Succesvolle presentatie van jonge Heemskerkse musici rond de losplank L-Cnro politienieuws PRIJZEN VERKOOP BLEYLE KOLLEKTIE1979 50% KORTING Jaarmarkt in Wijk aan Zee trok ongekend veel publiek hciven- berichten unrvT'k Damiate Pers veilingen beverwijk BR W1 oh F Zomerconcert van Jeanette Welp en Ton Mulders IJmuider Courant 1 19 7 9 JULI M A MAANDAG 1 6 IJMOND 4 waarin de gehele Groenten wordt opgeruimd met De 1 /2 prijzen verkoop begint 19 juli 1979. KJOd Elk seizoen weer begint de Bleyle-shop met een totaal nieuwe kollektie. Dit vereist ruimte, heel veel ruimte zelfs en daarom starten wij met een sensationele Anegang 26 Haarlem di IJ Lm r Hf j I n ft De twee jonge Heemskerkse musici. (ADVERTENTIE) ■ür Voor het eerst werden jaarmarkt-braderie #0 (Van een medewerker) 147,50 -~;-4 "■H O -- DIRECTIE: Damiate Pers b.v. Mr. H. C. van der Mije HEEMSKERK. In het kader van de zomeractiviteiten presenteerde het duo Ton Mulders en Jeanette Welp zich zater dagmiddag met gitaar en dwarsfluit in de Hervormde kerk. aangevoerd. Ook de buitenbloemen en de potplanten deelden in de malaise. Ook voor de groentekwekers werd het een slechte week, mogelijk de slechtste van dit jaar. Er draaiden wel tienduizend kisten groenten van vele soorten door, terwijl wat nog wel werd verkocht weinig opleverde. Er was vorige week een groot aanbod van zo’n dertig verschillende soor ten groenten en fruit en het was bepaald niet alleen tweede soort wat doordraaide. Er stonden een twintigtal werkjes op het programma, zowel soli als duetten. De gitarist bleek een instrument met een op vallend volle klank te bespelen. Hij kon zijn fraaie aanslag en zijn gave techniek vooral laten bewonderen in drie stukjes uit Nederlandse luitmuziek en de etude no. 6 van Villalobos. De fluitiste kon haar capaciteiten volledig etaleren in de etude no. 8 in c-mineur van B. van de Sigten- horst. Wat de duetten betreft dienen enige eigen composities van Ton Mulders ge noemd te worden, namelijk een duet voor fluit en gitaar en twee korte dansen, die aan het einde van het programma nog eens herhaald werden. Hoogtepunt van het concert was wel een tweede deel uit de grote sonate, opus 85, van Giuliani, een prachtig werk met een levendig thema, waarbij bleek dat de bei de instrumentalisten elkaar uitstekend aanvoelen en aanvullen. Dit deel werd ook wat de klankverhouding betreft mooi ge speeld. Resumerend: een succesvol optreden van deze jonge musici die nog aan het begin staan van hun muzikale loopbaan. G. D. KONING HOOFDREDACTIE: Jos L. Lodewijks E. Koning De guld gew< nisn schi, mee! date vise 1932 geer baai ren ders gint wor de brui brai gini stel AFGELOPEN WEEK gaf een normaal beeld te zien met als enige uitzondering de koolvisaanvoer op de maandag door de Holland KW 123. Dit schip was na een grondige opknapbeurt weer opnieuw zijn geluk gaan beproeven in de Noord. Dat geluk was op de hand van de bemanning, want na tien etmalen werd in IJmuiden binnengelopen met een vangst van ruim 2200 bakken vis, welke hoofdzakelijk be stond uit kleine koolvis. De prijzen daar van vielen mee, zodat in totaal een besom ming van 137 duizend gulden werd ge maakt. De grote kotters voerden overwe gend grove schol aan, waar prijzen van 80 gulden en meer voor werden betaald mits de kwaliteit goed was. VOOR DE DINSDAGMARKT waren de twee grote hektrawlers, die momenteel hun geluk op de kust beproeven, namelijk de KW 141 en de KW 74, present die allebei rond de 400 bakken hadden gevangen. De rest van de week verzorgden de kustvis- sers de