte nog steeds de oude maat aange houden te hebben, zodat ik tot op de dag van vandaag voor Knetemann niet de goede truien heb. Maar dat kan de jury voorzitter van een wedstrijd toch zeker niet het recht geven om zesduizend gulden boete uit te delen. Hij kan hooguit deze Ik sta overigens in die mening niet alleen. Op de Ballon d’Alsace sprak ik met Cyrille Guimard, de ploegleider van Hinault, en Rafael Geminiani. Uiter aard is Guimard er rots vast van overtuigd dat zijn kopman met de gele trui om de schouders Parijs binnenrijdt. Belangrijker is echter dat ook Geminia ni de kansen voor Zoete melk nauwelijks nog se- „Hinault heeft al veel inspanningen geleverd en er komen nog zware dagen. Wanneer je hem op de knieën wilt krij gen, moet je hem tot inspanningen dwin gen. Daar ben ik in deze Tour wel achter gekomen. Daarom snap ik die afwach tende houding van Zoetemelk niet. Wan neer ik Joop was geweest, zou ik van daag op de Ballon d’Alsace een paar keer gesprongen zijn om te zien hoe Hinault zich hield. Wanneer je sterk rijdt, zoals Joop dat momenteel doet, kun je Hinault goed pijnigen. Nu laat hij hem rustig z’n gang gaan door in z’n wiel te blijven, zodat-ie zonder extra en overbodige inspanningen boven komt. Dat vind ik onverstandig”. Voor de start van de etappe Metz-Bal- lon d’Alsace (Belfort) bood een van de personeelsleden van de ploeg DAF Trucks (de ploeg dus van Fred de Bruy- ne), bij Tourdirecteur Félix Lévitan zijn excuses aan. De verzorger had daags tevo ren Lévitan een klap gegeven toen laatst- DOOR PETER HEERKENS hoge boete niet (Van onze speciale verslaggever) BELFORT. Gerrie Knetemann en zijn ploegleider Peter Post zijn niet van plan de organisatiepot van de Tour de France te verr’jken met de 5000 Zwitserse francs (rond de zesduizend Nederlandse guldens) boete die werd uitgedeeld wegens het onreglementair voeren van reclame. Knetemann: „Ze kunnen de maan opEn Peter Post: „Dit is een affaire die bij de internationale bond thuis hoort en niet bij de jury van de Tour. De FICP (profsectie van de wielerfederatie, red.) moet deze zaak behandelen.” Het zwaarste gedeelte van de 55,5 km lange klimtijdrlt naar Avoriaz, begint in Morzine op 13,2 km van het einde. Het wegdek stijgt daar van 960 meter naar 1833 meter. Hr JEAN COURT glementaire maten aan te houden wat tot gevolg had dat de naam van de co-spon- sor uit het zicht verdween. „Ik kende u niet”, luidde de verontschul diging. Zaterdag, tijdens de enige rustdag, vindt in Les Menuires een voetbalwed strijd plaats. Het ene elftal bestaat uit Franse Tour-journalisten, het andere uit persbroeders van de overige landen. zaak bij de internationale bond rapporte ren. En die moet mij dan maar horen Het is in de Tour-karavaan geen geheim dat jury-voorzitter Jean Court op voet van oorlog leeft met Peter Post, die voor hem nogal eens ongrijpbaar is. Na het incident over de reclame verhoogde Post het span ningsveld door Jean Court, die hem op weg naar de start passeerde, toe te bijten: „Je bent nog erger dan Hitler”. Post: „Ik ben benieuwd hoeveel boete me dat nou weer oplevert”. Ook Knetemann blaast zwaar stoom af als het gaat om de actie van Jean Court. „Dat is nou typisch zo’n man die thuis niks heeft te vertellen en hier komt potverte ren,” foeterde de wereldkampioen. „Ga eens even na wat je allemaal niet moet uitvreten in de maatschappij zesdui zend gulden boete te krijgen. Daar zijn weken gevangenisstraf mee gemoeid. En in de wielersport moet je bij de doping controles vijf keer positief zijn gweest voor je dat bedrag haalt. In de aanloop naar de