tourpuntiq Laatste ritten [h oc tour-visie Tijdwinst van Hinault op Nederlanders voor alleskunner Bernard Hinault over. sportpuntiqj Zege Barry Sheene tour-resultciten Schorsing voor Gilbert Chaumaz rt V ui 1 jt M A -9 10 MAANDAG 2 3 JULI 19 7 9 DOOR JAN JANSSEN X, sportief 1 Hl woo: scha is b lukt' het tege Keizerlijke entree fel .-T- 11 Het SST Op de slecht geplaveide wegen, vlak voordat de gladiatoren van het cyclisme Parijs bereikten, sprong Zoetemelk naar de ontsnapte Hinault. Even keken de twee Chateaufort en de Cote de l’Homme Mort was hij in eerste stelling doorgekomen. Op de Pave des Gardes (met nog 53 kilo meter voor de boeg) eiste Hinault deze eer op. Dat was luttele minuten nadat de twee 13 16 2.29 10 58 .0 46 2.18 29 47 1.45 2802 5.15 0.13 0.13 0 52 6 38 Sprintklassement (Eindstand): 1 Teirlinck 83 punten, 2 Villemiane 82, 3 Hinault 53, 4 Thurau 31, 5 Kuiper 30, 6 Zoetemelk 29. (Van onze speciale verslaggever) PARIJS. Dit was de echte Bernard Hinault. Eerzuchtig, snel en sterk. Hij won de Tour en hij won de beide laatste etappes. Zaterdag moest het vrijwel com pacte peloton voor de 24-jarige Fransman buigen. Gisteren, op de Champs Elysees, bracht hij tienduizenden landgenoteq (en miljoenen aan het tv-scherm) tot laaiend enthousiasme door Zoetemelk in een re gelrecht gevecht van man tegen man te verslaan. Een beter slot had Hinault zich niet kunnen wensen. De i zijn: 2' Vo< Ang€ Tom de natie gena hoof trede John H giste rond 4 vei derl; deze eind op i wege quet spee ba ui chos de E en van zate: eind zege meis 16 j AI roeil ste j gebe weel vooi baai het 1 sten kom 1 Nede 5. 19, 2 41. Er voor e en een Tc van ress plaa Rott nald actb heef pott N; zijn dubi note Ver mer twee besl Z< mee mar met gir-1 daa: wati core (dat en 1 kilo dan D pap den Ver niet riet wie Vos nisï ste, Ore Ir wer gev. boe krei ZOVI corr ma, Ir ziel gen - De v ƒ279.2: zijn mogelijkheden om het recordaantal Touroverwinningen van Merckx en Anquetil (vijf keer eerste) te evenaren: „Dat is voor mij geen doel. Ik heb nooit een doel. Ik wil winnen wat ik kan winnen en voor de rest zie ik wel. In elk geval voel ik me niet van een kwaliteit Merckx. Ik heb niet zoveel klasse als Merckx. Die was super”. de vorderingen van de techniek waar hij aan meewerkt met een aërodynami sche fiets en nieuw schoeisel: „Ik zal er alles aan doen om die techniek te perfectioneren. Bij mij gaat dat zover, dat ik mijn petje nooit zomaar op m’n hoofd zet maar dat ik dat weloverwogen doe. Er mogen geen haren onderuit wapperen”. beroemd en populair zijn: „Dat vind ik fijn. Ik kan me niet voorstellen dat er iemand is die het niet prettig vindt om zo in de belangstelling te staan. Maar het valt soms niet mee. De mensen zouden moeten begrijpen dat ik na een zware koers lucht en water nodig heb en niet een papiertje om er mijn handtekening op te zetten wielermanagers en organisatoren van wedstrijden: „Die denken er niet aan dat wielrenners mensen zijn. Ze beschouwen de wielrennerij niet als een serieus beroep maar als een circus. Ik heb me voorgeno men dat ik die