SPARTAKIADE IN MOSKOU VAN START lotto in finale Arno Körmeling Melkhuisje met DOELMAN HANS GALJÉ vier Nederlanders BLIJFT BIJ DEN HAAG e F Hans Ree op achterstand Francorchamps: hindernisrace NATIONALE ROEISTRIJD PLICHTMATIG GEBEUREN s [paardenkoersen^ Hm OOK VAN BOECKEL PLAATST ZICH 11 19 7 9 JULI 2 3 MAANDAG 1 ME 1 sportief HILVERSUM (ANP). Nederland is met vier spelers vertegen woordigd in het toernooi om de open Nederlandse tenniskampioen schappen, dat vandaag op de banen van het Melkhuisje in Hilversum is begonnen. Behalve Tom Okker, Louk Sanders en Theo Gorter, lukte het de Hagenaar Huub van Boeckel om zich te kwalificeren voor het hoofdtoernooi. Van Boeckel moet het in de eerste ronde opnemen tegen de Fransman Jean-Louis Haillet. MOSKOU (Reuter, SID, AFP). Zaterdag is in het Leninstadion te Moskou de zevende Spartakia- de geopend. Arno Körmeling, de enige Nederlandse atleet die op de Spartakiade uitkomt, heeft zich vrij gemakkelijk geplaatst voor de finale van de 800 meter. De SISU-atleet finishte in 1.49,3, waarmee hij de achtste plaats opeiste. O lOOgl Hans Galjé 1' ■I 11 Coach Jan Wienese inzet van conflict Het winnende getal in „Spiel ”77” is: 6 7 9 6 6 2 2 (Fra.) hierry Voorts wees de loting de Spanjaard Angel Jimenez aan als tegenstander van Tom Okker en speelt Louk Sanders tegen de Brit John Feaver. Theo Gorter, de nationale indoorkampioen, die via een zo genaamde „wildcard” rechtstreeks tot het hoofdtoernooi werd toegelaten, moet aan treden tegen de vrij onbekende Australiër John Philips. De Haarlemse atleet blijft beschikbaar voor de nationale atletiekploeg en zal ook uitkomen op de nationale kampioen schappen. In Rieti zegevierde voorts Evert Hoving op de 1500 meter. Hij maakte een tijd van 3.45,1. Tweede werd de Italiaan Claudio Batriniani in 3.45,5. De Italiaan Pietro Mennea verbeterde zijn eigen beste we- reldprestatie op het incourante nummer 300 meter met een tijd van 32,23 seconden. Menna was nooit sneller geweest dan 32,28 seconden. iha; 3. Kenny jd om t al in i rote inlog Jack igden nek 83 "hurau De winnende getallen in de Westduitse lotto zijn: 27, 32, 43, 45, 46, 48 en het reserve getal 18. gir-Phocas in dit nummer de verwachte titel binnen. Maar toch reilt en zeilt het in de vier ook niet. Coach Hoetjer lijkt de zondebok te worden. Het zit er dik in dat de Groninger arts Herman Bessem de begeleiding van het kwartet in de aanloop naar de wereldkampioenschap pen in Bied zal overnemen. Behalve de vier zonder van Aegir- Phocas wordt Nederland in deze Joegos lavische plaats in het herenveld verte genwoordigd door de vier met stuurman van Nereus en de dubbel vier van de broers Vervoort, die het nummer prefe reren boven de twee zonder. Opschudding was er in het dames- kamp. De succesvolle nationale dubbel vier staat op springen. Twee leden van Het Nederlandse damesteam heeft za terdag in Rimini een wedstrijd voor het officieuze Europese kampioenschap te gen Wales met 2-0 gewonnen. Bij de rust was de stand nog 0-0. Vijf minuten na de hervatting scoorde Marjolein de Bakker en tien minuten voor het eind scoorde Bep Timmer uit een strafschop. De transfer van Henning Jensen, de