Drie nationale coureurs aan de start sportpuntiq F1 H Vraagtekens bij aanpak strafcommissie Na sensationele zege HHC Spreekverbod manager NEC Toch startplaats voor Jan Lammers Bruggemans en Brandse vroeg uit toernooi VclX-: Kinneim Spanning in kopgroep stijgt tot kookpunt streeksport in het kort I VAX-KINHEIM STORKS HONKBALWEDSTRIJD I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I Ik werk met plezier uitzendburo laktie 68 TOP 12 SPORT 19 7 9 JULI ZATERDAG 1 4 Z A 1 I I U. terrein badmintonpad r Staten Bolwerk 3, tel. 023-31.21.70. Het vaste buro voor tijdelijk werk zondag 15 juli 14.30 T tegen DEN HAAG L mis Hin gez, tocl ten: woi de r dat nai me stri zo vai ik hei bli. de: al -- Luyendijk: op Zand voort vuurdoop in formule 2 Voorts is het complete formule 2-veld op Huub Rothengatter: meest ervaren Nederlandse coureur in het formule ll-gebeuren. Kinheim niet in beroep (ADVERTENTIE) I (Van onze softbalmedewerker) ti 4 Fredy van petitie. Plaats van handeling is het sport- Over Luyendijks vuurdoop is Johan Beerepoot van het Racin Team Holland optimistisch. „Die jongen zit boordevol talent en we willen als RTH dan ook niets liever dan hem hogerop helpen in de race- rij. Hopelijk krijgen we het voor volgend jaar financieel rond om Luyendijk een heel seizoen mee te laten draaien in de formule 2. Het ligt namelijk in de bedoe ling om naast Jan Lammers ook Arie Luyendijk in de formule 1 te krijgen”. In het aanvangsuur van de dames-soft- balwedstrijd in de tweede klasse A tussen koploopster Europa Meubel Pino’s en EHS is een wijziging gekomen. Aanvanke lijk zou het duel op sportpark „Zeewijk” om 18.00 beginnen. De wedstrijd is echter drieëneenhalf uur vervroegd en zal der halve vanmiddag reeds om 14.30 uur ge speeld worden. (Van onze autosportmedewerker) ZANDVOORT „Grote weelde”, noemt circuitdirecteur Johan Beerepoot de Nederlandse vertegenwoordiging in de formule 2-race die zondag op Zandvoort wordt verreden. Het is Arie Luyendijk is er veel aan gelegen om op Zandvoort goed voor de dag te komen. De RTH-coureur heeft zich de laatsts weken erg ingespannen om een aantal potentiële sponsors warm te ma ken voor zijn Zandvoortse formule 2- avontuur. Net op tijd voor de inschrijving kwam vorige week de financiering rond. In een zomeravondrit van de Bever- wijkse rennersclub Kennemerland op het grote parcours van het sportpark Adri- chem, heeft favoriet Ruud Haller zich weer eens duidelijk de sterkste getoond. Zes ronden voor het einde liep hij spelen derwijs bij zijn strijdmakkers vandaan en won met een halve ronde voorsprong. De uitslag: 1. R. Haller, 2. H. Welp, 3. R. van Geenen, 4. J. Broerse, 5. J. Kooi. Uitslag liefhebbers en veteranen: 1. R. Stals, 2. L. de Vet, 3. G. Aiderink. Over de kansen van het drietal valt weinig te voorspellen. Huub Rothengatter heeft de meeste ervaring in de forinule 2. Dankzij de hulp van een sponsor en het Racing Team Holland is de Larense cou reur vaste deelnemer. Tweemaal heeft hij zich in de punten gereden, maar het is duidelijk dat hij met de drie punten, die hij heeft vergaard, geen rol van betekenis speelt in de top van het klassement. Een coureur die eveneens op Zandvoor zijn vuurdoop in de formule 2 te wachten staat is Anders Olofsson, de Zweed, die vorig jaar de belangrijkste concurrent was van Jan Lammers in de strijd om het Europees formule 3-kampioenschap. For mule 1-rijder Derek Daly bijvoorbeeld heeft niet ingeschreven voor de Britse Grand Prix van vandaag. De Ier heeft