onrechtvaardigheid zal bestrijden met alle middelen die ik tot mijn beschikking heb”. het beroep dat hij zou hebben gekozen wanneer hij niet in de wielersport was gegaan: „Boswachter”. Gerrit Wolsink heeft in Zeeland (Noord-Brabant) de internationale motor cross in de 500 cc-klasse met overmacht gewonnen. Wolsink won alle drie man ches. Gerard Rond werd respectievelijk tweede, derde en nogmaals tweede. Tijdens de laatste wedstrijd om de nati onale titel 250 cc-motorcross onderstreep te Kees van der Ven zijn suprematie, door als titelhouder ook de twee laatste man ches te winnen. - - «ss - - Bernard Hinault onderstreepte in het laatste weekeinde van de Tour nog eens overduidelijk dat alleen hij recht had op de eindzege. Zaterdag, zowel als zondag won hi/ de etappe. Zaterdag via een massasprint (foto onder) en zondag via een sprint met zijn enige belager Joop Zoetemelk (foto boven). zich van het uiteengeslagen veld hadden gedistantieerd en ongeveer 20 kilometer nadat Thurau eerst in gezelschap van Hinault en Zoetemelk en later als solist tevergeefs naar de ritzege had gegrepen. Het tweede deel van het peloton ver loor tijdens de resterende kilometers bij na vijf minuten meer dan de voorste formatie, die 2 minuten en 18 seconden moest prijsgeven. Voor Hinault werd het, ondanks hevig tegenspartelen van Zoete melk, echt eind goed, al goed. De zes rondjes van ieder 6 kilometer door het hart van de wereldstad waren onvergete lijk. En zowel voor hem als ook voor Zoetemelk een voorproef op de huldigin gen die beiden in de reeks criteria te wachten staat. Bergklassement (eindstand): 1 Battaglin 239 punten, 2 Hinault 196, 3 Martinez 158, 4 Zoete melk 141, 5 Van Impe 118, 6 Kuiper 108, 7 Agostinho 96, 8 Bemaudeau 67, 9 Nilsson 67, 10 Bittinger 49. Hinault wist dat hij in Parijs een keizer lijke entree zou maken. Hij wist dat vele duizenden hem als het ware in hun ge juich naar de Champs Elysees zouden dragen. Maar hij wilde meer. Nog meer. De rit winnen dankzij een solo. Eén man verijdelde de plannen. Beter gezegd: sléchts een man kon de plannen verij delen. Velde nog lang niet. Oké, het zijn aankomende cou reurs, maar het hele pelo ton zit vol gasten die de zelfde kwaliteiten hebben als die twee. 24 ETAPPE: 1 Hinault (Fra-Guimard) 181,3 km in 4 uur 47 min 45 sec., 2 Zoetemelk (Ned-Danguillaume) z.t., 3 Thurau (WDl-Jossart) op 2.18, 4 Bossis (Fra-De Muer), 5 Sherwen (Gbr-Geminiani), 6 Kelly (ler-Lauwers), 7 Van Overschelde (Fra- Everaert), 8 Knetemann (Ned-Post), 9 Sanders (Fra-San Emeterio), 10 Gauthier (Fra-Danguil laume), 11 Van de Velde (Ned-Post), 12 Bonnet (Fra-Huysmans), 13 Villemiane (Fra-Guimard), 14 R. Pevenage (Bel-Jossart), 15 Chalmel (Fra- Guimard), 16 Michel (Fra-Everaert), 17 Gallopin (Fra-Danguillaume), 18 Pescheux (Fra-Eve raert), 19 Seznec (Fra-Danguillaume), 20 Jacobs (Bel-Jossart), 21 Friou (Fra-Danguillaume), 22 Legeay (Fra-De Muer), 23 Lelay (Fra-Geminia- ni), 24 Bazzo (Fra-Everaert), 25 Clhassang (Fra- Guimard), 34 Wellens (Bel-Post), 38 Kuiper (Ned-De Muer), 40 Maas (Ned-De Bruyne), 41 Pronk (Ned-Post), 47 Lubberding (Ned-Post) al len in dezelfde tijd als Thurau, 49 Den Hertog (Ned-Jossart) op 7.00, 86 Mutter (Zwi-Post) z.t., 90 en laatste Alfonsel (Spa-Lelangue) op 20.13. De v zijn: 4, De inz Franke 23e ETAPPE: 1 Bernard Hinault (Fra-Gui mard) 5.52.56, 2 Marc Demeyer (Bel-Huysmans), 3 Guido van Calster (Bel-De Bruyne), 4 Dietrich Thurau (WDl-Jossart), 5 Jean Chassang (Fra- Guimard), 6 Johan van de Velde (Ned-Post), 7 Jean-Francois Pescheux (Fra-Everaert), 8 Sean Kelly (ler-Lauwers), 9 Jos Jacobs (Bel-Jossart), 10 Stephane Mutter (Zwi-Post) z.t., 11 Jacques Bossis (Fra-De Muer), 12 Pierre-Raymond Ville miane (Fra-Guimard), 13 Didier van Overschel de (Fra-Everaert), 14 Rudy Pevenage (Bel-Jos sart), 15 Jean-Rene Bemaudeau (Fra-Guimard), 16 Joop Zoetemelk (Ned-Danguillaume), 17 Bru no Leali (Ita-Boifava), 18 Gilbert Lelay (Fra- Geminiani), 19 Giovanni Battaglin (Ita-Boifava), 20 Paul Sherwen (Gbr-Geminiani), 21 Lucien van Impe (Bel-Lelangue), 22 Paul Wellens (Bel- Post), 23 Jo Maas (Ned-De Bruyne), 24 Gerrie Knetemann (Ned-Post), 25 Hennie Kuiper (Ned- De Muer), 26 Henk Lubberding (Ned-Post, allen in dezelfde tijd als Hinault, 58 Bert Pronk (Ned- Post) op 11 sec., 61 Fedor den Hertog (Ned- Jossart) op 29 sec., 90 en laatste Garcia (Spa-San Emeterio) op 7.55. Jongerenklassement (eindstand): 1 Bemau deau, 2 Criquielion op 7.55, 3 Van de Velde op 26.30, 4 Schepers op 27.08, 5 Martens op 42.03, 6 De Vos op 1.07.17. Puntenklassement (eindstand): 1 Hinault 253 punten, 2 Thurau 157, 3 Zoetemelk 137, 4 De Meyer 104, 5 Kuiper 79, 6 Van Impe 67, 7 Kelly 66, 8 Van Calster 65, 9 Battaglin 64, 10 R- Pevenage 61. Ploegenklassement (Eindstand): 1 Guimard 414 45.46, 2 Huysmans 414.56.15, 3 Post 415 01 08. 4 Danguillaume 415.08.58, 5 Jossart 415.26.36, 6 Lelangue 416.34.37, 7 De Muer 417.05.53, 8 Eve- raert 417.15.08, 9 Geminiani 418.16.58, 10 De Bruyne 418.25.32, 11 Ferretti 419 08.23. g: KARLSKOG A Oud-wereldkampioen Barry Sheene heeft met een Suzuki de Grote Prijs van Zweden in de halve liter-klasse gewonnen. Het was zijn eerste overwinning sinds hij in maart dit jaar in de Grote Prijs van Venezuela zegevierde. Jack Middelburg en Boet van Duimen, die beiden eveneens op een Suzuki reden, eindigden als tweede en derde. Middelburg, Van Duimen en Wil Hartog hadden een voortreffelijke start. Hartog nam onmiddellijk de leiding, maar moest reeds na vier ronden uitvallen. De kettingspanner van zijn Suzuki brak en de „witte reus” maakte een gevaarlijke buiteling, waarbij hij zich overigens nauwelijks blesseerde. Ook Philippe Coulon, die het veld vervolgens gedurende enige ronden leidde, kreeg met pech te kampen. De Engelsman Sheene profiteerde daarvan door naar de eerste plaats te schuiven. Middelburg en Van Duimen, die vrijwel de gehele wedstrijd naast elkaar reden, slaagden er niet de op Sheene opgelopen achterstand te verkleinen. De Amerikaan Kenny Roberts, die vierde werd, heroverde de leiding in de strijd om het wereldkampioenschap. De Italiaan Virginio Ferrari, die koploper was, moest al in de beginfase als gevolg van een vastloper opgeven. Wil