politienieuws Personenauto vernield na klapband Rode-Kruisstrandpost nu in caravan ondergebracht Schitterend bridgespel van ervaren duo Porck-Bonder s h I .Wl-, Nieuwe bedreiging voor leefklimaat... hciven- berichten HOUTEN KEET LEKTE ALS EEN ZEEF t gezinsuitbreiding p ilji'fl'iijiHL.,... U I O Tiw'l Hoogovens ontoelaatbaar IN PARENCOMPETITIE DE KENNEMERS IJmuiden een dagblad-advertentie zit nergens mee. I «d 5 IJMOND 19 7 9 DINSDAG 1 7 JULI 4 o Haarlem: Grote Houtstraat 118, tel. 311094 iedereen leest de krant altijd en 8 Kom kijken in onze etalage! Kom dus snel naar onze winkel! Het loont beslist de moeite! an •ij- nt, ge Filmkamera’s, spiegelreflexkamera’s, dia- en filmprojektoren etc. met volledige 3 jaar garantie (Van één onzer verslaggevers) IJMOND. Milieuorganisaties in de IJ mond maken zich zorgen over een nieuwe bedreiging van de leefbaarheid rond de monding van het Noordzeekanaal. Een steenkoolvergassingsinstallatie met een ver werkingscapaciteit van 500.000 ton kolen per jaar zou dagelijks niet minder dan 190 kilogram fijn stof en 780 kilogram zwaveldi- oxyde produceren. Met de produktie-uit- breiding van Hoogovens en de omschake ling op andere energiebronnen dan aardgas bij de PEN-centrale vormt deze uitstoot een schadelijk element voor de gezondheid. Een leefbare IJmond kan dan nog slechts een schone droom zijn, aldus de milieuorganisa ties. i - (Van één onzer verslaggevers) IJMUIDEN. De oude, houten keet aan het IJmuider Strand bij de Zuidpier, waar de strandpost van de Rode-Kruisafdeling Vel- sen-IJmuiden twaalf jaar lang in was gehuisvest, heeft plaats moe ten maken voor een elf meter lange, ruime caravan. Hiermee is een eind gekomen aan de langza merhand onhoudbare situatie, waarin de vrijwilligers van het Rode Kruis verkeerden. Het ge bouwtje, dat wel groot was men beschikte over drie kamers en een keukentje was zodanig door regen, zand en zout water aangetast, dat het zo lek was als een zeef. Het is altijd gezellig wandelen in het HARTJE VAN HAARLEM, maar WOENSDAG 18 juli is het extra gezellig, want dan is er een ZOMERSE BRADERIE in de Grote Houtstraat, Grote Markt, Ane- gang en Barteljorisstraat 99 p* fa» 9 IJmond aantrekkelijke plek voor B steenkoolvergassingscentrale .0 De elf meter lange caravan wordt op de plek, waar eerst de houten keet heeft gestaan, geplaatst (ADVERTENTIE) fen- igen ans. atie, der- s in ver- 1 de □ok de De rtij- ïve- kan de lek be- het jr r Diezelfde organisaties zeggen over de stukken te beschikken waaruit zou blijken dat de Rijksplanologi sche Commissie (RPC) serieus overweegt een dergelij ke installatie in de IJmond te localiseren. Omdat de realisering van een dergelijk projekt vijf a zes jaar in beslag zal nemen en verwacht wordt dat aan het eind der tachtiger, dan wel het begin der negentiger jaren Het weer in de afgelopen dagen heeft de koude douche in ieder geval niet nodig gemaakt. Voor de Rode-Kruiscolonne was het matige weer, waardoor het vrij rustig was, een meevaller. Tijdens het afgelopen weekend heeft men een beroep moeten doen op de mensen van de reddingsbriga de en de politiepost. Vorige week werd de houten keet al afgebroken, terwijl de ca ravan die het Rode Kruis van de gemeente heeft gekocht, pas maandagmiddag ach ter het strandpaviljoen Zuidpier kon wor- Rode-Kruisleden, die dagelijks aanwezig zijn', een hele verbetering. „Waar wij voor al blij mee zijn”, vertelt het staflid van de Rode-Kruiscolonne, mevrouw M. C. van den Berg, „is de douche, waarover wij in de caravan de beschikking hebben. We kunnen badgasten, die verbrandingsver- schijnselen vertonen, nu onder een koude straal water zetten, hetgeen in de oude keet niet mogelijk was”. de behoefte aan een dergelijke centrale zich zal aan dienen, verwachten de verontruste milieubescher mers dat omstreeks 1985 de beslissing zal worden genomen over de aanwinning van land die de vesti ging van de centrale noodzakelijk maakt. Over de wenselijkheid van een steenkoolvergassings- installatie wordt onder meer gerept in de kosten/bate- nanalyse van het Voorhavenprojekt bij IJmuiden. De RPC draagt hierin onder meer aan: „In het beleids voornemen van - het Struktuurschema Electricitcits- voorziening (SEV) staat als mogelijke vestigingsplaats voor een nieuwe electriciteitscentrale