er genoeg van om in zijn verouderde Ensign voortdurend buiten de kwalificatie te val len. Hij geeft er de voorkeur aan, om op Zandvoort met een March 792 voorin het formule 2-veld te racen. Onverwachte ontwikkelingen in de hoofdklasse softbal hebben de spanning rond de bezetting van de bovenste plaats tot een kookpunt opgevoerd. Begon HHC gisteravond met een achterstand van twee punten op Terrasvogels, in de uitge speelde „protestwedstrijd" tegen BMZ- EDO presteerde HHC het onmogelijk ge achte door een 0-3 achterstand via een verlenging om te zetten in een verrassen de 4-3 zege. De teleurstelling in het EDO-kamp was gisteravond in het Noorder-Sportpark na de nederlaag tegen HHC erg groot. De ploeg van Suze van Breukelen, die HHC reeds twee keer in de lopende competitie versloeg, zag één van die overwinningen door de protestcommissie ongedaan ge maakt. Met een 3-0 voorsprong voor EDO leek HHC desondanks weinig kans op succes te zullen hebben. De strijd pakte echter geheel anders uit. Een sterk verde digend HHC, dat aan de gasten geen enke le kans op runs weggaf, liep zich aanvan- dan ook nog niet voorgekomen dat drie nationale coureurs deel uit maken van het startveld van deze subtop van de racerij. Arie Luyendijk, Boy Hayje en Huub Rothengatter hopen zich te manifesteren in de negende race om de Europese titel, die onder de naam Grote Prijs van Zandvoort wordt verreden. het duinencircuit aanwezig met lijstaan voerder Marc Surer en zijn belagers Brian Henton, Eddie Cheever, Rad Dougall en Siegfried Stohr. Op de deelnemerslijst komt eveneens de naam van de Franse formule 1-rijder Patrick Gaillard voor. Van Driel Krol tenslotte: „Indien er aan ons verliespunten worden opgelegd dan zullen we zeker in beroep gaan”. I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I In het herendubbel doet Wim Brandse nog wel mee: met Dick Suyk plaatste hij zich voor de eindronden, waarin ook Noud Wijers en Bob Wijnands zullen aan treden. Bij de dames plaatsten zich voor de halve finales Edith Lembeck in de B- groep en Ellen Christiaanse in de C-cate- gorie. Zandvoort-crack Wim Brandse werd in het enkelspel in een vroeg stadium reeds uit de strijd gehaald door de Duitser Geis- mar. Hans Bruggeman sneuvelde in het herendubbel met Hans Loonen, door toe doen van de twee Duitse deelnemers Rap- pert en Stapelbruch. Resultaat van deze „buitenlandse” ac ties op districtsterrein is dat er voor de eindronden nog maar weinig deelnemers uit het district over zijn. In het herenen kelspel zijn dat Hans Bruggeman en Dick Suyk, in de C-klasse Leo Jansen en Mar cel Dijkman. (Van onze tennismedewerker) ZANDVOORT. In het B en C toer nooi, dat momenteel op het park de Glee verspeeld wordt, hebben enige verrassen de ontwikkelingen plaatsgevonden. Luyendijk weet alleen dat de Chevron B48 BMW met 300 pk bijna tweemaal zoveel power heeft als de formule 3-wa- gen, waarin hij de nodige ervaring heeft opgedaan. In de vrije training van giste ren kon Luyendijk aan de wagen wennen. Hij mag dan voor het eerst in een formule 2-wagen stappen, veel pk’s is hem niet vreemd, omdat hij al eerder een fomule 5000 bestuurd heeft. F&S-rijder Boy Hayje beschikt over snel materiaal. Zijn March 782 Hart is de wagen die eerder dit jaar werd gereden door Brian Henton, de Brit die momenteel tweede staat in de strijd om de Europese titel. 