Hartog staat derde. Het heeft me verbaasd dat de twee smaakmakers van deze Tour zelfs op de laatste dag nog vrij spel hebben gekregen. Dat het peloton Bernard Hinault en Joop Zoetemelk 50 kilo meter heeft laten partijen, vind ik een onbegrijpelij ke zaak. Verschillende ploegen hebben dus ook in de laatste twee etappes weer duidelijk de boot ge mist. Eerst zaterdag en nu zondag weer. Een etappe- zege op de Champs ETy- sées is publicitair gezien toch een geweldige zaak. Daarom was ik met stom heid geslagen toen ik zag dat de voorsprong van die twee steeds groter werd en dat met name de mannen van De Muer zo rustig in het zadel bleven zitten slapen. Hinault heeft de laatste twee dagen wederom een geweldige ravage aange richt. Dat de nummer drie in het algemeen klasse ment, Agostinho, op een achterstand van bijna een half uur is gereden, is de laatste jaren nooit eerder gebeurd en dat zegt nog maals voldoende over de krachten van de Frans man. Zoetemelk was deze Tour de enige die echt se rieus partij heeft kunnen geven tot de laatste meter. Als beloning daarvoor had hij eigenlijk verdiend de laatste rit te winnen, maar (Van onze speciale verslaggever) PARIJS. In zijn race naar de overwinning heeft Bernard Hinault zijn meest directe concurrent in het algemeen klassement, Joop Zoetemelk, op vier fronten verslagen. De ceremonie protocol lair vond ik een aanflui ting. Zoals het gisteren ge beurde op de Champs Ely- sèes heb ik het nog nooit eerder meegemaakt. Vroe ger maakte een Tourwin naar tenminste nog een er- eronde. Dat was niet al leen aantrekkelijk voor de sponsor, maar ook voor het publiek. In het verle den was de laatste Tour- dag een waar feest voor de renners en supporters. Nu was het slechts een ver plicht nummer. Van de duizenden mensen die langs het parcours ston den heeft niemand iets van de huldiging kunnen zien. Zelfs dat werd een aange legenheid tussen Lévitan en de renners. Ik heb het wel eens anders meege maakt. Spontaner, sfeer voller en feestelijker. Maar ja, toen was Lévitan ook nog tien jaar jonger. Jo Maas vormt daarop een uitzondering. Hij heeft zijn marktwaarde opge schroefd en kan nu in de criteria de vruchten gaan plukken van de etappe- overwinning en van de ze vende plaats in de eind rangschikking. PARIJS. Joop Zoetemelk is uitge roepen tot de strijdlustigste renner van deze Tour, welke onderscheidfng hem 3000 gulden opleverde. Daarmee verspeel de Hennie Kuiper weer een succesje, want tot vridjag voerde hij dat klassement aan. Eerst kreeg Kuiper de concurrentie van Knetemann en uiteindelijk werd hij op de laatste dag voorbijgestreefd door Zoete melk, die voor zijn rijden in de rit naar Parijs 10 punten kreeg. Kuiper verzamelde er dit weekeinde nog vier en eindigde met 24 punten, twee punten achter Zoetemelk. Knetemann werd derde: 20 punten. Waar de Tourrenners stilaan rekening beginnen te houden met de mogelijkheid dat ze vanwege de zwaarte van het par koers de Ronde van Frankrijk van hun programma moeten gaan halen, bruist Lucien van Impe van de ambities. Even oud (32 jaar) als Joop Zoetemelk, die