in de visha VEELGELD VOOR IDEEEN s l l l Palingrokerij Meij brandt uit burgerlijke stand gevonden voorwerpen Programma Feestweek Santpoort it Carillonklanken RIJTOIGENSHOW TELT MEE VOOR NATIONAAL KAMPIOENSCHAP F I VELSEN Achtspan Kunstmanifestatie Kortebaandraverij Ringsteken 1/S I JULI ZATERDAG 2 1 4 r y i fë-': MM V (Van één onzer verslaggevers) SANTPOORT. Feestweek Santpoort aflevering 220. Zater dag 28 juli barst het feestgedruis in Santpoort weer in volle hevig heid los. Acht dagen lang kunnen de remmen worden losgegooid, kan worden genoten van prachti ge paardensport. Rondslenteren op de kermis en op de niet weg te denken Oudhollandse jaarmarkt. jlO VELSEN-IJMUIDEN - ft aKsl» s? - - f i Bk dag en reer itie- ter- veer tüt De oud-hollandse jaarmarkt gaat ongetwijfeld weer duizenden bezoekers trekken. De landelijke rijtuigendag op zaterdag 28 juli belooft een geweldig hoogtepunt te worden. t/m rion- 'gel- 2 u.: (Van een medewerker) 0 IJmuiden. b K ir r u.: aca- Santpoortse feestweek zonder wielerronde voor professionals jongens en meisjes vanaf 9 jaar. Aan vang 16.00 uur. Handicaprace voor trac toren aan de Hagelingerweg; inschrij ving bij de start om 18.00 uur. Deelname vanaf 16 jaar. Dinsdag 31 juli: Ringrijderij aan de Hoofdstraat op rijwielen, losse paarden en pony’s, brommers. Woensdag 1 augustus: midgetgolf- kampioenschappen op de baan van res taurant Brederode, aanvang 9.00 uur. Wielercriterium aan de Terrasweg - start 18.30 uur. Donderdag 2 augustus: Kortebaan- draverijen aan de Hoofdstraat. Aanvang 13.30 uur. Vrijdag 3 augustus: Grote Oud-Hol- landse jaarmarkt van 9.30 tot 17.00 uur 0 0 0 0 0 5 9 en tn of tel. rgel- □en- ?ert. inis- tart, mes raat dag idag i en v.d. kda- dag, idag met erk, cda- Vijk □en, uur Bijzonder aantrekkelijk op deze rijtui gendag, die in samenwerking met de Ver eniging van het Aangespannen Paard „In het gareel” wordt georganiseerd, is wel de aanwezigheid van een achtspan. De koet sier, de heer A. van Chardon uit Schiplui den, ment het span Gelderse tuigpaarden vanaf de bok. Deze fraaie combinatie met een lengte van circa zestien meter doet echter buiten mededinging aan de rijtui genwedstrijd deel. De aanspanning en de start vindt om streeks half elf bij het „Vinkennest” aan de Duin en Kruidbergerweg plaats. De sherrystop is omstreeks één uur bij de Pedagogische Academie Da Costa en om GEBOREN: E. H. Glas-de Vries, d. IJmuiden; E. Freijer-Weber, d„ IJmuiden; A. C. Jong- man-Lampink, d., IJmuiden. OVERLEDEN: J. de Looper, 61 jr„ echtgenoot van: A. G. M. E. Scholte, Amsterdam; A. Boek- Een populair onderdeel van de feestweek is het ringsteken. Natuurlijk kan er weer een gokje ge waagd worden en velen zullen dit zeker niet nalaten. Vorig jaar werd zelfs een recordomzet behaald; 39.413 gulden. Twee evenementen staan vrijdag 3 au gustus op het programma en wel de grote Oudhollandse Jaarmarkt in de Hoofd straat en de Handicaprace voor paarden en ponies op de baan aan de Hoofdstraat. Wie de jaarmarkt wel eens heeft meege maakt weet dat hij er niet in tien minuten doorheen wandelt. De organisatoren ver- De feestweek wordt zaterdag 4 augustus besloten met een fietspuzzelrit voor de jeugd vanaf negen jaar, handboogschiet- wedstrijden