1 s c c 1 I I Mc ho, da, de wa lijl si te zi zi il v S' F n e j< d be dit vo ov „H di< pr I bli, nie sec Ne we bo II v n zi 1; Zi d v o t t A 5 S VO' zij m: Le za ve D ten mee ben wa] hen pla zetl een van stai en ein res nai Joc ein be< lij kr sc St m V2 ds til n( iii sr fl m hi kelijk stuk op de goed werpende Marian van Ginhoven. Op beslissende momenten moest zij echter de steun van haar veld- sters ontberen. De eerste klap incasseerde EDO in de zesde inning toen Sylvia Ver hoef in de fout ging op een klap van Fredy van Offeren en Betty Veenstra de beste HHC-slagvrouwe hiervan kon profite ren. Goed veldspel van Caroline Smit leek EDO daarna toch nog zegevierend het strijdperk te doen verlaten. Het venijn zat echter voor EDO in de zevende HHC- slagbeurt. Eerst veroverde Marja Lanz zich een plaats op de kussens en vervol gens deden ook Marjolein Jole en Elly Nijhuis dat. HHC rook de winstkansen en dwong via klappen van Els Spee en Betty Veenstra de gasten een verlenging af. In de achtste inning leek EDO zich even aan de HHC-druk te kunnen ontworste len. Marian van Ginhoven gaf een honk- slag, terwijl Wil Kuipers en Betsy Berk hout vrije lopen forceerden. Duidelijk deed op dat moment zich echter het gemis van een slagvrouwe als Jet Sikkema ge voelen. HHC, dat ook deze moeilijkheden weer te boven kwam, besliste de strijd nog onverwachts in de negende inning. Een uithaal van Els Spee bracht voor EDO de moeilijkheden, die Betty Veenstra met twee nullen alleen nog maar vergrootte. Toen Betsy Berkhout tot overmaat van ramp nog in de fout ging was HHC twee winstpunten rijker en EDO een illusie armer. Kinheim 0-0-0-0-0-0-0 0 Carla van der Veldt 04-84 Terrasvogels 1-2-O-2-O-O-O 5 Els Koks 9-0-3-0 Over zijn kansen weet de anders zo welbespraakte Luyendijk weinig tot niets te zeggen. „Wat kan ik erover vertellen? Het is mijn eerste formule 2-race. Alles wat ik van de wagen weet, is dat een Belg er één keer in gereden heeft”. Luyendijk doelt hierbij op Bernard den Drijver, de Belg,die eerder dit seizoen de formule 2 heeft laten schieten voor het Aurora for mule 1-kampioenschap. (Van onze sportredactie) HAARLEM. „We zullen niet in be roep gaan tegen de door de strafcommis sie opgelegde straffen aan onze spelers”. Aan het woord Arie van Driel Krol één van de steunpilaren van Kinheim die donderdagavond als waarnemer voor zijn vereniging de strafzaak Kinheim- Sparta bijwoonde. Van Driel Krol weer: „het heeft weinig zin om in beroep te gaan. Voor een eventueel beroep name lijk behandeld is, is de straf van onze voornaamste troef Steve Donovan reeds voorbij. In beroep gaan houdt namelijk niet in dat de nu uitgedeelde straffen opgeschort zullen worden”. Bij de uitslagen van de interregionale jeugdcompetitie, zoals die afgelopen maandag in onze krant werden gepubli ceerd, is een fout geslopen. Als uitslag van de wedstrijd tussen de teams van HCAW en Spartaan stond vermeld 11-1 in het voordeel van eerstgenoemde. De enige juiste eindscore is echter 1-11, in het voor deel van Spartaan. Ook de stand in deze afdeling ondergaat daardoor een belang rijke wijziging, want niet HCAW, maar Terrasvogels mag zich nu de belang rijkste gegadigde voor de titel noemen. (Van onze sportredactie) SILVERSTONE. Jan Lammers heeft zich maar op het nippertje gekwali ficeerd voor de vandaag te verrijden Gro te Prijs van Engeland. Op het zeer snelle circuit van Silverstone zette de Zand- voortenaar pas vijf minuten voor het aflopen van de officiële training een tijd, die snel genoeg was voor een 21e start plaats. Steve Donovan: geen baat bij eventueel beroep Dat er gestraft moest worden is