Ballon d’Alsace was het weer raak: een lekke band, kort voor de beklimming. Uitleg van Hennie Kuiper: „Ik voelde m’n voorband leeglo pen en kon met moeilijk manoeuvreren nog net een val voorkomen en daar stond ik dan. Op dat moment reed de groep met 50 kilometer per uur naar die col toe en dat is voor mij de grote handi cap geweest. Ze konden het tempo hoog houden omdat de Ballon soepel naar boven loopt. Dat is natuurlijk geen échte col. Op een echte col zouden hairpins de vaart gebroken hebben, zodat ik wat meer kans zou hebben gehad om terug te Zoals de etappe naar de Ballon voor alle Neder landers een slechte dag is geweest. De meeste waar dering kan ik nog opbren gen voor uiteraard Hennie Kuiper, voor mij de grootste pechvogel tot nu toe in deze Tour, en voor Jo Maas, die ondanks een flinke blessure aan de hand toch redelijk finish te. Wanneer deze Jo Maas het inderdaad zou preste ren om bij de eerste vijf te eindigen, zou dat een ge weldig pluspunt voor de Nederlandse wielersport betekenen. Geloof me: Jo heeft nu wat last van zijn hand, maar wanneer er een goede positieverbetering in zit, kan een wielrenner echt wel wat pijn ver dragen. En daarom vind ik het nog altijd wat onbegrijpe lijk dat de ploeg van Peter Post zo onattent blijft koersen. Vorige week in de eerste Pyreneeënrit misten zij de slag en ook nu weer was er niemand van de Ra- leigh-equipe in de vluch- tersgroep te vinden. Ik er ger me daar toch wel een beetje aan. Als je naar de Tour de France gaat met de bedoeling een ploegen- klassement te winnen en je hebt in de meeste ontsnap pingen geen man zitten, dan vind ik dat toch een slechte zaak. nwe Vr.pr. De uitslag van de dertiende etappe: 1 Pierre-Raymond Villemiane (Fra-Gui- mard), 204 km van Metz naar de Ballon d’Alsace in 4 uur 56 minuten en 23 secon den (gemiddelde 40,893 km-uur), 2 Gio vanni Battaglin (Ita-Boifava) z.t., 3 Rudi Pevenage (Bel-Jossart) 4.56.26, 4 Bernard Vallet (Fra-Everaert) 4.56.30, 5 Francisco Galdos (Spa-Lelangue) 4.56.32, 6 Rene Bit- tinger (Fra-Huysmans) 4.56.36, 7 Rene Martens (Bel-Huysmans) 4.57.11, 8 Hen drik de Vos (Bel-Huysmans) 4.57.12, 9 Gui do van Calster (Bel-De Bruyne) 4.57.24, 10 Jean-Louis Gauthier (Fra-Danguillaume) 4.57.27, 11 William Tackert (Bel-De Bruy ne) 4.58.24, 12 Patrick Friou (Fra-Danguil laume) 4.58.52, 13 Eddy Schepers (Bel-De Bruyne) 5.00.58, 14 Bernard Hinault (Fra- Guimard) 5.01.01, 15 Lucien van Impe (Bel-Lelangue) 5.01.02, 16 Johan van de Velde (Ned-Post) 5.01.04, 17 Joop Zoete melk (Ned-Danguillaume) z.t., 18 Joachim Agostinho (Por-Huysmans) 5.01.06, 19 Mi chel Pollentier (Bel-Lauwers) z.t., 20 Mari ano Martinez (Fra-Everaert) z.t., 21 Jean Rene Bemaudeau (Fra-Guimard) 5.01.07, 22 Didi Thurau (WDl-Jossart) 5.01.09, 23 Jo Maas (Ned-De Bruyne) 5.01.10, 24 Henk Lubberding (Ned-Post) z.t., 25 Jos de Schoenmaeker (Bel-Huysmans) 5.01.13, 27 Gery Vertinden (Bel-Jossart) 5.01.17, 28 Ulli Sutter (Zwi-Post) z.t, 29 Paul Wellens (Bel-Post) 5.01.26, 39 Hennie Kuiper (Ned er in de vrijwel alle etap pes afscheidingen ont staan. Maar dat heb je nu eenmaal altijd wanneer de mindere jongens plotseling in de voorste waaier ko men te zitten en zich dan de tenen uit de pedalen rij den om zich in de kijker te fietsen. grote verliezers „Kuipertje” verschijnt blakend van werklust en borrelend van zelfvertrou wen aan de voet van een serie bergen die hij afschildert als potentiële moorde naars voor het algemeen klassement. „Wat we in de Pyreneeën te verwerken hebben gekregen”, zegt Hennie Kuiper, „is een lachertje vergeleken met wat ons in de Alpen te