Van de Velde volgt groten tour-visic Hinault ongenaakbaar op de flanken van de kletsnatte Menuires tour de France te weinig eten geveld Henk Lubberding door tour-rcsultctcn U I tourpuntiq -l «■■MM r» I 13 SPORT 19 7 9 JULI ZATERDAG 1 4 DOOR JAN JANSSEN 1 BOURG 119,5 km 17eRIT MOUTIERS 7 (Van onze speciale verslaggever) LES MENUIRES. In regen en kou, dwars door dampende mistflarden, over hoge bergen en door diepe dalen, heeft Bernard Hinault gedurende 199 keiharde koerskilometers het peloton bij de les gezet. Wie nog de illusie mocht hebben dat hij tegen de kordate Breton toch niet geheel kansloos hoeft te zijn, zag die theorie buigen en tenslotte barsten op de flanken van de kletsnatte Menuires. Weliswaar won Bernard Hinault daar de etappe niet (dat deed verrassenderwijs de al afgeschreven Lucien van Impe), maar dat was van geen belang. 166,5 km L’ALPE dhuez^L- „„„Bourg d’Oisans^ 2500 GAUDIER 18eRIT L’ALPE D'HUEZ - 'W ‘H Ff f I |L I 1 t I J ouder jaren behoefde Johan van de Velde: mee in kopgroep. Concurrentie rijdt zich stuk Or non, Télégraphe Le Périer 2000 1500 ioooJ van diap r de ver- ams i be- avië hter punt essi- mde ioen van ten- Op de Menuires, waar de kopgroep uit 18 renners bestond (met als Nederlandse vertegenwoordigers Van de Velde, Zoete melk, Maas en Kuiper) liet Hinault eerst zijn ploegmaat Lucier Didier kilometers lang het tempo maken, daarna leidde hij zelf de fietsendans. Dat gebeurde zo in drukwekkend, dat het geen raadsel is waarom Hennie Kuiper zo weinig bijval ondervindt bij de uitwerking van zijn tehorie. „Als je die Hinault van zo dicht bij meemaakt”, sprak ooggetuige Johan van de Velde, „dan word je gewoon stil van wat hij presteert. Die man heeft een stamp in zijn poten.Ongelooflijk.” De manier waarop hij zijn concurren ten zich op hem stuk liet rijden, had veel meer betekenis. Hij deed dat met zijn beroemde en langzamerhand beruchte wapen: temporijden. Degenen die achter hem de zo hoog gewaardeerde eerste vijf plaatsen in het algemeen klassement be zetten, gingen er meedogenloos aan. Als eerste Hennie Kuiper (op 10 kilometer van de top; hij finishte met een achter stand van 2.42). Daarna Gerry Verlinden en Uli Sutter (op 9 kilometer van het einde; zij verloren in dat laatste stuk respectievelijk 5 minuten en 4.24 op Hi nault). En uiteindelijk sneuvelde ook Joop Zoetemelk (2 kilometer voor het einde; zijn achterstand op de eindstreep bedroeg 1.03). Een moordende beklimming, de 28 kilometer lange weg van Moutiers (479 meter boven de zeespiegel) naar de 1800 meter hoge top van Les Menuires. Moordend omdat er eerder op de dag reeds veel van de meute was gevergd en tevens vanwege de klimatologische omstandigheden, die allesbehalve zomers waren. Mist, regen en koude wind, het accentueerde de moei lijkheidsgraad in de etappe over 199 kilometer. „Ik voel me in de zevende hemel”, sprak Johan van de Velde. „Als Tourdebutant droom je van de dag waarop je met de beste klimmers kunt meegaan. Eerder in mijn loopbaan heb ik dit niet kunnen doen, althans niet tot het einde kunnen volhouden”. Van de Velde wuifde een opmerking over zijn overwinning vorig jaar in de Ronde van Romandië weg. „Romandië