Op aërodynamische fiets en met een nieuw model raceschoen tour de France Joop Zoetemelk klopt tijdrit-specialisten tour-resultaten BENNIE KUIPER MOET DERDE PLEK AFSTAAN r P tourpuntiq Kostbare fout van Tesnière Ray Clarke naar Brugge toto-lotto Groter IH 17 VRIJDAG 2 0 JULI 19 7 9 SPORT .1 23eRIT 205 km NOGENT-^ AUXERRE© Bray-sur-Seine Thongny-sur-Creusfe Hauterive gulden naar Tesnière was laatste in het algemeen A VCerisiers BeUechaumt\ Ten opzichte van Agostinho bedroeg dat verschil bijn anderhalve minuut. i i i i i i I i i i i i l'l i. i i i i i i na- t de van ren de ver- van ide sen Ze Tid in de en- zan Dat er tegen een superieure Bernard Hinault niets te beginnen viel, stond reeds halverwege de krachtmeting rond Dijon vast. Noch Zoetemelk en Knetemann, noch Knudsen en Agostinho (die in deze volgorde achter de Franse locomotief bin nenkwamen) konden aan het ontketend geweld van de gele-truidrager iets veran deren. Maar de achterstand van de twee Nederlanders, de Noor en de Portugees was toch altijd nog beduidend minder dan het verlies van Hennie Kuiper. (Van onze speciale verslaggever) DIJON. Zelfs de derde plaats in het algemeen klassement raakte hij kwijt. Als Zoetemelk in de slotfase geen lekke tube zou hebben gekregen, had hij zeker minder dan een minuut op Hinault hoeven prijsgeven. Nu werd het verschil 1 minuut en 9 seconden. Knetemann volgde op 1.34. Althans niet door trainer Han Grijzen hout, die „juist erg blij is dat de ge sprekken met de Zweed Sjoberg en de Westduitser Gerber nooit iets hebben opgeleverd”. Vooral het bestuur kon weinig waarde ring voor zijn werk opbrengen. Hoewel hij het afgelopen seizoen in zijn eerste jaar bij Ajax zesentwintig doelpunten in de competitie heeft gescoord, waarvan tien door het benutten van een straf- Terwijl Bernard Hinault zelf pogingen deed om op het autocicuit van Prenois enige reserve in te bouwen ((je weet nooit, ik kan nog ten val komen voor we in Parijs zijn”) speelden er zich rond hem dolle taferelen af. Een kordon van officials en gendarmes moest de tour- held beschermen tegen grote opdringe righeid en fotografen leverden een slag zoals ze het de hele Ronde vn Frankrijk nog niet deden. Het feit dat de grote twee van de deze tour, Joop Zoetemelk en Bernard Hinault, naast elkaar uitbliezen op de motorkap van een auto bracht de fotografen in een ongekende staat van opwinding. Camera’s kletsten als wa pens tegen elkaar en ellebogen boorden zich zonder medelijden tussen wild be wegende lichamen. In het tumult tuimelde de vertegen woordiger van een frisdrankenfirma, wiens enige dagtaak bestaat uit het overhandigen van een flesje aan de win naar, met een doffe dreun tegen het asfalt. De man die hem dat flikte moest zijn daad bekopen met het kwijtraken van zijn bril die de overeind gekrabbel- Dat zij tot het uiterste waren gegaan hoef den Zoetemelk en de Kneet niet eens te vertellen. Het stond op hun gezicht te lezen. Bovendien was de strijd, die op het autocircuit Penois eindigde, meer dan een prestigeslag. Het was immers ook de laat ste kans om nog iets aan het klassement te veranderen. Want dat er in de resterende drie vlakke etappes naar de Champs Ely- sées nog veel kan gebeuren, geloofde Zoe temelk evenmin als de rest van het moege streden veld. „Je weet het in de wieler sport natuurlijk nooit. Een val, een plotse linge ziekte of een onverwachte monste- rontsnapping. Het is mogelijk, maar nor maal gesproken is de tour afgelopen”. Zo klonk er alom, nadat de chronometers tot in hondersten van seconden de krachts