en een kunstmanifestatie. De start van de fietspuzzelrit is om half tien bij de Juliana van Stolbergschool en het inschrijfgeld bedraagt één gulden. Ook dit keer vinden weer handboogschietwed- strijden plaats met deelnemers uit geheel Nederland. Men heeft gratis toegang bij deze wedstrijden, die om elf uur beginnen op het terrein aan de Hagelingerweg. Nieuw is de kunstmanifestatie. Kunste naars zullen op de Bloemendaalseweg in Santpoort Zuid present zijn met hun kraampjes. Muziek- en dansgroepen tre den op deze manifestatie op. De aanvang is om 10.00 uur. Uiteraard kunnen de feestgangers de gehele week zich vermaken in het grote lunapark dat elke dag van ’s middags twee uur tot ’s avonds twaalf uur geopend is. Een kermis met in totaal 26 attrakties waaronder een sensationele sprinteracht- baan en een „moonlifter”. Laten we dan ook nog niet de oudste draaimolen van Nederland vergeten: die van Wim Brusse laar uit Heerlen. Het feestcentrum is „De Bierelier”, waar elke avond gedanst kan worden op de klanken van orkestjes als het Benelux- kwartet, de Jerry Jox Six, de Boerenkapel Soli, het Cosmopolitainkwartet, het Delta Combo, en het dixielandorkestje Fritz Kaatee. Natuurlijk is ook Corry Konings weer present. In de week van 13 tot 20 juli zijn de volgende voorwerpen op straat aange troffen: 2 huissleutels aan koordje, 2 fietssleu- tels aan ring, rood etui met 1 sleutel, velg met autoband, zwart geborduurde knip- portemonn. met inh., Opelsleutel, hanger (voetje hoefijzer) met 5 sleutels, groen etui met 4 sleutels, 3 autosleutels FIAT 127, zwarte damesknipportemon. met ing., herenbril (focus met donker montuur, sleutel, heren zonnebril, 2 bijltjes, hanger 1 Toyotasl., ketting met witte kralen, pak Isover, ketting waaraan pistooltje, leger groen kinder jack. Afhalen gevonden voorwerpen iedere dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur. Inlichtingen dagelijks aan het hoofdbu reau van politie alhier. Kijkdag fietsen elke zaterdag van 11.00 tot 12.00 uur. Gevonden voorwerpen strand periode june - juli. 4 brillen, diverse sleutelbossen, zilv.kl herenhorloge, badlaken en oranje nylon kinderjack. feer- 23 u. 50 en 0 u.: t het GETROUWD. T. N. M. Nijssen en M. A. Böhn, Sant poort; R. Koster en W. M. Rutteman, IJ muiden; P. J. Visser en P. N. A. M. Vrie- link, Santpoort; J. C. T. Vink en W. D. J. Faas, Julianadorp; J. F. H. Duffree en L. J. Brouwer, Beverwijk; J. F. F. Feije en M. E. Molenaar, IJmuiden. ONDERTROUWD: J. G. Valbracht, Haarlem en W. G. M. Nijssen, Santpoort; H. Zweeren en H. A. van der Valk, IJmuiden; R. G. M. Koning en K. G. M. B. Wetterhahn, Velsen (noord); M. van de Geer en E. C. Pronk, IJmuiden; B. W. J. Nieuwland, Beverwijk en M. P. du Pont, IJmuiden; A. E. Gijzen en A. B. H. Trieling, Velsen (noord). PRIJZEN IN GULDENS: per 1 kg.: Grote Tong 20,11-19,12; grootmiddel tong 18-90-18,10; kleinmiddel tong 15-91-15,54; tong één 14,97-14,57; tong twee 13,80- 13,09; tarbot 12,63-11,60; heilbot 13,11. Per 40 kg.: tarbot 377-266; griet 342-180; kabel jauw één 218; kabeljauw twee 210-154; kabeljauw drie 160-128; kabeljauw vier 152-120; kabeljauw vijf 124-92; schelvis drie 164; schelvis vier 134-100; schol één 132-104; schol twee 