is geen Tour”, leek hij te willen zeggen. „Boven dien waren destijds in Zwitserland lang niet zoveel klimmers present als nu”. (Van onze speciale verslaggever) LES MENUIRES. Geen etappe-overwinning. Toch dol blij. Johan van de Velde was na afloop van de eerste Alpenrit niet alleen gelukkig omdat hij met zijn vierde plaats, op 38 seconden van winnaar Lucien van Impe, de best geklasseerde Nederlander werd. Hij verborg zijn blijdschap evenmin van wege het feit dat hij met de sterksten van het peloton naar boven was geklauterd. „Wanneer je dat ziet, dan is je zin om hem aan te vallen gauw over. Ik ben ervan overtuigd, dat iedereen dat zelfmoord voor zijn plaats in het algemeen klasse ment vindt Je kunt je nog zo sterk voelen, maar het opnemen tegen Hinault betekent bij voorbaat verliezen. En dus pakt nie mand hem direct aan.” En Jo Maas na een dagje kennismaking van nabij: Hinault is een motor. Een machine. Hij blijft maar malen en malen.Het kan niet op.” periode Lubberding een maximale voor sprong van 2.45 bereikte. „Ik ben eraan begonnen”, zei hij over zijn actie, „omdat Knetemann me aan raadde te demarreren”. Eerst haalde Lubberding de ontsnapte Laurent, Bon net en Kelly in, daarna waagde hij zijn solo. Het feit dat Eddy Schepers hem achterhaalde, kon zijn positie in de kop van het veld niet redden. „Ik was te slap om me nog goed te kunnen inspannen”. Onder de temposlag die Bernard Hi nault op Les Menuires leverde, was het snel gedaan met Lubberding en Sche pers. 1. Lucien Van Impe (Bel-Lelanque) 6.05,16 (gem. snelheid 33,066 km. p/u), 2. Bernard Hinault (Fra-Guimard) op 6 sec., 3. Claude Criquelion (Bel-Lelanque) op 16 sec., 4. Johan van de Velde op 38 sec., 5. Giovanni Battaglin (Ita-Boifava) op 39 sec., 6. Michel Pollentier (Bel-Lauwers) z.t, 7. Jo Maas (Ned-De Bruyne) op 44 sec., 8. Robert Alban (Fra-Geminiani) op 49 sec., 9. Joop Zoetemelk (Ned-Danquillau- me) op 1.03, 10. Rene Bittinger (Fra-Huys- mans) op 1.41,11. Martin (Fra-Danquillau- me) op 2.00, 12. Didier (Lux-Guimard) op 2.38, 13. Kuiper (Ned-De Muer) z.t., 14. Bernaudeau (Fra-Guimard) op 2.46, 15. Agostinho (Por-Huysmans) op 3.31, 16. Knetemann (Ned-Post) op 3.33,17. Wellens (Bel-Post) op 3.34, 18. De Schoenmaeker (Bel-Huysmans) op 4.21, 19. Sutter (Zwi- Post) op 4.24, 20. Vertinden (Bel-Jossart) op 5.00, 21. Thurau (Wdl-Jossart) op 5.05, 22. Martens (Bel-Huysmans) op 5.35, 23. Schepers (Bel-De Bruyne) op 5.40, 24. He- zard (Fra-De Muer) op 8.38, 25. Donadello (Ita-Ferretti) op z.t., 43. Mutter (Zwi-Post) op 14.23, 44. Lubberding (Ned-Post) 14.25, 50. Pronk (Ned-Post) op 19.40, 78. Den Hertog (Ned-Jossart) op 22.37, 93. Ver- brugge (Ned-De Bruyne) op 28.15, 100 en laatste. Schoenbacher (Oos-De Bruyne) op 38.16. Het was intussen enkele dagen geleden, maar in Les Menuires heeft de Raleigh- ploeg toch weer eens het zoet van de overwinning geproefd. Dankzij de klasse ringen van Johan van de Velde (4e), Kne temann (16e) en Wellens (17e) werd name lijk beslag gelegd op de eerste plaats in het dagploegenklassement. De rustdag in Les Menuires staat voor de volgers in het teken van sportieve be zigheden die niets met de wielrennerij te maken