aanvoer, die wat de hoeveelheid betreft niet meeviel. Alleen vrijdag was de aanvoer iets beter, doch ook niet overwel digend. Maar voor kwaliteit werden goede prijzen gemaakt. DE GROTE VRIESTRAWLERS vissen Bleyle-shop D wet de kar bot aar wei gec ren bui tie's koj He V „Sr wei vlu 149 sch Du 12. uui I (12 (12 Sc Ge (12 de S. W. (12 ge La P. (11 W. D. (11 „S w< vl st g« G 20 21 tr w u V 1 Si di V (5 K S S noten toonden. Er waren maar zo’n vij fentwintig toehoorders in de kerk. Wat deze jonge musici, ondanks een korte tijd van voorbereiden, lieten horen kwam toch ver boven de'middelmaat uit. Beiden be schikken al over een uitstekende techniek en beheersen het vloeiende passagespel. Daarbij wordt er gedetailleerd en genuan ceerd gemusiceerd, waarbij de fraaie toonvorming van de fluitiste opviel. (ADVERTENTIE) Ton Mulders studeert al drie jaren aan het conservatorium, terwijl Jeanette Welp daar binnenkort naar toe gaat. Jammer, dat de heemskerkers zo weinig belangstel ling voor de prestaties van hun plaatsge- BEVERWIJK - Sechte prijzen vorige week op de bloemenveiling en menig kwe ker slaakte een verzuchting. Vooral in het midden van de week draaiden er nogal wat lelies en anjers van de tweede kwali teit door. Vrijdag was er een lichtpuntje, want toen was er weinig doordraai, maar de prijzen bleven laag. Een oud gezegde op de bloemenveiling is: „De juffrouw bloot, de handel dood”.De ajnerprijzen lagen vorige week tussen de 10 en 40 cent per stuk, maar die laatste prijs werd al leen voor de aparte kleurtjes betaald. Van alle zomer- en toer-in-activiteiten in de noordelijke IJmond in het eerste weekend van de bouwvakvakantie trok de mark rond de Dorpsweide in Wijk aan Zee stellig de grootste publieke belangstelling. Voor het eerst op zondag en voor het eerst rond de Dorpsweide, maar stellig niet voor het laatst, want duizenden mensen slenterden tussen de meer dan honderd kramen door, die rond de Dorpsweide waren geplaatst, ten dele in dubbele rijen en met regelmatige afstanden een aantal gerenom meerde standwerkers, die het publiek weer verder lokten. Terrasjes, ponyrijden voor de kinderen, luchtkussenspringen, de demonstraties van de reddingsmaatschappij, een expositie, kermis, er was van alles te doen en te zien rond de Dorpsweide en omdat het geen stralend zomerweer was om op het strand te liggen, maar wel droog en zacht, had de organiserende Stichting Toerisme nu eens alles mee om de jaarmarkt een succes te laten worden. Maar er moet dan ook heel wat werk zijn verzet om dit alles op een zondag voor elkaar te krijgen. Voor het eerst sinds lange tijd was de badplaats weer eens propvol. Vrijdag gingen er 250 kisten bospeen - wekenlang het troetelking van de veiling naar de koeien. Verder veel spinazie, sla, andijvie en postelein. Vrijdag liep even wel de prijs van sla weer op tot 30 cent per krop. Aardbeien waren donderdag spot goedkoop, maar vrijdag betaalde men weer tot 205 cent per doosje. Zelfs peulen, doperwten en snijbonen stonden in het teken van de algemene malaise, Chinese kool, rode kool en spitskool deelden dit lot. Alleen voor de bloemkool werd nog tot 130 cent per stuk betaald. Met deze prijzen kost het de tuinder dik geld. Vrijdag wa ren de prijzen: aardbeien 100-205, andijvie 1840, bleekseldery 103-118, bloemkool 75- 130, bospeen 35-79, seldery 20-40, Chinese kool 8-11, komkommer 22-54, kroten 40, peterselie 31-56, peulen 480-560, postelein 32-37, prei 41-64, rabarber 55-65, radijs 18- 39, rode kool 21-29, snijbonen 200-270, sperziebonen 360-490, spinazie 