voormalige spits van Real Madrid, naar Ajax kan eventueel moeilijkheden gaan opleveren bij het verstrekken van een werkvergunning. Joop van der Klink van de Stichting Arbeidszaken: „Ons bestuur heeft natuurlijk alle publikaties omtrent deze transfer van Jensen naar Ajax ge volgd. Dat daarbij de namen van Inter Football en Cor Coster zijn gevallen is wel duidelijk. We zullen deze kwestie dan ook aan artikel 36 (arbeidsbemiddeling) toet sen. Iets naders kan ik op dit moment niet zeggen”. Zij hebben onoverkomenlijke bezwaren tegen de mentale aanpak van de voor malige skiffkampioen. Slagroeister Jos Compaan is nog diens enige steun en toeverlaat, terwijl de Groningse Greet Hellemans zich neutraal opstelt. Dankzij een magnifieke treffer van Johan Neeskens won New York Cosmos zaterdag in Philadelphia een wedstrijd voor de noordamerikaanse competitie te gen Philadelphia Fury met 1-0. Bij de rust was de stand nog 0-0. Het was de 18e overwinning voor de Cosmos tegen zes nederlagen. Edmonton Drillers (trainer Hans Kraay) heeft met 4-3 gewonnen van Los Angeles Aztecs (trainer Rinus Mi chels). Voorts won Rochester Lancers met 1-0 van Minnesota Kicks. Zaterdagmiddag moest de race worden onderbroken, nadat vijf wagens via de vangrail naast de baan waren geraakt. De BMW van de Fransman Beltoise, die op dat moment leidde, vatte vlam, maar per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Ook de overige deelnemers hadden moeite de wagens op het als gevolg van zware regenval gladde wegdek van het pas vernieuwde circuit te houden. Nadat de vangrails na bijna anderhalf uur wa ren hersteld, werd de wedstrijd, die dus eigenlijk minder dan 24 uur zou duren, hervat. AMSTERDAM. In de achtste ronde van het Internationale toernooi in Am sterdam heeft Hans Ree zijn partij tegen de Zweed Andersson verloren. De Tsje- choslowaken Smejkal en Hort, die na zeven ronden de leiding in grootmeester- groep deelden, besloten tot remise. De Hongaar Sax, die Donner versloeg, kon daardoor oprukken naar een gedeelde eerste plaats. In grootmeestergroep b deelde Van der Wiel het punt met lijstaanvoerder Dolma tov. De Rus leidt met 6 punten. WASSENAAR. Nadat de drafsport afgelopen vrijdag in Alkmaar voor het eerst kennismaakte met het fenomeen streaken (een Hagenaar rende spiernaakt een ronde met de paarden mee) was het dit weekeinde op Duindigt weer volle ernst. Allereerst was daar Manus Bouw huis die zijn honderdste overwinning be haalde in een periode van 7 maanden. Dit is een absoluut record. Bouwhuis reist deze week af naar Zweden om daar aan énkele sterk bezette wedstrijden mee te doen en vertoonde een hoopgevende, goe de vorm. emau- 1de op 12.03, 6 imard i 01.08, 6.36, 6 8 Eve- 10 De Ook Ruud Pools uit Heiloo sloeg toe. Hij won de Waddenzeeprijs met Sam Holly- rood voor de sulky. De Derby-proef werd een overwinning voor Sam Avon die door Wim van Buytene bekwaam naar de fi nish geleidt werd. De uitslagen van de zondag gehouden koersen te Duindigt zijn: Buitenzorg-prijs (2600 m): 1. Rasch Hanover (A. T. Knijnen- burg) 3.40,1-1.24.7, 2. Rob Alkestis, 3. Su per Star Laren, toto: winnend ƒ2,5.0, plaats ƒ1,20, ƒ1,20, ƒ1,10. Koppel