ook voor Van Driel Krol duidelijk. Bij de huidige gang van zaken zet hij echter toch wel een paar vraagtekens. In twijfel trekt Arie van Driel Krol vooral ook de demo cratische aanpak van de zaak. „Nog voor de behandeling van de zaak werden alle opgeroepenen door de strafcommissie al onder flinke druk gezet”, aldus de Kin- heim-waarnemer. De stelling dat waar er twee vechten er ook twee schuld hebben kan Van Driel Krol nog wel billijken. „Een wezenlijk verschil is er echter tussen de wijze waarop de nu gestraften elkaar be streden hebben”. Geen goed woord heeft Van Driel Krol voor gelijke berechting van Young en Troeman. „Het op de vuist gaan is door deze strafcommissie gemaks halve gelijk gesteld aan het slaan met een masker”. Over de achtergronden van de anticli max van afgelopen zaterdag wil de Kin heim-woordvoerder nog wel kwijt, dat één en ander het gevolg kan zijn van inciden ten uit voorgaande wedstrijden, waarin spelers niet schroomden de grenzen van het toelaatbare te overschrijden. „De ma nier waarop men destijds bij UVV onze Voor Terrasvogels wordt het nu zaak de achterstallige wedstrijd tegen VAX-Kin- heim in winst om te zetten, om op gelijke hoogte met de huidige titelhouders te ko men. Overigens klopte Terrasvogels gis teravond datzelfde Kinheim met 0-5 aan het Badmintonpad. Een oppermachtige Els Koks, goed ge steund door foutloos veldspel, heeft Kin heim geen kans gegeven voor een verras sing te zorgen. Slechts Corine Vlek, Anke van Wezel en Hanneke Kimman konden door slagwerk de honken bereiken. Ter rasvogels daarentegen zorgde vooral in de beginfase voor druk verkeer op de hon ken. De run, die Ludy van Mourik in de eerste inning scoorde, werd in de tweede slagbeurt gevolgd door punten van Mari an de Vries en werpster Els Koks. Honk- slagen van Els Koks en Ineke Akkerman kregen in die fase de steun van drie kost bare Kinheun-fouten. Een zich na dit zwakke begin herstellend Kinheim moest in de vierde inning nog twee keer capitule ren. Verantwoordelijk voor deze runs wa ren de slagprestaties van Ineke Akker man, Ludy van Mourik en Marit Krei- scher. De voor vandaag vastgestelde wed strijd tussen Terrasvogels en Storks is verschoven naar zondag. Aanvang twaalf uur op het Elta-Sportpark. Lammers zette zijn kwalificerende tijd (1.16.66) echter niet in zijn eigen wagen, maar in die van teamgenoot en concur rent Elio de Angelis. Lammers blies vrij dagochtend tijdens de onoff;?iële training zijn motor op, en Shadow bleek niet in staat die te vervangen in de paar uur die de onofficiële training scheidde van de officiële. Zodat Lammers zich in zijn re- serve-auto moest kwalificeren, die daar voor eenvoudig niet snel genoeg was. De wagen van De Angelis was echter rap genoeg. Tot grote woede van Lam mers en zijn sponsor Samsom had Nichols namelijk de in de afgelopen maanden ontwikkelde nieuwe achterwielophanging op De Angelis auto laten monteren. Dat scheelde zo’n twee seconden per ronde, waardoor De Angelis vrijdag met de Goodyear-kwalificatiebanden (de belo ning voor de snelste rijder van de traagste zes) een tijd maakte van 1.14.87, wat hem een startplaats op de zesde rij opleverde naast de Ferrari van Scheckter. Toen die tijd stond werd het nummer van De Angelis (18) bliksemsnel afgeplakt en verscheen Lammers No. 17 op de flank van de Shadow. Lammers’ stoel werd overgezet en zo mocht hij nog zo’n zeven rondjes draaien. In die wildvreemde auto kwalificeerde de Zandvoortenaar zich overigens met gemak. Allan