11-30, sla 12-30, spitskool 15-27, tomaten 24-56, was peen 20-70, blauwe capucijners 270-370, rode bessen 120-140, broccoli 280-310, re- tich 20-40. VOO1 de r Del hint wat mid kee: mid hin< luis moi zelf Op worde/ door o BEZORGKLACHTEN: maandag t/m vrijdag van 18.30-19.00 uur zaterdags van 11.30-12.30 uur Uitsluitend telefoon: 02550-10519 voor Santpoort: 023 - 31 90 53 Oudeweg 12-14, Haarlem tel. 023 - 31 90 53 BUREAU: Redactie en administratie: Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden postbus 18, 1970 AA IJmuiden tel. redactie: 02550-15389 na kantoortijd: 02208-3577 tel. adm.: 02550-15437 en 16450 postgiro: 273107 telex: 41866 ADVERTENTIES: telefoon 023 - 31 90 53 GROENTJES: gerubriceerde advertenties, uitsluitend telefoon 023 - 31 92 72 ABONNEMENTEN: - bij vooruitbetaling - per maand per kwartaal per post per jaar per post losse nummers buitenland per kwartaal Het is altijd gezellig wandelen in het HARTJE VAN HAARLEM, maar WOENSDAG 18 juli is het extra gezellig, want dan is er een ZOMERSE BRADERIE in de Grote Houtstraat, Grote Markt, Ane- gang en Barteljorisstraat 99 14,80 42,60 56,50 167,70 f 220,50 f 0,75 Vrijdag werden ook de knappe „plak kers” nog verkocht. Rozen bleven onder de dertig cent per stuk. De prijs van freesia handhaafde zich nog aardig: tot 35 cent. Bij de lelies is het met de Enchant ment droevig gesteld. De drie- en vierkop- pers draaiden in het midden van de vorige week door. De zware takken van deze soort haalden achttien cent. De gele tijger lelie leverde tot 60 cent op en een partijtje Uchida kwam nog tot 130 cent per tak. Nerinen noteerden van 70 tot 80 cent per stuk, maar van dit produkt wordt weinig nog steeds bewesten Ierland op makreel. Vanaf vandaag mogen de schepen probe ren haring te vangen in de Galway-baai, waar een quantum van in totaal tweedui zend ton is vrijgegeven. De Zeehaan IJM 57, normaal op verse vis, gaat ook probe ren haring te vangen. Evenals de andere hektrawlers, die vorig jaar aldaar niet veel haring konden bemachtigen. Daar de makreelvoorraden erg laag zijn zullen de schepen onmiddellijk weer overstappen op de makreelvangst wanneer het met de haring opnieuw niet zou lukken. IN DE VISSERSHAVEN verschijnen iedere week coasters die tussen de dui zend en tweeduizend ton makreel per keer naar de klanten transporteren. Komende week verschijnt de Gerda Maria uit Kat wijk. Deze voormalige Noorse coaster is verbouwd tot diepvriesschip en gaat nu zijn eerste reis maken als diepvriesschip. De bedoeling is 1500 ton makreel te laden voor Lagos in Nigeria. Deze lading is een hoeveelheid waar een hektrawler vijf keer afgeladen voor naar binnen moet komen en een hektrawler doet gemiddeld zo’n twintig reizen per jaar. Waarschijnlijk denken de reders: „Je kunt maar los wezen”. Zaterdag aangekomen: Bridgeman, Rotterdam; Ruciane, Caen, IJmuiden; Ti tan Service, cont.plat, IJmuiden; Eco Ma rine, Rotterdam, IJmuiden; Hugo Brink man, Kingslyhn, IJmuiden; Maplehurst, Hamburg; Main Express, Bremerhaven; Rockness, Caen, IJmuiden; Kennemer- land, Bahia; Conformity, Par; Frost, Aga dir, IJmuiden; Stintfang, Gent; Jupiter, Kristiansand; Empros, Milos; Gerda Ma ria, Rotterdam, IJmuiden; Tor Britannia, i Gothenburg; Saturnus, Lerwick, IJmui- den; Hitra, Constanza; Jemrix, Whitby, IJmuiden; Hand Loong, Birkenhead; I Aristogelos, Antwerpen; Pergo, Goole; Creuse, Bordeaux; Konsomol, Ventspils; Boberg, Londen; IJmuuiden; Smit Lloyd I 23, Cont. Plat, Velsen; Elbe Ore, Rotter dam, IJmuiden. Zaterdag vertrokken: Astronomer, Zeebrugge; Fernhurst, Petershead; Ugan da, Kristiansand; Ogden Sagenue, Ceuto- bal; Stirling Brig, Cont.Plat, IJmuiden; Fridel, IJmuiden Rochester; Deneb, Sant Malo; Nena, Key West; Halle, Rostock; Hartebeest, Velsen, Cont. Plat; Paulina Brinkman, Seaham, IJmuiden; Surveyor, IJmuiden, Cont. Plat; Bison, Velsen, Cont- .Plat; Gading, Antwerpen; Main Express, I Antwerpen; Bolivia, Antwerpen; Jupiter, Kristiansand; Maple Hurst, Antwerpen; Tor Britannia, Gothenburg; Dromon, IJ- muiden St Lawrence; Sea Falcon, Bilbao; Liepaja, Ventspils; Jian Ting, Lien Yun Kang; IJmuiden; Yelnia, Ventspils: Zondag aangekomen: Alice PG, Ant werpen; Royal Viking Star, Kopenhagen; Beacon Point, Londen; Warszawa, Szcze cin; Orange Ace, Middlesbrough; Aril, Hammerfall; Elisa, Sandarme, IJmuiden; Ursala-L, Le Leque; Oshea Express, Grimsby; Langkoeas, Antwerpen; Use Wulff, Karslhamm, Velsen; Naviga, Ham burg; Castor, Halmstad; Venus, Bergen; Stella, Skien; Hartebeest, Cont. Plat, Velsen. Zondag vertrokken: Bridgeman, Corg- ton; Eco Marina, IJmuiden, Valencia; Bo berg, IJmuiden, Seixal; Nicos-V, Napels; Alice PG, Plymouth. Maandag aangekomen: Ems, Felixsto we; Kiption, Great Yarmouth, Zaandam; Trans Germania, Hamina. I 4 en standwerkersconcours rond de Dorpsweide gehouden. L _?jj i ■fl Uit de bocht Een 21-jarige Heems kerker vloog in de nacht van vrijdag op zaterdag met zijn motor uit de bocht van de Kempenlaan in Heemskerk, bij de Bre- tagnelaan. Hij raakte enige tijd bewuste loos en is ter observatie opgenomen in het St. Jozefziekenhuis. Hooimijt Zaterdagmiddag, even na half vier, raakte een hooimijt in brand in een weiland ten zuiden van de Noorder- maatweg in Heemskerk. De brandweer kreeg het vuur snel onder controle. Hengels Zondagmorgen zette een sportvisser even drie hengels, een leefnet, een schepnet en een windscherm tegen een box aan de Heemskerkste Debora Bakelaan om de sleutels van de box uit de flat te halen. Drie minuten later was hij terug, maar toen was alle vistuig al ver dwenen. Kantine In het weekend is ingebro ken in de kantine van de hondenvereni ging kringgroep Kennemerland op een stuk land tussen de Rijksstraatweg en de Jan Ligthartstraat in Heemskerk. Vermist worden snoepgoed, frisdrank en wat wis selgeld met een waarde van 150. Crossen Zondagavond waren enige jongelui met een auto aan het corssen op de parkeerplaats van de scholengemeen schap „De Die”. Wegens de technische staat van de auto maakt de politie proces verbaal op tegen de eigenaar. Inbraak Een bewoner van de Mar- quettelaan kwam dit weekend na een va kantie thuis. Tijdens zijn afwezigheid bleek er te zijn ingebroken. Er is een geldkistje met sieraden, een spaarbank boekje en 500 verdwenen. Rel Twee politieagenten raakten za terdagavond omstreeks tien uur op het Julianaplein in Wijk aan Zee slaags met een groepje opgeschoten jongelui, dat even tevoren een jazzconcert had bijge woond. Tijdens het gevecht sneuvelde een ruit van het posthuis. Eén van de agenten, in het nauw gedreven, loste een waarschu wingsschot. Er vonden geen arrestaties plaats. Diefstal Een 41-jarige vrouw uit Por tugal, die haar vakantie in het natuur vriendenhuis Banjaert in Wijk aan Zee doorbrengt, deed zondagavond aangifte van diefstal van haar portemonnee met 180 gulden. Vechtpartij In het centrum van Heemskerk is in de nacht van zondag op maandag weer flink gevochten tussen een aantal voor de politie niet onbekende lie den. Eén van hen liep een paar blauwe ogen op. S'", r ge: -

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 4