ƒ5,50, trio ƒ17,10. Fortuna-Hoevë-prijs (2040 m): 1. Sipo du Bois (P. Petersen) 2.49,9-1.23,3, 2. Rudy Norton, 3. Reno Fez. Toto: winnend 1,60, plaats ƒ1,20, ƒ1,30, koppel ƒ2,-. Jeugd-prijs (1 afd.) 1900 m): 1. Caruso (M. van Gisteren) 2.01,9, 2. That’s Swanee, 3. Blakey Ridge. Toto: winnend ƒ5,10, plaats ƒ1,40, ƒ1,50, ƒ1,40, koppel ƒ8,50, trio 46,80. Niet gestart: High Wave. Du Bois-prijs (le afd.) 1600 m): 1. Nike Volann (A. T. Knijnenburg) 2.07,9-1.19,9, 2. Romeo Supreme, 3. Maybe. Toto: Win nend ƒ3,20, plaats ƒ1,40, ƒ1,40, ƒ3,90, koppel ƒ6,30. Sprintkampioenschap van Nederland (1300 m): 1. Temple Queen (U. Balzer), 1.19,2, 2. The Nail, 3. Glashon. Toto: win nend ƒ2,30, plaats ƒ1,30, ƒ1,60, ƒ2,10, koppel ƒ7,60, trio ƒ53,20. Niet gestart: Dessa Song en Sally ’s Silver. K.N.H. en R.V.-prijs (2100 m): 1. Pyreus Berkenhof (W. van Buytene, 2.49,8-1.20,9, 2. Evento, 3. Opulent Pride. Toto: win- nend^,50, plaats ƒ1,10, ƒ1,10, koppel ƒ3,-. Derby proef (2100 m): 1. Sam Avon (Q. van Buytene), 2.50,8-1.21,3, 2. Sonja Wold- berg, 3. Snel E. Toto: winnend ƒ3,10, plaats ƒ1,80, ƒ2,-, ƒ3,80. Koppel ƒ16,-. Trio: ƒ335,90. Niet gestart: Speedy Pep per, Savero, Ster Buitenzorg, Sera S. Van Brienens-Memoriaal (1000 m): 1. Libelle (G.P. Duffield), 1.01,6, 2. Ankara, 3. Abitour. Toto: winnend ƒ1,60, plaats ƒ3,20, ƒ6,80, ƒ1,90. Koppel ƒ31,30. Niet gestart: Cheli. Leidschendam-prijs (2020 m): 1. Ray mond (C.A. van Leeuwen) 2.44,0-k20,8, 2. Orlow Eberhof, 3. Rainmaker. Toto: win nend ƒ9,50, plaats ƒ2,10, ƒ4,40, ƒ1,80. Koppel ƒ111,10. Trio ƒ1376,40. Du Bois-prijs (2e afd.) 1600 m): 1. Rai nier Gallant (H. A. van Dijk), 2.08,6-1.20,4, 2. Riekie V, 3. Mary S. Toto: winnend 2,-, plaats ƒ1,10, ƒ1,10, ƒ1,10. Koppel ƒ2,10. De totaalomzet was: 607.445,-. Het supertrio werd zondag gelopen in de Jaspis du Bois-prijs te Groningen. De uitslag is: 1. no. 12 Pierre Olivier (L. Doop- er), 2. no. 13. Octaviana K (S.A. Hartman), 3. no. 6. Norton P (C. Hetteling). De omzet van het supertrio was 224.012 gulden. De uitkering bedraagt 407,70 gulden. ut 253 4 De Kelly 10 R in 239 Zoete- 108, 7 i 67, 10 tandez rd, 57; -Gui- ans), trich (Fra- st), 7 Sean sart), ques Ville- chel- L-Jos- tardX Bru- (Fra- ava), icien (Bel- errie Ned- allen Ned- Ned- i-San 0 Het Nederlandse jongensteam heeft gisteren in de laatste wedstrijd in de voor ronde om de coupe Cadet in Kamen met 1- 4 verloren van West-Duitsland. Zowel Ne derland als West-Duitsland had zich vóór deze wedstrijd al van deelneming aan de eindronde verzekerd door overwinningen op respectievelijk Zwitserland en Noor wegen. Groot-Brittannië heeft in Le Tou- quet de finale van het tennistoernooi voor speelsters tot 21 jaar om de Annie Sois- baultbeker met 2-1 gewonnen van Tsje- choslowakije. In de halve finales wonnen de Britse meisjes met 3-0 van Zwitserland en versloeg Tsjechoslowakije de ploeg Van Roemenië met 2-1. Nederland, dat zaterdag met 2-1 won van West-Duitsland, eindigde op de vijfde plaats door een 2-1 zege op de Sowjet-Unie. Het Nederlandse meisjesteam, bestaande uit speelsters tot 16 jaar, is zaterdag in de Franse plaats Nederlandse lotto: De winnende getallen zijn: 5, 19, 