wachten staat. Ik heb die parcoursen goed genoeg verkend om te kunnen zeggen dat er daar veel bij de aankomst het zuurstofmasker op zullen krijgen. En ik weet ook dat de Tour directie hotels met lege kamers laat zit- „Want weet je wat Hinault straks doet, als hij even merkt dat Joop niet best draait? Net als vorig jaar op Alpe d’Hu- Hoewel er nog heel wat cols beklommen en afgere den moeten worden, staat het voor mij voor 95 per cent vast dat Bernard Hi nault deze Tour de France gaat winnen. Die vijf per cent houd ik open voor Joop Zoetemelk, die, als hij straks op de Champs Elysées in Parijs gehul digd moet worden als overwinnaar van deze Ronde van Frankrijk, in de komende dagen flink wat geluk zal moeten heb ben. In de directe confron tatie met Bernard Hinault, op de Ballon d’Alsace, heeft Zoetemelk opnieuw wat seconden voorsprong moeten inleveren tegen een inderdaad ijzersterke Hinault. Want, als je met een dergelijk verzet naar boven kunt stampen en je kunt dan in de laatste tien tallen meters nog zó ver schrikkelijk gemakkelijk van Zoetemelk wegrijden, dan ben je toch een ware kampioen. Enfin, Bernard zal dat de komende dagen ongetwijfeld onderstre pen. Donderdag in de klimtijdrlt en vervolgens in de individuele rit tegen het horloge in Dijon, waar Zoetemelk mogelijk defi nitief de „maillot jaune” zal moeten inleveren. De Muer) 5.02.23, 42 Bert Pronk (Ned- 1 Post) 5.02.45, 50 Stefan Mutter (Zwi-Post) 5.03.23, 54 Jacques Verbrugge (Ned-De Bruyne) 5.03.35, 58 Gerrie Knetemann (Ned-Post) z.t, 70 Fedor den Hertog (Ned- Jossart) 5.04.25. ALGEMEEN KLASSEMENT: 1 Joop Zoetemelk (Ned-Danguillaume) 48 uur 57 minuten en 25 seconden, 2 Bernard Hi nault (Fra-Guimard) op 1.29, 3 Hennie Kuiper (Ned-De Muer) op 7.28, 4 Ulli Sut ter (Zwi-Post) op 7.50, 5 Sven Ake Nilsson (Zwe-Danguillaume) op 8.18, 6 Villemiane (Bel-Guimard) op 9.41, 7 Dierickx (Bel- Jossart) op 10.55, 8 Vertinden (Bel-Jossart) op 10.57, 9 Bemaudeau (Fra-Guimard) op 12.59, 10 Seznec (Fra-Danguillaume) op 14.30, 11 Battaglin (Ita-Boifava) op 15.02, 12 Maas (Ned-De Bruyne) op 15.07, 13 Pollentier (Bel-Lauwers) op 16.44, 14 Thu rau (WD1-Jossart) op 18.40, 15 Agostinho (Por-Huysmans) op 18.48, 16 Hezard (Fra- De Muer) op 19.10, 17 Criquielion (Bel- Lelangue) op 20.55, 18 Rudi Pevenage (Bel-Jossart) op 21.32, 19 Wellens (Bel- Post) op 22.48, 20 Martinez (Fra-Everaert) op 24.31, 21 Lubberding (Ned-Post) op 28.34, 22 Schepers (Bel-De Bruyne) op 28.38, 23 Vallet (Fra-Everaert) op 31.39, 24 Van de Velde (Ned-Post) op 32.50, 25 Van Impe (Bel-Lelangue) op 35.25, 44 Pronk (Ned-Post) op 57.01, 58 Knetemann (Ned- Post) op 1.08.39, 74 Den Hertog (Ned- Jossart) op 1.16.37, 79 Verbrugge (Ned-De Bruyne) op 1.20.36. PLOEGENKLASSEMENT: 1 Huys- mans (Bittinger, Martens, De Vos, Agos tinho) 19.52.05, 2 De Bruyne 19.57.56, 3 Danguillaume 19.59.29, 4 Guimard 20.00.33, 5 Lelangue 20.02.35, 6 Jossart 20.02.08, 8 Post 20.04.57. ■fr Bernard Hinault en Joop Zoetemelk weken gisteren geen meter van elkaar. was slechts anderhalve minuut minder dan de maximumwinst die men na 142 km (60 km voor de finish) geregistreerd had. Overigens mocht men niemand in de karavaan een gebrek aan activiteit verwij ten, want het tempo was opnieuw zo hoog dat de finish zeker een half uur eerder dan gepland werd bereikt. „Hadden ze in mijn eerste seizoen als beroepsrenner maar zo hard gereden als nu”, grinnikte Fedor den Hertog. „Zo’n hoog, strak tempo lag mij destijds beter dan de vrij tamme aanloop en een spervuur van demarrages op het laatst van de wedstrijd”. in Villemiane met een achterstand van