verhoudingen hadden duidelijk gemaakt. Hennie Kuiper durfde niet meer te pra ten over een mogelijke slotaanval op de positie van de Portugese „veteraan” Agos tinho. De Neder lander-in-Franse-wieler- dienst had het al moeilijk genoeg om de zoveelste nederlaag te verwerken. Van de sympathieke renner, die anders aan de finish altijd in goed gekozen woorden de gang van zaken weet te analyseren, was niets over. Kuiper leek sprakeloos. „Ik ben moe, doodmoe. Harder kon ik niet”. Het waren een paar zinnetjes die er uit kwamen. De toon waarop hij sprak ver duidelijkte echter meer de ontgoocheling dan de vermoeidheid. Halfkoers leidde Bernard Hinault met 17 seconden voorsprong op Zoetemelk, 2 schop, bleef het bestuur hem confronte ren met geruchten over mogelijke opvol- ■tr Ray Clarke: voor 750 000 Brugge gers. Toen Brugge zich op de transfer markt aandiende, werd door Ajax dan ook gretig gebruik gemaakt van de mo gelijkheid om Clarke van de hand te doen. Clarke is iemand die erg gevoelig is voor kritiek. Als je dan, zoals hij, alleen maar beter gaat voetballen naarmate het sei zoen vordert dan vind ik dat knap”. Ray Clarke zal zondagmiddag met Club Brugge afneizen naar een trai ningskamp in de buurt van Frankfurt. De marges tussen de gele-truidrager en de „concurrentie” werden in het verdere verloop van de etappe alleen maar gro ter. Dat gold ook voor Didi Thurau, die er op had gerekend dat hij althans in deze rit tegen het uurwerk niet voor Hinault hoefde onder te doen. „Nog voordat ik op de helft van de koers was, wist ik echter al dat ik ijdele hoop had gekoesterd”, aldus de Duitser ronduit. „Ik kon niet in mijn ritme komen. Op sommige hellingen had ik het zelfs erg moeilijk”. neus afspeelde, maakte hij een einde aan het geknok door zich op het erepodium te hijsen. En daar hadden de duizenden supporters op gewacht. In de schaduw van de groten vochten met name Jo Maas, Giovanni Battaflin, Claude Criquielion en Paul Wellens een onderlinge strijd uit. Inzet was de zesde plaats in de totaalstand. Jo Maas kwam zegevierend uit dit robbertje te voor schijn. Dat Hennie Kuiper de grootste moeite had om het verlies ten opzichte van Hi nault tot minder dan. vijf minuten te be perken, werd noch door de ex-wereld- Zijn achterstand op Hinault bedroeg na 25 kilometer reeds 2 minuten en 32 seconden. seconden op Knetemann, 3 seconden op Knut Knudsen en ruim 1 minuut op Agos tinho. Voor Hennie Kuiper stond toen reeds vast dat hij in zijn wanhopige pogin gen om in ieder geval derde te blijven, niet meer op een wonder hoefde te rekenen. kampioen, noch door diens huidige ploeg leider Maurice Demuer ontkend. „Ik zoek niet naar excuses”, zei Demuer. „Tevoren wist ik al dat Kuiper weinig kans zou hebben. Iedere dag is hij meer vermoeid geraakt. Hij vecht er tegen op een manier waaruit blijkt wat voor een karaktervol renner hij is. Maar als de benen niet meer willen, houdt alles op. Voor ieder mens is er een grens”. Maurice Demuer ontkende dat vol gens geruchten in de karavaan Hennie Kuiper volgend jaar niet meer de leiders rol toegewezen krijgt bij Peugeot. „Vast en zeker wel”, aldus de chef d'équipe, die overigens moeilijk ineens kritiek op zijn kopman kan uiten omdat hij het is ge weest die Kuiper voor een fors bedrag bij de formatie van Peter Post weghaalde. „Hennie's verbintenis is pas eind volgend jaar afgelopen. Hij werkt zijn verplich tingen af zoals in het contract is bepaald. Daarna zien we weer verder, alhoewel er volgend jaar wel op een ander vlak enke le wijzigingen in de ploeg