23, 29, 36, 40, de reservegetallen zijn 37 en 41. Er waren 664.866 deelnemers, die in totaal voor een inleg zorgden van 2.939.287,50 gulden en een prijzenbedrag van 1.396.161,56 gulden. De uitslagen van de 8e ronde in de grootmees tergroep a: Ree (Ned)Andersson (Zwe) 0-1, Sanovic (Jsl)Stean (Eng) rem., Sosonko (Ned)Ligte- rink (Ned) rem., Byrne (Vst)Farago (Hon) 1-0, Donner (Ned>—Sax (Hon) 0-1, Smejkal (Tsj) Hort (Tsj) rem., Torre (Fil)Lein (Vst) rem. üitslagen 8e ronde grootmeestergroep b:M Spassov (Bul)Shamkovich (Vst) 0-1, Bal jon (Ned)V.d. Sterren (Ned) 0-1, Hernandez (Cub)V. Wijgerden (Ned) 1-0, V. Riemsdijk (Bra)Nemet (Jsl) 1-0, Enklaar (Ned)I.ange- weg (Ned) 0-1, V.d. Wiel (Ned)Dolmatov (Su) rem., Böhm (Ned)—Hölzl (Dos) 1-0. Afgebroken partij 7e ronde: v. Wijgerden (Ned)Baljon (Ned) 1-0. de ploeg, Lily Meeuwese en Inneke Don kervoort, wensen absoluut niet meer verder te gaan met coach Jan Wienese. PPE: ur 47 urne) ossis ii), 6 (Fra- iders iguil- >nnet iard), (Fra- lopin -Eve- icobs 22 linia- (Fra- uiper e), 41 st) al- ertog t) z.t, J0.13. Thonon-les-bains uitgeschakeld in het toernooi om de Helvetiabeker. Nederland verloor met 2-3 van Spanje. Alleen Marie ne de Wouters en de Haarlemse Alice Lembeck wonnen hun partijen. Naast het Spaanse team plaatste ook Frankrijk (5-0 tegen Noorwegen) zich voor de finale. De Tsjechoslowaak Tomas Smid heeft het internationale tennistoernooi van Stuttgart gewonnen. In de eindstrijd had Smid geen moeite met de Westduitser Uli Pinner. De setstanden waren 6-4, 6-0, 6-2. Pinner is voor het toernooi om de open Nederlandse kampioenschappen, dat van daag in Hilversum begint, als tweede ge plaatst. Björn Borg heeft zonder enige moeite het internationale toernooi in Baastad (Zweden) gewonnen. In de eindstrijd was de viervoudige Wimbledon-kampioen veel te sterk voor de Hongaar Balazs Taroczy: 6-L 7-5. Samen met de Zweedse Helene Anliot won Elly Vessies zaterdag in die open Zweedse kampioenschappen het da- mesdubbelspel. De Australisch-Zweedse combinatie Christine O'NeilLMimi Wik- stedt werd in twee sets verslagen: 64, 6-1. Elly Vessies verloor zaterdag in de halve finales damesenkelspel van de Zweedse Lena Sandin: 7-6, 3-6, 3-6. zoenranglijst achter de Bulgaarse Petrova (1.56,2). Nu werd zij kansloos verslagen en eindigde als zesde in 2,01,20. Winnares werd haar landgenote Yeketerina Poryoe- kina in 1.59,70, ruim boven haar beste tijd (1.58,5). De Nederlandse hoogspringer Ruud Wielart is zaterdag tijdens internationale wedstrijden in de Italiaanse plaats Rieti als vierde geëindigd. Hij kwam over een hoogte van 2 meter en 23 centimeter. De Poolse Olympische kampioen Jaszek Wzola werd eerste met 2,27, voor de Italia nen Massimo di Giorgio (2,23 m) en Bruno Bruni (2,23 m). Wielaert gaat zich overi gens in Parijs vestigen. Hij is in dienst getreden van een Franse firma in sport- kleding. Wielaert wordt promotion-mana ger in atletiekkleding en sportschoenen. Van de firma krijgt hij daarbij volop gelegenheid zich voor te bereiden op de Olympische Spelen van Moskou in 1980. Nederland zal op tenminste tien num mers van de wereldkampioenschappen roeien voor dames en heren