hebben. Er wordt onder meer ean kartingrace georganiseerd voor journalis ten en tevens is er de traditionele voetbal wedstrijd tussen de Franse pers en de buitenlandse journalisten. monsters voor controle op hormoonpre- paraten (anabole steroïden en cortisonen) af te nemen. Tot aan de zestiende etappe werd er alleen gecontroleerd op conventi onele dope, de aphetaminepreparaten. ndse ie hij ook aan- voor le B- cate- toer- Glee ssen- nooi aeri- ValOonffdis ang- mes gul den, mee 1.000 het eter nise ster- %-■/>; tean we)- (Tsj) son- )ken verd de talk, re 1; son- ‘A. cha- n de cam men igen Fed)- man nnet d) 2- 2-0; 2-0. olov rten, eder 0 OISANS ac- >r de mers ;nen- Dick Mar- Séchiliennq, rd in -eeds Geis- i het toe- Rap- L'ALPE i'Huez. Ornon- 15.7.1979 OoucyTo) leeft legd. n de ont ruim !gre- »ete- eten e za- lerse van naar teen mo ld. wordt gerept De resultaten in de Tour maken of breken een ren ner. En dat is eigenlijk on- DOOR PETER HEERKENS Na die tegenvaller gaf Bernard Hinault geen krimp. Hij verwees naar de minuten verschil die hij teweegbracht en zei: „Vooral in psychologisch opzicht is dat belangrijke winst.” Slechts één man kon Bernard Hinault op Les Menuires niet aan: de kleine Lucien van Impe die eerlijk bekende uit dezelfde schrik die iedereen heeft, lang gewacht te hebben. „Ik durfde niet”, zei hij, „maar ik moest wel toen Hinault achter mijn ploegmaat Criquielion aan ging. Dat vond ik niet aardig van hem. Zo’n groot renner die een goede beginne ling als Criquielion het succes misgunt. Ik ben naast hem gaan rijden en ik heb gevraagd: waarom? Hij keek me ver schrikkelijk vuil aan en riep: non. Als de zaken er zo voorstaan, dacht ik, kruip ik aan je wiel en dan zullen we wel zien. Dicht bij de finish riepen wat Belgische toeschouwers naar me, dat de laatste 500 meter plat waren. Ik zag dat Hinault daarvoor niet op de goede versnelling reed met de 14-15 die hij gebruikte, zodat ik snel op de 13 schakelde en krak het was gebeurd.” 2000- 1 500-Morte fa Malissol 1 000— maal achter elkaar opgegeten. Toen ik later weer honger kreeg, had ik zodoen de niets meer en ook in de ploegleiders- wagen lag niks. Ik voelde me steeds slapper worden. Bovendien kwam ik in de afdaling van de Roselend bijna ten val. Ik slipte de berm in, nog juist langs het randje van het ravijn. Ik kreeg zo’n schrik dat me dat ook een hoop tijd ging kosten door voorzichtiger dalen”. Onder die omstandigheden kon de Belg Eddy Schepers, die de achtervol ging had ingezet, langzaam maar zeker Lubberding inlopen. Dat gebeurde na 181 kilometer wedstrijd, tijdens welke Pollentier heeft aangekondigd dat hij op hereniging met zijn vroegere ploeg- makker Freddy Maertens niet bij voor baat afwijzend zal beschikken. „Er moet natuurlijk wel het een en ander worden uitgepraat”, aldus Pollentier. „Het initia tief voor het eerste gesprek moet trou wens van Maertens uitgaan.” Overigens neemt Pollentier in de periode na de Tour aan zeker vijftien Nederlandse criteria deel, onder meer op 25 juli aan de Acht van Chaam. Jean Houben, namens de internationa le wielren-unie dopingcontroleur in de Ronde van Frankrijk, verklaarde gisteren in Les Menuires dat