140-102; schol drie 114- 94; schol vier 94-68; wijting drie 100-80; makreel twee 57-22; schar 52-32; mullets 514; rode poon twee 164; rode poon twee 164; rode poon drie 134-100; bot 24; steen bolk 77-67; horsmakreel 50; hammen met kop 134-92. IJMUIDEN. Stads beiaardier Hein de Ligt is op vakantie en de wekelijkse caril- lonbespelingen zullen door collega-bei- aardiers worden waargenomen. De eerste is Dick Kuys uit Beverwijk, die in zijn woonplaats het carillon van de St. Aga- thakerk bespeelt en het automatische i de dag- lenst d 17 eids- ■207, 5.00- 15 u. a.l. a.l. 5 u.: erk- 1.00- L.00- H twee uur vindt de presentatie plaats op de Blo.emendaalsestraatweg. Tussen vier en vijf uur zijn de rijtuigen weer terug bij het Vinkennest. Zondag 31 juli wordt aan de Hagelinger weg een groot springconcours gehouden. De jeugd springt tot een hoogte van maxi maal 90 centimeter, de senioren, die in twee manches springen, gaan tot een hoogte van maximaal 120 centimeter. Het springconcours, dat voor de zesde keer plaats vindt, begint om half één en wordt gehouden onder auspiciën van de Federa tie van Nederlandse Rijscholen. Aanvang half één. Maandagmiddag is het in de grote feest tent „De Bierelier”, die een plaatsje krijgt aan de Vlugthovenstraat, feest voor de kinderen. Vanaf twee uur vermaakt het kindervarieté van Henk Out de jonge feestgangers met zang, dans en ongetwij feld met wat goochelwerk voor het luttele bedrag van een daalder. ’s Avonds begint om zes uur op het (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. De palingrokerij van de firma Meij aan de Tweede Indu- striedwarsstraat bij de Haringhaven is gisteravond grotendeels uitgebrand. De brand werd ontdekt door voorbijgangers, die rook uit het bedrijfsgebouw zagen komen. Toen de brandweer arriveerde sloegen de vlammen door het dak. Deson danks zagen de spuitgasten kans het kan toor voor verwoesting te behoeden. Hoe groot de schade is, kon gisteravond nog niet worden meegedeeld. Volgens de poli tie moet de rokerij als verloren worden beschouwd. De oorzaak van de brand is nog niet achterhaald. Zaterdag 28 juli: Rijtuigendag door Santpoort en omgeving. Start en aan spanning bij ’t Vinkennest om 10.30 uur; presentatie op Bloemendaalsestraatweg om 14.00 uur. Zondag 29 juli: Springconcours aan de Hagelingerweg - toegang gratis. Maandag 30 juli: Kindermiddag in „De Bierelier” aan de Vlugthovenstraat, aanvang 14.00 uur, entree 1,50. Inschrij ven voor fietsringrijden, puzzelrit en midgetgolf in Zomerlust, Hoofdstraat 142. Inschrijving staat open voor alle Easy 9 en ld 24 Hoogovens 6 en 7 op een andere dan de geplande plaats in te bouwen 1600 gulden en de speld. Door dit idee wordt een stilstand van aanzienlijke duur bij Hoog ovens 6 voorkomen. De heer T. Winters uit Heemskerk kreeg 1500 gulden en een speld voor een idee waarmee het produk- tie oponthoud in warmbandwalserij 2 aanzienlijk werd beperkt. Hoofdelectro- technicus A.P. Goverde uit Heemskerk kreeg tenslotte 1700 gulden en de zilveren ideeënspeld voor zijn vinding van een handige methode voor het afremmen van de voorwalsen in warmbandwalserij 2 wanneer de walsen gewisseld moeten worden. Op de foto van links naar rechts de heer Winters, die de zilveren