mogelijk zijn”. klassement en wilde dat graag blijven, omdat hij om die reden en bovendien als winnaar van het klassement van de tus- sensprints, zeventien goed betaalde cri teriums na de Tour zou rijden mits hij Parijs haalde. Nu was de Oostenrijker Gerhard Schönbacher hem dicht gena derd in de „strijd” om de rode lantaarn. Tesnière en zijn ploegleider Geminiani broedden een plan uit om de laatste plaats definitief te bemachtigen. Tesniè re zou in de tijdrit te Dijon niet op zijn beste vermogen rijden. Hij duelleerde rechtstreeks met Schönbacher en..was met een tijd van 1 uur, 23 min en 32 sec meer dan twintig percent langzamer dan etappewinnaar Bernard Hinault. ï<- Aan het begin en aan het eind van de etappe liggen twee bergjes van de 4e categorie. Voor de rest is het parcours vlak. In Nogent is het laatste rechte stuk naar de aankomststreep 900 meter. de ten- lOOt •ha- aat- tad jen hts asz sje, iob set- >ias •on- urs be- sse- in lap ren tio- es- ide ew de ijd 21.7.1979 trij- t de ge- dre- een .500 teve met het len. 'oor ntal eer- rtig lulp Ge- eni- van we ten. ssie loor est- in ■pér lale tot ver- DIJON (ANP). De wedstrijd-com- missarissen in de Tour de France heb ben na afloop van de 21e etappe de individuele tijdrit te Dijon, besloten de 24-jarige Fransman Philippe Tesnière uit de strijd te nemen wegens overschrijding van de tijdslimiet. (Van onze speciale verslaggever) DIJON. De laatste twijfel, voor zover die nog mocht bestaan, is wegge nomen: Bernard Hinault gaat de 66e Tour de France winnen. De enige hin dernis die nog in het draaiboek stond, ruimde hij op met het gemak dat van hem verwacht werd door in de tijdrit Dijon-Dijon het hoogste tempo te ont wikkelen: 42.537 kilometer per uur. Toen dat karwei er onder een bloedhete zon opzat en de uitslag van de 22e etap pe de contouren van de totale triomf een strakkere lijn gaf, raakte het Franse wielervolk in een mallemolen van vreugde, drukte en geweld. In Dijon kreeg Bernard Hinault een voorproefje van wat hem zondag op de Champs Elysée te wachten staat: spreekkoren en dansende mensen. Het (Van onze sportredactie) BRUGGE. Ondanks het feit dat Ray Clarke door Club Brugge pas van Ajax is overgenomen, nadat de Belgi sche voetbalclubs onderhandelingen met twee andere aanvallers op niets had zien uitlopen, wordt de Brit be paald niet beschouwd als derde keus. SURMARNE 1 Valjouan Grijzenhout, die zelf bij Ajax heeft gewerkt („ik ben nog altijd goed be vriend met Cor Brom, de huidige trai ner”) waardeert het in Clarke dat hij „onder dergelijke moeilijke omstandig heden niet is gaan sukkelen met zijn vorm. Complimenten heeft hij nooit ge had en in de pers is hij vaak gekraakt, op een manier die men hier in België niet kent. Hier stellen de journalisten zich veel milder tegenover de voetballers op, zodat Clarke zich in ieder geval in dat opzicht beter op zijn gemak zal voelen. „In dat ene jaar Ajax moet hij men taal erg gehard zijn. Dat, en zijn moge lijkheden als voetballer maken hem tot de spits die wij zochten. Hij is een arbeidszame voorhoedespeler die veel goals maakt, zelden strafschoppen mist, sterk is in de lucht en ongetwijfeld goed zal kunnen samenwerken met jonge knapen als Jan Ceulemans en Bernard Verheecken, die wij op de flanken heb ben staan. Hij moet die jongeren ook weten te inspireren”. lattard ^<3 kje Perreux1-- r^Journan-en-Brie Nesles kjK]Nangis Hennie Kuiper was dan ook de grote verliezer in de individuele tijdrit over 50 kilometer. De 38 seconden voorsprong die hij telde op zijn belager Joaquim