en de fisa- kampioenschappen, die van woensdag 39 augustus tot en met zondag 9 septem ber in Bied (Joegoslavië) worden gehou den, vertegenwoordigd zijn. De voorlo pige selectie ziet er als volgt uit: Inmiddels is de nood hoog gestegen voor de bondsofficials. Meeuwese en Donkervoort willen hoe dan ook niet met Wienese naar Bied, terwijl Com paan per sé niet met een andere coach op pad wil. Een compromis lijkt onhaal baar en daarom zal het wel uitdraaien op een Salomonsoordeel. Ondanks alle problemen voer Quadruple wel naar een nieuw nationaal record in 3.11.81. De nationale acht bewees haar toegenomen kracht sinds de bemoeienissen van bondscoach Iwan Vanier en verzekerde zich van uitzending naar de WK door twee gevaarlijke combinatieploegen ge decideerd te verslaan. Een record met nog meer allure liet de vier met van Nereus registreren. De ploeg van veterane Liesbeth Vosmaer verwees het internationale baanrecord van de DDR (3.20.59) naar de historie. De Amsterdamse dames lieten de chrono meters na 3.19.27 stil staan en bewezen daarmee dat het met het damesroeien in Nederland nog niet zo slecht gesteld is. Ruud Wielart: van Haarlem naar Parijs Ruim 20.000 toeschouwers bevolkten de tribunes van het atletiekstadion en kregen enkele wereldprestaties voorgeschoteld. Van zeer goed gehalte was de 10.000 meter die door de Ethiopiër Miruts Yifter in de voortreffelijke tijd van 27.44,2 werd ge wonnen. Luid bejubeld werd de triomf van Svet lana Oelmassova op de 3000 meter. De Europese kampioen doorbrak het lint na 8.46,0 de vierde seizoentijd na Grete Waitz, die reeds driemaal sneller was. De snelste tijd van de russin was tot nu toe 9.01.13. Een briljante race liep haar landgenote Maria Koeltsjoenowa op de 400 meter. In de serie noteerde zij met 49.83 seconden de snelste tijd van het seizoen en bleef daarmee ruim onder haar beste tijd (51.29). De rij van wereldverachtingen werd voortgezet bij het hink-stap-sprin- gen met een afstand van 17.21 meter door de Rus Gennadi Waljoekewitsj, de tweede seizoenprestatie. Alleen de Braziliaan d’Oliveira sprong verder: 17.24 meter. De Oostduitse Ilona Slupianek bevestigde weer eens haar grote klasse bij het kogel stoten. Voor de zesde maal in dit seizoen stootte zij de kogel over de 21 meter met 21.52 meter, slechts 22 centimeter onder haar beste prestatie. Maar ook Margitta Pufe stond met 21.45 meter (31 centimeter verder dan haar beste stoot) in de schijn werpers. Op de tweede dag hadden de prestaties te lijden van het regenachtige weer. Des ondanks won de Cubaan Silvio Leonard de 100 meter in 10.29 seconden ver van zijn toptijd van 10.11 overigens maar hij bleef daarmee Houston McTear (10.39) en Osvaldo Lara (10.41) voor. Een onver wachte overwinning viel de Russische Si- da Goemba bij het speerwerpen ten deel. Met een afstand van 63.08 meter greep zij het goud en de vijfde plaats op de seizoen- ranglijst. Een verbetering met 84 centime ter van haar beste prestatie. De Cubaanse Maria Colow kreeg met 62.30 meter zilver en de grote favoriete, de Oostduitse Ute Hommala, moest zich met het brons tevre den stellen met 60.08 meter. Hommala neemt op de wereldranglijst