hij nog geen enkele keer de opdracht had gekregen om urine- Morte Lavaldensi Maiissol^ U s de eede neri- stige MADELEINE Télégraphe 16.7.1979 Rochetaillée lometers wordt. Een trieste dag ook voor Kuiper. Ook hij moest op nieuw voor zijn vermetel heid in de voorgaande da gen minuten komen inleve ren bij Hinault. En afgaan de op de woorden van zijn ploegleider De Muer, zou Kuiper mogelijk wel eens zijn langste tijd in de Peu- geot-formatie hebben doorgebracht. Kuiper is voor heel veel geld naar Peugeot gegaan omdat men in hem een potentiële winnaar van de Tour de France zag. Nu De Muer heeft verklaard dat Hennie toch te veel tekortkomin gen heeft om ooit een Ron de van Frankrijk te kun nen winnen, zou het wel eens zo kunnen zijn dat men hem als een baksteen zal laten vallen. Zo hard is de wielersport. De sponsor wil nu eenmaal waar voor zijn geld en als Kuiper die waar niet kan leveren, kun je aan het eind van het jaar een mager handdrukje krijgen, waarbij over alle mogelijke ellende in de Tour en andere wedstrij- fZ? C7Z?U/?/Z7 De uitslag van de zestiende etappe van V' F V l'f F lCL Cz t V w Vz F l de Ronde van Frankrijk van Morzine naar Les Menuires over 199 kilometer is: Het algemeen ploegenklassement: 1. Jossart (Thureau-Verlinden-Peeters-Pe- venage) 2|54 uur 58 minuten en 30 secon den, 2. Guimard 255.02.45, 3. Post 255.10.03, 4. Huysmans 255.11.07, 5. Dan- quillaume 255.23.43, 7. De Muer 256.47.09, 9. De Bruyne 257.27,22. Het puntenklassement: 1. Hinault (Fra) 140 punten, 2. Zoetemelk (Ned) 77, 3. Thu rau (Wdl) 66, 4. Demeyer (Bel) 59, 5. Batag- lin (Ita) 59, 6. Kelly (Ier) 59. Het bergklassement is: 1. Battaglin (Ita) 151 punten, 2. Hinault (Fra) 113, 3. Thu- reau (Wdl) 66, 4. Martinez (Fra) 66, 5. Kuiper (Ned) 63, 6. Zoetemelk (Ned) 50. Henk Lubber ding: „Bij de ravi- taillering kregen we een stapel koe ken, wat broodjes, een bidon drinken. Dat heb ik alle- Dat hij zo goed uit het strijdgewoel zou komen, had Johan van de Velde overigens niet verwacht. „Eerlijk niet”, zei hij, alsof hij de laatste twijfels bij de omstanders wilde wegnemen. „Peter Post had me toestemming gegeven om mee te gaan met Alban toen die Fransman aan het demarreren sloeg. Alban reed echter zo hard weg, dat ik dacht: Johan, uitkijken, anders ga je je forceren. Alban hield trouwens niet vol. Ik moest natuurlijk evenals de meeste jongens in de kopgroep op de tanden bijten, maar dat is als je in het spoor van Hinault zit geen schande”. De twijfels dat hij het mogelijk niet tot de finish zou volhouden, verdwenen bij Johan van de Velde toen hij bemerkte dat Joop Zoetemelk het tempo niet kon volgen. „Het was sneu voor Joop”, aldus de Westbrabander, „maar zo gaat het nu eenmaal in de wielerwereld. Op consideratie hoef je niet te rekenen. Toen Zoetemelk uit de wielen werd gereden, nadat veel eerder Kuiper reeds had moeten afhaken, raakte ik als het ware extra gestimuleerd. Als je zoiets meemaakt, denkt je bij jezelf: tjonge, rij ik dan zo goed? Het kan bijna niet missen. Anders zou een renner met een reputa tie als die van Zoetemelk toch zeker kunnen volgen. Ik heb mijn gezicht laten zien en getoond dat ik met de sterksten omhoog