zijn deelname aan de Ronde van Frankrijk voortaan onder voorbehoud zal .opgeven, heeft Van Impe zijn zinnen gezet op ten minste nog drie Tourstarts. „Dan”, aldus Lucien van Impe, die in 1976 de Tour won, „heb ik het record van Ray mond Poulidor geëvenaard. Die reed veertien keer de Ronde en dat aantal wil ik perse ook halen”. Eddy Merckx onderzoekt de mogelijk heden om in 1981 met een eigen profwie- lerploeg op de markt te komen. „Ik wil”, aldus de beroemde Belg die de laatste week van de Tour als toerist volgde, „eerst eens kijken hoe mijn nieuwe fietsenfa- briek loopt. Gaat het zoals ik hoop, dan wil ik over twee jaar met een ploeg begin nen. Ik ben daarvoor nu al begonnen met de nodige voorbereidingen”. Nadat hij voor het begin van het huidi ge seizoen reeds twee Zwitsers in zijn ploeg heeft opgenomen (Ulli Sutter en Stefan Mutter) heeft Peter Post thans het oog laten vallen op een derde Helveet. Het is Beat Breu. Deze renner is 22 jaar en maakte evenals Mutter een aantal maan den geleden zijn debuut bij de professio nals. zelfs dat wilde Hinault niet, iets wat nogmaals zijn eerzucht onderstreept. De komende vijf jaar verwacht ik een soortgelij ke ronde als dit jaar. Hi nault zal de scepter wel blijven zwaaien. Ik ver wacht zelfs dat de concur rentie eerder zal af- dan toenemen. Zolang Hinault nog in de Tour verschijnt, hoeven Zoetemelk en Kui per niet meer op een overwinning te rekenen. Hinault beheerst gewoon alle facetten van de wieler sport en dat heeft van hem zo’n uitzonderlijk coureur gemaakt. Wanneer straks ook nog Zoetemelk, Kui per en Agostinho wegval len dan ontstaat er een leemte, die niet een-twee- drie zal worden opgevuld. Ook niet door onze eigen renners. De Nederlanders hebben een aardige Tour gereden, meer niet. Het waren altijd dezelfde namen die voor de publiciteit moesten zor gen. Van de Velde en Lub berding bijvoorbeeld heb ben niet kunnen waarma ken wat van tevoren van hen werd verwacht. Vorig jaar won Van de Velde (hij reed toen geen Tour) nog vier grote ronden. Nu staat hij nog met lege handen, hoewel zijn eindklassering er zeker mag zijn. Toekom stige Tour-winnaars' zie ik in Lubberding en Van de elkaar aan. Heel even kek’en zij achterom. Niemand had hen kunnen volgen. Zoete melk was eerder op de dag trouwens ook reeds in de kijker geweest. Zowel op de Cote de la Madeleine alsook op de Cote de Hinault boekte tegenover de nummer twee van de eindrangschikking winst in de individuele tijdritten, ploegentijdrit ten, bergetappes en tussensprints (de zo geheten „rushes”). Alleen op het vlakke won Joop Zoetemelk tijd door zijn ont snapping in de rit naar Roubaix. De opbouw van het tijdsverschil van 3.07 aan het eind van deze Tour: winst van Hinault in: individuele tijdritten ploegentijdritten bergetappes tussensprints (rushes) totaal: winst van Zoetemelk in etappe Amiens-Roubaix3.26 eindwinst Hinault3.07 Hennie Kuiper heeft in deze Tour de France slechts één keer winst geboekt op de winnaar van de ronde, Bernard Hi nault. Hij deed dat in de 12e etappe, Brussel Metz, toen hij met 1.45 voor