Jones start vandaag met zijn Williams vanaf pole-position met Re- nault-rijder Jean-Pierre Jabouille naast zich. De in Spanje twee maanden terug geïntroduceerde Williams doet het op Sil verstone voortreffelijk, want good old Clay Reggazzoni zette met die wagen de vierde starttijd, vlak achter Nelson Pi quet, die in zijn Brabham vandaag als derde weg rijdt. (Van onze sportredactie) NIJMEGEN. Het NEC-bestuur heeft Willy Jansen een spreekverbod opgelegd. Verleden week bood de manager van de Nijmeegse eredivisievereniging zijn ont slag aan na een dienstverband van ruim acht jaar. Willy Jansen gaf als beweegre den voor zijn vertrek een positieverbete ring op, maar daarnaast liet hij weten ook teleurgesteld te zijn in bepaalde za ken bij NEC. Het bestuur van de Gelderse club willigde weliswaar het verzoek van Willy Jansen (per 1 oktober in, maar verbood zijn scheidende manager meteen verdere uitspraken te doen over de mo tieven die tot deze stap hebben geleid. HHC 0-0-0-0-0-1-2-04 Offeren 2-3-5-1 EDO 0-0-3-0-0-0-0-0-0 3 Marian van Ginhoven 34-6-3 Van zaterdag 14 juli tot en met zondag 22 juli vindt het jaarlijkse open-toemooi van Tennisvereniging Hoofddorp plaats. Er zal worden gestreden in de D-, C- en voor het eerst dit jaar ook in de B-catego- rie. Tevens wordt morgen een formule Ford 2000 wedstrijd verreden. Voor deze Euro Serie-race hebben maar liefst zestig coureurs ingeschreven, waarvan er tweeëndertig mogen starten. De kwalifi- catiestrijd wordt vandaag gestreden. Voorts meldt het programma races in de Renault 5 klasse en produktie-toerwa- gens. De formule 2 gaat om kwart over vier van start. Betsy Berkhout: beslissende fout i I achtervanger Engbrenghof in elkaar heeft gelopen, heeft de gemoederen hoog doen oplaaien. En dat de arbiters hier vaak te laf tegen op treden is overduide lijk. Amerikanen in het Nederlandse honkbal gaan ook niet zo maar op de De verbaasde Willy Jansen: „Ik begrijp het niet. Hoe komen die mensen er nu bij dat ik de club in diskrediet wil brengen. NEC is me nog steeds even lief als een week geleden. Ik kan me echter wel voor stellen dat de buitenwereld nu gaat den ken dat er iets aan de hand is. En dat is dus niet het geval. Ik kon me maatschap pelijk verbeteren, dat aanbod heb ik goed afgewogen tegenover mijn huidige situa tie bij NEC, en toen was het niet moeilijk meer om een keus te maken.” vuist. Er moet wel degelijk een aanleiding zijn. Als niet iedere arbiter karakter gaat tonen dan lopen we kans dat zich dergelij ke incidenten herhalen”. Merkwaardig vindt Van Driel Krol het overigens, dat de geschorste Donovan af gelopen week wel met de in Nederland spelende Amerikanen kon aantreden te gen de Oranje-selectie. Een zaak die ook voor bondssecretaris Theo Vleeshhouwer erg duister is. Vleeshhouwer: „Ik snap er niets van. Het is een grove fout van de bij die wedstrijd aanwezige bondsofficials, dat zij dit hebben laten passeren”. Proble men ziet de bondssecretaris ook bij de afhandeling van de gestaakte wedstrijd. „Is er sprake van een opgeschorte wed strijd, dan zal uitspelen reglementair niet meer mogelijk zijn en wordt de eindstand 1-2 voor Sparta. Is er echter sprake van een gestaakte wedstrijd, dan zal uitge maakt moeten worden wie de schuldige is. Verliespunten voor de schuldige zijn dan onvermijdelijk. Duidelijk is in ieder geval wel dat onze reglementen niet in een der gelijke zaak voorzien”. Komende maandag zal deze zaak op de bondsbestuursvergadering behandeld worden. Voor