kan. Dat was het doel waarvoor ik naar deze Tour ben gekomen. Ik wist dat ik nog veel te leren had”. s vernederd werd. Zonder meer de zwartste dag voor Zoetemelk uit zijn carrière dus. Want ga maar na: nog nooit eerder was Zoete melk in zijn specialiteit door Hinault zo verslagen als vrijdag het geval is ge weest. En Zoetemelk werd niet alleen door Hinault een nederlaag toegebracht, maar ook nog door een handjevol andere coureurs met wie Zoetemelk nor maal gesproken nooit re kening behoefde te houden. Nu fietste de een na de ander bij hem weg. Ik kan u verzekeren dat zoiets verschrikkelijk hard aan komt en als oud-wielren- ner kan ik het drommels goed begrijpen, dat Joop na het bereiken van de eindmeet resoluut het stuur omgooide om onmid dellijk zijn hotel op te zoeken. ^MADELEINE \st. Michel-de- ^^Maurienne wValloire ^GALIBIER La Grave 18E ETAPPE. Na 26 km ligt de eerste berg in het parcours, de Cote de la Morte (2 categorie). Daarna volgen twee niet al te lastige bergjes van respectievelijk de 4e en 3e categorie waarna voor de tweede achtereenvolgende keer naar de top van Alpe d'Hueze geklommen moet worden. kreeg Hennie Kuiper de rekening gepre senteerd van zijn brutaal bombardement op de krachten van Hinault. Hij ging uit de wielen. „Dqt heb ik altijd gezegd”, hield Kuiper voor, „liever strijdend ten onder dan me stilletjes laten meevoeren naar Parijs.” De concurrenten wisten, voor zover ze dat nog niet beseften, waar ze met Ber nard Hinault aan toe waren. Joop Zoete melk verwerkte die ervaring gelaten. Zo strijdlustig als hij daags tevoren nog was, zo berustend gedroeg hij zich aan het eind van de 16e rit. „Ik kon gewoon niet meer, ik was helemaal op”, zei hij over dat voor hem zo vernederende moment van achter blijven toen Hinault zijn snelheid opdreef. „Ik zit er helemaal door; ik ben hard aan deze rustdag toe want ik heb m’n reserves al flink moeten aanspreken.” Van Joop Zoetemelk hoeft derhalve voorlopig niet verwacht te worden dat hij zijn belofte om stevig aan te vallen, waar maakt. „Aanvallen.herhaalde hij in Les Menuires zwakjes, „aanvallen.A het zal moeilijk gaan. Tegen die man is niet te vechten.” Dat ondervond Hennie Kuiper aan den lijve. Hij reed zich letterlijk stuk op de kracht van Bernard Hinault door naar schatting twintig keer te demarreren. Steeds greep Hinault zelf in. „Waren er maar meer zoals Kuipertje”, prees Lucien van Impe dat optreden. „Ik heb hem van daag bewonderd. Die jongen durft ten minste. En van wie kun je dat in deze Tour nog zeggen?” Antwoord van Kuiper, ve nijnig uitgesproken: „Van niemand. Ik snap dat niet. Als we hem met een stel flink zouden aanpakken, kreeg hij ten minste wat te doen. In je eentje haal je hem niet om, dat is duidelijk.” Keer op keer was Hennie Kuiper ge sneuveld in zijn pogingen om Hinault pijn te doen. Hij kwam daarmee in elk geval zijn toezegging na dat hij zich niet gewillig zou overgeven. Kuiper: „In de koers heb ik tegen Knetemann gezegd: „Hij moet vandaag de lucht in.” „Dan wens ik je veel sterkte, want dat zul je nodig hebben”, zei Kneet.” Nadere toelichting van Knete mann: „Wat Kuiper wil is natuurlijk mooi en prachtig, maar met moraal