sprong finishte. De achterstand van 28 02 min. van Hen nie Kuiper kwam als volgt tot stand: verlies in. individuele tijdritten ploegentijdritten bergetappes tussensprints (rushes) etappe Le Perreux-Parijs totaal: winst in: etappe Brussel Metz totaal verlies: (Van onze speciale verslaggever) PARIJS. Bernard Hinaults knecht Gilbert Chaumaz zal met weinig plezier terugkijken op de feestelijke gebeurtenissen aan het eind van deze Tour. Hij liep in Parijs namelijk een schorsing op van vier maanden, wat hem door gemis aan criteriumcontracten veel geld kost, plus dat hij aan de internationale federatie een boete van 5000 Zwit serse francs (ongeveer zes mille) moet betalen. Chaumaz riep deze rampspoed over zich af, door niet naar de do pingcontrole te gaan, waarvoor hij bij lotbepaling was aangewezen. -- Dat de gele-truidrager en zijn enige ri vaal van de laatste weken als koplopers Parijs binnenreden, was enerzijds niet bepaald geloofwaardig. Anderzijds bleek er uit hoezeer de twee elkaar tot het einde wilden bekampen. En tevens werd duide lijk dat hun voorsprong op Agostinho, Kuiper, Bemaudeau, bergkoning Battag lin, Wellens en de Limburgse belofte Jo Maas niet voor niets zo groot was. Zaterdag, in de straten van Nogent-sur- Marne was het aankomstparcours ge knipt voor Hinault. De laatste honderden meters waren bergopwaarts. Niet veel, maar genoeg om de pure sprinters (voor zover die nog deel uitmaken van het Tour de France-pelóton op het einde van de zeventiger jaren) in moeilijkheden te brengen. Sean Kelly bijvoorbeeld hoefde niet al leen het excuus aan te voeren dat hij een eenling was in het geweld van de verschil lende ploegen. Hij zou ook, als er behalve Wim Myngheer, nog meer teamgenoten de strijd hadden volgehouden, geen kans hebben gekregen. Want zelfs Thurau en Mare Demeyer schoten te kort. Zowel de Duitser als de beresterke Belg hadden in die laatste meters naar de witte streep veel ploegmakkers aan hun zijde. En Thu rau alsook Demeyer zijn toch finishers die - zoals dat in vakjargon heet - „op de macht” aan het snelheidsgevecht meedoen. De uitslag van de 125 cc-klasse: 1. Bianchi (Ila Minarelli. 2. Guignabodet (Fra); 3. Noblesse (Fra.) Morbidelli De stand voor het wereldkampioenschap: 1. Angel Nieto (Spa.) Minarelli 105 punten; 2. Thierry Espie (Fra Molobecane 48. 3 Maurizio Massimiani (Ita), MBA 35 De uitslag van de 250 cy-race: Rossie (Ita Morbidelli; 2. Hansford (Aus.), Kawasaki; 3. Fernandez (Fra.), Yamaha. De stand voor het wereldkampioenschap: 1. Ballington. 81 punten; 2. Hansford. 57; 3. Rossi, 55. Uitslag zijspannen: 1. Taylor/Johansson (Gbr/Zwe); 2 Schwörzel/Huber (Wdl), Yamaha; 3. Biland/Waltisparg (Zwi.), Yamaha. De stand voor het wereldkampioenschap: 1. Steinhausen/Kenny (Wdl.) 52 punten; 2. Biland/Waltisperg wn Schauzo/Puzo (Wdl 37. De Zwitserse motorcrossers Grogg Hüsser zijn in Noord-Ierland een stap dichterbij de wereldtitel gekomen. Zij wonnen beide manches en gaan aan de leiding in het algemeen klassement om de wereldtitel. Beste Nederlanders zijn Den Biggelaar en Van der Bijl met hun derde