bijna een kwartier op de gele trui de bestgeklasseerde renner was, een prettige bijeenkomstigheid. Hij kon zodoende zijn aandacht geheel en al op Hinault richten. Zoetemelk deed dat trouwens consequent. Dat de kopstukken in een gesloten for matie naar de slotfase en dus naar de Ballon d’Alsace wilden, was met name voor Jo Maas de meest gunstige situatie. De Limburgse revelatie kampte immers met de naweeën van de valpartij daags tevoren, als gevolg waarvan hij met een gekneusde pols de Tour moet voortzetten. Aan de voet van de Ballon d’Alsace, de col waarvan de top 1178 meter boven de zeespiegel uitsteekt, bedroeg het verschil tussen de twaalf koplopers (de Italiaan Mantovani was door de meute achter haald) en de groep met Zoetemelk, Hi nault, Kuiper, Nilsson, Sutter, Dierickx c.s. nog 6 minuten en 20 seconden. Dat rieus neemt. Volgens „Gem” is Joop Zoetemelk weer in zijn oude fout ver vallen door de kat uit de boom te willen kijken. Maar met dat toezien ver speelt hij dadelijk in de bergen wel elke dag een paar seconden en dat kan Joop met de tijdritten voor de boeg niet hebben. Even heb ik nog getwijfeld of Zoetemelk wel het initia tief naar zich toe moet gaan trekken, maar af gaande op de laatste ritten is dat nu plotseling een must geworden. Hinault moet op grotere achter stand gezet worden. Ge beurt dat niet, dan is de gele-truidroom, jammer voor Joop, toch mooi afge lopen. Kuiper heeft het in de rit naar de Ballon d’Alsace niet aangedurfd, maar gis teren al voorspelde ik dat een eventuele vluchters- groep op dit trajact weg zou blijven. Als Kuiper met zijn inspanningen één dag had gewacht, had hij vandaag een goede slag kunnen slaan. Door twee maal bij de beklimming van de Ballon materiaal pech te krijgen, heeft hij zijn voorsprong van de 12de etappe vrijwel hele maal weer in moeten leve ren. Met Kuiper op een kleine achterstand bij de eerste drie had de Tour de komende dagen toch nog bijzonder interessant kun nen worden. Nu is het alle maal al beslist. Iedereen roept nog wel dat er mo menteel een geweldige Ronde van Frankrijk aan de gang is, maar in feite telt alleen nog het duel Hi- nauit-Zoetemelk. Er wordt wel gekoerst met een fikse gemiddelde snelheid, zodat (Van onze speciale verslaggever) BELFORT. Bij het naderen van de Alpencols stijgt het humeur van Hennie Kuiper. Daar kan geen lekke band wat aan veranderen. Op kamer 12 van hotel Campanile in Belfort neuriede hij dins dagavond vanuit de badkuip het hoog ste lied en voerde hij in ruststand op de massagetafel het woord in opgewekte ten. Pas op, d’r zullen er over een week veel naar huis zijn. Het gaat een slagveld worden”. En onder die omstandigheden geeft Hennie Kuiper zichzelf een goede kans om de huidige grote twee van het alge meen klassement te bekampen. „Want”, legt hij uit, „ik ben gezond en daar zal het dezer dagen op aankomen. Ze zullen het gaan meemaken. Ik ben nog lang niet zo ver dat ik me overgeef. De witte vlag zit diep onder in m’n koffer. Dat zijn geen wilde kreten om mijn verhaal interessant te maken. Het is mijn diepste overtuiging. Maar ik moet natuurlijk niet de tegenslag krijgen die ik al een paar keer had. Was er in deze Tour maar pech-bonificatie. Dan zou ik al lang in de gele trui gezeten hebben. ir Hennie Kuiper, hier met zijn vaste verzorger Rudi Bergmans, heeft de moed nog lang niet opgegeven. ez: van hem wegrijden en dan is het gebeurd. Wil je Hinault kloppen, dan zul je moeten aanvallen en niet verdedi gen. Ik ga er in elk geval flink tegenaan. 8K&'X i

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 17