alleen knal je Hinault niet opzij. Dat moeten je benen doen. En als die het niet kunnen. In de beklimming van de Menuires 17E ETAPPE. Na een licht stijgend parcours meteen na de start, begint 15 km voorbij het startpunt al de eerste zware klim: de Col de la Madeleine (1e categorie) welk stuk 13 km lang is. Een afdaling van 45 km brengt de renners aan de voet van de Col du Telegraphe (2e categorie) en pal daarna de Co! du Galibier (1 e categorie). Een lange daling van 50 km eindigt bij de voet van de Alpe d ‘Huez. Het algemeen klassement na de zestien de etappe is: 1. Bernard Hinault (Fra- Guimard) 63 uur 22 minuten en 1 sec., 2. Joop Zoetemelk (Ned-Danquillaume) op 2.45, 3. Hennie Kuiper (Ned-De Muer) op 14.19, 4. Ulli Sutter (Zwi-Post) op 17.18, 5. Gery Vertinden (Bel-Jossart) op 19.22, 6. Giovanni Battaglin (Ita-Boifava) op 19.45, 7. Jean-Rene Bernaudeau (Fra-Guimard) op 21.00, 8. Jo Maas (Ned-De Bruyne) op 21.27, 9. Michel Pollentier (Bel-Lauwers) op 23.27, 10. Joaquim Agostinho (Por- Huysmans) op 24.59, 11. Criquelion (Bel- Lelanque) op 26.32, 12. Thurau (Wdl-Jos sart) op 28. 38, J3. Wellens (Bel-Post) op 31.26, 4. Hezard (Fra-Danquillaume) op 32.29, 15. Nilsson (Zwe-Danquillaume) op .L'AIPE D'HUEZ, grijp u bij igen. een mor- den- at is hap- goed itua- ïilijk Je zou haast bijgelovig worden. Deze vrijdag de dertiende werd ongetwij feld de meest zwarte blad zijde uit de wielercarrière van Joop Zoetemelk. Exact twaalf jaar geleden, ook op een vrijdag en ook op de dertiende, was het voor mij eveneens een dag die ik mijn leven lang nooit meer zal vergeten. Ik won toen de bergrit naar Carpentras. Terwijl ik met beide armen nog juichend in de lucht sta werd me toegeroepen: Simpson is eruit. Hij is met de heli kopter overgebracht naar een ziekenhuis. En even la ter: Tom is dood. Simpson, hij was een van mijn beste vrienden in het peloton en zijn plotselinge dood in die onbarmhartige rit naar Carpentras had me diep geschokt. Du moment wil de ik met dat hele wielren nen stoppen... Ondanks die overwin ning was het toen voor mij een ontzettend trieste dag. Een bijzonder trieste erva- I ring zij het in een iets andere vorm was het vrijdag ook voor zowel Kuiper als Zoetemelk. Ik geloof niet, dat een van bei den die dag ooit nog zullen vergeten in hun verdere le ven. Bernard Hinault, van wie de meesten aannamen dat hij daags tevoren in de klimtijdrit al tot de bodem was gegaan, haalde in de etappe naar Les Menuires zo verschrikkelijk hard uit, zoals dat alleen de hele groten kunnen. Het regelrechte slachtof fer van deze nieuwe Fran se explosie heette opnieuw Joop Zoetemelk, een man die nota bene op zijn eigen specialiteit min of meer van van gia. ver- oon- ank. A Henk Lubberding: honger en materiaal- pech. (Van onze speciale verslaggever) Welgeteld honderd renners genieten vandaag van de enige rustdag. Vijftig andere Tourstrijders zijn in de loop van zeventien dagen naar huis gegaan. Onder hen twee Nederlanders: de onfortuinlijke Jan Raas en de zieke Leo van Vliet De enige Oostenrijker in het peloton, Gerhard Schoenbacher, sloot gisteren de rij. Hij werd (dus) honderdste. Zijn ach terstand op Lucien van Impe: 38 