Agostinho, veranderde in een achter stand van bijna anderhalve minuut. Vier de in de totaalstand, elfde in de rituit- slag. Duidelijker kon de nederlaag van Kuiper niet geaccentueerd worden. Zijn ploeggenoten waren door dit resultaat zeker zo erg teleurgesteld als de man in kwestie. Want uiteindelijk toucheert nummer drie in de eindrangschikking zondag nog altijd een kleine tienduizend gulden meer dan de vierde geklasseerde. DEN HAAG. De uitslag van lotto 28 van zondag 15 juli 1979 waarin totaal 24.791 prijzen vielen luidt: Inleg: ƒ3.027.443,-. Prijzenbedrag: 1.438.035,43. Ie prijs: 1 winnaar, bruto 503.312,40 ontvangt. 2e prijs: 5 winnaars, die elk bruto 28.760,70 ontvangen. 3e prijs: 72 winnaars, die elk bruto 2.995,90 ontvangen. 4e prijs: 5.609 winnaars, die elk ƒ51,20 ontvangen. 5e prijs: 19.104 win naars, die elk 15.00 ontvangen. Tourtoto 27a en 28. De 4e en 5e prijsklassen van tour-toto 27a en 28 worden conform het reglement niet uitbetaald omdat de prijs per gewonnen kolom beneden de 2,50 gulden blijft. De prijsbedragen van die prijsklassen zijn in gelijke delen opgedeeld onder de le. 2e en 3e prijsklassen van deze tourtoto’s Uitslag tourtoto 27a, van 12 juli 1979. In deze toto vielen in totaal 5228 prijzen. Inleg: 87.234,-. Prijzenbedrag: 41.436,15. le prijs: 79 winnaars, die elk 249,10 ontvangen. 2e prijs: 82 winnaars, die elk 101,00 ontvangen. 3e prijs: 5.067 wip- naars, die elk 2,60 ontvangen. Uitslag van tour-toto 28. In deze toto vielen in totaal 4.182 prijzen. Inleg: ƒ67.969-. Prijzenbe drag: 32.285,28. le prijs: 52 winnaars, die elk 294,90 ontvangen. 2e prijs: 2.125 winnaars, die elk 4,10 ontvangen. 3e prijs: 2.005 winnaars, die elk 4,10 ontvangen. De gegevens van tour-toto 28a van gisteren zijn: winnende getallen: 1 - 9 - 10 - 12 - 27 - 32. Toegevoegd getal: 30. Winnaar fiets: 45585 als slot van het formuliernummer. Aantal deelne mers: 20 074. Inleg: ƒ60 651. Prijzenbedrag: 28.809,23. Eerste prijs: 9.363,-. Tweede prijs 1.440,46. Derde prijs: ƒ5.041,62. Vierde prijs: ƒ7.202,31. Vijfde prijs: ƒ5.761,85. DOOR PETER HEERKENS X- van stal gehaald en bovendien bezorgde hij de wielersport de primeur van een nieuw model raceschoen. Bij het door Hinault geïntroduceerde schoeisel, wordt de veter niet van boven vastge maakt maar van onder en de gehele schoen is los omtrokken met een soort plastic dat door kleefstof wordt vastge houden. Eddy Merckx, als toerist in Dijon, liet zich deze laatste vondt uitvoerig schou wen door Bernard Hinault waarna hij hoofdschuddend van verbazing vaststel de: „Ik sta d’r van te kijken wat er in die korte tijd dat ik eruit ben al veranderd is op technisch gebied”. Dat gold dan van zelfsprekend ook de aërodynamische fiets waarop Hinault onverwacht weer verschenen was. Merckx: „Hij zei me dat het vooral op lange rechte stukken enorm scheelt. Hij is erg enthousiast Het feit dat Hinault de aerofiets weer gebruikte, kwam verrassend omdat hij er na zijn experiment in Fleurance niet meer op reed. Ploegleider Guimard daarover: „Er waren bepaalde kleine tekortkomingen, welke opmerkingen wij hebben doorgespeeld aan de fa briek. Daar heeft men de fietsen op die punten herzien en ze ons terugbezorgd”. Alleen over de wielen bestond nog zo veel onzekerheid, dat Bernard Hinault die uit zijn gewone fiets haalde. Gui- mar: „Van de aerofiets zijn de wielen nog niet helemaal in orde wat betreft de tubes en de velgen. Die moeten aange past worden”. De snelle fiets, het slim me schoeisel en bovenal de steeds weer verbazingwekkende kracht waarmee