ideeën speld krijgt opgespeld door directeur produktie B. de Heer en de heren S. Biersteker, R.J. Wijker, C.A. van der Lans, A.C. Balke en D.B. Augustin. De Harddraverijvereniging Santpoort en Omstreken heeft ook dit jaar weer een bijzonder afwisselend programma in el kaar gedraaid met als hoogtepunten de Rijtuigenshow op de openingsdag, de in ternationale kortebaandraverijen en de Oudhollandse jaarmarkt. Dit keer echter geen wielerronde voor professionals. Joop Zoetemelk, Gerrie Knetemann, Jan Raas en alle andere Nederlandse wieler- vedetten zijn te duur voor de organisato ren. Wel wordt een criterium voor ama teurs en nieuwelingen gehouden. Het eerste grote evenement vindt gelijk al op de openingsdag, zaterdag 28 juli, plaats. Voor de derde keer wordt in Sant poort een landelijke rijtuigendag gehou den, waaraan één, twee- vier-, zes- en zelfs een achtspan aan deelnemen. Nieuw ech ter is dat de rijtuigentocht nu door de Federatie van Vereniging voor het Aange spannen Paard is erkend en meetelt voor het nationaal kampioenschap. Een bonds- jury zal elk span beoordelen naar orgina- liteit van het gerij, de kleding van de koetsiers en mede-inzittenden, de wijze van mennen en de gang van de paarden. Aan de rijtuigenshow nemen 58 aanspan ningen deel, waarvan drie vierspannen en dertig dubbelspannen. in de Hoofdstraat. Handicaprace voor paarden en pony’s in de Hoofdstraat. Zaterdag 4 augustus: Fietspuzzelrit voor de jeugd om 9.30 uur vanaf de Juliana van Stolbergschool aan de Frans Netscherlaan. Handboog- schiet wedstrijden om 11.00 uur aan de Hage lingerweg. Kunstmanifestatie van 10.00 tot 18.00 uur aan de Bloemendaalse straatweg. Van 28 juli tot en met 4 augustus van 14.00 tot 24.00 uur Groot Lunapark met gevarieerde orkesten in feesttent De Bierelier. ER WERDEN DE VOLGENDE BE SOMMINGEN GEMAAKT: UK 78 1600; VD 54 4400; IJM 44 19.500; MM 154 20.500; 10 kotters van Texel voor 181.000. getwijfeld nu al uit naar de inmiddels befaamd geworden kortebaandraverij, waar de sterkste paarden van Nederland aan de start zullen verschijnen. De in gang voor het publiek is in de Hoofd straat voor de Broekbergenlaan. Aan vang 13.30 uur, toegangsprijs zes gulden, kinderen één gulden en leden van de harddraverijvereniging hebben gratis toegang. Voor de winnaar ligt een geldbe drag van 3500 gulden klaar. wachten ook dit jaar weer één deinende mensenmassa die voetje voor voetje langs de 140 kraampjes zich voortbeweegt. On getwijfeld zullen de 30 a 35 echte am bachtslieden die op de jaarmarkt hun oude ambachten demonstreren veel aan dacht krijgen. Wie van sherry houdt moet niet vergeten de Spaanse sherryschenker Jerez voorbij te lopen. De jeugd is ook aanwezig. In de Vlugthovenstraat zullen de kinderen met veel enthousiasme hun koopwaar aanprijzen. De jaarmarkt duurt tot ’s middags vijf uur. De handicaprace voor paarden begint een half uur voor het einde van de jaar markt. De entree bedraagt drie gulden, kinderen hoeven slechts een piek te betalen. Paarden en ponies kunnen ook gekeurd worden, hetgeen onder leiding van keur meester L. W. Biesheuvel plaats vindt. Voor de mooiste paarden en ponies zijn er prijzen beschikbaar in de vorm van fraaie bronzen beeldjes. speelwerk verzorgt