met 66,44 meter de tweede plaats in. Een grote ontgoocheling werd de 800 meter dames voor de lieveling van het publiek, Olga Wakhroesjeva. Met 1.57,1 troont zij op de tweede plaats op de sei- (Van onze sportredactie) DEN HAAG. Hans Galjé, doelman van FC Den Haag, heeft dit weekeinde voor drie seizoenen bijgetekend. Galjé stond in de belangstelling van Ajax, dat het door FC Den Haag verlangde transferbedrag echter veel te hoog vond voor de Haagse doelverdediger. Bij PSV tekende René van der Kerkhof voor drie jaar bij. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. De Nederlandse roeikampioenschappen plegen de laat ste jaren per definitie een plichtmatig gebeuren te zijn. Ook het afgelopen weekeinde hadden de titelduels op het voor de roeiers gunstig kabbelende Bos- baanwater in Amsterdam weinig om het lijf. Een handvol toproeiers en- roei- sters verdeelden de medailles overeen komstig de prognoses. nam anner Jij hij >lgens heene Van de op De Braziliaanse wereldrecordhouder hinkstapspringen, Joao Carlos, leverde in Rieti een voortreffelijke prestatie. Hij sprong 8,36 meter ver en plaatste zich daarmee aan de kop van de wereldrang lijst van dit seizoen. In Zürich kwam de Westduitse hoogspringster Brigitte Holz apfel tot 1,88 meter. De winnende getallen in de Belgische lotto zijn: 4, 6, 7, 8, 10,16 en het bijkomende getal is 5. De inzet was ongeveer 130.174.390 Belgische Franken, dat is ruim 8,3 miljoen gulden. De uitslag van de 24 uurs-race van Francor champs is: 1. Martin/Martin (Fra), Ford Capri, 440 ronden, gem. snelheid 138,4 km/u., 2. Joosen Andruet (Bel/Fra), BMW 530 op twee ronden, 3. Heidiger/Hackner (Wdl), Opel Monza op negen ronden, 4. Craft/Allan (Gbr), Ford Capri op twaalf ronden, 5. Spice/Semoulin (Gbr/Bel) Ford Capri op dertien ronden. De minister van sport van de Sovjet unie heeft ingrijpende veranderingen aangekondigd in de -top van de Russische voetbalbond. In eerste instantie uitte Pav lov felle kritiek op de coach van het natio nale elftal, Nikita Simonyan. „Hij heeft verzuimd, de trainingsmethoden van de beste teams ter wereld te bestuderen”, verklaarde Pavlov. Het Russische elftal slaagde er in 1970 voor het laatst in zich te kwalificeren voor het wereldkampioen schap. SPA. De gebroeders Jean-Michel en Philippe Martin uit Frankrijk hebben dit weekeinde met een Ford Capri de 24 uurs-race van Francorchamps gewonnen. Het Belgisch-Franse duo Eddy Joosen/ Jean-Claude Andruet met BMW dat lange tijd de leiding had, eindigde als tweede. Minder dan de helft van de vijftig gestar te equipes reed de wedstrijd uit. Toch kleefden er aan deze jaargang van de „nationale” nog wel enkele inte ressante aspecten. Daar was in de eerste plaats de uitstekende rentree van het Rotterdamse broederpaar Jeroen en Ro nald Vervoort, dat na een jaar van non- activeit de draad van het succes weer heeft opgepakt en ook internationaal potten lijkt te kunnen breken. Nadat het Nautilus-duo vrijdagavond zijn eerste eremetaal buitmaakte in de dubbel vier met behulp van hun clubge noten Göbel en Scheffer, heersten de Vervoorts een dag later in het skiffnum- mer. Ronald pakte in deze race zijn tweede