hij zijn pedalen duwt, bezorgen Ber nard Hinault bij het ingaan van de laatste tourdagen de degelijke voor sprong van 3.07 min. op Joop Zoetemelk die in Dijon voor de zoveelste keer vaststelde. „Ik heb in deze ronde gege ven wat ik kon, maar ik ben een man tegengekomen die gewoon beter is dan ik”. Twee oud-tourwinnaars hebben giste ren geruime tijd met elkaar getelefoneerd. Eddy Merckx en zijn echtgenote Claudine hebben vanuit Dijon het echtpaar Ocana sterkte toegewenst bij de genezing van Luis Ocana’s verwondingen, als gevolg van het ongeval op de rustdag in Les Menuires. „Zodra je uit het ziekenhuis bent, kom ik je opzoeken”, aldus Merckx tegen Ocana. De Spanjaard is afgelopen nacht van het ziekenhuis in Moutiers overgebracht naar het hospitaal in Dax, niet ver van zijn nieuwe woonplaats. De doorkomsten op de Chams Elysées, zondag, worden voor de sprinters in het peloton aantrekkelijk. Bij alle zes door komsten is een premie van 500 gulden te verdienen. De zes sprinters worden geho noreerd met punten. De winnaar ontvangt 2000 gulden. Minister-president Van Agt was een geïnteresseerd toeschouwer bij de tijdrit. Vandaag volgt hij in de auto van chef d’equipe Peter Post de 22ste etappe van Dijon naar Auxerre. Voor de derde keer in de 66ste Tour de France is een renner betrapt op het ge bruik van verboden stimulerende midde len? Na de Belg Frans van Looy en de Italiaanse Bergkoning Giovanni Battag- lin, heeft zowel de eerste controle als ook de contra-expertise uitgewezen dat de Fransman Gilbert Chaumaz positief was. Als vandaag een Belgische renner de etappe wint, kunnen zijn landgenoten het verhaal over de rit pas maandag lezen. Morgen is namelijk nationale feestdag in België en er verschijnen dan geen kranten. Sjoberg, die onder meer in Saoedi- Arabië heeft gevoetbald en bij Chicago Sting in de Verenigde Staten, voelde er bij nader inzien weinig voor om naar België te komen en de voor München 1860 uitkomende Gerber bleek voor Brugge te duur. Grijzenhout: „Toen bleek dat het bestuur van Brugge er maar niet in kon slagen om een geschik te spits te vinden heb ik zelf maar het initiatief genomen' en heb ik via Inter Football contact opgenomen met Ajax en Ray Clarke”. Nauwelijks drie weken later is de En gelsman voor zo’n slordige 750.000 voor twee jaar gecontracteerd door Club Brugge. Clarke was weliswaar nog twee jaar verbonden aan Ajax, maar had al eerder te horen gekregen dat op zijn aanwezigheid weinig prijs werd gesteld. DIJON. De uitslag van de donderdag verre den 21e etappe, een tijdrit over 50 kilometer rond Dijon, is: 1. Bernard Hinault (Fra-Guimard) 1.08.53, 2. Joop Zoetemelk (Ned-Danguillaume) 1.10.02, 3. Gerrie Knetemann (Ned-Post) 1.10.27, 4. Knut Knudsen (Noo-Ferretti) 1.10.28, 5. Joaquim Agostinho (Por-Huysmans) 1.11.30, 6. Dietrich Thurau (WDl-Jossart) 1.12.24, 7. Lucien van Im- pe (Bel-Lelangue) 1.12.34, 8. Paul Wellens (Bel- Post) 1.13.13, 9. Claude Criquielion (Bel-Lelan- gue) 1.13.21, 10. René Martens (Bel-Huysmans) 1.13.29, 11. Kuiper (Ned-De Muer) 1.13.34, 12. Peeters (Bel-Jossart) 1.13.49, 13. Laurent (Fra- De Muer) 1.13.56, 14. Chassang (Fra-Guimard) 1.14.11, 15. Van de Velde (Ned-Post) 1.14.21, 16. Maas (Ned-De Bruyne) 1.14.24, 17. Battaglin (Ita- Boifava) 1.14.27, 18. Valet (Fra-Everaert) 1.14.36, 19. Michel Pollentier (Fra-Everaert) z.t., 20. De vos (Bel-Huysmans) 1.14.41, 28. Mutter (Zwi- Post) 1.15.06, 31. Den Hertog (Ned-Jossart) 1.15.13, 33. Lubberding (Ned-Post) 1.15.20, 41. Pronk (Ned-Post) 1.16.20, 91. en laatste Tesniere (Fra-Geminiani) 1.23.33. ALGEMEEN KLASSEMENT: 1. Bernard Hi nault (Fra-Guimard) 86.52.58, 2. Joop Zoetemelk (Ned-Danguillaume) 3.07. 