Vleeshhouwer staat het overigens bepaald niet vast, dat maandag ook de beslissing zal vallen. „Eigenlijk zou een dergelijke zaak nog veel beter uitge zócht moeten kunnen worden dan voor ons nu mogelijk is. Advies inwinnen be hoort tot de mogelijkheden. Ons bestuur zal echter aan de hand van de regelemen- ten moeten beslissen. En hoe de uitspraak ook zal uitvallen, we zullen het in de ogen van één of beide partijen vermoedelijk wel fout doen”. Alle Nederlandse deelnemers aan het internationale schaaktoernooi in Amster dam kwamen in de tweede ronde remise overeen. De uitslagen: Grootmeester- groep a: Ree (Ned)-Ligterink (Ned) ‘A-'A; Lein (Vst)-Fgarago (Hon) ‘A-'A; Stean (Eng)-Sax (Hon) 0-1; Andersson (Zwe) Hort (Tsj) 0-1; Sahovic (Jsl)-Smejkal (Tsj) 0-1; Torre (Fiï)-Donner (Ned) 'h-'h; Soson- ko (Ned)-Byrne (Vst) 'h-'h. De afgebroken partij tussen Farago en Ligterink werd opnieuw afgebroken. De stand na de tweede ronde: 1. Sax 2; 2/4 Smejkalk, Hort, Ree 1 'h; 5/7 Donner, Byrne, Torre 1; 8/9 Farago, Ligterink 'h 1 a; 10/14 Soson- ko, Lein, Stean, Andersson, Sahovic 'h. De uit de Sovjet Unie afkomstige scha ker Tsjegolev is na de zesde ronde van de strijd om het open Nederlands damkam pioenschap op gelijke hoogte gekomen met leider Harm Wiersma. De uitslagen van de voorlaatste ronde: Wiersma (Ned)- Jansen (Ned) 1-1' Tsjegolev -ov)-Weltman (Ned) 2-0; Scholma (Ned)-Bastiaannet (Ned) 0-2; Korenevski (Sov)-Drost (Ned) 2- 0; Van der Wal (Ned)-Galderin (Isr) 2-0; Van Harten (Ned)-Issalene (Fra) 2-0. Stand aan kop: 1. Wiersma en Tsjegolov 10 punten, 3. Bastiaannet, Van Harten, Jansen, Korenevski en Van der Wal ieder 9. De 31-jarige Stef Walbeek zet een punt achter zijn voetbalcarrière in de professi onele sfeer. Walbeek speelt het komende seizoen voor amateurlandskampioen Raalte. Betty Stöve staat zevende op de rang lijst van tennisverdiensten bij de dames met 107.556 dollar, ongeveer 220.000 gul den. Navratilova leidt met 800.000 gulden, een benadering van het bedrag waarmee Borg de herenranglijst aanvoert: 870.000 gulden. Tim Wilkinson won met 6-3, 64 van Bob Lutz in de kwartfinales van het ten nistoernooi te Newpoort Raul Ramirez won tijdens het toernooi van Forest Hills verrassend van de Ameri kaan Vitas Gerulatis, 6-2, 6-2. De beide Nederlandse bridgeteams hebben tijdens het EK-overwinningen be haald. De heren versloegen Joegoslavië met 20-0, terwijl de dames Israël achter zich lieten; 20-minus 3. Paoli Rossi gaat voor een bedrag van 1,2 miljoen gulden en twee spelers van Perugia van Vicenze over naar Perugia. Caroline Linthuis werd in Bolzano ver- rassend derde bij internationale schoon- springwedstrijden op de drie meterplank. Alberto Juantorena verloor tijdens de Pan Amerikaanse spelen voor de tweede maal een race. Ditmaal was de Ameri kaan Tom Darden de uit Cuba afkomstige atleet op de 400 meter te snel af. Tom Okker is in de kwartfinales van het Zwitserse open tennis kampioenschap in Gstaad gisteren uitgeschakeld door de Australiër Peter McNamara. Okker ver loor in drie sets: 6-7, 7-5 en 6-3. Voetbalvereniging Inter Heemskerk organiseert op 26 augustus een toernooi om de Trofee „Victoria”. Het evenement geldt als voorbereiding op de nieuwe com- complex aan de Tolweg te Heemskerk, aanvang 10.00 uur. Deelnemende vereni gingen zijn: FC Volendam met het C- elftal, WB, DSC74 (zaterdag) Heemste de, DSO (Utrecht), en het eerste elftal van Inter Heemskerk. -J 2 •-

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 12