minuten en 16 seconden. Toch was er voor Schoen bacher nog een beloning. Een supporter schonk hem 100 francs (ongeveer 50 gul den) voor het moedig volhouden. Michel Pollentier werd aan de finish in Les Menuires door sommigen als een ko mediant betiteld. De reden? Daags tevo ren had Pollentier aangekondigd dat hij wegens een blessure hoogstwaarschijnlijk naar huis zou gaan. „Hoe is het dan moge lijk dat jij een dag later met de sterksten naar boven klautert en zelfs op de zesde plaats beslag legt?”, luidde de vraag. Ant woord van Pollentier: „Het is toch niet verboden om door de moeilijkheden heen te bijten.” 36.41, 16. Villemiane (Fra-Guimard) op 38.50, 17. Van Impe (Bel-Lelanque) op 39.01, 18. R. Pevenage (Bel-Jossart) op 39.43, 19. Schepers (Bel-De Bruyne) op 39.44, 20. Van de Velde (Ned-Post) op 41.34, 21. Martinez (Fra-Everaert) op 42.57, 22. Seznec (Fra-Danquillaume) op 47.16, 23. Vallet (Fra-Everaert) op 49.11, 24. De Schoenmaeker (Bel-Huysmans) op 49.49, 25. Bittinger (Fra-Huysmans) op 49.58, 26. Lubberding (Ned-Post) op 50.00, 37. Kne temann (Ned-Post) op 1.17.59, 51. Pronk (Ned-Post) 1.32.52, 58. Den Hertog (Ned- Jossart) op 1.43.37, 80. Verbrugge (Ned-De Bruyne) op 2.04.17, 87. Mutter (Zwi-Post) op 2.15.26, 100. (en laatste) Tesniere (Fra- Gemiani) op 3.17.19. Het dagploegenklassement: 1. Post (Van de Velde-Knetemann-Wellens-Sutter) 24 uur 33 minuten en 33 seconden, 2. Huys mans 24.36.12, 3. Guimard 24.49.11, 4. Jos sart 24.50.13, 5. Lelanque 24.52.35,10. Dan- quillaume 25.09.21, 11. De Bruyne 25.12.42, 12. De Muer 25.17.34. gaan er heel veel dingen tegelijkertijd door het to taal afgematte hoofd heen. zoveel jaren gedaan? Ja, Zaken, die voor de buiten- knik ik dan mezelf toe, ja... staander nauwelijks zijn te En dan denk ik op die voor begrijpen. Die zien alleen mij betekenisvolle vrijdag maar dat de buitenkant de 13e: ongelooflijk eigen wan het hoofd in enkele ki- lijk toch. (Van onze speciale verslaggever) LES MENUI RES. Gebrek aan eten heeft de kansen van Henk Lubberding om een belangrijke rol te spelen in de etappe van Les Menuires onder uit gehaald. Door slapte sneuvelde hij in de beklim ming van de naar de eindstreep lei dende berg. Daar mee kwam er een einde aan een on geveer 80 kilome ter lange vlucht, waarvan 75 kilo meter solo. A Gerrie Knetemann verraste velen door sterk mee te rijden In de zware bergetape. Achter hem Hinault, die later gewoon zou wegrijden. Als je op een dergelijke manier wordt verslagen, wat heeft het dan nog voor zin om bij de journalisten langs te gaan. Wat kun je in hemelsnaam nog te vertel len hebben? Je hebt verio- den met geen woord meer ren, voor de zoveelste keer in je leven, terwijl een man als Zoetemelk voor de eer ste maal in zijn leven daad werkelijk geloofde de Tour billijk, want wanneer ik de France te kunnen win- die mannen daar met ver- nen. Als je moet toestaan wrongen gezichten tegen dat Hinault tijdens de be- de Alpen-cols op zie klau- klimming zo gemakkelijk teren, dan krijg ik diep van je weg kan fietsen, medelijden met die kna pen. Dan vraag ik me af: heb ik dat werk nu ook I r iw I i

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 13