3. Joaquim Agostinho (Por-Huysmans) 24.35, 4. Hennie Kuiper (Ned- De Muer) 26.01, 5. Jean-René Bernaudeau (Fra- Guimard) 30.25, 6. Jo Maas (Ned-De Bruyne) 36.21, 7. Paul Wellens (Bel-Post) 36.48, 8. Giovan ni Battaglin (Ita-Boifava) 36.53, 9. Claude Cri quielion (Bel-Lelange) 38.20, 10. Dietrich Thurau (WDl)Jossart) 42.17, 11. Van Impe (Bel-Lelan-x gue) 45.08, 12. Nilsson (Zwe-Danguillaume) 45.27, 13. Martinez (Fra-Everaert) 54.36, 14. He- zard (Fra-De Muer) 55.34, 15. Schepers (Bel-De Bruyne) 57.33, 16. Villemiane (Fra-Guimard) 57.48, 17. De Schoenmaecker) Bel-Huysmans) 1.00.51, 18. Vallet (Fra-Everaert) 1.01.25, 19. Al ban (Fra-Geminiani) 1.04.18, 20. Van de Velde (Ned-Post) 1.05.45, 24. Lubberding (Ned-Post) 1.08.51, 32. Knetemann (Ned-Post) 1.37.50, 44. Pronk (Ned-Post) 1.58.27, 48. Den Hertog (Ned- Jossart) 2.04.00, 78. Mutter (Zwi-Post) 2.45.29, 91. en laatste Tesniere (Fra-Geminiai) 4.10.12. DAGPLOEGENKLASSEMENT: 1. Post (Knetemann, Wellens, Van de Velde, Mutter) 4.53.07, 2. Guimard 4.53.35, 3. Huysmans 4.54.29. ALGEMEEN PLOEGENKLASSEMENT: 1. Guimard 349.43.24, 2. Huysmans 349.51.13, 3. Post 349.57.17. PUNTENKLASSEMENT: 1. Hinault 199 pun ten, 2. Thurau 113, 3. Zoetemelk 109, 4. Kuiper 71, 5. Demeyer 68. BERGKLASSEMENT: 1. Battaglin 231 pun ten, 2. Hinault 174, 3. Martinez 144, 4. Van Impe en Zoetemelk 116. De grote twee van de Tour rusten samen uit na de inspanningen in de tijdrit de waterdrager van zijn neus rukte. En toen werd het Bernard Hinault te gortig. Met een gezicht waarop het afgrijzen te lezen stond over wat er zich voor zijn ü- Hennie Kuiper: bijna anderhalve minuut ach terstand Hinault ruimt laatste hindernis uit de weg was, na het laatste belangrijke onder deel van deze tour, de bevrijdende reac tie van een legioen dat niet twijfelde over de afloop maar duidelijk blij was het nu zeker te weten. En alsof het allemaal niet opkon, verscheen de echt genote van Joop Zoetemelk op het ere- schavot om Bernard Hinault zijn overwinningsbloemen te overhandigen. Op zijn beurt omhelsde Hinault met har telijke gebaren Frangoise Zoetemelk, die hij met een elegant gebaar het boeket teruggaf. Langs een omweg zodoende dus toch nog bloemen voor Joop Zoete melk wiens popualariteit in Frankrijk gedurende deze Tour opvallend is ge stegen. „Ik wist”, zei Zoetemelk”, dat ik me weinig illusies kon maken. Tegen Hi nault twee minuten wegwerken in een tijdrit is normaal gesproken niet te doen. Natuurlijk heb ik er de moed bij mezelf ingehouden door me vast te klampen aan het idee dat je tenslotte nooit weet hoe er onverwacht toch nog een kans ontstaat. Maar nuchter bekeken, wist ik natuurlijk vanmorgen al hoe de zaken er zouden komen voor te staan. Wanner ik de uitslag bekijk, dan zeg ik: voor mijn doen was het een uitstekende tijdrit. Jammer van die lekke band in de laatste kilometers, want op dat moment kreeg ik juist Hennie Kuiper in zicht. Aan hem had ik me mooi kunnen optrekken voor een sterk slot”. Die hinderlijke onderbreking, had voor Jöop Zoetemelk alleen invloed op zijn tijd, niet op de uitslag. Bernard Hinault lag op dat moment al duidelijk in gewonne positie: 55 seconden voor sprong bij het opdraaien van het auto circuit waar nog 4,5 kilometer gereden moest worden. Hij had voor deze gele genheid de aërodynamische fiets weer uur g i i en riel itte- t op ;on- lers niet ider '9. ■L -x

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 17