genoemd de lo- katie IJmuiden. Daarbij wordt gedacht aan de situe ring aan zee (koelwater) aan de noordkant van de havenmond. Thans is de regeringsbeslissing van het SEV in voorbereiding. De lokatie IJmuiden als mogelij ke vestigingsplaats voor een kolengestookte centrale met een te installeren vermogen van 1200 MW tot en met 1995 en 2000 MW tot en met 2005 wordt gehand haafd.” Voor een dergelijke kolengestookte centrale is 40 tot 60 hectare grond nodig. Voor de milieubeschermers vormen deze gegevens voldoende aanleiding om een direkte relatie te leggen naar de belangstelling die den geplaatst. Eerder was een dieplader, waarmee de caravan vervoerd moest wor den, niet beschikbaar. Hoogovens zou hebben voor een steenkolenvergas singsinstallatie. Hoewel het staalbedrijf de daarvoor noodzakelijke grond op dit moment niet heeft, wordt in herinnering geroepen dat in de havenplannen voor de noordkant van het pierencomplex 50 hectaren zijn ingeruimd voor de uitbreiding van Hoogovens. „Wat is mooier dan een steenkoolvergassingsinstallatie op Hoogoventerrein pal naast de nieuwe overslagterrei- nen voor erts en kolen in de nieuwe voorhaven”, zo stellen de milieuorganisaties. Vernield 1. In de nacht van zon dag op maandag is een aan de Egmond- straat in IJmuiden geparkeerde vrachtau to gedeeltelijk vernield. Alle ruiten wer den ingegooid, koplampen, instrumentari um, richtingaanwijzers en ruitenwissers werden grondig gesloopt. Een klapband kan nare gevolgen hebben. Dat merkte maandagmiddag omstreeks tien minuten over één een achttienjarige Duitse automobilist op rijksweg 9 ter hoogte van een benzinestation. De auto begon te slingeren waarna hij kantelde en vervolgens via twee bomen terecht kwam op de oostelijke parallelweg naast de rijksweg. De bestuurder liep een hersenschudding op. Zijn evenoude medepassagier werd even eens gewond overgebracht naar het Zeeweg Ziekenhuis. De auto was rijp voor de schroothoop. hout maar die spelen nu eenmaal zeer sterk. De uitslagen luiden: Howell: Porck- Bonder 145, Moorselaar-Van Amerongen 131, Arbad-Kesting 124, Tobias-Fatzer 177, Anten-Doornebal 110, Verheyen-Ou- wekerk 98, Persijn-De Vries 96, Kauff- man-Heere 94, Vonk-Wajon 88, Degeling- Ladage 77. SCHEVENINGS: NZ: Need-Van Keste- ren 216, Soomers-Van Munster 197, echt paar Vreeswijk 177, Jongkind-mevrouW Brouwers 170, Giesen-Brouwers 165, Wei- mar-Van der Vlugt 159, Eysker-mevrouw Koning 148, Jacobs-Van Vliet 145, Wijers- Woutsma 1350 W: Kroone-Berkhout 243, Kleve-Van Thiel 212, Van Sprang-De Vries 200, dames Andela-Van der kuil 185, dames Van der Vugt-Konmgstein 178, Knippen-Huyg 176, Andela-Fortgens 162, Gordijn-Handgraaf 156. we- de met en ge- sar- irle- de ider en fge- van ner- het j tot e le- Er iten. ilvó- heid id is iter- al- l. INTERNATIONAL Het grootste fotohuis ter wereld In 8 landen van Europa 0 o o o o 5 (ADVERTENTIE) t- Vernield - 2. Een buggy, die aan de Schulpweg in Velsen-Noord stond gepar keerd, bleef evenmin gevrijwaard van vandalisme. In het afgelopen weekend werd het stuurwiel en het koppelingspe- daal van dit niet afgesloten voertuig ver nield. Dagelijks gebeurt hier wel wat. Zeker ook op de pier, waar het al meerdere malen is voorgekomen dat wandelaars struikelen en tussen de grote blokken terecht komen. Een strandpost van het Rode Kruis is hier beslist onmisbaar”. (Van onze bridgemedewerker) IJMUIDEN Nadat de tweede serie van de gemengde parencompetitie bridge van De Kennemers met een zege voor Knippen-Huyg was afgesloten, kwamen de ontmoetingen op de daarop volgende wedstrijddag in het licht van een drive volgens het Howell-en het Scheveningse systeem te staan. Daarbij waren de spe lers zoveel mogelijk op basis van sterkte ingedeeld. Porck-Bonder zegevierden op overtuigende wijze bij de eerste catego rie door met een totaal van niet minder dan 145 punten (67 percent!) te finishen. Need-Van Kesteren waren met 216 (64 percent!) onbetwist het sterkste koppel in de NZ-richting van de „Schevenin- gers” en Kroone-Berkhout die 243 bijeen speelden (64 percent) lieten in de D-groep hun concurrenten ver achter zich. In de zomermaanden wordt de strand post bij de Zuidpier vrijwel doorlopend door vier leden van de Rode-Kruiscolonne bezet. Samen met de tweede post, die bij strand Zeebad