plaats. De Oostenrijker Nenning won op het circuit Zeltweg de 750 cc-race van Oosten rijk. In het algemeen klassement gaat de Venezuelaan Johnny Cecotto aan de leiding. Het Nederlandse meisjesteam is groepswinnaar geworden tijdens de EK tafeltennis in Rome. Nederland, met Betti- ne Vriesekoop en Addie Snijders, ver sloeg West-Duitsland met 3-0. Ook van Ierland werd met 3-0 gewonnen. De jon gens werden tweede in hun poule door winst op Griekenland en verlies tegen Oostenrijk. Schutter Eric Swinkels is het afgelopen weekeinde vierde geworden in de strijd om de grote prijs van Suhl Skeet. In Oost- Duitsland kwam Swinkels tot 192 punten. Drie minder dan winnaar Ferhmann uit Oost-Duitsland. De Brit Short is gisteren in Assen Euro pees kampioen grasbaanracen geworden. Béste Nederlander was Tsjalle Reitsma die op de derde plaats eindigde. Er waren 7000 toeschouwers. De Nieuwzeelander Tony Bouzaid heeft met zijn boot Wave Rider de wereld titel zeilen in de Half-tonklasse behouden. Hij zegevierde zaterdag op de Noordzee voor Scheveningen in de vijfde en laatste wedstrijd, tevens de langste race, over 280 zeemijl. In het eindklassement werden de Britten Gordon en John Hoyle met de Roller Coaster tweede, voor de Nieuwzee lander Ian Gibbs met de Swuzzlebubble. De Italiaan Vit Oria Brambilla maakt komende zondag in Hockenheim zijn ren tree als formule 1-coureur in de race om de Grote Prijs van West-Du’tsland. Hij zit dan achter het stuur van de Alfa Romeo, die tot dan gereden werd door zijn landge noot Bruno Giacomelli. Brambilla werd op 10 september van het vorig jaar bij een ongeluk op het circuit van Monza zwaar gewond. De Zweed Ronnie Peterson kwam toen om het leven. In de Wielerronde van Rijnland Pfalz is de vierde etappe gewonnen door de Ne derlander Adri van Poel. De vijfde etappe leverde een triomf op voor de Tsjech Ludek Kubias. In het totaalklassement behoudt de Noor Jostein Wilman de lei ding, gevolgd door de Nederlander Theo de Rooy. De laatste dag van de Twentse wieler- zesdaagse wist de Nederlander Jos Lam- mertink te winnen. In het eindklassement werd hij tweede achter Arie Hassink. De Oostenrijker Hugo Simon heeft het laatste onderdeel van het internationale concours hippique in Londen gewonnen. In de barrage bleef hij met zijn paard Gladstone de Brit David Broome met Sportsman 1,8 seconde voor en won daar mee 19.000 gulden. Het Nederlandse meisjesbasketbal team is niet erg fortuinlijk begonnen bij de Europese kampioenschappen in Ma drid. Tegen Hongarije en Rusland werd met respectievelijk 60-96 en 55-92 ver loren. Eindklassement: 1 Hinault (Fra-Guimard) 103 uur 6 min 50 sec., 2 Zoetemelk (Ned-Danguillau me) op 3.07, 3 Agostinho (Por-Huysmans) op 26.53, 4 Kuiper (Ned-De Muer) op 28.02, 5 Ber- naudeau (Fra-Guimard) op 32.43, 6 Battaglin (Ita-Boifava) op 38.12, 7 Maas (Ned-De Bruyne) op 40.57, 8 Wellens (Bel-Post) op 41.24, 9 Criquie lion (Bel- LeLangue) op 41.38, 10 Thurau (WDl- Jossart) op 44.35, 11 Van Impe (Bel-Lelangue) op 47.26, 12 Nilsson (Zwe-Danguillaume) op 48.16, 13 Villemiane (Fra-Guimard) op 59.09, 14 Van de