kampioenschap, terwijl Jeroen beslag legde op het zilver. Zondag maakten de broers in feite nog meer indruk. In de twee zonder stuur man veegden zij niet alleen de vloer aan met de samengestelde delen van de Ae- gir-Phocas vier zonder, maar trokken daarbij hun riemen zo krachtig door het water dat het belegen Nederlandse re cord van het duo Blaisse-Veenemans (daterend van 1964) eraan ging. Jeroen en Ronald Vervoort volbrachten de 2 kilometer in 6.41.8, een fractie sneller dan het oude record (6.42.55). De strijd in de twee zonder leek op papier een aardige krachtmeting te wor den, maar dat is er niet van gekomen. De Vervoorts, die voor dit nummer bijna niet getraind hadden, toonden zich supe rieur aan de drie andere finalisten, van wie met name de combinatie Bosman- Vos zwaar teleurstelde. Ontgoocheld fi nishte het Aegir-Phocas-koppel als laat ste, nog achter de lichte formatie van Orca-Nereus. In de eindstrijd van de twee zonder werd in een wanhoopspoging van positie gewisseld (Vos op slag en Bosman op boeg), maar ook in die samenstelling kreeg de boot geen snelheid. Voor de zoveelste keer moesten ze ook nog hun compagnons in de vier, Horstink en Ats- ma, voor laten gaan. In de stuurmanloze vier voelt het duo zich dan ook aanmerkelijk meer op zijn gemak. Zonder problemen haalde Ae- DAMES: Twee zonder stuurvrouw: Nereus (Jo ke Dierdorp en Liesbeth Vosmaer). Skif: Hette Borrias (Orca). Acht: NereusZPhocas/Okeanos/De Hunze/Vidar-combinatie (Kruiswijk, Stefels, Brummelkamp, Stapel, Reint- jes, Donkervoort, Pentenga, Van de Put te en Van Deudekom, stuurvrouw). HEREN:: Vier zonder stuurman: AegirZPhocas (Bosman, Vos, Atsma en Horstink). Vier met stuurman: Nereus (Ijsbran dy, Van Oort, Helder, Perree en Bodde- ke, stuurman). Dubbel vier: Nautilus/De Hoop-combi- natie (Jeroen en Ronald Vervoort, Scheffers en Göbel). Lichte heren voor de fisa-kampioen- schappen: Skif: Knibbeler (Nereus). Dubbel twee: NjordDe Hoop-combi- natie: (Punt, Michels). Vier zonder stuurman: Nereus/Orca (Paulssen, Helsloot, Appeldoorn en Van Berkel). Acht: Ric/Euros/Skadi/Het Spaarne/ Theta/Willem III/De Laak-combinatie (Emke, Van der Kwast, Pieterman, Lyc- klama, Povel, Van Baal, Uilenbroek, Velthuis en Klein Ikkink, stuurman). 1) 103 lillau- s) op Ber- taglin uyne) iqule- (WD1- ie) op 48.16, an de lel-De rt) op )5, 18 Mban i-Eve- (Bel- nguil- ssart) e) op 14.46, 7, 27 raldos c-Gul st) op 32 De (Fra- niani) i) op K), 37 (ler- Huys- 58.48, 22, 42 irquet ?1-Jos- ra-De mard) ■t) op 17, 49 Gau- favas- J uilen i-Dan- rretti) ni) op 20, 57 J Van lalmel ra-De ie) op 35. 63 o (Ita- ninia- .37.45, urdan (Fra- a-Gui- aume) is) op 02, 74 Arbes -Post) s) op 79 Al- irreau eminl- ni) op 25, 84 inders auwer >a-San Gemi- •tti) op >os-De De verdeling der prijzen is als volgt: Eerste prijs: ƒ488.656,55. Tweede prijs: ƒ139.616,16. Derde prijs: ƒ209.424,23. Vierde prijs: ƒ279.232,31. Vijfde prijs: ƒ279.232,31. De vier met stuurvrouw van Nereus op weg naar de titel die behaald werd in 3.19.27. een nieuw internationaal baanrecord. V.l.n.r. J. Stefels. M Brummelkamp, L. Vosmaer en J. Doerdorp V"-

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 11