staat en die in de vakantie- tijd door twee vrijwillgers wordt bemand, beschikt men over een jeep, waarmee men ingeval van nood onmiddellijk kan uitruk ken. „Een viermansbezetting is zeker no dig”, legt mevrouw Van den Berg uit „want we zijn eigenlijk de enige medische post voor camping De Duindoorn en voor al die badgasten in hun strandhuisjes. Bovendien weten zij te melden dat de RPC al heeft becijferd dat bouw van de centrale gelijktijdig met het noordoeverprojekt de kosten voor landaanwinning en kadeconstructies kostenbesparend zullen beïnvloeden. Ook de Amsterdamse havennota wordt door de milu- eubeschermers aangehaald. Daarin is onder meer ge pleit voor een dergelijke installatie om een stabiele aanvoei- van kolen te garanderen die op zijn beurt een bijdrage zou kunnen zijn voor rendabele bedrijfsvoe ring. Bij al deze zo nauw in elkaar sluitende voorzienings- mogelijkheden tekenen de milieuorganisaties aan dat zij één bijzonder groot probleem met zich nemen; een enorme ontoelaatbare milieuverontreiniging. rige tién >rd” laar l tot ging der- De ruim tachtigjarige Porck die met zijn vaste partner Bonder bij de „Howells” aantrad liet weer eens duidelijk blijken het bridgen nog lang niet verleerd te zijn. Zij scoorden het prachtige totaal van 145 bij een gemiddelde van 108 wat ruim 67 percent betekende. Dergelijke scores ko men ook op clubwedstrijden weinig voor: met hun overwinning leverden Porck- Bonder een meer dan schitterende presta tie. Moorselaar-Van Amerongen (131) werden tweede. Zij lieten 60 percent aan tekenen en daarmede staat een eerste plaats vrijwel altijd vast. Door de 145 punten van Porck-Bonder werden zij ech ter toch van de top afgehouden. Need-Van Kesteren zaten bij de „Sche- veningers” op de NZ-plaatsen. Zij kwa men tot 216 overwinningspunten bij een gemiddelde van 168 en lieten hun concur renten een heel eind achter zich. Soomers- Van Munster (197) volgden op eerbiedige afstand. Het echtpaar Vreeswijk (177) be zette de derde plaats doch kwam bij Need- Van Kesteren maar liefst 39 punten tekort. In de OW-richting traden acht paren aan. Kroone-Berkhout staken voor de zo veelste keer ver boven de andere paren uit: hun score van 243 (gemiddelde 189) betekende een voorsprong van 31 punten op Kleve-Van Thiel (212) die tweede wer den. Van Sprang-De Vries (200) pakten de derde plaats. De resultaten van Kleve-Van Thiel en Van Sprong-De Vries verbleek ten volkomen bij dat van Kroone-Berk- Maandag aangekomen: Trans Germa nia, Hamina; Surveyor, Cont. plat, IJmui den; Bison, Cont. plat, Velsen; B.P. Warri or, New Castle; Bellary, Sagunto, IJmui den; Benarty, Bremerhaven; Hollandia, Kinston; Nornews Leader, Skogn; Karl Frem, Spot Hook; Ann Coast, Vlaardin- gen; El Dor. Maandag vertrokken: Bordaxtoa, Ant werpen, IJmuiden; Komsomol, Ventspils; Navigia, Rotterdam; Smit Lloyd 23, Cont. plat, Velsen; Royal Viking Star, Ham burg; Margaretha Smits, Bilbao, IJmui den; Frost, Fraserburgh, IJmuiden; Cas tor, Bremen; Aril, Gent; Use Wulff, Kars- ham, Velsen; Orange Ace, Yokohama; Aristogales, Antwerpen; Kiption, Tilbury, Koog a/d Zaan; Ems, Gothenborg; Schoonebeek, Delfzijl; Saturnus, Ler wick, IJmuiden; Stintfang, Bremen; Bea con Point, Thames; Neptunus, Dundee, IJmuiden; Yakassa, Bremen; Trans Ger mania, Antwerpen; Bison, Cont. plat, Velsen. Dinsdag aangekomen: Weis, Bremen; Rey Aulerio, Rotterdam, IJmuiden; Clio, Mantyluoto. Dinsdag vertrokken: Hitra, Lands End for Orders; B. P. Warrior, Bremerhaven. De nieuwe strandpost betekent voor de Onwel. Een 57-jarige automobilist uit Beverwijk raakte op de Breestraat maandagmiddag omstreeks kwart over twaalf zijn macht over het stuur kwijt. Hij ramde met zijn auto eerst een verkeers bord, schampte een zitbank om uiteinde lijk tegen de muur van een pastorie tot stilstand te komen. De Beverwijker, die onwel was geworden, werd in het Rode Kruis Ziekenhuis opgenomen. Wonder bo ven wonder werd verder niemand gewond. s Hoofdletsel. Een twintigjarige Heemskerker reed maandagochtend om streeks tien minuten voor half negen met zijn racefiets op de Parallelweg in Bever wijk tegen een geparkeerde auto. Hij moest met hoofdletsel in het St. Jozefzie- kenhuis in Heemskerk worden opge nomen. J

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 5