van het carillon op het President Kennedyplein. Voor zaterdag 21 juli heeft hij het volgende programma samengesteld: 1-prelude Math. v.d. Gheyn; 2-rondino J. H. Kersbergen; 3-air Bourree, menuet Handel; Trumpet Volun tary John Clarke; 5-vier liederen uit Vale rius gedenckklanken; 6-Gavotte Willem de Fesch; 7-volksliederen, bew. Leen ’t Hart; 8-improvisatie Dick Kuys. AAN DE VRIJDAGMARKT WERD AANGEVOERD: 5385 kg Tong; 138 kis ten Tarbot Griet; 422 kisten Kabeljauw; 11 kisten Schelvis; 283 kisten Wijting; 489 kisten Schol; 101 kisten Schar; .43 kisten Makreel; 53 kisten Varia. I terrein aan de Hagelingerweg de handicaprace voor tractoren. Gestreden wordt om een prijzengeld van 375 gulden en om een aantal premies, die beschik baar worden gesteld. 5.30. 3.30 a.l. en ponies vijf gulden, paard en tilbury tien gulden per paar en bromfietsers met duopassagier vijf gulden per paar. Jongens en meisjes vanaf negen jaar kunnen woensdag 1 augustus deelnemen aan de midgetgolf-kampioenschappen, die op de baan van Restaurant „Bredero de” worden gehouden. Het inschrijfgeld bedraagt één gulden en inschrijving is mogelijk op de baan zelf en maandagmid dag om vier uur in „Zomerlust” aan de Hoofdstraat. De aanvang van de midget- golfkampioenschappen is om negen uur. De wielrenliefhebbers komen vanaf vijf uur aan hun trekken. De bekende profes sionals ziet men dit keer niet, maar men kan wel gratis genieten van spannende wedstrijden bij nieuwelingen en ama teurs, die om circa zeven uur a half acht van start gaan. De ingang van het par cours is aan de Terrasweg. Paarden- en gokliefhebbers kijken on- Zeven Hoogovenwerknemers ontvingen donderdagmiddag in totaal 8800 gulden en een zilveren ideeënspeld voor een aan tal door hen ingezonden ideeën waardoor het bedrijf op een aantal aspecten van de productie belangrijk kan bezuinigen. De heren D.B. Augustin uit Schagen en A.C. Balke uit Alkmaar, werkzaam bij de be- drijfsdienst respectievelijk in de sto ringsdienst en als bediening svakman dachten samen met de hoofdrayonmon- teurs bij de bedrijfsdienst C.A. van der Lans uit Heemskerk en R.J. Wijker uit Zuid-Scharwoude een koelwaterbespa- ring uit voor warmbandwalserij 2, die hen elk duizend gulden en de speld ople verden. Chef van de afdeling controle en onderhoud gasinstallaties bij de bedrijfs- I dienst S. Biersteker uit Alkmaar ontving hoff, 54 jr., echtgenoot van: A. Kreijer, I voor zijn idee om de zogenoemde „ram- -7.7.i penklep” in de grote gasleiding tussen de Een hoogtepunt in de Santpoortse Feestweek is altijd weer het ringsteken in de Hoofdstraat. Dit spektakel neemt dins dag 31 juli de hele dag in beslag en begint om half negen. Kinderen van negen tot zestien jaar proberen eerst op de fiets de ring te steken. Vanaf kwart voor elf tracht ten berijders van paarden en ponies met het ringsteken prijzen in de wacht te sle pen, terwijl om twee uur paren met paard en tilbury of aangespannen voertuigen deze kunst zo goed mogelijk mogen uit voeren. De ringrijderij wordt ’s avonds besloten met het ringsteken op brommers. De inschrijfgelden bedragen voor rijwie len één gulden per persoon, losse paarden U ruwJinrwy F’ ’’WW

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 5