Velde (Ned-Post) op 59.13, 15 Schepers (Bel-De Bruyne) op 59.51, 16 Martinez (Fra-Everaert) op 1.01.36, 7 Hezard (Fra-De Muer) op 1.03.05, 18 Lubberding (Ned-Post) op 1.03.09, 19 Alban (Fra-Geminiani) op 1.06.47, 20 Vallet (Fra-Eve raert) op 1.08.25, 21 De Schoenmaeker (Bel- Huysmans) op 1.09 32, 22 Seznec (Fra-Danguil laume) op 1.09.52, 23 R. Pevenage (Bel-Jossart) op 1.11.24, 24 Martin (Fra-Danguillaume) op 1.14.40, 25 Martens (Bel-Huysmans) op 1.14.46, 26 Bittinger (Fra-Huysmans) op 1.19.57, 27 Knudsen (Noo-Ferretti) op 1.24.38, 28 Galdos (Spa-Lelangue) op 1.26.49, 29 Didier (Lux-Gui- mard) op 1.27.28, 30 Knetemann (Ned-Post) op 1.39.13, 31 Pozzi (Ita-Ferretti) op 1.42.36, 32 De Vos (Bel-Huysmans) op 1.43.00, 33 Bazzo (Fra- Everaert) op 1.43.07, 34 Mesiet (Fra-Geminiani) op 1.45.39, 35 Chassang (Fra-Guimard) op 1.46.46, 36 Peeters (Bel-Jossart) op 1.52.40, 37 Laurent (Fra-De Muer) op 1.53.25, 38 Kelly (ler- Lauwers) op 1.54.36, 39 Michaud (Fra-Huys mans) op 1.57.13, 40 Pronk (Ned-Post) op 1.58.48, 41 Van Overschelde (Fra-Everaert) op 1.59.22, 42 Becaas (Fra-Guimard) op 1.59.26, 43 Borquet (Bel-Lelangue) op 2.00.07, 44 Delcroix (Bel-Jos- sart) op 2.03.24, 45 Duclos Lassalle (Fra-De Muer) op 2.10.07, 46 Le Güilloux (Fra-Guimard) op 2.10.49, 47 Den Hertog (Ned-Jossart) op 2.11.29, 48 Jacobs (Bel-Jossart) op 2.13.17, 49 Mathis (Fra-Danguillaume) op 2.13.38, 50 Gau thier (Fra-Danguillaume) op 2.15.23, 51 Levavas- seur (Fra-Danguillaume) op 2.15.30, 52 Julien (Fra-Geminiani) op 2.16.05, 53 Friou (Fra-Dan guillaume) op 2.16.37, 54 Santoni (Ita-Ferretti) op 2.17.21, 55 De Carvalho (Fra-Geminiani) op 2.22.32, 56 Teirlinck (Bel Lelangue) op 2.23.20, 57 De Meyer (Bel-Huysmans) op 2.23.49, 58 Van Calster (Bel-De Bruyne) op 2.24.29, 59 Chalmel (Fra-Guimard) op 2.27.31, 60 Bossis (Fra-De Muer) op 2.28.58, 61 Dillen (Bel-Lelangue) op 2.29.45, 62 Bonnet (Fra-Huysmans) op 2.30.35. 63 Legeay (Fra-De Muer) op 2.32.06, 64 Vanzo (Ita- Boifava) op 2.33,50, 65 Balbuena (Spa-Geminia- ni) op 2.34.23, 66 Parsani (Ita-Ferretti) op 2.37.45, 67 Gallopin (Fra-Danguillaume), 68 Jourdan (Fra-Everaert) op 2.43.31, 69 Thevenard (Fra- Huysmans) op 2.43.39, 70 Chaumaz (Fra-Gui mard) op 2.43.54, 71 Mollet (Fra-Danguillaume) op 2.46.32, 72 Verschuere (Bel-Huysmans) op 2.46.53, 73 Michel (Fra-Everaert) op 2.48.02, 74 Pescheux (Fra-Everaert) op 2.48.12, 75 Arbes (Fra-Guimard) op 2.49.43, 76 Mutter (Zwi-Post) op 2.52.29, 77 Mijngheer (Bel-Lauwers) op 2.55.00, 78 Leali (Ita-Boifava) op 2.56.59, 79 Al- fonsel (Spa Lelangue) op 3.00.12, 80 Bourreau (Fra-De Muer) op 3.02.04, 81 Lelay (Fra-Gemini ani) op 3.02.22, 82 Sherwen (GBr-Geminiani) op 3.03.46, 83 Bellet (Ita-De Bruyne) op 3.09 25, 84 Oliva (Spa-San Emeterio) op 3.11.14, 85 Sanders (Fra-San Emeterio) op 3.13.58, 86 De Cauwer (Bel-De Muer) op 3.20.28, 87 Garcia (Spa-San Emeterio) op 3.27.13, 88 Beuscherie (Fra-Gemi niani) op 3.38.54, 89 Van Linden (Bel-Ferretti) op 3.49.57, 90 en laatste Schonbacher (Oos-De Bruyne) op 4.19.11. ■5 f Uw.-.- ƒ.1. h

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 10